Czy jecie zdrowo? Część 2. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-25, 19:37   #301
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
No ja właśnie mam mieszane uczucia. Zawsze te badania dotyczą amerykańskich produktów, a potem są szerzone na cały świat. Zastanawiam się,czy jednak UE nie reguluje uprawy roślin pod tym kątem (pomijam fakt monitorowania przestrzegania regulacji). Choć o truskawkach i winogronach też słyszałam,że są najbardziej pryskane z owoców i w tej liście też się pojawiają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Truskawkom wybaczam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 19:42   #302
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;86747444]W sezonie staram się przynajmniej cztery razy w tygodniu takie dystanse robić, zdarza się, że nie mam czasu albo ochoty wtedy albo trasa bliżej domu, albo biegam po górkach, albo dzień lenia �� rolki uwielbiam, jazda to sama przyjemność a dupa sama się robi [/QUOTE]

Ale ci zazdroszczę, że masz tyle dobrej nawierzchni... jeździsz gdzieś specjalnie czy tak po okolicy?
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 19:42   #303
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Ja ostatnio pije na zmiane:

-mango mrozone, pomarancza, imbir
-maliny mrozone, banan, gruszka (lub jablko)

troche wody i jest pycha
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 19:46   #304
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=c091e8898908a1b264e2bb8 8ceb2cf7cf162daf4_5d967d9 baaf5e;86747467]Ale ci zazdroszczę, że masz tyle dobrej nawierzchni... jeździsz gdzieś specjalnie czy tak po okolicy?[/QUOTE]


podbijam pytanie
ja tam trochę niezdarnie na rolkach jezdze, ale tylko po równej powierzchi każdy kamyk powoduje, że ląduję jak długa
a jak widze te laski śmigające po kostce brukowej, albo jakichs płytach betonowych, albo w markecie, to zazdroszcę ja jakbym w markecie wjechała na rolkach, to bym na siebie zrzuciła pierwszy lepszy regał, bo pewnie bym szukałą czegoś do złapania się
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 19:54   #305
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;86747444]W sezonie staram się przynajmniej cztery razy w tygodniu takie dystanse robić, zdarza się, że nie mam czasu albo ochoty wtedy albo trasa bliżej domu, albo biegam po górkach, albo dzień lenia �� rolki uwielbiam, jazda to sama przyjemność a dupa sama się robi [/QUOTE]Zazdroszczę Ja tylko biegam, ale rano nie mam motywacji,a wtedy jest największą energia , jak wszystko się budzi do życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 19:55   #306
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=c091e8898908a1b264e2bb8 8ceb2cf7cf162daf4_5d967d9 baaf5e;86747467]Ale ci zazdroszczę, że masz tyle dobrej nawierzchni... jeździsz gdzieś specjalnie czy tak po okolicy?[/QUOTE]

Praktycznie pod domem mam ścieżkę pieszo-rowerową, to na krótsze trasy, bo przez las jest niestety żwir na dłuższy dystans dojeżdżam, to ta sama ścieżka, ale juz całkiem wyasfaltowana. Niedaleko domu mam tez stadion z asfaltowym 'kołem' dla lekkoatletów, tam tez lubię pojeździć
Ja na rolkach lubię z rana, bo wtedy nikomu na ścieżce nie przeszkadzam

Edytowane przez 0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Czas edycji: 2019-04-25 o 19:56
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 20:34   #307
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Dlaczego mieliby o takie rzeczy nie pytać?
Mało kulturalne to jest.

