Mamusie styczniowe 2020 cz.2 - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-15, 17:10   #4471
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas dalej choroby. Tym razem i corka i ja. Male szanse ze w poniedzialek wroci do zlobka.

Poza tym trwa jakas kompletna mamoza i nawet jak wyjde do lazienki to jest pisk. Zaczela nagle wchodzic na jakies wysokie tony

Plus wychodza dolne czworki wiec bunt na jedzenie i cycek w uzyciu non stop.

Wakacji na razie nie planujemy. Pewnie cos na spontanie zorganizujemy jak tylko wstrzelimy sie w okno bez choroby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 19:14   #4472
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas też akcja czwórki ulubionym posiłkiem są skórki z chleba, im twardsza tym lepsza.

Co do chorób to nie licząc covida to mamy wieczny katar od 2 miesięcy, ale na szczęście w żłobku u nas nie zwracają na to uwagi więc mam nadzieje ze w poniedziałek dzielnie pójdzie. Szkoda mi jej, bo uwielbia przebywać z dziećmi, widze że mocno jej brakuje towarzystwa więc już odliczamy dni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 08:02   #4473
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

A u nas trójki w natarciu i też cyc główny ratunek 🥴 od jakiegoś czasu domaga się częściej niż w okresie noworodkowym, miewam dosyć. O nocach nie wspominam. Czy tylko ja nadal tak często karmię?😭
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 08:25   #4474
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
A u nas trójki w natarciu i też cyc główny ratunek 🥴 od jakiegoś czasu domaga się częściej niż w okresie noworodkowym, miewam dosyć. O nocach nie wspominam. Czy tylko ja nadal tak często karmię?😭
u nas to samo, a jak nie je to caly czas musi dotykac
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 10:00   #4475
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
u nas to samo, a jak nie je to caly czas musi dotykac
Dotykać cyca? 🙈 Moja ostatnio ciągle chce trzymać za rękę i tak chodzić, ew siedzieć na kolanach/opierać się/cokolwiek byle być w bezpośrednim kontakcie 🥴 i co chwilę "dzy", serio, co godzinę, czasem co pół, jak zapomni to rzadziej ale raczej nie zapomina 😂
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 10:37   #4476
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
Dotykać cyca? Moja ostatnio ciągle chce trzymać za rękę i tak chodzić, ew siedzieć na kolanach/opierać się/cokolwiek byle być w bezpośrednim kontakcie 🥴 i co chwilę "dzy", serio, co godzinę, czasem co pół, jak zapomni to rzadziej ale raczej nie zapomina
Tak i tez by chciala ciagle na rece tylko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 22:46   #4477
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas tez mamoza totalna i na wszystko jest „nie”

Już mnie meczy, nie mogę nawet na kilka minut usiąść, bo od razu wspina się na mnie i wisi, proszę córeczko idź pobaw się chwile sama, na co w odpowiedzi ciagle słyszę tylko zdecydowanie „nie”.....

U nas trójki i czwórki wyszły już dawno. Czekamy na piątki.

Co do cyca to od jakiegoś czasu zrezygnowaliśmy z karmienia w ciągu dnia, stopniowo odmawiałam jej piersi, odwracalam jej uwagę i jakoś poszło. Później zeszliśmy z karmienia na popołudniowa drzemkę. Następnie w nocy zamiast cyca konsekwentnie podawałam wodę z bidonu. Karmie tylko do snu i rano. Zaowocowalo to tym, ze mała przestała budzić się w nocy na cyca, przesypia ciągiem od 20 do 6:30 rano, co dla mnie jest wybawieniem. Byłam już zmęczona nocnym wstawaniem po kilka razy. Będę chciała już rączej całkowicie zejść z piersi, stopniowo.

Jakie zabawki są u Was teraz na topie? U nas dalej zabawkami za bardzo się nie interesuje, najfajniejsze zabawy to te z rodzicami - bieganie, chowanie się, laskotki, chodzenie za rękę. Oraz zrzucanie/wyrzucanie wszyskiego z szafek...

Z ulubionego jedzenia to chleb, makaron, kluski


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-19, 09:24   #4478
Wendy_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moja jak tylko mnie widzi to od razu ładuje rączki i mnie,, maca " hitem jest ze sama sobie potrafi wyciągnąć Cycka. Spimy razem i w dzien nie odmawiam jej karmienia piersią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wendy_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 14:57   #4479
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
U nas tez mamoza totalna i na wszystko jest „nie”

Już mnie meczy, nie mogę nawet na kilka minut usiąść, bo od razu wspina się na mnie i wisi, proszę córeczko idź pobaw się chwile sama, na co w odpowiedzi ciagle słyszę tylko zdecydowanie „nie”.....

