guz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-25, 18:29   #1
aronia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 119

guz


Witam,
Wlasnie dzisiaj podczas usg dowiedziałam się, ze mam jakiegoś guza około 5cm umiejscowionego za macica. Jestem klebkiem nerwow. Jutro ide na oznaczanie markerow nowotworowych. Oby nic to nie było groźnego..tak się boje bardzo. Tak czy owak, czeka mnie operacja;/
Nic mnie nigdy nie bolało, krawienia mam normalne.
aronia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 19:24   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez aronia85 Pokaż wiadomość
Witam,
Wlasnie dzisiaj podczas usg dowiedziałam się, ze mam jakiegoś guza około 5cm umiejscowionego za macica. Jestem klebkiem nerwow. Jutro ide na oznaczanie markerow nowotworowych. Oby nic to nie było groźnego..tak się boje bardzo. Tak czy owak, czeka mnie operacja;/
Nic mnie nigdy nie bolało, krawienia mam normalne.
a usg raz do roku przynajmniej robione? bo to się z dnia na dzień nie stworzyło
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 20:11   #3
aronia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 119
Dot.: guz

Tak robione.. ostatni raz robiłam jakos 1,5 roku temu i nic nie było.
aronia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 20:20   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez aronia85 Pokaż wiadomość
Tak robione.. ostatni raz robiłam jakos 1,5 roku temu i nic nie było.
1,5 roku temu to dawno i to bardzo. Raz na rok to dla mnie raz na rok a nie raz na 2 lata a tak właśnie zrobiłaś. W tym czasie może się masa rzeczy rozwinąć.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 20:22   #5
aronia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 119
Dot.: guz

No dobrze..wiem ze zrobiłam zle..jakos to wlasnie ostatnio zaniedbałam, ale już przecież nic teraz nie zrobie z tym. Jutro markery.. Nie wiem, ale boje się bardzo. Lekarz powiedział mi ze będę musiala mieć tego guza usuniętego;/
aronia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 20:24   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez aronia85 Pokaż wiadomość
No dobrze..wiem ze zrobiłam zle..jakos to wlasnie ostatnio zaniedbałam, ale już przecież nic teraz nie zrobie z tym. Jutro markery.. Nie wiem, ale boje się bardzo. Lekarz powiedział mi ze będę musiala mieć tego guza usuniętego;/
no to po co napisałaś? czego oczekiwałaś?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 20:53   #7
xnatusiax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do xnatusiax
Dot.: guz

Nie przejmuj sie Kochana,
ja mialam to samo. Wiem co czujesz, ja umieralam ze strachu, Dowiedzialam sie miesiac temu i juz jestem po operacji. Tez mialam markery robione.
Okazalo sie, ze to endometrioza, chociaz czekam jeszcze na wyniki hist-pat.

Mialam dwa guzy. Trzymam kciuki, bedzie dobrze!!
xnatusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-25, 20:56   #8
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez xnatusiax Pokaż wiadomość
Nie przejmuj sie Kochana,
ja mialam to samo. Wiem co czujesz, ja umieralam ze strachu, Dowiedzialam sie miesiac temu i juz jestem po operacji. Tez mialam markery robione.
Okazalo sie, ze to endometrioza, chociaz czekam jeszcze na wyniki hist-pat.

Mialam dwa guzy. Trzymam kciuki, bedzie dobrze!!
Już masz diagnozę ale jeszcze nie masz wyników?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 20:58   #9
aronia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 119
Dot.: guz

Chyba musiałam się wyzalic..
aronia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 21:00   #10
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez aronia85 Pokaż wiadomość
Chyba musiałam się wyzalic..
super, to już się wyżaliłaś a teraz idź na badania jak człowiek.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 21:01   #11
aronia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 119
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez xnatusiax Pokaż wiadomość
Nie przejmuj sie Kochana,
ja mialam to samo. Wiem co czujesz, ja umieralam ze strachu, Dowiedzialam sie miesiac temu i juz jestem po operacji. Tez mialam markery robione.
Okazalo sie, ze to endometrioza, chociaz czekam jeszcze na wyniki hist-pat.

Mialam dwa guzy. Trzymam kciuki, bedzie dobrze!!


A jak przeszlas operacje? Jak się o tych guzach dowiedzialas? Ile dochodzi się do siebie? Czy cos Cie bolało? bo mnie wlasnie nic nie boli/bolało, okres mam zawsze normalnie. Naczytalam się w internecie już mnóstwo rzeczy. Boje się, ze nie będę mogla mieć potem dzieci;/ a kiedyś chciałabym...

