Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-20, 11:53   #331
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ostatni mój okres przyszedł dzień później niż zawsze, był mniej bolesny i odrobinę mniej obfity. To był mój trzeci miesiąc nowych tabletek.

Wczoraj brałam ostatnią tabletkę z kolejnego blistra i od wczoraj wieczora jest mi niedobrze, miałam biegunke i boli mnie żołądek i jelita.. seks z chłopakiem uprawiam dodatkowo z prezerwatywą, bez końca w środku, tabletki żadnej nie zapomniałam.. powinno być wszystko ok mimo wszysto, prawda? :/
Widzę, że w tym samym czasie zaczęłyśmy brać tabletki, ja również korzystam z dodatkowego zabezpieczenia i też często schizuję..... Myślę, że nie ma powodów do obaw. A jeśli przy takim zabezpieczeniu zaszłybyśmy w ciąże to chyba nazwałabym to cudem od Boga
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 00:06   #332
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja biorę tabletki już od około 5/6 lat natomiast miałam teraz pierwszy raz zmienione tabletki, a korzystam z ich antykoncepcyjnego działania dopiero od paru miesięcy.. stąd schizy Mam nadzieję, że to tylko przyzwyczajanie się organizmu.. w sobotę mam dostać krwawienia.. czekam..
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 15:57   #333
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Ja biorę tabletki już od około 5/6 lat natomiast miałam teraz pierwszy raz zmienione tabletki, a korzystam z ich antykoncepcyjnego działania dopiero od paru miesięcy.. stąd schizy Mam nadzieję, że to tylko przyzwyczajanie się organizmu.. w sobotę mam dostać krwawienia.. czekam..
I jak ??
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 16:50   #334
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Przyszedł bolący i dość obfity natomiast znów dzień później.. co jest dziwne bo doktor mówił, ze przy tych tabletkach będzie przychodził w 3 dniu pod odstawieniu.. Ale grunt, ze jest
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 20:29   #335
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Przyszedł bolący i dość obfity natomiast znów dzień później.. co jest dziwne bo doktor mówił, ze przy tych tabletkach będzie przychodził w 3 dniu pod odstawieniu.. Ale grunt, ze jest
Moja doktor też mówiła o 3 dniach ale na ulotce jest napisane, że do 7 dni może się pojawić krwawienie także tym nie ma co się martwić
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 20:38   #336
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny mam głupi problem...
Jakie mogą byc skutki wzięcia dwóch tabletek jednego dnia?Czy może to doprowadzić do plamienia?
Zaczynam właśnie moje drugie opakowanie, dzisiaj powinien byc mój drugi dzień i cały poprzedni miesiąc dość mocno krwawiłam, obecnie od wczoraj to ustało i chciałąbym ten stan utrzymać aż do przerwy...

Problem w tym, że dziś wstałam bardzo zaspana i robiłam wszystko w pośpiechu. Pamiętam, że wyjęłam tabletkę z blistra, podeszłąm do butelki wody i... nie pamiętam momentu łykania tabletki :/
Jest 90% szans, ze ją wzięłam, tylko po prostu mój mózg jeszcze spał, ale ja trochę schizuję.

Z tego powodu zastanawiam się, czy nie wziąć drygiej, ale boję się, że znów będę plamić przez miesiąc. Czy dwie tabletki mogą mieć taki skutek?

Z góry dziękuję

Dodam, że przez następny tydzień i tak nie będę współżyć, ale potem już tak i martwię się o odblokowanie owulacji

Edytowane przez karolowanka
Czas edycji: 2016-10-23 o 20:43
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 21:14   #337
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam głupi problem...
Jakie mogą byc skutki wzięcia dwóch tabletek jednego dnia?Czy może to doprowadzić do plamienia?
Zaczynam właśnie moje drugie opakowanie, dzisiaj powinien byc mój drugi dzień i cały poprzedni miesiąc dość mocno krwawiłam, obecnie od wczoraj to ustało i chciałąbym ten stan utrzymać aż do przerwy...

Problem w tym, że dziś wstałam bardzo zaspana i robiłam wszystko w pośpiechu. Pamiętam, że wyjęłam tabletkę z blistra, podeszłąm do butelki wody i... nie pamiętam momentu łykania tabletki :/
Jest 90% szans, ze ją wzięłam, tylko po prostu mój mózg jeszcze spał, ale ja trochę schizuję.

Z tego powodu zastanawiam się, czy nie wziąć drygiej, ale boję się, że znów będę plamić przez miesiąc. Czy dwie tabletki mogą mieć taki skutek?

