Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3 - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-24, 08:49   #1171
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No ale ludzie, ktorzy piszą i naciskają "usun"to akurat nie są pro-choice, tylko im się tak wydaje.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 08:54   #1172
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Napisanie usuń to nie oznacza nakazu usuwania ciąż z powodu X.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 08:57   #1173
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Napisanie usuń to nie oznacza nakazu usuwania ciąż z powodu X.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
To inna rzecz, ale racja.
Poza tym, jeśli ktoś pyta w wątku o zdanie, to ludzie odpowiadają.

Jednak też nie podobają mi się naciski na forsowanie własnej opinii w sprawie cudzego brzucha.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 08:58   #1174
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez bardzosmutnadziewczyna Pokaż wiadomość
Nie podzielam Waszego zdania i jeszcze zbuntowałam się na określenie "pasożyt", więc teraz będę dojechana za wszelką cenę. 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po prostu każdy może mieć swoje zdanie, ale to ty uważasz, że zdanie przeciwne do twojego jest nadużyciem, bo twoja racja jest najtwojsza W takim razie z perspektywy kobiet w niechcianej ciąży nadużyciem jest pisanie o bobaskach pod sercem.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 09:02   #1175
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
To inna rzecz, ale racja.

Poza tym, jeśli ktoś pyta w wątku o zdanie, to ludzie odpowiadają.



Jednak też nie podobają mi się naciski na forsowanie własnej opinii w sprawie cudzego brzucha.
Dokładnie. Jak ktoś pyta czy urodzić, to odpowiedź zarówno "urodz i pokochaj" jak i "usuń to" nie jest wg mnie żadnym forsowaniem swoich racji.
W przeciwieństwie do tzw. Wiewiórki, która doniosła, że jakaś 17 latka chciała usunąć ciążę i została przez rodziców zmuszona do donoszenia i urodzenia pod groźbą wyrzucenia z domu.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 09:04   #1176
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 09:10   #1177
bardzosmutnadziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar bardzosmutnadziewczyna
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 318
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Napisanie usuń to nie oznacza nakazu usuwania ciąż z powodu X.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
To Ty chyba tamtego wątku nie czytałaś. XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88229854]Po prostu każdy może mieć swoje zdanie, ale to ty uważasz, że zdanie przeciwne do twojego jest nadużyciem, bo twoja racja jest najtwojsza W takim razie z perspektywy kobiet w niechcianej ciąży nadużyciem jest pisanie o bobaskach pod sercem.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Jestem ciekawa, który lekarz by Ci powiedział na wizycie, że masz w brzuchu pasożyta. Prawdopodobnie żaden. Ale Wizaż jest mądrzejszy niż wszyscy specjaliści tego świata. XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Jak ktoś pyta czy urodzić, to odpowiedź zarówno "urodz i pokochaj" jak i "usuń to" nie jest wg mnie żadnym forsowaniem swoich racji.
W przeciwieństwie do tzw. Wiewiórki, która doniosła, że jakaś 17 latka chciała usunąć ciążę i została przez rodziców zmuszona do donoszenia i urodzenia pod groźbą wyrzucenia z domu.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
W tym wątku nie pytałam, czy usunąć czy nie. Tylko wspomniałam, że chłopak mnie przymusza do aborcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bardzosmutnadziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-24, 09:13   #1178
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dlatego mówię, że tacy ludzie nie są pro-choice. Pro-choice naprawdę nie na tym polega.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 09:13   #1179
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Cersa Pokaż wiadomość
Czy to prawda, że chcą też zakazać aborcji w przypadku gwałtów?
Apetyt rośnie w miarę jedzenia...

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No ale ludzie, ktorzy piszą i naciskają "usun"to akurat nie są pro-choice, tylko im się tak wydaje.
Ale to nie ma znaczenia. Wypowiadają się jako pro-choice i jadą ostro po tych, które zdecydowały się urodzić, zarówno po tych które już urodziły, jak i po tych w ciąży. To nie jest wcale takie rzadkie na Wizażu. A jak im się to wytknie to jest "ależ ja nie zmuszam". Tja.