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
super, to już się wyżaliłaś a teraz idź na badania jak człowiek.


Boze, nie komentuje Twoich wypowiedzi bo sa poniżej krytyki.
Jak można być tak chamskim?
A badania mam jutro.
aronia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-25, 21:04   #12
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez aronia85 Pokaż wiadomość
A jak przeszlas operacje? Jak się o tych guzach dowiedzialas? Ile dochodzi się do siebie? Czy cos Cie bolało? bo mnie wlasnie nic nie boli/bolało, okres mam zawsze normalnie. Naczytalam się w internecie już mnóstwo rzeczy. Boje się, ze nie będę mogla mieć potem dzieci;/ a kiedyś chciałabym...

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------





Boze, nie komentuje Twoich wypowiedzi bo sa poniżej krytyki.
Jak można być tak chamskim?
A badania mam jutro.
jak się na własne życzenie ma problemy ze zdrowiem to jeszcze po główce głaskać? sorry, ja nie z tych ludzi. Nie chciało się chodzić na badania regularnie, zaniedbało się to trzeba wypić piwo, którego się naważyło, proste.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 21:15   #13
aronia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 119
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
jak się na własne życzenie ma problemy ze zdrowiem to jeszcze po główce głaskać? sorry, ja nie z tych ludzi. Nie chciało się chodzić na badania regularnie, zaniedbało się to trzeba wypić piwo, którego się naważyło, proste.


Nie musisz mnie po glowce glaskac. Znam takich, którzy chodzili na rozne badania regularnie i również nic im nie wykazalo, a potem cos wychodzilo, wiec może nie bądź taka do przodu.
Badam się regularnie, nie olewam swojego zdrowia, nie szukam wspolczucia, ale chyba po to jest to forum aby moc napisac, poradzić się, poszukać jakiegoś wsparcia itp. itd. A to ze ostatnie usg trochę przechodziłam..1,5 roku..coz..
aronia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 22:05   #14
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: guz

Najważniejsze teraz aby się dalej diagnozować, nie odkładać i nie denerwować się na zapas.

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Już masz diagnozę ale jeszcze nie masz wyników?


Też mnie to zastanawia.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 22:43   #15
xnatusiax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do xnatusiax
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Najważniejsze teraz aby się dalej diagnozować, nie odkładać i nie denerwować się na zapas.

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------





Też mnie to zastanawia.
Lekarz który mnie operował chyba widział co wycina więc stwierdził endometriozę. W wypisie ze szpitala dostalam opis operacji z której wynika, że były to guzy czekoladowe. Więc dla mnie to = endometrioza. Czyzbym byla w bledzie?

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez aronia85 Pokaż wiadomość
A jak przeszlas operacje? Jak się o tych guzach dowiedzialas? Ile dochodzi się do siebie? Czy cos Cie bolało? bo mnie wlasnie nic nie boli/bolało, okres mam zawsze normalnie. Naczytalam się w internecie już mnóstwo rzeczy. Boje się, ze nie będę mogla mieć potem dzieci;/ a kiedyś chciałabym...[COLOR="Silver"]
Operacje przeszłam bez komplikacji. Na nastepny dzien wyszlam ze szpitala, teraz dochodze do siebie. Jestem tydzien po. Miałam małe problemy z oddychaniem ale to ponoc po dwutlenku ktory jest wdmuchiwany podczas operacji. Mam cztery dziurki po laparo. Rany goja sie dobrze, dostalam antybiotyk ale mialam po nim straszna wysypke i musialam go odstawic. Ale przeciwbolowek po operacji nie bralam wiec zle nie bylo. Dowiedzialam sie o guzach przy rutynowej kontroli. Nic mnie nie bolalo, okres mialam regularny wlasciwie zero objawow. Sama bylam zdziwiona, ze cos mam. Ale guzy byly na jajnikach i nie uciskaly nerwow i to ponoc dlatego moglam nic nie czuc, a uwierz mi, ze byly bardzo duze.
Poszlam do ginekologa zeby porobic badania wlasnie przed staraniem sie o ciaze, bo chcielismy z mezem juz zaczac starania. A okazalo sie, ze najpierw operacja mnie czeka. Teraz nie wiem co dalej bedzie. Mam nadzieje, ze nie bede miala nawrotu choroby i wszystko dobrze sie ulozy.
xnatusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 06:37   #16
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez xnatusiax Pokaż wiadomość
Lekarz który mnie operował chyba widział co wycina więc stwierdził endometriozę. W wypisie ze szpitala dostalam opis operacji z której wynika, że były to guzy czekoladowe. Więc dla mnie to = endometrioza. Czyzbym byla w bledzie?

