Półprodukty dla loczków i fal - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-17, 13:30   #91
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
No tak, to nie było po polsku

Hydrolat
Nie jestem w temacie ale wydaje mi się łatwą pokusą. Drogo i nieduże stężenie. Chcesz wiedzieć więcej to spytaj dziewczyn które używają. Mój zużyłam (migdałowy) i na twarz i na włosy, jesli kupię następny to dla czystej przyjemności
Sama z aloesu wolałabym sok (np z eksytraktu 10x ) a hydrolat do włosowych i innych celów taki, jakiego sobie nie zrobię sama: kwiat pomarańczy czy inne zioła
Nie wiem jaki inny.

Mam wrażenie że pisałam to już kilka razy w ciągu ostatnich dni i się gubię co pisałam Oo

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------


Tak, dziękuję
Ale jestem zakręcona
Dzięki Ci dobrz kobieto
Biorę więc hydrolat jakiś inny do twarzy - wykorzystując też do włosków, ale o to dopytam juz później, co by nie wymęczyć Cię
A później jeszcze pomęcze w sprawie soku
Buźka
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 13:58   #92
rita888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

hej! znalazłam fajny składowo szamon z essencial care wydaje mis ie ze powinien byc swietny tylko jest za drogi i zastanawiam sie nad zrobieniem takiego w domu z pólproduktów z mazideł.
skład:woda, glukozyd kokosowy, olej kokosowy*, wyciąg z pokrzywy *, wyciąg ze skrzypu polnego*, lecytyna, wyciąg z rozmarynu*, sok z liści aloesu*, kwas lewulinowy & gliceryna (pochodzenia roślinnego), guma ksantanowa, wyciąg z brodaczki, kwas cytrynowy, wyciąg z rumianku*.
sama natura jest moze miedzy wami ktos kto sie orientuje jakie proporcje mozna by było zastosowac? . essencial care to podobno jedna z lepszych firm organicznych ,droga ale ten skład wydaje sie taki prosty, moze coś w stylu olejku myjącego z BU
rita888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 13:18   #93
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
-mleczko pszczele
-hydrolat migdalowy
-all-in-one
-l-cysteine
-aloes 10x
-ekstrakt z karnityna, arginina, kofeina
-ekstrakt ze skorki granatu
-mocznik
-kwas hialuronowy 1%
Przyszlo do mnie dzis moje zamowienie z ZSK (to, co wyzej) i z wyjatkiem kwasu hialuronowego na wszystkich opakowaniach jest napisane zeby przechowywac w temp. pokojowej. Jak Wy przechowujecie te polprodukty po otwarciu?
Mam watpliwosci w szczegolnosci co do aloesu, hydrolatu i mleczka pszczelego.
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 13:50   #94
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Przyszlo do mnie dzis moje zamowienie z ZSK (to, co wyzej) i z wyjatkiem kwasu hialuronowego na wszystkich opakowaniach jest napisane zeby przechowywac w temp. pokojowej. Jak Wy przechowujecie te polprodukty po otwarciu?
Mam watpliwosci w szczegolnosci co do aloesu, hydrolatu i mleczka pszczelego.
tak jak jest napisane na opakowaniu
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 15:30   #95
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Przyszlo do mnie dzis moje zamowienie z ZSK (to, co wyzej) i z wyjatkiem kwasu hialuronowego na wszystkich opakowaniach jest napisane zeby przechowywac w temp. pokojowej. Jak Wy przechowujecie te polprodukty po otwarciu?
Mam watpliwosci w szczegolnosci co do aloesu, hydrolatu i mleczka pszczelego.
Zupełnie niepotrzebne te wątpliwości To co do lodówki włożyłam do lodówki a resztę trzymam w szafce z resztą kosmetyków A hydrolat w biurku pod ręką
Powiedz mi jaki masz sposób na wykorzystanie ekstraktu z karnityna i kofeina ?
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 15:59   #96
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
Zupełnie niepotrzebne te wątpliwości To co do lodówki włożyłam do lodówki a resztę trzymam w szafce z resztą kosmetyków A hydrolat w biurku pod ręką
Powiedz mi jaki masz sposób na wykorzystanie ekstraktu z karnityna i kofeina ?
Dzieki! Watpliwosci mam od czasu, gdy przechowywalam olej lniany w temp. pokojowej zgodnie z informacja podana na butelce, a potem sie dowiedzialam tu na wizazu, ze lepiej go trzymac w lodowce
Ekstrakt planuje dodac do Jantaru, ale wlasnie nie pamietam ile... Eiri chyba pisala w pielegnacyjnym, ile dosypuje do 50ml Jantaru. Bede musiala poszukac
Nie czuje sie jeszcze na silach zeby robic wlasne wcierki, zreszta pewnie nie mam polowy skladnikow
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 16:03   #97
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Dzieki! Watpliwosci mam od czasu, gdy przechowywalam olej lniany w temp. pokojowej zgodnie z informacja podana na butelce, a potem sie dowiedzialam tu na wizazu, ze lepiej go trzymac w lodowce
Ekstrakt planuje dodac do Jantaru, ale wlasnie nie pamietam ile... Eiri chyba pisala w pielegnacyjnym, ile dosypuje do 50ml Jantaru. Bede musiala poszukac
Nie czuje sie jeszcze na silach zeby robic wlasne wcierki, zreszta pewnie nie mam polowy skladnikow
Ja lniany zawsze trzymałam w lodówce, pani w aptece tak mi radziła. Wyjęła z lodówki i szybko kazała zmykać do domu A etykiety nie czytałam więc nie wiem jak tam było Ogólnie mam laskowy i krokosz i oba poszły zgodnie z instrukcją do lodówki.

