Uzależnienie od słodyczy - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-07, 07:18   #481
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
Ale u kobiet waga może się różnić spokojnie o tyle w wyniku po prostu dnia cyklu. Jak chcesz porównywać swoją wagę to lepiej ważyć się codziennie i wyciągać tygodniową średnią przez miesiąc i to wtedy ma jakąkolwiek miarodajność w przypadku tak małych różnic.

W ogóle to co dla Was znaczy 'zjadłam dużo słodyczy' albo 'jestem uzależniona od słodyczy'. To jest, nie wiem, tabliczka czekolady na dzień, 3 kawałki ciasta czy coś więcej? Bo ja już z doświadczenia wiem, że 'dużo' i 'mało' potrafią się bardzo różnić w zależności od osoby
Dla mnie dużo to jest np. jedzenie batona codziennie. Ograniczam się do weekendów i wtedy np. zjem tę bombonierkę w całości: https://kawy-slodycze-chemia.pl/prod...RoCM_cQAvD_BwE . To też jest dla mnie dużo, bo wolałabym rozłożyć ją na dwa weekendy, a nie wciągnąć całość w jeden, ale nie umiem się powstrzymać. Najbardziej chciałabym ograniczyć słodycze do tego stopnia, żeby w sobotę zjeść tylko np. Kinder Bueno, a w niedzielę kawałek ciasta lub pół czekolady (od pn do pt nie jeść nic słodkiego ofc). Każda ilość większa od tego, to dla mnie zdecydowanie za dużo. Cieszy mnie jedynie to, że w ogóle nie piję sklepowych soków i napojów oraz nie słodzę kawy i herbaty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 07:30   #482
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Mnie zostały jeszcze czekolada z espresso i trzy czekoladowe zające. Czekoladę dawkuję sobie do kawy. Jestem tak zamulona tą ilością słodyczy, którą skonsumowałam przez święta, że nie ssie mnie teraz na słodkie, więc zające leżą niezagrożone. Chyba je schowam na później i użyję do ciasta w jakiś cheat day.
Niestety mój facet przyniósł z pracy pudełko ciastek, więc odbyłam z nim poważną rozmowę i schował te ciastka gdzieś dla siebie.

Teraz planuję jeszcze ułożyć listę inspiracji obiadowych, bo ostatnio gotuję byle co albo wcale i potrzebne mi nowe inspiracje na porządne posiłki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 07:34   #483
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
Ale u kobiet waga może się różnić spokojnie o tyle w wyniku po prostu dnia cyklu. Jak chcesz porównywać swoją wagę to lepiej ważyć się codziennie i wyciągać tygodniową średnią przez miesiąc i to wtedy ma jakąkolwiek miarodajność w przypadku tak małych różnic.

W ogóle to co dla Was znaczy 'zjadłam dużo słodyczy' albo 'jestem uzależniona od słodyczy'. To jest, nie wiem, tabliczka czekolady na dzień, 3 kawałki ciasta czy coś więcej? Bo ja już z doświadczenia wiem, że 'dużo' i 'mało' potrafią się bardzo różnić w zależności od osoby
Jakiś czas temu miałam taki dzień, że zjadłam w ciągu dnia pół kilo ciastek, 4 pączki, 2 batony i do tego popiłam to sokiem typu kubuś. Nic więcej w ciągu dnia nie jadłam. Potrafię tak żyć kilka dni/tygodni na słodyczach, choć to co wypisałam to już było według mnie o wiele za dużo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 09:23   #484
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
Ale u kobiet waga może się różnić spokojnie o tyle w wyniku po prostu dnia cyklu. Jak chcesz porównywać swoją wagę to lepiej ważyć się codziennie i wyciągać tygodniową średnią przez miesiąc i to wtedy ma jakąkolwiek miarodajność w przypadku tak małych różnic.

