Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-15, 17:03   #3781
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Nadrobiłam i nie do końca mam wrażenie usprawiedliwiania zbrodni; mam za to kolejny raz wrażenie, że Justyna zwyczajnie straciła serce do tego co robi. Jest poprawna, owszem, i za tembr głosu można się dać pokroić, ale to nie jej poziom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 07:40   #3782
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Brokuł i tak był najlepszy
Nie przekonam się niestety do Olgi.

A nowy odcinek u Justy „Pół metra pod ziemią” macie już odsłuchany?
Odsłuchał wczoraj.

Śmieszy mnie to, jak Justyna zachwala na początku historię, która będzie opowiadać - że to taka niesamowita historia, że nadaje się na film, że nikt by nie wymyślił, że.to się zdarzy naprawdę.

Serio? Nie chcę spojlerowac, ale dla mnie nie ma w tej historii nic niesamowitego. zbrodnia jakich wiele.

Oczywiście nikt nie zasługuje na śmierć w taki sposób, żeby nie było.

Mówię to w kontekście historii kanalu justyny, było wiele historii było bardziej zagmatwanych, zaskakujących




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 08:24   #3783
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Odsłuchał wczoraj.

Śmieszy mnie to, jak Justyna zachwala na początku historię, która będzie opowiadać - że to taka niesamowita historia, że nadaje się na film, że nikt by nie wymyślił, że.to się zdarzy naprawdę.

Serio? Nie chcę spojlerowac, ale dla mnie nie ma w tej historii nic niesamowitego. zbrodnia jakich wiele.

Oczywiście nikt nie zasługuje na śmierć w taki sposób, żeby nie było.

Mówię to w kontekście historii kanalu justyny, było wiele historii było bardziej zagmatwanych, zaskakujących




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już nawet zapomniałam o tym, że ona tak na początku mówiła, ale faktycznie nic bardzo zaskakującego w tej historii nie ma...

Przesłuchałam już większość Justyny Mazur, Olgi Herring, a Kryminalne Historie mi nie leżą. Co jeszcze byście polecały? Tak żeby lecieć po kolei.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 08:41   #3784
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Już nawet zapomniałam o tym, że ona tak na początku mówiła, ale faktycznie nic bardzo zaskakującego w tej historii nie ma...



Przesłuchałam już większość Justyny Mazur, Olgi Herring, a Kryminalne Historie mi nie leżą. Co jeszcze byście polecały? Tak żeby lecieć po kolei.
Notatnik Dzielnicowego, tylko pierwszych odcinków ciężko się słucha, potem autorka trochę nabrała wprawy. Opowiem ci historię i Zbrodnie prowincjonalne.
A i jeszcze Polska na faktach.
Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2022-06-19 o 08:42
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 08:48   #3785
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Aneks kryminalny Agi Rojek i Nagle, ostatniej nocy.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 10:18   #3786
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ja ostatnio doceniłam Mystery Cabin, fajnie opowiedziane sprawy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 10:38   #3787
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ja jeszcze polecam „Piekło jest tu” bardzo miły głos, nieznane sprawy i ciekawa narracja


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-19, 11:54   #3788
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Dziękuję dziewczyny, lecę po kolei
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 12:36   #3789
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Posłuchałam odcinka Olgi o Annie i pierwszy raz chyba napiszę coś pozytywnego o Justynie, ale dawno temu słuchałam jej odcinka o tej sprawie, podobało mi się i szczerze, nie widziałam jakiejś wielkiej różnicy (nie twierdzę oczywiście, że Olga splagiatowała, ale nie wydaje mi się, żeby szczegółów było dużo dużo więcej). Mnie męczy u Olgi czasami ta narracja, ale też od czasu do czasu lubię do niej wracać.


Jeszcze co do reklam i tego nieszczęsnego brokuła - to Olgi wytłumaczenie pod jakimś filmem może nie tyle mnie zupełnie przekonało, co powiedzmy, ze jestem w stanie zrozumieć jej perspektywę. Że reklama trwa dwie minuty i jej podcasty są darmowe, a ona się jednak z tego utrzymuje/ chce utrzymywać. Dlatego myślę, że ona akurat pójdzie w wiele reklam, bo widać, że chce rozwijać kanał i na nim zarabiać. Niektóre jej odcinki bardziej mi przypadły do gustu, inne mniej, ale niech jej się wiedzie.


Ja te reklamy przewijam, ale podobno są ludzie, którzy w PM dziękują jej za polecenie.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 13:19   #3790
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Ja ostatnio doceniłam Mystery Cabin, fajnie opowiedziane sprawy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Też bardzo lubię.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 14:04   #3791
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Już nawet zapomniałam o tym, że ona tak na początku mówiła, ale faktycznie nic bardzo zaskakującego w tej historii nie ma...

