Singielka 30+ popadam w depresję - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-27, 17:11   #61
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Jak tak czasem patrzę po znajomych to niektórzy mają szczęście i zdarza się, że ktoś spada z nieba bez inicjatywy. Z drugiej strony dziewczyny, które aktywnie szukają (ale bez desperacji) trafić nie mogą. Także ja już nie wiem jak to działa.
Autorce polecam ogarnięcie swoich emocji i strachu w pierwszej kolejności. A potem na spokojnie... Byle się nie fiksować za bardzo. Trzymam kciuki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W punkt. Przyjaciółka, która rzadko gdzieś wychodziła, od czasu do czasu umawiała się z portali, ale stwierdziła, że tam sami "dziwacy" poznała świetnego faceta w pracy.
Druga do 29 roku życia nie miała faceta i w sumie nawet nie szukała. Jej życie to było praca - dom. Pewnego dnia jej znajoma dała jej kontakt do swojego kolegi, który szuka dziewczyny. Są razem prawie rok
Siostra mojego ex tylko jeden, krótki związek. Prawie 10 lat sama. Rodzina i znajomi stwierdzili, że będzie pewnie starą panną.W wieku 36 lat poznała faceta...na mszy dla singli, na którą poszła z nudów.
Dlatego często działa przypadek.
Autorka powinna przede wszystkim wyleczyć depresję i zrobić coś, żeby poczuć się dobrze ze sobą. Wtedy dopiero będzie miała szansę kogoś poznać. Na pewno nic na siłę.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 09:21   #62
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
W punkt. Przyjaciółka, która rzadko gdzieś wychodziła, od czasu do czasu umawiała się z portali, ale stwierdziła, że tam sami "dziwacy" poznała świetnego faceta w pracy.
Druga do 29 roku życia nie miała faceta i w sumie nawet nie szukała. Jej życie to było praca - dom. Pewnego dnia jej znajoma dała jej kontakt do swojego kolegi, który szuka dziewczyny. Są razem prawie rok
Siostra mojego ex tylko jeden, krótki związek. Prawie 10 lat sama. Rodzina i znajomi stwierdzili, że będzie pewnie starą panną.W wieku 36 lat poznała faceta...na mszy dla singli, na którą poszła z nudów.
Dlatego często działa przypadek.
Autorka powinna przede wszystkim wyleczyć depresję i zrobić coś, żeby poczuć się dobrze ze sobą. Wtedy dopiero będzie miała szansę kogoś poznać. Na pewno nic na siłę.
No dokładnie, tak jest. Dlatego ja rady typu "nie masz faceta, bo jesteś zbyt bierna" traktuję z przymrużeniem oka.
Czasem to jest po prostu szczęście, by trafić na kogoś w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Ktoś zaliczy setki randek i nic z tego, a ktoś pójdzie na jedną i facet okaże się tym jedynym. Bywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 18:50   #63
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
No dokładnie, tak jest. Dlatego ja rady typu "nie masz faceta, bo jesteś zbyt bierna" traktuję z przymrużeniem oka.
Czasem to jest po prostu szczęście, by trafić na kogoś w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Ktoś zaliczy setki randek i nic z tego, a ktoś pójdzie na jedną i facet okaże się tym jedynym. Bywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, dlatego ja nie szukam, co najwyżej może się sam trafić/ napatoczyć. Wychodzę z założenia, że co ma być, to będzie. I mam święty spokój
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 18:59   #64
IronWidow
Raczkowanie
 
