Co robicie na obiad? część XX. - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-11-15, 08:46   #3721
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Nie miałam cały weekend internetu, taki detoks przymusowy
W czwartek zamówiliśmy pierogi pieczone ze szpinakiem, totalny dzień lenia.
Piątek- parapetówka u teściów, masa pyszności
W sobotę obiad u brata- łosoś w cieście francuskim ze szpinakiem i pieczarkami
Wczoraj- u moich rodziców, grzybowa zupa, karkówka w sosie, ziemniaki, kalafior i sernik

Dziś mam bigos od teściowej
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-15, 10:01   #3722
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 786
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Inspirujące. Soczewica zielona?

Czerwona zdecydowanie lepiej mi się ją gotuje i bardziej mi smakuje. Ta potrawka była na bulionie, ciekawa opcja jest też z mlekiem kokosowym.
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-15, 11:32   #3723
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Superowo


Uwielbiam leniwe, dobrze że niedawno robiłam


Ja się zmobilizowałam i ćwiczyłam i w sobotę i w niedzielę. W sobotę tylko 30 min pilatesu, ale mam po tym takie zakwasy, że obłęd. A spalone marne 150 kcal
Miałam od września chodzić z koleżanką na siłownię koło naszej ulicy, ale właśnie ona też uparła się na zumbę. A ja się do tego kompletnie nie nadaję


Szkoda, że nie mieszkam bliżej


Pyszności


Pożarłabym

U nas w piątek był smażony dorsz, mrożone warzywa: trio + fasolka szparagowa w sosie maślanym i ziemniaki.
W weekend ugotowałam rosół na gęsinie i indyku, do tego były pierogi, w sobotę ruskie, wczoraj z mięsem z rosołu. I uwaga: TŻ nareszcie w 100% przekonał się do ruskich, tzn. ma już pewność, że to nie są pierogi tylko z białym serem i na słodko
Następne podejście będzie z dodatkiem fety - Damdalena kiedyś o tym pisała

Możesz kogoś polecić z ćwiczeń pilatesu? Ja mam mate i kilka razy tylko jej uzylam do ćwiczeń i pomyslalam, ze może spróbuje jakiś pilates, jogę czy coś w ten deseń… może to by mnie bardziej zmobilizowało niż same ćwiczenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Superowo


Uwielbiam leniwe, dobrze że niedawno robiłam


Ja się zmobilizowałam i ćwiczyłam i w sobotę i w niedzielę. W sobotę tylko 30 min pilatesu, ale mam po tym takie zakwasy, że obłęd. A spalone marne 150 kcal
Miałam od września chodzić z koleżanką na siłownię koło naszej ulicy, ale właśnie ona też uparła się na zumbę. A ja się do tego kompletnie nie nadaję


Szkoda, że nie mieszkam bliżej


Pyszności


Pożarłabym

U nas w piątek był smażony dorsz, mrożone warzywa: trio + fasolka szparagowa w sosie maślanym i ziemniaki.
W weekend ugotowałam rosół na gęsinie i indyku, do tego były pierogi, w sobotę ruskie, wczoraj z mięsem z rosołu. I uwaga: TŻ nareszcie w 100% przekonał się do ruskich, tzn. ma już pewność, że to nie są pierogi tylko z białym serem i na słodko
Następne podejście będzie z dodatkiem fety - Damdalena kiedyś o tym pisała

Czyżby już uszka robione na święta ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-15, 11:49   #3724
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Możesz kogoś polecić z ćwiczeń pilatesu? Ja mam mate i kilka razy tylko jej uzylam do ćwiczeń i pomyslalam, ze może spróbuje jakiś pilates, jogę czy coś w ten deseń… może to by mnie bardziej zmobilizowało niż same ćwiczenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------