W ogóle to co dla Was znaczy 'zjadłam dużo słodyczy' albo 'jestem uzależniona od słodyczy'. To jest, nie wiem, tabliczka czekolady na dzień, 3 kawałki ciasta czy coś więcej? Bo ja już z doświadczenia wiem, że 'dużo' i 'mało' potrafią się bardzo różnić w zależności od osoby
U mnie cykl nie ma nic do rzeczy, bo z pewnych względów jestem w "sztucznej menopauzie", więc żadne wyjaśnienia, że przed okresem coś tam raczej nie mają tu miejsca.
Pierwsze słyszę o codziennym ważeniu. Zawsze spotykałam się z radami, żeby właśnie nie ważyć się codziennie tylko raz w tygodniu albo nawet raz w miesiącu.
Dla każdego dużo słodyczy to będzie indywidualna sprawa i nie widzę w tym problemu. Każda z osób udzielających się w tym wątku wie, ile dla niej to jesy dużo. Uzależnienie objawia się tym, że jak zacznie się jeść słodkie to nie można przestać, albo codzienna ochota na coś słodkiego, której nie można pokonać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88626540]Jakiś czas temu miałam taki dzień, że zjadłam w ciągu dnia pół kilo ciastek, 4 pączki, 2 batony i do tego popiłam to sokiem typu kubuś. Nic więcej w ciągu dnia nie jadłam. Potrafię tak żyć kilka dni/tygodni na słodyczach, choć to co wypisałam to już było według mnie o wiele za dużo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Nie szokuje mnie to. Jak pisałam doktorat i byłam już psychicznie wykończona to też tak się żywiłam. Nie umiałam pracować dopóki nie zjadłam czegoś słodkiego. Do teraz z tym walczę, mimo że pisałam rok temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 09:24   #485
coffeex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 136
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Przed świętami w środę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Może za kilka dni to zejdzie bez większego wysiłku? Według mnie jest za szybko po świętach, żeby waga się ustabilizowała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
coffeex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 10:15   #486
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę o codziennym ważeniu. Zawsze spotykałam się z radami, żeby właśnie nie ważyć się codziennie tylko raz w tygodniu albo nawet raz w miesiącu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja słyszałam o tej metodzie. Oraz żeby zawsze ważyć się rano przed jedzeniem i po toalecie. 1 kg to może być zatrzymanie wody albo jakaś opuchlizna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 10:25   #487
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Przed świętami w środę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez coffeex Pokaż wiadomość
Może za kilka dni to zejdzie bez większego wysiłku? Według mnie jest za szybko po świętach, żeby waga się ustabilizowała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Też tak uważam, nawet tydzień nie minął.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88626850]Ja słyszałam o tej metodzie. Oraz żeby zawsze ważyć się rano przed jedzeniem i po toalecie. 1 kg to może być zatrzymanie wody albo jakaś opuchlizna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Odnośnie codziennego ważenia to akurat zawsze czytałam, że jest to odradzane, ale z pogrubionym się zgadzam.
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-07, 11:08   #488
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Ja dzisiaj się zważyłam i zadowolona, że raczej bez większych zmian, ale jak tu czytam to jeszcze za wcześnie, żeby się cieszyć
Ogólnie w święta pozwoliłam sobie na bardzo dużo sernika (moje ukochane ciasto) ale poza tym nic więcej, żadnych słodyczy. Jedyne co to partner kupił sobie czipsy i siedząc razem nie mogłam się oprzeć, żeby paru nie zjeść. Wkurza mnie to, bo ja nawet czipsów nie lubię, wręcz trochę brzydzi mnie ta ich tłustość. Ale jednak jak ktoś siedzi obok i chrupie to i mnie nachodzi ochota, bardziej nawet o samą czynność chodzi
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 12:30   #489
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88626850]Ja słyszałam o tej metodzie. Oraz żeby zawsze ważyć się rano przed jedzeniem i po toalecie. 1 kg to może być zatrzymanie wody albo jakaś opuchlizna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ja tam nie ważę się tuż po świętach, waga kłamie
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 13:06   #490
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88626540]Jakiś czas temu miałam taki dzień, że zjadłam w ciągu dnia pół kilo ciastek, 4 pączki, 2 batony i do tego popiłam to sokiem typu kubuś. Nic więcej w ciągu dnia nie jadłam. Potrafię tak żyć kilka dni/tygodni na słodyczach, choć to co wypisałam to już było według mnie o wiele za dużo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


ja tak mam ostatnio.


takie ciągi, dosłownie jak alkoholik, tylko słodycze.


po prostu są dni, że żrę słodkie cały dzień- omijam obiad, kolację. Po prostu wchodzi słodkie.


