Futbolowa walka o piękną cerę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Zostań ambasadorką Garnier

Notka

Zostań ambasadorką Garnier Jedyna, niepowtarzalna okazja aby zostać ambasadorką Garnier. Weź udział w naszej akcji i wygraj wspaniałe nagrody.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-02-21, 12:18   #1
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa

Futbolowa walka o piękną cerę


F U T B O L O W A


Wiek:
21
Cera: mieszana
Skłonność do alergii: brak
Skłonność do rozszerzonych naczynek: duża
Skłonność do podrażnień: cera wrażliwa
Skłonność do pryszczy i innych „niespodzianek”: znikoma





Ulubione marki kosmetyków: Neutrogena, Garnier, Lirene
Link do recenzji w KWC: >klik<



Słowem wstępu...

Nikt wstępów nie lubi. Z reguły są albo przynudne, albo przydługie. Ewentualnie Czytelnicy są tak niecierpliwi, że od razu przechodzą „do rzeczy”. Niemniej, jakieś słówko na „dzień dobry” się należy, w związku z czym:

witam serdecznie wszystkie Wizażanki w moim kosmetycznym wątku

Choć półki moje aż uginają się od nadmiaru kosmetyków, przyznać muszę, iż jako osoba zabiegana i wiecznie zajęta, niewiele czasu mam na pielęgnację skóry. Podejrzewam, że nawet gdyby udało mi się wydłużyć dobę o kilka godzin i tak pewnie wciąż zajęta byłabym czymś innym...

Szczęście jednak mi sprzyja – z pryszczami widuję się raz na kilka miesięcy. Gorzej, że moja buzia pąsowieje w najmniej sprzyjających okolicznościach...

...ale ze wszystkim można sobie poradzić









Kiedy nastaje świt, mam ochotę nakryć głowę poduszką i udawać, że wciąż jest noc. Niestety, czas płynie złośliwie szybko i zanim podejmę decyzję o zwleczeniu się z łóżka, mija stanowczo zbyt wiele cennych minut.

Pierwsze kroki kieruję do łazienki, gdzie – witając się z lustrem - z przerażeniem odkrywam, że moja twarz zdradza niewyspanie. Po ochlapaniu się zimną wodą (celem orzeźwienia), maszeruję do kuchni i na parę minut wkładam do zamrażalnika dwie łyżki.




Sposób z przykładaniem łyżek pod oczy jest stary, jak świat i – o dziwo – doskonale sprawdza się w moim wypadku. Co prawda nie usuwa sińców całkowicie, ale sprawia, że stają się one mniej widoczne. A to niezwykle istotne, kiedy ma się bladą twarz i taka szarzyzna pod oczami widoczna jest z paru metrów ;-)

Po jako-takim rozbudzeniu się, pora na codzienny rytuał.



Punkt 1:
Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Tonik dynamizujący do cery normalnej i mieszanej
> K W C <





Efekt: oczyszczona, odświeżona skóra.

Nie ma on co prawda wiele roboty, bo moja skóra po nocy jest zadziwiająco czysta, jednak lubię to uczucie orzeźwienia, bez napinania i podrażniania skóry.



Punkt 2:

Lirene Dermoprogram, Beauty Care, Jedwabiście kremowy żel do mycia twarzy
> K W C <





Efekt: skóra staje się gładka i miła w dotyku. Jest odświeżona, nie błyszczy się.



Punkt 3
(użycie któregoś z poniższych kosmetyków zależy od stanu skóry w danym dniu):

a) Garnier, Ultra Świeżość, Fluid nawilżający przez 24 h
> K W C <






Efekt: skóra staje się nawilżona i sprężysta.


lub:


b. Garnier, Czysta Skóra, Krem nawilżający antybakteryjny 'Długotrwały efekt matujący'

> K W C <





Efekt: skóra staje się matowa, miła w dotyku i idealnie nawilżona.


lub:


c. Dax Cosmetics, Perfecta No Problem, Antytrądzikowy krem matujący redukujący blizny i przebarwienia skóry
> K W C <





Efekt: skóra jest gładka, nawilżona, nie błyszczy się i nie jest ściągnięta.








