Zakupy na Vinted część 2. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-10, 12:53   #151
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Niemniej pytanie jak brzmi dokładnie ten zapis.
Dyrektywa DAC7 to jest.
I to jest jedna sprawa, druga to podatek od sprzedaży: https://baselinker.com/pl-PL/blog/co...j-odpowiadamy/ :
Czy można prowadzić sklep internetowy bez zakładania firmy? Działalność nierejestrowana pozwala na prowadzenie sklepu internetowego bez zakładania firmy. Nie musisz rejestrować działalności gospodarczej, aby prowadzić sprzedaż internetową do progu przychodu 1505 zł (w 2022 roku).
A trzecia to sprzedaż rzeczy, którą się ma minimum 6 m-cy.
A jak to będzie wyglądało w praktyce ciężko dociec na razie.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-11, 20:13   #152
maartini92
Zakorzenienie
 
Avatar maartini92
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 8 976
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cześć, trafilam tutaj, bo sprzedałam 30 szt ciuchów i dostałam wiadomość od vinted zeby podać dane do dac7 i szukam co inni o tym myślą. Szczerze to trochę mam obawy przed podawaniem nr pesel w necie... I zastanawiam się czy faktycznie będę musiała coś płacić do us, nie chciałabym być obarczona podatkiem dlatego,, że sprzedałam lumpy na kilka stówek (na czym nie zarobiłam, bo sprzedałam taniej niż kupilam, nawet te ciuchy z metką z racji, że leżały w szafie kilka miesięcy, a nawet lat...)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maartini92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-11, 22:46   #153
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Dyrektywa DAC7 to jest.
Iwono, to wiem, chodziło mi o brzmienie oryginalne zapisu .

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
I to jest jedna sprawa, druga to podatek od sprzedaży: https://baselinker.com/pl-PL/blog/co...j-odpowiadamy/ :
Czy można prowadzić sklep internetowy bez zakładania firmy? Działalność nierejestrowana pozwala na prowadzenie sklepu internetowego bez zakładania firmy. Nie musisz rejestrować działalności gospodarczej, aby prowadzić sprzedaż internetową do progu przychodu 1505 zł (w 2022 roku).
A trzecia to sprzedaż rzeczy, którą się ma minimum 6 m-cy.
A jak to będzie wyglądało w praktyce ciężko dociec na razie.
Oj tak, myślę, że będzie bałagan.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 10:11   #154
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Czy rzeczywiscie kazdy portal jest liczony osobno? I realnie dopiero do maja to weszlo w zycie?
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 16:43   #155
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Czy rzeczywiscie kazdy portal jest liczony osobno? I realnie dopiero do maja to weszlo w zycie?
Weszło w maju ale raportowana będzie sprzedaż od początku roku.

Zastanawia kwestia taka: Vinted zaraportuje całą sprzedaż bo przecież nie mają informacji jak długo miało się sprzedane rzeczy a w PIT wykazuje się sprzedaż tych posiadanych krócej. Np u mnie będą duże rozbieżności bo nowszych jest zaledwie ułamek. Pozostałe mają nawet kilka lat co jednak nie zawsze będzie miało sie w razie czego jak udowodnić, a wręcz rzadko będzie to możliwe.

No i jak rozliczyć faktyczny brak zarobku z rzeczy posiadanej krócej niż 6 mcy. O ile sprzedaż prezentu to czy czysty zarobek tak sprzedaż butów kupionych za 200 zł za 100 zł to strata a nie zarobek. Czy może takich też się nie ujmuje w PIT?

Zapytam o to jutro księgową choć pewnide nie będzie tego wiedziała raczej by się porada prawna przydała
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2023-10-12 o 16:44
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 17:02   #156
maartini92
Zakorzenienie
 
Avatar maartini92
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 8 976
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Weszło w maju ale raportowana będzie sprzedaż od początku roku.

