Leki w KWC - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-03, 20:45   #31
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Leki w KWC

Kajam się niczym niewierna grzesznica - to ja zgłosiłam ten Polytar ale klnę się na wszystkie świętości, że nie miałam o tym pojecia... w końcu jest w KW bodajże Nizoral i Ocerin... nie chciałam źle, naprawdę
Powiem szczerze, że sama mam opory przez zamieszczaniem leków w KW, bo uważam że stwarza to niebezpieczny precedens, w końcu pigułki anty czy preparaty typu Izotrexin to też leki (i jaki wpływ mają na cerę ). Moje myslenie jest dość pokrętne, ponieważ Brevoxyl i Polytar są dostępne bez recepty, nie uważam ich za leki, tylko właśnie postrzegam je w kategorii kosmetycznej... Wiem że to niedobrze ale z drugiej strony wiele z tych preparatów to rzeczy sostunkowo niepolularne, może dzięki opiniom zasięgniętym na wizażu ktoś po nie sięgnie...

Być może faktycznie rozwiązaniem byłby artykuł o owych specyfikach, rzetelnie informujący o możliwych skutkach ubocznych... osobiście uważam że powinna go napisać osoba która się naprawdę zna, lekarz albo farmaceuta. Bo ja mam stosunkowo dużą wiedzę na temat nadtlenku benzoilu/kwasów/retinoidów ale jestem zdecydowanie laikiem, kosmetyki to moje hobby, a nie praca. Słabiej znam się na sterydach w kremie (Iwostin oraz Clinique), jeszcze słabiej na szamponach leczniczych...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-03, 22:23   #32
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Leki w KWC

Smoczyca napisał(a):

> ale z drugiej strony wiele z tych preparatów to rzeczy sostunkowo niepolularne,

Ola, mam dobrą wiadomość - Brevoxyl już jest reklamowany w gazetach młodzieżowych, sama widziałam Reklama, nie powiem, atrakcyjna, sądzę że trochę osób dzięki tej reklamie właśnie, po niego sięgnie...

A, właśnie! Tak się zastanawiam, czy po nadtlenku benzoilu powinno mnie coś piec? Tak się pytam, z ciekawości bardziej, bo mnie piecze i się zastanawiam czy nie nakładam Brevoxylu za dużo?

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 10:29   #33
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Leki w KWC

"powinno"?- nie. jednak moze się zdarzyć pieczenie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 10:56   #34
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Leki w KWC

Youare na ulotce zdaje się pisze że może się zdarzyć pieczenie... może za często go nakladasz, a może masz skórę podrażnioną... mnie brevoxyl raczej nie piecze, ale parę razy nałożyłam go na podrażnioną skórę i myslałam że się wścieknę musiałam czym prędzej zmywać!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-12, 23:33   #35
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Leki w KWC

hmm, Antidral to też lek OTC (polfa kutno)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-15, 16:18   #36
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Leki w KWC

justy napisał(a):
> hmm, Antidral to też lek OTC (polfa kutno)

A Etiaxil?
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-11, 12:50   #37
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: Leki w KWC - a krem E45????

Czy "dermatologiczny krem dla dzieci i dososłych do pielęgnacji suchej skóry e45" zalicza się również do leków i nie może być w KWC. Krem jest dostęny w aptece, bez recepty, zbija mnie z tropu jeden napis widniejący na opakowaniu: "LEK przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!". A więc to lek?
Dopisuje skład, który wydaje mi sie dosyć prosty i łagodny. Może na tej podstawie rozstrzegniemy sprawę?

skład:
parafina stała, parafina płynna, lanolina bezwodna oraz monostearynian gliceryny, alkohol cetylowy, siarczan sodowy stearynianu cetylu, hydroksybenzoesan propylu, wodorotlenek sodu, jednowodny kwasy cytynowy, carbomer NF, woda oczyszczona.
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-12, 17:35   #38
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
krem E45????

I co z tym kreme?
Proszę o odpowiedź
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-12, 20:43   #39
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: krem E45????

alciu, ja nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie - ale spróbuj napisać mailika do justy - na pewno Ci pomoże
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 16:17   #40
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: krem E45????

hmm, E-45 oficjalnie jest zarejestrowany jako środek leczniczy.
z tym, że nie zawiera nic leczacego, lecz same substancje obojętne: lanolinę i parafine. wiele prawie identycznych środków jest zaliczonych do kosmetyków. czyli oficjalnie jest to lek, natomiast skłąd zaliczałby go do prostych kosmetyków.
być może należałoby wprowadzić zastrzeżenie, że jesli coś ("lek") nie zawiera substancji aktycznych, to mozna go wpisać do KWC. (bardziej "działajacy" bedzie już krem nivea soft czy dowolny produkt ziaji, erisa itd...)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.