Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-18, 20:54   #61
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

skąd ja to znam
tez marze o schudnięciu głupich 2kg i od roku mi sie to nie udało, niestety
a moje obecne bmi to 18,7, więc też nie jest podobno źle (z czym ja się oczywiście nie zgadzam )
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 20:59   #62
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
Nazwa bardzo fajna i pomysłowa a przepis jeszcze lepszy
jednak z suszonymi grzybami i sosem (mąka + masło+ woda z gotowania grzybów) jeszcze lepsze

i skończ z tą redukcją!!!
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 21:05   #63
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
skąd ja to znam
tez marze o schudnięciu głupich 2kg i od roku mi sie to nie udało, niestety
a moje obecne bmi to 18,7, więc też nie jest podobno źle (z czym ja się oczywiście nie zgadzam )
Właśnie to tylko i aż 2 kg może rzeczywiście nie warto

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
jednak z suszonymi grzybami i sosem (mąka + masło+ woda z gotowania grzybów) jeszcze lepsze

i skończ z tą redukcją!!!
I tak mi nie wychodzi R to chyba tylko z nazwy
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 21:14   #64
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Ok to prosze, moje R w strone U jedno z gorszych

S: owsianka na mleku sojowym z brzoskwinia i otrebami, posypana gaką muszkatułowa
2S: 1/2 camemberta, 1 jajko, 3 ogóreczki, pomidor, 2 mini brzoskwinie
3S: 1/2 camamberta, 1 jajko, 2 ogóreczki
4: miseczka kiełków z 5 plastrami żółtego sera light
5: jogurt naturalny + przyprawa do piernika i kakao, linessa waniliowa+ pare orzechów

2i3S bylo w pracy. 4 takie na szybko bo spieszylam sie do lekarza. A kolacja przesadzona ale poprawcie.
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 21:34   #65
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Witam, jak miło, że powstał kolejny wątek..

Moje U

śniadanie : jajecznica : 2 duże wiejskie jajka, pół średniej wielkości cebuli, duży pomidor, 3 łyżki jogurtu naturalnego, świeża bazylia, 2 ogórki kiszone, 2 kromki chleba Wasa 3 zboża

II śniadanie :
2 kromki chleba Wasa 3 zboża posmarowane pasztetem pomidorowym, ogórek kiszony, 300 ml kefiru, 2 kawałki arbuza

obiad :
3 większe spring rolls z łososiem

deser : 2 kawałki placka drożdżowego ze śliwkami i kruszonką

podwieczorek : 2 gałki lodów czekoladowych, bułka musli, 2 plasterki sera edamskiego, kilka rzodkiewek, sałata

kolacja : duża porcja sałatki z parówkami drobiowymi, pieczoną papryką, ryżem brązowym, kukurydzą, majonezem i jogurtem naturalnym
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 22:01   #66
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Mmm polubiłaś banany

Moje przywitaniowe U wszystko jak mnie ochota naszła.

Sn. serek wiejski + mix płatków hmm z 30g, big green jabłko i ciasteczko cynamonowo jabłkowe, wafel ryżowy (mało gdyż wczoraj o 24 piłam kawe i coś tam jeszcze jadłam)

2śn. jabłko, jogurt naturalny, precelek, ciasteczko w/w , troche wafla i chyba coś jeszcze

Ob. jakieś 0,5 porcji makaronu z warzywami p chińsku (chyba z 5 łyżek oliwy tam było) tfu nie dobre, kupne

D.tak wielki mcflurry chrunch karmel że się w pudełeczku nie mieścił

kawa latte z mleczkiem sojowym i irish cream

P: 4 gałki z grycana : sorbet cytrynwy i wiśniowy, miętowe i caffe late

K: kornspitz (paluch) z pasztetem sojowym, 0,5 z linessą i posypane fitellą jabłkową, mała grahamka z pasztetem z fasoli oraz z twarożkiem i pastą twarożkową, jabłko


ciasteczko korzenne



kilka orzeszków w jogurcie, ciasteczko korzenne , pomidor, jabłko

i jak?
Witaj! Rano mało, ale skoro nie byłaś głodna, to trudno, co robić. ;] W ogóle to ładnie.


Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
dzisiejsze U:

I.
2 rogale maślane z dżemem brzoskwiniowym, szklanka kakao [łaaał, ja nie zjadłam dzisiaj owsianki]
II. serek wiejski z garścią pistacji i połową homo bananowego, nektarynka
III. deserek bobofrut o smaku jabłka z dziką różą wymieszany z twarogiem;
3 kromki pełnoziarnistej wasy z sezamem;
capuccino z mlekiem

w międzyczasie: 2 marchewki, pomidor, z 5 rzodkiewek

IV. talerz zupy koperkowej
2 duże szaszłyki mięsno-warzywne
sałatka: kukurydza, groszek, ananas, ryż, rodzynki, polane majonezem;
V.kawałek makowca, garść pistacji, garść pestek dyni
capuccino z mlekiem
VI. activia naturalna
kawałek zapiekanki kalafiorowej z serem
Mniam, bardzo fajnie. ^^ Takiego kalafiora bym sobie zjadła zapieczonego.