Zasadniczo maluję się rzadko. Jest to nie tylko kwestia lenistwa, czy oszczędności, ale przede wszystkim – dbałości o cerę. Już dawno temu doszłam do wniosku, że nic tak nie szkodzi skórze, jak nadmiar specyfików, którymi się ją traktuje. I moja buzia to potwierdza – na co dzień nie mam z nią żadnych problemów. Jednak, kiedy wspominam dawne epizody z pełnym makijażem, przypominam sobie całą plagę krostek i innych niemiłych niespodzianek. Dlatego też, skupiam się jedynie na makijażu oczu oraz pielęgnacji ust.

W tej kategorii wymienię po prostu kosmetyki, które w tej chwili mam na wyciągnięcie ręki. Nie używam ich każdego dnia, jednak mocno się do nich przywiązałam i pewnie nieprędko od nich odstąpię.


Ulubieńcy (na chwilę obecną):


Rimmel, Glam' Eyes Mascara (Tusz pogrubiający i wydłużający)
> K W C <






Rewelacyjna szczoteczka, która idealnie rozprowadza tusz na rzęsach – nie skleja, nie tworzy grudek, dobrze rozdziela. Dobra jakość i marka, za niewysoką cenę.



Avon, konturówka do powiek
brak w KWC




Miękka, wygodna w użyciu, trwała. Sprawdza się doskonale.



Johnson & Johnson, Bebe Young Care, Zartrose (różany sztyft do ust)

> K W C <







Absolutna rewelacja – sprawia, że usta są miękkie i nawilżone. Pięknie pachnie i jest niezwykle wydajna. Silnie uzależnia! ;-)











Właściwie do demakijażu służy mi żel Neutrogeny, który zaprezentuję w dziale „wieczór”, jednak zdarza się, że używam także pewnego znakomitego mleczka...

Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Mleczko do demakijażu do cery normalnej i mieszanej
> K W C <





Doskonale spełnia swoje zadanie – oczyszcza skórę niezwykle dokładnie i po makijażu nie ma ani śladu. Do tego odświeża skórę i pozostawia ją gładką i miłą w dotyku.








Po dniu, wypełnionym ciężkimi (i mniej ciężkimi ;-)) zadaniami, przychodzi parę chwil na zajęcie się pielęgnacją buzi. Nie zawsze jest na to siła i chęć, ale zasadniczo staram się, aby każdy mój wieczór w łazience wyglądał podobnie.


Rytuał przedstawia się następująco:


Punkt 1:
Neutrogena, Formuła Norweska, Foaming Cleansing Wash (Żel do mycia twarzy)
> K W C <





Mój absolutny faworyt, który znakomicie rozprawia się z makijażem, a do tego pozostawia skórę idealnie gładką i oczyszczoną. Wart jest swojej ceny, zwłaszcza, że zaskakuje wydajnością.



Punkt 2:
Garnier, Ultra Świeżość, Krem na noc intensywnie nawilżający
> K W C<





Kremik bardzo przyjemny w użyciu – przede wszystkim orzeźwia i wygładza skórę. Jest wydajny i pięknie pachnie.



Punkt 3:
Flos Lek, Seria Do Pielęgnacji Oczu, Żel ze świetlikiem do powiek i pod oczy
> K W C <





Przyjemnie chłodzi skórę i sprawia wyraźną ulgę zmęczonym oczom. Niestety, moim grzechem jest to, że nie używam go regularnie, w związku z czym chyba nigdy nie pozbędę się cieniu spod oczu...



Punkt 4:
Oriflame Beauty, Lash Booster (Odżywka do rzęs)
> K W C <






Idealnie odżywia rzęsy, sprawiając, iż stają się one ciemniejsze, mocniejsze oraz rzadziej wypadają. Niestety, podobnie jak jej poprzednika [patrz: punkt 3] nie używam jej regularnie







Istnieją produkty, których nie używam każdego dnia. Różne są tego przyczyny, ale głównie chodzi o to, że po prostu sytuacja nie wymaga, aby codziennie miały one kontakt z moją skórą.


Avon Clearskin, Immediate Response Blemish Treatment (Szybko działający żel na wypryski)
> K W C <




Nie jest to co prawda żadna rewelacja, jednak działa szybko i skutecznie, więc bywa, że sięgam po niego, kiedy pojawi się na mojej buzi jakaś niespodzianka.