Potem nagle przychodzi otrzeźwienie pt."o matko, ile słodkiego zeżarłam". taki stres, że się nażarłam, który powoduje.. że znowu zajadam.



do tego mam taką głupią mentalnośc pt."dobra, obżarłam się dzisiaj, ale od jutra dieta, więc zjem jeszcze to i tamto"


i tak dopycham


w nocy budzę się z bólem brzucha, a rano to jest tragedia. Dosłownie kac, jak po wódce- pocę się, jestem opuchnięta, odwodniona, cały dzień boli mnie głowa


masakra. sama sobie robię krzywdę, rujnuje zdrowie, figurę i samopoczucie.
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 13:08   #491
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę o codziennym ważeniu. Zawsze spotykałam się z radami, żeby właśnie nie ważyć się codziennie tylko raz w tygodniu albo nawet raz w miesiącu.
Codzienne ważenie jest odradzane z tego powodu, że niektórzy się na tym niepotrzebnie fiksują (o, Boże, wczoraj ważyłam 62,5, a dzisiaj 62,8, dramat, koniec świata, dieta nie działa) i to jest po prostu niezdrowe i niepotrzebne dla osoby, która po prostu chce schudnąć - tak samo jak ogólnie ważenie jest odradzane. Natomiast jeśli zależy Ci na wadze i chcesz monitorować swoje postępy (robią tak np. zawodniczki bikini fitness) to powinno się ważyć codziennie i wyciągać z tego średnią i w ten sposób porównywać wagę na przestrzeni tygodni i miesiąca. Bo u kobiet wahania wagi to normalna rzecz i nie muszą być związane z tyciem/chudnięciem właśnie przez okres. I wtedy porównujesz swoją średnią wagę np. z 1. tygodnia cyklu z maja i czerwca i wtedy widać postęp jak uwzględnisz dzień cyklu. Nie sądzę, żeby zwykłej kobiecie było takie coś potrzebne, ale jednak jest to bardziej miarodajne niż losowe zważenie się np. w 25. dniu cyklu, a potem za 2 tygodnie. Oczywiście ważymy się o stałej porze na czczo. Nie znam się na tym, ale tak kiedyś podpatrzyłam u jednej zawodniczki bikini fitness jak ją śledziłam jeszcze, ogólnie kilka osób o tym mówiło na tego typu kanałach. Natomiast myślę, że nawet w Twoim przypadku wypicie większej ilości alkoholu czy ogólnie objedzenie się dzień czy dwa wcześniej może już robić różnicę na przestrzeni kilku dni, nikt nie trzyma idealnie tej samej wagi przez cały czas - w jelitach zalega ciężkostrawne jedzenie, alkohol robi swoje, nie wyciągałabym takich wniosków dzień czy dwa po świętach

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Dla każdego dużo słodyczy to będzie indywidualna sprawa i nie widzę w tym problemu. Każda z osób udzielających się w tym wątku wie, ile dla niej to jesy dużo. Uzależnienie objawia się tym, że jak zacznie się jeść słodkie to nie można przestać, albo codzienna ochota na coś słodkiego, której nie można pokonać.
Dlatego pytam, po prostu z ciekawości co to znaczy 'dużo'. Dla kogoś to może być to, że codziennie lubi sobie zjeść po obiedzie 2 ciastka czy 3 kostki czekolady, a dla niektórych coś takiego jak kopnienta. Dla mnie 2 różne sytuacje i pierwsza to żaden problem

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88626850]Ja słyszałam o tej metodzie. Oraz żeby zawsze ważyć się rano przed jedzeniem i po toalecie. 1 kg to może być zatrzymanie wody albo jakaś opuchlizna.
[/QUOTE]

