SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorczy) - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-17, 20:09   #961
Libra2
Zadomowienie
 
Avatar Libra2
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 203
Dot.: Szukam tytułu piosenki

Google podpowiada że nr 3 to Neo Retros The high Rise In The Sunshine

Edytowane przez Libra2
Czas edycji: 2011-02-17 o 20:10
Libra2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 20:57   #962
Scarlle
Raczkowanie
 
Avatar Scarlle
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 266
Dot.: Szukam tytułu piosenki

Druga to Sebastian Drums "My feelings for you"
__________________
Nie wiesz co mówić, to mów niewyraźnie
Scarlle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 21:28   #963
iwona-jk
Wtajemniczenie
 
Avatar iwona-jk
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 383
GG do iwona-jk
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Witam
Od bardzo dawna poszukuje tytułu filmu, który oglądałam na początku lat 90-tych. Może mi pomożecie

Film opowiada o kobiecie, która w swoim domu więzi swoje wnuki. Córkę- matkę dzieci, otumanioną jakoś (?)- chce wydać za mąż, nikt nie może się dowiedzieć, że dzieci istnieją. Babka chce zabić te dzieci, chce je otruć. Truciznę podaje w ciastkach. Dzieci orientują się w sytuacji, kiedy po podaniu ciastka szczurowi czy myszy oswojonej (?) ten/ta zdycha. Jest w tym filmie ujęcie ukazujące wykopane groby- dla tych właśnie dzieci.
Dzieci (troje- dwóch braci, najstarszy i najmłodszy i średnia siostra) w końcowej scenie opuszczają dom- swoje więzienie. Wcześniej jednak, w wyniku szarpaniny, zrzucają okrutną babkę na szklany sufit salonu, w którym odbywa się przyjęcie z okazji ślubu ich matki. Wszyscy dowiadują się o ich istnieniu.

Kojarzycie po tym moim nieco chaotycznym opisie?
__________________
Poszukiwałam korka do Mystery NC.
Znalazłam na All- korek z prawie pełnym flakonem

iwona-jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 08:54   #964
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Parę szczegółów mi nie styka, ale jedyne co przychodzi mi do głowy to Flowers in the attic - Kwiaty na poddaszu.
Senija jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 10:19   #965
iwona-jk
Wtajemniczenie
 
Avatar iwona-jk
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 383
GG do iwona-jk
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Bardzo, bardzo Ci dziekuje, Senijo O ten film mi chodziło

Ogladałam go bardzo dawno, wielu szczegółów nie pamiętam. Wówczas wtwarł na mnie duże wrażenie. Chciałabym sie przekonać, czy teraz będzie podobnie.

Jeszcze raz ogromnie Ci dziękuję
__________________
Poszukiwałam korka do Mystery NC.
Znalazłam na All- korek z prawie pełnym flakonem

iwona-jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 21:09   #966
reverse
Zadomowienie
 
Avatar reverse
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Poszukuję tytułu książki. Jest to zbiór wywiadów (?) przeprowadzonych z dziecmi zbrodniarzy z okresu II wojny światowej. Szukałam w google, ale wyskakuje mi tylko film "Dzieci Hitlera".
reverse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 21:10   #967
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

iwona - ja trafiłam na ten wątek też z zapytaniem o ten "kwiaty na poddaszu" i również otrzymałam odpowiedź nie mogłam go nigdzie znaleźć, bo myślałam, że jego tytuł to "dom babci"
dziewczyny są niesamowite pomogły od razu
Obejrzałam sobie film po (chyba?) 15latach....Ach, tak samo przerażający jak wtedy. Ale jako dorosła osoba zrozumiałam nieco więcej
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-19, 11:35   #968
Libra2
Zadomowienie
 
Avatar Libra2
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 203
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Szukam tytułu filmu dokumentalnego opowiadającego o brytyjskim rysowniku? malarzu? nie pamiętam dokładnie ,chorym na SM .Jakiś miesiąc temu oglądałam go pózno wnocy na Planete czy innym Discovery.

