Mamusie KWIETNIOWE 2020 - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-17, 08:40   #4621
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Moj ma teraz jakis spokojniejszy czas. Zresztą synek tez sie ledwo ruszal, za to teraz nadrabia

Czekam na ostatnie pobranie na krzywej i szczerze powiedziawszy nawet nie poczulam tej ilości cukru. To popołudnia zniose jajako bo obawiam sie o wyniki.

Troche wam zazdroszcze tego kompletowania od zera wyprawki, na upartego moglabym dokupic tylko pampersy . Moze jak sie zdecydujemy na trzecie to sie trafi dziewczynka i wtedy sobie odbije

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 08:48   #4622
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
A ile wcześniej robi sie planowaną cesarke? Mam jaszcze 7 tygodni czasu zeby sie podniosło. Jak do 30 tygodnia się nie podniesie to będę musiała mieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mówisz o łożysku przodującym? Czytałam, że w takiej sytuacji planuje się cesarkę jak tylko ciąża będzie donoszona, czyli po skończeniu 37. tygodnia. Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej nie będzie żadnych komplikacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 09:12   #4623
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Mówisz o łożysku przodującym? Czytałam, że w takiej sytuacji planuje się cesarkę jak tylko ciąża będzie donoszona, czyli po skończeniu 37. tygodnia. Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej nie będzie żadnych komplikacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. Mówiłam o przodujacym. To sie może okazać ze będę rodzić jeszcze w marcu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 09:26   #4624
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ania a po 30tc już nie ma szans żeby się podniosło? Ja muszę na kolejnej wizycie dokładnie o to łożysko pomęczyć. Bo wiem że nisko, ale chyba nie przodujące. Wg mojego lekarza nie ma się czym martwić. Ale wiadomo jak jest :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 09:32   #4625
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Mi na ostatniej wizycie z usg lekarz powiedział,że mam nisko łożysko, ale nie przodujące,żebym nie myliła tych dwóch rzeczy. Mam je na tylnej ścianie, nisko, ale nie zakrywa ujścia szyjki. Mówił,że może się podnieść. Zastanawiam się czy może się z takiego łożyska jeszcze zrobić przodujące.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 10:07   #4626
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ania a po 30tc już nie ma szans żeby się podniosło? Ja muszę na kolejnej wizycie dokładnie o to łożysko pomęczyć. Bo wiem że nisko, ale chyba nie przodujące. Wg mojego lekarza nie ma się czym martwić. Ale wiadomo jak jest :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak mi na prenatalnych mówiła że już jest bardzo mała szansa i zazwyczaj wtedy umawiają cesarke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Mi na ostatniej wizycie z usg lekarz powiedział,że mam nisko łożysko, ale nie przodujące,żebym nie myliła tych dwóch rzeczy. Mam je na tylnej ścianie, nisko, ale nie zakrywa ujścia szyjki. Mówił,że może się podnieść. Zastanawiam się czy może się z takiego łożyska jeszcze zrobić przodujące.
Z tego co mi mówili to raczej nie bo by musiało się obniżyć. Ja mam też nie przodujace całkowicie tylko brzeznie czyli się styka i na tylnej ścianie. Na przedniej jak jest to podobno większa szansa że się podniesie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 10:14   #4627
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
A ile wcześniej robi sie planowaną cesarke? Mam jaszcze 7 tygodni czasu zeby sie podniosło. Jak do 30 tygodnia się nie podniesie to będę musiała mieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dzis mialam wyklad dla studentow na sali na ten temat. jesli nie ma jakis zagrozen dla matki i dziecka to taka cesarke "na zimno" planuje sie w skonczonym 39 tygodniu, bo wtedy jest pewnosc ze uklad oddechowy jest dojrzaly.


Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-17, 10:18   #4628
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ania a po 30tc już nie ma szans żeby się podniosło? Ja muszę na kolejnej wizycie dokładnie o to łożysko pomęczyć. Bo wiem że nisko, ale chyba nie przodujące. Wg mojego lekarza nie ma się czym martwić. Ale wiadomo jak jest :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Generalnie są trzy odmiany "przodowania": centralnie, kiedy zakrywa całe ujście; brzeżnie przodujące, kiedy łożysko styka się z zewnętrznym ujściem i trzecie (nie pamiętam nazwy), kiedy jest mniej niż 2 cm od ujścia. Żeby dokładnie to sprawdzić lekarz powinien zrobić USG przezpochwowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Czekam na ostatnie pobranie na krzywej i szczerze powiedziawszy nawet nie poczulam tej ilości cukru. To popołudnia zniose jajako bo obawiam sie o wyniki.
Na mnie też glukoza nie robi wrażenie. Ale razem ze mną czekała inna dziewczyna w ciąży i ona niestety zwymiotowała po ok. godzinie i musi całe badanie powtórzyć.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek

Edytowane przez Juliette88
Czas edycji: 2019-12-17 o 10:20
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 10:28   #4629
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Tak mi na prenatalnych mówiła że już jest bardzo mała szansa i zazwyczaj wtedy umawiają cesarke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Z tego co mi mówili to raczej nie bo by musiało się obniżyć. Ja mam też nie przodujace całkowicie tylko brzeznie czyli się styka i na tylnej ścianie. Na przedniej jak jest to podobno większa szansa że się podniesie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje jest na przedniej. To mam nadzieję że się podniesie . Z resztą wg mojego lekarza to że nisko to nic. Jeśli przodujące to dopiero wtedy się martwimy. No i cesarka wiadomo bo łożysko się nie może urodzić pierwsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 10:40   #4630
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Generalnie są trzy odmiany "przodowania": centralnie, kiedy zakrywa całe ujście; brzeżnie przodujące, kiedy łożysko styka się z zewnętrznym ujściem i trzecie (nie pamiętam nazwy), kiedy jest mniej niż 2 cm od ujścia. Żeby dokładnie to sprawdzić lekarz powinien zrobić USG przezpochwowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Na mnie też glukoza nie robi wrażenie. Ale razem ze mną czekała inna dziewczyna w ciąży i ona niestety zwymiotowała po ok. godzinie i musi całe badanie powtórzyć.
No ja mam to brzezne. Całkowite jest najgorsze. Ja co wizytę mam usg przezpochwowe. Jutro kolejna. Zobaczymy czy się podniosło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 10:45   #4631
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
A ile wcześniej robi sie planowaną cesarke? Mam jaszcze 7 tygodni czasu zeby sie podniosło. Jak do 30 tygodnia się nie podniesie to będę musiała mieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak dokładnie to nie wiem bo ja nie miałam. Bratowa i koleżanki. Jedne w terminie, inne nawet 2 tygodnie przed. Nie znam nikogo z planowaną cesarką z weekendu a co dopiero w Wielkanoc. W szpitalu gdzie ja rodze wt, śr, czw są planowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-17, 11:21   #4632
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

U mnie tez lozysko brzezne, ale plamie troche nadal. Raczej zostane w szpitalu dopoki sie nie podniesie. I oby sie podnioslo...

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 11:26   #4633
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sugar cube Pokaż wiadomość
U mnie tez lozysko brzezne, ale plamie troche nadal. Raczej zostane w szpitalu dopoki sie nie podniesie. I oby sie podnioslo...