Cytat:
Napisane przez schism_ Pokaż wiadomość
U wczoraj

I. Kromka białego wiejskiego żytniego chleba na zakwasie z nutellą i praedziwym ;P miodem , Monte max z łyżką płatków Fitness,garść migdałów,kawa z mlekiem 3,2%

II. smażony kotlet wieprzowy mielony, 1/4 torebki brązowego ryżu, sos pomidorowy z odrobiną masła

III.Lód Viva wiśniowo-czekoladowy,2 KBW,kostka mlecznej czekolady,kawa z mlekiem, IV. 2 sucharki Mamut (1 z dżemem wiśnowym ,drugi z masłem )kompot czereśniowy

V. 3 łyżki sałatki majonezowej z tuńczykiem,jajkiem,groszk iem i kiszonym ogórkiem, opiekana mała kromka jasnego chleba z serem topionym,szynką, kilka słonych
paluszków

1700 (z racji takiego a nie innego metabolizmum,tycie mi się już znudziło ..)


i dziś

I.
Kromka chleba (ten rodzaj sam co wczoraj ) z masłem,żółtym serem,szynką, jajecznica z 1 jajka, 2 łyżki sałatki (jak wczoraj ),pomidor

II.Kawa z mlekiem 3,2, 1/2 KB

III
.Kawałek pizzy z serem,pomidorem i pieczarkami

IV (w drodze pociągiem)garść paluszków z makiem, Snickers Cruncher

V
.mała kromka chleba z serem, twarożek domowy z Mocą Warzyw pomidorową

1600

pewnie kijowo,aczkolwiek mi to odpowiada ,także pod względem zdrowotnym,jako że po produktach pełnoziarnistych/surowych warzywach mój żołądek cierpi katusze...
Jak zwykle: mniam.

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
Witam, jak miło, że powstał kolejny wątek..

Moje U

śniadanie : jajecznica : 2 duże wiejskie jajka, pół średniej wielkości cebuli, duży pomidor, 3 łyżki jogurtu naturalnego, świeża bazylia, 2 ogórki kiszone, 2 kromki chleba Wasa 3 zboża

II śniadanie :
2 kromki chleba Wasa 3 zboża posmarowane pasztetem pomidorowym, ogórek kiszony, 300 ml kefiru, 2 kawałki arbuza

obiad :
3 większe spring rolls z łososiem

deser : 2 kawałki placka drożdżowego ze śliwkami i kruszonką

podwieczorek : 2 gałki lodów czekoladowych, bułka musli, 2 plasterki sera edamskiego, kilka rzodkiewek, sałata

kolacja : duża porcja sałatki z parówkami drobiowymi, pieczoną papryką, ryżem brązowym, kukurydzą, majonezem i jogurtem naturalnym
Hej!
I tu też jedno wielkie mniam. ;]
Jak tam Chorwacja?

U mnie tak:

Śniadanie:
1/2 szklanki płatków owsianych na wodzie, z Danio jagodowym, borówkami amerykańskimi i jeżynami ;D

II śniadanie:
Kawałek tiramisu
Kawa z mlekiem

III śniadanie:
Cztery kromki grahama; dwie z masłem, szynką i pomidorem, a dwie z bryndzą i pomidorem
Nektarynka

Obiad:
Ossobuco milanese z ryżem (duszona gicz cielęca ;])
Ogórek kiszony

Deser:
Miseczka jeżyn z bitą śmietaną

Kolacja:
Pierogi leniwe z waniliowego homo polane brzoskwiniowym Gerberkiem ;]
__________________
I can ride my bike with no handlebars
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 22:06   #67
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez monochrome Pokaż wiadomość
Witaj! Rano mało, ale skoro nie byłaś głodna, to trudno, co robić. ;] W ogóle to ładnie.




Mniam, bardzo fajnie. ^^ Takiego kalafiora bym sobie zjadła zapieczonego.



Jak zwykle: mniam.



Hej!
I tu też jedno wielkie mniam. ;]
Jak tam Chorwacja?

