Przeniesienie do innej szkoły - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-29, 08:28   #1
Misantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27

Przeniesienie do innej szkoły


Jestem w 4 kl technikum, niestety muszę się przenieść do innego miasta w moim przypadku Warszawy.
Nie chce tracić całego roku szkolnego a przepisać się do jakiegoś liceum zaocznego, czy coś, tak żeby robić tylko ten ostatni semestr.
Dodam, że mam z jednego przedmiotu nieklasyfikowanie ale oceny dobre, dlatego nauczycielka nie kazała mi zaliczać tylko jak powiedziała 'chodzić i się uczyć' Co mogę zrobić w takiej sytuacji?
Jak wygląda procedura takiego przeniesienia, muszę zrobić obieg po nauczycielach z karteczką, by wypisali oceny, złożyc podanie o przeniesienie?

Edytowane przez Misantka
Czas edycji: 2012-02-29 o 08:34
Misantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 10:03   #2
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Skoro masz nieklasyfikowanie z jednego przedmiotu, to albo dogadaj się z babką że chcesz się przenieść, i niech Ci wstawi dwa, albo zalicz semestr.

Najpierw się dowiedz, czy masz możliwość kontynuowania tego semestru w zaocznym. Jeżeli tak, to zabierasz ze szkoły swoje papiery, do zaocznego zanosisz świadectwo skończenia 3 klasy, podanie o przyjęcie, a jeżeli zgodzą się żebyś robiła te dwa miesiące, to musisz mieć jakiś papier z ocenami z półrocza.

Jeżeli na kartce będziesz miała nieklasyfikowanie, to mogą kazać Ci albo zaliczyć u nich już, albo powtarzać rok. To zależy jaka szkoła, nauczyciele itp.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 11:21   #3
prawniczka519
Raczkowanie
 
Avatar prawniczka519
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Musisz zobaczyć z jakich przedmiotów masz oceny, które są w programie liceum do którego chcesz się przenieść. Bo jeśli np masz nieklasyfikowanie z przedmiotu, który zablokuje Ci przeniesienie to kombinuj, żeby je uzyskać skoro się przenosisz. Ale najlepiej to zadzwoń, albo napisz maila to liceum do którego chcesz się przenieść bo oni tam bardzo na rękę idą w każdej postaci, więc może np bedziesz mogła zdać ten przedmiot u nich- co zrobić na 100% bo jeśli jesteś po tehcnikum dziennym to zobaczysz, że liceum zaoczne to pic na wodę fotomontaż, a nie szkoła. Jeśli nie chcesz się uczyć, a po prostu dojść spokojnie do matury to polecam Cosinusa. Powodzenia!
__________________

...Bo istnieją ludzie którzy zawsze mówią,,Nie uda Ci się'' wtedy stań , odwróć się i powiedz ,,No to patrz''.
prawniczka519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 17:26   #4
UserOne
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 511
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

No właśnie, musisz zwrócić uwagę na różnice programowe.
Dla prywatnych placówek (z całym szacuneczkiem) to jest to tylko biznes i kasa, więc one raczej chyba problemów nie robią.
UserOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 18:56   #5
Misantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

w Cosinusie dostałam odpowiedz że raczej jest niemożliwe bym robiła tylko ostatni semestr, tylko zaczynać cały rok od nowa. nie rozumiem niby dlaczego, w szkole zaczonej jest wiecej materiału niż w szkole dziennej że takie problemy robią?
Może ktoś z was poleci mi jakąś szkołe? Może nawet dzienną?

