Jak liczyć pierwszy dzień miesiączki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-24, 19:20   #1
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78

Jak liczyć pierwszy dzień miesiączki?


Hej dziewczyny, może to trochę głupie pytanie, ale tak mnie naszło.. Otóż jak/kiedy liczycie pierwszy dzień miesiączki? Od pierwszej kropli, czy od momentu bardziej obfitego krwawienia? Miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, powoli przygotowujemy się z partnerem na dziecko(tak, zdaję sobie sprawę, że to dość słabe wyczucie czasu w tym kraju), ale jeszcze przez kilka miesięcy chciałabym dojść do siebie po hormonach branych przez lata, poprawić moje zdrowie. Stąd też zaczęłam zapisywać w aplikacji start okresu, na podstawie tej daty apka określa w przybliżeniu dni płodne, także dokładność jest dość istotna. No i myślę sobie, że nie wiem kiedy wpisywać ten start miesiączki? U mnie "dzień zero" to takie naprawdę minimalne krwawienie, raczej ślad na papierze, podpaska jest generalnie dość czysta. Takie mocniejsze krwawienie pojawia się w drugim lub nawet trzecim dniu po tym plamieniu. Jak określić, więc ten właściwy dzień pierwszy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-25, 15:05   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Jak liczyć pierwszy dzień miesiączki?

Cytat:
Napisane przez MissStiletto Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, może to trochę głupie pytanie, ale tak mnie naszło.. Otóż jak/kiedy liczycie pierwszy dzień miesiączki? Od pierwszej kropli, czy od momentu bardziej obfitego krwawienia? Miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, powoli przygotowujemy się z partnerem na dziecko(tak, zdaję sobie sprawę, że to dość słabe wyczucie czasu w tym kraju), ale jeszcze przez kilka miesięcy chciałabym dojść do siebie po hormonach branych przez lata, poprawić moje zdrowie. Stąd też zaczęłam zapisywać w aplikacji start okresu, na podstawie tej daty apka określa w przybliżeniu dni płodne, także dokładność jest dość istotna. No i myślę sobie, że nie wiem kiedy wpisywać ten start miesiączki? U mnie "dzień zero" to takie naprawdę minimalne krwawienie, raczej ślad na papierze, podpaska jest generalnie dość czysta. Takie mocniejsze krwawienie pojawia się w drugim lub nawet trzecim dniu po tym plamieniu. Jak określić, więc ten właściwy dzień pierwszy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie polegałabym aż tak bardzo na aplikacji w kwestii dni płodnych i owulacji.
Jeśli to kwestia 1-2 dni to nie ma to wielkiego znaczenia.
Ustal sobie jeden schemat działania, a potem go with the flow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-25, 16:43   #3
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 693
Dot.: Jak liczyć pierwszy dzień miesiączki?

Moim zdaniem w aplikacji możesz sobie ten dzień lub dwa zaznaczać po prostu jako plamienie, a jak już się zacznie normalne krwawienie to wtedy pierwszy dzień okresu.

Jeśli chcesz poobserwować swój organizm polecam Ci zainteresowac się metodą mierzenia ciała, może wiele powiedzieć o kobiecym cyklu. Jesli zamierzacie starać się o dziecko i macie czas o siebie zadbać, zróbcie to. Zróbcie podstawowe badania krwi i moczu, udaj się do ginekologa i endokrynologa. Warto zadbać o dietę i kondycję.

Powodzenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Unless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-25, 17:03   #4
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Jak liczyć pierwszy dzień miesiączki?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Nie polegałabym aż tak bardzo na aplikacji w kwestii dni płodnych i owulacji.
Jeśli to kwestia 1-2 dni to nie ma to wielkiego znaczenia.
Ustal sobie jeden schemat działania, a potem go with the flow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Racja, zdaję sobie sprawę z tego, że to średnio dokładne, ale teraz jesteśmy na takim etapie, że jeśli dojdzie do ciąży, to będziemy się tym zdecydowanie cieszyć, a nie martwić. Dlatego na tej dokładności nie zależy mi aż tak bardzo, nie traktuję tego jako antykoncepcję żeby nie było Zdaję sobie sprawę, że w tej roli skuteczność miałoby to raczej niską. Po prostu przez następne kilka miesięcy wolałabym nie zachodzić, dlatego chcielibyśmy bardziej uważać w okolicach dni płodnych.
Tylko nie mam pojęcia jak na to zapatruje się nauka, medycyna. Kiedy właściwie rozpoczyna się okres właściwy, czy plamienie to już miesiączka czy dopiero "zwiastun'.
Teraz sama już nie wiem czy ustalenie dokładnego dnia ma znaczenie czy nie :zonk:


[QUOTE=Unless;88233179]
Dokładnie to chcę zrobić. Zadbać o zdrowie, podreperować pewne dolegliwości, odwiedzić lekarza, generalnie zainteresować się moim ciałem, wagą i kondycją. Chcę również zadbać o finanse i partnera, po prostu. Lubię ideę świadomego macierzyństwa, o metodzie planowania, o której wspominasz również słyszałam, ale nie wiem czy czegoś nie sknocę? Metoda z oceną śluzu jest już dla mnie zbyt skomplikowana, nie wiem jaki śluz miałabym sklasyfikować jako białko jajka na przykład, czasami przecież to nie jest takie oczywiste Dziękuję generalnie za rady i dobre słowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez MissStiletto
Czas edycji: 2020-10-25 o 17:15
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-25, 17:24   #5
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 693
Dot.: Jak liczyć pierwszy dzień miesiączki?

Zapraszam na wątek "staraczkowe grono 2020 - cz 3". Tam jedna z dziewczyn opracowała batdzo fajny materiał dotyczący obserwacji temperatury i śluzu. Na forum również jest bardzo pomocna, odpowie na każde pytanie ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Unless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-25, 19:36   #6
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Jak liczyć pierwszy dzień miesiączki?

Cytat:
Napisane przez Unless Pokaż wiadomość
Zapraszam na wątek "staraczkowe grono 2020 - cz 3". Tam jedna z dziewczyn opracowała batdzo fajny materiał dotyczący obserwacji temperatury i śluzu. Na forum również jest bardzo pomocna, odpowie na każde pytanie ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, już patrzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 15:45   #7
michalinaside1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 3
Dot.: Jak liczyć pierwszy dzień miesiączki?

polecam komputer cyklu cyclotest mySense
michalinaside1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-27 16:45:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.