Przesłuchałam już większość Justyny Mazur, Olgi Herring, a Kryminalne Historie mi nie leżą. Co jeszcze byście polecały? Tak żeby lecieć po kolei.
Polecam jeszcze ciemno wszędzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-19, 14:56   #3792
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

A historie z Waszych osiedli i dzielnic? Ja trafiłam ostatnio na najsłynniejsze morderstwo miasta, w domu, obok którego mieszkałam. Znałam historię jako dziecko, znałam tę makabryczną piosenkę, ale nie lokalizację... https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,4478...OiyBHOu7kwxYF0
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 15:27   #3793
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
A historie z Waszych osiedli i dzielnic? Ja trafiłam ostatnio na najsłynniejsze morderstwo miasta, w domu, obok którego mieszkałam. Znałam historię jako dziecko, znałam tę makabryczną piosenkę, ale nie lokalizację... https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,4478...OiyBHOu7kwxYF0

Znam tę historię, ale nie pamiętam z jakiegoś kanału.

A znasz historię Pawła Domańskiego? Opowiadał o nim Tomasz Ławnicki w podcaście p.t. Potrójny zabójca wywołał w mieście psychozę strachu KLIK, a rzecz dzieje się właśnie w Łodzi w 1998. Poszukiwany ukrywał się jakieś 20 km od miejscowości w której wtedy mieszkałam jako nastolatka. Oczywiście nic o tym nie wiedziałam.

Tak samo jak dużo później dowiedziałam się o zabójstwach autostopowiczek z początków lat 00, kiedy to ja też beztrosko jeździłam sobie na stopa, co prawda nie dokładnie na trasie Łask-Sieradz-Bełchatów, ale nie tak daleko.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 17:05   #3794
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Mnie zasmucil ten reportaż Ewy Żarskiej o aktywności pedofilia, który podobno pierwszy raz zaatakował w latach 70., właśnie w Łodzi, ale nigdy mu tego nie udowodniono. Albo jeszcze inaczej - możliwe, że nawet nie uchodził za podejrzanego, po prostu po latach powstała taka teoria, że to mogła być pierwsza z jego zbrodni. Potem pomogł mu rozwój technologii i przeniósł się ze swoją działalnością do Internetu - nie bez powodu mówi się o tym, że Internet to raj dla przestępców A już zwłaszcza pedofilów.
A tak w ogole to ten pedofil znalazł sobie swój azyl w Rosji.

Co najsmutniejsze autorka tego reportażu, Ewa Żarska sama zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach

Ale to na pewno jeden z najciekawszych reportazy, jakie miałam okazję oglądać.


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Znam tę historię, ale nie pamiętam z jakiegoś kanału.



A znasz historię Pawła Domańskiego? Opowiadał o nim Tomasz Ławnicki w podcaście p.t. Potrójny zabójca wywołał w mieście psychozę strachu KLIK, a rzecz dzieje się właśnie w Łodzi w 1998. Poszukiwany ukrywał się jakieś 20 km od miejscowości w której wtedy mieszkałam jako nastolatka. Oczywiście nic o tym nie wiedziałam.



Tak samo jak dużo później dowiedziałam się o zabójstwach autostopowiczek z początków lat 00, kiedy to ja też beztrosko jeździłam sobie na stopa, co prawda nie dokładnie na trasie Łask-Sieradz-Bełchatów, ale nie tak daleko.
O jakie konkretnie sprawy autostopowiczek Ci chodzi? Tzn. jestem niemal pewna, że o te same, ale wolę zapytać.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 17:07   #3795
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Znam tę historię, ale nie pamiętam z jakiegoś kanału.

A znasz historię Pawła Domańskiego? Opowiadał o nim Tomasz Ławnicki w podcaście p.t. Potrójny zabójca wywołał w mieście psychozę strachu KLIK, a rzecz dzieje się właśnie w Łodzi w 1998. Poszukiwany ukrywał się jakieś 20 km od miejscowości w której wtedy mieszkałam jako nastolatka. Oczywiście nic o tym nie wiedziałam.

Tak samo jak dużo później dowiedziałam się o zabójstwach autostopowiczek z początków lat 00, kiedy to ja też beztrosko jeździłam sobie na stopa, co prawda nie dokładnie na trasie Łask-Sieradz-Bełchatów, ale nie tak daleko.
Dzięki! Kolega mi regularnie podrzuca NaTemat jak trafi na łódzkie, ale ja to zaraz przeciez gubię
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 20:35   #3796
0f643d7e0eb80be769f4d2e71b082a5b1f614667_6583843f28cab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 199
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Przesłuchałam właśnie najnowszy podcast Kasi "Polska na Faktach" i na początku wspomina o tym, że od teraz na początku każdego odcinka będzie podawać źródła z których korzystała najczęściej, dowiedziała się najwięcej przy jego tworzeniu. Ciekawe czy jest to pokłosie konfliktu Prześlakowska vs Michalewicz.

