Praca za granicą - ZBIORCZY - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-13, 09:10   #571
M_Ola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wojciechów, Namysłów
Wiadomości: 2
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez Pelagia1234 Pokaż wiadomość
hej wszystkim mam takie pytanko czy ktoś słyszał lub jeździł do pracy z agencji Jeople?
Podbijam pytanie ;-). W tym tygodniu będę wypelniać papiery u nich, zobaczymy co z tego wyjdzie ;-)
M_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 09:15   #572
Ptasia77
Przyczajenie
 
Avatar Ptasia77
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Witam

Pisałam na ten temat:

"Najlepsze agencje i porady dotyczące poszukiwania pracy znajdziecie w takich gazetach (do kupienia w kioskach ruchu masę ciekawych porad i przepisów)
- Miesięcznik Praca za Granicą
- Praca i Nauka za Granicą (dwa wydania w miesiącu)"

Więcej tutaj : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=581580&page=3
Ptasia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:24   #573
amanda288
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 55
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Witajcie. Czy ktoś jest chętny jechać ze mną do pracy sezonowej? najlepiej już od maja? nie znam konkretnych firm, słabo znam język więc szukam osoby, która jest również chętna.
amanda288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 14:16   #574
marcinek02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Pojechał bym ale w maju mam jeszcze szkołę. Gdyby w lipcu to jak najbardziej
marcinek02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 13:43   #575
xxx3anahi3xxx
Zadomowienie
 
Avatar xxx3anahi3xxx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 892
GG do xxx3anahi3xxx
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Szukam towarzyszki na wyjazd do pracy do Londynu w kwietniu ewentualnie maju, nie mam sprecyzowanej pracy. Zapraszam na priv
__________________
2012- Egipt
2013 - Tunezja zima i lato
2014- Egipt
2015- Tunezja
2016 - Tunezja
2017 - Tunezja maj i październik! czekaaaaaam
xxx3anahi3xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 14:17   #576
shaneze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

hey dziewczyny. Rozumiem,że polecacie firmę Artima med?
Pytam, bo wybieram sie do nich w sprawie pracy. Proszę o info. Dzięki
shaneze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 14:26   #577
Icka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez NIKITA1976 Pokaż wiadomość
Witam a ja chetnie sie przyłącze i wyjade do pracy mam doswiadczenie w sezonowej,pomoc kuchenna w Tavernie i produkcja w De.ale na dzien dzisiejszy nie mam propozycji.wiec jak bedzie ktos chcial , razem razniej.pozdrawiam
Hej, chętnie się przyłączę. Poszukuje pracy na te wakacje za granicą
Icka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-15, 17:24   #578
Bo Ja Kocham
Raczkowanie
 
Avatar Bo Ja Kocham
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 346
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Właśnie dzisiaj przeglądałam oferty pracy w Anglii i jest dużo ale głównie na zbiory!
szkoda,że nikt z moich znajomych nie chce jechać;/
Bo Ja Kocham jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 21:13   #579
osadka
Przyczajenie
 
Avatar osadka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 7
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez loniaxyz Pokaż wiadomość
W sumie niegłupi pomysł

Nie chciałby ktoś wyjechać do Hiszpanii albo do Niemiec? Tylko jak załatwić sobie taką pracę... :/

Mogę ja również prosić o namiary do tej agencji?
Ogólnie pomysł z grupowym wyjazdem nie głupi im nas więcej tym pewniej byśmy mogli sie czuć, można zebrać chętnych i razem czegoś poszukać, większe szanse ja osobiście marze o Hiszpanii, ale języka tego nie znam więc moge pomarzyć
osadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 21:38   #580
xxx3anahi3xxx
Zadomowienie
 