U nas trójki i czwórki wyszły już dawno. Czekamy na piątki.

Co do cyca to od jakiegoś czasu zrezygnowaliśmy z karmienia w ciągu dnia, stopniowo odmawiałam jej piersi, odwracalam jej uwagę i jakoś poszło. Później zeszliśmy z karmienia na popołudniowa drzemkę. Następnie w nocy zamiast cyca konsekwentnie podawałam wodę z bidonu. Karmie tylko do snu i rano. Zaowocowalo to tym, ze mała przestała budzić się w nocy na cyca, przesypia ciągiem od 20 do 6:30 rano, co dla mnie jest wybawieniem. Byłam już zmęczona nocnym wstawaniem po kilka razy. Będę chciała już rączej całkowicie zejść z piersi, stopniowo.

Jakie zabawki są u Was teraz na topie? U nas dalej zabawkami za bardzo się nie interesuje, najfajniejsze zabawy to te z rodzicami - bieganie, chowanie się, laskotki, chodzenie za rękę. Oraz zrzucanie/wyrzucanie wszyskiego z szafek...

Z ulubionego jedzenia to chleb, makaron, kluski


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nocek to Ci teraz zazdroszcze super ze tak Ci poszlo odstawienie.
Ja nawet nie chce o tym na razie myslec a co dopiero zrobic

U nas na topie jest wozek z lalkami i wielkie pluszowe pieski. Poza tym ciagle chce zeby jej czytac, np 100 razy dziennie lokomotywe.
Otwieranie szafek, szuflad i wyciaganie tez na porzadku dziennym



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 22:57   #4480
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
No nocek to Ci teraz zazdroszcze super ze tak Ci poszlo odstawienie.
Ja nawet nie chce o tym na razie myslec a co dopiero zrobic

U nas na topie jest wozek z lalkami i wielkie pluszowe pieski. Poza tym ciagle chce zeby jej czytac, np 100 razy dziennie lokomotywe.
Otwieranie szafek, szuflad i wyciaganie tez na porzadku dziennym



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tez się bałam o tym myśleć, ale już czuje, ze powolutku chce kończyć nasza mleczna przygodę. Myśle ze najgorsze będzie odstawianie karmienia na noc. A mała i tak dobrze wyglada, ubranka kupujemy na 92 cm, wazy 13,5 kg.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Wendy_123 Pokaż wiadomość
Moja jak tylko mnie widzi to od razu ładuje rączki i mnie,, maca " hitem jest ze sama sobie potrafi wyciągnąć Cycka. Spimy razem i w dzien nie odmawiam jej karmienia piersią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Był okres gdzie spała z nami, ale po prostu było ciężko, ona zawsze spiąc z nami spała w poprzek. Ciagle ktoś dostawał w zeby. Mamy wąskie łóżko 140 cm. Może jak byśmy mieli większe łóżko a mała byłaby mniej ruchliwa w czasie snu to nie upierałabym się żeby spała w swoim łóżeczku, uwielbiam te jej ciepłe ciałko i puchate stopy ❤️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 10:33   #4481
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ogólnie to mam spore kompleksy po ciąży, nie bardzo sobie już z tym radzę. Wazę teraz dużo mniej niż przed ciąża, z rozmiaru M teraz mam S, ale niestety jestem taka... sflaczała. Skóra na brzuchu jest mocno wyciągnięta, dodatkowo rozstępy. Cellulit duży. Piersi teraz jak już mam mniej mleka to tylko dwa wentylki (zawsze miałam małe ale teraz po kamieniu to nie mam już ich wcale) - to chyba największy kompleks. Dodam, ze od początku tego roku chodzę z TŻ na siłownie 4 razy w tygodniu, ćwiczę w domu, zdrowo się odżywiam. Efekty jakieś są ale jak na taki czas to minimalne. Dodatkowo znowu mam duży trądzik na buzi, a na plecach istny armagedon. Z plusów wczoraj kupowałam wino w biedrze i Pani chciała ode mnie dowód osobisty (w czerwcu kończę 31 lat)....


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-23, 06:44   #4482
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Odkąd na wątku pochwalilam się, ze moja córka spi do 6:30 to teraz spi do 5 chyba sobie strzelę w łeb


