Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71. - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-19, 14:24   #2491
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Na logike to kocica moze miec chciec potomstwo bo w koncu sie nimi zajmuje (tak wiem ze tak to nie dziala I ze to bzdura), ale kocur? On sie nie zajmuje, on po prostu chce cimcirimci z kicia

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Nawet tak nie żartuj. Kiedyś była na wizażu dyskusja na ten temat i przeraziłam się, że tyle osób mierzyło zwierzęta ludzką miarą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 14:26   #2492
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jak się trafi 24h, gdy nie ma czasu się zdrzemnąć ani chwili i chociaż raz porządnie zjeść, to przy dobrych wiatrach o tej 11 dopiero się zaśnie.
Jak da się przespać choćby kilka godzin na dyżurze i jest względnie spokojnie, to czasami da radę bez spania w domu.
Zależy od oddziału, ale najczęściej odprawa zaczyna się o 7:30 albo 8:00, trwa około pół godziny, więc jak ma się blisko i w dokumentach ma się porządek to o 9 jest się w domu. Często na dyżurze nie ma czasu ogarnąć wszystkich papierów, więc zamiast iść do domu od razu po odprawie, jeszcze się siedzi i kończy papierową robotę, wtedy w domu jest się odpowiednio później. Prysznic, jedzenie, to czasami i południe już zaskoczy.
A na niektórych oddziałach wychodzenie po dyżurze to fikcja, bo nieraz nie ma komu asystować do operacji, nie ma komu przekazać pacjentów na ten dzień, więc może nie siedzi się do 15, ale bada swoich pacjentów, pisze obserwacje, przedłuża zlecenia, idzie do zabiegu, więc ta 12 to spokojnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na jakim oddziale pracujesz ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 14:26   #2493
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-10-19 o 14:44
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 14:45   #2494
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Na jakim oddziale pracujesz ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz pracuję na spokojnym oddziale, gdzie większość dyżurów nie jest męcząca, ale widziałam jak się pracuje na internach, chirurgii, pediatrii. Sama doświadczyłam dyżurów na covidowym - na jednym nie było szans na odpoczynek ani spokojny posiłek, całe 24h coś się działo i spałam po nim 6 godzin, na drugim było spokojniej, spałam dwie godziny i wystarczyły mi potem 3.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 15:00   #2495
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Teraz pracuję na spokojnym oddziale, gdzie większość dyżurów nie jest męcząca, ale widziałam jak się pracuje na internach, chirurgii, pediatrii. Sama doświadczyłam dyżurów na covidowym - na jednym nie było szans na odpoczynek ani spokojny posiłek, całe 24h coś się działo i spałam po nim 6 godzin, na drugim było spokojniej, spałam dwie godziny i wystarczyły mi potem 3.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pracuje na internie i czasem nie ma kiedy się wysikać,a co dopiero napić czy najeść muszę polubić zimna kawę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 15:12   #2496
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja pracuje na internie i czasem nie ma kiedy się wysikać,a co dopiero napić czy najeść muszę polubić zimna kawę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pielęgniarki mają chyba po 12 godzin? Przynajmniej u nas nie pracują na dłuższe zmiany.
Ale ogólnie to tak, wolny dzień po nocnym dyżurze to taki sobie "wolny dzień".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 15:22   #2497
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Pielęgniarki mają chyba po 12 godzin? Przynajmniej u nas nie pracują na dłuższe zmiany.
Ale ogólnie to tak, wolny dzień po nocnym dyżurze to taki sobie "wolny dzień".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, czasem jak ktoś chce to 24 h ale na tym oddziale, na którym ja pracuje to raczej ciężko na tyle godzin. Zwłaszcza jak po nocce na drugi dzień ma się dyżur, więc wolnego jest aż cała doba. Z tym,że musisz odespać,więc zostaje ci pół dnia wolnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-19, 15:31   #2498
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Zdziwiły mnie komentarze pod filmikiem na yt o generalnych porządkach. Kobieta zrobiła filmik 30 minutowy o sprzątaniu domu od góry do dołu, dodatkowo była wtedy w zaawansowanej ciąży, a pod filmem, oprócz wielu pozytywnych, znalazły się również komentarze w stylu: jakie to cudowne, że mąż pomógł ci założyć poszewki na poduszki, ale super że ci pomaga itd. Kobieta wysprzątała dom od a do z, a w komentarzach zachwyty, bo przez pół minuty mąż razem z nią założył poszewki. No dramat. Tak się mówi, że Polska jest zacofana, a tu filmik z USA i takie komentarze - bez żadnej odpowiedzi, które często znajdziemy w polskich filmikach - np. że mąż nie pomaga, tylko wykonuje swoje obowiązki. Jeśli ktoś jest ciekawy, to jest to kanał simply allie, film z 1.08.2018
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 15:49   #2499
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja pracuje na internie i czasem nie ma kiedy się wysikać,a co dopiero napić czy najeść muszę polubić zimna kawę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To był Twój wybór? Bo ja już od pierwszych praktyk w szpitalu wiedziałam, że po skończeniu edukacji moja noga na internie nie postanie. A 12 godzin na takim oddziale to za żadne pieniądze bym nie wzięła. Dlatego zastanawiam się, co kieruje ludźmi, że jednak wybierają ten oddział.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 16:39   #2500
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Zdziwiły mnie komentarze pod filmikiem na yt o generalnych porządkach. Kobieta zrobiła filmik 30 minutowy o sprzątaniu domu od góry do dołu, dodatkowo była wtedy w zaawansowanej ciąży, a pod filmem, oprócz wielu pozytywnych, znalazły się również komentarze w stylu: jakie to cudowne, że mąż pomógł ci założyć poszewki na poduszki, ale super że ci pomaga itd. Kobieta wysprzątała dom od a do z, a w komentarzach zachwyty, bo przez pół minuty mąż razem z nią założył poszewki. No dramat. Tak się mówi, że Polska jest zacofana, a tu filmik z USA i takie komentarze - bez żadnej odpowiedzi, które często znajdziemy w polskich filmikach - np. że mąż nie pomaga, tylko wykonuje swoje obowiązki. Jeśli ktoś jest ciekawy, to jest to kanał simply allie, film z 1.08.2018
Ale wiesz, że one akurat specjalnie do nagrywania filmików każą mężom nie sprzątać? Bo inaczej by nie miały co nagrywać.