A co do polecajek, które jeszcze nie padły to, oprócz wyżej wymienionych, bardzo lubię i polecam "Dama Kier" (choć nie jest to typowo kryminalny podcast, ale bardzo ciekawy), "Kryminalnie na taśmach", "Kryminalna Skandynawia", "Kryminalne Czechy i Słowacja", "Z krwi i kości", "Z morderstwem im do twarzy", "Zbrodnie prowincjonalne" i "Zbrodnia na poniedziałek Chmielarza".


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f643d7e0eb80be769f4d2e71b082a5b1f614667_6583843f28cab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 20:48   #3797
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
A historie z Waszych osiedli i dzielnic? Ja trafiłam ostatnio na najsłynniejsze morderstwo miasta, w domu, obok którego mieszkałam. Znałam historię jako dziecko, znałam tę makabryczną piosenkę, ale nie lokalizację... https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,4478...OiyBHOu7kwxYF0
Ale pytasz o podcasty? Czy ogólnie o takie zdarzenia? Na osiedlu na którym mieszkam, w bloku obok którego wtedy mieszkałam, mężczyzna zabił matkę i siostrę. Nie ma o tym podcastu, bo sprawa prosta, nawet ja po przeczytaniu informacji o tym zdarzeniu i opisie okoliczności, od razu postawiłam na niego. Teraz czekam na rozwiązanie morderstwa kobiety w parku (z 2020), blisko którego mieszkam i w którym bywam.
Słuchałam jakiś czas temu podcastu o seryjnym, który pochodził z mojego rodzinnego miasteczka. Oczywiście nie potrafię sobie teraz przypomnieć nazwiska (to było przed wojną lub tuż po niej).

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 20:57   #3798
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=0f643d7e0eb80be769f4d2e 71b082a5b1f614667_6583843 f28cab;89262127]
A co do polecajek, które jeszcze nie padły to, oprócz wyżej wymienionych, bardzo lubię i polecam "Dama Kier" (choć nie jest to typowo kryminalny podcast, ale bardzo ciekawy), "Kryminalnie na taśmach", "Kryminalna Skandynawia", "Kryminalne Czechy i Słowacja", "Z krwi i kości", "Z morderstwem im do twarzy", "Zbrodnie prowincjonalne" i "Zbrodnia na poniedziałek Chmielarza".


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Z regionalnych są jeszcze Jugozbrodnie. Czech i Słowacji nie znam, ale sobie włączę.
Zbrodnie na poniedziałek lubię i nawet kupiłam dwa kryminały Chmielarza, przed podcastem go nie znałam.


Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
O jakie konkretnie sprawy autostopowiczek Ci chodzi? Tzn. jestem niemal pewna, że o te same, ale wolę zapytać.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Tak, to ta KLIK.
Kiedyś chyba rozmawiałyśmy o tej sprawie. Dokładnie nie wiadomo, których kobiet to dotyczy, nie wszystkie zostały odnalezione częścią spraw zajmuje się Archiwum X.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 21:21   #3799
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z regionalnych są jeszcze Jugozbrodnie. Czech i Słowacji nie znam, ale sobie włączę.

Zbrodnie na poniedziałek lubię i nawet kupiłam dwa kryminały Chmielarza, przed podcastem go nie znałam.









Tak, to ta KLIK.

Kiedyś chyba rozmawiałyśmy o tej sprawie. Dokładnie nie wiadomo, których kobiet to dotyczy, nie wszystkie zostały odnalezione częścią spraw zajmuje się Archiwum X.
A tak, teraz sobie przypominam taki wątek.

Ale ja miałam w sumie na myśli jeszcze inny, wydaje mi się że były podobne przypadki, ale na Pomorzu - nie jestem jednak pewna, czy też chodziło przede wszystkim o autostopowiczki, musiałabym poszukać materiałów na ten temat.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-19, 21:43   #3800
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Mnie zasmucil ten reportaż Ewy Żarskiej o aktywności pedofilia, który podobno pierwszy raz zaatakował w latach 70., właśnie w Łodzi, ale nigdy mu tego nie udowodniono. Albo jeszcze inaczej - możliwe, że nawet nie uchodził za podejrzanego, po prostu po latach powstała taka teoria, że to mogła być pierwsza z jego zbrodni. Potem pomogł mu rozwój technologii i przeniósł się ze swoją działalnością do Internetu - nie bez powodu mówi się o tym, że Internet to raj dla przestępców A już zwłaszcza pedofilów.
A tak w ogole to ten pedofil znalazł sobie swój azyl w Rosji.