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
Musi się podnieść! Chyba w szpitalu o to najłatwiej, bo poza leżeniem nie ma co robić.. trzymam kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 11:28   #4634
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Trzymam kciuki za wasze łożyska dziewczyny, niech się podnoszą i już bez takich stresów oby do końca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 11:32   #4635
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Musi się podnieść! Chyba w szpitalu o to najłatwiej, bo poza leżeniem nie ma co robić.. trzymam kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wkurza mnie ze mimo lezenia i tak plamie. Zabronili mi nawet chodzic po herbate, tylko do lazienki.... Takze wiecej lezec sie nie da.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 11:45   #4636
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sugar cube Pokaż wiadomość
No wkurza mnie ze mimo lezenia i tak plamie. Zabronili mi nawet chodzic po herbate, tylko do lazienki.... Takze wiecej lezec sie nie da.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
Na polnej jesteś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 12:52   #4637
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Na polnej jesteś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 13:45   #4638
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sugar cube Pokaż wiadomość
Tak.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
Gdzie będziesz rodzić? Pewnie polna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 14:31   #4639
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Moja dzidzia jest najbardziej aktywna wieczorem. Chyba będzie nocnym markiem
Ostatnio jest mi cały czas gorąco... w przychodni czy sklepie nie mogę wytrzymać. Też tak macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-17, 14:40   #4640
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Moja dzidzia jest najbardziej aktywna wieczorem. Chyba będzie nocnym markiem
Ostatnio jest mi cały czas gorąco... w przychodni czy sklepie nie mogę wytrzymać. Też tak macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak. Najgorzej w sklepie. A co będzie potem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 14:48   #4641
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Gdzie będziesz rodzić? Pewnie polna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Synka rodzilam sn na Raszei, bardzo spoko wspominam, wanna na porodowce, pilka itd. Teraz tez chcialam, ale w obecnej sytuacji to nie wiem. Zobaczymy jak to sie potoczy.
Jesli cokolwiek bedzie przed terminiem, albo z komplikacjami, no to Polna.


Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 15:03   #4642
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Moja dzidzia jest najbardziej aktywna wieczorem. Chyba będzie nocnym markiem
Ostatnio jest mi cały czas gorąco... w przychodni czy sklepie nie mogę wytrzymać. Też tak macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, w sklepach jest tak gorąco że muszę ściągac kurtkę bo bym chyba zemdlala.. Ale i tak mega się cieszę że ciążę przechodzimy w zimę bo latem chyba bym nosa z domu nie wytknela, wolę chlodek. Najlepiej się czuje jak jest kilka stopni na minusie, wtedy mogę chodzić na spacery kilometrami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 15:46   #4643
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Tak, w sklepach jest tak gorąco że muszę ściągac kurtkę bo bym chyba zemdlala.. Ale i tak mega się cieszę że ciążę przechodzimy w zimę bo latem chyba bym nosa z domu nie wytknela, wolę chlodek. Najlepiej się czuje jak jest kilka stopni na minusie, wtedy mogę chodzić na spacery kilometrami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja przechodziłam ciążę w lecie. Rodziłam we wrześniu. Właściwie to nie było tak źle. Rano i popołudniu książka w cieniu pod drzewem na lezaczku. W południe drzemka w domu ( mam sypialnie na zachód, stary dom i grube mury więc chłodek był). Jedynie noce bywały ciężkie pod koniec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 16:15   #4644
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Moja dzidzia jest najbardziej aktywna wieczorem. Chyba będzie nocnym markiem
Ostatnio jest mi cały czas gorąco... w przychodni czy sklepie nie mogę wytrzymać. Też tak macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jak jadę do galerii albo sklepu autem biorę kurtkę wiosenną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 17:57   #4645
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja też się teraz rozbieram jak gdzieś wchodzę. Ostatnio byłam na pokazach gimnastycznych na hali i większość ludzi była w kurtkach ,swetrach, a ja ściągnęłam sweter i kurtkę i chodziłam tam na krótki rękawek w sukience i cienkich rajstopach. Było mi gorąco.

