co dalej? rodzina, mieszkanie, nadchodzące czasy ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-03-12, 19:25   #1
Eldino54678
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 1

co dalej? rodzina, mieszkanie, nadchodzące czasy ?


Witam,

Ponieważ nie mam o kim z tym pogadać uznałam, że forum będzie być może dobrym pomysłem.

Otóż mając 32 lata w ostatnich dniach stwierdziłam, że jestem w totalnie czarnej d...z tym wszystkim co się teraz dzieje i zastanawiam się czy są tutaj osoby które mają podobne rozkminy.

Temat nr 1 - rodzina i nadchodząca wojna...wszędzie w mass mediach trąbią, że sami się wpychamy i chcemy wysyłać wojska NATO na Ukr w ramach wsparcia. Od strony Wschodniej dostaliśmy jasny komunikat - nic wam nie zrobimy dopóki sami nie zaczniecie. No to już chyba nieaktualne....i najbliższym półroczu możemy się dość mocno zdziwić...mam chłopaka z którym planowałam rodzinę i zastanawiam się....co teraz robić?? czy w tak chorych czasach sprowadzać dziecko na świat? czy czekać? ale z drugiej strony na co?? młodsza już nie będę....dodam, że oczywiście nie widzi mi się umieranie za naszych sąsiadów u których połowa pomocy jak nie lepiej została lekko rozgrabiona....a nie chciałabym też za rok, dwa, pięć zostać z tym wszystkim sama....

Temat nr 2 - dom / mieszkanie.

Ceny mieszkań w naszym kraju są już na poziomie absurdu....a poręczy nie trzymamy się już od dawna. Byłam głupia bo 10 lat temu zamiast wziąć kredyt i spłacać to odkładałam każdą złotówkę aby kupić M za gotówkę....wszystko było na dobrej drodze dopóki nie wybuchła PaNdora 3 lata temu i ceny nie zaczęły szybować...i tak w ciągu mniej więcej 3 lat od cen 4,5K - 5K za metr wjechaliśmy na ceny nawet ok. 12K i lepiej z metra....za chwilę nie będę miała nawet zdolności pomimo wkładu własnego, to puchnie za szybko. Stwierdziłam więc, że może mała działka i domek z drewna / sklejki? Tak! genialny pomysł! tylko teraz pytanie....wydać kasę zbudować w naszym kraju a jak coś się rozkręci za 3-5 lat lub szybciej to nie mieć kasy i zostać z niczym jak spadnie bombka ?? czy nie wydawać hajsu i mieć szansę na relokację lub inne działania??

Doszłam dziś do jakiejś mentalnej ściany...serio...zastanaw iam się czy ktoś z was również zastanawia się nad takimi tematami i ma podobne rozkminy. Podzielcie się może w postach swoimi opiniami.
Eldino54678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-13, 08:51   #2
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 326
Dot.: co dalej?

Cytat:
Napisane przez Eldino54678 Pokaż wiadomość
Od strony Wschodniej dostaliśmy jasny komunikat - nic wam nie zrobimy dopóki sami nie zaczniecie.
I ty w to wierzysz patrząc na dotychczasowe działania Rosji? xD

Ciekawe skąd ostatnio ten wysyp nowych kont szerzących p***dololo o tym, że biedna Rosja to jest wręcz synonimem pokoju i ten zły zachód pcha nas ku wojnie. W momencie, kiedy rosyjska agresja trwa już dwa lata i opiera sie cały czas na deklaracjach, że Ukraina to tylko początek
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-13, 09:09   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: co dalej?

Cytat:
Napisane przez Sweet_Judi Pokaż wiadomość
I ty w to wierzysz patrząc na dotychczasowe działania Rosji? xD

Ciekawe skąd ostatnio ten wysyp nowych kont szerzących p***dololo o tym, że biedna Rosja to jest wręcz synonimem pokoju i ten zły zachód pcha nas ku wojnie. W momencie, kiedy rosyjska agresja trwa już dwa lata i opiera sie cały czas na deklaracjach, że Ukraina to tylko początek
O to to.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-13, 11:14   #4
Tropiccana
Przyczajenie
 
Avatar Tropiccana
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 17
Dot.: co dalej?

Hej, mam podobne dylematy, może nie przejmuję się tak bardzo, że może być wojna, bo jeśli Rosja myśląc, że zajmie Ukrainę w ciągu kilku dni, a nadal nie daje rady w ciągu 2 lat... jedynie mam obawy, że jeśli wojska NATO zaczęłyby pomagać to z pewnością wybuchnie III wojna światowa.

Tak czy inaczej, żyjąc w takich czasach, mając te 30 lat, gdzie myśli się o zakładaniu rodziny, jest bardzo ciężko. Teraz Polacy wręcz masowo wykupują mieszkania za granicą. Jeśli ktoś ma trochę odłożonej kasy to myślę, że to jest dobry pomysł, aby poczuć większe bezpieczeństwo.
Tropiccana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-13, 13:17   #5
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: co dalej?