Edit: Znalazłam. Dla zainteresowanych tytuł brzmi "Here's Johnny"

Edytowane przez Libra2
Czas edycji: 2011-02-19 o 14:12
Libra2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 14:56   #969
u2manka
Przyczajenie
 
Avatar u2manka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3
Dot.: Szukam tytułu piosenki

Witam

Szukam piosenki z A state of trance armin van buuren gdzie śpiewa kobieta.. to jest dość wolna piosenka i jedyne co zapamiętałam to jak śpiewa "let go..."
Niewiele informacji ale może ktoś coś skojarzy..
u2manka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 19:32   #970
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez reverse Pokaż wiadomość
Poszukuję tytułu książki. Jest to zbiór wywiadów (?) przeprowadzonych z dziecmi zbrodniarzy z okresu II wojny światowej. Szukałam w google, ale wyskakuje mi tylko film "Dzieci Hitlera".
Może to będzie : "Noszę jego nazwisko" N.Lebert,S.Lebert ?
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 17:19   #971
reverse
Zadomowienie
 
Avatar reverse
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez eloi Pokaż wiadomość
Może to będzie : "Noszę jego nazwisko" N.Lebert,S.Lebert ?
Tak, dziękuję
reverse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-21, 20:34   #972
Cad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Orient w literaturze i malarstwie.

Hej, mam ten sam temat co Soleilka, ale ja już właściwie skonkretyzowałam swoją bibliografię. Mam tylko mały problem z Modernizmem...wzięłam Klechdy Leśmiana, myślałam nad Micińskim, ale trudno rozeznać się w czyjejś twórczości, jak nie wiadomo czego szukać. Może jesteście w stanie coś podrzucić? )

Edytowane przez Cad
Czas edycji: 2011-02-21 o 20:44
Cad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 12:03   #973
cophotis
Raczkowanie
 
Avatar cophotis
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 40
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
Ze słowami "Forgive me" kojarzy mi się film "Zostań (Stay)".

http://www.filmweb.pl/Zostan

Dobrze Ci się kojarzy, o ten film mi chodziło Dziękuję
cophotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 13:54   #974
201703061056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 44
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Szukam tytułu filmu. oglądałam go dawno. Jedyne co pamiętam, to to, że pewien mężczyzna wypłynął na morze i znalazł tam pewną kobietę/siedziała na skale/. Wrócił z nią do swojej wioski, zamieszkali razem, mieli dzieci etc. Jednak po kilku latach jedno dziecko zapytało matkę, dlaczego ojciec trzyma w domu skórę foki. W tym momencie matka "wbiegła" do morza i już nigdy nie wróciła/ okazało się chyba, że jest foką/. Drugi wątek - jednak nie wiem, czy w tym momencie nie mieszam dwóch filmów- był o tym, że dzieci, dokładnie troje nastolatków, przemierzyło jakąś rzekę, w każdym razie znaleźli się po jej drugiej stronie, gdzie była jakaś stara chata i zaczęli ją odnawiać / malowanie ścian etc./. Pamiętam jeszcze, że pewien facet, który skrobał ryby, opowiadał ową historię o kobiecie- foce małej dziewczynce, która była blondynką i powiedział jej coś z rodzaju tego ,że ona nie jest " z tych czarnych" (chodziło o to, że chyba w jej rodzinie wszyscy mieli czarne włosy,a ona od tego odbiegała). Proszę o pomoc
201703061056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 14:43   #975
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Pierwsze, co przyszło mi na myśl to 44 Scotland Street - był tam wątek z szafą na graty, w której dziewczyna schowała wart miliony obraz, a jej współlokator uznał to za stary bohomaz i wydał byle komu
Cytat:
Napisane przez Lucy1111 Pokaż wiadomość
a mnie przyszedł do głowy........Pan Kleks, który "leczył" stare meble. Również starą szafę...
Dziękuję
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 08:23   #976
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez pin_up girl Pokaż wiadomość
Szukam tytułu filmu. oglądałam go dawno. Jedyne co pamiętam, to to, że pewien mężczyzna wypłynął na morze i znalazł tam pewną kobietę/siedziała na skale/. Wrócił z nią do swojej wioski, zamieszkali razem, mieli dzieci etc. Jednak po kilku latach jedno dziecko zapytało matkę, dlaczego ojciec trzyma w domu skórę foki. W tym momencie matka "wbiegła" do morza i już nigdy nie wróciła/ okazało się chyba, że jest foką/. Drugi wątek - jednak nie wiem, czy w tym momencie nie mieszam dwóch filmów- był o tym, że dzieci, dokładnie troje nastolatków, przemierzyło jakąś rzekę, w każdym razie znaleźli się po jej drugiej stronie, gdzie była jakaś stara chata i zaczęli ją odnawiać / malowanie ścian etc./. Pamiętam jeszcze, że pewien facet, który skrobał ryby, opowiadał ową historię o kobiecie- foce małej dziewczynce, która była blondynką i powiedział jej coś z rodzaju tego ,że ona nie jest " z tych czarnych" (chodziło o to, że chyba w jej rodzinie wszyscy mieli czarne włosy,a ona od tego odbiegała). Proszę o pomoc
Skoro piszesz, że oglądałaś go dawno, to może film Tajemnica Roan Inish? Też to oglądałam i też dawno, ledwo pamiętam o co tam chodziło. W tym linku http://www.imdb.com/video/screenplay/vi452591897/ jest krótki trailer, sprawdź. Kilka szczegółów z Twojego opisu mi nie pasuje, ale część się zgadza, więc może akurat Widziałam też inne filmy w ten deseń, tylko chyba trochę młodsze, 2000, 2001 rok, ale musiałabym poszukać tytułów, a trochę mi się teraz spieszy
Senija jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 09:21   #977
katja175
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 80
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez katja175 Pokaż wiadomość
Czy ktoś kojarzy może film, w którym główna bohaterka budzi się z amnezją na lotnisku lub w jego pobliżu i próbuje odkryć kim jest i co się z nią stało. Na koniec okazuje się, że została zamordowana, a przez cały film oglądaliśmy jej ducha.
Naprawdę nikt nie kojarzy? Mogę dodać jeszcze, że kobieta miała chyba męża i kochanka, a całą trójką jakąś szkółkę dla spadochroniarzy amatorów mieli. Tak mi się w każdym razie kojarzy.
katja175 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 12:21   #978
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez katja175 Pokaż wiadomość
Naprawdę nikt nie kojarzy? Mogę dodać jeszcze, że kobieta miała chyba męża i kochanka, a całą trójką jakąś szkółkę dla spadochroniarzy amatorów mieli. Tak mi się w każdym razie kojarzy.
http://www.filmweb.pl/film/Sjesta-1987-9529
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 12:48   #979
katja175
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 80
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
To to! Dziękuję bardzo
katja175 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 17:47   #980
201703061056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 44
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
Skoro piszesz, że oglądałaś go dawno, to może film Tajemnica Roan Inish? Też to oglądałam i też dawno, ledwo pamiętam o co tam chodziło. W tym linku http://www.imdb.com/video/screenplay/vi452591897/ jest krótki trailer, sprawdź. Kilka szczegółów z Twojego opisu mi nie pasuje, ale część się zgadza, więc może akurat Widziałam też inne filmy w ten deseń, tylko chyba trochę młodsze, 2000, 2001 rok, ale musiałabym poszukać tytułów, a trochę mi się teraz spieszy

