Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświecie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-22, 19:02   #1
paszalwon
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 29

Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświecie.


Witajcie.
Chcę, byście poznali uniwersalną prawdę, której próżno szukać wśród koncepcji religijnych,
i której jeszcze główny nurt nauki nie zatwierdził.
Wasze ciała (w tym mózgi) nie są nośnikami świadomości, umysłu, osobowości, pamięci.
Podobnie jak Internet nie jest zawarty w laptopie, czy program telewizyjny nie jest zawarty w telewizorze.
Człowiek który rozmontuje układy telewizora - nie znajdzie tam nośnika z zapisanym programem.
Nie znaczy to jednak, że jego emisja nie następuje.
Ciało można porównać do laptopa, a świadomość do danych zapisanych w chmurze,
które nie zostaną utracone gdy laptop ulegnie zniszczeniu.
Połączenie ciała i niematerialnej świadomości odbywa się poprzez splątanie kwantowe.
Wieloświatowa interpretacja mechaniki kwantowej - jako jedyna pozostaje w pełnej zgodności z paradoksami
i obserwowanymi dziwnymi zjawiskami w świecie kwantów, i to jej należy się prym, zamiast interpretacji kopenhaskiej.
Nasze tzw. marzenia senne - nie są zlepkiem obrazów i dźwięków które rzekomo mózg tworzy w czasie snu.
Sny są konsekwencją istnienia Wieloświata.
Zbioru wszystkich możliwych scenariuszy, wydarzeń.
Wszystkich możliwych tzw. światów, wszechświatów alternatywnych lub równoległych.
Jesteśmy istotami wielowymiarowymi.
Każdy z nas ma niezliczoną ilość bliźniaczych kopii o tym samym kodzie DNA - w różnych światach.
Na scenariusz naszych snów składają się zmieniające się w trakcie trwania snu zdarzenia,
przeżycia i emocje z ich życia codziennego.
Dlatego w czasie snu przeżywamy i oglądamy światy alternatywne za pomocą ich (bliźniaczych kopii) umysłów.
W rzeczywistości są to splątane kwantowo wcielenia duszy przeżywające życie na wszystkie możliwe sposoby.
Deja-Vu jest szczególnym snem, w którym przeżyte zdarzenie, doświadczymy w przyszłości w identycznej postaci na jawie.
Jeśli będziemy pamiętali, że mieliśmy ten sen - nazwiemy to relistycznym snem proroczym.
Jeśli zapomnimy ten sen - w czasie zaistnienia tego zdarzenia w rzeczywistości - doświadczymy "Deja-vu".
Istnienie wieloświata przewiduje kwantowa teoria wielu swiatów, której autorem jest Hugh Everett III.
Funkcja falowa nigdy nie ulega redukcji, ale ewoluuje zgodnie z równaniem Schrodingera.
Tzw. elektroniczne zjawisko głosowe (EVP)
powstaje i ewoluuje w czasie pozornej redukcji funkcji falowej u obserwatora,
kiedy z superpozycji odsłuchiwanych próbek losowych dźwięków na urządzeniu -
wyłaniane są te, które tworzą modulację podobną do ludzkiego głosu, dającą się zrozumieć jako słowo lub krótkie zdanie.
Kot Schrodingera pozostanie w jednym wszechświecie żywy, a w drugim martwy.
Paradoks dziadka nigdy nie zaistnieje.
paszalwon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 19:05   #2
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Cytat:
Napisane przez paszalwon Pokaż wiadomość
Witajcie.
Chcę, byście poznali uniwersalną prawdę, której próżno szukać wśród koncepcji religijnych,
i której jeszcze główny nurt nauki nie zatwierdził.
Wasze ciała (w tym mózgi) nie są nośnikami świadomości, umysłu, osobowości, pamięci.
Podobnie jak Internet nie jest zawarty w laptopie, czy program telewizyjny nie jest zawarty w telewizorze.
Człowiek który rozmontuje układy telewizora - nie znajdzie tam nośnika z zapisanym programem.
Nie znaczy to jednak, że jego emisja nie następuje.
Ciało można porównać do laptopa, a świadomość do danych zapisanych w chmurze,
które nie zostaną utracone gdy laptop ulegnie zniszczeniu.
Połączenie ciała i niematerialnej świadomości odbywa się poprzez splątanie kwantowe.
Wieloświatowa interpretacja mechaniki kwantowej - jako jedyna pozostaje w pełnej zgodności z paradoksami
i obserwowanymi dziwnymi zjawiskami w świecie kwantów, i to jej należy się prym, zamiast interpretacji kopenhaskiej.
Nasze tzw. marzenia senne - nie są zlepkiem obrazów i dźwięków które rzekomo mózg tworzy w czasie snu.
Sny są konsekwencją istnienia Wieloświata.
Zbioru wszystkich możliwych scenariuszy, wydarzeń.
Wszystkich możliwych tzw. światów, wszechświatów alternatywnych lub równoległych.
Jesteśmy istotami wielowymiarowymi.
Każdy z nas ma niezliczoną ilość bliźniaczych kopii o tym samym kodzie DNA - w różnych światach.
Na scenariusz naszych snów składają się zmieniające się w trakcie trwania snu zdarzenia,
przeżycia i emocje z ich życia codziennego.
Dlatego w czasie snu przeżywamy i oglądamy światy alternatywne za pomocą ich (bliźniaczych kopii) umysłów.
W rzeczywistości są to splątane kwantowo wcielenia duszy przeżywające życie na wszystkie możliwe sposoby.
Deja-Vu jest szczególnym snem, w którym przeżyte zdarzenie, doświadczymy w przyszłości w identycznej postaci na jawie.
Jeśli będziemy pamiętali, że mieliśmy ten sen - nazwiemy to relistycznym snem proroczym.
Jeśli zapomnimy ten sen - w czasie zaistnienia tego zdarzenia w rzeczywistości - doświadczymy "Deja-vu".
Istnienie wieloświata przewiduje kwantowa teoria wielu swiatów, której autorem jest Hugh Everett III.
Funkcja falowa nigdy nie ulega redukcji, ale ewoluuje zgodnie z równaniem Schrodingera.
Tzw. elektroniczne zjawisko głosowe (EVP)
powstaje i ewoluuje w czasie pozornej redukcji funkcji falowej u obserwatora,
kiedy z superpozycji odsłuchiwanych próbek losowych dźwięków na urządzeniu -
wyłaniane są te, które tworzą modulację podobną do ludzkiego głosu, dającą się zrozumieć jako słowo lub krótkie zdanie.
Kot Schrodingera pozostanie w jednym wszechświecie żywy, a w drugim martwy.
Paradoks dziadka nigdy nie zaistnieje.
Aha. Dzięki, dobrze wiedzieć
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 19:21   #3
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