Cytat:
Dlaczego mieliby o takie rzeczy nie pytać? To nie są intymne pytania i nie padały jedno po drugim jak na przesłuchaniu tylko jako jeden z przykładów informacji, które możemy podczas opowiadania o sobie podać. Porównywanie tego do szczegółów życia seksualnego jest moim zdaniem absurdalne.
I akurat opowiadanie o sobie w ten sposób pozwala szybko stwierdzić, jakie kto ma priorytety w życiu.
Akurat jedna z tych pań, która wyraźnie zaznaczyła, że nie odpowiada na pytania o wiek była sama nauczycielka, zanim w ogóle ktokolwiek miał szansę ją o to zapytać.
Ale to są dobrowolne informacje a ludzie niekoniecznie lubią być szufladkowani.
Tak to jest intymne pytanie zarówno do faceta jak i kobiety i nie każdy musi chcieć cię wiedzą na własny temat obdarzać. Nie mówię tu przecież wcale o relacjach bardziej prywatnych kiedy ktoś tworzy z tobą więź a odmawia ci podstaw na swój temat. A technicznie oceniając wiedza ile lat ma twoja koleżanka z ławki nie jest ci do niczego potrzebna, bo nawet jeśli jesteś aktywistką i postanawiasz zadzwonić do każdego, kogo znasz i poinformować go, żeby poszedł się przebadać, nie zmienia tego, że to twoja własna inicjatywa -ta osoba jest dorosła i nie potrzebuje niczyjego mamusiowania. Rozumiem, że masz dobre intencje, ale aktualnie nie da się przeczytac żadnego niusa na portalu plotkarskim bez wyraźnego podkreślenia ile ktoś ma lat i na ile wygląda i tak szczerze to ja się nie dziwię że to wzbudza niechęć.

Cytat:
grupy wiekowe (20-25, 25-30 itd.), dzieciaci i niedzieciaci, numery butów itd. Jakoś nikt nie wpadł na pomysł utworzenia kategorii fani orala vs fani anala, no ciekawe dlaczego
Może brzmi głupio, ale jest to dobra metoda na oswojenie grupy obcych ludzi ze sobą,
a co jest dobrego w dzieleniu ludzi na studiach na kategorie wiekowe, no proszę cię. Po co to, równie dobrze mogłoby być na podstawie statusu majątkowego, równie dobry pomysł by ludzi ze sobą zgrać. Dziewczyno to jest jakieś zajęcie w grupce a nie randkowy algorytm z MIT.
Cytat:
Uważasz, że nic nie wnosi do dyskusji o powrocie do formy po porodzie albo o wychowaniu dzieci fakt, czy biorąca w niej udział w ogóle była w ciąży lub czy ma dziecko? Bo ja uważam, że branie udziału w dyskusji o czymś, co w ogóle nie było naszym doświadczeniem, jest co najmniej butą.
wg ciebie każdy lekarz musi chorować by móc leczyć? Nie trzeba być matką by wiedzieć i rozumieć że dziecko jest dużą zmianą w życiu ale też to czy się zostaje mamą czy nie nie zmienia tego, że jeśli rzeczywiście zależy ci na osiągnięciu jakiegoś celu to samo się nie zrobi. Jest wiele zmiennych które decydują czy coś się udaje, łatwiej choćby ma kobieta, której mąż zajmuje się rodziną razem z nią niż taka, która zostaje ze wszystkim na głowie sama, ale wybacz, tu jest jakieś obrażenie się jeśli na takiego męża jak w 2 typie powiedziałoby się że mało rewelacyjna partia.

Cytat:
a ja potrzebuję konkretnego śniadania, bo rano zwykle rolkuję jakieś 30 kilometrów, a nic innego nie jestem w stanie przełknąć.
Cytat:
a dupa sama się robi
uważaj bo zaraz się dowiesz że jesteś fit freakiem skoro tyle jeździsz na rolkach a jakbyś jeszcze powiedziała że wolisz rolki bo masz od tego fajną dupę a rower jakoś tego ci nie zrobił to by była obraza majestatu że jak śmiesz obrażać jego wysokość rower.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-25, 20:44   #308
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Mało kulturalne to jest.


uważaj bo zaraz się dowiesz że jesteś fit freakiem skoro tyle jeździsz na rolkach a jakbyś jeszcze powiedziała że wolisz rolki bo masz od tego fajną dupę a rower jakoś tego ci nie zrobił to by była obraza majestatu że jak śmiesz obrażać jego wysokość rower.
Nie wiem, z czym ty masz problem?
Jako jedyna się czepiasz wszystkiego i piszesz eseje w kółko o jednym.
Brawo za odkrycie roku, że bycie wysportowanym jest lepsze niż bycie leniem kanapowym.
Nie trzeba o tym w kółko pisać. Nie gadasz z debilami na tym forum, nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę?



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 20:48   #309
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Brawo za odkrycie roku, że bycie wysportowanym jest lepsze niż bycie leniem kanapowym.
No to w czym jest problem? Wywyższam się bo porównałam 5 rodzajów sportów (czy nazwij to jak chcesz) i 3 oceniłam lepiej niż pozostałe 2? No tak oceniłam.