Nivea Visage, Odświeżajace chusteczki oczyszczające
> K W C<





Używam ich zwłaszcza latem, kiedy skóra potrzebuje natychmiastowego orzeźwienia. Są bardzo miłe w użyciu i działają doskonale.



Nivea Krem




Klasyka. Ponoć „najbardziej znany krem na świecie“. Sprawdza się znakomicie na mrozie, jako ochrona dla skóry twarzy, a także jako balsam do ust. Nie może go zabraknąć na żadnej z półek :-]



Lirene Dermoprogram, Beauty Care, Żel peelingujący do mycia twarzy

> K W C <





Ponieważ wiadomym jest, iż naskórek wymaga regeneracji, nie mogę pozwolić sobie na to, aby stosować peeling każdego dnia. Żałuję, bo ten z Lirene jest rewelacyjny i bardzo przyjemny w użyciu. Doskonale oczyszcza skórę, nie powoduje podrażnień i nie ściąga skóry.



Maybelline, Dream Matte Mousse Foundation (Piankowy podkład matujący)

> K W C <





Używany naprawdę „od wielkiego dzwonu”. Sprawdza się znakomicie – idealnie kryje i matuje skórę. Jest wydajny i niezawodny.






Edytowane przez Futbolowa
Czas edycji: 2009-02-22 o 00:14
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 12:19   #2
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę




Na środki do pielęgnacji skóry – wbrew pozorom – nie składają się wyłącznie kosmetyki. W swych zbiorach posiadam kilka „naturalnych” niespodzianek, które pomagają mi w zadbaniu o nieskazitelną buzię.



Olejek rycynowy





Jako rewelacyjny specyfik do pielęgnacji skóry, włosów, brwi oraz rzęs znany jest niemalże od wieków, jednak może nie każdy poznał jego sekretną moc [nie tylko tę przeczyszczającą ;-)).

W moim przypadku sprawdził się znakomicie, doprowadzając moje rzęsy do obłędnie pięknego stanu. To dzięki niemu są one długie i lśniące.

Nakładam go na starą szczoteczkę od tuszu do rzęs. Dzięki temu (mimo swej gęstej konsystencji) rozprowadza się na rzęsach idealnie. Doradzam używanie na noc – w końcu to dosyć lepka, mało sympatyczna (;-)) substancja.


Herbata Bratek FIX





Picie herbatki z bratka – jak zapewnia producent – wspomaga leczenie trądziku oraz pozbywanie się wyprysków i liszaju. Istotnie, coś musi w tym być, skoro piję go, a moją twarz wszelkie krostki nawiedzają bardzo rzadko.









Na dzień dzisiejszy właściwie nie mam nic do dodania, choć w głowie pozostało mi jeszcze parę pomysłów na ten wątek, które pewnie z czasem wprowadzać będę w życie

Zapraszam do przeglądania oraz oceniania wątku. Mam nadzieję, że chociaż kilkoro (bo przecież mamy tu i mężczyzn) z Was znajdzie tu coś dla siebie

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!


F U T B O L O W A

Edytowane przez Futbolowa
Czas edycji: 2009-02-22 o 00:15
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 21:52   #3
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

super wątek, oby się rozwinął ;]
__________________
HELENKA
&
TOMUŚ


maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 23:47   #4
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę




Zapewne nikogo nie zaskoczę wiadomością, że na swoim koncie zanotowałam kilka porażek, jeżeli chodzi o dobór kosmetyków. Wielce prawdopodobne, że wiązało się to z nikłą wiedzą na temat środków odpowiednich dla mojego rodzaju cery Niemniej, chciałabym przedstawić tu tych kilku „wybrańców”, bynajmniej nie w celu odradzania, a jedynie poznania Waszych opinii na ich temat. Zwłaszcza, że w naszym Wizażowym katalogu większość z nich zajmuje wysokie pozycje.



Porażka numer 1:
Garnier, Czysta Skóra, Tonik ściągający i zwężający pory
> K W C <





Teoretycznie rezultat był taki, jaki obiecał producent – skóra stała się dokładnie oczyszczona i gładka. Oprócz tego jednak, otrzymałam porcję pieczenia, szczypania i zaczerwienienia. Przez chwilę obawiałam się nawet, czy skóra całkiem mi z twarzy nie zejdzie. Na szczęście pozostała na swoim miejscu



Porażka numer 2:
Ziaja, De-makijaż, Dwufazowy płyn do demakijażu oczu
> K W C <





Pomimo iż z makijażem rozprawiał się niezwykle skutecznie, z dokładnie taką samą skutecznością pozbawiał mą skórę jakiegokolwiek nawilżenia. Jakby do tego przesuszania dorzucić szczypanie i ściąganie, zyskujemy pełen obraz kosmetyku, po który sięgać nie warto.