Czyżby już uszka robione na święta ?
Ten konkretny trening, który zrobił mi zakwasy to ten https://www.youtube.com/watch?v=JLM3MKut7nE, a z typowych trenerek pilatesu bardzo polecam tę dziewczynę https://www.youtube.com/user/blogilates/videos ma świetną energię. Kiedyś ćwiczyłam z nią sporo, filmik z pilatesem dla początkujących (sprzed 10 lat!) znam prawie na pamięć https://www.youtube.com/watch?v=lCg_gh_fppI
A uszka też myślałam, że już z myślą o świętach jak je zobaczyłam (lepił TŻ), ale okazało się, że to z oszczędności bo miał już mało farszu
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-15, 12:22   #3725
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ten konkretny trening, który zrobił mi zakwasy to ten https://www.youtube.com/watch?v=JLM3MKut7nE, a z typowych trenerek pilatesu bardzo polecam tę dziewczynę https://www.youtube.com/user/blogilates/videos ma świetną energię. Kiedyś ćwiczyłam z nią sporo, filmik z pilatesem dla początkujących (sprzed 10 lat!) znam prawie na pamięć https://www.youtube.com/watch?v=lCg_gh_fppI
A uszka też myślałam, że już z myślą o świętach jak je zobaczyłam (lepił TŻ), ale okazało się, że to z oszczędności bo miał już mało farszu

Dziękuje za linki obejrzę potem na kompie

A Tż udany haha i teraz przez niego sama bym zjadła uszka i barszcz…. haha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-15, 13:47   #3726
O_sophia
Raczkowanie
 
Avatar O_sophia
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 167
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Hej można dołączyć?

Jeśli chodzi o gotowanie to uwielbiam to robić i chętnie dzielę się tym co zrobiłam dziś u mnie zupa pomidorowa z soczewica

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Pragnę czuć cię blisko, nawet gdybyś miał być tylko pocałunkiem wiatru, pieszczotą promieni słońca na moich policzkach i dźwiękiem kropel deszczu stukających o parapet mojej duszy..."



[*] 17.10.21

04.03.22
O_sophia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-15, 14:09   #3727
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Superowo


Uwielbiam leniwe, dobrze że niedawno robiłam


Ja się zmobilizowałam i ćwiczyłam i w sobotę i w niedzielę. W sobotę tylko 30 min pilatesu, ale mam po tym takie zakwasy, że obłęd. A spalone marne 150 kcal
Miałam od września chodzić z koleżanką na siłownię koło naszej ulicy, ale właśnie ona też uparła się na zumbę. A ja się do tego kompletnie nie nadaję


Szkoda, że nie mieszkam bliżej


Pyszności


Pożarłabym

U nas w piątek był smażony dorsz, mrożone warzywa: trio + fasolka szparagowa w sosie maślanym i ziemniaki.
W weekend ugotowałam rosół na gęsinie i indyku, do tego były pierogi, w sobotę ruskie, wczoraj z mięsem z rosołu. I uwaga: TŻ nareszcie w 100% przekonał się do ruskich, tzn. ma już pewność, że to nie są pierogi tylko z białym serem i na słodko
Następne podejście będzie z dodatkiem fety - Damdalena kiedyś o tym pisała
Ale bym zjadła Twoje pierogi

Cytat:
Napisane przez O_sophia Pokaż wiadomość
Hej można dołączyć?

Jeśli chodzi o gotowanie to uwielbiam to robić i chętnie dzielę się tym co zrobiłam dziś u mnie zupa pomidorowa z soczewica

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej, zapraszamy do nas ☺
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-15, 14:27   #3728
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Udka kurczaka, pieczone ziemniaki, sałata

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-15, 21:07   #3729
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

[1=03a25f57c1c12b64185d06c 737e7e94991ae1a10_6577a30 8dca3f;88994265]Potrawka z soczewicy z pieczarkami, dynią i pomidorami z puszki + ryż brązowy [/QUOTE]
Poproszę o przepis