Zastanawia kwestia taka: Vinted zaraportuje całą sprzedaż bo przecież nie mają informacji jak długo miało się sprzedane rzeczy a w PIT wykazuje się sprzedaż tych posiadanych krócej. Np u mnie będą duże rozbieżności bo nowszych jest zaledwie ułamek. Pozostałe mają nawet kilka lat co jednak nie zawsze będzie miało sie w razie czego jak udowodnić, a wręcz rzadko będzie to możliwe.

No i jak rozliczyć faktyczny brak zarobku z rzeczy posiadanej krócej niż 6 mcy. O ile sprzedaż prezentu to czy czysty zarobek tak sprzedaż butów kupionych za 200 zł za 100 zł to strata a nie zarobek. Czy może takich też się nie ujmuje w PIT?

Zapytam o to jutro księgową choć pewnide nie będzie tego wiedziała raczej by się porada prawna przydała
Zastanawiam się nad tym samym. Właściwie wszystko co sprzedałam to stare ciuchy (nawet te z metkami), bo wysprzątałam szafę z ciuchów nawet kupionych parę lat temu. Teraz mam odszukiwać stare paragony i faktury z zamówień online, żeby później ktoś w us przeglądał czy faktycznie mialam na tym zarobek czy może sprzedałam za pół ceny byle się tego pozbyć? I czy kupilam to kilka tygodni temu czy parę lat temu? A moze od razu dowalą każdemu jak leci podatek tak dla zasady?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maartini92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 17:11   #157
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Iwono, to wiem, chodziło mi o brzmienie oryginalne zapisu .
Tu masz dzienniki ustaw i możesz sobie znaleźć ten przepis: https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomos...tywy-dac7.html


Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Czy rzeczywiscie kazdy portal jest liczony osobno? I realnie dopiero do maja to weszlo w zycie?
Nie ma jeszcze przepisów wykonawczych, ale każda platforma osobno ma obowiązek by raportować, ale czy US nie będzie tego łączył to nie wiemy, bo brak jeszcze przepisów wykonawczych.

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Rzecz, którą się miało ponad 6 m-cy można sprzedać i za wyższą kwotę niż się kupiło takie jest prawo i to się nie zmieniło.
Wklejałam wyżej artykuły, że być może trzeba będzie się naszukać by coś udowodnić, a być może w US wystarczy potwierdzenie, że rzeczy były starsze. Nikt tego nie wie, bo to nowość, poza tym US w tym kraju działają tak, że US w Warszawie może ten przepis interpretować tak, a US w Poznaniu siak. To normalne w tym kraju w przypadku US. Kto miał z nimi do czynienia ten wie, że tak jest, więc jednej recepty nie ma na tę chwilę niestety.

https://managerplus.pl/dyrektywa-dac...arbowych-79742

https://taxology.co/pl/blog/dyrektywa-dac7
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-12, 17:26   #158
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość

Nie ma jeszcze przepisów wykonawczych, ale każda platforma osobno ma obowiązek by raportować, ale czy US nie będzie tego łączył to nie wiemy, bo brak jeszcze przepisów wykonawczych]
No tak, tez prawda, a w naszym pieknym kraju to wiadomo, ze wszystko jest mozliwe
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 17:36   #159
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

dubel
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 21:52   #160
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Pytanie z ciekawości

Usuwacie swoje sprzedane aukcje z profilu? W sensie jak już po wszystkim jest - kupno, zapłata, wysyłka i dostarczona paczka + kasa na konto.
Czy może zostawiacie awaryjnie albo tak o bez powodu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 22:09   #161
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Pytanie z ciekawości

Usuwacie swoje sprzedane aukcje z profilu? W sensie jak już po wszystkim jest - kupno, zapłata, wysyłka i dostarczona paczka + kasa na konto.
Czy może zostawiacie awaryjnie albo tak o bez powodu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie usuwam, podświetla się na zielono jako sprzedane.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-12, 22:15   #162
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 551
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Usuwam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-12, 22:38   #163
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Nie usuwam, podświetla się na zielono jako sprzedane.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

Tak tak wiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 10:26   #164
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Pytanie z ciekawości

