Stanik do sukienki - proszę o radę ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-29, 16:58   #1
muszka_julituszka
Raczkowanie
 
Avatar muszka_julituszka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk-Białystok
Wiadomości: 62
GG do muszka_julituszka

Stanik do sukienki - proszę o radę ;)


Za 5 dni mam wesele siostry chłopaka, mam do wyboru dwie sukienki, do obydwu potrzebny jest stanik do zadań specjalnych Jakieś pomysły ?

link: https://picasaweb.google.com/1175660...CK3foPf-0eTsZg
ze stanikiem i jak to powinno wyglądać w innym wypadku (tu odpięłam improwizorycznie ramiączka, schowałam co wystawało)

Mam rozmiar 65F (30F brytyjskie) i odpadają silikonowe nakładki, jak i bardotki, które podtrzymywane są tylko silikonowym obwodem. Obserwowałam w Internecie, ciekawym rozwiązaniem jest stanik zapinany na brzuchu, ale co z ramiączkami ? Chcę, żeby to wszystko się jakoś trzymało

Mile widziane własne pomysły ze standardowym stanikiem, najtaniej, zdjęcia i sklepy, dziękuję
__________________
Bądź sobą! Wszyscy inni są już zajęci.

Edytowane przez muszka_julituszka
Czas edycji: 2011-08-29 o 17:02
muszka_julituszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 17:24   #2
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Stanik do sukienki - proszę o radę ;)

A musisz mieć biustonosz koniecznie? Ja do takich sukienek nie zakładam Ale kiedyś (do sukienki studniowkowej) dałam ją do krawcowej i ona wszyła mi miseczki w sukienkę
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 17:30   #3
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Stanik do sukienki - proszę o radę ;)

Cytat:
Napisane przez chryja_bez_ryja Pokaż wiadomość
A musisz mieć biustonosz koniecznie? Ja do takich sukienek nie zakładam Ale kiedyś (do sukienki studniowkowej) dałam ją do krawcowej i ona wszyła mi miseczki w sukienkę
dookładnie
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 17:48   #4
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: Stanik do sukienki - proszę o radę ;)

do tej pierwszej stanik do dekoltow na plecach, krzyzowany i zapinany na przodzie
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...8SwFjWCuvEMQYs
a ta pierwsza sukienka nie powinna byc troche wyzej na plecach? przynajmniej tak wyglada. jesli tak, to moglabys wziac stanik z odpinanymi ramiaczkami, i przepiac jedno ramiaczko na szyi

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

do drugiej bardotka
__________________
konto nieaktywne

Edytowane przez LadyBeatta
Czas edycji: 2011-08-29 o 17:49 Powód: literowka
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 19:16   #5
muszka_julituszka
Raczkowanie
 
Avatar muszka_julituszka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk-Białystok
Wiadomości: 62
GG do muszka_julituszka
Dot.: Stanik do sukienki - proszę o radę ;)

Dziękuję każdej z Was za odpowiedź:
chryja bez ryja i abiblabla: tak ! Nie ma mowy przy większym biuście o braku stanika dobry pomysł z wszyciem w sukienkę, ale nic mi po miseczkach, skoro to obwód stanika jest oparciem dla biustu, podtrzymuje go. Jc pokombinowałabym coś z wszyciem ciasnego obwodu z miseczkami, gdyby to była moja sukienka
Lady Beatta: zwróciłaś mi uwagę na najbardziej praktyczne rozwiązanie z tych, które znam, jednak nie jest ono satysfakcjonujące. Już mówię, dlaczego. W ogóle w szufladzie mam sam pasek przedłużający obwód, jak ten u modelki na zdjęciu i ramiączko na szyję też mam. Kupiłam kiedyś w akcesoriach. Jest to takie sobie rozwiązanie, może gdybym miała cały stanik byłoby lepsze. Pomimo, że ścisnęłam obydwa paski jak najciaśniej, aż się wbijają w ciało sprawdzając weselne ,,pląsy" podskoczyłam a biust razem ze mną -nie czuję stabilności Tak, niebieską sukienkę mogę jeszcze troszeczkę podnieść do góry, lecz te troszeczkę to naprawdę troszeczkę i niestety nie zakryje obwodu stanika. Silikonowy pasek bardotki już sprawdzałam na weselu, bez podciągania stanika do góry się nie obyło

Może jakieś innowacje ?
__________________
Bądź sobą! Wszyscy inni są już zajęci.