Dokładnie
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-07, 13:12   #492
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Dla mnie dużo słodyczy to jest więcej niż pół czekolady dziennie dla osoby dorosłej. Ostatnio jak bierze mnie ciągota na słodkie to kupuję suszone owoce lub mrożone wiśnie - i suszone owoce zalewam kisielem, albo garść wiśni kubkiem budyniu waniliowego i to jest wszystko co jem ze słodyczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 14:31   #493
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
ja tak mam ostatnio.


takie ciągi, dosłownie jak alkoholik, tylko słodycze.


po prostu są dni, że żrę słodkie cały dzień- omijam obiad, kolację. Po prostu wchodzi słodkie.


Potem nagle przychodzi otrzeźwienie pt."o matko, ile słodkiego zeżarłam". taki stres, że się nażarłam, który powoduje.. że znowu zajadam.



do tego mam taką głupią mentalnośc pt."dobra, obżarłam się dzisiaj, ale od jutra dieta, więc zjem jeszcze to i tamto"


i tak dopycham


w nocy budzę się z bólem brzucha, a rano to jest tragedia. Dosłownie kac, jak po wódce- pocę się, jestem opuchnięta, odwodniona, cały dzień boli mnie głowa


masakra. sama sobie robię krzywdę, rujnuje zdrowie, figurę i samopoczucie.
Ciągi są najgorsze. Jak się wpadnie to nie można skończyć. Właśnie walczę z takim ciągiem po świętach Jem wszystko co wpadnie w ręce i chodzę, i szukam żeby coś zjeść. Oczywiście słodkiego, bo mam warzywka, owoce, orzechy, ale to nie to... Musi być cukier (ciasto, słodycze, cukierki).

I te wyrzuty sumienia potem, złe samopoczucie


Ktoś pytał o ilości? Dla mnie uzależnienie to nie jest kwestia ile zjadasz. Ja jestem uzależniona od słodyczy a nie jem dużo, kiedy jestem w fazie nie-ciągowej. Nie znaczy to, że nie jestem uzależniona. Jestem, bo tak jak alkoholik muszę walczyć z pokusą, o to, żeby jednak zjeść połowę a nie całą czekoladę itp. i dużo mnie to kosztuje.

Gdyby ktoś dzisiaj powiedział, że się pomylił i jednak cukier jest zdrowy jak marchewka to bym wpierdzielała kilogramami. Tylko świadomość, że robię sobie krzywdę jedząc słodycze na potęgę jest w stanie mnie trochę (!) zahamować w łakomstwie, ale i to nie zawsze często jednak ulegam i żre.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 15:52   #494
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Wydaje mi się że dobrym sposobem na walkę z rzucaniem się na słodycze jest np powolna rezygnacja z nich a nie totalny detoks itp.Fajnie jest wybrać sobie np cel że powiedzmy w sobotę wyłącznie można sobie pozwolić na coś słodkiego.U mnie to się czasem sprawdzało,piszę czasem gdyż bywało i tak że skoro sobota i mogę słodkie to żarłam go w potężnych ilościach.Ale wiem że niektórym ta metoda pomaga.Ja się cieszę że jestem z natury dość leniwa i jak mnie chwyci ciągota na słodkie to raczej nie chce mi się specjalnie wychodzić po to z domu.A w domu akurat nic słodkiego nie trzymam.O, sorry, mam pół czekolady gorzkiej której nie cierpię więc nie kusi.
Dziś byłam w Biedrze i kusiła mnie moja ulubiona czekolada, stwierdziłam że może w weekend zrobię cheat day ale przyszło opamiętanie i wyszłam na miękkich nogach ze sklepu.Strasznie mnie nosi dziś na słodycze.Póki co daję radę, nie wiem jak ale daję.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo


Edytowane przez Milennka03
Czas edycji: 2021-04-07 o 20:53
Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 16:50   #495
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
do tego mam taką głupią mentalnośc pt."dobra, obżarłam się dzisiaj, ale od jutra dieta, więc zjem jeszcze to i tamto"
Mój facet też ma taką skłonność i nie bardzo wiem, skąd się to bierze to przekonanie, że sprawę da się załatwić krótkoterminowo jakąś dietą. Albo nagłe zrywy w uprawianiu sportu zamiast codziennie mniejsza porcja ruchu typu spacer. Bo żadne logiczne argumenty do niego nie trafiają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 17:05   #496
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
Codzienne ważenie jest odradzane z tego powodu, że niektórzy się na tym niepotrzebnie fiksują (o, Boże, wczoraj ważyłam 62,5, a dzisiaj 62,8, dramat, koniec świata, dieta nie działa) i to jest po prostu niezdrowe i niepotrzebne dla osoby, która po prostu chce schudnąć - tak samo jak ogólnie ważenie jest odradzane. Natomiast jeśli zależy Ci na wadze i chcesz monitorować swoje postępy (robią tak np. zawodniczki bikini fitness) to powinno się ważyć codziennie i wyciągać z tego średnią i w ten sposób porównywać wagę na przestrzeni tygodni i miesiąca. Bo u kobiet wahania wagi to normalna rzecz i nie muszą być związane z tyciem/chudnięciem właśnie przez okres. I wtedy porównujesz swoją średnią wagę np. z 1. tygodnia cyklu z maja i czerwca i wtedy widać postęp jak uwzględnisz dzień cyklu. Nie sądzę, żeby zwykłej kobiecie było takie coś potrzebne, ale jednak jest to bardziej miarodajne niż losowe zważenie się np. w 25. dniu cyklu, a potem za 2 tygodnie. Oczywiście ważymy się o stałej porze na czczo. Nie znam się na tym, ale tak kiedyś podpatrzyłam u jednej zawodniczki bikini fitness jak ją śledziłam jeszcze, ogólnie kilka osób o tym mówiło na tego typu kanałach. Natomiast myślę, że nawet w Twoim przypadku wypicie większej ilości alkoholu czy ogólnie objedzenie się dzień czy dwa wcześniej może już robić różnicę na przestrzeni kilku dni, nikt nie trzyma idealnie tej samej wagi przez cały czas - w jelitach zalega ciężkostrawne jedzenie, alkohol robi swoje, nie wyciągałabym takich wniosków dzień czy dwa po świętach



Dlatego pytam, po prostu z ciekawości co to znaczy 'dużo'. Dla kogoś to może być to, że codziennie lubi sobie zjeść po obiedzie 2 ciastka czy 3 kostki czekolady, a dla niektórych coś takiego jak kopnienta. Dla mnie 2 różne sytuacje i pierwsza to żaden problem



Dokładnie
W moim przypadku to nie ma sensu, bo jak pisałam mam cykl uśpiony. Nie jestem ani przed, ani po okresie. Dlatego nie mogę sobie tłumaczyć, że mam wahania wagi związane z cyklem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 18:11   #497
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
W moim przypadku to nie ma sensu, bo jak pisałam mam cykl uśpiony. Nie jestem ani przed, ani po okresie. Dlatego nie mogę sobie tłumaczyć, że mam wahania wagi związane z cyklem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No, tak, ale jak już pisałam, po świątecznym obżarstwie ciężkostrawnym jedzeniem dzień po w jelitach zostają jeszcze niestrawione resztki, tak samo po alko człowiek jest opuchnięty, wszystko powinno samo zejść na dniach, moim zdaniem kilogram więcej zaraz po o niczym nie musi świadczyć
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 20:14   #498
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Poddałam się. Poszłam do sklepu po wafelki. Nie chciało mi się żadnej czekolady tylko orzechowych wafelków właśnie. Do herbaty.

Pocieszę się, że kupiłam tylko dwie paczki. Nie wyszłam z torbą słodyczy jak to zawsze miałam w zwyczaju. Wzięłam tylko te wafelki, cały koszyk owoców, mleko i sobie poszłam. Przeszłam niewzruszona obok regału z czekoladą i nie wzięłam ani jednej.

W domu mam jeszcze pół puszki gorącej czekolady, to mnie uratuje jak skończą mi się wafelki.