Porażka numer 3:
Unicolor, Paloma, Mleczko różane do demakijażu
> K W C <





Kompletna katastrofa, lub – jak kto woli – kaszana, makabra, kicha... Naprawdę, z gorszym specyfikiem kontaktu jeszcze nie miałam. Staram się pomijać fakt obrzydliwego zapachu, bo to akurat kwestia indywidualnych preferencji, ale dotąd jeszcze nic tak nie szczypało i nie drażniło mojej skóry. Na całe szczęście, nie widuję go na sklepowych półkach, bo pewnie ponowne nasze spotkanie miałoby na mnie traumatyczny wpływ



Porażka numer 4:
Nivea Lip Care, Pielęgnacja Owocowa, Pomadki ochronne
> K W C <





Jestem w pełni świadoma tego, iż pomadki te mają ogrom miłośników. I faktycznie, nawet ten zachwyt rozumiem, gdyż pachną one wręcz obłędnie, są niedrogie, a używanie ich sprawia przyjemność. Ba! Kiedyś nawet miałam ich w swych zbiorach całą gamę, jednak z biegiem lat, jakościowo stały się one coraz gorsze. Nie spełniają żadnego z postawionych im zadań – nie nawilżają, nie pielęgnują, nie chronią przed wysuszaniem, nie nadają ustom miękkości. A do tego są tak przeraźliwie miękkie, iż zawsze przy ich używaniu towarzyszy mi lęk, że zwyczajnie... „wyleją” się Być może przestałam być ich fanką również dlatego, iż poznałam w tej dziedzinie znacznie lepsze kosmetyki



Porażka numer 5:

Avon, Color Trend, Fresh Face Oil-free Foundation (Odświeżony podkład do twarzy)
> K W C <





Przepraszam za kolokwializm, który „polonistce” nie przystoi, jednak tylko tego typu słowa, cisną się na usta... Ten produkt, to totalny badziew. I nie mogę nazwać go inaczej. Zapach ma drażniący, konsystencję niezbyt treściwą, a i działanie nie ma nic wspólnego z „zapowiedziami”. Ani nie matuje, ani nie utrzymuje się długo na skórze, ani nawet nie daje z siebie nic pozytywnego. Szkoda czasu i pieniędzy na używanie czegoś tak kiepskiego.



Porażka numer 6:
Eveline, 3D Shine & Care (Nawilżający błyszczyk do ust)
> K W C <





Ma on co prawda swoje plusy (takie, jak: wydajność, szeroka gama kolorów, czy przyjemna aplikacja), jednak nie są one w stanie przyćmić tego, jak bardzo kiepsko się on sprawdza. Niestety, nie utrzymuje się długo na ustach, straszliwie się lepi i przesadnie wysusza. Do tego dochodzi jeszcze nieładny, drażniący zapach i już mamy całą masę powodów, aby po niego nie sięgać



Porażka numer 7:
Avon, Color Trend, Pump Up the Volume Mascara (tusz pogrubiający)
> K W C <





Nie życzę nikomu kontaktu z tym dramatycznie beznadziejnym tuszem. Szczoteczka marnej jakości, kompletnie nie radzi sobie z aplikacją. Tusz szybko się kruszy, pozostawia grudki, rozmazuje się. Pogrubianie? Dobre sobie, ubawiłam się.



Edytowane przez Futbolowa
Czas edycji: 2009-02-25 o 16:10
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 00:08   #5
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Bardzo fajny wątek, przystoi na dziennikarę


Ja mogę ten żel z fiosleku polecić z czystym sumieniem (także Tobie do regularnego stosowania) reszta Twojej pielęgnacji jest mi nie znajoma, ale patrząć na ostatnie zdjęcie widzę, że przynosi świetne efekty, bardzo ładną masz cerę służą Ci te komstyki, pozdrawiam
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 00:13   #6
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę




Stara prawda głosi, iż „dziewczyna bez piegów, jest jak niebo bez gwiazd”. Ja piegów mam mnóstwo – obsiały one całą moją twarz. Kiedy byłam młodsza, często stawały się one obiektem żartów „dowciapnisiów”, co spowodowało moją ogromną niechęć do ich posiadania.