Avatar IronWidow
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 165
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez LhunLai Pokaż wiadomość
Dokładnie, dlatego ja nie szukam, co najwyżej może się sam trafić/ napatoczyć. Wychodzę z założenia, że co ma być, to będzie. I mam święty spokój
Dokładnie!
Mam przyjaciółke, która wiecznie smęciła, że nigdy nikogo nie pozna. Nigdzie nie wychodziła, siedziała tylko w domu, czy internacie, w szkole żadnych chłopaków. Pojechała do koleżanki na wakacje, teraz z jej kuzynem są małżeństwem
Druga też, nigdy żadnych chłopaków, brat jej mówił, że ją to by nikt nawet za nogę nie złapał, pojechała z koleżankami na wakacje, tam się przyplątała jakaś grupka chłopaków, z jednym z nich mieszka od paru lat.
A trzecie gorączkowo szuka chłopaka odkąd skończyła piętnaście lat, każdy napotkany facet to potencjalna para (jest ratownikiem medycznym, czasem przy akcjach nawet policjantów podrywa xd), jak którys się z nią umówi, to potem wszystko by dla niego zrobiła, jeżdzi do nich, wozi ich wszędzie, kupuje prezenty, a oni w końcu mają jej dosyć i ją zostawiają. Już w przeciągu kilku lat nie zliczę, z iloma się spotykała, a miłości jak nie było, tak nie ma.
Ja też wolę sobie poczekać, a nuż się trafi ten jedyny
IronWidow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 19:28   #65
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez LhunLai Pokaż wiadomość
Dokładnie, dlatego ja nie szukam, co najwyżej może się sam trafić/ napatoczyć. Wychodzę z założenia, że co ma być, to będzie. I mam święty spokój

To jest bardzo dobre podejście dla kogoś kto nie chce dzieci albo jest jeszcze bardzo młody.
U kogoś, kto dzieci chce, jak autorka, to jednak raczej pojawi się nieuchronnie presja czasu i pokusa, żeby zacząć coś robić w kierunku znalezienia partnera, zamiast czekać, czy się przypadkiem sam nie znajdzie.

Edytowane przez Monika828282
Czas edycji: 2021-03-01 o 20:12
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 20:49   #66
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
To jest bardzo dobre podejście dla kogoś kto nie chce dzieci albo jest jeszcze bardzo młody.
U kogoś, kto dzieci chce, jak autorka, to jednak raczej pojawi się nieuchronnie presja czasu i pokusa, żeby zacząć coś robić w kierunku znalezienia partnera, zamiast czekać, czy się przypadkiem sam nie znajdzie.
Autorka jest w takim wieku, że mogłaby sobie powiedzieć, że daje sobie rok czy dwa na skupienie na sobie, spełnianie marzeń innych niż związek i rodzina, znalezienie zainteresowań itp. Bez presji znalezienia faceta jest lepiej. Nawet posiadanie konta w apkach randkowych może działać stresująco.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 21:01   #67
IronWidow
Raczkowanie
 