Specjalnie z tydzień czasu niektóre syf zbierają, żeby było co sprzątać. Gruby biznes to jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 16:55   #2501
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To był Twój wybór? Bo ja już od pierwszych praktyk w szpitalu wiedziałam, że po skończeniu edukacji moja noga na internie nie postanie. A 12 godzin na takim oddziale to za żadne pieniądze bym nie wzięła. Dlatego zastanawiam się, co kieruje ludźmi, że jednak wybierają ten oddział.
Tak,lubię ten oddział i póki co nie chce zmieniać. Dużo się tam można nauczyć,więc jak dla swiezaka to oddział idealny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-19, 17:47   #2502
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Nawet tak nie żartuj. Kiedyś była na wizażu dyskusja na ten temat i przeraziłam się, że tyle osób mierzyło zwierzęta ludzką miarą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

OMG, to jest dramat. Mnie sie wydaje, że jest to skutkiem przywiązywania bardzo dużej wagi do potrzeb seksualnych, co oczywiście najbardziej widać u mężczyzn. No najważniejsze, żeby móc pociupciać I przenoszą te myślenie nawet na zwierzęta.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 18:13   #2503
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Na pewno nie nadawałabym się do pracy w nocy. Jest mi niezwykle trudno w nocy nie spać. Po prostu padam jak przychodzi pora na sen i muszę walczyć ze sobą, żeby nie spać np. w sylwestra. A odsypianie u mnie nie istnieje. Jak się położę nad ranem to i tak obudzę się za 2-3 godziny. Nie dałabym rady pracować zmianowo.
Mi akurat najlepiej pracuje się w nocy, tylko w domu. Uwielbiam taką idealną ciszę. Ostatnio siedziałam nad projektem do 9 RANO. Łącznie 15 godzin bez żadnych przerw na jedzenie. Ale byłam tak zadowolona z efektu końcowego, że mogłabym chyba posiedzieć nad tym jeszcze dłużej
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 18:54   #2504
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
OMG, to jest dramat. Mnie sie wydaje, że jest to skutkiem przywiązywania bardzo dużej wagi do potrzeb seksualnych, co oczywiście najbardziej widać u mężczyzn. No najważniejsze, żeby móc pociupciać I przenoszą te myślenie nawet na zwierzęta.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A jeszcze, wiara, ze koci czy psi brat z siostra czy syn z mama to przeciez nie beda chceli sie ‘ciupciac’ miedzy soba, wiec mozna trzymac razem niesterylizowane
I telefony na emergency, bo kot ‘umiera’ bo sie wije po podlodze i jezczy (a to ruja jest), raz nawet mialam babke domagajaca sie koniecznie wizyty w srodku covida, bo jej kot dostal guzow piersi. Wszystkich 8 na raz, nie kastrowana i wychodzaca
Nawet juz nie zaglebiam sie w tematy swiadomego rozmnazania i jaki malenki odsetek ludzi w ogole ogarnia jaki to kosztowny proces i marny zysk.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 18:59   #2505
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Mi akurat najlepiej pracuje się w nocy, tylko w domu. Uwielbiam taką idealną ciszę. Ostatnio siedziałam nad projektem do 9 RANO. Łącznie 15 godzin bez żadnych przerw na jedzenie. Ale byłam tak zadowolona z efektu końcowego, że mogłabym chyba posiedzieć nad tym jeszcze dłużej

