Czy powinnam udać się do psychologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-08, 19:00   #1
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550

Czy powinnam udać się do psychologa


Hej, od kilku miesiecy mam problem ze soba. Czuje sie bardzo zle i tak naprawde sama niewiem czemu.Nielubie siebie,wydaje mi sie ze niejestem ani fajna ani ladna. Zaczynam unikac ludzi,wyjscie do sklepu badz centrum handlowego to dla mnie stres. Czyje sie brzydka . Widze wokol wiele fajny ,zadbanych ,szczuplych dziewczyn i poprostu zle sie czuje... Malo rzeczy mnie ostatnio cieszy... Czuje ze nam 30lat i ciagle probuje sie zmienic,nigdy siebie nielubilam..Niechce mi sie nic.. mam prace ktorej nielubie,malo kasy,i ogolnie jestem bardzo zdolowana osoba ostatnio.. zastanawiam sie czy jestem poprostu leniwa i potrzebuje tak zwanego kopa czy cos sie ze mna dzieje i moze powinnam udac sie do specjalisty. Dziekuje xx
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 20:04   #2
Gbur
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 85
Dot.: Czy powinnam udac sie do psychologa

Kup sobie kota / jeszcze jednego kota

Ewentualnie znajdź sobie jakieś pasjonujące Hobby.
np. hodowanie kotów
Gbur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 20:06   #3
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Czy powinnam udac sie do psychologa

Cytat:
Napisane przez Gbur Pokaż wiadomość
Kup sobie kota / jeszcze jednego kota

Ewentualnie znajdź sobie jakieś pasjonujące Hobby.
np. hodowanie kotów
To nie działa, bo kupy się same nie utylizują. Chyba, że masz jeszcze psa, to wtedy się utylizują.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 20:28   #4
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Dot.: Czy powinnam udac sie do psychologa

Ahh okczyli ze wymyslam i wziasc sie za siebie ...
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 20:32   #5
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Czy powinnam udac sie do psychologa

Cytat:
Napisane przez olcia1987 Pokaż wiadomość
Ahh okczyli ze wymyslam i wziasc sie za siebie ...
Nie wymyślasz, ale jeśli mogę mieć prośbę... błagam. Ogarnij gramatykę i interpunkcję, bo mózg wypływa jak się czyta
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 21:41   #6
little_eva
Raczkowanie
 
Avatar little_eva
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33
Dot.: Czy powinnam udac sie do psychologa

Nie wierzę, że autorka została w tak chamski sposób zlekceważona... Ludzie, co się z Wami dzieje?
Autorko! Powiem krótko: musisz się udać na terapię. Próbuj na NFZ, albo po prostu do dobrego terapeuty prywatnie. Warto odżałować tych pieniędzy, jak poprowadzi Cię ktoś ogarnięty to Twoje życie zacznie się zmieniać nie do poznania Nie tkwij w życiowym marazmie. Powodzenia!
little_eva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 22:03   #7
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy powinnam udac sie do psychologa

Możesz iść do psychiatry lub psychologa albo (jak wyżej) psychoterapia. Nie zapomnij o dokładnych badaniach hormonalnych, głównie na tarczycę (ths, ft3, ft4 i przeciwciała). Nieleczona niedoczynność tarczycy często objawia się w postaci depresji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-08, 22:11   #8
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Dot.: Czy powinnam udac sie do psychologa

Hej dziekuje bardzo za odpowiedz. Mysle ze zaczne od badan i to jak najszybciej. Pare lat temu byla fajna,radosna osobom ktora tez niemiala super pracy czy duzo kasy ale umialam cieszyc sie z wielu rzeczy.. niewiem co takiego wydarzylo sie ale czuje ze to wszystko sie poglebia.Mam wyrzuty sumienia bo mysle ze pewnie jestem leniwa i niechce mi sie wziasc za siebie,ze uzalam sie nad soba itd... Z drugiej strony czujr ze jest to cos silniejsze odemnie i nawet pojscie do pracy to duzo dla mnie.Ida do pracy czekam zeby jak najszybcje z niej wyjsc.Wyjscie do sklepu badz miejsca gdzie jest duzo osob sprawia ze zle sie czuje,porownuje sie do innych i zawsze czuje ze wypadam gorzej.Czuje sie zdolowona i ciagle mysle ze juz nic w zyciu nieosiagne itd... Chce a niepotrawie badz niemam sily wyrwac sie z tych mysli.
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 22:32   #9
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Czy powinnam udac sie do psychologa