Avatar IronWidow
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 165
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
To jest bardzo dobre podejście dla kogoś kto nie chce dzieci albo jest jeszcze bardzo młody.
U kogoś, kto dzieci chce, jak autorka, to jednak raczej pojawi się nieuchronnie presja czasu i pokusa, żeby zacząć coś robić w kierunku znalezienia partnera, zamiast czekać, czy się przypadkiem sam nie znajdzie.
Tylko, że taka presja wcale nie działa dobrze. Autorka na pewno czuje się zdesperowana i za wszelką cenę chce kogoś znaleźć, a to niekoniecznie może dobrze się skończyć. Zwiąże się z pierwszym, który się napatoczy, będą mieli dziecko, a potem okaże się, że to nie to, albo co gorzej pojawi się "ten jedyny" i będzie żałowała, że nie poczekała. Nie ma też co robić cokolwiek na siłę.
IronWidow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-01, 23:31   #68
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez IronWidow Pokaż wiadomość
A trzecie gorączkowo szuka chłopaka odkąd skończyła piętnaście lat, każdy napotkany facet to potencjalna para (jest ratownikiem medycznym, czasem przy akcjach nawet policjantów podrywa xd), jak którys się z nią umówi, to potem wszystko by dla niego zrobiła, jeżdzi do nich, wozi ich wszędzie, kupuje prezenty, a oni w końcu mają jej dosyć i ją zostawiają. Już w przeciągu kilku lat nie zliczę, z iloma się spotykała, a miłości jak nie było, tak nie ma.
Ja też wolę sobie poczekać, a nuż się trafi ten jedyny
Pewnie uciekają od niej bo czują desperację i nie dziwię im się. Zresztą jej zachowania, które opisałaś, potrafią być na dłuższą metę męczące, no i skoro nie trzeba się o taką osobę starać to pewnie się szybko można nią znudzić.
Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
To jest bardzo dobre podejście dla kogoś kto nie chce dzieci albo jest jeszcze bardzo młody.
U kogoś, kto dzieci chce, jak autorka, to jednak raczej pojawi się nieuchronnie presja czasu i pokusa, żeby zacząć coś robić w kierunku znalezienia partnera, zamiast czekać, czy się przypadkiem sam nie znajdzie.
Ale zrozum, nie masz ŻADNEGO wpływu na to, nawet jeśli będziesz gdzieś wychodziła i poznawała ludzi. I tak możesz nikogo odpowiedniego nie spotkać, do usranej śmierci. I co? Może warto zrozumieć i pogodzić się z tym, że może nie każdemu jest dane mieć dzieci, czy nawet męża. Potem chodzą takie żałosne desperatki, od których czuć desperacją na kilometr i rzucają się na pierwszego lepszego, z którym nie są szczęśliwe i który się na odpowiedzialnego partnera/ojca nie nadaje, z egoistycznych pobudek - bo ONE chcą mieć dziecko, i już! A cholera, że tym samym już na starcie spieprzą dziecku życie oraz psychikę bo zafundują mu gównianego tatę, z którym się pewnie i tak rozstaną (kolejna trauma w postaci rozstania rodziców), to już nie pomyślą Szlag mnie trafia, jak sobie pomyślę o tych pieprzonych egoistkach. I pewnie główną pobudką jest 'żeby mi ktoś szklankę wody na starość podał" , na co też nie ma żadnej gwarancji bo dzieci mogą się od ciebie odwrócić i mieć swoje plany. Mój znajomy jest po 40., przez jakiś czas szukał partnerki ale się poddał bo trafiał wyłącznie na takie desperatki, co to dawcy spermy szukały pod przykrywką chęci wejścia w związek. Masakra. Współczuję głęboko takim kobietom, dla których to jedyny cel życia i nie potrafią po prostu zająć się sobą.
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 00:02   #69
IronWidow
Raczkowanie
 
Avatar IronWidow
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 165
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez LhunLai Pokaż wiadomość
Pewnie uciekają od niej bo czują desperację i nie dziwię im się. Zresztą jej zachowania, które opisałaś, potrafią być na dłuższą metę męczące, no i skoro nie trzeba się o taką osobę starać to pewnie się szybko można nią znudzić.
.
Oczywiście, że tak. Ja też się im totalnie nie dziwię, no ale co poradzić.
Dlatego właśnie ja nie jestem za dawaniem zdesperowanej osobie rad typu: "wszędzie szukaj", bo potem wychodzą z tego zachowania typu moja koleżanka i taka osoba będzie tylko pogrążać się w coraz większej beznadziei, że nikt jej nie chce, albo wszyscy ją zostawiają. najlepiej być szczęśliwym z samym sobą, a nie uzależniać swoje szczęście od posiadania partnera.
IronWidow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 12:22   #70
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez IronWidow Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tak. Ja też się im totalnie nie dziwię, no ale co poradzić.
Dlatego właśnie ja nie jestem za dawaniem zdesperowanej osobie rad typu: "wszędzie szukaj", bo potem wychodzą z tego zachowania typu moja koleżanka i taka osoba będzie tylko pogrążać się w coraz większej beznadziei, że nikt jej nie chce, albo wszyscy ją zostawiają. najlepiej być szczęśliwym z samym sobą, a nie uzależniać swoje szczęście od posiadania partnera.
Popieram w 100%


Pozdro 600 dla urażonej niewiasty, która zgłosiła mój post do modów
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 14:58   #71
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-02, 15:39   #72
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No i ja się właśnie do tego jednego kontekstu odniosłam, nie do wszystkich kobiet.
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 15:51   #73
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez LhunLai Pokaż wiadomość
No i ja się właśnie do tego jednego kontekstu odniosłam, nie do wszystkich kobiet.
Tamten post to taka z lekka mowa nienawiści. Ale luzik.
Nie ja zgłosiłam, ale niegłupie to było.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 20:09   #74
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez IronWidow Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tak. Ja też się im totalnie nie dziwię, no ale co poradzić.
Dlatego właśnie ja nie jestem za dawaniem zdesperowanej osobie rad typu: "wszędzie szukaj", bo potem wychodzą z tego zachowania typu moja koleżanka i taka osoba będzie tylko pogrążać się w coraz większej beznadziei, że nikt jej nie chce, albo wszyscy ją zostawiają. najlepiej być szczęśliwym z samym sobą, a nie uzależniać swoje szczęście od posiadania partnera.
Wtedy najłatwiej trafić na jakiegoś toksycznego gościa. Oni wyczuwają desperację na kilometr.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 20:23   #75
dzwonek_dzyn_dzyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 61
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