Co najsmutniejsze autorka tego reportażu, Ewa Żarska sama zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach

Ale to na pewno jeden z najciekawszych reportazy, jakie miałam okazję oglądać.


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

O jakie konkretnie sprawy autostopowiczek Ci chodzi? Tzn. jestem niemal pewna, że o te same, ale wolę zapytać.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Wiem chyba o jakiego pedofila chodzi. Słuchałam o tym i ta sprawa bardzo utkwiła mi w głowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 21:55   #3801
0f643d7e0eb80be769f4d2e71b082a5b1f614667_6583843f28cab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 199
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z regionalnych są jeszcze Jugozbrodnie. Czech i Słowacji nie znam, ale sobie włączę.
Zbrodnie na poniedziałek lubię i nawet kupiłam dwa kryminały Chmielarza, przed podcastem go nie znałam.

Właśnie Jugozbrodnie tak jakoś nie do końca mi pasuje, sama nie wiem dlaczego. Czechy i Słowacja bardzo fajne! Posłuchaj koniecznie.
Ja właśnie Chmielarza zaczęłam od książek, ale cieszę się, że autor poszedł też dodatkowo w stronę podcastów. Ale fajnie, że zdecydowałaś się też na jego książki! Mam nadzieję, że też Ci się podobają


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f643d7e0eb80be769f4d2e71b082a5b1f614667_6583843f28cab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 21:58   #3802
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;89262182]Wiem chyba o jakiego pedofila chodzi. Słuchałam o tym i ta sprawa bardzo utkwiła mi w głowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Chyba jest na YT, tytuł o ile pamiętam to "Mała prosiła, żeby jej nie zabijać".

Teraz ms CBS Reality leci reportaż o wychowankach sióstr boromeuszek z Zabrza, którym J.Kopinska poświęciła książkę "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie".

Z tą sprawa też się z resztą wiążę zbrodnia...

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 22:12   #3803
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Chyba jest na YT, tytuł o ile pamiętam to "Mała prosiła, żeby jej nie zabijać".

Teraz ms CBS Reality leci reportaż o wychowankach sióstr boromeuszek z Zabrza, którym J.Kopinska poświęciła książkę "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie".

Z tą sprawa też się z resztą wiążę zbrodnia...

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Po książce "skazane na potępienie" stwierdziłam, że chcę zagłębić temat siostry Bernadety i mam ten tytuł na liście książek, które chcę przeczytać (tylko nie wiem kiedy).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 19:00   #3804
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=0f643d7e0eb80be769f4d2e 71b082a5b1f614667_6583843 f28cab;89262194]
Ja właśnie Chmielarza zaczęłam od książek, ale cieszę się, że autor poszedł też dodatkowo w stronę podcastów. Ale fajnie, że zdecydowałaś się też na jego książki! Mam nadzieję, że też Ci się podobają


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Tak, bardzo udane kryminały, jedynie w Farmie lalek domyśliłam się dość szybko, kto za tym stoi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 19:11   #3805
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;89262209]Po książce "skazane na potępienie" stwierdziłam, że chcę zagłębić temat siostry Bernadety i mam ten tytuł na liście książek, które chcę przeczytać (tylko nie wiem kiedy).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Przeczytaj, koniecznie. Przerażająca lektura, ale warto.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-23, 10:10   #3806
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Zgadzam się z Pusheen, książka bardzo mocna, czytałam z przerwami, ale warto.

Nb pochodzę z Zabrza i parokrotnie widziałam rzeczoną siostrę B. na żywo. Robiła zawsze odpychające wrażenie.
Dostała tylko dwa lata, prawda? Nie wiem zreszta jaki byłby sprawiedliwy wyrok za tyle złamanych życiorysów.

Obecnie ośrodek został znów otwarty i mieszkają w nim uchodźcy z Ukrainy. Oby tym razem przysłużył się tylko dobrej sprawie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 15:16   #3807
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Wczoraj słuchałem sprawę Suzanne Capper. Do tego czasu nie mogę się pozbierać. Najgorsze we wszystkim jest to, że tej tragedii można było uniknąć
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 15:24   #3808
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Wczoraj słuchałem sprawę Suzanne Capper. Do tego czasu nie mogę się pozbierać. Najgorsze we wszystkim jest to, że tej tragedii można było uniknąć

Na jakim kanale?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 15:28   #3809
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Na jakim kanale?


Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.youtube.com/watch?v=iOWIB4Rkeq8
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 15:30   #3810
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość

Dziękuje, nie znam tej sprawy


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-22 06:53:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.