Ale się wkurzyłam. Znalazłam rodzicom do sprzątanie babkę na 1 dzień przez ciotkę, miała posprzątać im jeden duży pokój, umyć jedno okno w tymże pokoju, łazienkę, kuchnię. Zawsze ja przyjeżdzałam im pomagać w sprzątaniu, teraz mi nie wolno...A oni są starzy i chorzy poważnie. Tata ma raka, bierze chemię ma 80lat, mama 77 i jest po
złamaniu kręgosłupa. Także zamówiłam im przed świętami sprzątanie tych najważniejszych pomieszczeń. Wczesńiej przychodziła do sprzątania jakaś inna Pani,ale teraz jest chora i nie mogła. Wyobrażcie sobie,że ta Pani co dzisiaj u nich sprzątała zażyczyła sobie za to sprząanie za 8 godzin 400zł . Jeden pokój, łazienka i kuchnia. Wyszło 50zł za godzinę. M . Fakt, mogliśmy zapytać przed sprzątaniem ile weżmie za godzinę, ale tato zapomniał zapytać. Uznał,że cena nie będzie się dużo rożniłą do tego co płącił tamtej poprzedniej Pani. Tamta brała 15zł na godzinę. Dodam,że sprzątanie miało miejsce nie w Wawie, a w mniejszym mieście powiatowym. Zadzwonił do mnie i dał mi tą osobę do tel. Ta Pani powiedziała,że za ściaranie kurzy bierze 20zł za godz. jak jej powiedziałam,że w Wawie stawka za sprzątanie to 20zł/godz. Mówi,że tak jej ludzie płacą jak idzie gdzieś sprzątać. Mówi, ja jestem bezrobotna...A ja na to,że a moi rodzice są emerytami, ale to chyba nie ma nic do rzeczy. Jak ma takie wysokie wymagania finansowe, to powinna chyba o tym uprzedzić przed sprzątaniem, zwłaszcza,że nie było ustalane ile bierze. Powiedziała,że nie umiemy docenić cięzkiej pracy fizycznej..Mój ojciec tydzień temu płacił facetowi za postawienie ogrodzenia ,gdzie facet musiał wylewac cement i nosić cięzkie elemnty itd..i wziął 20zł za godz. , a ta kobietka za sprzątnięcie 3ch pomieśzczeń chciała 50zł/godz. Tak mnie wkurzyła ta sytuacja,że brzuch mnie rozbolał. Dostałam takich skurczy, stwardniał mi brzuch,aż chciałam dzwonić po karetkę . Na szczęście minęło po 20min. jak położyłam się plackiem w łazience na podłodze. Zobaczyła dom ładny i stwierdziła,że ich oskubie...a to są emeryci i liczą się z każdym groszem. Oszustka. Dobrze,że do mnie zadzwonili, ale ja tez miałam nerwy przez nią. Dali jej 200zł za to sprzątanie w końcu, wyszła wkurzona od nich..
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 19:40   #4646
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Noc zakupów 5.10.15 czemu ja dopiero dzisiaj na to wpadłam ..
Coś skorzystam napewno .


Od początku ciąży mam jeden problem zimny brzuch , nie wiem jak z tym sobie radzić ;( noszę sweterki itp mi ciepło a brzuszek zimny nadal

Edytowane przez EwkaP
Czas edycji: 2019-12-18 o 08:06
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 19:56   #4647
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Noc zakupów 5.10.15 czemu ja dopiero dzisiaj na to wpadłam ..

Coś skorzystam napewno .





Od pocz ciąży mam jeden problem zimny brzuch , nie wiem jak z tym sobie radzić ;( noszę sweterki itp mi ciepło a brzuszek zimny nadal


Kurczę mam tak samo!!!
Jak były chłodniejsze dni to leginsy z ciążowym wysokim stanem, podkoszulka, sweter, kurtka i po spacerze z psem wracałam i brzuch zimny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 20:31   #4648
madziarek1
Rozeznanie
 
Avatar madziarek1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 586
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ja przechodziłam ciążę w lecie. Rodziłam we wrześniu. Właściwie to nie było tak źle. Rano i popołudniu książka w cieniu pod drzewem na lezaczku. W południe drzemka w domu ( mam sypialnie na zachód, stary dom i grube mury więc chłodek był). Jedynie noce bywały ciężkie pod koniec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też rodziłam we wrześniu i w kwietniu, dużo lepiej wspominam ciążę z lata. Kiecka i klapki, cień, jeziorko, kocham lato. Za to poród w kwietniu był lepszy bo całe lato z maleństwem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziarek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 20:35   #4649
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Ja też się teraz rozbieram jak gdzieś wchodzę. Ostatnio byłam na pokazach gimnastycznych na hali i większość ludzi była w kurtkach ,swetrach, a ja ściągnęłam sweter i kurtkę i chodziłam tam na krótki rękawek w sukience i cienkich rajstopach. Było mi gorąco.

