Zmiany skórne na dłoniach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-09, 13:18   #1
Parotka_95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 30
Unhappy

Zmiany skórne na dłoniach


Hej Dziewczyny Szukam porady odnośnie zmian na dłoniach mojego chłopaka. Generalnie chłopak ma spore kłopoty z alergią, głównie pokarmową, objawia się to wysypem suchego placka na szyji, wysuszonej, zaczerwienionej i napuchniętej delikatnie czerwieni wargowej i te dłonie.. Są zaczerwienione i popękane. Niestety są to alergie krzyżowe, więc jest ciężko z wyłapaniem produktów, które to powodują, ale narazie kilka udało się wyłączyć. Chłopak jest pod opieką alergologa, miał robione szerokie panele alergologiczne. Za tydzień idzie z tą skórą rąk do dermatologa, gdzie skierował go lekarz poz, twierdząc, że może to być egzema. Na początku kiedy alergie się aktywowały na jego dłoniach występowały jakby pęcherze z wodą i mocne zaczerwienienie, teraz przybiera to dużo gorszą postać. Chłopak wstydzi się swoich dłoni, jednak bardzo o nie dba, kupiliśmy delikatne mydło bez SLS, chociaż wiele razy myje ręce w pracy, gdzie nie ma wpływu na jakość mydła. Ponadto smaruje je Dexerylem, Alantanem Plus, w przeszłości było to Emolium (nic nie dawało), Bepanten. Często swędzą go dłonie. Nawet szamponu i żelu do mycia ciała używa bardzo delikatnych, aby wszystko co ma kontakt z dłoniami było delikatne. Macie pomysł jak można załagodzić te zmiany, może ktoś miał do czynienia z czymś takim?


Parotka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 15:12   #2
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Zmiany skórne na dłoniach

Najwięcej to pomoże dermatolog skoro i tak się wybiera

A da się zmienić mydło do rąk na coś jeszcze łagodniejszego, bardziej nawilżającego?
Sama miałam parę razy problemy z egzemami na dłoniach, dwójka mojego rodzeństwa również. Dużo nam pomagało zmienienie mydła na łagodne olejki, takie bardziej zemulgowane niż z surfaktantami, są jeszcze łagodniejsze od przeciętnego mydła bez SLES, CB, etc. Na przykład emulsja do kąpieli Oillan med 64% parafiny.

Nie wiem jaki zawód on wykonuje, czy wymaga większej sterylności, ale jak jest możliwość to można nosić ze sobą małe podróżne opakowanie z przelanym własnym "mydłem".

Warto poczekać na pomoc dermatologa i nie eksperymentować za mocno
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 07:43   #3
ania_maniaczka11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 8
Dot.: Zmiany skórne na dłoniach

miałam bardzo podobne plamy na dłoniach i w okolicach łokci, pomogła mi zmiana kosmetyków i środków czystości na naturalne, bardzo ważny jest też proszek do prania z jakiego korzystasz, ja mogę polecić Ci EKO Saszetkę z magnezem od bioExperta, to nowość na rynku, która pozwala na pranie bez udziału chemii, dzięki temu swoje ubrania, ręczniki i wszystko z czego korzystasz nie będzie wywoływało reakcji alergicznej lub przestanie ją tak zaostrzać, one naprawdę mi bardzo pomogły. Moja siostra ma córkę alergiczną i też od kiedy pierze jej ubrana w tej saszetce jej córa ma dużo mniejsze problemy z wysypką

Edytowane przez ania_maniaczka11
Czas edycji: 2020-06-01 o 08:25 Powód: bląd
ania_maniaczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-20 08:43:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.