Ale dobrze rozumiem, że to wchodzi w życie po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw? Czy już obowiązuje?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 09:15   #1180
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez bardzosmutnadziewczyna Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa, który lekarz by Ci powiedział na wizycie, że masz w brzuchu pasożyta. Prawdopodobnie żaden. Ale Wizaż jest mądrzejszy niż wszyscy specjaliści tego świata. XD
A co to ma do rzeczy? To zupelnie inny kontekst i tak, wtedy poczucie sie urazona jest uzasadnione. Ale oburzanie sie, bo jakis random na forum napisal, ze plod to pasozyt? Eee.... Ale spoko, nie kazdy musi miec dystans do siebie
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 09:17   #1181
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez bardzosmutnadziewczyna Pokaż wiadomość
To Ty chyba tamtego wątku nie czytałaś. XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Jestem ciekawa, który lekarz by Ci powiedział na wizycie, że masz w brzuchu pasożyta. Prawdopodobnie żaden. Ale Wizaż jest mądrzejszy niż wszyscy specjaliści tego świata. XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

W tym wątku nie pytałam, czy usunąć czy nie. Tylko wspomniałam, że chłopak mnie przymusza do aborcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ja nie pisze o tobie ani twoim wątku. Nie jesteś jedyną na tym forum

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-24, 09:18   #1182
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-10-24 o 09:28
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 09:19   #1183
bardzosmutnadziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar bardzosmutnadziewczyna
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 318
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88229910]A co to ma do rzeczy? To zupelnie inny kontekst i tak, wtedy poczucie sie urazona jest uzasadnione. Ale oburzanie sie, bo jakis random na forum napisal, ze plod to pasozyt? Eee.... Ale spoko, nie kazdy musi miec dystans do siebie[/QUOTE]Polecam ważyć swoje słowa zarówno w realu jak i w internecie. To już się małym dzieciom tłumaczy, że w internecie też powinna obowiązywać jakaś kultura.

No ale luz. Mój eks też uważał, że to pasożyt. Co prawda nie powiedział tego wprost, ale tak postrzega nasze dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez bardzosmutnadziewczyna
Czas edycji: 2020-10-24 o 09:29
bardzosmutnadziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 09:27   #1184
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88229766]Godkowa już się wypowiadała na ten temat, że ten płód też jest ofiarą i nie można karać dziecka śmiercią za czyny ojca.

Taki fanatyzm jest straszny.

[/QUOTE]

Furtka jest otwarta
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 09:29   #1185
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W ogóle tego nie oceniam, bo nie mam takiego prawa. Po prostu poradzę, by spokojnie rozwazyła wszystko za i przeciw. A jeśli zdecyduje się urodzić będę ją wspierać. Tak samo postąpię, jeśli zdecyduje przeciwnie. To jest taka decyzja, którą powinna podjąć sama zainteresowana, bo to ona pozostanie z konsekwencjami tej decyzji. Nikt za nikogo życia nie przeżyje.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 09:40   #1186
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez bardzosmutnadziewczyna Pokaż wiadomość
Polecam ważyć swoje słowa zarówno w realu jak i w internecie. To już się małym dzieciom tłumaczy, że w internecie też powinna obowiązywać jakaś kultura.

No ale luz. Mój eks też uważał, że to pasożyt. Co prawda nie powiedział tego wprost, ale tak postrzega nasze dziecko.
Ale tak teraz na spokojnie, pomijając już to że jesteś w ciąży. Myślisz że zdanie "jeśli ci się nie podoba dziecko w twoim ciele, to nie masz innego wyjścia jak je z niego usunąć" brzmiałoby lepiej? Zwłaszcza że w wypowiedzi Limonki była dyskusja ogólna (zabijanie sąsiadów), więc można by samą opcję pasożyta odnieść też ogólnie, nie tylko do samej ciąży.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 09:42   #1187
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez bardzosmutnadziewczyna Pokaż wiadomość
Nie podzielam Waszego zdania i jeszcze zbuntowałam się na określenie "pasożyt", więc teraz będę dojechana za wszelką cenę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dojechana? Nie, nie taki był mój cel. Po prostu Ci tłumaczymy że w Twoim rozumowaniu są dziury. Kto Cię tu niby dojeżdża?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 10:43   #1188
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-10-24 o 11:42
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 10:53   #1189
MuchaLibre
I tak powiem
 