Eiri pisała, że do 50ml 3.5ml Tylko myślałam, że znasz może jakiś inny przepis A jak stosujesz l-cysteine?
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 16:07   #98
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Dzieki! Watpliwosci mam od czasu, gdy przechowywalam olej lniany w temp. pokojowej zgodnie z informacja podana na butelce, a potem sie dowiedzialam tu na wizazu, ze lepiej go trzymac w lodowce
Ekstrakt planuje dodac do Jantaru, ale wlasnie nie pamietam ile... Eiri chyba pisala w pielegnacyjnym, ile dosypuje do 50ml Jantaru. Bede musiala poszukac
Nie czuje sie jeszcze na silach zeby robic wlasne wcierki, zreszta pewnie nie mam polowy skladnikow
Tak, dodawałam 3,5ml Generalnie staram się nie przekraczać zalecanych przez ZSK stężeń (3-7%).

Z Twoich zamówionych składników można wyczarować elegancką wcierkę A nawet kilka wersji
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 16:18   #99
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
Tak, dodawałam 3,5ml Generalnie staram się nie przekraczać zalecanych przez ZSK stężeń (3-7%).
Z Twoich zamówionych składników można wyczarować elegancką wcierkę A nawet kilka wersji
O, to nawet nie wiedzialam Jaka na przyklad?

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
Ja lniany zawsze trzymałam w lodówce, pani w aptece tak mi radziła. Wyjęła z lodówki i szybko kazała zmykać do domu A etykiety nie czytałam więc nie wiem jak tam było Ogólnie mam laskowy i krokosz i oba poszły zgodnie z instrukcją do lodówki.

Eiri pisała, że do 50ml 3.5ml Tylko myślałam, że znasz może jakiś inny przepis A jak stosujesz l-cysteine?
Z L-cysteina tez nie bede oryginalna, chce zrobic z niej plukanke wg przepisu z ZSK I chyba nawet zrobie ja dzis
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 18:10   #100
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
O, to nawet nie wiedzialam Jaka na przyklad?
Ja miałam/mam większość tego, co zamówiłaś ( nie mam cysteiny i ekstraktu z granatów, inny hydrolat) i mieszałam poszczególne składniki w różnych konfiguracjach, jedynie liposomy z kofeiną są stale obecne
Dozwolone stężenia biorę z ZSK.

Ja bym zrobiła np takie zestawy:
liposomy + aloes + mocznik + All-in-One + hydrolat
liposomy + ekstrakt + aloes + mleczko pszczele + hydrolat

__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 18:56   #101
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
Ja miałam/mam większość tego, co zamówiłaś ( nie mam cysteiny i ekstraktu z granatów, inny hydrolat) i mieszałam poszczególne składniki w różnych konfiguracjach, jedynie liposomy z kofeiną są stale obecne
Dozwolone stężenia biorę z ZSK.

Ja bym zrobiła np takie zestawy:
liposomy + aloes + mocznik + All-in-One + hydrolat
liposomy + ekstrakt + aloes + mleczko pszczele + hydrolat

Dzieki Cos pokombinuje, jak juz wykoncze Seboradin - na wypadanie niestety raczej srednio mi pomaga. Moze pododaje co nieco do Jantaru, albo tak jak piszesz zrobie na hydrolacie
Jak dlugo tego typu wcierki moga stac (w lodowce)?
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-24, 15:34   #102
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Dzieki Cos pokombinuje, jak juz wykoncze Seboradin - na wypadanie niestety raczej srednio mi pomaga. Moze pododaje co nieco do Jantaru, albo tak jak piszesz zrobie na hydrolacie
Jak dlugo tego typu wcierki moga stac (w lodowce)?
Nie wiem. Mówi się zazwyczaj o dwóch tygodniach. Ja kupiłam konserwant, bo lubię trzymać wcierki pod ręką przy komputerze.
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 19:14   #103
rita888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