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość


U nas w piątek był smażony dorsz, mrożone warzywa: trio + fasolka szparagowa w sosie maślanym i ziemniaki.
W weekend ugotowałam rosół na gęsinie i indyku, do tego były pierogi, w sobotę ruskie, wczoraj z mięsem z rosołu. I uwaga: TŻ nareszcie w 100% przekonał się do ruskich, tzn. ma już pewność, że to nie są pierogi tylko z białym serem i na słodko
Następne podejście będzie z dodatkiem fety - Damdalena kiedyś o tym pisała
Cudne pierogi i uszka

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość


Ja dziś w pracy zjadłam zamawiane futo julienne i sajgonki wege (połowę zabieram do domu, będzie dla TŻa). W domu, jak już dotrzemy za jakiś czas, poprawimy muffinkami jajecznymi. Jednak zbyt szybko w domu nie będziemy, bo ja najpierw na solarium a potem idziemy z TŻem na spotkanie planszówkowe do jednej ze spółdzielni mieszkaniowych w mieście.
Zabieram się do takich muffinek chyba z pół roku już

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja ugotowałam dzisiaj indyka w sosie pomidorowo-śmietanowym z makaronem penne i gorgonzolą ☺
Pierwszy raz od dwóch tygodni coś ugotowałam i zjadłam w miarę normalnie
Mam nadzieję, że już jest zdecydowanie lepiej z Twoim zdrowiem

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Wyobraźcie sobie, że rukola nam wyrosła na pryzmie kompostowej. Cztery dorodne krzaczory. Mocna że hej. Robiłam w tym tygodniu z niej pesto do spaghetti - i dobrze że czosnku nie dałam, bo chyba nie dałoby się zjeść. W ramach spaceru chodzimy z córką po sąsiadach i rodzinie z bukietami rukoli. Ale za to pielęgnowany jarmuż się nie udał (miałam posiane 4 rodzaje) - najpierw słabo rósł, a później coś go zjadło. A kupić jarmużu coś ostatnio nie mogę.
Zazdroszczę rukoli

Cytat:
Napisane przez O_sophia Pokaż wiadomość
Hej można dołączyć?

Jeśli chodzi o gotowanie to uwielbiam to robić i chętnie dzielę się tym co zrobiłam dziś u mnie zupa pomidorowa z soczewica
Witaj

U nas był najpierw rosół drobiowy z makaronem, a potem paszteciki z mięsem z tego rosołu
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-15, 21:17   #3730
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że już jest zdecydowanie lepiej z Twoim zdrowiem
Dziękuję, już jest całkiem dobrze

____

Dzisiaj miałam mielone z kurczaka w domowym sosie słodko-kwaśnym (a przynajmniej coś udawanego ten sos), podałam z ryżem.

Rano nastawiłam zakwas na żurek z zakwasu chlebowego, na jutro będzie dobry, więc pewnie na dwa dni będzie żurek
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-15, 21:41   #3731
kiratihonova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

😻😻😻
kiratihonova jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-16, 07:36   #3732
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
A Tż udany haha i teraz przez niego sama bym zjadła uszka i barszcz…. haha
W sumie ja też

Cytat:
Napisane przez O_sophia Pokaż wiadomość
Hej można dołączyć?

Jeśli chodzi o gotowanie to uwielbiam to robić i chętnie dzielę się tym co zrobiłam dziś u mnie zupa pomidorowa z soczewica
Cześć, zapraszamy

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
U nas był najpierw rosół drobiowy z makaronem, a potem paszteciki z mięsem z tego rosołu
Uszka i pierogi to jedno, ale paszteciki lubię najbardziej

