Orientalne Maroko... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-20, 11:32   #1
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Smile

Orientalne Maroko...


Kraina gdzie zapachy przeplatają się ze sobą, nie tylko na ulicach ale także w duszach gra orientalna melodia. Życie tętni i nie zatrzymuje się nawet na moment. Kraj gdzie odnajdziemy siebie i nigdy nie zapomnimy w nim spędzonych chwil....

salam alikoum

Edytowane przez kabira
Czas edycji: 2007-07-19 o 23:50 Powód: post pod postem
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 18:07   #2
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Cool Był ktoś w Maroko albo pojedzie...?

Hi, czy ktoś z was podróżował do Maroko albo ma taki zamiar. Pozdrawiam
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 11:59   #3
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Orientalne Maroko...

podpinam sie pod pytanie,czy ktoras z was byla kiedys na wakacjach w Marokko? jestem bardzo zachwycona arabskimi kajami i ich kultura.
OstATNIO nawet sie zastanawiam czy w te wakacje sie tam nie wybrac? wiec prosze piszcie
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 18:01   #4
miila
Przyczajenie
 
Avatar miila
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 15
GG do miila
Dot.: Orientalne Maroko...

ja wybieram się w poniedziałek do Maroka- dokładnie do Marrakechu na 4 dni także jak wróce to opowiem jak było
__________________
A ja ciągle raczkuje na wizażu
miila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 17:05   #5
weird_angel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 85
GG do weird_angel
Dot.: Orientalne Maroko...

też się wybieram w niedzielę na dwa tygodnie... liczylam, że znajdę tu jakieś przydatne informacje czy relacje z podróży
weird_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 13:20   #6
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

السلام عليكم Witam ponownie. Przez te moje egzaminy to opusciłam tą stronkę. Obiecuje że to nadrobie.
Byłam w Maroko więc temat nie jest mi obcy postaram się trochę wskazówek podać a jak macie pytania piszcie chętnie odpowiem.

Kabira
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 13:48   #7
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Thumbs up Dot.: Orientalne Maroko...

Salam weird angel
gdzie dokładnie jedziesz napisz a powiem Ci coś o tym miejscu ale będziesz zachwycona, ja już nie mogę doczekać się następnej podróży
pozdrawiam
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-12, 15:03   #8
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...


Z morza piasku rozległej pustyni wynurza się barwna karawana. Owiani gorącym pyłem podróżni ze zmęczonymi drogą wielblądami kierują się w strone Maroka. Na horyzoncie widzą już masywne obwarowania kazb, berberyjskie fortece i strzelająe w niebo wieże minaretów. Dobiegają ich melodyjne nawoływania imama, krzyki targujących się na suku, gwar nowoczesnych miast. Kuszą zielone gaje palmowe i szum błękitnych fal oceanu, przepych barwnych towarów, korzenne przyprawy, orientalne perfumy i blask złota na straganach. Przebyli wiele kilometrów aby odpocząć w cieniu akacji i sączyć miętową, słodką herbatę.

Wrota Afryki...Al-Maghrib. Ten orientalny kraj ma dużo do zaoferowania. Obok kuszących złotych plaż pod błękitnym niebem, ufortyfikowanych portów, porosłych bujmą roślinnością oaz na różowych pustynnych równinach oraz gór kuszących amatorów spacerów, wspinaczki i narciarstwa do największych atrakcji Maroka należą miasta, szczególnie Fez, Meknes, Marakesz, Casablanca, Rabat.

Waluta DR-DIRHAM (1EUR= około 10DR)
Język: Francuski, arabski, marokański

Typowe dania:
tajine(tadżin)mięso duszone w jarzunach polecam
harira aromatyczna zupa z soczewicy, baraniego mięsa, ciecierzycy i innych warzyw, mocno przyprawiona
deser „rogi gazeli” rogalik z nadzieniem migdałowym pycha




Rabat:
http://www.youtube.com/watch?v=kznBA...elated&search=
Północne Maroko
http://www.youtube.com/watch?v=x-dO4...elated&search=
Tangier
http://www.youtube.com/watch?v=Yg6BG...elated&search=COLOR]
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 14:51   #9
Margarita
Rozeznanie
 
Avatar Margarita
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 879
Dot.: Orientalne Maroko...