Avatar MuchaLibre
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 654
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Mądre słowa siostry Małgorzaty-Chmielewskiej:

https://www.facebook.com/Chleb.Zycia...type=3&theater
MuchaLibre jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-24, 11:27   #1190
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Myślę, że trzeba pamiętać, że ludzie mają własne zdanie i ja się mogę z danym zdaniem nie zgadzać. Ktoś mówi, że zarodek to słodkie dziecko pod serduszkiem/pasożyt, etc. no ok, to jest zdanie tej osoby, ja się nie muszę zgadzać.

W pro-lifeach a raczej pro-suffering wkurza mnie nawet nie ich zdanie, co fakt, że często widzę, że mówią o rzeczach, o których nie mają pojęcia, w wyniku czego mówią szkodliwe bzdury. Zero researchu co oznaczają wady letalne i ciężko chore dziecko i potem się im wydaje, że to tylko takie biedne dzieci na wózku albo takie dzieci ze szkoły specjalnej, które też nie są najgorszym co może być. Takie dziecko co może pójść do szkoły specjalnej albo którego problem jest poruszanie się na wózku, a ma normalną umysłowość(co już jest w ogóle super, bo masz normalny kontakt im starsze i to potrafią być bardzo fajni ludzie) albo może iść chociaż do szkoły specjalnej, to jeszcze lajt.

Edytowane przez Alekto123
Czas edycji: 2020-10-24 o 11:33
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 11:48   #1191
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tylko o psychicznym
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 12:08   #1192
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88228962] Polecam ksiazke Dawida Mysliwca, bardzo, a ten fragment mnie poruszyl jakis czas temu: "...eugenes oznaczal "dobrze urodzony"; eugenika - jeden z najbardziej wstydliwych pogladow naukowych, ktory zakladal, ze mozna z populacji wyeliminowac niepozadane cechy, nie dopuszczajac do rozmanazania sie ich posiadaczy. Skrajni eugenicy pod koniec XIX i napoczatku XX wieku wielokrotnie lobbowali za przymusowa sterylizacja uposledzonych, chorych i niezbyt inteligentnych. Na bazie tych pogladow ksztaltowaly sie przekonania zawarte chocby w Mein Kampf Hitlera. Tak rozumiana eugenika zasluguje na krytyke zarowno pod wzgledem moralnym, jak i naukowym..." - to slowa Dawida, "Przepis na Czlowieka", str 71, polecam[/QUOTE]
I co to ma do tematu? Gdzie ktoś tutaj pisał o eliminowaniu niepożądanych cech z populacji?

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
A kto ma zdecydować kiedy zaczyna się życie twoim zdaniem?To można interpretować na dziesiątki sposobów i każdy na swój spoób jest dobry i zły.Problem aborcyjny polega właśnie na tym,że tak n naprawdę nie da się tego ustalić.
A po co to ustalać? Wystarczy się zastanowić, dlaczego zabicie człowieka jest taką wielką zbrodnią. Bo wtedy okaże się, że nie chodzi o unikatowe DNA, czy o posiadanie żywych komórek, tylko o posiadanie unikatowej jaźni (porównaj sobie odcięcie jednej głowy bliźnięciu syjamskiemu do usunięcia tkanki bliźniaka pasożytniczego). To zabicie osoby jest morderstwem, nie ludzkiego ciała. A na pytanie "kiedy zaczyna się osoba" już trochę łatwiej odpowiedzieć.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 12:26   #1193
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
A co to ma do rzeczy?

Naprawdę osoby z pro-life są takie ograniczone, że nie rozumieją, że donoszenie ciężko chorego dziecka jest niehumanitarne? I to nie tylko dla matki, bo już nie mam żadnych wątpliwości, że w tym kraju ktokolwiek z ruchu pro-life myśli o kobietach, bo wszyscy to mają w miejscu, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę. Ci ludzie nawet nie myślą o tych chorych dzieciach i ich cierpieniu, bo sobie coś ubzdurali. Nawet religia nie jest usprawiedliwieniem dla takiego zadawania cierpienia matce i dziecku, ponieważ w Biblii no to nie ma nic na temat tego, że aborcja jest niemoralna. A więc taka decyzja nie ma żadnego poparcia w religii, prawie (taaaa, Konstytucja) i medycynie. No w niczym, bo po prostu stado głąbów sobie coś postanowiło i stosujcie się do tego wszyscy.