Edytowane przez Misantka
Czas edycji: 2012-03-01 o 19:14
Misantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 19:17   #6
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Cytat:
Napisane przez Misantka Pokaż wiadomość
w Cosinusie dostałam odpowiedz że raczej jest niemożliwe bym robiła tylko ostatni semestr, tylko zaczynać cały rok od nowa. nie rozumiem niby dlaczego, w szkole zaczonej jest wiecej materiału niż w szkole dziennej że takie problemy robią?
Może ktoś z was poleci mi jakąś szkołe? Może nawet dzienną?
Nie wiem jak jest teraz, ale jak ja zdawałam maturę, to był przepis, że można ją zdawać i kończyć szkołę w tej w której się składało deklarację. Jeden chłopak, gdy się przenosił, to musiał powtarzać rok.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 19:25   #7
Misantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak jest teraz, ale jak ja zdawałam maturę, to był przepis, że można ją zdawać i kończyć szkołę w tej w której się składało deklarację. Jeden chłopak, gdy się przenosił, to musiał powtarzać rok.
Już by mi nawet nie chodziło o maturę tylko byle by skończyć szkołe a do matury podejść w następnym roku
Misantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 20:10   #8
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Ja bym Ci radziła pójść do prywatnej zaocznej... Tam może będzie mniej problemów.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 21:42   #9
prawniczka519
Raczkowanie
 
Avatar prawniczka519
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Cytat:
Napisane przez Misantka Pokaż wiadomość
w Cosinusie dostałam odpowiedz że raczej jest niemożliwe bym robiła tylko ostatni semestr, tylko zaczynać cały rok od nowa. nie rozumiem niby dlaczego, w szkole zaczonej jest wiecej materiału niż w szkole dziennej że takie problemy robią?
Może ktoś z was poleci mi jakąś szkołe? Może nawet dzienną?
Zabierz odpis ocec ze swojej szkoły, jedź do cosinusa i niech porównają po prostu. U mnie było tak, że darowali ludziom chemie, jakieś wosy etc. wszystko da się załatwić, tylko najlepiej to weź dokumenty i jedź do nich. No ale jak Ty chcesz ostatni semsetr? Co z deklaracją maturalną?
__________________

...Bo istnieją ludzie którzy zawsze mówią,,Nie uda Ci się'' wtedy stań , odwróć się i powiedz ,,No to patrz''.
prawniczka519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 22:11   #10
Misantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Cytat:
Napisane przez prawniczka519 Pokaż wiadomość
Zabierz odpis ocec ze swojej szkoły, jedź do cosinusa i niech porównają po prostu. U mnie było tak, że darowali ludziom chemie, jakieś wosy etc. wszystko da się załatwić, tylko najlepiej to weź dokumenty i jedź do nich. No ale jak Ty chcesz ostatni semsetr? Co z deklaracją maturalną?
Nkla z biologii myślisz ze mi darują,skoro mam dobre oceny?

No tak, termin ostatecznych deklaracji maturalnych już zapadł. To co mi zostaje? Powtarzanie roku?;/
Misantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 22:23   #11
prawniczka519
Raczkowanie
 
Avatar prawniczka519
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Kurczę, godzin biologii zazwyczaj w liceum jest dużo, więc nie wiem. Ale jeśli nie to nie masz się co marwtić! Jeśli chodzi o Cosinusa to niby będzie chodziła do tej szkoły, a tak na prawdę nie. Ja wiem co to znaczy przeniesienie ze szkoły dziennej do liceum zaocznego. I zobaczysz, że w ogóle nie poczujesz że chodzisz do szkoły!

Hej! Sprawdź czy na stronie cosinusa jest jeszcze rekrutacja, bo tam są dwie rekrytacje- jedna we wrześniu i druga jakoś teraz. Tam nie ma tak jak w normalnych szkołach, na klasy tylko na samastry I.II.III itd. Jeśli przydzielą Cię do 5 semestru, bo tak Ci wynika ze szkoły, to wtedy teraz robisz 5 semestr, a od września 6, czy II półrocze trzeciej klasy. Wtedy w grudniu kończysz szkołę i do matury nic nie robisz- to Ci się powinno udać na 100% i moim zdaniem to jest najlepsze rozwiązanie. Jeśli coś, to pytaj
__________________

...Bo istnieją ludzie którzy zawsze mówią,,Nie uda Ci się'' wtedy stań , odwróć się i powiedz ,,No to patrz''.
prawniczka519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 22:28   #12
Misantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

coś takiego mi się na pewno uda, ale mi zależy by tą szkołe już w tym maju skończyć. teraz kończe technikum, czyli 2 miesiące do matury. W szkole już jest praktycznie cały materiał przerobiony a zaczynają się powtórki, czyli gdybym poszła od 5 semestru to uczyła bym się drugi raz tego samego co już umiem

Orientujesz się jak to jest z maturą? Jakbym chciała się przenieść to nie mogę bo już się zdeklarowałam, że będe ją pisać w technikum?
A i czy nie można zrobić tak, żeby robić ten ostatni semestr a do matury nie podchodzić w tym roku?