Sposobów na pozbycie się tych dziwacznych kropeczek istnieje całe mnóstwo. Są specjalne zabiegi, są kremy, są i cudowne mazidła domowej roboty (jak maślanka z cytryną, czy natka pietruszki). Na pierwsze dwa sposoby nie miałam nigdy ani czasu, ani pieniążków, ani chęci. Zaś ze specyfikami, które można przygotować „we własnym zakresie” zdarzało mi się eksperymentować, jednak nieskutecznie.

Miałam prawie dziewiętnaście lat, kiedy wreszcie udało mi się znaleźć naprawdę skuteczny sposób na moje piegi. Wymagało to co prawda wiele wysiłku, czasem nawet i łez, ale udało się... Już ponad dwa lata nie spędzają mi one snu z powiek, ani nie powodują, że mam ochotę wyrzucić lustro za okno! Chcecie znać tę cudowną metodę? To po prostu.... miłość Tak, tak! Pokochałam te kropki i kropeczki na tyle, że nie mam ochoty się ich pozbywać. Pan Narzeczony ciągle powtarza, że dodają one uroku i są cudowne. Musiałam w to uwierzyć i uwierzyłam, a teraz wreszcie cieszę się z ich obecności.

I Wam – Pieguski, polecam dokładnie to samo
















---------- Dopisano o 01:13 ---------- Poprzedni post napisano o 01:12 ----------

inc0rrect, dziękuję bardzo
Fakt, na cerę narzekać nie mogę i nie mam zamiaru.
Póki co, nie muszę maskować się fluidami i pudrami, co niezwykle ułatwia mi życie
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 00:20   #7
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Super wątek, pierwszy, który przeczytałam w całości
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 10:47   #8
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Bardzo fajny wątek. Gratuluje
Widzę, że mamy takie same DODATKI
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 11:21   #9
adorably
Rozeznanie
 
Avatar adorably
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 545
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

świetny wątek, miło się czyta
mam takie samo zdanie co ty o dwufazie Ziaji do demakijażu oczu :/
straszne pieczenie etc. a miało być tak pięknie
moim ulubionym "zmywaczem do oczu" jest dwufazowy płyn do demakijażu oczu z Garniera, ten dla skory wrażliwej, seria pojawiła się jakiś czas temu.
__________________

adorably jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 18:00   #10
Red_Dream
Raczkowanie
 
Avatar Red_Dream
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: poludnie
Wiadomości: 339
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Dość ciekawie napisane, jednak... tusz Rimmel, który wybrałas jako najlepszy był najgorszym jaki osobiscie mialam, nie pogrubial, nie wydluzal, szczoteczka była az zbyt giętka... poza tym Nivea Lip Care pewnie była zbyt miękka i rozlewająca się gdyż musailas ja trzymac w cieplym miejscu...osobiscie uwzam ja za najlepsze pomadke ochronną.
Jednak ładnie, schludnie, poprawnie napisane, trzymam kciuki, Częstochowa góra
__________________
W jaki sposób zdrowa dieta zmieniła moje życie:

Red_Dream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 20:38   #11
NaamaH6669
Rozeznanie
 
Avatar NaamaH6669
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 975
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Witaj, bardzo ciekawie napisany wątek, bogaty i naprawdę interesujący. Podoba mi się także ,,czarna lista", zawsze warto wiedzieć od czego trzeba się ustrzec
NaamaH6669 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 23:25   #12
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Cytat:
poza tym Nivea Lip Care pewnie była zbyt miękka i rozlewająca się gdyż musailas ja trzymac w cieplym miejscu...osobiscie uwzam ja za najlepsze pomadke ochronną.
Właśnie w tym problem, że one nawet zaraz po kupieniu są jakieś takie totalnie miękkie. Na co dzień używam pomadek z Bebe i one są takie, jak należy - wręcz twarde.
Cytat:
tusz Rimmel, który wybrałas jako najlepszy był najgorszym jaki osobiscie mialam, nie pogrubial, nie wydluzal, szczoteczka była az zbyt giętka...
I to jest dowód na to, że jesteśmy wszystkie tak różne od siebie, bo ja jestem z niego naprawdę bardzo zadowolona
A jaki tusz w takim razie polecałabyś? Bo nie ukrywam, że akurat te za każdym razem zmieniam