Z góry dziękuję

Dodam, że przez następny tydzień i tak nie będę współżyć, ale potem już tak i martwię się o odblokowanie owulacji
Nie panikuj. Na pewno wzielas te tabletke a po prostu tego nie pamietasz. Gdyby Ci upadla/wypadla z rak, to na pewno bys zauwazyla ten moment.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-24, 07:47   #338
Margolciia
Raczkowanie
 
Avatar Margolciia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Nieaktualne.

Edytowane przez Margolciia
Czas edycji: 2016-10-24 o 14:44
Margolciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 14:47   #339
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Margolciia Pokaż wiadomość
Nieaktualne.
Ja przy poprzednich pigułkach krwawienia dostawałam czasem rano a czasem późnym wieczorem, nigdy nie miałam co do godziny Daj znać czy dostałaś
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 17:06   #340
Wikolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 304
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, potrzebuję chyba trochę się uspokoić Biorę tabletki od 2 lat. Ostatnią z tego opakowania wzięłam w czwartek, najpóźniej w poniedziałek dostawałam krwawienia. Jest już 18 a tu dalej nie. Miałam jeden mały incydent podczas brania tabletek, tzn. zapomniałam wziąć tabletkę wieczorej, rano mi się przypomniało i udało mi się zmieścić w 12 godzinach. Do tego był to drugi tydzień. Mam dalej czekać cierpliwie i się nie denerwować?
__________________
Zobacz jak się zmieniam
Wikolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 17:16   #341
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Wikolek Pokaż wiadomość
Hej, potrzebuję chyba trochę się uspokoić Biorę tabletki od 2 lat. Ostatnią z tego opakowania wzięłam w czwartek, najpóźniej w poniedziałek dostawałam krwawienia. Jest już 18 a tu dalej nie. Miałam jeden mały incydent podczas brania tabletek, tzn. zapomniałam wziąć tabletkę wieczorej, rano mi się przypomniało i udało mi się zmieścić w 12 godzinach. Do tego był to drugi tydzień. Mam dalej czekać cierpliwie i się nie denerwować?
Tak, nie masz powodu do zmartwien .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-25, 14:05   #342
Margolciia
Raczkowanie
 
Avatar Margolciia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez iiya Pokaż wiadomość
Ja przy poprzednich pigułkach krwawienia dostawałam czasem rano a czasem późnym wieczorem, nigdy nie miałam co do godziny Daj znać czy dostałaś
Dostałam, pierwszy raz o innej porze ale ważne, że jest ;p
Margolciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 16:52   #343
petite_g
Przyczajenie
 
Avatar petite_g
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 6
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A któraś wie jak to wygląda przy minipigułkach (Symonette)? Biorę regularnie, codziennie, co do minuty właściwie, ale plamię sporo. Niby tak może być przy mini, ale czy to w jakiś sposób obniża skuteczność? Chyba nie? Schizuję, ale mam dość gumek...
petite_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 17:09   #344
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez petite_g Pokaż wiadomość
A któraś wie jak to wygląda przy minipigułkach (Symonette)? Biorę regularnie, codziennie, co do minuty właściwie, ale plamię sporo. Niby tak może być przy mini, ale czy to w jakiś sposób obniża skuteczność? Chyba nie? Schizuję, ale mam dość gumek...
Skutecznosc jest zachowana . Jesli jestes na poczatku brania tabletek, to plamienia moga sie zdarzac. Tak czy siak tabletki swoje dzialanie antykoncepcyjne zachowuja bez wzgledu na uporczywosc skutkow ubocznych .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 17:22   #345
petite_g
Przyczajenie
 
Avatar petite_g
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 6
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