U mnie tak:

Śniadanie:
1/2 szklanki płatków owsianych na wodzie, z Danio jagodowym, borówkami amerykańskimi i jeżynami ;D

II śniadanie:
Kawałek tiramisu
Kawa z mlekiem
tu tak dosyć skromnie

III śniadanie:
Cztery kromki grahama; dwie z masłem, szynką i pomidorem, a dwie z bryndzą i pomidorem
Nektarynka

Obiad:
Ossobuco milanese z ryżem (duszona gicz cielęca ;])
Ogórek kiszony

Deser:
Miseczka jeżyn z bitą śmietaną

Kolacja:
Pierogi leniwe z waniliowego homo polane brzoskwiniowym Gerberkiem ;] mniam ! jak robisz te pierogi ?
Dziękuje, rzeczywiście sobie dzisiaj podjadłam, bo w Chorwacji jedzenie zeszło na drugi plan. Imprezy, imprezy, plażowanie.. słodkie lenistwo Było bosko, oby więcej takich wyjazdów
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-18, 22:16   #68
Tarantulek
Rozeznanie
 
Avatar Tarantulek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Dobra to ja wklejam-od jutra R-po długich przemysleniach i czytanu kilkudziesieciu wątkow jak zdrowo schudnac i nie narobic sobie szkody i mam taaaki mozg:P i natłok informacji hihihi wiec jeszczę proszęo pomoc:

Jadłospis na jutro:

S1: 120gtuńczyk-, 10 migdałow,2 łyzki siemienia, 2 pomidory i 2 ogorki
S2:4łyzki płatkow owsianych , 150g serka wiejskiego,mała papierowka

tu będzie trening siłowy z obciazeniem własnego ciała
Omlet( z 2 białek i 1 zołtka,2 łyzki maki pszennej) i sałatka z pomidora,ogorka kiszonego,natki pietruszki, surowa marchewka
P:serek wiejski-150 g,ogorek surowy, pietruszka,10 orzeszków ziemnych-Felix
K:125g twarogu chudego

Kalorycznie to mi wychodzi tak-nie wiem czy dobrze podliczam:
S:138+101+130(warzyw nie wliczam)=369kcal
S2:216+121+50=387
O:białka-2łyzki mąki-64+białka-40+zołtko-69+27(marchew)=200
P:121 +60=181
K:125

razem:1266-no to liczmy ze 1300 z warzywami-kurcze, nie wiem czy dobrze policzyłam-czy ktos miły by to ogarnął wzrokiem mniej więcej?Bo jak jest rzeczywiscie 1300 to jeszcze z 200 kcal pasowałoby mi gdzies dorzucić.
__________________
Pomóżmy Madzi.a pokonać raka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619


To ja Mercy!
Tarantulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 22:32   #69
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Tarantulek Pokaż wiadomość
Dobra to ja wklejam-od jutra R-po długich przemysleniach i czytanu kilkudziesieciu wątkow jak zdrowo schudnac i nie narobic sobie szkody i mam taaaki mozg:P i natłok informacji hihihi wiec jeszczę proszęo pomoc:

Jadłospis na jutro:

S1: 120gtuńczyk-, 10 migdałow,2 łyzki siemienia, 2 pomidory i 2 ogorki ok, nie chciałaś węgli dodać na śniadanie?
S2:4łyzki płatkow owsianych , 150g serka wiejskiego,mała papierowka ok

tu będzie trening siłowy z obciazeniem własnego ciała
Omlet( z 2 białek i 1 zołtka,2 łyzki maki pszennej) i sałatka z pomidora,ogorka kiszonego,natki pietruszki, surowa marchewka mąkę pszenną zamień na np. mąke graham
P:serek wiejski-150 g,ogorek surowy, pietruszka,10 orzeszków ziemnych-Felix ok
K:125g twarogu chudego ok

Mało urozmaicony jadłospis moim zdaniem. Rezygnujesz całkiem z pieczywa?

Kalorycznie to mi wychodzi tak-nie wiem czy dobrze podliczam:
S:138+101+130(warzyw nie wliczam)=369kcal
S2:216+121+50=387
O:białka-2łyzki mąki-64+białka-40+zołtko-69+27(marchew)=200
P:121 +60=181
K:125

razem:1266-no to liczmy ze 1300 z warzywami-kurcze, nie wiem czy dobrze policzyłam-czy ktos miły by to ogarnął wzrokiem mniej więcej?Bo jak jest rzeczywiscie 1300 to jeszcze z 200 kcal pasowałoby mi gdzies dorzucić.
Co do kalorii to niech ktoś inny to sprawdzi, głowy do tego nie mam.
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 22:38   #70
Tarantulek
Rozeznanie
 
Avatar Tarantulek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Dziękuje

1.Nie chiałam bo mam juz tłuszcze.
2.Z pieczywa to jeszcze nie wiem-narazie w domu jest tylko białe-więc z tego z zrezygnuje, moze kupie jutro ciemne.
__________________
Pomóżmy Madzi.a pokonać raka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619


To ja Mercy!
Tarantulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 22:52   #71
karolka1982
Raczkowanie
 
Avatar karolka1982
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży :)
Wiadomości: 57
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Marychelo i iza_wiosenna wielkie dzięki za uwagi! Starałam się poprawić, ale znów proszę o pomoc w ocenie, czy mi to dobrze wyszło. Mam cichą nadzieję, że szybko się nauczę poprawnie komponować posiłki i nie będę Wam, drogie Wizażanki, zawracała gitary. Tymczasem ładnie proszę o ocenę. Moje R