witam! znalazłam ostatnio szampon o takim składzie:woda, glukozyd kokosowy, olej kokosowy*, wyciąg z pokrzywy *, wyciąg ze skrzypu polnego*, lecytyna, wyciąg z rozmarynu*, sok z liści aloesu*, kwas lewulinowy & gliceryna (pochodzenia roślinnego), guma ksantanowa, wyciąg z brodaczki, kwas cytrynowy, wyciąg z rumianku*
wiec ogólnie sama natura, wydaje mi sie ze do krecowych powinien byc super np przez ten olej kokosowy. tylko ze jest bardzo drogi wiec wpadłam na pomysł zeby zrobic sobie taki z pólproduktów bo wydaje sie składowo prosty. tylko teraz mam pytanko do Was. Czy macie może jakieś pomysły jakie proporcje trzeba zastosowac aby działał. Wydaje mi sie ze warto spróbowac. co o tym myślicie?
rita888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 06:35   #104
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Lightbulb Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Niedawno komus Eloe podała takie proporcje:
Cytat:
Wariacja na temat:
Proporcje zaczynasz od wody - od 50 do 60 %
Coco glucoside do 15%
Olej kokosowy od 5 do 10%
wyciągi skrzyp/pokrzywa po 5%
lecytyna ok. 5%
Reszta w ilościach minimalnych.
Być może objawi się któraś specjalistka od szamponów, wtedy sama też chętnie skorzystam A tak to najlepiej zainspirować się przepisem z któregoś sklepu
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 17:26   #105
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Moja nowa wcierka "na bogato"

Na 50ml płynu:

liposomy z argininą i kofeiną 7% - 3,5ml
liposomy z pokrzywą 7% - 3,5ml
niacynamid 5% - 2,5ml
pantenol 1% - 0,5ml (kilka kropli)
mleczan sodu 7% - 3,5ml
kwas hialuronowy (roślinny) 10% - 5ml
biostymina 2% - 1ml
hydrolat (u mnie oczarowy) 61% - 30,5ml

Uwaga 1 - Ph mi wyszło ok. 8, więc dodałam mikroskopijną ilość kwasku cytrynowego, żeby je obniżyć, bo liposomy lubią troszkę mniejsze ph, poza tym mam wrażenie, że i skalpowi to bardziej służy.

Uwaga 2 - myślę, że hydrolatu można dać więcej i wcierka nadal będzie działać (ja dolałam 10ml)

Uwaga 3 - biostyminę można zastąpić aloesem zatężonym

Mija drugi tydzień stosowania, wcierka nie zabija, włosy ładne, skalp zdrowy, wypadanie w normie
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:07   #106
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Eiri, Ty zdolna bestia jesteś, to może pomożesz cos ukręcić? Zależałoby mi najbardziej na jakims psikaczu reanimacyjnym bądź na wcierce przeciw wypadaniu włosów. Mogłabym Ci podać to, co mam i cos bys mi wymyśliła?
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:16   #107
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez pussynka Pokaż wiadomość
Eiri, Ty zdolna bestia jesteś, to może pomożesz cos ukręcić? Zależałoby mi najbardziej na jakims psikaczu reanimacyjnym bądź na wcierce przeciw wypadaniu włosów. Mogłabym Ci podać to, co mam i cos bys mi wymyśliła?
Jeśli będę w stanie, to chętnie pomogę Psikacze reanimacyjne ćwiczę od długiego czasu, ale szczerze - nie znalazłam jeszcze zadowalającej receptury. Natomiast wcierki przeciw wypadaniu jak najbardziej robię i chyba są całkiem niezłe.
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:43   #108
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
Jeśli będę w stanie, to chętnie pomogę Psikacze reanimacyjne ćwiczę od długiego czasu, ale szczerze - nie znalazłam jeszcze zadowalającej receptury. Natomiast wcierki przeciw wypadaniu jak najbardziej robię i chyba są całkiem niezłe.
No to zaczynam:
1. Półprodukty:
kwas hialuronowy 1%
koncentrat aloesu x10
mleczko pszczele
hydrolizat keratyny
d-pantenol
hydrolizat jedwabiu
spirulina
l-cysteina
glinka biała
gliceryna
parafina
olejek awokado
masło shea
hydrolat z nasion sł. migdałów
2. Ziółka:
skrzyp polny
rozmaryn
nagietek
rumianek
szałwia
lipa
oczywiście liście (w sensie, że suszone), mogę coś dokupić jakby co - tylko nie chciałabym przesuszu ani rozjasnienia
3. Produkty gotowe:
oliwa z oliwek
olej słonecznikowy
olejek Alterra pom. brzoza
BD dla dzieci
Jantar
no i trochę odżywek ale chyba niepotrzebne...
Wymyślisz cosik?
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:46   #109
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

eiri i ja i ja bym prosiła masz jakiś pomysł na coś ciekawego (na zniszczenia lub porost) co by się dało zrobić z tego: L-cysteina; olej z krokosza i laskowy; ekstrakt z karnityną, argininą i kofeiną; wyciąg z aloesu; elastyna z kolagenem; hydrolizat jedwabiu i keratyny Oczywiście ziółka i Jantar też mam. Bo z tych poprzednich co Wy wymieniałyście wcześniej to zawsze mi czegoś brakuje
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?