A w Cosinusie od lutego rekrutacja była, nie wiem czy już się zakończyła Ale to chyba do klas pierwszych.
Misantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 22:32   #13
prawniczka519
Raczkowanie
 
Avatar prawniczka519
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

O jejku, nie wiem... Strasznie skomplikowane że tam masz te papiery do matury. Rozumiem, że Ci zależy ale uwierz, że nie uczyła byś tego co umiesz- tam nie trzeba się NIC uczyć.

Co do rekrutacji to nie tylko do pierwszych raczej, ale musiałabyś się dowiedzieć.
Poczytaj jeszcze o egzeminach eksternistycznych :
http://www.cke.edu.pl/index.php?opti...527&Itemid=195 Może to Ci pomoże.
__________________

...Bo istnieją ludzie którzy zawsze mówią,,Nie uda Ci się'' wtedy stań , odwróć się i powiedz ,,No to patrz''.
prawniczka519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 22:34   #14
Misantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

NIC uczyć? nawet zaliczać? to jak tam wygląda wystawianie końcowych ocen, skąd się biorą? i z maturą tak samo?
Misantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 22:38   #15
prawniczka519
Raczkowanie
 
Avatar prawniczka519
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Cytat:
Napisane przez Misantka Pokaż wiadomość
NIC uczyć? nawet zaliczać? to jak tam wygląda wystawianie końcowych ocen, skąd się biorą? i z maturą tak samo?
Nie ma ocen. Na koniec semestru są takie "egzaminy" ze wszystkich przedmiotych. Wcześniej dostajesz zagadnienia do nich. A zaliczenie wygląda tak, ze wchodzisz z notatkami dostajesz pytania, masz czas na przygotowanie i odpowiadasz. Jedynie z polskiego trzeba przeczytać jedną lekturę na 3, dwie na 4,5 i sam sobie wybierasz jakie i z czego chcesz odpowiadać. Z matmy, dostajesz na pcozątku semestru kartkę z zadaniami z któych na tym egzaminie odpowiadasz, a z angielskiego wchodzisz opisujesz obrazek i jak powiesz coś więcej niż In teh picture I can see, masz celujący.
__________________

...Bo istnieją ludzie którzy zawsze mówią,,Nie uda Ci się'' wtedy stań , odwróć się i powiedz ,,No to patrz''.
prawniczka519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 22:40   #16
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Cytat:
Napisane przez Misantka Pokaż wiadomość
coś takiego mi się na pewno uda, ale mi zależy by tą szkołe już w tym maju skończyć. teraz kończe technikum, czyli 2 miesiące do matury. W szkole już jest praktycznie cały materiał przerobiony a zaczynają się powtórki, czyli gdybym poszła od 5 semestru to uczyła bym się drugi raz tego samego co już umiem

Orientujesz się jak to jest z maturą? Jakbym chciała się przenieść to nie mogę bo już się zdeklarowałam, że będe ją pisać w technikum?
A i czy nie można zrobić tak, żeby robić ten ostatni semestr a do matury nie podchodzić w tym roku?

A w Cosinusie od lutego rekrutacja była, nie wiem czy już się zakończyła Ale to chyba do klas pierwszych.
A w ogóle złożyłaś deklarację? Bo jeżeli nie zrobiłaś tego we wrześniu, to do matury nie podchodzisz. Jeśli tak, to chyba jakieś podanie musisz napisać, że rezygnujesz.

