Zapuszczanie grzywki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-25, 20:50   #1
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947

Zapuszczanie grzywki


Hej Przez jakiś czas miałam prostą grzywkę, czułam się w niej fajnie, ale niestety dość szybko się przetłuszczała i sprawdzała się tak naprawdę jedynie wiosną - latem musiałam cudować z jej podpinaniem, a zimą i jesienią wyglądała okropnie przez warunki pogodowe. Postanowiłam więc ją zapuścić i przeżywam koszmar... Noszę okulary, więc mam problem z grzywką wspaniale zawijającą się ku górze - niezależnie od tego, gdzie mam przedziałek. Na dodatek moje włosy są już dość długie i widzę okropną dysproporcję między tą grzywką a resztą włosów. Podejrzewam więc, że powinnam pójść do fryzjera, żeby coś z tym zrobił i jakoś może skrócił przód tych włosów, żeby ta zapuszczana grzywka aż tak nie rzucała się w oczy. Macie może jakieś doświadczenia w tym temacie? Jakie fryzury są najlepsze, kiedy zapuszcza się grzywkę? W przyszłości marzy mi się przedziałek na środku.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 12:51   #2
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Zapuszczanie grzywki

Mam grzywkę odkąd byłam dzieckiem i zapuszczałam ją tylko raz. Masz rację, że to koszmar. Jeśli zapuszczasz ją, żeby się jej pozbyć, to proponuję spinanie wsuwką albo spinką. Zaczesz do tyłu i przypnij, nawet niekoniecznie tak, żeby jak przylizana przylegała do głowy.
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 10:40   #3
Kaminka24
Rozeznanie
 
Avatar Kaminka24
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 762
Dot.: Zapuszczanie grzywki

Jest wiele sposobów na zapuszczaną grzywkę Można ją złapać dobieranym warkoczem - jednym z przedziałkiem na bok, albo dwoma z przedziałkiem na środku, albo taką zawijaną plecionką. Możesz też polubić się z opaskami do włosów i brać grzywkę pod spód. A jak już osiągnie jakąś przyzwoitszą długość to można mocno wystopniować przód włosów i wtopić ją w te stopniowanie
Kaminka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 14:53   #4
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Zapuszczanie grzywki

Dzięki dziewczyny mam nożyczki fryzjerskie i przycięłam trochę te długie pasma na samym przodzie, żeby wtopić tę grzywkę w nie i żeby się tak nie odznaczała. Kombinuję też z opaskami. Niestety mam problem z jej przetłuszczaniem się, kiedy jest rozpuszczona, bo cały czas ją poprawiam jak mi wpada do oczu.

Obecnie mam grzywkę mniej więcej takiej długości jak na obrazku niżej. Niestety noszę okulary i grzywka potrzebuje jeszcze podrosnąć, żeby układać się wokół twarzy a nie wystawać na boki nad oprawkami.

invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 11:05   #5
nuala
Raczkowanie
 
Avatar nuala
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 90
Dot.: Zapuszczanie grzywki

Znam to, ja i grzywka to trudna miłość uwielbiam grzywki i co jakiś czas do nich wracam, potem przeklinam i zapuszczam... aktualnie po raz trzeci się do tego przymierzam, a mam grzywkę nieco powyżej brwi, więc trudny rok przede mną
Ty masz już najgorsze za sobą, z tą długością można sporo zdziałać, zaplatać, chować pod dłuższymi pasmami, możesz też ściąć na skos i zaczesywać na jedną stronę, o ile pasuje Ci asymetryczna fryzura, z doświadczenia warto spojrzeć jak sie grzywka układa sama, niekiedy ma tendencję do rozdzielania sie na środku albo układania na jedną stronę; jeżeli dobrze się z tym czujemy, warto tę naturalną tendencję podkreślać.
nuala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 17:21   #6
agusia9018
Raczkowanie
 
Avatar agusia9018
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 161
GG do agusia9018
Dot.: Zapuszczanie grzywki

Witajcie,
Jak również odkąd pamiętam mam grzywkę... i w końcu mówię zdecydowane dość. Jestem już zmęczona tą nieustanną stylizacją, żeby jakoś wyglądać, a wystarczy chwila, lekki powiew i całą misternie ułożoną fryzurę szlag trafia... i to na miejscu ! O stoczonej batalii z fryzjerami nawet nie wspomnę, żaden chyba jeszcze mnie nie zadowolił, jakkolwiek by to zabrzmiało Teraz mam wrażenie, że owal twarzy mi się zmienił albo na tyle posypał, że rezygnuję z grzywki i basta !!! Także łącze się w bólu...
agusia9018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 11:37   #7
ola5601
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 19
Dot.: Zapuszczanie grzywki

Gdy zaczęłam zapuszczać grzywkę, strasznie skręcała się. Z czasem zaczęłam ją pielęgnować, nakładałam maski, nakładałam olejek cycynowy, upinałam na wszelkie możliwe sposoby. Większość rad na temat grzywki, zasięgnęłam z: xxx. najbardziej zaskoczył mnie fakt jak wcierka z czarnej rzepy. Ale bardzo skuteczny!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-03-15 o 11:15 Powód: Link.
ola5601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-14 12:37:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.