Sądzę, że niejedna (/niejeden) z nas ma na swoim koncie eksperymenty z różnorakimi naturalnymi maseczkami. Takie domowe sposoby bywają skuteczne, nie są drogie, a często... pobudzają wszelkie zmysły i dają naprawdę wiele przyjemności. Plastry ogórków na powiekach widywaliśmy w telewizji już jako dzieciaki, ale mało kto wtedy zastanawiał się nad sensem nakładania na twarz czegokolwiek, poza... pyszną czekoladą
Dziś pragnę przedstawić te z domowych maseczek, które przez lata wypróbowywałam na sobie i wiem, że warto je polecić Wśród składników nie znajdziecie jajek, bo choć wiele jest maseczek z nimi w składzie, jednak ja nie jestem przekonana co do nakładania czegoś tak śmierdzącego na twarz (choć żółtko w „mojej własnej” odżywce do włosów spisuje się znakomicie)



Dziś w menu:


K A R T O F L A N K A

Działanie i zastosowanie:
idealna na mroźne dni
łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia
wygładza

Skład:
nieduży ziemniak
łyżka słodkiej śmietany

Sposób przyrządzania:
Gotujemy ziemniaka, bez pozbawiania go mundurka, w nieosolonej wodzie.
Po ugotowaniu, gorącego ziemniaka rozcieramy ze śmietaną.
Miksturę nakładamy na twarz, szyję oraz dekolt i po kwadransie zmywamy ciepłą wodą.





S U R Ó W K A
T A T Y

Działanie i zastosowanie:
odświeża
orzeźwia
przynosi ulgę zmęczonej skórze

Skład:
nieduży seler
mała marchew
łyżeczka oliwy

Sposób przyrządzania:
Seler oraz marchew drobno ucieramy i mieszamy ze sobą.
Dodajemy oliwę.
Nakładamy na twarz, szyję oraz dekolt i po upływie 20 minut spłukujemy ciepłą wodą.





S Ł O D K A
N I E S P O D Z I A N K A

Działanie i zastosowanie:
wygładza
odżywia
nawilża

Skład:
łyżka twarożku
łyżeczka soku z cytryny
łyżeczka miodu
łyżka chudego mleka

Sposób przyrządzania:
Wszystkie składniki mieszamy.
Nakładamy na twarz, szyję i dekolt.
Po dziesięciu minutach spłukujemy letnią wodą.





S Z A R L O T K A

Działanie i zastosowanie:
oczyszcza
wygładza

Skład:
duże jabłko
łyżeczka oliwy
łyżeczka twarogu

Sposób przyrządzania:
Jabłko ścieramy na tarce o drobnych oczkach, odciskamy nadmiar soku.
Do papki dodajemy oliwę i twarożek.
Nakładamy na twarz, szyję oraz dekolt i po kwadransie zmywamy letnią wodą.


Smacznego!

Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 06:46   #13
zoooko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 22
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

bardzo ciekawe te maseczki hmm wypróbuję szarlotke
zoooko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 09:06   #14
miamore999
Zakorzenienie
 
Avatar miamore999
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 4 121
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

bardzo ciekawy wątek
__________________
Ola
12.03.2011
miamore999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 15:51   #15
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Cytat:
Kiedy nastaje świt, mam ochotę nakryć głowę poduszką i udawać, że wciąż jest noc.
Ojoj, skąd ja to znam?

Mam do Ciebie prośbę: wkleisz zdjęcie swoich rzęs? Jakoś nie mogę się zmobilizować do regularnego używania olejku rycynowego. Może jak zobaczę jakieś efekty to odłożę lenistwo w kąt i przysmaruję.
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 11:56   #16
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

W załączniku straszliwie stare zdjęcie, na którym dość dobrze widać moje rzęsy bez makijażu. Niestety, nie mam żadnego dobrego zdjęcia, z którym można by je porównać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rzeee.jpg (7,8 KB, 109 załadowań)
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 21:31   #17
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Heja. Bedąc nastolatką stosowalam olejek rycynowy na rzęsy i brwi. Generalnie ... to ma chyba tylko efekt placebo i chyba tlko u niektorych U mnie nie spowodowal zadnych zmian, oprcz tego ze po aplikacji wloski oczywiscie sie blyszcza (no ale to kwestia tego ze to jest olejek, pewnie po oleju z tunczyka tez by blyszczaly).

