Jak przywrócić grubość włosa z przed farbowania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-24, 14:52   #1
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Angry

Jak przywrócić grubość włosa z przed farbowania?


Cześć dziewczyny. Kilka dni temu zafarbowałam włosy tą samą farbą co zwykle (alfaparf) ale użyłam wyższego stężenia (z 3% na 6%) w celu pokrycia większej ilości siwych włosów. Po zmyciu farby włosy były w okropnym stanie, stały się suche i wypadały garściami. Na wypadniętym włosie pod światłem widać, że część przy cebulce, czyli ta farbowana, jest znacznie cieńsza niż pozostała Moje pytanie brzmi: czy włosy wrócą do dawnej kondycji? Czy ta część zafarbowana 6% wodą zawsze będzie słabsza? Są jakieś sposoby, żeby je odżywić, wzmocnić, przywrócić dawną grubość (oprócz olejowania i masek bo te znam i wdrażam)? Z góry dzięki za pomoc.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-24, 19:05   #2
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak przywrócić grubość włosa z przed farbowania?

Jeśli zawsze nakładasz tę farbę, to po prostu jej pigment nabudowuje się we włosach. Stąd wrażenie, że te bliżej cebulek są cieńsze - po prostu mają tylko jedną warstwę farby na sobie. Więc tu nie ma mowy o "wracaniu do kondycji", ponieważ one są normalne.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-24, 21:05   #3
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Jak przywrócić grubość włosa z przed farbowania?

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Jeśli zawsze nakładasz tę farbę, to po prostu jej pigment nabudowuje się we włosach. Stąd wrażenie, że te bliżej cebulek są cieńsze - po prostu mają tylko jedną warstwę farby na sobie. Więc tu nie ma mowy o "wracaniu do kondycji", ponieważ one są normalne.
Raczej nie Farbowane mam cieńsze. Odrost włosa który nie jest farbowany jest dużo grubszy. Po nałożeniu farby staje się cieńszy ale nigdy tak cienki jak teraz
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 09:17   #4
lossiente
Przyczajenie
 
Avatar lossiente
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 13
Dot.: Jak przywrócić grubość włosa z przed farbowania?

Ja farbowałam 4 lata i miałam włosy w okropnym stanie. Od ponad roku już nie miałam wcale farby, dobre kosmetyki do włosów, olejki itp i szczerze mam wrażenie, że jest lepiej niż było przed farbowaniem
lossiente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 23:15   #5
aga_green
Przyczajenie
 
Avatar aga_green
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 26
Dot.: Jak przywrócić grubość włosa z przed farbowania?

Widzę, że napisałaś, że znasz olejowanie i szukasz innych porad, ale pomyślałam, że napiszę o tym, co mnie uratowało niegdyś włosy- a był to olej khadi wcierany w skalp. Jeśli go nie znasz, to doczytaj o jego właściwościach, tutaj nie będę się rozpisywać bo być może go znasz
Polecam też wszystkie kosmetyki wegańskie, mają przeważnie ok 90% naturalnych składników, potrafią zdziałać cuda
aga_green jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 08:49   #6
_Lilly
Rozeznanie
 
Avatar _Lilly
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 822
Dot.: Jak przywrócić grubość włosa z przed farbowania?

Mi włosy zgęstniały, gdy zaczęłam wcierać wcierkę w skórę głowy i robić masaż po każdym myciu na wilgotnych włosach + biorę witaminy. Polecam mam dużo baby hair
_Lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-25 09:49:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.