Dla mnie to zupełna abstrakcja. Nie umiem skupić się na żadnym zadaniu, jeśli jestem głodna, senna albo muszę skorzystać z toalety. Nie rozumiem jak można tak się zapracować, że nie odczuwa się głodu albo pragnienia. Nigdy w życiu mi się coś takiego nie przydarzyło.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 19:40   #2506
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Dla mnie to zupełna abstrakcja. Nie umiem skupić się na żadnym zadaniu, jeśli jestem głodna, senna albo muszę skorzystać z toalety. Nie rozumiem jak można tak się zapracować, że nie odczuwa się głodu albo pragnienia. Nigdy w życiu mi się coś takiego nie przydarzyło.
jeśli zadanie jest bardzo absorbujące i wymagające skupienia to łatwo zapomnieć.
ja dzisiaj pracowałam od 7 do 16 w sumie to tylko o śniadaniu, i jednej szklance wody w południe. nawet kawy nie wypiłam, co kawa przed południem to must have. tak mnie ciągnęły analizy. głodna i spragniona poczułam się dopiero jak puściłam ostatnią próbkę i sprzęt się płukał i miałam czas pomyśleć o czymś innym.

myślę, że kwestia tego jak bardzo człowiek się skupia. niektórzy jak coś robią to wsiąkają w to na 100 %, inni mają bardziej podzielną uwagę. i jedno i drugie ma swoje plusy i minusy.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-10-19 o 19:42
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 20:01   #2507
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jeśli zadanie jest bardzo absorbujące i wymagające skupienia to łatwo zapomnieć.
ja dzisiaj pracowałam od 7 do 16 w sumie to tylko o śniadaniu, i jednej szklance wody w południe. nawet kawy nie wypiłam, co kawa przed południem to must have. tak mnie ciągnęły analizy. głodna i spragniona poczułam się dopiero jak puściłam ostatnią próbkę i sprzęt się płukał i miałam czas pomyśleć o czymś innym.

myślę, że kwestia tego jak bardzo człowiek się skupia. niektórzy jak coś robią to wsiąkają w to na 100 %, inni mają bardziej podzielną uwagę. i jedno i drugie ma swoje plusy i minusy.
No ja też mam zadania absorbujące i wymagające skupienia, ale nie wyobrażam sobie, że przez 8 godzin nie jem i nie pije.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 20:10   #2508
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
No ja też mam zadania absorbujące i wymagające skupienia, ale nie wyobrażam sobie, że przez 8 godzin nie jem i nie pije.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Parę razy w życiu mi się zdarzyło, ale ogólnie też lubię mieć przynajmniej tę wodę pod ręką.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 20:12   #2509
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
No ja też mam zadania absorbujące i wymagające skupienia, ale nie wyobrażam sobie, że przez 8 godzin nie jem i nie pije.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no to widocznie nie skupiasz się na nich tak jak inni potrafią się skupić
i w sumie dobrze, bo to przecież nic zdrowego ani pożytecznego. jestem całkowicie przeciwna kultowi 'zapierdzielania bez chwili przerwy przez 16 h dziennie'. trzeba robić przerwy, trzeba mieć czas zjeść w spokoju.