Prawniczka519, i uważasz, że z takim... uczeniem się... da się zdać dobrze maturę? Ciekawe.... Ja chodzę do zaocznej, to jak tam wygląda nauka to jedno, a to ile ja się uczę w domu i ile czasu na to poświęcam to drugie. I gdybym miała się "uczyć" tylko tyle co na egzaminy semestralne, to raczej ciężko by było z maturą.

Edytowane przez 201801022117
Czas edycji: 2012-03-01 o 22:45
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 22:42   #17
Misantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Cytat:
Napisane przez prawniczka519 Pokaż wiadomość
Nie ma ocen. Na koniec semestru są takie "egzaminy" ze wszystkich przedmiotych. Wcześniej dostajesz zagadnienia do nich. A zaliczenie wygląda tak, ze wchodzisz z notatkami dostajesz pytania, masz czas na przygotowanie i odpowiadasz. Jedynie z polskiego trzeba przeczytać jedną lekturę na 3, dwie na 4,5 i sam sobie wybierasz jakie i z czego chcesz odpowiadać. Z matmy, dostajesz na pcozątku semestru kartkę z zadaniami z któych na tym egzaminie odpowiadasz, a z angielskiego wchodzisz opisujesz obrazek i jak powiesz coś więcej niż In teh picture I can see, masz celujący.
o matko, serio to tak wygląda?
na maturze też dostaje się wczesniej zadania by się przygotować? ;D

Dobrze, że już jestem praktycznie po dziennej szkole

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
A w ogóle złożyłaś deklarację? Bo jeżeli nie zrobiłaś tego we wrześniu, to do matury nie podchodzisz. Jeśli tak, to chyba jakieś podanie musisz napisać, że rezygnujesz.
Tak złożyłam i jakiś miesiąc temu podpisywałam "ostateczną deklarecję".
kurcze w ogóle sie na tym nie znam i nie mam pojęcia co teraz zrobić, chyba mi naprawde zostaje zrobić ten 5 i 6 semestr:/
Misantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 22:43   #18
prawniczka519
Raczkowanie
 
Avatar prawniczka519
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Dokładnie tak to wygląda.
Jeśli chcesz iść do liceum, żeby się przygotować do matury to nie polecam, ale jeśli tak jak ja żeby mieć możliwość do niej dojść bez jakiś fizyk, chemii itp to polecam.
Matura wszędzie jest taka sama, także jeśli chcesz ją zdać musisz liczyć na siebie, dlatego zastanów się czy będziesz się do niej uczyła jeśli nikt nie będzie stał nad Tobą z bacikiem
__________________

...Bo istnieją ludzie którzy zawsze mówią,,Nie uda Ci się'' wtedy stań , odwróć się i powiedz ,,No to patrz''.
prawniczka519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 22:48   #19
Misantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Cytat:
Napisane przez prawniczka519 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak to wygląda.
Jeśli chcesz iść do liceum, żeby się przygotować do matury to nie polecam, ale jeśli tak jak ja żeby mieć możliwość do niej dojść bez jakiś fizyk, chemii itp to polecam.
Matura wszędzie jest taka sama, także jeśli chcesz ją zdać musisz liczyć na siebie, dlatego zastanów się czy będziesz się do niej uczyła jeśli nikt nie będzie stał nad Tobą z bacikiem
Ze zdaniem nie będzie problemu, ponieważ już jestem po maturach próbnych i wyniki były zadowalające, jednak nie wiąże swojej najbliższej przyszłości ze studiami dlatego mogę maturę odłożyć na przyszły rok, może mi się zachce studiować i się nawet lepiej przygotuję

Chodzi mi tylko by mieć to średnie wykształcenie, czyli zaliczoną szkołe w jak najbliższym czasie.
Misantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 07:47   #20
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2012-03-02 o 07:49
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 11:00   #21
Misantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Przeniesienie do innej szkoły

Grr nie mogę się dodzwonić do tego OKE czy CKE:/
ok a jak w takim razie wypisze się ze szkoły to chyba automatycznie wszelkie deklaracje maturalne mi przepadają?
BO w najgorszym wypadku bede musiala tak zrobić i 2 semestry zaliczyc i przystepowac do matury w warszawie. dobrze mówie?
Misantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.