I Śn
owsianka z 3 łyżek płatków owsianych górskich na wodzie + serek homo waniliowy + kawa z mlekiem

ok. 20 min rowerek

II Śn
jogurt naturalny 200 g + mix NNKT 7 g (migdały, nerki, słonecznik, pestki dyni) + kawa czarna

III Śn
kromka chleba razowego ze słoniecznikiem + 1 kabanos + mały ogórek + pół papryki

ok. 20 min. rowerek

O
50 g trafnie nazwanego przez funky87 Gryczotto + cebulka z papryką i pomidorem duszona bez tłuszczu + szklanka maślanki

2 h aerobik (step + tbc) oraz 1 h mojej radosnej twórczości pod postacią hh + a6w

K
wieśniak (znowu późno, dlatego samo białko)
__________________
"Zaczyna się od tego, że toniesz w jego ramionach. Kończy się na tym, że twoje ramiona toną w jego zlewie"

styczeń miesiącem bez słodyczy: 17/31
karolka1982 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-18, 23:13   #72
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez karolka1982 Pokaż wiadomość
Marychelo i iza_wiosenna wielkie dzięki za uwagi! Starałam się poprawić, ale znów proszę o pomoc w ocenie, czy mi to dobrze wyszło. Mam cichą nadzieję, że szybko się nauczę poprawnie komponować posiłki i nie będę Wam, drogie Wizażanki, zawracała gitary. Tymczasem ładnie proszę o ocenę. Moje R

I Śn
owsianka z 3 łyżek płatków owsianych górskich na wodzie + serek homo waniliowy + kawa z mlekiem na R unikaj raczej serków smakowych, zamień go na naturalny, dodaj owoc/ warzywo

ok. 20 min rowerek

II Śn
jogurt naturalny 200 g + mix NNKT 7 g (migdały, nerki, słonecznik, pestki dyni) + kawa czarna jogurt naturalny to głównie węglowodany, a ich nie łączymy z tłuszczami na R

III Śn
kromka chleba razowego ze słoniecznikiem + 1 kabanos + mały ogórek + pół papryki kabanosy na R chyba także odpadają, mają sporo tłuszczu, znowu połączyłeś węgle z tłuszczami

ok. 20 min. rowerek

O
50 g trafnie nazwanego przez funky87 Gryczotto + cebulka z papryką i pomidorem duszona bez tłuszczu + szklanka maślanki nie wiem co wchodziło w skład gryczotto, więc za wiele nie powiem

2 h aerobik (step + tbc) oraz 1 h mojej radosnej twórczości pod postacią hh + a6w

gdzie podwieczorek?

K
wieśniak (znowu późno, dlatego samo białko) może być
Jw.
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 23:28   #73
karolka1982
Raczkowanie
 
Avatar karolka1982
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży :)
Wiadomości: 57
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość

Napisane przez karolka1982
Marychelo i iza_wiosenna wielkie dzięki za uwagi! Starałam się poprawić, ale znów proszę o pomoc w ocenie, czy mi to dobrze wyszło. Mam cichą nadzieję, że szybko się nauczę poprawnie komponować posiłki i nie będę Wam, drogie Wizażanki, zawracała gitary. Tymczasem ładnie proszę o ocenę. Moje R

I Śn
owsianka z 3 łyżek płatków owsianych górskich na wodzie + serek homo waniliowy + kawa z mlekiem na R unikaj raczej serków smakowych, zamień go na naturalny, dodaj owoc/ warzywo - popraw jeśli się mylę, ale wydawało mi się, że jeśli jem słodki serek rano, to zdołam go spalić w ciągu dnia. Poza tym na redukcji raczej unikam owoców, bo po nich strasznie mnie korci, żeby jakiegoś batonika wciąć.

ok. 20 min rowerek

II Śn
jogurt naturalny 200 g + mix NNKT 7 g (migdały, nerki, słonecznik, pestki dyni) + kawa czarna jogurt naturalny to głównie węglowodany, a ich nie łączymy z tłuszczami na R - oki, w porządku, chyba coś źle zrozumiałam z uwag do poprzedniego jadłospisu, postaram się skorygować

III Śn
kromka chleba razowego ze słoniecznikiem + 1 kabanos + mały ogórek + pół papryki kabanosy na R chyba także odpadają, mają sporo tłuszczu, znowu połączyłeś węgle z tłuszczami - wobec tego, co proponujesz w zamian? muszę jeść mięso, bo mam początki anemii i lekarz zalecił codziennie coś z czerwonego mięsa (ponoć ze względu na zawartość żelaza, którego na tym etapie nie chce suplementować, ze względu na zęby). Założyłam, że kabanos to białko, ale może też źle.