No jestem tak bliżej końca w sumie, na początku miałam krwawienie, potem plamienie, chwilę spokoju i znowu się zaczyna, ale przy mini tak może być. Zresztą, u mnie antykoncepcja jest "przy okazji", bo przede wszystkim chodzi o leczenie. Ale gin też mówiła, że jak biorę regularnie to jestem chroniona...
petite_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 19:30   #346
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez petite_g Pokaż wiadomość
No jestem tak bliżej końca w sumie, na początku miałam krwawienie, potem plamienie, chwilę spokoju i znowu się zaczyna, ale przy mini tak może być. Zresztą, u mnie antykoncepcja jest "przy okazji", bo przede wszystkim chodzi o leczenie. Ale gin też mówiła, że jak biorę regularnie to jestem chroniona...
No ale jest to Twoj pierwszy, drugi miesiac brania tabletek?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 20:14   #347
keres
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 17
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam. Czy w przypadku zmiany tabletek z lesiplus na lesinelle przy pominięciu przerwy ochrona jest zachowana? Czy przypadku pominiecia przerwy przy zmianie tabletek brak krwawienia jest normalny? z góry dziękuję i proszę o odpowiedź kogoś bardziej doświadczonego
keres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 20:56   #348
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez keres Pokaż wiadomość
Witam. Czy w przypadku zmiany tabletek z lesiplus na lesinelle przy pominięciu przerwy ochrona jest zachowana? Czy przypadku pominiecia przerwy przy zmianie tabletek brak krwawienia jest normalny? z góry dziękuję i proszę o odpowiedź kogoś bardziej doświadczonego
Jestes zabezpieczona. Laczysz opakowania, wiec unikasz plamienia/krwawienia z odstawienia. Widocznie Twoj organizm nie zareagowal plamieniem na zmiane tabletek lub polaczenie opakowan.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 12:19   #349
petite_g
Przyczajenie
 
Avatar petite_g
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 6
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
No ale jest to Twoj pierwszy, drugi miesiac brania tabletek?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Biorę od kwietnia, więc to 6 miesiąc. Plamienia są cały czas, nieregularne. No, ale to niestety minus minipigułek, na nich bardzo często zdarzają się plamienia.
petite_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-30, 15:24   #350
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, w piątek miałam mały epizod z biegunką, był to 4 dzień nowego blistra. Tabletkę biorę 19.30, w ten dzień wzięta była o 20. Dwie i pół godziny po zaczęła się biegunka więc ok. Godziny 23 zaraz przed spaniem wzięłam drugą bo pierwsza mogła się nie wchłonąć, nic już potem się nie wydarzyło i tak jest spokój do dziś. Natomiast dostałam dzisiaj plamienia, do tego pobolewa mnie podbrzusze... Czy powodem może być wzięcie tej drugiej tabletki?
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 13:39   #351
olapola11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć!
Od 4 miesięcy biorę tabletki Vibin. Przyjęłam 4 pierwsze tabletki z kolejnego opakowania, ale niestety zapomniałam 5-tego dnia i wzięłam tabletkę dopiero po 21h. Współżyłam z chłopakiem w dniu zapomnianej tabletki oraz dzień i dwa przed, dodam że nie doszedł we mnie, jednak to mnie nie uspokaja, bo "różnie to bywa".

Moje pytanie - jak bardzo źle wygląda ta sytuacja? Czy ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo duże?

Edytowane przez olapola11
Czas edycji: 2016-10-31 o 17:29
olapola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 15:14   #352
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hejo, witam wszszytkich kurczę dawno mnie tu nie było. Szczęśliwie przez 6 lat nie jestem w ciąży i nawet przestałam shizować ale to może dlatego że wspomagam się często gumkami. No ale mam plan znów przestać. Więc tu pojawia się pytanie, zamierzam pić sobie kisiel z siemienia lnianego. Sporo osób jednak twierdzi, że może ono osłabiać skuteczność tabsów bo robi jakąś warstwę śluzu, która utrudnia wchłanianie no i dodatkowo ponoć gorzej wchłaniają się wit. z grupy B - może dojść ogólnie do awitaminozy. Serio to siemię które tak każdy zachwala może takie cuda porobić?. No i kolejne pyt. co do wit. C. Jako ,,naczynkowiec" dostarczam jej sobie dużo, ogólnie witamin, które mi pomagają, żrem cytrusy itd na potęgę. Ale chyba żeby jej nadmiar wpłynął jakoś negatywnie musiałabym codziennie po kilka tabletek rutinoscorbinu żreć jak opętana prawda?, po zwykłym szamaniu rzeczy ją zawierających nie powinno do tego dojść? . Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam .

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez olapola11 Pokaż wiadomość
Cześć!
Od 4 miesięcy biorę tabletki Vibin. Przyjęłam 4 pierwsze tabletki z kolejnego opakowania, ale niestety zapomniałam 5-tego dnia i wzięłam tabletkę dopiero po 21h. Współżyłam z chłopakiem w dniu zapomnianej tabletki oraz dzień i dwa przed, dodam że nie doszedł we mnie, jednak to mnie nie uspokaja, bo "różnie to bywa".

