Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy... - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-16, 08:02   #331
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Zarobki w korpo

Moja przyjaciolka pracujemy przy koordynacji paczek/wysyłek itp. na początek dostała 4300 netto, teraz już chyba 5 stów więcej. Ale ona pracuje z angielskim i niemieckim.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-16, 17:14   #332
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Zarobki w korpo

Cytat:
Napisane przez Olciaaa92 Pokaż wiadomość
Cześć,
Jakie macie zarobki w korpo? Ja obecnie zarabiam 4 tyś netto jako specjalista ds logistyki i nie jestem zbytnio zadowolona biorąc pod uwagę inflację. Podwyżką 4%...
Zależy jakie masz kwalifikacje, ile doświadczenia i jak łatwo Cię zastąpić i na czym praca właściwie polega.

Edytowane przez 08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Czas edycji: 2022-06-16 o 17:16
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-17, 19:58   #333
Patka_Natka
Raczkowanie
 
Avatar Patka_Natka
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 115
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Może ziarno prawdy być w tych opiniach, jednak trudno mi je mimo wszystko brać pod uwagę, gdy nie idę do tego działu/na to stanowisko i do tego typu pracy. Problemy z grafikiem, wymogami kontaktu z klientem czy niską stawką (którą się przecież zna przed startem pracy) nie mają pokrycia na stanowisku w centrali firmy, w konkretnym dziale, dla specjalisty od tego czy owego itd.

Praca fizyczna rządzi się też swoimi prawami i przyciąga też dość określony typ osób/pracowników, co później przekłada się na niepochlebne opinie na dość niskim poziomie merytoryczności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To prawda nie przekonam się póki sama tam nie będę pracować i nie sprawdzę ale z drugiej strony jeśli jest to prawda to słabo...
Bo powiedzmy że jest mobbing albo wysoko postawione zadania które są niewykonalne a szef mnie poniża i twierdzi, że jestem beznadziejna, że się nie nadaje, że ciągle za mało z siebie daje itd. I zwolni mnie po miesiącu, czy sama odejdę bo nie dam rady znosić takiego traktowania, i zostanę na lodzie, bo zanim znajdę jakąś pracę minie jakiś czas.
Patka_Natka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-18, 06:28   #334
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość
To prawda nie przekonam się póki sama tam nie będę pracować i nie sprawdzę ale z drugiej strony jeśli jest to prawda to słabo...
Bo powiedzmy że jest mobbing albo wysoko postawione zadania które są niewykonalne a szef mnie poniża i twierdzi, że jestem beznadziejna, że się nie nadaje, że ciągle za mało z siebie daje itd. I zwolni mnie po miesiącu, czy sama odejdę bo nie dam rady znosić takiego traktowania, i zostanę na lodzie, bo zanim znajdę jakąś pracę minie jakiś czas.
Po to jest okres próbny - żeby sprawdzić pracodawcę. Nikt nie da pewności, że będzie dobrze, więc jakieś ryzyko trzeba podjąć, aby - być może - zyskać fajne nowe miejsce pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-18, 19:50   #335
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Na Gowork najlepsza opinia to brak opinii Ludziom zwykle chce się pisać gdy coś jest źle i mają powody do narzekań- gdy jest dobrze, nie ma sensu pisać bo i przed czym ostrzegać? Chyba, że ktoś chce dać wyraz uwielbienia dla swojego pracodawcy bo np zmienił robotę z przyczyn rodzinnych (wyjazd itp). Sprawdzało mi się to zawsze, w każdej firmie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-19, 18:21   #336
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Mam pytanie. Pracuję w korpo na UoP. Robię duże bezpłatne nadgodziny. U nas każdy robi.

Zastanawiam się nad zmianą pracy i przejściem na B2B. Czy na B2B ludzie bardziej kontrolują swój czas pracy? Czy z Waszego doświadczenia, każdy siedzi i robi te dodatkowe godziny bez względu na to UoP czy B2B?