Byłam w Maroku dwa lata temu. Rewelacyjnie piękne miejsce. Kilkanaście moich fotek znajdziecie tu :
http://travel.webshots.com/album/557598820BdQWxN

Z całego serca mogę polecić. Szczególnie tym, którzy mają pozytywne nastawienie do wyjazdów i potrafią się cieszyć pięknymi krajobrazami i ciekawymi zabytkami i przymknąć oko na pewne niedogodności charakterystyczne dla krajów arabskich
Margarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 14:53   #10
asiulek04
Raczkowanie
 
Avatar asiulek04
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 141
Dot.: Orientalne Maroko...

a jak bylyscie w maroku czy na wlasna reke czy z jakiegos biura?? ile taka wycieczka kosztuje??
asiulek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 10:11   #11
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

Witam serdecznie, ja jestem zwolenniczką wyjazdów na własną rękę więc w Maroko też tak właśnie wyglądało ja lubię wyzwania dlatego też wybierałam nie bezpośrednie loty leciałam najpierw do Niemiec a z tamtąd do Maroko z przesiadką w Mediolanie. Z Polski leci Lufthansa(z przesiadką we Frankfurcie) i Alitalia( z przesiadką w Mediolanie).Cena takiego biletu to około 300Euro a samo Maroco jest dla nas tańsze. Waluta to Dirhamy tz. 10DHM=1 Euro, przykładowo kawa w restauracji 8DHM jak interesuje Cię coś jeszcze to chętnie odpowiem bo Maroko teraz to jak mój drugi dom.

Salam alikoum
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-18, 10:15   #12
asiulek04
Raczkowanie
 
Avatar asiulek04
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 141
Dot.: Orientalne Maroko...

mam pytanie a jakimi liniami ty lecialas ?? czy przez to bylo taniej ??
co warto zwiedzic w maroku ?? Czego sprobowac??
asiulek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 19:32   #13
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

A-sallamu A-leykum (wa A-leykum A-sallam Kabira)
Maroko odwiedzam czesto, bardzo często, czasem za często bo tam mieszkam I moge doradzić z doświadczenia ze najtańsze loty ma Alitalia ( ja latam krk-mxp-cmn) czyli Kraków -Casablanka z przesiadką w Mediolanie...bilet to 1710zł w dwie strony ( ale wiadomo niska cena więc cudów nie ma i to co dają w samolocie niewiele ma wspólnego z jedzeniem ) W sumie to połączenie jest oki bo 2h na przesiadki to tak w sam raz. Lata tez Lufthansa w podobnych cenach tzn. jak się rozglądałam ostatnio to za 1840zł ale z przesiadkami we Frankfurcie i Monachium + czekanie na samolot 6 albo 8 godzin..... A no i LOT ale to juz koszt 4 tys.
Co do zwiedzania to nie polecam Rabatu bo tam tylko suk i pare ruin ot takie miasto zwykłe... za to najlepiej wybrać sie do Fezu- mało turystów, duzo zwiedzania, a wejście do starej mediny to jak podróż wehikułem czasu Poza tym Marrakesh też całkiem fajny ale tam juz tłoczno... A i obowiązkowo na plażę Narodów ...i meczet Hassana II w Casablance to jedyny do którego bedziesz mogła wejsc oczywiscie za opłata POPROSTU BAJKA!
Polecam tez fajne knajpki na suku najlepiej takie gdzie sie kreca zwierzaki ( bo masz pewnosc ze ich nie jesz)
Nie polecam wycieczki w Ramadanie bo wszystko jest zamkniete nawet kioski i jedynie zjesz po zachodzie slonca i do tego Harire ( taka zupka jak grochówka smakuje ) no chyba ze znajdziesz Marjan'a ichniejszy supermarket.
pozdrawiam
Marhaban
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 17:49   #14
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