To mi się bardzo podoba
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 19:54   #4
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci



Waszą rolą jest wynoszenie śmieci


mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 19:59   #5
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

To wszystko iluzja spowodowana przez wibracje ego. Jesteś kosmitą.

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=lUDJMEXt5uM
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 20:07   #6
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Człowieku, nie pij tyle.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 20:16   #7
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Bardzo się cieszę, że dzięki tobie mogłam poznać swoje miejsce we wszechświecie, jeszcze bym się w nim zgubiła.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-22, 20:19   #8
2011607111034
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 269
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Dobry wieczór, pani Barbaro!
2011607111034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 00:32   #9
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Zgaduje: absynt i marihuana?
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 11:28   #10
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Nadmiar Pratchetta
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 16:41   #11
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Dzięki za info.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 20:15   #12
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Nadmiar Pratchetta
o to, to
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 21:09   #13
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Co za bełkot.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 09:01   #14
marzenaszy
Kosmetykomaniaczka
 
Avatar marzenaszy
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 21
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Nadmiar Pratchetta
To takie prawdziwe!
marzenaszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 11:30   #15
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;60767186]Zgaduje: absynt i marihuana?[/QUOTE]

Może choroba psychiczna. Miałam kolegę, który tworzył takie nowatorskie, przewrotne wizje i chciał, żeby inni w końcu zrozumieli jego geniusz, bo on chce uratować świat (on wie coś, czego inni nie wiedzą). Miał schizofrenię.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 11:54   #16
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Czuję się oświecona. Światem rządzą Iluminaci, wiadomo
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 12:29   #17
Mia Donna
Raczkowanie
 
Avatar Mia Donna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

A mnie się podoba ta teoria Prawdziwa czy nie, fajnie się to czyta
Mia Donna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 11:28   #18
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Jak mogłam żyć beż tej wiedzy? No, jak???
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 16:00   #19
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Nadmiar Pratchetta
[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;60767186]Zgaduje: absynt i marihuana?[/QUOTE]Plus Doctor Who, ale on jednak bardziej zrozumiale wszystko tłumaczy Doctor, znaczy, lepiej tłumaczy
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-25, 16:14   #20
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