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 09:45   #4483
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Hej dziewczyny u mnie nocne tragedie , mała nie płacze tylko wrzeszczy , histeria jest taka jak by demon w nią wstąpił , dziś zasnęła o 19:50 po czym do północy 3 razy się budziła smoka włożyłam i spała dalej ale o północy koniec 2 godziny ją bujałam i za każdym razem odkładając krzyk , o 2 zabrałam ją do nas na łóżko i godzinę wierciła się i nie zasnęła , o 3 już miałam dość i znowu bujanie z histerią ale zasnęła . Poszłam spać o 3:45 . Koszmarem są ostatnie noce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 09:33   #4484
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny u mnie nocne tragedie , mała nie płacze tylko wrzeszczy , histeria jest taka jak by demon w nią wstąpił , dziś zasnęła o 19:50 po czym do północy 3 razy się budziła smoka włożyłam i spała dalej ale o północy koniec 2 godziny ją bujałam i za każdym razem odkładając krzyk , o 2 zabrałam ją do nas na łóżko i godzinę wierciła się i nie zasnęła , o 3 już miałam dość i znowu bujanie z histerią ale zasnęła . Poszłam spać o 3:45 . Koszmarem są ostatnie noce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tez przechodziliśmy przez taki etap, minęło po kilku tygodniach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 10:17   #4485
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Odkąd na wątku pochwalilam się, ze moja córka spi do 6:30 to teraz spi do 5 chyba sobie strzelę w łeb


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Moja tez tak wstawala, pomogly zaslony maksymalnie zaciemniejajace plus rolety mysli ze dalej jest noc i spi dalej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 13:54   #4486
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Skarpeciara12 Pokaż wiadomość
Moja tez tak wstawala, pomogly zaslony maksymalnie zaciemniejajace plus rolety mysli ze dalej jest noc i spi dalej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Muszę spróbować z tymi roletami 🤣