Psychoterapeuta jak najbardziej moze pomoc. Ja tez.mialam.takie stany ze wszystko bylo do dupy. Sama z tego wyszlam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 22:49   #10
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Dot.: Czy powinnam udac sie do psychologa

Hej a mozesz powiedziec jak??zastanawiam sie moze nad jakos ksiazka,szukam roznych artykulow online itd... bardzo mnie to meczy...
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 22:58   #11
Classic
Zakorzenienie
 
Avatar Classic
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 797
Dot.: Czy powinnam udac sie do psychologa

Psychoterapia.
Książki, np. "Nauka kochania siebie", "Wszystko jest dobrze w moim świecie", "Jak działa życie".
Blogi np. Michała Pasterskiego.

Ogólnie - da się z tego wyjść, trzeba nad sobą pracować i zacząć o siebie dbać Psychoterapia jest dużą inwestycją w siebie. Jeśli czujesz, że jesteś na to gotowa to do dzieła.
Classic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-08, 23:17   #12
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Dot.: Czy powinnam udać się do psychologa

Bardzo dziekuje napewno przeczytam... niedam rady dalej meczyc sie tak ze soba
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 23:17   #13
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Czy powinnam udać się do psychologa

Akurat w tym momencie w moim zyciu pomogla mi ksiazka" chustka". Nie lubie czytac ksiazek, ale ta wywarla na mnie tak ogromne wrazenie ze przemyslalam pewne sprawy i zmienilam podejscie do zycia. Przestalam uzalac sie nad soba i zupelnie przejmowac negatywna opinia ludzi.Zaczelam sie cieszyc z drobnych rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 22:07   #14
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Dot.: Czy powinnam udać się do psychologa

Hej ,dziekuje bardzo za odp. Przejrzalam juz blog o ktorym piszesz. Dzis nawet dobrzs sie czuje, mam sile i wierze ze uda mi sie wyjsc z tego .Mam zamiar zaczac lepiej sie wysypiac i odzywiac.Przestac ogladam instagram,fb etc ( badz ograniczyc na poczatek) zajmuje mi to mase czasu i tylko doluje tak naprawde.Poswiecic ten czas na czytanie bloga badz ksiazki.Moze jakies sport??I dbanie o siebie tzn starac sie tak wygladac zebym byla zadowolona z siebie .Czesto zdarza mi sie wyjsc np. Na zakupy itd w tlustych wlosach,bez makijazu itd bo wydaje mi sie ze to tylko "po ziemniaki" a poziej spotkam kogos znajomego i czuje sie okropnie.
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 13:37   #15
480d4edc1e815c56c16fabf08724cc948bdba6da
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 575
Dot.: Czy powinnam udać się do psychologa

Treść usunięta
480d4edc1e815c56c16fabf08724cc948bdba6da jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 17:38   #16
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Dot.: Czy powinnam udać się do psychologa

Hej dzieki dziewczyny za odp. Staram sie myslec pozytywnie i codziennie cos robic dla siebie itd. Wciaz mam ten "glos" w glowie co jakis czas ktory sprawia ze zaczynam zle myslec o sobie, martwic sie o wszystko ,denerwowac itd. Jestem zla na siebie bo czuje ze nic w zyciu nieosiagnelam. Mam 30 lat pracuje za granica w supermarkecie....Zero oszczednosci,malo znajomych i od wielu lat chec zeby wszyscy mnie lubili.. niskie poczucie samooceny i poczucie bycia gorsza wykancza mnie.. i wiem ze powinnam byc szczesliwa bo jestem zdrowa,mam chlopaka,rodzinne itd ale niepotrawie kontrolowac tych negatywnych mysli
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 17:51   #17
fajna_babka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 43
Dot.: Czy powinnam udać się do psychologa

Poczytaj o osobowości chwieje emocjonalnie
fajna_babka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 11:40   #18
JustynaDK
Raczkowanie
 
Avatar JustynaDK
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 59
Dot.: Czy powinnam udać się do psychologa

Zostałaś potraktowana cebulowo, uważam że powinnaś iść na terapie, bo niskie poczucie wartości masz i nad tym powinnaś, popracować.
JustynaDK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 13:50   #19
Enfant_Double_Terrible
Raczkowanie
 
Avatar Enfant_Double_Terrible
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 83
Dot.: Czy powinnam udać się do psychologa

Cześć, imienniczko!