O właśnie jak chcecie wpadajcie do mnie do Fezu albo do Rabatu ( Sale konkretnie ) Fajnie po długim czasie pogadac po polsku
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 09:15   #15
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

Salam alikoum no proszę i spotkałam bratnia duszę warto było czekać .
Ja własnie też głównie to byłam w Fezie.Bajeczne miasto. Mam tam zaprzyjaznioną rodzinę a może w krótce nawet bardzo bardzo zaprzyjazniona rodzinę
Odwiedziłam też parę tych królewskich miast. Wiem ze teraz są fajne loty z Frankfurtu do Fez za 100-150 euro.
Długo już jesteś w Maroco?

Bslama
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 09:16   #16
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

Może kiedyś sie spotkamy w Maroco . Inshallah...
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 10:22   #17
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

kabira teraz jestem w Polsce musze załatwić parę spraw i wracam.... 4 lipca jestem w Rabacie u teściów potem do Hashish Medina bo jak znam zycie Misiek zapuści całe mieszkanie i się potem nie dosprzątam Jak bedziesz w pobliżu to pisz na forum .....sie zgadamy A jaka to linia z Frankfurtu?
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 11:17   #18
asiulek04
Raczkowanie
 
Avatar asiulek04
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 141
Dot.: Orientalne Maroko...

jakie linie polecacie do Maroka?? chciallam sie wybrac do Casablanki i przy okazji pozyczyc auto i cos pozwiedzac, moze jakies miejsca ktore warto zwiedzic znacie??
asiulek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 08:36   #19
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez asiulek04 Pokaż wiadomość
jakie linie polecacie do Maroka?? chciallam sie wybrac do Casablanki i przy okazji pozyczyc auto i cos pozwiedzac, moze jakies miejsca ktore warto zwiedzic znacie??
Wiatm asiulek04 jak już wcześniej pisałam najtańsze loty ma Alitalia ( ja latam krk-mxp-cmn) czyli Kraków -Casablanka z przesiadką w Mediolanie...bilet to 1710zł w dwie strony ( ale wiadomo niska cena więc cudów nie ma i to co dają w samolocie niewiele ma wspólnego z jedzeniem ) W sumie to połączenie jest oki bo 2h na przesiadki to tak w sam raz. Lata tez Lufthansa w podobnych cenach tzn. jak się rozglądałam ostatnio to za 1840zł ale z przesiadkami we Frankfurcie i Monachium + czekanie na samolot 6 albo 8 godzin..... A no i LOT ale to juz koszt 4 tys. Wszystko zależy kiedy lecisz i kiedy rezerwujesz ja to robie z 2 mieszięcznym wyprzedzeniem jest taniej teraz ten sam lot który kupiłam za 1710zł kosztuje 2600zł :/ poza tym dobrze leieć w środku tygodnia bo weekendy też są droższe. Ale kabira znalazła jakieś loty za 100-150E.... Pozdrawiam
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-23, 08:40   #20
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

A co do zwiedzania to Casa znam słabo bo co tam knajpy i souk...czasem tylko znajomych odwiedzamy albo do Mohammediny jeździmy bo blisko. Pozdrówka
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 09:47   #21
asiulek04
Raczkowanie
 
Avatar asiulek04
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 141
Dot.: Orientalne Maroko...

dzieki strasznie drogo ten samolot wychodzi, moze wybrac sie samochodem na dluzsze wakacje i promem z freancji do Maroka, a przy okazji ma sie auto na miejscu zeby cos wiecej pozwiedzac....

ktos z was tak tam dojechal??
asiulek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 10:15   #22
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

Salam,
Linie z Frankfurtu to Ryanair.


CASABLANCA
Koniecznie Meczet Hassana II . Jest to 3 największy meczet po Mecce i Medynie. Dostępny dla wszystkich. Oblewany przez wody Oceanu Atlantyckiego. Plac Mohameda V z pięknymi ogrodami. Olbrzymie centrum biurowo-handlowe Deux Tours. Home d'Enfants Murdoch- Bengio jest to małe muzeum żydowskie. Plaża

Miłego wypoczynku, wyprawa do Maroco jest naprawdę warta poświęcenia. Czego przykłady można znaleźć na naszym forum.
Buziaki
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 11:37   #23
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Wink Dot.: Orientalne Maroko...