Edytowane przez muszka_julituszka
Czas edycji: 2011-08-29 o 19:20
muszka_julituszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 21:29   #6
solll
Zakorzenienie
 
Avatar solll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 12 386
Dot.: Stanik do sukienki - proszę o radę ;)

do 1. sukienki nie ma innego rozwiązania niż zaproponowała lady Batta, a do drugiej może po rpostu odepnij ramiączka?
__________________
„Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć”





solll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 22:20   #7
andzia619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 217
Dot.: Stanik do sukienki - proszę o radę ;)

Przecież straplessy nie gryzą. Sama mam duży biust 70H i noszę takie staniki do sukienek. Dobrze dobrany wspaniale podtrzymuje. Sama polecam Charnos Eve oraz Strapless mleczny Ewy Michalak. To do drugiej sukienki. A do pierwszej to hmmm. Faktycznie ten z zapięciem na brzuchu byłby chyba najlepszy. Nie wiem jak z rozmiarami, ale myślę, że nawet jakbyś kupiła taki, który nie będzie idealnie pasował to nie będzie to jakaś tragedia. Podejrzewam, że będzie miał ograniczoną rozmiarówkę. W końcu to tylko jeden dzień. jednak jestem jak najbardziej za dobrze dobranymi stanikami

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Cytat:
Napisane przez muszka_julituszka Pokaż wiadomość
Dziękuję każdej z Was za odpowiedź:
chryja bez ryja i abiblabla: tak ! Nie ma mowy przy większym biuście o braku stanika dobry pomysł z wszyciem w sukienkę, ale nic mi po miseczkach, skoro to obwód stanika jest oparciem dla biustu, podtrzymuje go. Jc pokombinowałabym coś z wszyciem ciasnego obwodu z miseczkami, gdyby to była moja sukienka
Lady Beatta: zwróciłaś mi uwagę na najbardziej praktyczne rozwiązanie z tych, które znam, jednak nie jest ono satysfakcjonujące. Już mówię, dlaczego. W ogóle w szufladzie mam sam pasek przedłużający obwód, jak ten u modelki na zdjęciu i ramiączko na szyję też mam. Kupiłam kiedyś w akcesoriach. Jest to takie sobie rozwiązanie, może gdybym miała cały stanik byłoby lepsze. Pomimo, że ścisnęłam obydwa paski jak najciaśniej, aż się wbijają w ciało sprawdzając weselne ,,pląsy" podskoczyłam a biust razem ze mną -nie czuję stabilności Tak, niebieską sukienkę mogę jeszcze troszeczkę podnieść do góry, lecz te troszeczkę to naprawdę troszeczkę i niestety nie zakryje obwodu stanika. Silikonowy pasek bardotki już sprawdzałam na weselu, bez podciągania stanika do góry się nie obyło

Może jakieś innowacje ?

A jaki strapless miałaś ? Wiadomo, że cały czas nie będzie na swoim miejscu. Ciało się poci i obwó może się lekko ślizgać. Moj mi nie spadał,a le widzę, że już miseczka robią się małe i piersi pchają go w dół.
__________________

andzia619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 23:36   #8
muszka_julituszka
Raczkowanie
 
Avatar muszka_julituszka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk-Białystok
Wiadomości: 62
GG do muszka_julituszka
Dot.: Stanik do sukienki - proszę o radę ;)

solll: odpięcie ramiączek nic nie da przy zwykłym staniku, musi mieć silikonowe paski w obwodzie

andzia619: dałaś mi do myślenia, po 1. nawet nie wiedziałam, że to, co w uproszczeniu nazywałam bardotką na silikonowym pasku zwie się strapless, cenna informacja, podnosi poziom po 2. (tu też odpisuję na pytanie, co wtedy miałam na sobie) to było dosyć dawno na weselu i zdałam sobie sprawę, że wtedy miałam 75C źle dobrany stanik: bardotkę na silikonie jakiejś słabej firmy- możliwe, że temu spadał i tu po 3. swoim przykładem ukierunkowałaś mnie spowrotem na ten stanik, skoro u ciebie się sprawdza jak jest dobrze dobrany, a masz większy rozmiar stanika to u mnie też pewnie dobrze dobrany sprawdziłby się. A skakałaś na weselu w takim ? Jeśli tak to który z tych dwóch i bardziej się sprawdził ? Kupiłaś w sklepie stacjonarnym ? Mi zależy na kupieniu właśnie w takim ze względu na możliwość zmierzenia. To, że jest to w końcu jeden dzień nie jest dla mnie argumentem bo już się wtedy (p.2) męczyłam i nie ma sensu wciąż się poprawiać. Jeśli chodzi o drugi stanik pomyślałam sobie, że ten z pani od LadyBeatty powinien być lepiej dopasowany niż te moje paski. Rozmiaru szukałabym aż znalazłabym rozmiarówkę w końcu jakieś Panache czy Freya pewnie mają,drogie (eh) ale przydałyby się, bo mam jeszcze pare bluzek. Jestem wdzięczna za Twój post.
__________________
Bądź sobą! Wszyscy inni są już zajęci.
muszka_julituszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 10:06   #9
andzia619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 217
Dot.: Stanik do sukienki - proszę o radę ;)

