Jaka firma kurierska? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-05, 13:43   #1
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932

Jaka firma kurierska?


Nie mam firmy, chcę sprzedać przez ogłoszenie internetowe dość drogi sprzęt (nie wiem jaką cenę uzyskam, myślę że około 1200 zł), dlatego chciałabym wysłać kurierem.
Będę to robić po raz pierwszy, mam pytanie jakie firmy kurierskie podejmują się współpracy (jednorazowej) z osobami prywatnymi i za jaką cenę?
Ile kosztuje (orientacyjnie) ubezpieczenie takiej przesyłki?
Czy jest możliwość aby kurier przyjechał pod mój adres i odebrał przesyłkę bezpośrednio ode mnie (jestem osobą niezmotoryzowaną na daną chwilę, a sprzęt dość ciężki jak na drobną kobietę) z mojego domu?
Jeśli tak, to czy mam przygotować paczkę (sprzęt będzie w kartonie w którym został niegdyś zakupiony) tak jak do wysyłki na pocztę czyli zapakowaną dodatkowo w papier pakowy i jakoś zabezpieczoną (nie jest to szkło, ale lepiej żeby w transporcie nie upadło bo może być nieciekawie) czy jest to już po stronie firmy kurierskiej?
Chciałabym się zmieścić do kwoty 30 zł, maksymalnie 50 zł (najlepiej już z ubezpieczeniem).
Ważne jest aby kurier mógł odebrać z mojego domu przesyłkę (mieszkam w Krakowie).
Pierwszy raz miałabym wysłać coś kurierem więc się nie orientuję za bardzo.
Czy któraś z Was może polecić firmę spełniającą te warunki?
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 15:57   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaka firma kurierska?

Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
Nie mam firmy, chcę sprzedać przez ogłoszenie internetowe dość drogi sprzęt (nie wiem jaką cenę uzyskam, myślę że około 1200 zł), dlatego chciałabym wysłać kurierem.
Będę to robić po raz pierwszy, mam pytanie jakie firmy kurierskie podejmują się współpracy (jednorazowej) z osobami prywatnymi i za jaką cenę?
Ile kosztuje (orientacyjnie) ubezpieczenie takiej przesyłki?
Czy jest możliwość aby kurier przyjechał pod mój adres i odebrał przesyłkę bezpośrednio ode mnie (jestem osobą niezmotoryzowaną na daną chwilę, a sprzęt dość ciężki jak na drobną kobietę) z mojego domu?
Jeśli tak, to czy mam przygotować paczkę (sprzęt będzie w kartonie w którym został niegdyś zakupiony) tak jak do wysyłki na pocztę czyli zapakowaną dodatkowo w papier pakowy i jakoś zabezpieczoną (nie jest to szkło, ale lepiej żeby w transporcie nie upadło bo może być nieciekawie) czy jest to już po stronie firmy kurierskiej?
Chciałabym się zmieścić do kwoty 30 zł, maksymalnie 50 zł (najlepiej już z ubezpieczeniem).
Ważne jest aby kurier mógł odebrać z mojego domu przesyłkę (mieszkam w Krakowie).
Pierwszy raz miałabym wysłać coś kurierem więc się nie orientuję za bardzo.
Czy któraś z Was może polecić firmę spełniającą te warunki?
Jeżeli planujesz wysłać coś kurierem, to mogę Ci polecić tę stronkę, gdzie masz wyszukiwarkę kurierów, możesz sobie pozaznaczać różne opcje, łącznie z kwotą ubezpieczenia:
http://alekurier.pl/
Niejednokrotnie wysyłałam towar w kraju, a ostatnio i za granicę. Korzystałam zazwyczaj z najtańszej opcji, jaką mi pokazała stronka i nigdy nie było żadnych problemów.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 17:36   #3
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Jaka firma kurierska?

Dziękuję, przejrzę tę stronkę.
A towar mam sama zabezpieczyć czy też robi to firma kurierska?
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 19:38   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaka firma kurierska?

Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
Dziękuję, przejrzę tę stronkę.
A towar mam sama zabezpieczyć czy też robi to firma kurierska?
Sama musisz we własnym zakresie spakować i zabezpieczyć paczkę
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 08:16   #5
maria13888
Raczkowanie
 
Avatar maria13888
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 67
Dot.: Jaka firma kurierska?