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Jako jedyna się czepiasz wszystkiego i piszesz eseje w kółko o jednym.
Nie musisz czytać, odpowiadam na konkretne posty w których padają tak samo w kółko te same wyrzuty, lub jak wolisz szydera.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 20:53   #310
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
No to w czym jest problem? Wywyższam się bo porównałam 5 rodzajów sportów (czy nazwij to jak chcesz) i 3 oceniłam lepiej niż pozostałe 2? No tak oceniłam.

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Nie musisz czytać, odpowiadam na konkretne posty w których padają tak samo w kółko te same wyrzuty, lub jak wolisz szydera.
No nie, kazdy już podał tysiące argumentów, a ty cały czas swoje. Plus cały czas robisz jakieś przytyki o wszystko. Daj zyc.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 20:56   #311
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Mało kulturalne to jest.
Ale to są dobrowolne informacje a ludzie niekoniecznie lubią być szufladkowani.
Tak to jest intymne pytanie zarówno do faceta jak i kobiety i nie każdy musi chcieć cię wiedzą na własny temat obdarzać. Nie mówię tu przecież wcale o relacjach bardziej prywatnych kiedy ktoś tworzy z tobą więź a odmawia ci podstaw na swój temat.
No oczywiście, że są dobrowolne, przecież nikt nikomu nie robił kontroli dowodów. Ale reakcja na takie pytanie dużo mówi o podejściu do tematu.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
A technicznie oceniając wiedza ile lat ma twoja koleżanka z ławki nie jest ci do niczego potrzebna, bo nawet jeśli jesteś aktywistką i postanawiasz zadzwonić do każdego, kogo znasz i poinformować go, żeby poszedł się przebadać, nie zmienia tego, że to twoja własna inicjatywa -ta osoba jest dorosła i nie potrzebuje niczyjego mamusiowania.
Właściwie to mi jest w ogóle żadna wiedza o moich kolegach i koleżankach niepotrzebna, mogę przecież siedzieć jak buc i z nikim nie rozmawiać, bo skoro wiek jest informacją intymną tak samo jak praktyki seksualne, to wszystko inne też nią może być. Łatwiej się jednak żyje bez takiego podejścia. A to mamusiowanie to ja nie wiem skąd wyciągasz, co to ma wspólnego z nawiązywaniem relacji w grupie?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
a co jest dobrego w dzieleniu ludzi na studiach na kategorie wiekowe, no proszę cię. Po co to, równie dobrze mogłoby być na podstawie statusu majątkowego, równie dobry pomysł by ludzi ze sobą zgrać. Dziewczyno to jest jakieś zajęcie w grupce a nie randkowy algorytm z MIT.
To samo co dzielenie na kategorie rozmiar buta 36 i 40. Rozluźnienie sytuacji i sprawienie, że widzi się zarówno podobieństwa jak i różnice, bo grupy ciągle się mieszały. Ale pewnie lepiej byłoby się obrazić i odmówić udziału w takich głupotach.


Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
wg ciebie każdy lekarz musi chorować by móc leczyć? Nie trzeba być matką by wiedzieć i rozumieć że dziecko jest dużą zmianą w życiu ale też to czy się zostaje mamą czy nie nie zmienia tego, że jeśli rzeczywiście zależy ci na osiągnięciu jakiegoś celu to samo się nie zrobi.
Rozumiem, że uważasz za normalne, jak nieródka tłumaczy kobietom po ciąży mającym np rozstępy, że są leniwe, zapuściły się i że ona to absolutnie nigdy nie doprowadzi się do takiego stanu, jak będzie w ciąży? Bo to jest ten sam poziom dyskusji. Nie być nigdy w danej sytuacji, ale mieć jakieś tam wyobrażenia i z wyżyn tych wyobrażeń pouczać innych, co powinni o sobie myśleć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-25, 21:01   #312
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
No nie, kazdy już podał tysiące argumentów, a ty cały czas swoje. Plus cały czas robisz jakieś przytyki o wszystko. Daj zyc.
Ale dlaczego ta prośba i to odniesienie tylko do mnie? Jak w przedszkolu, poproś także koleżanki. Może tobie to przeszkadza i widzisz we mnie naczelną nudziarę, mnie natomiast może chcieć się odpowiedzieć np. na złośliwostki Khloe.
A tak bardziej serio włącz sobie ignora i nie będziesz się męczyć.