A zaginanie czasoprzestrzeni?
Da się?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 20:36   #21
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Cytat:
Napisane przez paszalwon Pokaż wiadomość
Ciało można porównać do laptopa, a świadomość do danych zapisanych w chmurze, które nie zostaną utracone gdy laptop ulegnie zniszczeniu.
Połączenie ciała i niematerialnej świadomości odbywa się poprzez splątanie kwantowe.
Wieloświatowa interpretacja mechaniki kwantowej - jako jedyna pozostaje w pełnej zgodności z paradoksami i obserwowanymi dziwnymi zjawiskami w świecie kwantów, i to jej należy się prym, zamiast interpretacji kopenhaskiej.
Nasze tzw. marzenia senne - nie są zlepkiem obrazów i dźwięków które rzekomo mózg tworzy w czasie snu.
Sny są konsekwencją istnienia Wieloświata.
Zbioru wszystkich możliwych scenariuszy, wydarzeń.
Wszystkich możliwych tzw. światów, wszechświatów alternatywnych lub równoległych.
Jesteśmy istotami wielowymiarowymi.
Każdy z nas ma niezliczoną ilość bliźniaczych kopii o tym samym kodzie DNA - w różnych światach.
Na scenariusz naszych snów składają się zmieniające się w trakcie trwania snu zdarzenia,
przeżycia i emocje z ich życia codziennego.
Dlatego w czasie snu przeżywamy i oglądamy światy alternatywne za pomocą ich (bliźniaczych kopii) umysłów.
W rzeczywistości są to splątane kwantowo wcielenia duszy przeżywające życie na wszystkie możliwe sposoby.
Deja-Vu jest szczególnym snem, w którym przeżyte zdarzenie, doświadczymy w przyszłości w identycznej postaci na jawie.
Jeśli będziemy pamiętali, że mieliśmy ten sen - nazwiemy to relistycznym snem proroczym.
Jeśli zapomnimy ten sen - w czasie zaistnienia tego zdarzenia w rzeczywistości - doświadczymy "Deja-vu".
Istnienie wieloświata przewiduje kwantowa teoria wielu swiatów, której autorem jest Hugh Everett III.
Funkcja falowa nigdy nie ulega redukcji, ale ewoluuje zgodnie z równaniem Schrodingera.
Tzw. elektroniczne zjawisko głosowe (EVP)
powstaje i ewoluuje w czasie pozornej redukcji funkcji falowej u obserwatora,
kiedy z superpozycji odsłuchiwanych próbek losowych dźwięków na urządzeniu -
wyłaniane są te, które tworzą modulację podobną do ludzkiego głosu, dającą się zrozumieć jako słowo lub krótkie zdanie.
Kot Schrodingera pozostanie w jednym wszechświecie żywy, a w drugim martwy.
Paradoks dziadka nigdy nie zaistnieje.
Ciekawa koncepcja, ale jednak widzę w niej dziury.

Przede wszystkim - w snach nie przeżywamy alternatywnych wersji rzeczywistości... a przynajmniej zazwyczaj nie. Sny mają to do siebie, że może nam się w nich przyśnić, iż jesteśmy młotkiem zajadającym się dżemem truskawkowym, a nadal będzie się to wydawało super realne, nie mając absolutnie nic wspólnego z Twoją teorią, iż jesteśmy splątani kwantowo z naszymi wiernymi kopiami o identycznym DNA... Gdyby sny miały być backupem naszych innych wcieleń, to powinniśmy przeżywać tam inne wersje naszego życia zgodne z jakąś fizyką, a jednak w snach w jednym momencie ziemia przyciąga nas z ogromną siłą, byśmy w kolejnym mogli unosić się nieważko nad nią albo raz uderzamy łbem w ścianę, by w innym tą ścianę przeniknąć...
podsumowując, w snach nie ma praw fizyki, a zgodnie z teoriami, z którymi się zapoznawałam, możliwe są alternatywne Wszechświaty z fizyką inną niż nasza, gdzie uniwersalne stałe takie jak długość i czas Plancka przyjmują inne parametry, a nadal Wszechświat byłby stabilny (tą stabilność wykazano matematycznie), ale:
1. jest ograniczona liczba takich światów
2. nawet w alternatywnym Wszechświecie o innej fizyce niż nasza, prawa fizyki byłyby stałe, a nie zmienne, jak w snach.
Wniosek z tego taki, że nasze sny nie są odwzorowaniem innego (czy też tego samego) Wszechświata, a przynajmniej - nie wszystkie, więc Twoje założenie, że rolą snu (jedyną właściwie) jest właśnie synchronizacja z alter ego to trochę o kant tyłka rozbić, bo w takim razie - po co nam inne funkcje snu? Czyżby za mało światów alternatywnych do synchronizacji?

Ponadto, udowodniono też, że sen pełni rolę terapeutyczną, pozwalając odreagować to, co spotkało nas w ciągu dnia i pracować nad rzeczami w ciągu dnia spychanymi do podświadomości. Pozytywny wpływ medytacji na zdrowie człowieka, która polega przecież głównie na odcięciu się od bodźców, również nie przekonuje mnie do tego, aby człowiek był zdolny pobierać informacje 24/7, synchronizując się w czasie snu z innymi wcieleniami...