I tak, pod kątem chłodnego spojrzenia bardziej rozumiem donoszenie ciąży ze zdrowym dzieckiem z gwałtu, ale bestialstwem jest zmuszanie do tego kogoś; to rzeczywiście jest heroizm ze strony kobiety. A donoszenie ciąży, w której dziecko umrze zaraz po porodzie? No dla mnie to ma jedną nazwę - sadyzm.
Niestety, ale na to wyglada.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Limona nie jest sama. Także popieram wolny wybór i aborcję na życzenie do 12 t.c.
Ja rowniez.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Tutaj akurat nie zgadzam się z Limonką. Nie kazda kobieta, która decyduje się urodzić chory/zdeformowany płód to psychopatka i kandydatka do psychiatryka. Możemy dyskutować o etyce takiego wyboru, ale to inna sprawa.

Reasumując: każda DOBROWOLNA i świadoma decyzja kobiety w sprawie donoszenia/usunięcia ciąży powinna być szanowana. Ale tej decyzji na żadnej kobiecie wymuszać nie wolno.


[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88229766]Godkowa już się wypowiadała na ten temat, że ten płód też jest ofiarą i nie można karać dziecka śmiercią za czyny ojca.

Taki fanatyzm jest straszny.

A moja matka famatyczka katolska mi powiedziała tylko, że gdybym była w ciąży z dzieckiem z gwałtu albo z ciężką wadą genetyczną to muszę rodzić. Bo człowiek nie ma prawa decydować o życiu, tylko bóg. A jak zapytałam, czy gdybym miała umrzeć w wyniku tego porodu, to nawet się trochę zawahała, ale ostatecznie uznała, że trzeba brać, co bóg daje i pogodzić się z jego wolą.

Także tacy fanatycy nawet w przypadku widma osobistego naznaczenia taką tragedią zdania nie zmienią i to mnie przeraża.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Przerazajace.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 12:35   #1194
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88229766]Godkowa już się wypowiadała na ten temat, że ten płód też jest ofiarą i nie można karać dziecka śmiercią za czyny ojca.

Taki fanatyzm jest straszny.

A moja matka famatyczka katolska mi powiedziała tylko, że gdybym była w ciąży z dzieckiem z gwałtu albo z ciężką wadą genetyczną to muszę rodzić. Bo człowiek nie ma prawa decydować o życiu, tylko bóg. A jak zapytałam, czy gdybym miała umrzeć w wyniku tego porodu, to nawet się trochę zawahała, ale ostatecznie uznała, że trzeba brać, co bóg daje i pogodzić się z jego wolą.

Także tacy fanatycy nawet w przypadku widma osobistego naznaczenia taką tragedią zdania nie zmienią i to mnie przeraża.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Matko! Przerażające.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 12:53   #1195
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Cersa Pokaż wiadomość
Czy to prawda, że chcą też zakazać aborcji w przypadku gwałtów?
Tak się rozkręcili, że nie mogą się zatrzymać. Są tak głupi albo tematem aborcji odwracają uwagę od czegoś innego.

Cytat:
Napisane przez bardzosmutnadziewczyna Pokaż wiadomość
Nie podzielam Waszego zdania i jeszcze zbuntowałam się na określenie "pasożyt", więc teraz będę dojechana za wszelką cenę. 🥰
Z punktu widzenia biologii "pasożyt" jak najbardziej pasuje do rozwijającego się płodu.
Każdy ma prawo mieć inne zdanie. Jedni uważają, że jest to pasożyt pod wątrobą, a inni, że to słitaśny dzidziuś pod sercem. Nie masz się o co obrażać, bo nikt tutaj nikogo nie wyzywał. Są znacznie gorsze określenia na ciążę. Dla mnie nadużyciem natomiast jest "nosić dziecko pod sercem", brzmi to po prostu niedorzecznie. Drażni mnie to strasznie, ale za każdym razem jak to usłyszę albo przeczytam nie oburzam się i nie stroje fochów.