A ja się zgadzam z LhunLai. Nie rozumiem za co dostała jakieś ostrzeżenie od administracji. Bo prawda jest niewygodna? Niby dla was to nie jest egoizm powoływać dziecko na świat kierując się strachem przed samotną starością? Jakoś zawsze mi się wydawało, że to trochę inne pobudki powinny być...

Ja bym osobiście nie chciała być dzieckiem takiej kobiety, która zaszła w ciążę z powodów "użytkowych", już sobie planując jak to mam jej na starość usługiwać i zabawiać. I jeszcze pewnie leczyć jej jakieś nieprzepracowane traumy po drodze.
Po prostu takie mam zdanie, że jak ktoś jest rozchwiany emocjonalnie, to najpierw niech dojdzie do ładu sam ze sobą, znajdzie wewnętrzny spokój i jakieś wartościowe cele, do których może dążyć, a dopiero potem niech myśli o dziecku. Powinno mieć każde dziecko szczęśliwy, spokojny dom. Jak nie umiesz tego zapewnić sobie - to jak zapewnisz to komuś? Jak dziecku zapewnisz coś, czego sobie nie umiesz zapewnić?
dzwonek_dzyn_dzyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 20:33   #76
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-03-03 o 17:50
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 20:39   #77
dzwonek_dzyn_dzyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 61
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

A rzeczywiście. Było przekleństwo. Przeoczyłam to jakoś.
dzwonek_dzyn_dzyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 22:20   #78
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez dzwonek_dzyn_dzyn Pokaż wiadomość
A rzeczywiście. Było przekleństwo. Przeoczyłam to jakoś.
Deczko mnie emocje poniosły ale świetnie podsumowałaś w poprzednim poście, o co mi chodziło
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-03, 09:11   #79
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez LhunLai Pokaż wiadomość
Pewnie uciekają od niej bo czują desperację i nie dziwię im się. Zresztą jej zachowania, które opisałaś, potrafią być na dłuższą metę męczące, no i skoro nie trzeba się o taką osobę starać to pewnie się szybko można nią znudzić.

Ale zrozum, nie masz ŻADNEGO wpływu na to, nawet jeśli będziesz gdzieś wychodziła i poznawała ludzi. I tak możesz nikogo odpowiedniego nie spotkać, do usranej śmierci. I co? Może warto zrozumieć i pogodzić się z tym, że może nie każdemu jest dane mieć dzieci, czy nawet męża. Potem chodzą takie żałosne desperatki, od których czuć desperacją na kilometr i rzucają się na pierwszego lepszego, z którym nie są szczęśliwe i który się na odpowiedzialnego partnera/ojca nie nadaje, z egoistycznych pobudek - bo ONE chcą mieć dziecko, i już! A cholera, że tym samym już na starcie spieprzą dziecku życie oraz psychikę bo zafundują mu gównianego tatę, z którym się pewnie i tak rozstaną (kolejna trauma w postaci rozstania rodziców), to już nie pomyślą Szlag mnie trafia, jak sobie pomyślę o tych pieprzonych egoistkach. I pewnie główną pobudką jest 'żeby mi ktoś szklankę wody na starość podał" , na co też nie ma żadnej gwarancji bo dzieci mogą się od ciebie odwrócić i mieć swoje plany. Mój znajomy jest po 40., przez jakiś czas szukał partnerki ale się poddał bo trafiał wyłącznie na takie desperatki, co to dawcy spermy szukały pod przykrywką chęci wejścia w związek. Masakra. Współczuję głęboko takim kobietom, dla których to jedyny cel życia i nie potrafią po prostu zająć się sobą.
Dosadnie, ale 100% racji