Ale się wkurzyłam. Znalazłam rodzicom do sprzątanie babkę na 1 dzień przez ciotkę, miała posprzątać im jeden duży pokój, umyć jedno okno w tymże pokoju, łazienkę, kuchnię. Zawsze ja przyjeżdzałam im pomagać w sprzątaniu, teraz mi nie wolno...A oni są starzy i chorzy poważnie. Tata ma raka, bierze chemię ma 80lat, mama 77 i jest po
złamaniu kręgosłupa. Także zamówiłam im przed świętami sprzątanie tych najważniejszych pomieszczeń. Wczesńiej przychodziła do sprzątania jakaś inna Pani,ale teraz jest chora i nie mogła. Wyobrażcie sobie,że ta Pani co dzisiaj u nich sprzątała zażyczyła sobie za to sprząanie za 8 godzin 400zł . Jeden pokój, łazienka i kuchnia. Wyszło 50zł za godzinę. M . Fakt, mogliśmy zapytać przed sprzątaniem ile weżmie za godzinę, ale tato zapomniał zapytać. Uznał,że cena nie będzie się dużo rożniłą do tego co płącił tamtej poprzedniej Pani. Tamta brała 15zł na godzinę. Dodam,że sprzątanie miało miejsce nie w Wawie, a w mniejszym mieście powiatowym. Zadzwonił do mnie i dał mi tą osobę do tel. Ta Pani powiedziała,że za ściaranie kurzy bierze 20zł za godz. jak jej powiedziałam,że w Wawie stawka za sprzątanie to 20zł/godz. Mówi,że tak jej ludzie płacą jak idzie gdzieś sprzątać. Mówi, ja jestem bezrobotna...A ja na to,że a moi rodzice są emerytami, ale to chyba nie ma nic do rzeczy. Jak ma takie wysokie wymagania finansowe, to powinna chyba o tym uprzedzić przed sprzątaniem, zwłaszcza,że nie było ustalane ile bierze. Powiedziała,że nie umiemy docenić cięzkiej pracy fizycznej..Mój ojciec tydzień temu płacił facetowi za postawienie ogrodzenia ,gdzie facet musiał wylewac cement i nosić cięzkie elemnty itd..i wziął 20zł za godz. , a ta kobietka za sprzątnięcie 3ch pomieśzczeń chciała 50zł/godz. Tak mnie wkurzyła ta sytuacja,że brzuch mnie rozbolał. Dostałam takich skurczy, stwardniał mi brzuch,aż chciałam dzwonić po karetkę . Na szczęście minęło po 20min. jak położyłam się plackiem w łazience na podłodze. Zobaczyła dom ładny i stwierdziła,że ich oskubie...a to są emeryci i liczą się z każdym groszem. Oszustka. Dobrze,że do mnie zadzwonili, ale ja tez miałam nerwy przez nią. Dali jej 200zł za to sprzątanie w końcu, wyszła wkurzona od nich..
Ja dzisiaj zamawiałam usługę i pierwszą rzeczą o którą zapytałam była cena, więc nie powinnaś mieć o to pretensji. Z tego co się orientuję to cena jest normalna, często uzależniona od sprzątanej powierzchni, także nie do końca rozumiem złość. Nawet ludzie z małych miast chcą zarabiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 20:38   #4650
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Madziarek właśnie jedyne co mnie teraz "przekonuje" do tego że zimowa ciąża jest fajna to ten wiosenny poród długie spacerki z maluszkiem. Ale zima w ciąży wcale nie jest fajna. Właśnie to ubieranie, potem gorąco w sklepie, w kolejce. Z samochodu już powoli mi ciężko wychodzić w tych ciuchach zimowych i z brzuchem. Jeszcze styczeń luty to będzie masakra. Pewnie będą mrozy, na dworze ślisko a przecież z dwulatkiem nie będę siedzieć dwa miesiące w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 23:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.