Avatar xxx3anahi3xxx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 892
GG do xxx3anahi3xxx
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez osadka Pokaż wiadomość
Ogólnie pomysł z grupowym wyjazdem nie głupi im nas więcej tym pewniej byśmy mogli sie czuć, można zebrać chętnych i razem czegoś poszukać, większe szanse ja osobiście marze o Hiszpanii, ale języka tego nie znam więc moge pomarzyć
ja jestem za większą grupą do Anglii
__________________
2012- Egipt
2013 - Tunezja zima i lato
2014- Egipt
2015- Tunezja
2016 - Tunezja
2017 - Tunezja maj i październik! czekaaaaaam
xxx3anahi3xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 08:55   #581
mika01322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

hej dziewczyny jakbyście znalazly coś, to dajcie znać, też jestem chętna, ale nie mogę nic znaleźć :<
mika01322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 09:09   #582
osadka
Przyczajenie
 
Avatar osadka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 7
Smile Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Nazwę biura wyślę Ci na pw.
Nie wymagali żadnego doświadczenia, praca nie jest trudna Problemów nie miałam, wpisałam się na listę, zapłaciłam i pojechałam
W tym roku wybieram się na zbiory truskawek, a potem na pakowanie owoców do tego samego szefa u którego byłam już 2 razy
Witam, czy mogłabyś mi podać nazwę tego biura przez któro załatwiałaś sobie tę prace? Już długo szukam czegoś konkretnego ale nie moge znalezc nic pewnego a bardzo mi na tym zależy Byłabym wdzięczna
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez xxx3anahi3xxx Pokaż wiadomość
ja jestem za większą grupą do Anglii
Jakby Anglia była ostatecznością to też bym pojechała, byłam rok temu na miesiecznych praktykach ze szkoły i dostalam stamtad oferte pracy, ale że Londyn jest bardzo drogi to nie opłacałoby sie tam pracowac ale cos poza Londynem, jakieś zbiory, chętnie

Swoją drogą co Wy na to żeby założyć możę jakiś nowy wątek dla dziewczyn które byłyby chętne na wyjazd? Razem bysmy znalazly szybciej, może akurat
osadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 10:39   #583
xxx3anahi3xxx
Zadomowienie
 
Avatar xxx3anahi3xxx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 892
GG do xxx3anahi3xxx
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez osadka Pokaż wiadomość
Witam, czy mogłabyś mi podać nazwę tego biura przez któro załatwiałaś sobie tę prace? Już długo szukam czegoś konkretnego ale nie moge znalezc nic pewnego a bardzo mi na tym zależy Byłabym wdzięczna
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------



Jakby Anglia była ostatecznością to też bym pojechała, byłam rok temu na miesiecznych praktykach ze szkoły i dostalam stamtad oferte pracy, ale że Londyn jest bardzo drogi to nie opłacałoby sie tam pracowac ale cos poza Londynem, jakieś zbiory, chętnie

Swoją drogą co Wy na to żeby założyć możę jakiś nowy wątek dla dziewczyn które byłyby chętne na wyjazd? Razem bysmy znalazly szybciej, może akurat

A może Holandia ?! do Holandii z chęcią bym pojechała do pracy na kilka miesięcy, bo z tego co słyszałam to łatwo jakąś prace załapać. Co do wątku to jestem jak najbardziej za
__________________
2012- Egipt
2013 - Tunezja zima i lato
2014- Egipt
2015- Tunezja
2016 - Tunezja
2017 - Tunezja maj i październik! czekaaaaaam
xxx3anahi3xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 11:17   #584
milejdi89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez osadka Pokaż wiadomość
Witam, czy mogłabyś mi podać nazwę tego biura przez któro załatwiałaś sobie tę prace? Już długo szukam czegoś konkretnego ale nie moge znalezc nic pewnego a bardzo mi na tym zależy Byłabym wdzięczna
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------



Jakby Anglia była ostatecznością to też bym pojechała, byłam rok temu na miesiecznych praktykach ze szkoły i dostalam stamtad oferte pracy, ale że Londyn jest bardzo drogi to nie opłacałoby sie tam pracowac ale cos poza Londynem, jakieś zbiory, chętnie