Dzieci to nie jest jakis towar na półce w sklepie, ktory można sobie "chciec i już" na tupnięcie nóżką, najlepiej jak najszybciej, nieważne z kim, bo "presja czasu", bo każdemu się należy. Okropne podejście, bardzo krzywdzące dla tych dzieci. Chcieć to sobie można lody na deser.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-03, 12:31   #80
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Dosadnie, ale 100% racji

Dzieci to nie jest jakis towar na półce w sklepie, ktory można sobie "chciec i już" na tupnięcie nóżką, najlepiej jak najszybciej, nieważne z kim, bo "presja czasu", bo każdemu się należy. Okropne podejście, bardzo krzywdzące dla tych dzieci. Chcieć to sobie można lody na deser.
Dokładnie





Pozdro 600 dla rybeczkiwizaz, którą zżera zazdrość i która zachowuje się jak dziecko, wysyłając mi obraźliwe pw
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-03, 14:26   #81
dfa92456d73d4ef7a78ce2327709265e19ebf5a3_60cd257269584
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 276
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Odnoszę wrażenie, że autorka po prostu powinna zacząć żyć swoim życiem a nie patrzeć kto z kim się żeni, zaciąża itp.
I co, 30 lat to magiczna granica jakaś, ja wiem, staropanieństwa?
Z moich znajomych - koleżanka się sparowała w wieku 47 lat, inna w wieku 42 ( i to będąc już babcią) tylko ani jedna ani druga nie jojczyła i nie miała parcia na związek, od pojawił się fajny facet i pykło. A żyły no, może nie pełnią życia bo co to w ogóle znaczy ale miały swoje zainteresowania, aerobiki, rowery - coś robiły, a nie popadały w marazm.

I ja wcale nie twierdzę, że nie należy szukać bo wiadomo, tworzy się siłą rzeczy więcej okazji do poznania kogoś ciekawego ale o wiele lepiej według mnie robić to co się lubi i nie zamykać się na znajomości.
dfa92456d73d4ef7a78ce2327709265e19ebf5a3_60cd257269584 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-03, 14:47   #82
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

[1=dfa92456d73d4ef7a78ce23 27709265e19ebf5a3_60cd257 269584;88552571]Odnoszę wrażenie, że autorka po prostu powinna zacząć żyć swoim życiem a nie patrzeć kto z kim się żeni, zaciąża itp.
I co, 30 lat to magiczna granica jakaś, ja wiem, staropanieństwa?
Z moich znajomych - koleżanka się sparowała w wieku 47 lat, inna w wieku 42 ( i to będąc już babcią) tylko ani jedna ani druga nie jojczyła i nie miała parcia na związek, od pojawił się fajny facet i pykło. A żyły no, może nie pełnią życia bo co to w ogóle znaczy ale miały swoje zainteresowania, aerobiki, rowery - coś robiły, a nie popadały w marazm.

I ja wcale nie twierdzę, że nie należy szukać bo wiadomo, tworzy się siłą rzeczy więcej okazji do poznania kogoś ciekawego ale o wiele lepiej według mnie robić to co się lubi i nie zamykać się na znajomości.[/QUOTE]

Ale skoro ta 42-latka już była babcią, to znaczy, że miała też dziecko, tak więc najważniejszy cel życia miała dawno odhaczony mogła się na luzie skupić na poznawaniu fajnych facetów, a nie tylko dawcy nasienia.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-03, 18:22   #83
Burza90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 22
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cinderella Girl i krycha_krycha, dziękuję wam za zrozumienie.

Przecież nie chcę być z byle kim ani wrabiać kogoś w dziecko, tylko stworzyć fajny, partnerski związek i własną rodzinę. Problem jest w tym że nie mam 25 lat tylko 32, nigdy nie zainteresował się mną żaden facet i mimo starań nic się nie dzieje. I to mnie martwi. Wiadomo że miłość można znaleźć w każdym wieku ale dziecka mieć już nie.
Burza90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-03, 19:13   #84
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez Burza90 Pokaż wiadomość
Cinderella Girl i krycha_krycha, dziękuję wam za zrozumienie.