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------



Operacje przeszłam bez komplikacji. Na nastepny dzien wyszlam ze szpitala, teraz dochodze do siebie. Jestem tydzien po. Miałam małe problemy z oddychaniem ale to ponoc po dwutlenku ktory jest wdmuchiwany podczas operacji. Mam cztery dziurki po laparo. Rany goja sie dobrze, dostalam antybiotyk ale mialam po nim straszna wysypke i musialam go odstawic. Ale przeciwbolowek po operacji nie bralam wiec zle nie bylo. Dowiedzialam sie o guzach przy rutynowej kontroli. Nic mnie nie bolalo, okres mialam regularny wlasciwie zero objawow. Sama bylam zdziwiona, ze cos mam. Ale guzy byly na jajnikach i nie uciskaly nerwow i to ponoc dlatego moglam nic nie czuc, a uwierz mi, ze byly bardzo duze.
Poszlam do ginekologa zeby porobic badania wlasnie przed staraniem sie o ciaze, bo chcielismy z mezem juz zaczac starania. A okazalo sie, ze najpierw operacja mnie czeka. Teraz nie wiem co dalej bedzie. Mam nadzieje, ze nie bede miala nawrotu choroby i wszystko dobrze sie ulozy.
Bez badań nie masz pojęcia co to było i lekarz to sobie mógł gdybać. Jak by tak widział to po co by robili badania?

---------- Dopisano o 07:37 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------

Cytat:
Napisane przez aronia85 Pokaż wiadomość
Nie musisz mnie po glowce glaskac. Znam takich, którzy chodzili na rozne badania regularnie i również nic im nie wykazalo, a potem cos wychodzilo, wiec może nie bądź taka do przodu.
Badam się regularnie, nie olewam swojego zdrowia, nie szukam wspolczucia, ale chyba po to jest to forum aby moc napisac, poradzić się, poszukać jakiegoś wsparcia itp. itd. A to ze ostatnie usg trochę przechodziłam..1,5 roku..coz..
Sama powiedziałaś, że trochę olałaś a teraz odwracasz kota ogonem no jak się zaniedbało to trzeba ponieść konsekwencje i tyle. Ludzie, którzy badają się regularnie, nawet jak im coś wyjdzie to mają czyste sumienie, że nie mieli na to wpływu, Ty miałaś.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 12:12   #17
aronia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 119
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Bez badań nie masz pojęcia co to było i lekarz to sobie mógł gdybać. Jak by tak widział to po co by robili badania?

---------- Dopisano o 07:37 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------


Sama powiedziałaś, że trochę olałaś a teraz odwracasz kota ogonem no jak się zaniedbało to trzeba ponieść konsekwencje i tyle. Ludzie, którzy badają się regularnie, nawet jak im coś wyjdzie to mają czyste sumienie, że nie mieli na to wpływu, Ty miałaś.

No bo trochę zaniedbałam o te pol roku, zgadza się. I nic nie odwracam. Ale czy to powod do tego aby mnie ukrzyzowac? I po co to takie Twoje ukasliwe gadanie?
Ciesz się, ze Ty się badasz regularnie i ze niczego nie masz.
Normalnie taka do przodu jesteś.. ze ho ho. Rece opadają
Pozdrawiam serdecznie
aronia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 13:11   #18
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: guz

Dziewczyny, po co te spiny?


Nie była 1,5 roku u lekarza i co z tego? Może jakiś powód był albo po prostu tak wyszło. Zdarza się. Na przyszłość będzie wiedziała, żeby chodzić regularnie. To nie powód do ataku. Zresztą, jej zdrowie, a nie twoje pffe. Uspokójcie się.
Moja ciocia była na kontroli u gin - wszystko ładnie, pięknie. Po 2 miesiącach zaczął boleć ją brzuch, poszła, i też guz. I co? Chodzenie do lekarza wcale nie daje gwarancji, że nic nie wyrośnie, a wyrosnąć może w każdym momencie i nie mamy na to wpływu.


Powodzenia w leczeniu.
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 13:11   #19
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez aronia85 Pokaż wiadomość
No bo trochę zaniedbałam o te pol roku, zgadza się. I nic nie odwracam. Ale czy to powod do tego aby mnie ukrzyzowac? I po co to takie Twoje ukasliwe gadanie?
Ciesz się, ze Ty się badasz regularnie i ze niczego nie masz.
Normalnie taka do przodu jesteś.. ze ho ho. Rece opadają
Pozdrawiam serdecznie
No bo przyszłaś się wyżalić, że sama sobie sprawiłaś kłopot
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-26, 13:21   #20
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No bo przyszłaś się wyżalić, że sama sobie sprawiłaś kłopot
Weź już daj sobie spokój, ponabijałaś się i fajnie, nareczka.