Cytat:
Napisane przez muszka_julituszka Pokaż wiadomość
solll: odpięcie ramiączek nic nie da przy zwykłym staniku, musi mieć silikonowe paski w obwodzie

andzia619: dałaś mi do myślenia, po 1. nawet nie wiedziałam, że to, co w uproszczeniu nazywałam bardotką na silikonowym pasku zwie się strapless, cenna informacja, podnosi poziom po 2. (tu też odpisuję na pytanie, co wtedy miałam na sobie) to było dosyć dawno na weselu i zdałam sobie sprawę, że wtedy miałam 75C źle dobrany stanik: bardotkę na silikonie jakiejś słabej firmy- możliwe, że temu spadał i tu po 3. swoim przykładem ukierunkowałaś mnie spowrotem na ten stanik, skoro u ciebie się sprawdza jak jest dobrze dobrany, a masz większy rozmiar stanika to u mnie też pewnie dobrze dobrany sprawdziłby się. A skakałaś na weselu w takim ? Jeśli tak to który z tych dwóch i bardziej się sprawdził ? Kupiłaś w sklepie stacjonarnym ? Mi zależy na kupieniu właśnie w takim ze względu na możliwość zmierzenia. To, że jest to w końcu jeden dzień nie jest dla mnie argumentem bo już się wtedy (p.2) męczyłam i nie ma sensu wciąż się poprawiać. Jeśli chodzi o drugi stanik pomyślałam sobie, że ten z pani od LadyBeatty powinien być lepiej dopasowany niż te moje paski. Rozmiaru szukałabym aż znalazłabym rozmiarówkę w końcu jakieś Panache czy Freya pewnie mają,drogie (eh) ale przydałyby się, bo mam jeszcze pare bluzek. Jestem wdzięczna za Twój post.
Ja w moim skakałam i w ogóle wszystko. Wiadomo, że musisz poprawić czasem, pocisz się i w ogóle. Ważny jest ścisły obwód. Ja miałam na prawdę bardzo przylegający. Byłam w nim na studniówce jak i na 2 weselach. Sprawdził się ok, jednak teraz już widzę, że robi się mały i trzeba będzie wymienić na inny.
Ja kupowałam przez internet bo tylko taką możliwość mam (mieszkam na Opolszczyźnie) i od razu trafiłam z rozmiarem. Moja koleżanka prowadziła sklep z bielizną i może być Ci mogła doradzić bo miała styczność ze stanikami Ewy Michalak.
Ja miałam taki: http://www.✂✂✂✂✂✂✂✂✂pl/products/167/...d=36&Dost=100&
Możesz również napisać do klepu Wzgórza Olimpu- nie mają sklepu internetowego ale czasem zgadzają się wysłać. Możesz również kupić na stronie Ewy Michalak, tam też potrafią doradzić. Mój pomagała mi właśnie kupować ta koleżanka i to via Internet To opcje jeśli nie masz w pobliżu żadnego sklepu bieliźniarskiego zaopatrzonego w szerszą rozmiarówkę. No i z tego co pamiętam czas Cię ogranicza i możesz nie zdążyć.
Szczerze to odradzam staniki straplessy Panache. Mało która dziewczyna jest z nich zadowolona.
http://stanikowamapa.prv.pl/
http://stanikowe-sklepy.blogspot.com/ - Tu poszukaj sklepu stacjonarnego najbliżej Twojej miejscowości. Jeżeli jesteś z Opolszczyzny to najbliżej masz Milę we Wrocławiu, Brafitterię we Wałbrzychu, Only Her również we Wrocławiu, Wzgórza Olimpu w Rybniku. Pozostałe szukaj na mapie.
Jeżeli chcesz namiary na moją koleżankę napisz na priv
__________________

andzia619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 11:57   #10
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stanik do sukienki - proszę o radę ;)

A jakbyś założyła gorset?
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 21:30   #11
andzia619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 217
Dot.: Stanik do sukienki - proszę o radę ;)

Cytat:
Napisane przez Figlak Pokaż wiadomość
A jakbyś założyła gorset?
Nie sądzę, żeby byłby to dobry pomysł. Musiałby to być gorset właśnie bez ramiączek z wyciętym tyłem.
__________________

andzia619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 19:05   #12
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stanik do sukienki - proszę o radę ;)

Cytat:
Napisane przez andzia619 Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby byłby to dobry pomysł. Musiałby to być gorset właśnie bez ramiączek z wyciętym tyłem.
No tak mój błąd, zapomniałam o wyciętym tyle
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.