ok. 20 min. rowerek

O
50 g trafnie nazwanego przez funky87 Gryczotto + cebulka z papryką i pomidorem duszona bez tłuszczu + szklanka maślanki nie wiem co wchodziło w skład gryczotto, więc za wiele nie powiem - kasza gryczana na wegecie? tak się u nas mówi, więc w zasadzie nie jestem pewna, czy to dokładnie to samo, co miała na myśli funky87

2 h aerobik (step + tbc) oraz 1 h mojej radosnej twórczości pod postacią hh + a6w

gdzie podwieczorek? - pracuję do późna i jem 3 śniadania, podwieczorek wypadłby w porze kolacji, a kolacja... w środku nocy?
K
wieśniak (znowu późno, dlatego samo białko) może być



Dzięki wielkie za uwagi! Są dla mnie bardzo cenne. Postaram się skorygować jeszcze jadłospis, chociaż prawdę mówiąc brakuje mi pomysłu. Poczytam sobie wzorcowe redukcyjne jadłospisy innych Wizażanek i bezczelnie je ściągnę, w celu natychmiastowego zastosowania
__________________
"Zaczyna się od tego, że toniesz w jego ramionach. Kończy się na tym, że twoje ramiona toną w jego zlewie"

styczeń miesiącem bez słodyczy: 17/31
karolka1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 06:43   #74
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

A czy ja też mogę prosić o zerknięcie na moje U-przysterydowe od czasu do czasu?
Proooszę.

Bardzo ciekawi mnie Wasza opinia, bo zasady układania jadłospisu jakie tu macie, sa dla mnie zupełnie nowe, zupełnie inne od tego czym się zawsze kierowałam w układaniu jadłospisu.
To dość intrygujące dla mnie.


Wczoraj coś źle poszło, dopchałam jeszcze połową miseczki fitnesów na sucho i całą noc mnie wątroba pobolewała, a teraz dziarsko kontynuuje.
Zanosi się na dzień na kisielku.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 07:13   #75
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

dzisiejszy U:
1. 2 jajka sadzone, 2 kromki chleba razowego z masłem i pół dużego pomidora + dużo koperku i trochę oleju z winogron.

2. do kawy na zagryzkę miseczka fitness z suszonymi owocami

3. budyń "słodka chwila" śmietankowy + łyżeczka kako żeby był czekoladowy

4.Pierś kurczęca smażona (jakieś pół średniej piersi bo z kotem musiałam się podzielić, żeby mnie nie zamiauczał na śmierć podczas gotowania obiadu), fasolka zielona szparagowa duszona na maśle z czosnkiem (ok 200gr fasolki), z jeden mały ziemniak gotowany, 2/3 szklanki piwa

5. 2 kromki razowca z pasztetem wieprzowym + 4 ogórki gruntowe i kilka rzodkiewek

W międzyczasie sporo śliwek węgierek, dużo arbuza, 2 wafle ryżowe, kilka orzechów brazylijskich.


Cava,
a więc:
moim zdaniem jest bardzo ładnie uwzględniasz w swoim jadłospisie zarówno drobne przyjemności [piwo, budyń], jak i pełne, wartościowe posiłki. widzę też warzywa, jakieś owoce, nawet orzechy. no moim zdaniem- pięknie, jak na U
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 07:25   #76
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
Witam, jak miło, że powstał kolejny wątek..

Moje U

śniadanie : jajecznica : 2 duże wiejskie jajka, pół średniej wielkości cebuli, duży pomidor, 3 łyżki jogurtu naturalnego, świeża bazylia, 2 ogórki kiszone, 2 kromki chleba Wasa 3 zboża fajnie, ale szkoda, że wasa

II śniadanie :
2 kromki chleba Wasa 3 zboża posmarowane pasztetem pomidorowym, ogórek kiszony, 300 ml kefiru, 2 kawałki arbuza znów wasa

obiad :
3 większe spring rolls z łososiem hmm chyba ok

deser : 2 kawałki placka drożdżowego ze śliwkami i kruszonką zazdroszczę!

podwieczorek : 2 gałki lodów czekoladowych, bułka musli, 2 plasterki sera edamskiego, kilka rzodkiewek, sałata ok

kolacja : duża porcja sałatki z parówkami drobiowymi, pieczoną papryką, ryżem brązowym, kukurydzą, majonezem i jogurtem naturalnym ok
cześć
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 07:52   #77
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez karolka1982 Pokaż wiadomość
O
50 g trafnie nazwanego przez funky87 Gryczotto + cebulka z papryką i pomidorem duszona bez tłuszczu + szklanka maślanki
W ramach sprostowania Gryczotto -nazwa i potrawa autorstwa Agatki
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 07:56   #78
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

dzien dobry,

prosze o ocene mojej dzisiejszej R..

kawka mala z mlekiem

S koktajl z bialka,otrebow pszennych i sojowych,pol banana,mrozone owoce i sojowe mleko (tego naprawde jest duzo i sycace..)
II sliwka i cappucino
lunch ciemna bulka z salata,4 kawalkami szynki,pol plastra sera zoltego,kawalek jajka i papryki czerwonej.
powiecz jablo i babybell x2
obiadokolacja bedzie chyba kawalek chudego miesa ok 200g i gotowana fasolka szparagowa.

i jak dzisiaj? zainwestuje w NNKT jak bede na zakupach
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 08:23   #79
Janetkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Hey
Jestem tu nowa i mam pare pytan
Nie chce jakas wyjatkowa chudnac bardziej zaley mi na zdrowym odzywainiu i stad moje pytanie: Co najlepiej jesc na snadanie:
1.garnola
2.musli
3.chrunchy
4.bran flakes

Jakie najlepiej smaki i na co zwracac uwagę wybierając te produkty??