Przecież nie chcę być z byle kim ani wrabiać kogoś w dziecko, tylko stworzyć fajny, partnerski związek i własną rodzinę. Problem jest w tym że nie mam 25 lat tylko 32, nigdy nie zainteresował się mną żaden facet i mimo starań nic się nie dzieje. I to mnie martwi. Wiadomo że miłość można znaleźć w każdym wieku ale dziecka mieć już nie.
Na Twoim miejscu zamrozilabym komórki jajowe, wtedy możesz zachodzić w ciążę nawet do 50-tki, więc sama przyznasz, że presję czasu miałabyś mniejszą i mogłabyś spokojnie rozglądać się za fajnym facetem. No chyba, że z jakichś powodów nie akceptujesz in vitro.

Ja Cię rozumiem, sama przechodziłam przez podobny trudny okres. Teraz jednak moje podejście jest ugruntowane - najpierw satysfakcjonujący związek, z miłości, potem ewentualne dziecko (jakąkolwiek metodą). Czyli jeśli nie spotkam takiego faceta, jakiego chcę, to nie będę mieć dziecka. I można powiedzieć, że jestem gotowa na taką ewentualność, co nie znaczy, że mnie czasem nie zaboli serce na wiadomość o ciąży koleżanki czy kogoś z rodziny.

Edytowane przez Monika828282
Czas edycji: 2021-03-03 o 19:24
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-03, 19:16   #85
krycha_krycha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 112
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Zacznij żyć tak, jakbyś żyła, gdybyś miała pewność, że nie będziesz nigdy w związku. Uwolnij się od tej presji. Facet się znajdzie albo nie.

A historyjki o ciotkach i koleżankach, co sobie chłopów znalazły po 40, to można sobie wsadzić wiadomo gdzie. Zawsze wszyscy pamiętają o Cześkach, co sobie w końcu znalazły facetów, a o samotnych Kryśkach to się jakoś zapomina. A może właśnie lepiej pamiętać samotne Kryśki, co sobie wiodą całkiem przyjemne życie, niż wypatrywać bez końca, czy już, już za zakrętem nie czeka jakiś amant.
krycha_krycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 11:52   #86
Burza90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 22
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Mały update na koniec roku: nic się nie zmieniło.

Udało się w tym roku zapisać na terapię grupową, jednak po 3 miesiącach zrezygnowałam. Po każdej sesji czułam się jeszcze gorzej. Nikt w grupie nie miał takiego problemu jak ja, oni nie rozumieli jak można nigdy nie nawiązać relacji damsko-męskiej, ja nie rozumiałam ich historii w stylu "na każdej pierwszej randce mówię że za rok już bym chciała być w ciąży i po spotkaniu facet się nie odzywa". Chciałabym po Nowym Roku szukać innej grupy ale obawiam się powtórki z rozrywki.

Dalej nie byłam na randce. Jeśli już ktoś do mnie napisze, to głównie faceci 15 lat starsi i wzwyż, trochę za duża różnica wieku dla mnie. Zresztą nie piszą nic sensownego zwykle, proponują seks albo że wyślą mi swoje nagie foty/filmiki. Jeśli ja do kogoś napiszę zwykle zostaje to bez odpowiedzi lub "nie jestem zainteresowany". Gdy jednak jakaś rozmowa się wywiąże to szybko się kończy bo nie mamy o czym pisać albo ta druga osoba po prostu się nie odzywa. Raz już byłam umówiona na kawę ale facet nie przyszedł a potem się nie odzywał. Jestem zapisana na 5 portali randkowych, zdjęcia i opis mam na każdym i taka bieda.

Chciałabym się też odnieść do tego co ktoś wyżej napisał, żeby zamrozić jajeczka. Wiadomo to kosztowna procedura, ale samotna kobieta nie może skorzystać z własnych jajeczek. Więc nie widzę sensu wydawania tylu pieniędzy na procedurę i coroczne ich utrzymanie w klinice, skoro być może w ogóle nie będę mogła ich użyć. Poza tym rokowania na ciążę przy ich użyciu nie są takie dobre. Pamiętajmy że u nas w Polsce samotna kobieta nie może legalnie skorzystać z banku spermy. Może znaleźć sobie dawcę przez neta albo za granicą. Ja samotną matką z wyboru nie chcę być, nie udźwignę tego mentalnie ani finansowo, nie miałabym pomocy że strony rodziny nawet przy opiece.