Swoją drogą co Wy na to żeby założyć możę jakiś nowy wątek dla dziewczyn które byłyby chętne na wyjazd? Razem bysmy znalazly szybciej, może akurat
witam mogłabys mi na priv także wysłac nazwę bióra przez które jechałaś do pracy ,bez żadnych problemów???/prosze bardzo mam duże doswiadczenie przy pracy przy zbiorach pozdrawiam lub na maila mil-89@wp.pl
milejdi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 18:35   #585
marcinek02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Ja jestem za tym żeby jechać gdzieś bliżej i grupką Londyn odpada bo drogi i trzeba by dużo na wyjazd odłożyć. Do Holandi wyjeżdża koleżanka od 13 roku życia na wakacje i robi przy tulipanach mówi że praca nie najgorsza i na wypłatę nie narzeka
marcinek02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:10   #586
ness95i
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez courtneyy Pokaż wiadomość
Kto jest chętny na wyjazd w lipcu-wrzesniu? Szukamy czegoś razem? Jestem z woj. kuj-pomorskiego.
Także jestem chętna na wyjazd, czekam na jakąkolwiek odpowiedź, w maju pisze maturę więc wyjazd pasowałby mi na czerwiec najwcześniej, oczywiście może być później, tak aby przewidywany powrót był na sierpień-wrzesień
ness95i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:28   #587
gametofit
Przyczajenie
 
Avatar gametofit
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Post Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Ja się wypowiem
Byłam w Hiszpanii 2 razy i raz w Holandii (jednak w Holandii to nie była sezonówka).
Hiszpania:
Sortowałam i pakowałam owoce, etykietowałam pudełka itp.
Zakwaterowanie i dojazd do pracy zapewniał szef (zakwaterowanie 10% z wypłaty, dowóz 1€ dziennie, rok temu już niestety 2€, na szczęście można też znaleźć mieszkanie na własną rękę i opłacać samemu). Jedzenie we własnym zakresie (ceny zbliżone do tych w Polsce).
Stawka bez szału 5,95€ brutto na godzinę, jakieś, 5,02 na rękę wychodziło
Atmosfera dla mnie fajna, ale nie każdemu musi odpowiadać. Pracuje tam sporo Polaków, ale najwięcej Rumunów, nie trzeba było znać języka. Ja jednak zachęcam zawsze każdego żeby poznał chociaż podstawy, łatwiej się dogadać z szefostwem i łatwiej nawiązać nowe znajomości. Jeśli jednak ktoś nie ma kompletnie ochoty na uczenie się języka to zawsze znajdzie się ktoś kto w razie potrzeby przetłumaczy Pracodawca całkiem ok, pieniądze zawsze były na czas, a jeśli się coś nie zgadzało to wystarczyło zgłosić w biurze i bez problemu wyrównali. I praca to oczywiście nie 8 godzin dziennie, tylko od 10 nawet do 14/15 w szczycie sezonu, 6 dni w tygodniu, a dla chętnych 4 dodatkowe godziny w niedzielę przy sprzątaniu hali.
Wyjeżdżałam przez pewne małe biuro, od razu zaznaczę, że pobiera ono opłatę za załatwienie tej pracy. W tym roku jadę już sama, bez pośrednictwa

Holandia:
Byłam tylko raz, kilka tygodni i więcej nie pojadę, poza tym to nie była typowa sezonówka, więc się rozpisywać nie będę na ten temat
też poproszę o namiar na to biuro na priv jeśli można
gametofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 21:08   #588
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Proszę już NIE pisać do mnie na pw z pytaniami o biuro przez które wyjechałam pierwszy raz do Hiszpanii. Nie będę odpowiadać na żadne natrętne wiadomości