Co jeszcze rzuciło mi się w oczy:
"Połączenie ciała i niematerialnej świadomości odbywa się poprzez splątanie kwantowe."
Zgodnie z Twoją teorią chodziło Ci raczej o połączenie ludzkiej świadomości ze świadomościami naszych alter ego przebywającymi w alternatywnych Wszechświatach... myśli i świadomość ludzka uznaje się generalnie za niematerialne, chociaż są one połączone z ciałem i bynajmniej nie za pomocą splątania kwantowego... błąd merytoryczny, szczególnie że kilka zdań później piszesz coś, co temu przeczy.

Koncepcja równoległych Wszechświatów połączonych przez splątanie kwantowe jest ciekawa, szczególnie, że splątanie kwantowe umożliwia natychmiastowe oddziaływanie na nieskończone odległości, więc jeśli mielibyśmy mieć połączenie z alternatywną rzeczywistością to faktycznie - splątanie kwantowe jest do tego najlepszym narzędziem. Ciekawe jest też ujęcie tego jako dodatkowy wymiar rzeczywistości... To, że postrzegamy nasz świat w 4 wymiarach nie oznacza, że nie istnieje ich więcej, w tym takie wymykające się naszemu postrzeganiu... jest o tym ciekawa książeczka "Flatland", którą wiecznie mam przeczytać i wiecznie zapominam to zrobić
Nie podoba mi się jednak założenie, że alternatywne Wszechświaty są połączone po to, by dawało to coś człowiekowi... jestem przeciwniczką zasady antropicznej i o ile zachowuję otwartą głowę na różnorakie koncepcje świata, o tyle zakładanie, że jesteśmy jego pępkiem, jest według mnie nader naiwne Wszechświaty mogą być połączone, także splątaniem kwantowym, ale wcale nie musi nam to czegokolwiek dawać, szczególnie za życia.

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
A zaginanie czasoprzestrzeni?
Da się?
Ku woli ścisłości - tak

Splątanie kwantowe zagina czasoprzestrzeń, umożliwiając natychmiastowe przeniesienie informacji na nieskończoną odległość* - wcześniej zakładano, że takie coś byłoby możliwe ewentualnie przy stworzeniu czasporzestrzennego tunelu, czyli dzięki zagięciu czasoprzestrzeni właśnie

*czyli innymi słowy - umożliwia teleportację informacji
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 01:54   #22
paszalwon
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 29
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość

2. nawet w alternatywnym Wszechświecie o innej fizyce niż nasza, prawa fizyki byłyby stałe, a nie zmienne, jak w snach.
Już wyjaśniam:

W trakcie snu nie ma stabilności przezywania jednego alternatywnego wszechświata, ale one się co chwila niepostrzeżenie zmieniają, zachowując tylko ogólną fabułę snu i zarys emocjonalny.
We śnie może się np. nagle z lata zrobić zima, ale miejsce i sytuacja pozostanie ta sama i ludzie też.
Zgadza się, ze wszechświaty alternatywne mają różne prawa fizyki bo:
Stała Plancka, stała grawitacji czy prędkość światła w próżni - swoje wartości w naszym wszechświecie zawdzięczają ludziom którzy po raz pierwszy dokonali ich pomiaru (efekt obserwatora).
Ponieważ jednak wcześniej wartości tych stałych (i innych praw fizyki) były w kwantowej superpozycji wszystkich możliwych stanów - to też zgodnie z teorią Everetta - we wszechświatach alternatywnych te stałe przybrały inne wartości.

Edytowane przez paszalwon
Czas edycji: 2016-05-26 o 01:57
paszalwon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 08:23   #23
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Cytat:
Napisane przez paszalwon Pokaż wiadomość
Już wyjaśniam:

W trakcie snu nie ma stabilności przezywania jednego alternatywnego wszechświata, ale one się co chwila niepostrzeżenie zmieniają, zachowując tylko ogólną fabułę snu i zarys emocjonalny.
We śnie może się np. nagle z lata zrobić zima, ale miejsce i sytuacja pozostanie ta sama i ludzie też.
Zgadza się, ze wszechświaty alternatywne mają różne prawa fizyki bo:
Stała Plancka, stała grawitacji czy prędkość światła w próżni - swoje wartości w naszym wszechświecie zawdzięczają ludziom którzy po raz pierwszy dokonali ich pomiaru (efekt obserwatora).
Ponieważ jednak wcześniej wartości tych stałych (i innych praw fizyki) były w kwantowej superpozycji wszystkich możliwych stanów - to też zgodnie z teorią Everetta - we wszechświatach alternatywnych te stałe przybrały inne wartości.
Kiedyś mi się śniło, że zalało mnie tsunami z rowu. Jak to wytłumaczysz?

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2016-06-05 o 09:34
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 00:18   #24
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświeci

Dziękuję. Tego w życiu pragnęłam.
Gdzie wpłacić pieniążki, o guru?
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-27 01:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.