Też mam koło trzydziestki i podobne problemy w przeszłości. Brak chęci do życia i ogólny dół, o ile się przeciągają miesiącami, mogą wskazywać na początki depresji. Jest to do wyleczenia i mnóstwo osób tak ma, więc nie jesteś sama. Wizyta u psychologa jest IMO jak najbardziej wskazana, forum Wizażu to nie miejsce na diagnozy. Zabrzmi to banalnie, ale być może ruch i kontakt z ludźmi pomogą Ci w zbalansowaniu chemii mózgu, a może nie i będzie potrzebna terapia, ewentualnie leki na początek (jeżeli specjalista potwierdzi problem, rzecz jasna).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enfant_Double_Terrible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-19, 18:57   #20
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Czy powinnam udać się do psychologa

Cytat:
Napisane przez olcia1987 Pokaż wiadomość
Hej ,dziekuje bardzo za odp. Przejrzalam juz blog o ktorym piszesz. Dzis nawet dobrzs sie czuje, mam sile i wierze ze uda mi sie wyjsc z tego .Mam zamiar zaczac lepiej sie wysypiac i odzywiac.Przestac ogladam instagram,fb etc ( badz ograniczyc na poczatek) zajmuje mi to mase czasu i tylko doluje tak naprawde.Poswiecic ten czas na czytanie bloga badz ksiazki.Moze jakies sport??I dbanie o siebie tzn starac sie tak wygladac zebym byla zadowolona z siebie .Czesto zdarza mi sie wyjsc np. Na zakupy itd w tlustych wlosach,bez makijazu itd bo wydaje mi sie ze to tylko "po ziemniaki" a poziej spotkam kogos znajomego i czuje sie okropnie.
Dla osób wysoce samokrytycznych z niską samooceną social media na pewno nie są wskazane bo sprzyjają depresji. To jest już przebadane dość dobrze. Mogę polecić książkę "Siła nawyku". A to co piszesz kojarzy mi się autosabotażem i tzw.syndromem oszusta. W magazynie "Charaktery" były kilkukrotnie artykuły na ten temat. Ponoć to może być na tle lękowym bądź nerwicowym. Może wynikać ze stylu wychowania jakiego doświadczyłaś jako dziecko albo ze stylu przywiązania i atrybucji osiągnięć jaki wykształciłaś. Jest coś takiego jak atrybucja pesymistyczna i to sprzyja własnie m.in. niepodejmowaniu działania z uwagi na przekonanie o przyczynach dotychczasowych niepowiedzeń, które się przypisuje swoim stałym cechom np. charakteru. Osoba która tak myśli uważa, że nie może podjąć nowych, skutecznych działań bo czynniki wpływające na skuteczność działania są czymś, czego ona nie umie zmienić, więc każde działanie jest z góry skazane na porażkę. Co ciekawe ten sposób atrybucji przeczy temu co wiemy z badań nad skutecznymi działaniami ludzkimi w ogóle, które pokazują, że często skuteczność zależy albo od przypadkowego korzystnego splotu okoliczności, które są poza naszą kontrolą lub są trudno przewidywalne albo od czynników sytuacyjnych, które w różnych okolicznościach mogą podlegać rozmaitym zmianom. I może dlatego z badań nad atrybucją wynika, że sukces częściej odnoszą osoby, które charakteryzują się atrybucją optymistyczną czyli przypisują porażki nie swoim cechom, ale okolicznościom w danej sytuacji. Można spróbować się takiego sposobu atrybucji świadomie nauczyć np. mówiąc sobie na głos o swoich porażkach albo pisząc na kartce przypisując porażkę innym czynnikom niż np. nasz charakter czy my sami. Psychologowie radzą też osobom z takimi problemami jak Twój by traktować działania jak eksperyment- nie myśleć czy odniesiesz sukces czy nie tylko sprawdzać co działa, a co nie. Wtedy porażka nie jest porażką tylko nauką na przyszłość o tym w jaki sposób możesz zwiększać skuteczność swoich działań w sytuacji danego typu. A co do dbania o siebie- to kwestia nawyków i tu polecam naprawdę książkę "Siła nawyku". 40% tego czego zazdrościsz innym ludziom to tak naprawdę nawyki. Ty też możesz świadomie kształtować własne nawyki. Dotyczy to i oszczędności i bycia lubianym i samooceny (warto np. notować swoje sukcesy). Zmiana pracy na lepszą albo zadowolenie z obecnej pracy też można wypracować m.in. za pośrednictwem zmiany nastawienia i nawyków. Pracując w markecie też można awansować, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-19 19:57:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.