Szczerze mówiąc psychicznie jestem wykończona. Nie utrzymuje kontaktu z koleżankami które są w ciąży lub miały dziecko, to dla mnie zbyt bolesne. W mediach społecznościowych wyciszam takie info jak się da. Płaczę praktycznie codziennie. Jak mam bardzo zły dzień to zdarza mi się rozpłakać na widok kobiety z wózkiem na ulicy. W pracy jedna koleżanka jest w ciąży, jak nam to ogłosiła to ostatkiem sił pogratulowałam ale potem musiałam wziąć kilka dni wolnego i ryczałam cały ten czas. Staram się jak najwięcej pracować z domu i nie wychodzić. Leki dalej biorę i tylko dzięki nim wstaje z łóżka.

Kiedy ponad rok temu zaczynałam wątek, miałam cichą nadzieję że może to przez ten wysyp ślubów i ciąż mam takie odczucia. Może to za jakiś czas minie. Chciałabym cofnąć się ze dwa lata wstecz, kiedy tak pewnie czułam się z myślą że nie chcę dziecka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Burza90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 12:12   #87
rybeczkawizaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 193
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez Burza90 Pokaż wiadomość
Mały update na koniec roku: nic się nie zmieniło.



Kiedy ponad rok temu zaczynałam wątek, miałam cichą nadzieję że może to przez ten wysyp ślubów i ciąż mam takie odczucia. Może to za jakiś czas minie. Chciałabym cofnąć się ze dwa lata wstecz, kiedy tak pewnie czułam się z myślą że nie chcę dziecka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ahh ..trafnie napisane .,życiowo
rybeczkawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 12:37   #88
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 243
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez Burza90 Pokaż wiadomość

C Płaczę praktycznie codziennie. Jak mam bardzo zły dzień to zdarza mi się rozpłakać na widok kobiety z wózkiem na ulicy. W pracy jedna koleżanka jest w ciąży, jak nam to ogłosiła to ostatkiem sił pogratulowałam ale potem musiałam wziąć kilka dni wolnego i ryczałam cały ten czas. Staram się jak najwięcej pracować z domu i nie wychodzić. Leki dalej biorę i tylko dzięki nim wstaje z łóżka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jezu. Co na to psychiatra? Bo leki chyba nie działają za dobrze/ Tak nie powinno być, nie powinnaś płakać codziennie. Zwłaszcza że, hej, masz 32 lata (w twoim wieku też nie byłam na żadnej randce, teraz mam 38 i jestem narzeczoną), na dziecko masz jeszcze spokojnie dekadę.
Poszukałabym też terapii indywidualnej.
Bo nie masz problemu z tym, że jesteś sama, masz problem z tym, że jesteś nieszczęśliwa.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 13:33   #89
Burza90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 22
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Mam 33 lata, wątek założyłam prawie 1,5 roku temu. Nie wiem czy mam dekadę, może nigdy nie mogłam ich mieć, dopóki nie zacznę się starać nie będę wiedziała ale nie mam nawet widoków na staranie, to chyba jest najgorsze.

Psychiatra o tym wie, leki były zmieniane, widocznie nie trafiłam jeszcze w takie dla mnie. Mam od niego duże wsparcie, cieszy się że robię co w mojej mocy żeby zmienić swoją sytuację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Burza90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 14:19   #90
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Singielka 30+ popadam w depresję

Cytat:
Napisane przez Burza90 Pokaż wiadomość
Mam 33 lata, wątek założyłam prawie 1,5 roku temu. Nie wiem czy mam dekadę, może nigdy nie mogłam ich mieć, dopóki nie zacznę się starać nie będę wiedziała
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czemu masz nie wiedziec? Zrób sobie badania, współczesna medycyna przecież może określić, czy jesteś płodna i mniej więcej do kiedy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-27 17:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.