Chyba,ze lepiej jesc coś innego??

I jeszcze chciałabym wiedzieć jakie otręby najlepiej.

P.S Głównie chodzi i o firme sante.
Janetkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 08:50   #80
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Janetkaaa a to ma być R czy U?

Iza dziękuję, tak masz rację to niewybaczalne, więcej grzechów nie pamiętam ,ale bardzo żałuję

Witam, moje chyba P wczorajsze:

Iśn-grahamka z nutellą, szkl kakao, deser Satino z bakomy z bitą śmietaną o smaku karmelowym (chyba 175gr),

IIśn- twaróg chudy 200gr z orzechami i cynamonem, kromka razowca (;)

jabłko, kawa rozpuszczalna posłodzona jedną łyżeczką cukru

O: zupa pomidorowa (ze śmietaną) z makaronem (ok 170 gr po ugotowaniu),
4 paluszki rybne z ziemniakami, mizeria

D: ciasto drożdżowe- chyba 2-3 kawałki-nie pamiętam i kieliszek likieru kawowego (ciiii piłam z Mamą),

P: kilka średniej wielkości racuchów z jabłkami, lód ( 2 gałki)

K: grahamka z sopocką, pomidorem, ogórkiem i koperkiem, herbata plus 1/2 łyż cukru


nadaje się na P?
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 08:57   #81
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Janetkaaa Pokaż wiadomość
Hey
Jestem tu nowa i mam pare pytan
Nie chce jakas wyjatkowa chudnac bardziej zaley mi na zdrowym odzywainiu i stad moje pytanie: Co najlepiej jesc na snadanie:
1.garnola
2.musli
3.chrunchy
4.bran flakes

Jakie najlepiej smaki i na co zwracac uwagę wybierając te produkty??

Chyba,ze lepiej jesc coś innego??

I jeszcze chciałabym wiedzieć jakie otręby najlepiej.

P.S Głównie chodzi i o firme sante.
najzdrowiej jeść płatki owsiane. mogą być też jęczmienne, itp. jeśli jednak nie lubisz tego typu rzeczy, to z tych, które wymieniłaś, moim zdaniem najkorzystniej wypadają bran flakesy albo musli. [zależy, jakie wybierzesz.] crunchy raczej odpada, jest mocno słodzone i z dużą ilością tłuszczu zazwyczaj. moim zdaniem musli, takie niesłodzone, z dużą ilością owoców, byłoby dobre, bran flakesy też mogą być. ale jeśli to ma być U, to wszystko po trochu i na pewno Ci nie zaszkodzi.

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
Janetkaaa a to ma być R czy U?

Iza dziękuję, tak masz rację to niewybaczalne, więcej grzechów nie pamiętam ,ale bardzo żałuję

Witam, moje chyba P wczorajsze:

Iśn-grahamka z nutellą, szkl kakao, deser Satino z bakomy z bitą śmietaną o smaku karmelowym (chyba 175gr),

IIśn- twaróg chudy 200gr z orzechami i cynamonem, kromka razowca (;)

jabłko, kawa rozpuszczalna posłodzona jedną łyżeczką cukru

O: zupa pomidorowa (ze śmietaną) z makaronem (ok 170 gr po ugotowaniu),
4 paluszki rybne z ziemniakami, mizeria

D: ciasto drożdżowe- chyba 2-3 kawałki-nie pamiętam i kieliszek likieru kawowego (ciiii piłam z Mamą),

P: kilka średniej wielkości racuchów z jabłkami, lód ( 2 gałki)

K: grahamka z sopocką, pomidorem, ogórkiem i koperkiem, herbata plus 1/2 łyż cukru


