Do Szefa: Pomysły dla KWC - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-13, 11:10   #1
ksiezniczkaa87
Zakorzenienie
 
Avatar ksiezniczkaa87
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 4 255

Pomysły dla KWC


Od jakiegoś pół roku piszę recenzje na KWC (bardzo mnie to wciągnęło) i mnóstwo świetnych kosmetyków kupiłam dzięki opinii innych Wizażanek

Katalog kosmetyków jest świetnie przemyślany, przejrzysty, a kontrola nad recenzjami sprawia, że jest bardzo wartościowy i wiarygodny. Wielki ukłon dla Was, za tak wspaniałą robotę.

Mam takie dwa pomysły dotyczące KWC.

Pierwszy nasunął mi się jak któryś raz przyznawałam kosmetykowi 5 gwiazdek. Są takie produkty, które dla mnie są na 7 gwiazdek , nieodłączne, niezastąpione, itp. itd. Może można byłoby dołączyć jakąś opcję przyznawania swojej szczególnej oceny np. "Mój typ", "Mój kosmetyk". Ważne, by były jakieś zastrzeżenia np. że taką opcję mają tylko Wizażanki z dużą ilością recenzji (np. powyżej 50, 100), że można przyznać tylko 3, czy 5 takich "nagród", żeby była możliwość zmiany na inny, jeśli znajdzie się lepszy za jakiś czas itp. (chodzi o to, by było to rzeczywiście wyróżnienie kosmetyku).
Oczywiście to tylko taka moja wizja Nie znam się na tym jak byłaby taka opcja pracochłonna.

Drugi pomysł to oznaczenie polskich produktów jakimś znaczkiem.
Staram się wybierać polskie produkty, bo nie ustępują jakością zagranicznym, a czasem są lepsze (przy niższych cenach). Myślę, że wiele Wizażanek-Polek może się tym kierować i byłoby to dla nich ułatwieniem. Nazwy polskich firm nierzadko nie przypominają polskich nazw, a niektóre zagraniczne mogą sugerować polską produkcję. Dzięki Wizażowi lepiej się w tym orientuję, ale kiedyś byłam kompletnie zielona w tej kwestii
Fakt, że w sklepie można sprawdzić skąd produkt pochodzi, ale ja planuję zakupy na podstawie Wizażu i z gotową listą maszeruję po kosmetyki.

Dziękuję za wysłuchanie. Mam nadzieję, że któryś z moich pomysłów przyda się choć po części.
Pozdrawiam !

Edytowane przez ksiezniczkaa87
Czas edycji: 2009-06-13 o 11:46
ksiezniczkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 14:20   #2
ksiezniczkaa87
Zakorzenienie
 
Avatar ksiezniczkaa87
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 4 255
Dot.: Pomysły dla KWC

Jeszcze coś mi wpadło do głowy.
Bardzo pożyteczną rzeczą są profile cery w KWC. Wydaje mi się jednak, że za słabo są wykorzystane. Nie wiem na ile byłoby to trudne w wykonaniu, ale może można byłoby zrobić jakąś wyszukiwarkę tych profili. Chodzi mi o to, żeby była jakaś opcja: "Znajdź takie same profile cery" dla Wizażanek i wyszukaj np. cera tłusta, bez skłonności do alergii, bez rozszerzonych naczynek ... dla Gości. Wyszukiwarka znajdowałaby wszystkie Wizażanki o tym profilu cery, a wtedy już łatwo sprawdzić jak dbają o cerę, jakie kosmetyki cenią

Narazie widzę niewielki odzew na moje pomysły , ale czekam nadal i pozdrawiam!
ksiezniczkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 00:43   #3
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Pomysły dla KWC

Cytat:
Napisane przez ksiezniczkaa87 Pokaż wiadomość
Jeszcze coś mi wpadło do głowy.
Wszystkie pomysły są ciekawe, ale do przedyskutowania z działem "technicznym", bo nie wiem, czy są możliwe w realizacji.
Dziękuję za pomysły i serdecznie pozdrawiam
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków

Edytowane przez BabciaWeatherwax
Czas edycji: 2009-06-16 o 00:44
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:30   #4
ksiezniczkaa87
Zakorzenienie
 
Avatar ksiezniczkaa87
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 4 255
Dot.: Pomysły dla KWC

Cieszę się, a jeśli jakoś mogę pomóc w ich realizacji, to jestem chętna
ksiezniczkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 09:51   #5
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Pomysły dla KWC

Czy jest możliwość poszerzenia, zwiększenia pola dodawania recenzji?
Poszerzenia okna w prawą stronę, a jeśli chodzi o wielkość pola dodania takiej opcji jak na forum zwiększ rozmiar, który jest w górnym prawym rogu?

I jeszcze jedno. Dodając nową recenzję i wpisując w pole od kiedy i ile opakowań danego kosmetyku się zużyło jest to ładnie odgraniczone od recenzji, zostaje linia odstępu.

Jeśli jednak edytujemy recenzje:
Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:

Dobiega do treści recenzji zaraz za ostatni wyraz. Nie ma linii odstępu. Samemu trzeba Enterem zjechać w dół aby przywrócić poprawną wersję. Czy da się z tym coś zrobić?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dodawanie recenzji.jpg (35,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zwiększ rozmiar.jpg (31,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg edycja recenzji.jpg (35,3 KB, 9 załadowań)
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 14:37   #6
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Pomysły dla KWC

co do profili na KWC, myślałam kiedyś czy nie byłoby dobrze dodać opcję jaką recenzentka ma skórę na ciele - suchą czy normalną
bo to, że ma tłustą cerę nijak ma sie do używania balsamów do ciała czy choćby kremów do rąk
i czytając oceny kosmetyku widzę zachwyty, że nawilża doskonale i narzekania innych że nie nawilża ogóle
mogę sie wtedy tylko domyślać, że te zachwyty pochodzą od osób ze skórą nie wymagającą wiele
dla mnie taka informacja byłaby bardzo pomocna
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 12:40   #7
Annaoj
Raczkowanie
 
Avatar Annaoj
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Dot.: Pomysły dla KWC

Witam,
a ja mam takie pytanie czy można by bylo do KWC dodać kosmetyki ochronne do wlosów? Zbliża się lato i chciałam coś sobie kupić ale niestety nie znalazłam takiej kateorii - są do wlosow farbowanych, kręconych itp ale mi chodzi o typowe ochronne na lato przed słońcem -jakieś mgiełki , balsamy . Pozdrawiam
__________________
Mężczyzna nie pies - na kości nie poleci
Mam silną wolę - robi ze mną co chce
Annaoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.