Moje pytanie - jak bardzo źle wygląda ta sytuacja? Czy ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo duże?
Nie wiem jak to wygląda w przypadku konkretnych tabletek ale takie opóźnienie w pierwszym tygodniu jest niestety najbardziej ryzykowne. Jednak dobrze, że ją w ogóle wzięłaś, nie pozostaje nic jak czekać na ,,krwawienie z odstawienia" i robić test. Jednak ja bym się aż tak nie stresowała .
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 18:25   #353
hollow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, znowu strasznie świruję. Od czwartku pierwszy tydzień nowego blistra(21+7, vibin mini), współżyłam z chłopakiem ostatnio w sobotę. Wczoraj, w poniedziałek zapomniałam tabletki. Dopiero dzisiaj, po jakichś 15 godzinach wzięłam ja z powrotem. Wszystko w pierwszym tygodniu. Nie skończył we mnie, ale oczywiście bardzo się boję Dodam jeszcze, że często czuję się zle wieczorami, przez to nie ustaliłam konkretnej godziny tabletek, ale zawsze jest to między północą a 2 w nocy, więc maks dwie godziny. Czy takie różne godziny też mogą wpłynąć jakoś na skuteczność? Umieram ze stresu:<

Edytowane przez hollow
Czas edycji: 2016-11-01 o 18:29
hollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 18:36   #354
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny a co mi radzicie zrobić w połowie drugiego tygodnia miałam biegunkę przez pół dnia i gdzieś na forum wyczytałam żeby w takim przypadku nie robić 7 dniowej przerwy. Co myślicie ??
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 21:06   #355
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez iiya Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co mi radzicie zrobić w połowie drugiego tygodnia miałam biegunkę przez pół dnia i gdzieś na forum wyczytałam żeby w takim przypadku nie robić 7 dniowej przerwy. Co myślicie ??
Biegunka wpływa tylko jak była to naprawdę mocna biegunka i w ciągu 4h od wzięcia tabletki, bo mogła się po prostu nie wchłonąć jak należy. Rób przerwę.
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 22:42   #356
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziękuje za odpowiedź, od jutra niecierpliwie oczekuje na krwawienie 👍🏻
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 23:19   #357
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez WickedVirgo Pokaż wiadomość
Hejo, witam wszszytkich kurczę dawno mnie tu nie było. Szczęśliwie przez 6 lat nie jestem w ciąży i nawet przestałam shizować ale to może dlatego że wspomagam się często gumkami. No ale mam plan znów przestać. Więc tu pojawia się pytanie, zamierzam pić sobie kisiel z siemienia lnianego. Sporo osób jednak twierdzi, że może ono osłabiać skuteczność tabsów bo robi jakąś warstwę śluzu, która utrudnia wchłanianie no i dodatkowo ponoć gorzej wchłaniają się wit. z grupy B - może dojść ogólnie do awitaminozy. Serio to siemię które tak każdy zachwala może takie cuda porobić?. No i kolejne pyt. co do wit. C. Jako ,,naczynkowiec" dostarczam jej sobie dużo, ogólnie witamin, które mi pomagają, żrem cytrusy itd na potęgę. Ale chyba żeby jej nadmiar wpłynął jakoś negatywnie musiałabym codziennie po kilka tabletek rutinoscorbinu żreć jak opętana prawda?, po zwykłym szamaniu rzeczy ją zawierających nie powinno do tego dojść? . Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam .
Siemię może wpływać na gospodarkę hormonalną (estrogen), więc jeżeli całkowicie wykluczasz ciążę to bym nie ryzykowała.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 09:11   #358
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kurde dziewczyny, naprawdę? Ja piję siemię lniane mielone do śniadania jak mam nasilone objawy zespołu jelita drazliwego przez około 3/4 dni. Właśnie teraz tak mialam, a był stosunek z chłopakiem dwa dni z rzędu 30/31, co prawda w prezerwatywie i bez końca ale faktycznie może coś obniżać? Śniadanie jem koło 9, tabletkę biorę o 19.30/20.00 :/
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 10:41   #359
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Kurde dziewczyny, naprawdę? Ja piję siemię lniane mielone do śniadania jak mam nasilone objawy zespołu jelita drazliwego przez około 3/4 dni. Właśnie teraz tak mialam, a był stosunek z chłopakiem dwa dni z rzędu 30/31, co prawda w prezerwatywie i bez końca ale faktycznie może coś obniżać? Śniadanie jem koło 9, tabletkę biorę o 19.30/20.00 :/
Raczej jeśli byś to robiła regularnie, często np codziennie zawsze . Bo pewnie musi się odpowiedni stopień tych substancji nagromadzić jeśli to rzeczywiście prawda. No nic to w takim razie daję sobie spokój
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 11:37   #360
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A mnie jeszcze zastanawia jak rozpoznać, że tabletka się nieprawidłowo wchłonęła. Wiecie coś na ten temat ?
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.