Autorko: co to znaczy, że masz guza za macicą? Tzn. na tej tylnej ścianie od strony kręgosłupa, czy nie wiem...na jelicie ?
Jakie zaproponowano dalsze badania, poza tymi markerami, które nie zawsze dają wiarygodny wynik?
Nie wyrzucaj sobie, że nie robiłaś tego USG dokładnie co roku. 1,5 roku to też nierzadko, przecież.
Być może w czasie poprzedniego badania ten guz został przeoczony, a możliwe, że tak szybko urósł. Trudno, nie masz już na to wpływu, dobrze że poszłaś teraz. Uszy do góry, i w miarę możliwości - spokój i tylko spokój.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 16:18   #21
aronia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 119
Dot.: guz

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5254640 4]Weź już daj sobie spokój, ponabijałaś się i fajnie, nareczka.

Autorko: co to znaczy, że masz guza za macicą? Tzn. na tej tylnej ścianie od strony kręgosłupa, czy nie wiem...na jelicie ?
Jakie zaproponowano dalsze badania, poza tymi markerami, które nie zawsze dają wiarygodny wynik?
Nie wyrzucaj sobie, że nie robiłaś tego USG dokładnie co roku. 1,5 roku to też nierzadko, przecież.
Być może w czasie poprzedniego badania ten guz został przeoczony, a możliwe, że tak szybko urósł. Trudno, nie masz już na to wpływu, dobrze że poszłaś teraz. Uszy do góry, i w miarę możliwości - spokój i tylko spokój.[/QUOTE]


Nie wiem wlasnie co to znaczy ze "za macica", może jej chodzilo o tylna strone macicy.. a swoja droga, to teraz mnie zastanawia takie cos: czy z tego usg oprócz tego ze guz ma 5 cm nie da się powiedzieć czy to cysta torbiel itp.?? Dla mnie to dziwne, bo chyba usg powinno to wykazac.. Bylam za bardzo w szoku, żeby zapytać się jej o to. Generalnie ona mało co mowila, kazala te markery zrobić i przyjść we wtorek.
Jutro będą wyniki badan tych markerow. Innych badan poki co nie zaproponowala. Myslicie, ze warto isc na usg do innego lekarza na konsultacje? Boje się, ze jak pojde do niej we wtorek to ona zaraz zechce mnie wyslac do szpitala
aronia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 16:19   #22
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: guz

Oczywiście, że warto iść do innego lekarza. I to jak najszybciej.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 16:21   #23
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez aronia85 Pokaż wiadomość
Nie wiem wlasnie co to znaczy ze "za macica", może jej chodzilo o tylna strone macicy.. a swoja droga, to teraz mnie zastanawia takie cos: czy z tego usg oprócz tego ze guz ma 5 cm nie da się powiedzieć czy to cysta torbiel itp.?? Dla mnie to dziwne, bo chyba usg powinno to wykazac.. Bylam za bardzo w szoku, żeby zapytać się jej o to. Generalnie ona mało co mowila, kazala te markery zrobić i przyjść we wtorek.
Jutro będą wyniki badan tych markerow. Innych badan poki co nie zaproponowala. Myslicie, ze warto isc na usg do innego lekarza na konsultacje? Boje się, ze jak pojde do niej we wtorek to ona zaraz zechce mnie wyslac do szpitala
nie, usg nie wykrywa typu guza. I na podstawie badań może cię wysłać do szpitala a może tylko do dalszego specjalisty, np. onkologa, wszystko zależy od tego, co tam wyszło w badaniu ale skąd pomysł, że usg ma wykazać typ guza?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 16:27   #24
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: guz

Czekanie aż zrobisz markery to strata czasu. Mogą być podwyższone ale nie oznacza że masz nowotwora złośliwego, i odwrotnie. Nieważne jaki wynik wyjdzie i tak musisz się dalej diagnozować. Markery więc po drodze a teraz już powinnaś isc do specjalisty nie czekając na wynik.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 16:29   #25
aronia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 119
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie, usg nie wykrywa typu guza. I na podstawie badań może cię wysłać do szpitala a może tylko do dalszego specjalisty, np. onkologa, wszystko zależy od tego, co tam wyszło w badaniu ale skąd pomysł, że usg ma wykazać typ guza?