Edytowane przez 201610170910
Czas edycji: 2014-03-16 o 21:09
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 06:34   #589
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

ja też chętna,z Zachodniopomorskiego na początku lipca mam obronę, więc od połowy jestem dyspozycyjna. Co powiecie na kraje Skandynawskie jeśli chodzi o zbiory?Słyszałam bardzo dobre opinie,nie ma upałów..moi znajomi zwykle tam jeżdżą,ale do rodziny,więc ciężko kogoś wkręcić jednak grupą z wizażu myślę,że byłoby łatwiej
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 10:19   #590
xxx3anahi3xxx
Zadomowienie
 
Avatar xxx3anahi3xxx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 892
GG do xxx3anahi3xxx
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Proszę już NIE pisać do mnie na pw z pytaniami o biuro przez które wyjechałam pierwszy raz do Hiszpanii. Nie będę odpowiadać na żadne natrętne wiadomości
skoro to taki problem podać nazwe biura, to PO CO się udzielałaś w wątku, przecież to wiadome, że później ludzie bedą do Ciebie pisać.
__________________
2012- Egipt
2013 - Tunezja zima i lato
2014- Egipt
2015- Tunezja
2016 - Tunezja
2017 - Tunezja maj i październik! czekaaaaaam
xxx3anahi3xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 13:01   #591
amanda288
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 55
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez xxx3anahi3xxx Pokaż wiadomość
skoro to taki problem podać nazwe biura, to PO CO się udzielałaś w wątku, przecież to wiadome, że później ludzie bedą do Ciebie pisać.
Skoro koleżanka nie chce podać nazwy biura to trudno i szuka się dalej. Chociaż pewniej się jedzie do pracy jeśli ktoś wybrał biuro z polecenia - zwłaszcza, że to taka pierwsza i samodzielna podróż. Dzisiaj to można zwyczajnie liczyć na siebie. W wielu przypadkach słyszałam, że przebywając za granicą wśród Polaków nie jest najlepiej bo tacy to tylko rzucają kłody pod nogi i nie są skłonni pomagać. Każdy myśli o sobie i mimo, że to smutne, nie da się z tym nic poradzić.
amanda288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 14:48   #592
marcinek02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Ja to bym jechał do pracy na akord przy warzywach lub owocach, mam małe gospodarstwo i wiem że jak czegoś nie zrobię szybciej to później wyjdę i żadna praca w polu mi nie dziwna
marcinek02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 16:46   #593
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez xxx3anahi3xxx Pokaż wiadomość
skoro to taki problem podać nazwe biura, to PO CO się udzielałaś w wątku, przecież to wiadome, że później ludzie bedą do Ciebie pisać.
Problemem jest to, że każdy piszący ostatnim czasie w tym wątku rozpaczliwie szuka pracy przez forum, czeka na podanie nazwy, zasypuje kogoś, kto coś napisał o pracy za granicą przez PW, zamiast ruszyć tyłek, poszukać agencji pracy i ofert jakie proponują, sprawdzić agencję w KRAZ, napisać i porozsyłać CV
Poza za tym polecam się wrócić do pierwszego postu i tego, co autorka zakładając ten wątek miała na myśli.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 16:51   #594
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez xxx3anahi3xxx Pokaż wiadomość
skoro to taki problem podać nazwe biura, to PO CO się udzielałaś w wątku, przecież to wiadome, że później ludzie bedą do Ciebie pisać.
Wątek dotyczy pracy za granicą, więc się wypowiedziałam. Natomiast nie spodziewałam się, że będę dostawać wiadomości typu "załatw mi pracę". Nikomu nic załatwiać nie będę. Jeśli ktoś jest tak mało zaradny, że nie potrafi znaleźć żadnego biura/zatrudnienia to ciekawe jak zamierza sobie poradzić w pracy za granicą? Wielu osobom się wydaje, że przyjadą do Hiszpanii do pracy i będą żyć jak na wczasach, niestety jest zupełnie inaczej. Jest ciężko i potem takie 18/19-letnie dziewczyny płaczą rozczarowane i po kilku dniach dzwonią do mamusi, że chcą wracać do Polski.