Niby wiem, jak jest u znajomych, ale nie wiem na ile to reprezentatywne. Branża: IT.
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 05:09   #337
Patka_Natka
Raczkowanie
 
Avatar Patka_Natka
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 115
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Po to jest okres próbny - żeby sprawdzić pracodawcę. Nikt nie da pewności, że będzie dobrze, więc jakieś ryzyko trzeba podjąć, aby - być może - zyskać fajne nowe miejsce pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak tylko jak się zwolnię teraz z obecnej pracy a tam będzie tak jak ludzie piszą w opiniach to zostanę bez pracy, bo od razu nowej pracy nie znajdę, a nie mogę sobie na to pozwolić. I tak koło się zamyka.

Jak mówią "kto nie ryzykuje nie pije szampana" może jednak zaryzykować, hmm sama nie wiem co robić.



Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Na Gowork najlepsza opinia to brak opinii Ludziom zwykle chce się pisać gdy coś jest źle i mają powody do narzekań- gdy jest dobrze, nie ma sensu pisać bo i przed czym ostrzegać? Chyba, że ktoś chce dać wyraz uwielbienia dla swojego pracodawcy bo np zmienił robotę z przyczyn rodzinnych (wyjazd itp). Sprawdzało mi się to zawsze, w każdej firmie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
To prawda ale jak jest ileś komentarzy i same negatywne to daje do myślenia. Z drugiej strony równie dobrze może być odwrotnie że będą same pozytywne opinie a będzie zupełnie inaczej. Sama nie wiem dużo pewnie zależy od działu, ludzi i szefa na jakiego się trafi. Rozmawiałam niedawno z dziewczyną co pracowała w większym korpo, musiała odejść z przyczyn rodzinnych i chwaliła sobie tą pracę, żałowała że nie mogła tam zostać. A komentarzy ta firma nie ma za dobrych.
O firmie w której pracujesz sprawdzałaś opinie? Jest tak jak ludzie piszą?
Patka_Natka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-20, 12:00   #338
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Patka_Natka, jeśli nie możesz pozwolić sobie na żaden przestój z pracą, to zostaje zebranie oszczędności na 3 miesiące bez pracy i dopiero szukanie i zmiana pracy. To powinno być wystarczające zabezpieczenie. Chyba że mieszkasz w takiej okolicy, gdzie ogłoszeń jest krytycznie mało, a średni czas szukania pracy to kwartały, a nie tygodnie/miesiące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 17:01   #339
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość
Tak tylko jak się zwolnię teraz z obecnej pracy a tam będzie tak jak ludzie piszą w opiniach to zostanę bez pracy, bo od razu nowej pracy nie znajdę, a nie mogę sobie na to pozwolić. I tak koło się zamyka.

Jak mówią "kto nie ryzykuje nie pije szampana" może jednak zaryzykować, hmm sama nie wiem co robić.




To prawda ale jak jest ileś komentarzy i same negatywne to daje do myślenia. Z drugiej strony równie dobrze może być odwrotnie że będą same pozytywne opinie a będzie zupełnie inaczej. Sama nie wiem dużo pewnie zależy od działu, ludzi i szefa na jakiego się trafi. Rozmawiałam niedawno z dziewczyną co pracowała w większym korpo, musiała odejść z przyczyn rodzinnych i chwaliła sobie tą pracę, żałowała że nie mogła tam zostać. A komentarzy ta firma nie ma za dobrych.
O firmie w której pracujesz sprawdzałaś opinie? Jest tak jak ludzie piszą?
Dokładnie tak w mojej firmie jest. Tzn nie ma negatywnych opinii o stanowiskach biurowych, jedynie o produkcyjnych (i tak faktycznie jest, wymienione minusy się zgadzają). Biurowi nie piszą bo też nie ma za bardzo o czym (ludzie pracują tu często do emerytury i są zadowoleni).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-21, 05:04   #340
Patka_Natka
Raczkowanie
 
Avatar Patka_Natka
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 115
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Patka_Natka, jeśli nie możesz pozwolić sobie na żaden przestój z pracą, to zostaje zebranie oszczędności na 3 miesiące bez pracy i dopiero szukanie i zmiana pracy. To powinno być wystarczające zabezpieczenie. Chyba że mieszkasz w takiej okolicy, gdzie ogłoszeń jest krytycznie mało, a średni czas szukania pracy to kwartały, a nie tygodnie/miesiące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mieszkam w większym mieście ale też nie jest łatwo znaleźć pracę. I trochę mi zajmie zanim coś nowego znajdę.



Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Dokładnie tak w mojej firmie jest. Tzn nie ma negatywnych opinii o stanowiskach biurowych, jedynie o produkcyjnych (i tak faktycznie jest, wymienione minusy się zgadzają). Biurowi nie piszą bo też nie ma za bardzo o czym (ludzie pracują tu często do emerytury i są zadowoleni).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Jeśli jest produkcyjna to piszą pracownicy produkcji to się zgadzam. A jak jest to korpo gdzie tylko jest praca biurowa? Nie ma konkretnie info o jakim dziale ta osoba pisze, często tak jest.
Nie chciałabym płakać w toalecie z powodu pracy czy szefa
Patka_Natka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-22, 09:32   #341
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość
Mieszkam w większym mieście ale też nie jest łatwo znaleźć pracę. I trochę mi zajmie zanim coś nowego znajdę.




Jeśli jest produkcyjna to piszą pracownicy produkcji to się zgadzam. A jak jest to korpo gdzie tylko jest praca biurowa? Nie ma konkretnie info o jakim dziale ta osoba pisze, często tak jest.
Nie chciałabym płakać w toalecie z powodu pracy czy szefa
U mnie akurat jest korpo z SSC (korporacja jest stricte produkcyjna, SSC prowadzi usługi dla krajów w ramach tej samej spółki). Stąd opinie i pracowników produkcji i biurowych Ale opinie zawsze warto przejrzeć, czasem się człowiek może dowiedzieć ciekawych rzeczy na które w ogóle nie zwraca na co dzień uwagi (dla mnie to trochę jak czytanie opinii na stronie biura podróży- dla kogoś 3 ręczniki w pokoju w Grecji to trauma życia bo np w Egipcie zawsze było ich 5 ). Jeśli nie ma ewidentnie 100% negatywów, a opinie są mieszane to uważam że jest zdrowe i firma ok. Gdy są same dobre opinie to też lekko mnie niepokoi że może właściciele sami je piszą

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-26, 04:30   #342
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Zarobki w korpo

Możesz wypełnić ankietę na wynagrodzenia.pl i zobaczysz średnie zarobki innych z takim doświadczeniem i z takiego miasta. Fajnie można sobie porównać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-02, 13:23   #343
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Zarobki w korpo

Koleżanki w finansach, w dużych firmach, dwa języki obce- 5-7 tys netto. Z jednym językiem typu angielski-z automatu mniej, 3,5-5 netto.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-02, 09:24   #344
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 129
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

A ja mam pytanie.
Z jakimi językami obcymi jest największa szansa na pracę w korpo (oprócz angielskiego)? I czy musi to być zaraz poziom C1?
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-02, 15:29   #345
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez Ertix Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie.

Z jakimi językami obcymi jest największa szansa na pracę w korpo (oprócz angielskiego)? I czy musi to być zaraz poziom C1?
Dużo jest ofert z niemieckim, francuskim i włoskim. Poziom min B1, najczęściej chca B2.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-02, 15:34   #346
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez Ertix Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie.
Z jakimi językami obcymi jest największa szansa na pracę w korpo (oprócz angielskiego)? I czy musi to być zaraz poziom C1?
Ja najczęściej widzę niemiecki, francuski. Hiszpański i włoski też, ale rzadziej i trochę mniej płatne.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-03, 21:04   #347
Anna1522
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 96
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Dużo ofert tu, dużo tam. Może ktoś mi wreszcie podlinkuje te oferty bo jakoś nie widzę.
Anna1522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-03 22:04:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.