Dwufazowego demakijazu uzywam i jest niezawodny.

To tak z moich doswiadczen. Ale ja nie mam wrazliwej cery, wiec pewnie na mnie inaczej dzialaja te same rzeczy, ktore na przyklad na ciebie dzialaja pozytwynie
pozdrawiam
good work
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 09:49   #18
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Fajny wątek
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 10:36   #19
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Ależ przyjemnie się Ciebie czyta!

Przejrzysty, ciekawy
wątek.
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-25, 14:13   #20
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
W załączniku straszliwie stare zdjęcie, na którym dość dobrze widać moje rzęsy bez makijażu. Niestety, nie mam żadnego dobrego zdjęcia, z którym można by je porównać
Szkoda Tak czy siak, skoro mówisz, że efekty świetne, to chyba postaram się systematycznie smarować
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 16:12   #21
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Warto wypróbować ten sposób na sobie - a nuż...
Obawiam się jednak, że Malaika85 może mieć rację z tym placebo - my-kobiety potrafimy sobie wiele wmówić
Niemniej, istotnie zauważyłam u siebie polepszenie stanu rzęs. I to się liczy
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 15:36   #22
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Wmawianie też jest przyjemne i tym samym olejek spełnia zadanie - myślimy, że mamy piękne, długie rzęsy
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 23:51   #23
SlodkoOstra
Rozeznanie
 
Avatar SlodkoOstra
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 923
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Bardzo fajny wątek, zarówno estetycznie jak i merytorycznie ;-)

Dałam 5 *****

p.s. Masz śliczne piegi!
__________________
start: 65, teraz: 64, cel I - 59,9 cel II - 58, cel III - 55, cel IV - 53

było: talia68(-6)brzuch82(-7)biodra95(-5)udo54(-5)łydka35(-1)

SlodkoOstra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 10:55   #24
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

bardzo fajny wątek
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 12:50   #25
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Ja też dałam 5
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 09:08   #26
justi699
Zakorzenienie
 
Avatar justi699
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wschód....
Wiadomości: 8 507
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

świetny wąteczek pozdrawiam
__________________



Nasz Ślub

Jesteś z nami
11.05.2015, godz. 13.30
justi699 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 09:45   #27
niusia212
Wtajemniczenie
 
Avatar niusia212
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 015
GG do niusia212 Send a message via Skype™ to niusia212
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
Ojoj, skąd ja to znam?

Mam do Ciebie prośbę: wkleisz zdjęcie swoich rzęs? Jakoś nie mogę się zmobilizować do regularnego używania olejku rycynowego. Może jak zobaczę jakieś efekty to odłożę lenistwo w kąt i przysmaruję.
Niektóre z nas mają naturalnie ciemne rzesy i nie koniecznie sa widoczne efekty

A co do wątku dałam 5! super napisane. Jestem pod wielkim wrażeniem przeczytałam wszystko mimo że sprzątania w domku kupa

Mam jeszcze pytanie, co do olejku oczywiście nakładasz od linii rzes tak? ja niewielkie efekty widze i tez od nasady nakladam
__________________
2 07 2011 -
niusia212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 10:43   #28
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Dziękuję za miłe słowa

niusia212 nakładam olejek na całe rzęsy, starą szczoteczką od tuszu.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 23:33   #29
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Fajny wątek

Niektórych kosmetyków używasz podobnych jak ja : żelu ze swietlika pod oczy, pomadki bebe, a i olej rycynowy używam- moje z natury jasne rzęsy zrobiły się zdecydowanie ciemniejsze

A piegów bardzo ci zazdroszczę - naprawdę urocze
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 23:39   #30
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Futbolowa walka o piękną cerę

Kiedyś nie przypuszczałabym, że ktoś mógłby chcieć moje [przeklęte] piegi
O, ironio!
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Zostań ambasadorką Garnier


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.