Ja teraz wyjechałam i jakoś potrafiłam sobie SAMA znaleźć zatrudnienie, wystarczyło wpisać 2 słowa w wyszukiwarkę Google
Mogę jedynie doradzić komuś jak się przygotować do wyjazdu, jakich ofert unikać, a jakimi warto się zainteresować itp.

Edytowane przez 201610170910
Czas edycji: 2014-03-17 o 16:53
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 17:22   #595
xxx3anahi3xxx
Zadomowienie
 
Avatar xxx3anahi3xxx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 892
GG do xxx3anahi3xxx
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Problemem jest to, że każdy piszący ostatnim czasie w tym wątku rozpaczliwie szuka pracy przez forum, czeka na podanie nazwy, zasypuje kogoś, kto coś napisał o pracy za granicą przez PW, zamiast ruszyć tyłek, poszukać agencji pracy i ofert jakie proponują, sprawdzić agencję w KRAZ, napisać i porozsyłać CV
Poza za tym polecam się wrócić do pierwszego postu i tego, co autorka zakładając ten wątek miała na myśli.
Wszystko rozumiem, ale kurcze trzeba też zrozumieć osoby, które chcą wyjechać a się boją i szukają sprawdzonych agencji. Jeżeli ktoś poda nazwe tym osobą, to ręka od napisania nikomu nie zwiędnie.
a widomo, że lepiej z tej którą ktoś polecił, chodź ja osobiscie z agencji bym nie jechała..a potem pół wątku o tym, że ktoś nie poda nazwy agencji...
__________________
2012- Egipt
2013 - Tunezja zima i lato
2014- Egipt
2015- Tunezja
2016 - Tunezja
2017 - Tunezja maj i październik! czekaaaaaam

Edytowane przez xxx3anahi3xxx
Czas edycji: 2014-03-17 o 17:23
xxx3anahi3xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 17:37   #596
marcinek02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Dodam też że wyjechać za granice planuje od tygodnia i nie wiem nawet gdzie szukać tego w internecie a co dopiero w jakichś biurach pierwszą myśl pomyślałem internet i znalazłem to forum, a o jakich agencjach mowa to nie mam pojęcia
marcinek02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 18:29   #597
amanda288
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 55
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez marcinek02 Pokaż wiadomość
Dodam też że wyjechać za granice planuje od tygodnia i nie wiem nawet gdzie szukać tego w internecie a co dopiero w jakichś biurach pierwszą myśl pomyślałem internet i znalazłem to forum, a o jakich agencjach mowa to nie mam pojęcia
jeśli wyjazd miałby być przez agencję to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "agencje pośrednictwa pracy tymczasowej". Te biura mają swoje strony internetowe i podany jest kontakt do nich. Można napisać meila, zadzwonić lub przejść się osobiście.
amanda288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 18:42   #598
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez xxx3anahi3xxx Pokaż wiadomość
Wszystko rozumiem, ale kurcze trzeba też zrozumieć osoby, które chcą wyjechać a się boją i szukają sprawdzonych agencji. Jeżeli ktoś poda nazwe tym osobą, to ręka od napisania nikomu nie zwiędnie.
a widomo, że lepiej z tej którą ktoś polecił, chodź ja osobiscie z agencji bym nie jechała..a potem pół wątku o tym, że ktoś nie poda nazwy agencji...
Ja też wiele rozumiem, ale jak przejrzysz ostatnie strony tego wątku to jest to to rozpaczliwa prośba o pomoc ws. "znalezienia mi pracy". Sama pracowałam za granicą przez 7 lat zawsze w okresie wakacji i nie zawsze miałam pewność, iż wszystko będzie ok pod każdym względem, ale jednak jakoś zawsze udało mi się wyjechać i pracować. Można? Można, trzeba tylko chcieć i podjąć to ryzyko, a nie zamieszczać rozpaczliwe anonsy jak tutaj niektórzy to czynią i nic w tym kierunku nie robią, tylko czekają na gotowe.