Ponieważ cos poczytałam w necie i niektóre babki pisza, ze od razu podczas badania usg miały wiadome co to jest za typ: czy torbiel itp. A ta moja to tylko powiedziała, ze ma 5 cm, dlatego tak się dziwie...
aronia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 16:33   #26
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
skąd pomysł, że usg ma wykazać typ guza?


Zapewne z niewiedzy. Większość ludzi myśli, że usg wszystko pokaże. Nie wiedzą że to badanie jest bardzo niedokładne. Nie pokaże wszystkich nieprawidłowości. Też tak myslalam jeszcze do niedawna.

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
Napisane przez aronia85 Pokaż wiadomość
Ponieważ cos poczytałam w necie i niektóre babki pisza, ze od razu podczas badania usg miały wiadome co to jest za typ: czy torbiel itp. A ta moja to tylko powiedziała, ze ma 5 cm, dlatego tak się dziwie...


5cm to duży guz. Ja bym poszła jeszcze do innego specjalisty na konsultacje. Ginekolog onkolog najlepiej.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 16:34   #27
aronia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 119
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Czekanie aż zrobisz markery to strata czasu. Mogą być podwyższone ale nie oznacza że masz nowotwora złośliwego, i odwrotnie. Nieważne jaki wynik wyjdzie i tak musisz się dalej diagnozować. Markery więc po drodze a teraz już powinnaś isc do specjalisty nie czekając na wynik.
Kurcze, ale nie dostałam od niej innych zlecen na badania, poki co. O czyms powinnam wiedzieć, jakies badania zrobić? gdyby mój lekarz np. nie powiedział mi o tym/ nie chciał/ zapomnial powiedzieć.
Na bank pojde jeszcze do innego lekarza, bo warto to skonsultować cokolwiek wyjdzie..
aronia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 16:36   #28
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez aronia85 Pokaż wiadomość
Kurcze, ale nie dostałam od niej innych zlecen na badania, poki co. O czyms powinnam wiedzieć, jakies badania zrobić? gdyby mój lekarz np. nie powiedział mi o tym/ nie chciał/ zapomnial powiedzieć.
Na bank pojde jeszcze do innego lekarza, bo warto to skonsultować cokolwiek wyjdzie..


Po prostu idz do innego lekarza. Pokieruje on co robic. Ale na spokojnie, bardzo dużo kobiet ma łagodne guzy. Myślę że jakby bylo coś bardzo podejrzanego to by ci powiedzial. Na spokojnie bez nerwów ale idź po inną opinię. Albo zrób te markery jak ci kazała, wróć do niej i zobaczysz co powie. Jak da skierowanie do szpitala to może to i dobrze. Tam Cie przebadają jeszcze raz.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2015-08-26 o 16:41
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 16:41   #29
aronia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 119
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Po prostu idz do innego lekarza. Pokieruje on co robic. Ale na spokojnie, bardzo dużo kobiet ma łagodne guzy. Myślę że jakby bylo coś bardzo podejrzanego to by ci powiedzial. Na spokojnie bez nerwów ale idź po inną opinię.
Kurcze, miesiączki zawsze regularne, zadnych problemów z tej strony, nic mnie nie boli a tu takie cos..
Pojde na konsultacje również do innego lekarza, ale zobaczę tez co ona powie we wtorek. Jak dalej będzie taka mimoza, lakoniczna to oleje tego lekarza. Lekarz który daje mało informacji to nie lekarz.
aronia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 16:49   #30
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: guz

Cytat:
Napisane przez aronia85 Pokaż wiadomość
Ponieważ cos poczytałam w necie i niektóre babki pisza, ze od razu podczas badania usg miały wiadome co to jest za typ: czy torbiel itp. A ta moja to tylko powiedziała, ze ma 5 cm, dlatego tak się dziwie...
No własnie, poczytałaś sobie w necie. Dziewczyno, czytając w necie sobie wyczytasz, że masz raka i to mózgu najprędzej od guza za macicą idzie się do lekarza, nie do internetu się diagnozować.

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez aronia85 Pokaż wiadomość
Kurcze, miesiączki zawsze regularne, zadnych problemów z tej strony, nic mnie nie boli a tu takie cos..
Pojde na konsultacje również do innego lekarza, ale zobaczę tez co ona powie we wtorek. Jak dalej będzie taka mimoza, lakoniczna to oleje tego lekarza. Lekarz który daje mało informacji to nie lekarz.
Skoro za macicą to nie muszą być problemy od tej strony a i nie musi boleć.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-03 09:55:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.