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No oczywiście, że są dobrowolne, przecież nikt nikomu nie robił kontroli dowodów. Ale reakcja na takie pytanie dużo mówi o podejściu do tematu.



Właściwie to mi jest w ogóle żadna wiedza o moich kolegach i koleżankach niepotrzebna, mogę przecież siedzieć jak buc i z nikim nie rozmawiać, bo skoro wiek jest informacją intymną tak samo jak praktyki seksualne, to wszystko inne też nią może być. Łatwiej się jednak żyje bez takiego podejścia. A to mamusiowanie to ja nie wiem skąd wyciągasz, co to ma wspólnego z nawiązywaniem relacji w grupie?



To samo co dzielenie na kategorie rozmiar buta 36 i 40. Rozluźnienie sytuacji i sprawienie, że widzi się zarówno podobieństwa jak i różnice, bo grupy ciągle się mieszały. Ale pewnie lepiej byłoby się obrazić i odmówić udziału w takich głupotach.




Rozumiem, że uważasz za normalne, jak nieródka tłumaczy kobietom po ciąży mającym np rozstępy, że są leniwe, zapuściły się i że ona to absolutnie nigdy nie doprowadzi się do takiego stanu, jak będzie w ciąży? Bo to jest ten sam poziom dyskusji. Nie być nigdy w danej sytuacji, ale mieć jakieś tam wyobrażenia i z wyżyn tych wyobrażeń pouczać innych, co powinni o sobie myśleć.
No widzisz, ''nie mogę'' już sobie z tobą tu podyskutować bo koleżanki mają silne ciśnienie na manipulowanie dyskusją. Tym samym pozwalam już sobie nie czytać co napisałaś i cokolwiek odpowiedziałaś - z pewnością masz 100% racji. Pozostają nam zawsze PW.
Dobranoc.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 21:04   #313
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Hahhaha Hultaj ogarnij się i zniknij z tej dyskusji, bo tylko się osmieszasz cały czas.

Manipulowanie dyskusja masz opanowane do perfekcji, ale sorry,na nikim nie robi to wrażenia, już się nam znudziło



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 21:12   #314
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86747446]Truskawkom wybaczam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]a kartofelkom?
Ja uwielbiam jarmuż i mam o tyle fuksa że mamy go na działce co lato i mrożę spore ilości.Nie stosujemy żadnych oprysków.To samo z innymi warzywami/owocami ale chyba nie zniechęciło by mnie to jakbym miała kupić w sklepie Za bardzo lubię tą 12-stkę.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 22:28   #315
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 08:44   #316
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Sweet - Co dziennie na rolkach robisz 30km? Wow.

____
A co Wy na to?
http://www.national-geographic.pl/na...e-brudny-tuzin

?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
makabra, zamiast wziąć sie za zakaz używania pestycydow, to liste produktow nimi pryskanych wydłużają

I co mamy jesc, przeciez jablka, gruszki, ziemniaki, pomidory to czesto sie jada.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 08:49   #317
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
makabra, zamiast wziąć sie za zakaz używania pestycydow, to liste produktow nimi pryskanych wydłużają

I co mamy jesc, przeciez jablka, gruszki, ziemniaki, pomidory to czesto sie jada.



Ale co zamiast pestycydów?
Przecież nie pryska się, bo się ma za duzo pieniędzy i wydaje na pestycydy, tylko dlatego zeby mieć zbiory .
Bez tego zeżra je robaki i pleśnie.




Wydaje mi się też, ze normy Europejskie są ostrzejsze niz w US, a Polskie jeszcze ostrzejsze.