I jak już pisałam w tym wątku i nie tylko, ale nie ma żadnej agencji pracy w Polsce i na świecie, która miałaby 100% zadowolenia klienta. Zawsze coś jest nie tak, zawsze się znajdzie ktoś, komu coś nie pasuje. I mówię to jako osoba mająca doświadczenie w pracy za granicą i jako osobą zajmująca się rekrutacją takich oto osób. Można się sugerować opiniami w internecie, jednakże piszą je zazwyczaj osoby niezadowolone, którym coś nie pasuje, bo osoby pracujące nie mają na to po prostu czasu
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 19:42   #599
marcinek02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Więc gdybym znalazł kontakt do jakiejś agencji to co mam napisać i czy oni mi sami ustalają termin wyjazdu mogła byś mi to trochę opisać jak to wstępnie wygląda. Z góry dziękuje.

Jadę sam i nie to ze chce żeby mi ktoś miejsce załatwił ale wolałbym jechać z kimś z Polski wiecie jak to jest zgadać się z kimś i jakoś wspólnie poszukać pracy

Edytowane przez marcinek02
Czas edycji: 2014-03-17 o 19:50
marcinek02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 20:53   #600
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: praca sezonowa za granicą 2014

Cytat:
Napisane przez marcinek02 Pokaż wiadomość
Więc gdybym znalazł kontakt do jakiejś agencji to co mam napisać i czy oni mi sami ustalają termin wyjazdu mogła byś mi to trochę opisać jak to wstępnie wygląda. Z góry dziękuje.

Jadę sam i nie to ze chce żeby mi ktoś miejsce załatwił ale wolałbym jechać z kimś z Polski wiecie jak to jest zgadać się z kimś i jakoś wspólnie poszukać pracy
Najpierw sprawdzasz, czy dana agencja pracy figuruje w KRAZ (Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia), wtedy jest pewność, że działa przede wszystkim legalnie, zgodnie z prawem i w razie czego masz podstawę do dochodzenia swoich roszczeń. Zapoznaj się potem z rodzajem rekrutacji, jaki ta agencja proponuje- czy telefonicznie, czy proszą o aplikację na daną ofertę poprzez wysłanie CV. Dopiero po przedstawieniu oferty pracy, pozytywnej Twojej decyzji powinieneś im wysłać swoje skany dokumentów- d.os, PJ, bo niewykluczone, że dokumenty muszą zostać wysłane za granicę, aby uzyskać akceptację. Potem są ustalane szczegóły wyjazdu. Transport czasem może być narzucony, ale ogólnie powinna być dowolność w tej kwestii. Umowę, a bynajmniej jej skan powinieneś przed wyjazdem dostać na maila, jak nie masz możliwości stawienia się w biurze. Powinieneś być także poinformowany o wszystkim, a nazwie firmy/agencji do której jedziesz, mieć dane koordynatora i adres, pod który masz się udać.

Uważaj na dziwne ogłoszenia, zwracaj uwagę na adresy mailowe, np. damprace@interia.pl, bo z miejsca jest to podejrzane. Sprawdź w internecie, czy dana agencja ma swoją stronę internetową, o opiniach już pisałam- ile ludzi, tyle opinii. Np. w Holandii do 23r.z panują narzucone z góry stawki wiekowe, czasem jest house-discount na mieszkanie, w zależności od wieku, ubezpieczenie to koszt rzędu 19-22€/tydz, mieszkanie do max. 70€/tydz.

I co najważniejsze- żadna agencja, ktokolwiek NIE MOŻE pobierać jakichkolwiek opłat za znalezienie pracy- jest to nielegalne!!!
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-19 10:24:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.