Edytowane przez vanadis
Czas edycji: 2012-02-28 o 19:47
vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 15:21   #110
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Ziółka suszone to nie moja działka Zapytajcie Ajrish, ona ma to lepiej obcykane.

Pussynka, ja u Ciebie widzę raczej materiał na lekki spray do włosów, do wcierania czegoś mi brakuje, składnika wzmacniającego/odżywczego. Może l-cysteina by się nadawała, ale:
-nie miałam jej nigdy w ręku i nie mam doświadczenia
-jej zapach we wcierce trzymałby się długo i obezwładniał otoczenie.

Keratyny do wcierania zdecydowanie nie polecam. Jedwabiu nie miałam, ale podejrzewam, że może krzywdzić podobnie jak keratyna - choć kto wie?

Vanadis, możesz łatwo stunningować Jantar swoimi półproduktami

Jantar stunningowany:

Jantar 50ml
liposomy z argininą 3,5-4 ml
aloes zatężony 5ml


Hyrolizaty i kolagen z elastyną dawałabym do psikaczy na włosy nie na skalp. Nad receptura do psikacza pracuję, ale na razie efekty mi się nie podobają, albo włosy szorstkie, albo oklapnięte, albo sztywne, normalnie fuj
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 16:45   #111
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

A może być i spray, byle włosy były zdrowsze i ładniejsze
Masz cosik?
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 17:10   #112
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Zioła które NIE wysuszają wymieniłam w poście podpiętym w pierwszym poście zakręconego, w FAQ / w mym blogu wizażowym.
Cała reszta zakładam że będzie wysuszać
Większość już wypróbowałam na sobie
Te są śluzowe albo powlekające ("glutogenne") i w ciemno dam je nawet dziecku z AZS

Być może tych ziół jest więcej, ale w moim przypadku wystarczy że coś nie jest tłuste to już wysusza, nawet aloes muszę dotłuszczać

BTW własnie poczyniłam psikadło na skalp (coś mnie uczuliło i trzeba naprawić) :
sok z aloesu z parapetu - 1-2 łyżki
gliceryna - 1 łyżeczka
SLP psik
olej bawełniany 10 kropli

bez emulgatora próbowałam - było źle :P
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 17:27   #113
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Dzięki, zerknę do
Ciebie raz jeszcze. Mam nadzieję, że w końcu się w tym wszystkim połapię, bo zamówienie z zsk leży a ja nie wiem co z tym robić...
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 17:29   #114
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Post nazywa się Przykazania wrażliwca albo Wskazówki dla wrażliwców
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 10:58   #115
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez pussynka Pokaż wiadomość
A może być i spray, byle włosy były zdrowsze i ładniejsze
Masz cosik?
Nie mam. Szukam receptury, która ożywi włosy i odświeży skręt a jednocześnie nie zrobi przyklapu i nie spowoduje szorstkości/puszenia. Ale to jak szukanie świętego Graala
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 11:03   #116
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Opisałas to idealnie - oby Cię olsniło
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 11:21   #117
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Ale mi się zamówienie na ZSK kroi koleżanki już nazbierały dobroci za 70 zł więc moje marne 50zł to będzie nic ;P koszty przesyłki się podzielą sesese

nie wiem co kupić
cysteine
detergenta
ekstrakt antyhistaminowy?


aaaAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaa aa <biega w kółko i krzyczy>

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Olej z pestek malin

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Alkohol cetylowy ...

EDIT
Mocznik albo kwas mlekowy :sciana:
__________________
Falowana!


Edytowane przez AjriszMarta
Czas edycji: 2012-03-05 o 12:24
AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 11:33   #118
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

ja pluje sobie w brode ze nie wzielam FEOG ;( a już był w koszyczku...
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 12:10   #119
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
ja pluje sobie w brode ze nie wzielam FEOG ;( a już był w koszyczku...
Mam i nie używam za często
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 12:53   #120
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Ja używam go zawsze, gdy robię wcierki na bazie hydrolatu. Muszę, bo 50-60ml wcierki, które jednorazowo produkuję, stoi 3 tygodnie i do tego nie w lodówce tylko na parapecie.
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-13 19:43:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:18.