Tak, tak. To jest to, dziękuję pięknie
201703061056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 10:34   #981
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Dziewczyny własnie jestem po lekturze Ogrodu Kości Tess Gerritsen i dawno żadna książka mnie tak psychicznie nie zmasakrowała. Nie wiem co w niej jest ale mnie po prostu absolutnie pochłonęła. Czy ktoś zna książki w podobnym stylu? Dla tych co nie czytały, to w skrócie można powiedzieć ,ze to taki thriller medyczny osadzony w XIX wieku. Możecie polecić coś w tym stylu? Jakąś dobrą sensację osadzoną mocno w historii?
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 12:41   #982
marryzet
Przyczajenie
 
Avatar marryzet
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 16
Dot.: Szukam tekstu piosenki "Niezwykła Dominika" T. Żółtko

tak to ten tekst - piękny
marryzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 03:23   #983
nvm
Raczkowanie
 
Avatar nvm
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 203
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Szukam tekstu piosenek zespołu "The Order of the Fly", nigdzie nie mogę znaleźć, a bardzo spodobał mi się ten zespół
__________________
nie kultywowała szaleństwa, nazywała to 'dużym smutkiem'
i desperacko starała się wyrwać z tego poprzez używanie życia
do granic możliwości..
nvm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 09:34   #984
adebc7c7822f2e3c1e97d50b6509c6a2a15b95e0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Dot.: Szukam tytułu piosenki