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Też mam takie ciągi jak wy, że tylko słodycze dwa dni. Ale mam tak tylko i wyłącznie przed okresem / podczas okresu. Tak normalnie, w środku cyklu mi się nie zdarza, żebym dwa dni żarła tylko ciastka i koniec.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 20:29   #499
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość

Tez mam takie ciągi jak wy, że tylko słodycze dwa dni. Ale mam tak tylko i wyłącznie przed okresem / podczas okresu. Tak normalnie, w środku cyklu mi się nie zdarza, żebym dwa dni żarła tylko ciastka i koniec.
Powiem wam, że odkąd biorę nowe tabletki anty, to też mi się czasem chce czegoś słodkiego. Wcześniej brałam takie z samym progesteronem i słodki smak mógł dla mnie nie istnieć. Jednak hormony są potężne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-07, 20:33   #500
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88628527]Powiem wam, że odkąd biorę nowe tabletki anty, to też mi się czasem chce czegoś słodkiego. Wcześniej brałam takie z samym progesteronem i słodki smak mógł dla mnie nie istnieć. Jednak hormony są potężne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ja się cieszę, że nie muszę brać tabletek Po koleżankach, które brały, widziałam, że tyły. Jedna wiecznie była na diecie, chodziła na siłownię i nie mogła zrzucić tych 10kg. Jak rzuciła tabletki to schudła od razu. Zazdroszczę jedynie tego, że można sobie "przesunąć" okres jak się leci na wakacje czy coś.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 20:34   #501
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Ja się cieszę, że nie muszę brać tabletek Po koleżankach, które brały, widziałam, że tyły. Jedna wiecznie była na diecie, chodziła na siłownię i nie mogła zrzucić tych 10kg. Jak rzuciła tabletki to schudła od razu. Zazdroszczę jedynie tego, że można sobie "przesunąć" okres jak się leci na wakacje czy coś.
Ja też.

Brałam kilka miesięcy, to był dramat..
Moje życie było koszmarem, stany depresyjne, migreny i te sprawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 20:37   #502
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja też.

Brałam kilka miesięcy, to był dramat..
Moje życie było koszmarem, stany depresyjne, migreny i te sprawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie brałam nigdy

Mieszkasz w Kolumbii?

Zjadłam cztery wafelki i już się zasłodziłam. Tak za mną chodziły kilka dni, a jak już je kupiłam to mam spokój. Serio, czuję jakąś ulgę, że są dostępne, w kuchennej szafce. Jak jakiś alkoholik, który wie, że w barku jest butelka czystej.

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2021-04-07 o 20:40
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 20:40   #503
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Ja się cieszę, że nie muszę brać tabletek Po koleżankach, które brały, widziałam, że tyły. Jedna wiecznie była na diecie, chodziła na siłownię i nie mogła zrzucić tych 10kg. Jak rzuciła tabletki to schudła od razu. Zazdroszczę jedynie tego, że można sobie "przesunąć" okres jak się leci na wakacje czy coś.
To ja nie tyję. Tylko właśnie dziwi mnie, że mam ten smak na słodkie w przeciwieństwie do poprzednich tabletek. Libido mam martwe przy obu tabletkach, przy tych nowych dodatkowo wrażliwe piersi, więc chyba zdecyduje się na spiralę. Za to brak okresu jest cudowny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 20:50   #504
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88628559]To ja nie tyję. Tylko właśnie dziwi mnie, że mam ten smak na słodkie w przeciwieństwie do poprzednich tabletek. Libido mam martwe przy obu tabletkach, przy tych nowych dodatkowo wrażliwe piersi, więc chyba zdecyduje się na spiralę. Za to brak okresu jest cudowny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Jak w ogóle nie chcecie mieć dzieci to jest jeszcze wazektomia. Wtedy będziesz mogła odstawić wszystko i będziecie mieli spokój. I zabieg jest odwracalny.