Trzeba zawsze żyć mimo wszystko. Moi dziadkowie żenili się, zakładali rodziny w czasie II wojny, ich dziadkowie w I. Nigdy nie wiadomo co nas czeka. A to nie może być powodem, że zawiesimy życie na kołku w czekaniu na mityczne lepsze czasy.

Co do wojny, to ewidentnie ktoś jej chce. Tylko kto? Mam swoje zdanie na ten temat. Jednak na to nie mam wpływu i nie zamierzam zadręczać się i bać i odkładać wszystko bo czasy takie a nie inne. Czasy zawsze są inne a drugiego życia nie będzie.

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Tropiccana Pokaż wiadomość
Teraz Polacy wręcz masowo wykupują mieszkania za granicą. Jeśli ktoś ma trochę odłożonej kasy to myślę, że to jest dobry pomysł, aby poczuć większe bezpieczeństwo.
Pierwsze słyszę. Skąd takie njusy? Moi znajomi są raczej zainetresowani powrotami.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-15, 11:25   #6
Tropiccana
Przyczajenie
 
Avatar Tropiccana
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 17
Dot.: co dalej?

Moja koleżanka, która pracuje w branży nieruchomości ma znajomą, działającą w Hiszpanii i opowiadała mi, że tam jest obecnie ogromny szał na zakup mieszkań i domów przez Polaków. Poza tym, można poczytać na ten temat wiele artykułów, że Polacy dosłownie wykupują Hiszpanię, a jeszcze można dołączyć do grupy na fb odnośnie Hiszpanii lub innych krajów i tam również widać po postach, jak duże jest zainteresowanie kupnem mieszkań, szczególnie jeśli chodzi o Hiszpanię.
Tropiccana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-15, 16:43   #7
geldmarket
rere
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Dot.: co dalej?

ja mam jedna zasadę w życiu i ja polecam ,, jak mam na cos wpływ to reaguje jak nie mam na cos wpływu to to akceptuje ale sie nad tym nie rozczulam" za duzo mediów nie ma co ogladac bo jak by człowiek tak sie wszystkim przejmował co pisza to powinismy juz od 2 lat siedziec w schronach czekajac jak sie zacznie. A jak sie zacznie?? to i tak nie masz na to wpływu
geldmarket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-03-25, 12:42   #8
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 326
Dot.: co dalej?

Cytat:
Napisane przez Tropiccana Pokaż wiadomość

Tak czy inaczej, żyjąc w takich czasach, mając te 30 lat, gdzie myśli się o zakładaniu rodziny, jest bardzo ciężko. Teraz Polacy wręcz masowo wykupują mieszkania za granicą. Jeśli ktoś ma trochę odłożonej kasy to myślę, że to jest dobry pomysł, aby poczuć większe bezpieczeństwo.
Z ciekawości, masz jakieś źródła na te dane? Bo słysze to już któryś raz a po otoczeniu widze, że tendencja jest raczej do wracania z emigracji.
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-31, 10:13   #9
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 229
Dot.: co dalej? rodzina, mieszkanie, nadchodzące czasy ?

Wbije ci na kwadrat w tej Hiszpanii skłoters i jesteś i bez domu i bez hajsu.

Musiałabys zamienić środki na coś bo w przypadku gwałtownych zmian dziejowych z dnia na dzien może nic nie zostać z oszczędnosci, taka inflacja.
Jak dla mnie to najlepiej rzeczywiście kupić kawałek gruntu i pobudować coś małego szybkiego niekoniecznie murując tylko czyms systemowym. Ziemia zawsze zostanie. A jakby miało przywalić i zdmuchnąć dom to bloki w miastach tym bardziej są narażone. I dopiero potem myśleć o dziecku.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-31, 21:19   #10
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: co dalej?

Cytat:
Napisane przez Tropiccana Pokaż wiadomość
Moja koleżanka, która pracuje w branży nieruchomości ma znajomą, działającą w Hiszpanii i opowiadała mi, że tam jest obecnie ogromny szał na zakup mieszkań i domów przez Polaków. Poza tym, można poczytać na ten temat wiele artykułów, że Polacy dosłownie wykupują Hiszpanię, a jeszcze można dołączyć do grupy na fb odnośnie Hiszpanii lub innych krajów i tam również widać po postach, jak duże jest zainteresowanie kupnem mieszkań, szczególnie jeśli chodzi o Hiszpanię.
Polscy w Hiszpanii kupili w 2023 roku trochę ponad 3000 mieszkań. Naprawdę trudno to nazwać wykupowaniem Hiszpanii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-03, 12:00   #11
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 326
Dot.: co dalej?

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Polscy w Hiszpanii kupili w 2023 roku trochę ponad 3000 mieszkań. Naprawdę trudno to nazwać wykupowaniem Hiszpanii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zwłaszcza patrząc na to, że z tego co pamiętam w Hiszpanii stoją puste niemal całe wioski, więc to po prostu atrakcyjny teren jak chce się mieć tanio domek wakacyjny.
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-03 13:00:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:41.