Cytat:
Napisane przez u2manka Pokaż wiadomość
Witam

Szukam piosenki z A state of trance armin van buuren gdzie śpiewa kobieta.. to jest dość wolna piosenka i jedyne co zapamiętałam to jak śpiewa "let go..."
Niewiele informacji ale może ktoś coś skojarzy..
To chyba to (wystarczyło wpisać w google Armin Van Buuren let go lyrics i troszkę poszukać)
http://www.youtube.com/watch?v=TqTwspceia4
Przesłuchaj całą piosenkę ,ta dziewczyna zaczyna śpiewać od 1:33
Ja niestety dalej szukam piosenki ,która nie daje mi spokoju,mam tylko ten urywek z ,,Date my mom'' i nie znam wykonawcy ,ani tytułu .Próbowałam wpisywać też tekst ,który słyszę w tym urywku i niestety nie znalazłam,a poświęciłam sporo czasu na szukanie.
Urywek zaczyna się od 14:47
http://www.mtv.pl/shows/date-my-mom/...38-2-2-543863/
Naprawdę nikt nie wie co to za dziewczyna śpiewa w tym urywku (nie musicie oglądać całego odcinka ,wystarczy przesunąć do 14:47)
Przeszukałam google,youtube i zamieściłam to samo pytanie na kilkunastu forach i nic.Pozdrawiam.

Edytowane przez adebc7c7822f2e3c1e97d50b6509c6a2a15b95e0
Czas edycji: 2011-03-02 o 09:37
adebc7c7822f2e3c1e97d50b6509c6a2a15b95e0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 10:49   #985
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Na ich profilu: http://www.lastfm.pl/music/THE+ORDER+OF+THE+FLY są linki do video.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 20:07   #986
crazymuffin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 163
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

cześć dziewczyny, mam krótkie pytanie. znacie powieść (najlepiej z wątkiem miłosnym), gdzie byłby poruszony w znaczy sposób problem schizofrenii? byłabym naprawdę wdzięczna, gdybyście tylko coś sobie przypomniały
crazymuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 23:56   #987
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez crazymuffin Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, mam krótkie pytanie. znacie powieść (najlepiej z wątkiem miłosnym), gdzie byłby poruszony w znaczy sposób problem schizofrenii? byłabym naprawdę wdzięczna, gdybyście tylko coś sobie przypomniały
Piękny umysł - Sylvia Nasar
A poza tym, ale bez wątku miłosnego:
Cichy pokój - Lori Schiller, Amanda Benett
Anioł przy moim stole - Janet Frame
Ptasiek - William Wharton
Godziny - Michael Cunningham
Wstręt - John Frazer Corkran
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:15   #988
ahmily
Zakorzenienie
 
Avatar ahmily
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 461
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Dziewczyny, czytałam 2 lata temu w wakacje książkę i bardzo chciałabym do niej wrócić, ale nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Akcja rozgrywała się w jakimś małym miasteczku, główną bohaterką była dziewcyzna, a w zasadzie już kobieta i miała ona jakieś kłopoty z nogą (nie wiem jak to ująć) - wcześniej była cheerleaderką następnie pojawia się motyw mężczyzny, z którego zna z dawnych lat, ma on małego synka. Jest to thriller bodajże. Za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć jak to się tam wszystko rozgrywało...
__________________
od nowa
ahmily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 13:15   #989
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

A ja szukam... wątku na Wizażu

Otóż: był taki wątek, w którym dziewczyny codziennie wrzucały zdjęcia posiłków, jakie zabierały do pracy/dawały mężom do pracy w tzw. lunchboxach [i innych tego typu pojemnikach]. Szukam, szukam i znaleźć nie może. Może któraś z Was kojarzy?
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 14:21   #990
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Witajcie, nie chcę śmiecić nowym tematem, więc proszę o pomoc tutaj.

Otóż kupiłam ponad 2 tygodnie temu książkę Murakamiego 'Kronika ptaka nakręcacza'. Czytam, czytam i nagle urywa mi się historia na s. 288, a po prawej stronie mam już s. 321. Potem następuje dalsza część historii, po czym ponownie pojawia się ta sama część od s. 321. Dalej książka jest już ok, ale jest dla mnie dosyć istotna ta brakująca część. Chciałam wykorzystać książkę w prezentacji maturalnej, a nie mam nawet jak jej doczytać bez prawie 40 stron.

I tu następuje moje pytanie - macie ebooka/możliwość zeskanowania tych brakujących stron? Książki nie mogę wymienić, bo kupiłam ją daleko od swojego miejsca zamieszkania, ponadto nie mam paragonu, więc nie mogę nawet udać się do swojego Empiku. Myślałam też o napisaniu do wydawnictwa, ale to może się ciągnąć, a ja mam mało czasu i inne przedmioty maturalne na głowie.

Możecie proszę jakoś pomóc? Z góry dziękuję.

EDIT:
Już znalazłam ebooka, więc nieaktualne.
__________________

Edytowane przez mbamboo
Czas edycji: 2011-03-05 o 15:43
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-27 00:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.