Zresztą, tak po prawdzie, jak często jecie ten jarmuż?
Mnie się wydaje, że ja jem często, bo w okresie późnojesienno-wczesnowiosennym 2-4 razy w tygodniu p0 około 50 gr. Bo te szejki sobie robię.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 08:51   #318
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zresztą, tak po prawdzie, jak często jecie ten jarmuż?
Ja go chyba nigdy w życiu nie jadłem (chyba, że był skitrany w jakiejś warzywnej mieszance, czy coś)
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 08:53   #319
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Ja go chyba nigdy w życiu nie jadłem (chyba, że był skitrany w jakiejś warzywnej mieszance, czy coś)



Na surowo jest twardy jak podeszwa (dlatego ja miksuję) a gotowany jest włóknisty nawet rozgotowany, a jak się rozgotuje gorzknieje .
Trudne warzywo.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-26, 09:07   #320
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zresztą, tak po prawdzie, jak często jecie ten jarmuż?
Mnie się wydaje, że ja jem często, bo w okresie późnojesienno-wczesnowiosennym 2-4 razy w tygodniu p0 około 50 gr. Bo te szejki sobie robię.
Ja średnio raz na tydzień z 200 gram. lubię podsmażany z czosnkiem do jakiegoś makaronu lub duszony do potraw lub do zupy lub do pesto.Do szejków nie lubię .W zasadzie cały rok tak bo jak nie mam świeżego (my siejemy i zbieramy końcem lata/jesienią )bo zbieramy i mrozimy sporą ilość.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo


Edytowane przez Milennka03
Czas edycji: 2019-04-26 o 09:09
Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 09:10   #321
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale co zamiast pestycydów?
Przecież nie pryska się, bo się ma za duzo pieniędzy i wydaje na pestycydy, tylko dlatego zeby mieć zbiory .
Bez tego zeżra je robaki i pleśnie.




Wydaje mi się też, ze normy Europejskie są ostrzejsze niz w US, a Polskie jeszcze ostrzejsze.


Zresztą, tak po prawdzie, jak często jecie ten jarmuż?
Mnie się wydaje, że ja jem często, bo w okresie późnojesienno-wczesnowiosennym 2-4 razy w tygodniu p0 około 50 gr. Bo te szejki sobie robię.
Jakos kiedys tego nie tzreba bylo, a sie jadło. Tylu naukowcow i nie umie poradzic sobie z tym?

Nie , tylko teraz musi byc tej zywnosci tyle, ze potem wywala sie. Ostatnio byl program ile Polacy wyrzucaja rocznie jedzenia, to pokazali obrazkowo no przykladzie pociągu zaladowane od Warszawy po Irkuck

No wlasnie my jarmuz czesto jemy, bo jak robimy bezmiesne leczo czy cos z fasola, to fajnie to pasuje, bo nie robi sie mamałyga i nam bardzo smakuje
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 09:11   #322
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Ja średnio raz na tydzień z 200 gram. lubię podsmażany z czosnkiem do jakiegoś makaronu lub duszony do potraw lub do zupy lub do pesto.Do szejków nie lubię .W zasadzie cały rok tak bo jak nie mam świeżego (my siejemy i zbieramy końcem lata/jesienią )bo zbieramy i mrozimy sporą ilość.



No to Ty w ogóle masz swój.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 09:12   #323
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Ja mam straszne rewolucje zoladkowe po jarmuzu. Wystarczy, ze jest niewielka ilosc w soku i po 15 minutach dostaje bolesci brzucha i biegne do toalety . Kapusty tak na mnie dzialaja. Po surowej, kiszonej mam podobnie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 09:13   #324
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

https://dziennikzachodni.pl/polskie-...ar/c8-14041279

Taa u nas to az 8 krotnie przekroczyly na jablkach i wycofane zostaly, wiec ja dziekuje za takie cos ( świeża akcja z przed paru dni )

dlaczego nie trzymaja sie norm chociazby, to niech to gnije i plesnieje jak tacy mądrzy
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 09:14   #325
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Jakos kiedys tego nie tzreba bylo, a sie jadło. Tylu naukowcow i nie umie poradzic sobie z tym?

Nie , tylko teraz musi byc tej zywnosci tyle, ze potem wywala sie. Ostatnio byl program ile Polacy wyrzucaja rocznie jedzenia, to pokazali obrazkowo no przykladzie pociągu zaladowane od Warszawy po Irkuck

No wlasnie my jarmuz czesto jemy, bo jak robimy bezmiesne leczo czy cos z fasola, to fajnie to pasuje, bo nie robi sie mamałyga i nam bardzo smakuje

Groszku, ale kiedyś czyli kiedy?


Robale zawsze żarły ludziom plony i przed pestycydami często ludzie zwyczajnie glodowali.
Mój dziadek (a żył do roku 80tego około) stosował.