Wczoraj był ryż jaśminowy gotowany z kurkumą i curry, do tego kurczak moczony w sosie sojowym z imbirem i czosnkiem, marchewka, papryka, grzyby shiitake i pędy bambusa. I sos sojowy jasny i ciemny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20211115_185529.jpg (129,6 KB, 44 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-16, 08:42   #3733
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Wczoraj był ryż jaśminowy gotowany z kurkumą i curry, do tego kurczak moczony w sosie sojowym z imbirem i czosnkiem, marchewka, papryka, grzyby shiitake i pędy bambusa. I sos sojowy jasny i ciemny.
Wygląda bardzo apetycznie
Lubię takie smaki
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-16, 09:25   #3734
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Wczoraj robiłam curry . Na dziś będą kotlety z kurczaka w płatkach, puree i miks sałat, na jutro chyba placki z jabłkami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20211115_174555.jpg (120,5 KB, 42 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-16, 12:26   #3735
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Zurek z biała kiełbasa i jajkiem, pierwszy raz robię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-16, 13:14   #3736
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 786
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Poproszę o przepis




Pewnie
Posiekaną cebulę podsmażyć ze świeżo startym imbirem. Dorzucić pieczarki i pokrojonego batata/dynię/marchewkę (u mnie dynia). Dodać szklankę passaty pomidorowej, dusić kilka minut i dosypać szklankę suchej czerwonej soczewicy. Zalać ok. 1 szklanką bulionu i gotować 15-20 min, ewentualnie podlewając bulionem (u mnie z eko kostki) albo wodą. Na koniec doprawić sosem sojowym, kuminem, pieprzem, solą itd.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Wczoraj robiłam curry . Na dziś będą kotlety z kurczaka w płatkach, puree i miks sałat, na jutro chyba placki z jabłkami


Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Wczoraj był ryż jaśminowy gotowany z kurkumą i curry, do tego kurczak moczony w sosie sojowym z imbirem i czosnkiem, marchewka, papryka, grzyby shiitake i pędy bambusa. I sos sojowy jasny i ciemny.

Ale smakowitości. Jedno i drugie wyglada idealnie

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

U mnie wczoraj sałatka a’la Cezar z lodówkowych resztek, z kurczakiem marynowanym w musztardzie. Dziś planuję grillowane halloumi z warzywami.
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-16, 14:03   #3737
O_sophia
Raczkowanie
 
Avatar O_sophia
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 167
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Zurek z biała kiełbasa i jajkiem, pierwszy raz robię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O hej Misia

U mnie też dziś debiut ale grochówka powodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Pragnę czuć cię blisko, nawet gdybyś miał być tylko pocałunkiem wiatru, pieszczotą promieni słońca na moich policzkach i dźwiękiem kropel deszczu stukających o parapet mojej duszy..."



[*] 17.10.21

04.03.22
O_sophia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-16, 14:04   #3738
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez O_sophia Pokaż wiadomość
O hej Misia

U mnie też dziś debiut ale grochówka powodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyszła pysznazostanie jeszcze na jutro. Ale kupiłam też dobra kiełbasę i ona zrobiła dużo roboty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-16, 15:08   #3739
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Wyszła pysznazostanie jeszcze na jutro. Ale kupiłam też dobra kiełbasę i ona zrobiła dużo roboty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zupowy dzień. U mnie dziś ogórkowa, a do tego kawałek bagietki Kupnej z czosnkiem, bo termin przydatności się kończył

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:
Napisane przez O_sophia Pokaż wiadomość
Hej można dołączyć?

Jeśli chodzi o gotowanie to uwielbiam to robić i chętnie dzielę się tym co zrobiłam dziś u mnie zupa pomidorowa z soczewica

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Pelagia super, że tz się przekonał do pierogów. Ja robiłam kiedyś pieczone z feta i szpinakiem, natomiast moja mama robi ze szpinakiem i ziemniakami i też są ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
W sumie ja też


Cześć, zapraszamy


Uszka i pierogi to jedno, ale paszteciki lubię najbardziej

Wczoraj był ryż jaśminowy gotowany z kurkumą i curry, do tego kurczak moczony w sosie sojowym z imbirem i czosnkiem, marchewka, papryka, grzyby shiitake i pędy bambusa. I sos sojowy jasny i ciemny.
Pyszna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-16, 15:34   #3740
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Wczoraj robiłam curry . Na dziś będą kotlety z kurczaka w płatkach, puree i miks sałat, na jutro chyba placki z jabłkami
Bardzo smacznie wygląda