nadaje się na P?
no całkiem ładnie. ;D moim zdaniem na P. się nadaje, takie delikatne na razie, ale myślę, że zaczniesz się rozkręcać.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 09:04   #82
Janetkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Male R )
Janetkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 10:27   #83
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez karolka1982 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za uwagi! Są dla mnie bardzo cenne. Postaram się skorygować jeszcze jadłospis, chociaż prawdę mówiąc brakuje mi pomysłu. Poczytam sobie wzorcowe redukcyjne jadłospisy innych Wizażanek i bezczelnie je ściągnę, w celu natychmiastowego zastosowania
Co do serka to oczywiście jeśli zjesz go od czasu do czasu to nic się nie stanie, tym bardziej, że unikasz owoców, jednak trzeba pamiętać, że takie serki dostarczają tylko dodatkowych kalorii. Moim zdaniem lepszym wyjściem będzie serek homo naturalny z dodatkiem świeżych owoców.
Jeśli chodzi o kabanosy to zamieniłabym je na jakąś chudą wędlinę, parówki drobiowe, duszoną wieprzowinę. Dobra na kanapkę także będzie pieczona wołowina lub wieprzowina.
Skoro jesz III śniadanie to ok, tego podwieczorku być nie musi.
Proszę bardzo, to dobre wyjście, na pewno znajdziesz jakieś inspiracje. Powodzenia




Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
cześć
Hej
Będąc na Chorwacji jadłam prawie codziennie Wasę, ponieważ do piekarni było daleko, więc to było najlepsze wyjście. Bardzo polubiłam to pieczywo i trudno mi je teraz odstawić, ale dzisiaj już kupiłam chrupiącego razowca i grahamki
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 13:44   #84
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez agolek Pokaż wiadomość
dzien dobry,

prosze o ocene mojej dzisiejszej R..

kawka mala z mlekiem

S koktajl z bialka,otrebow pszennych i sojowych,pol banana,mrozone owoce i sojowe mleko (tego naprawde jest duzo i sycace..)

II sliwka i baby bell

lunch ciemna bulka z salata,4 kawalkami szynki,pol plastra sera zoltego,kawalek jajka i papryki czerwonej.

powiecz jablko i babybell

obiadokolacja bedzie chyba kawalek chudego miesa ok 200g i gotowana fasolka szparagowa.

i jak dzisiaj? zainwestuje w NNKT jak bede na zakupach
podbijam,moze sie ktos pokusi o ocene?
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 14:47   #85
sailormoon00011
Raczkowanie
 
Avatar sailormoon00011
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Księżyc:P
Wiadomości: 138
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Proszę o ocenę mojego U:

8:30 - 70 g musli tropikalnych z mlekiem, kiwi

11-12- bułka ciemna słonecznikowa 80g : 1 połówka posmarowana lekko serem białym z ogórkiem i szczypiorkiem ,a 2 dwoma łyżeczkami dżemu truskawkowego

ok 15- 140g kaszy gryczanej,3 ogórki kiszone, 360 g fasolki szparagowej z bułką tartą (20g bułki,1 łyżka oliwy)

17-18 -serek wiejski 200g,pomidor

ok 20- 100g sera białego z pomidorem,szczypiorkiem i łyżką ziaren słonecznika
sailormoon00011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 15:44   #86
201705250937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 097
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez agolek Pokaż wiadomość
malutko?Toffiee wlasnie chodzi o to,ze ja nie chudne od paru miesiecy!
Poza tym jest ok 1300 kal wiec nie sadze,ze przy siedzacym trybie zycia w tygodniu to az tak malutko..

podliczmy:


S koktajl z odzywki bialkowej,(130)2 lyzek otrebow sojowych(50),1 pszennych(40),blonnika,10 0g mrozonych owocow(45) i mleka sojowego(50)315
II jablko i redbull bez cukru(wiem,brak bialka 60
lunch salatka z tofu,papryki czerwonej i groszku zielonego)ok 300
podwiecz 2xbabybell i sliwka 120
obiadokolacja bedzie chyba reszta gulasz z wczoraj,chuda wieprzowina,pieczarki,pap ryka..nieaktualne bo tZ zjadl caly gulasz..Byly 3 burgery sojowe (300), szparagi zielone i 100g sera typu ricotta(120) czyli razem ok 450

razem 1245 jak na chwile obecna,potem jeszcze moze na kolacje zawijasy z salaty z szynka i papryka.

chyba nie jest az tak strasznie..w ciagu tygodnia ma zero ruchu,waze 53.6 przy 166 wiec w normie..






kurcze, ja nie wiem jak to jest malutko.. mi naprawde tyle wystarcza...chodze raz Tego koktajlu rano na sniadanie wychodzii prawie litr! i to mi na 3h spokojnie wystarcza,czasem ledwo wypijam..
Postaram sie z NNKT, wiem ze malo dzis bylo, zeby nie powiedziec wcale..

dziekuje za oceny


Może to przez to, ze nie jesz węgli? Każdego organizm jest inny i gdzies słyszłam, ze nie jedzac wystarczającej porcji węglowodanów źle sie chudnie. Ale jesteś na Sb tak?