Chyba wolę wybrać opcje sprawdzonej firmy kurierskiej działającej już na rynku paręnaście lat, posiadającej standardy, niż świeżo otwartą . Ja wysyłam w DHL-u za granicę http://www.przesylkidhl.pl/przesylki-miedzynarodowe, ale oczywiście istnieje opcja wysyłki w naszym kraju.Ceny bardzo porównywalne do konkurencji np. przesyłkę można wysłać podajże za 15 zł. Wejdź sobie na stronę i zadzwoń Wszystko Ci tam powiedzą.
maria13888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 12:00   #6
yyt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Wrosław
Wiadomości: 3
Dot.: Jaka firma kurierska?

X-press
__________________
<ciach_reklama>
yyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 15:51   #7
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Jaka firma kurierska?

wszystko tylko NIE siódemka - rzucają paczkami i zostawiają towar gdzie popadnie (sąsiedzi, pobliski sklep) i nawet nie raczą o tym poinformować a ty potem lataj, wydzwaniaj i szukaj paczki
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 10:20   #8
enka_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 19
Dot.: Jaka firma kurierska?

Najlepiej postawić na zaufaną firmę kurierską. Polecam DHL. Ubezpieczają paczki, kurier odbiera bezpośrednio od Ciebie i w każdej chwili możesz podejrzeć, gdzie paczka jest, czy w magazynie, czy u kuriera, czy już dostarczona. I trzeba samemu zapakować, ale to plus według mnie, bo wiesz co dajesz i jak to wygląda. Powodzenia!
enka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 22:29   #9
zielonawrozka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: Jaka firma kurierska?

Ostatnimi czasy lepiej korzystać z usług pośredników. Ja wysyłam dużo paczek i robię to z pomocą /link/ . Mają umowy z wieloma największymi firmami w Polsce i na świecie, więc jest tanio, szybko i bezpiecznie

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2015-01-02 o 10:12 Powód: link
zielonawrozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 15:47   #10
caffe_inka
Przyczajenie
 
Avatar caffe_inka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 17
Dot.: Jaka firma kurierska?

Ja też prywatne paczki wysyłam przez porównywarkę Najtańszy i najszybszy sposób
__________________
http://www.uniivaa.pl - pomagamy w starcie nowego życia
caffe_inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 10:37   #11
marsh1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 50
Dot.: Jaka firma kurierska?

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
wszystko tylko NIE siódemka - rzucają paczkami i zostawiają towar gdzie popadnie (sąsiedzi, pobliski sklep) i nawet nie raczą o tym poinformować a ty potem lataj, wydzwaniaj i szukaj paczki
popieram!
ja sie jeszcze nei zawiodłam na GLS
marsh1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 14:05   #12
melka0023
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10
Dot.: Jaka firma kurierska?

Korzystam przez centrum kurierskie, które funkcjonuje w internecie. Zamawiam sobie tam kuriera, jakie chce, z jakiej firmy, opłacam i z głowy. Paczkę nadaję z domu. Szybko to działa. A najczęściej korzystam u nich z dhl.
melka0023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 13:56   #13
euGenia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 10
Dot.: Jaka firma kurierska?

Jeśli się obawiacie zawsze można paczke ubepzieczyć. To nie sa jakies drogie sprawy, a mozna miec pewnosc. Widziałam fajny wątek /link/ na ten temat. Zawsze myslalam, ze te ubezpieczenia to duzy koszt, a jednak nie.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2015-03-02 o 09:45 Powód: likn
euGenia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 21:11   #14
thewe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4
Dot.: Jaka firma kurierska?

Cytat:
Napisane przez melka0023 Pokaż wiadomość
Korzystam przez centrum kurierskie, które funkcjonuje w internecie. Zamawiam sobie tam kuriera, jakie chce, z jakiej firmy, opłacam i z głowy. Paczkę nadaję z domu. Szybko to działa. A najczęściej korzystam u nich z dhl.
I wszstko jest okej z DHLem? Ja jakośsame negatywne odczucia mam z nimi...
thewe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-26 22:11:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.