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Zurek z biała kiełbasa i jajkiem, pierwszy raz robię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też żurek
Wyszedł mi pyszny ale ja jestem żurkoholiczką
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-16, 17:00   #3741
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Zupowy dzień. U mnie dziś ogórkowa, a do tego kawałek bagietki Kupnej z czosnkiem, bo termin przydatności się kończył

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Witamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Pelagia super, że tz się przekonał do pierogów. Ja robiłam kiedyś pieczone z feta i szpinakiem, natomiast moja mama robi ze szpinakiem i ziemniakami i też są ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Pyszna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ooooooo chciałabym takie pieczone z feta i szpinakiem ! A jeszcze nigdy nie robiłam… mam gdzies zapisany jeden przepis na takie z piekarnika ale jakos nie umiem się zebrać do tego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

A u mnie dziś schabowe z dzika i kotlety mielone plus ziemniaki oraz ogorek kiszony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Kamilaa21
Czas edycji: 2021-11-16 o 16:58
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-16, 21:19   #3742
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Ooooooo chciałabym takie pieczone z feta i szpinakiem ! A jeszcze nigdy nie robiłam… mam gdzies zapisany jeden przepis na takie z piekarnika ale jakos nie umiem się zebrać do tego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

A u mnie dziś schabowe z dzika i kotlety mielone plus ziemniaki oraz ogorek kiszony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ooo jq wlasnie musze w jakis weekend zrobic wiecej i pomrozic takich bo potem tylko wyjmuje do jako przekaska do zupy.

Pozapisywalam sobie od Was troche pomyslow bo niestety znowu dawno mnie nie bylo . Ja chba nie umiem byc matka pracujaca i gotujaca fajne obiady :/

Dzis lazania ktora zrobilam na dwa dni, w niedziele ekspresowa zupa z soczewicy i grzanki z maselkiem czosnowym , pietruszka i serem20211114_145336.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-17, 06:58   #3743
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pelagia super, że tz się przekonał do pierogów. Ja robiłam kiedyś pieczone z feta i szpinakiem, natomiast moja mama robi ze szpinakiem i ziemniakami i też są ok
Chciałabym wypróbować wersję z samymi ziemniakami i taką z ziemniakami i kapustą kiszoną - to Twój przepis prawda?

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Dzis lazania ktora zrobilam na dwa dni, w niedziele ekspresowa zupa z soczewicy i grzanki z maselkiem czosnowym , pietruszka i serem
Ale fajnie

Dołączam do klubu zup
Wczoraj u nas krupnik na wieprzowych żeberkach i wołowinie z pęczakiem. A do pracy zrobiłam zupę krem z pietruszki i selera z rosołu, dołożyłam ziemniaka i pieczoną gruszkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20211116_201320.jpg (144,7 KB, 43 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-17, 11:12   #3744
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Apetyczne curry, pyszne zupki... wszystko bym zjadła


U na w niedzielę i poniedziałek były gołąbki a wczoraj tagliatelle z łososiem, groszkiem i sosem śmietanowym z dodatkiem musztardy dijon.


Dziś reszta gołąbków.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20211114_152041_resized_20211116_050453248.jpg (82,1 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20211116_161748_resized_20211116_050454334.jpg (100,4 KB, 38 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-17, 13:18   #3745
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Bardzo smacznie wygląda



U mnie też żurek
Wyszedł mi pyszny ale ja jestem żurkoholiczką
Ja jestem totalnie nie zupowa ale w końcu trzeba zacząć gotować jakieś zupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-17, 14:19   #3746
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ooo jq wlasnie musze w jakis weekend zrobic wiecej i pomrozic takich bo potem tylko wyjmuje do jako przekaska do zupy.