normalnie to mnie rozpraszają ludzie, internet, jakiś telefon, jakaś wiadomość... wtedy się wraca 'do rzeczywistości' i się idzie na kawę, obiad, po dolewkę wody.
jak się jest samemu w laboratorium, w piwnicy, bez zasięgu i internetu to łatwo stracić poczucie czasu.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-19, 20:16   #2510
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
No ja też mam zadania absorbujące i wymagające skupienia, ale nie wyobrażam sobie, że przez 8 godzin nie jem i nie pije.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No da się, w pracy tak nie mam, ale jak robiłam nadgodziny w domu to brałam cokolwiek do paszczy jak mi mąż podstawił pod nos i przypomniał.
Jak robisz coś, co mega wymaga użycia mózgu od Ciebie i nie masz rozpraszaczy, to się wszystko da. Nawet nie czujesz, że się siku chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 21:12   #2511
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Dla mnie to zupełna abstrakcja. Nie umiem skupić się na żadnym zadaniu, jeśli jestem głodna, senna albo muszę skorzystać z toalety. Nie rozumiem jak można tak się zapracować, że nie odczuwa się głodu albo pragnienia. Nigdy w życiu mi się coś takiego nie przydarzyło.
To jest mocno abstrakcyjne, bo trudno taką sytuację nazwać normalną. Wiem że tak się da, bo sama miewałam tak że w pracy od 8 do 16 był taki kosmos że nie wiadomo w co ręce włożyć i ciągle coś trzeba ogarnąć na wczoraj. W takiej sytuacji zdarza się zapomnieć o głodzie czy pragnieniu, a jak się nie pije to i o wizytach w toalecie. Na szczęście takie dni w całym roku da się policzyć na palcach jednej ręki, inaczej można by się było zajechać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 08:16   #2512
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Zdziwiły mnie komentarze pod filmikiem na yt o generalnych porządkach. Kobieta zrobiła filmik 30 minutowy o sprzątaniu domu od góry do dołu, dodatkowo była wtedy w zaawansowanej ciąży, a pod filmem, oprócz wielu pozytywnych, znalazły się również komentarze w stylu: jakie to cudowne, że mąż pomógł ci założyć poszewki na poduszki, ale super że ci pomaga itd. Kobieta wysprzątała dom od a do z, a w komentarzach zachwyty, bo przez pół minuty mąż razem z nią założył poszewki. No dramat. Tak się mówi, że Polska jest zacofana, a tu filmik z USA i takie komentarze - bez żadnej odpowiedzi, które często znajdziemy w polskich filmikach - np. że mąż nie pomaga, tylko wykonuje swoje obowiązki. Jeśli ktoś jest ciekawy, to jest to kanał simply allie, film z 1.08.2018

Bo niestety wciąż się uważa, że to kobieta ma prać, sprzątać, gotować i zajmować się dziećmi, a mężczyzna to co najwyżej może jej pomagać i jak pomaga to jest cud nad cud, bo przecież niektórzy to nawet nie pomagają Straszne to jest.


Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Mi akurat najlepiej pracuje się w nocy, tylko w domu. Uwielbiam taką idealną ciszę. Ostatnio siedziałam nad projektem do 9 RANO. Łącznie 15 godzin bez żadnych przerw na jedzenie. Ale byłam tak zadowolona z efektu końcowego, że mogłabym chyba posiedzieć nad tym jeszcze dłużej

Ja też lubię robić coś w nocy, ale już tak długo nie siedzę. Szkoda mi tak męczyć organizm. Takie zarwane nocki nie są dobre.



Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
No ja też mam zadania absorbujące i wymagające skupienia, ale nie wyobrażam sobie, że przez 8 godzin nie jem i nie pije.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja tak samo. Dla mnie jedzenie, picie i pójście do toalety to podstawa. Ja w ogóle nie rozumie teraz tego kultu bycia pracoholikiem i człowiekiem ciągle zarobionym. Często widzę na insta jakieś story co ja teraz robię? No wiadomka, że pracka albo sprzątanie i godzina 24 w piątek.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 08:34   #2513
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Jest na fb strona Czarna lista sklepów z ciuchami czy jakoś tak, gdzie ludzie wrzucają zdjęcia tego co zamawiali a co przyszło. I dziwi mnie bardzo, że ludzie cały czas zamawiają z jakichś firm krzaków, które kupują towar na aliexpress (zdjęcia wiadomo jakie są) i dziwią się, że po pierwsze przesyłki idzie kilka tygodni, a po drugie dostają badziew niepodobny w ogóle do tego na zdjęciu sklepowym. I do tego zdziwieni, że nie da się odzyskać kasy, bo nagle firma nie odpowiada, albo strona nie istnieje, albo okazuje się, że muszą odesłać przesyłkę do Chin. Ręce opadają ilu ludzi się nabiera.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 08:48   #2514
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jest na fb strona Czarna lista sklepów z ciuchami czy jakoś tak, gdzie ludzie wrzucają zdjęcia tego co zamawiali a co przyszło. I dziwi mnie bardzo, że ludzie cały czas zamawiają z jakichś firm krzaków, które kupują towar na aliexpress (zdjęcia wiadomo jakie są) i dziwią się, że po pierwsze przesyłki idzie kilka tygodni, a po drugie dostają badziew niepodobny w ogóle do tego na zdjęciu sklepowym. I do tego zdziwieni, że nie da się odzyskać kasy, bo nagle firma nie odpowiada, albo strona nie istnieje, albo okazuje się, że muszą odesłać przesyłkę do Chin. Ręce opadają ilu ludzi się nabiera.

Mnie też to dziwi. Te wszystkie butiki internetowe wyrastają jak grzyby pod deszczu, większość sprzedaje chiński badziew za kupę kasy, a ludzie to kupują. Te ciuchy na modelkach pospinane z tyłu, zdjęcia przerobione filtrami i do tego oczywiście pasek Gucci i torebka od Chanel żeby lepiej wyglądało
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 09:18   #2515
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja tak samo. Dla mnie jedzenie, picie i pójście do toalety to podstawa. Ja w ogóle nie rozumie teraz tego kultu bycia pracoholikiem i człowiekiem ciągle zarobionym. Często widzę na insta jakieś story co ja teraz robię? No wiadomka, że pracka albo sprzątanie i godzina 24 w piątek.
Dla mnie też nie wiem, czym tu się chwalić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 09:19   #2516
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Będę musiała pochwalić mojego chłopa bo umył MI dziś podłogę
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 09:21   #2517
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Mnie też to dziwi. Te wszystkie butiki internetowe wyrastają jak grzyby pod deszczu, większość sprzedaje chiński badziew za kupę kasy, a ludzie to kupują. Te ciuchy na modelkach pospinane z tyłu, zdjęcia przerobione filtrami i do tego oczywiście pasek Gucci i torebka od Chanel żeby lepiej wyglądało
Wiesz, znam kobietę, która sobie zęby zamawiała w internecie, które oczywiście do niczego się nie nadawały. Więc kupowanie badziewnych ciuchów w ogóle mnie nie dziwi. Zresztą część ludzi zamawia to też dla żartu, przebieranek, zdjęć czy filmów na media społecznościowe, mając świadomość, że nie będą w tym chodzić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 09:26   #2518
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Będę musiała pochwalić mojego chłopa bo umył MI dziś podłogę
Tak, tak, bo tylko on będzie po niej stąpał, nie wiedziałaś
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 09:27   #2519
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Będę musiała pochwalić mojego chłopa bo umył MI dziś podłogę
a mój naczynia po śniadaniu chyba muszę jakiś order zamówić
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 12:18   #2520
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
a mój naczynia po śniadaniu chyba muszę jakiś order zamówić
Zrób z ziemniaka, będzie adekwatny do zasługi
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-14 22:15:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.