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 20:41   #4487
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Netkaaa mam nadzieję że mojej też minie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-07, 20:39   #4488
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Dziewczyny co u was i u waszych maluchów? Moja mała ostatnio zaczęła się robić fit i nie chce bardzo jeść , obiad zje a reszta różnie , napiszcie proszę co jedzą wasze maluchy. Druga sprawa moja mała pierwszy raz dostała odparzenia już nie wiem czym mam smarować jak do jutra nie zblednie to muszę iść do doktorki bo już wygląda to jak poparzenie od słońca tylko że na pupie , nigdy nie miała problemu a tu nagle coś takiego , poprostu z grubej rury eh jak zawsze robiła 1 kupkę na dzień tak teraz potrafi 3 i nie chce się goić , poradźcie coś proszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-10, 18:55   #4489
Wendy_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co u was i u waszych maluchów? Moja mała ostatnio zaczęła się robić fit i nie chce bardzo jeść , obiad zje a reszta różnie , napiszcie proszę co jedzą wasze maluchy. Druga sprawa moja mała pierwszy raz dostała odparzenia już nie wiem czym mam smarować jak do jutra nie zblednie to muszę iść do doktorki bo już wygląda to jak poparzenie od słońca tylko że na pupie , nigdy nie miała problemu a tu nagle coś takiego , poprostu z grubej rury eh jak zawsze robiła 1 kupkę na dzień tak teraz potrafi 3 i nie chce się goić , poradźcie coś proszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na odparzenia zawsze stosowałam tormentalum i pieknie się goiło. I dużo wietrzyłam pupe. Teraz jak jest tak ciepło to też staram się żeby pobiegała trochę bez pampersa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wendy_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-10, 21:08   #4490
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Dzięki Wendy , na szczęście przeszło na drugi dzień po tym jak tu napisałam , znów dziś mam problem z prawym oczkiem u Oliwki nie wiem czy jakieś naczynko pękło i ma zaczerwienione czy to przez to że Ada ostatnio obrzuciła ją toną piachu eh zawsze coś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 19:41   #4491
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja na odparzenia stosowałam krem Penaten. U nas mały je prawie wszystko i wszystko chętnie próbuje. Jedynie z warzywami tak jakoś średnio.. Za to owoce uwielbia. Aktualnie pochłania truskawki, arbuzy.. I jagodę kamczacką wprost z ogródka u babci (jeśli nie znacie smaku to jest taka.. cierpka). Jak wasze dzieciaczki? Urosły te nasze pociechy. Mój to już taki łobuz, że na każdym kroku trzeba patrzeć co wymyśla, ale fajnie bo można się z nim całkiem nieźle dogadać.
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-30, 11:21   #4492
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Halo zagląda ktoś tu jeszcze?
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 02:34   #4493
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja zaglądam jak wasze dzieciaczki ? Mówią już? Czy już odpieluchowane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 06:09   #4494
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja tez zaglądam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 06:09   #4495
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Ja zaglądam jak wasze dzieciaczki ? Mówią już? Czy już odpieluchowane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z mowieniem to u nas jest mama, tata, baba, bam, tak, nie a reszta po swojemu
ja o odpieluchowaniu jeszcze nie mysle, pewnie dopiero na wiosne przyszlego roku, na razie nie wiem jak sie zabrac do odstawienia od piersi
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 11:45   #4496
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Z mowieniem to u nas jest mama, tata, baba, bam, tak, nie a reszta po swojemu
ja o odpieluchowaniu jeszcze nie mysle, pewnie dopiero na wiosne przyszlego roku, na razie nie wiem jak sie zabrac do odstawienia od piersi
Ja również zaglądam 😊
Moja mówi dużo ale głównie pojedyncze słowa, zdania które składa to np mami pić, cześć mami itp
O odpieluchowaniu również nie myślę ale nocnik jest w łazience już długo i bierze go,siada i sisi mówi.
Generalnie jest słodka przytulanka ale w histerie wpada równie często 😁
Dziewczyny o której Wasze dzieci chodzą spać u mnie jest masakra 22 czasem później- próbowałam już różnych sposobów i chyba muszę po prostu przeczekać 😕
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 11:50   #4497
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Ja również zaglądam
Moja mówi dużo ale głównie pojedyncze słowa, zdania które składa to np mami pić, cześć mami itp
O odpieluchowaniu również nie myślę ale nocnik jest w łazience już długo i bierze go,siada i sisi mówi.
Generalnie jest słodka przytulanka ale w histerie wpada równie często
Dziewczyny o której Wasze dzieci chodzą spać u mnie jest masakra 22 czasem później- próbowałam już różnych sposobów i chyba muszę po prostu przeczekać
Moja chodzi mniej wiecej o 20. Ale jest rannym ptaszkiem i ostatnio byly pobudki nawet o 5 30. Plus oczywiscie w nocy sie budzi na cycka
Ma jedna drzemke w dzien kolo poludnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 21:21   #4498
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moja też na cycu jeszcze ale póki co nie myślę o odstawieniu póki chce a ja nie pracuje to niech ma a co U nas miesiąc temu mała zaczęła mi ściągać pampersa więc stwierdziłam że spróbuję i w ciągu dnia ma pantsa tylko podczas drzemki i jak gdzieś wychodzimy . Oczywiście przez pierwsze 3 tygodnie wogole nie wiedziała o co chodzi ale od paru dni pokazuje na pupę jak chce siku i co najlepsze nie zrobi za nic na świecie siku na nocnik musi być na sedes ( nakładkę zakładam ) i póki co za każdym razem jak ją posadzę to zrobi ale jeszcze trochę minie zanim całkiem to oswoi bo na panele też lubi siknąć , na pewno z Adą poszło dużo szybciej . Jeśli chodzi o mowę o też mówi tylko pojedyncze wyrazy także chyba idzie w ślady Ady i będzie poźno mówić . Powiem wam że ostatnio moja Ada miała podcinane wędzidełko i byłam wściekła bo po porodzie o to pytałam i powiedzieli mi że jest ok , położna mi to samo mówiła a tu się okazuje po 3 latach że moje dziecko tak późno zaczęło mówić bo wędzidełko ma za krótkie , tyle lekarzy ją badało przez te 3 lata i nikt nie zauważył powiem wam że porażka jakaś . Jutro moja Ada idzie pierwszy raz do Przedszkola ja się chyba bardziej stresuje od niej ;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Co do spania to też mi zasypia najpozniej o 22 ale ma drzemkę od 13 do 16 , od jutra to się zmieni pewnie bo będę je budziła wcześniej bo Ada do przedszkola więc Oliwka musi jechać z nami więc już do 9-10 nie pośpią .
Dziewczyny ile ważą wasze maluchy ? Bo mi powiedziała doktorka na ostatnim szczepieniu że moja Oliwka jest drobniutka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 21:32   #4499
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Hej.
Gdyby nie powiadomienie to bym przegapiła ze któraś z Was napisała.

Hanna gada jak katarynka, mówi pełnymi zdaniami, śpiewa całe piosenki. Pod względem mówienia zadziwia nas.

Jesteśmy na cycusiu cały czas i nie zamierzamy przestawać póki co.

Jesteśmy jeszcze przed urlopem, a po jego powrocie rusza do żłobka.

Dziś miała ostatnie szczepienie na ospę. Wazy 13 kg, ma prawie 90 cm wzrostu.
W ciągu dnia ma jedna drzemkę, dzień kończymy po 20, kąpiel i po 21 już spi.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Słodkaaa
Czas edycji: 2021-08-31 o 21:33
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 23:33   #4500
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Słodkaaa to super masz , ja czekam aż zacznie mówić zdaniami a o śpiewaniu nie wspomnę To udanego urlopu życzę My byliśmy w Bieszczadach z maluchami nawet udało mi się wyciągnąć rodzinkę na połoninę wetlińską , Oliwka 3/4 trasy pod górę weszła sama oczywiście trzymając mnie za rękę choć to było trudne bo chciała non stop sama ale gdzie bym ją puściła po tych kamiorach samą , widoki piękne z góry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 07:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.