Pozapisywalam sobie od Was troche pomyslow bo niestety znowu dawno mnie nie bylo . Ja chba nie umiem byc matka pracujaca i gotujaca fajne obiady :/

Dzis lazania ktora zrobilam na dwa dni, w niedziele ekspresowa zupa z soczewicy i grzanki z maselkiem czosnowym , pietruszka i seremZałącznik 7762788

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To ciekawe - w sensie chcesz zamrozić takie upieczone? Czy może surowe z farszem zamrozić i potem piec?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-17, 17:08   #3747
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Dziękuję, już jest całkiem dobrze

Rano nastawiłam zakwas na żurek z zakwasu chlebowego, na jutro będzie dobry, więc pewnie na dwa dni będzie żurek
To dobrze
Chylę czoła, ja kiedyś hodowałam zakwas i piekłam z niego chleby, ale żurek mi nigdy nie wychodził.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość


Uszka i pierogi to jedno, ale paszteciki lubię najbardziej
To ja bym się nie umiała zdecydować, pierogi, paszteciki, czy krokiety?

[1=03a25f57c1c12b64185d06c 737e7e94991ae1a10_6577a30 8dca3f;88997321]Pewnie
Posiekaną cebulę podsmażyć ze świeżo startym imbirem. Dorzucić pieczarki i pokrojonego batata/dynię/marchewkę (u mnie dynia). Dodać szklankę passaty pomidorowej, dusić kilka minut i dosypać szklankę suchej czerwonej soczewicy. Zalać ok. 1 szklanką bulionu i gotować 15-20 min, ewentualnie podlewając bulionem (u mnie z eko kostki) albo wodą. Na koniec doprawić sosem sojowym, kuminem, pieprzem, solą itd.
[/QUOTE]

Bardzo Ci dziękuję, brzmi pysznie

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
U na w niedzielę i poniedziałek były gołąbki a wczoraj tagliatelle z łososiem, groszkiem i sosem śmietanowym z dodatkiem musztardy dijon.


Dziś reszta gołąbków.
Pyszności

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja jestem totalnie nie zupowa ale w końcu trzeba zacząć gotować jakieś zupy
To ja na odwrót, uwielbiam zupy, mogłabym je jeść codziennie.

U nas łazanki (kapusta/pieczarki), ja jadłam wersję bez kapusty (czyli makaron z pieczarkami ), bo mi wybitnie nie służy niestety.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-17, 17:27   #3748
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
To ciekawe - w sensie chcesz zamrozić takie upieczone? Czy może surowe z farszem zamrozić i potem piec?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ja zawsze mroze upieczone. jakos bardzo walorow smakowych nie traca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-17, 17:30   #3749
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Apetyczne curry, pyszne zupki... wszystko bym zjadła


U na w niedzielę i poniedziałek były gołąbki a wczoraj tagliatelle z łososiem, groszkiem i sosem śmietanowym z dodatkiem musztardy dijon.


Dziś reszta gołąbków.
Gołąbki

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja jestem totalnie nie zupowa ale w końcu trzeba zacząć gotować jakieś zupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja uwielbiam zupy, są dla mnie najbardziej ekonomiczne i względem czasu i pieniędzy


Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
To dobrze
Chylę czoła, ja kiedyś hodowałam zakwas i piekłam z niego chleby, ale żurek mi nigdy nie wychodził.
(...)

U nas łazanki (kapusta/pieczarki), ja jadłam wersję bez kapusty (czyli makaron z pieczarkami ), bo mi wybitnie nie służy niestety.
Ja próbowałam już różnych przepisów, ale doszłam do tego że najlepiej wychodzi mi, kiedy robię "na oko"

A łazanek nie jadłam już z 15 lat zawsze kojarzyły mi się z kmninkiem, za którym nie przepadam
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-17, 19:53   #3750
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
ja zawsze mroze upieczone. jakos bardzo walorow smakowych nie traca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Oooo to ciekawe kurcze kusisz spróbować takich pierogów…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 11:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.