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
Nazwa bardzo fajna i pomysłowa a przepis jeszcze lepszy

Malutko w zasadzie to nie wiem czy te 0,5 kg to nie jest zwykłe wahanie wagi, nie mam już tej silnej woli i ciężko mi jest trzymać sie tak ścisłe diety, chyba postawię bardziej na aktywność fiz niż na cięcie kcal, a BMI mam 18,4
Przeciez to juz niedowaga Owszem malutka, ale jednak i jeszcze chcesz ja zwiększyć? Fynky, pamiętaj, ze wczęsniej tez widziałaś siebie zbyt okrąglą, a wyglądałas bardzo bardzo chudo. Jaka masz pewność, ze teraz będzie inaczej? Z takim bmi po prostu nie można byc za grubym.

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
skąd ja to znam
tez marze o schudnięciu głupich 2kg i od roku mi sie to nie udało, niestety
a moje obecne bmi to 18,7, więc też nie jest podobno źle (z czym ja się oczywiście nie zgadzam )
Gdzies wifziałam zdjęcie Twojego brzucha z opisem jak się tego pozbyć i nie mogłam zrozumiec. Tak wąska talia, ogólnie maleństwo i drobinka chce się jeszcze odchudząc. Ehhh, przykre jest to ED.
201705250937 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 16:05   #87
LaSeniorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: top secret ;)
Wiadomości: 453
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

U[ wszystko w biegu]
Ś: owsianka: 4 łyżki płatków, 1 łyżka otrębów pszennych, ok. 100 g homo kokosowego, 100 ml mleka, jabłko, cynamon.
IIS: jogurt naturalny z całym wkrojonym bananem i jaśkami toffi
,,O'': duża ciemna bułka z ziarnami z żółtym serem, szynką drobiową i pomidorem, 200 g jogurtu jagodowego z łyżką musli
P: serek homo kokosowy z dużą ilością orzechów włoskich i podusiakami kokosowymi
2 marchewki
K: serek wiejski 150 g ze szczypiorkiem, pomidorem, ogórkiem, kromka pumpernikla
eeh nie podoba mi się
__________________
Just Do It!
LaSeniorita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 16:33   #88
Yuza
Raczkowanie
 
Avatar Yuza
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 408
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

RRRedukcja:

7.00 Sniadanko: 2 kromki razowca, 2 grube plastry szynki indyczej, pomidor, rzodkiewka, pomarancz
10.00 II Sniadanie: salatka owocowa ( 2 jablka, banan wiem, ze banan na R nie bardzo ale w koncu 90% diety, 150gtruskawek, serek homo naturalny)
13.00 Obiad: pieczona piers z kurczaka(200g) pokrojona w plasterki i zawinieta razem z pomidorem, ogorkiem kiszonym, pestkami slonecznika, cebulka w salate lodowa
16.30 Podwieczorek: bulka pelnoziarnista z twarogiem i pomidorem

20.00 Kolacja: jajecznica z dwoch bialek I jednego zoltka
Dzieki
__________________
Olinek 14.07.2014r.
Yuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 17:36   #89
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Yuza Pokaż wiadomość
RRRedukcja:

7.00 Sniadanko: 2 kromki razowca, 2 grube plastry szynki indyczej, pomidor, rzodkiewka, pomarancz
10.00 II Sniadanie: salatka owocowa ( 2 jablka, banan wiem, ze banan na R nie bardzo ale w koncu 90% diety, 150gtruskawek, serek homo naturalny)
13.00 Obiad: pieczona piers z kurczaka(200g) pokrojona w plasterki i zawinieta razem z pomidorem, ogorkiem kiszonym, pestkami slonecznika, cebulka w salate lodowa
16.30 Podwieczorek: bulka pelnoziarnista z twarogiem i pomidorem

20.00 Kolacja: jajecznica z dwoch bialek I jednego zoltka
Dzieki
Ładny jadłospis, mam nadzieję, że rozsądne ilości np. twarogu, pestek słonecznika itd.
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 18:23   #90
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
Janetkaaa a to ma być R czy U?

Iza dziękuję, tak masz rację to niewybaczalne, więcej grzechów nie pamiętam ,ale bardzo żałuję

Witam, moje chyba P wczorajsze:

Iśn-grahamka z nutellą, szkl kakao, deser Satino z bakomy z bitą śmietaną o smaku karmelowym (chyba 175gr), pysznie

IIśn- twaróg chudy 200gr z orzechami i cynamonem, kromka razowca (;) hehe znowu to robisz

jabłko, kawa rozpuszczalna posłodzona jedną łyżeczką cukru

O: zupa pomidorowa (ze śmietaną) z makaronem (ok 170 gr po ugotowaniu),
4 paluszki rybne z ziemniakami, mizeria ok

D: ciasto drożdżowe- chyba 2-3 kawałki-nie pamiętam i kieliszek likieru kawowego (ciiii piłam z Mamą), no co, 18 na karku ;p

P: kilka średniej wielkości racuchów z jabłkami, lód ( 2 gałki)

K: grahamka z sopocką, pomidorem, ogórkiem i koperkiem, herbata plus 1/2 łyż cukru


nadaje się na P?
dla Ciebie chyba nie bo nie tyjesz na tym może zjedz sobie coś po kolacji
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.