No co naukowcy mogą? Co mogą to mamy. pestycydy które chronią plony, żebyśmy z głodu nie powymierali tylko dlatego, ze pogoda danego roku sprzyja jakiemuś szczerzujowi zbożowemu czy innemu żarłaczowi owocowemu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 09:29   #326
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Groszku, ale kiedyś czyli kiedy?


Robale zawsze żarły ludziom plony i przed pestycydami często ludzie zwyczajnie glodowali.
Mój dziadek (a żył do roku 80tego około) stosował.



No co naukowcy mogą? Co mogą to mamy. pestycydy które chronią plony, żebyśmy z głodu nie powymierali tylko dlatego, ze pogoda danego roku sprzyja jakiemuś szczerzujowi zbożowemu czy innemu żarłaczowi owocowemu.
No, ale norm sie powinno trzymac. Kiedys to ludzie milei dzialki i sie stamtąd żarło, w zyciu moj dziadek niczym nie pryskał. Tak samo kolezanka ma do tej pory rozne rzeczy nie pryskaja. Ale fakt modyfikowanie roznych gatunkow zrobilo tak, ze te uprawy są słabe. I dlatego zrezygnowali np. z pomidorow, bo bez opryskow chorowaly, a kiedys nie chorowaly

Takm sposobem to przepraszam bardzo daleko nie zajdziemy. To trzeba krytkowac i cos zrobić, bo w koncu pozdychamy szybciej i mękach niz nam sie to wydaje.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 09:30   #327
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No to Ty w ogóle masz swój.
No z reguły wiekszość roku tak ale tak z 3 m-ce kupuję jak źródełko wyschnie Natchniona wątkiem wczoraj w Biedrze kupiłam paczuszkę-najwyżej będę świecić od chemii
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 09:34   #328
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Na surowo jest twardy jak podeszwa (dlatego ja miksuję) a gotowany jest włóknisty nawet rozgotowany, a jak się rozgotuje gorzknieje .
Trudne warzywo.
Jakoś nie poczułem się zachęcony Zresztą ze szpinakiem mam taki love-hate relejszynszip, bo niby lubię, ale strasznie wybredny jestem i rzadko który sposób jego przygotowania mi smakuje


Na te pestycydy to nie zalecali aby moczenia owoców w wodzie z sodą oczyszczoną?
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 09:36   #329
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Jakoś nie poczułem się zachęcony Zresztą ze szpinakiem mam taki love-hate relejszynszip, bo niby lubię, ale strasznie wybredny jestem i rzadko który sposób jego przygotowania mi smakuje


Na te pestycydy to nie zalecali aby moczenia owoców w wodzie z sodą oczyszczoną?
Bo jak ktos nie lubi jarmuzu to zniechęci, a ja lubie i zachęcam Dla mnie nie jest gorzki

Moj boze i co kupuje jablko i nie moge go zjesc, a czesto tak robie bez mycia, bo mam jeszcze je moczyc w sodzie , co za czasy

A moje dziecko tak lubi owoce
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 09:39   #330
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No, ale norm sie powinno trzymac. Kiedys to ludzie milei dzialki i sie stamtąd żarło, w zyciu moj dziadek niczym nie pryskał. Tak samo kolezanka ma do tej pory rozne rzeczy nie pryskaja. Ale fakt modyfikowanie roznych gatunkow zrobilo tak, ze te uprawy są słabe. I dlatego zrezygnowali np. z pomidorow, bo bez opryskow chorowaly, a kiedys nie chorowaly

Takm sposobem to przepraszam bardzo daleko nie zajdziemy. To trzeba krytkowac i cos zrobić, bo w koncu pozdychamy szybciej i mękach niz nam sie to wydaje.



No pewnie ze norm powinni się trzymać i żywność powinna być kontrolowana na każdym etapie.


ja pamiętam dziadków warzywnik. Były takie lata, ze żeby mieć kapuste czy pomidory, trzeba było pryskać bo było tyle robactwa, ze by do gołej ziemi wyżarło.
Ziemniaki to w ogóle dramat, bo stonka to żre na taką skale, ze jak nie opryskasz to zęzre zanim w ogóle bulwy się zawiążą.


Moja mama w donicach hoduje pomidory, papryki. jak jest rok korzystny dla pleśni, to musi opryskać czyms kupnym.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-18 13:53:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:59.