Shokran bezzaf kabira a noz widelec kiedys skorzystam
asiulek04 jest jeszcze jedna opcja... bierzesz tanie linie lotnicze jakis wizzair czy cos i lecisz do Malagi w Hiszpanii powinno wyniesc cos 300-400zl (ponoc sa jakies promocje teraz) potem przesiadasz sie na prom do Maroka (170-200DH) i juz
Samochodem wiadomo zawsze lepiej ale to 7 dni podrozy +oplaty wszelakie... hmmm..... a poza tym nie wim jak TY ale Ja nigdy w zyciu nie prowadzilabym samochodu na marokanskich drogach... nie jestem kamikadze hahahah
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 12:12   #24
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

A tutaj wrzucilam pare fotek meczetu z Casablanki i nie tylko milego :P

http://foto.onet.pl/ff2x3
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 13:45   #25
aminka2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3
Dot.: Orientalne Maroko...

hey dziewczyny jak do maroka to polecam easyjet ! z berlina przez madryt do marakeshu , ceny na poczatek lipca sa rewelacyjne 500 zl w 2 strony z wszystkimi oplatami , do zobaczenia w maroku
aminka2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 12:08   #26
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

NO to mamy cudowne połączenie do pięknego Maroka... tylko mnie to nie urządza bo z Marakeshu do Fezu autkiem w 40 *C to makabra by była... poza tym paliwo by mnie zjadło
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 16:04   #27
aminka2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3
Dot.: Orientalne Maroko...

opowiedz cos rammka o zyciu w maroku jak dlugo tam juz mieszkasz ? jest tam jakies zajecie dla polskich kobiet ?
aminka2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 10:22   #28
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

W Maroku jestem juz 2 rok... studiowałam w Rabacie na uniwersytecie Mohammada V i tam tez poznalam Miska swojego Teraz ucze sie i mieszkam w Fezie tyle ze ciagle jestem w rozjazdach raz Polska raz Maroko. Jesli chodzilo ci o prace to niestety cie rozczaruje ja nie szukalam bo zwyczajnie nie potrzebuje. Znam jednego polaka co dostal robote w ichniej firmie zarabia kokosy ( nie doslownie ) Dorabianie tam jest bez sensu bo w knajpie robisz za napiwki to sie zupelnie nie oplaca...
A zycie nie rozni sie PRAWIE od tego w Polsce... jak sie juz przyzwyczaisz do smieci walajacych sie prawie wszedzie do muezzina co sie drze o 5 nad ranem i tego ze przejscie ne 2 strone ulicy grozi smiercia to jest ok mnie tam nikt nigdy nie zaczepil ze chodze w mini czy cos... polowa babek tak tam chodzi reszta oczywiscie tradycyjnie ale to ich wybor. Jest zwyczajnie tylko imprezy sie koncza o 12
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 22:51   #29
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

Hi ..Rammka ty teraz mi przypomniałaś Maroko..aż mi się tęskni za muzzeinem o 5 rano, za tymi szalonymi driwerami na drogach...za cafejkami, za muzyką za zapachami unoszącymi się w medinie...

Ja nawet jak poszłam w długich spodniach to nie przeszłam nie zauważona hhee raz przechodząc z siostrą obok szkoły to czułam się jak conajmniej miss Europy ... lol
taaa urok arabskich krajów... mam nadzieję że szybko znajdę czas aby tam wrócić...

Bslama
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 09:33   #30
$car
Przyczajenie
 
Avatar $car
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3
Maroko :D

Marzy mi sie studiowanie w Rabacie, albo chociaż jakaś wymiana. Studiuje na Uj i wiem ze wymiana jest możliwa ale tylko do krajów europejskich... A i mój chłopak też jes z Sale ;]
$car jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-15 11:06:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:06.