Zastanawiam się czy branie żelaza przed okresem by coś u mnie dało i czy ograniczałoby to rzucanie się na słodycze jak sęp. Organizm wtedy krzyczy "czeko-czeko-lada", ale chce żelaza przecież. Może zacznę jeść jakieś czerwone mięcho i buraki przed okresem. Właśnie skończył mi się okres, to nie będę się rzucać na słodycze
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 06:39   #505
Anitaka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Dokładnie, możecie zastanowić się nad wazektomią. Mąż poddał się parę lat temu i jesteśmy mega zadowoleni. Koniec tabletek, spiral i innych kłopotów. Libido wysokie i nie tyję od tabsów. A było już z tym ciężko.
Anitaka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 08:42   #506
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Ale ja biorę tabletki z powodów medycznych, żeby zatrzymać okres - mam endometriozę i umieram wtedy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2021-04-08 o 08:43
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 09:12   #507
Sabrinasab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 345
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że dobrym sposobem na walkę z rzucaniem się na słodycze jest np powolna rezygnacja z nich a nie totalny detoks itp.Fajnie jest wybrać sobie np cel że powiedzmy w sobotę wyłącznie można sobie pozwolić na coś słodkiego.U mnie to się czasem sprawdzało,piszę czasem gdyż bywało i tak że skoro sobota i mogę słodkie to żarłam go w potężnych ilościach.Ale wiem że niektórym ta metoda pomaga.Ja się cieszę że jestem z natury dość leniwa i jak mnie chwyci ciągota na słodkie to raczej nie chce mi się specjalnie wychodzić po to z domu.A w domu akurat nic słodkiego nie trzymam.O, sorry, mam pół czekolady gorzkiej której nie cierpię więc nie kusi.
Dziś byłam w Biedrze i kusiła mnie moja ulubiona czekolada, stwierdziłam że może w weekend zrobię cheat day ale przyszło opamiętanie i wyszłam na miękkich nogach ze sklepu.Strasznie mnie nosi dziś na słodycze.Póki co daję radę, nie wiem jak ale daję.
U mnie ograniczanie nic nie daje, jest gorzej. Jak spróbuję kostki, to nie przestanę, aż nie zjem całej. Tylko radykalne wywalenie wszystkich słodyczy z diety.
Sabrinasab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 09:36   #508
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Jak w ogóle nie chcecie mieć dzieci to jest jeszcze wazektomia. Wtedy będziesz mogła odstawić wszystko i będziecie mieli spokój. I zabieg jest odwracalny.

Zastanawiam się czy branie żelaza przed okresem by coś u mnie dało i czy ograniczałoby to rzucanie się na słodycze jak sęp. Organizm wtedy krzyczy "czeko-czeko-lada", ale chce żelaza przecież. Może zacznę jeść jakieś czerwone mięcho i buraki przed okresem. Właśnie skończył mi się okres, to nie będę się rzucać na słodycze
No ja z braku żelaza muszę pić kakao, takie czyste, zero cukru; sok z pokrzywy i blenduje pietruszkę i liście szpinaku. Mięso jestem w stanie przełknąć, ale żadnej wątróbki, ni ma takiej opcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Dodam, że u mnie kakao, kawa z mlekiem kokosowym, które samo w sobie jest słodkie i smaczne, doskonale zaspokaja apetyt na słodycze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 09:36   #509
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Też mam takie ciągi jak wy, że tylko słodycze dwa dni. Ale mam tak tylko i wyłącznie przed okresem / podczas okresu. Tak normalnie, w środku cyklu mi się nie zdarza, żebym dwa dni żarła tylko ciastka i koniec.
U mnie też przed okresem jest gorzej. Z wiekiem się to nasila. Kiedyś w ogóle nie zauważałam, że jestem przed okresem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 15:41   #510
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Zjadłam pół czekolady, ale to dla mnie za mało, ten cukier całkowicie mnie zniewolił.
Nie miałam więcej słodyczy w domu, do sklepu też nie miałam chęci iść, więc zamiast tego wjechał słoik marynowanych pieczarek (bo słodkie) i prawie słoik zielonych oliwek. Mam nadzieję, że nie rozboli mnie żołądek.

Chociaż dzień jeszcze długi i być może się złamię i wyląduje w pobliskiej żabce
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-19 10:05:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.