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88229766]Godkowa już się wypowiadała na ten temat, że ten płód też jest ofiarą i nie można karać dziecka śmiercią za czyny ojca.

Taki fanatyzm jest straszny.

A moja matka famatyczka katolska mi powiedziała tylko, że gdybym była w ciąży z dzieckiem z gwałtu albo z ciężką wadą genetyczną to muszę rodzić. Bo człowiek nie ma prawa decydować o życiu, tylko bóg. A jak zapytałam, czy gdybym miała umrzeć w wyniku tego porodu, to nawet się trochę zawahała, ale ostatecznie uznała, że trzeba brać, co bóg daje i pogodzić się z jego wolą.

Także tacy fanatycy nawet w przypadku widma osobistego naznaczenia taką tragedią zdania nie zmienią i to mnie przeraża.
[/QUOTE]

To jest straszne. Współczuję.
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 12:58   #1196
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez bardzosmutnadziewczyna Pokaż wiadomość
Polecam ważyć swoje słowa zarówno w realu jak i w internecie. To już się małym dzieciom tłumaczy, że w internecie też powinna obowiązywać jakaś kultura.
No tak, kazdy, kto nie zachwyca sie ciaza i nie widzi slodkiego bobaska jest niekulturalny, aha.
Nikt nie pisal do ciebie, ze twoja ciaza to pasozyt, tylko ogolnie, a na szczescie wolnosci slowa jeszcze nie zakazano w konstytucji.

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2020-10-24 o 13:00
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 13:03   #1197
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88230334]No tak, kazdy, kto nie zachwyca sie ciaza i nie widzi slodkiego bobaska jest niekulturalny, aha.
Nikt nie pisal do ciebie, ze twoja ciaza to pasozyt, tylko ogolnie, a na szczescie wolnosci slowa jeszcze nie zakazano w konstytucji.[/QUOTE]

Najlepiej pisać tylko ochy i achy, żeby przypadkiem nikt się nie obraził.
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 13:07   #1198
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
Najlepiej pisać tylko ochy i achy, żeby przypadkiem nikt się nie obraził.
Az strach pisac np., ze sie nie lubi dzieci, to pewnie tez obrazliwe.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 13:08   #1199
bardzosmutnadziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar bardzosmutnadziewczyna
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 318
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
Tak się rozkręcili, że nie mogą się zatrzymać. Są tak głupi albo tematem aborcji odwracają uwagę od czegoś innego.



Z punktu widzenia biologii "pasożyt" jak najbardziej pasuje do rozwijającego się płodu.
Każdy ma prawo mieć inne zdanie. Jedni uważają, że jest to pasożyt pod wątrobą, a inni, że to słitaśny dzidziuś pod sercem. Nie masz się o co obrażać, bo nikt tutaj nikogo nie wyzywał. Są znacznie gorsze określenia na ciążę. Dla mnie nadużyciem natomiast jest "nosić dziecko pod sercem", brzmi to po prostu niedorzecznie. Drażni mnie to strasznie, ale za każdym razem jak to usłyszę albo przeczytam nie oburzam się i nie stroje fochów.



To jest straszne. Współczuję.
Za to "nosić pasożyta pod wątroba" brzmi super dorzecznie. XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88230334]No tak, kazdy, kto nie zachwyca sie ciaza i nie widzi slodkiego bobaska jest niekulturalny, aha.
Nikt nie pisal do ciebie, ze twoja ciaza to pasozyt, tylko ogolnie, a na szczescie wolnosci slowa jeszcze nie zakazano w konstytucji.[/QUOTE]Nie można usprawiedliwiać każdego chamsta wolnością słowa. XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bardzosmutnadziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 13:08   #1200
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez bardzosmutnadziewczyna Pokaż wiadomość
Nie można usprawiedliwiać każdego chamsta wolnością słowa. XD
Ktos napisal do ciebie "masz pasozyta w brzuchu" czy cos podobnego? Bo moze przeoczylam.
Jesli nie, to nie bylo chamstwa, tylko masz za duza wyobraznie, przykro mi.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-11 11:18:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.