Usuwacie swoje sprzedane aukcje z profilu? W sensie jak już po wszystkim jest - kupno, zapłata, wysyłka i dostarczona paczka + kasa na konto.
Czy może zostawiacie awaryjnie albo tak o bez powodu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przedmiot i tak jest oznaczony jako sprzedany, a po jakimś czasie automatycznie znika z profilu, więc nie widzę sensu robić sobie dodatkową robotę i go usuwać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 10:45   #165
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przedmiot i tak jest oznaczony jako sprzedany, a po jakimś czasie automatycznie znika z profilu, więc nie widzę sensu robić sobie dodatkową robotę i go usuwać.

A orientujesz się po jakim czasie znika? Bo 1 transakcje mam z kwietnia i do dziś wisiała bo ją ręcznie usunęłam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 15:02   #166
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Pytanie z ciekawości

Usuwacie swoje sprzedane aukcje z profilu? W sensie jak już po wszystkim jest - kupno, zapłata, wysyłka i dostarczona paczka + kasa na konto.
Czy może zostawiacie awaryjnie albo tak o bez powodu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
usuwam
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 17:24   #167
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez maartini92 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad tym samym. Właściwie wszystko co sprzedałam to stare ciuchy (nawet te z metkami), bo wysprzątałam szafę z ciuchów nawet kupionych parę lat temu. Teraz mam odszukiwać stare paragony i faktury z zamówień online, żeby później ktoś w us przeglądał czy faktycznie mialam na tym zarobek czy może sprzedałam za pół ceny byle się tego pozbyć? I czy kupilam to kilka tygodni temu czy parę lat temu? A moze od razu dowalą każdemu jak leci podatek tak dla zasady?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak widać rządząca partia wszędzie szuka dodatkowych pieniędzy, żeby dołożyć do obiecywanych 800+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 17:53   #168
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
A orientujesz się po jakim czasie znika? Bo 1 transakcje mam z kwietnia i do dziś wisiała bo ją ręcznie usunęłam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jakieś kilka miesięcy, ale nie zwracałam na to nigdy uwagi. Te ogłoszenia i tak są nieaktywne i nikt ich nie widzi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 18:17   #169
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Jak widać rządząca partia wszędzie szuka dodatkowych pieniędzy, żeby dołożyć do obiecywanych 800+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozliczanie się ze sprzedaży nie jest niczym nowym a sama dyrektywa to nie wymyśl rządu. Żeby nie było - nie jestem za pisem


Rozmawiałam z księgową, uspokoiła mnie trochę. W kwestii Rrozliczania się nic się nie zmieniło- wpisuje się np sprzedane prezenty po okresie krótszym niż pół roku, zarobek ze sprzedanej rzeczy którą też miało się krócej czyli jeśli sprzedam buty kupione za 300 zł 2 miesiące temu za cenę 150 zł to nie ujmuję tego.
Sprzedanych rzeczy po okresie dłuższym nawet z zarobkiem nie ujmuje się w PIT.
Kwestia tylko taka ze jeśli US dostanie np z Vinted raport ze w ciągu roku sprzedałam rzeczy za kwotę 10 tysięcy a w PIT wpiszę zgodnie z zasadami np 1000 zł to jest większe ryzyko kontroli. Dobrze więc zebrać dobie wszystko np w Excelu, porobić screeny z zamówień żeby w razie czego przedstawić skarbówce że miało się dłużej. ALE - 6 miesięcy liczy się od końca miesiąca czyli kupując coś 3 października pół roku leci od 1 listopada.

Trzymanie paragonów przez X lat jest kwestią absurdalną, podobnie jak trzymanie wszystkich maili więc jedynie co to trzeba będzie mieć nadzieję że pani z US ktora będzie prowadzić kontrole też nie trzyma paragonu za spódnice kupioną w lumpku 5 lat wcześniej.

Dyrektywa ma wyłapać osoby, które sprzedając duzo rzeczy nowszych niż 6 miesięcy powinny założyć działalność gospodarczą a tego nie robią mimo nie łapania się już na działalność nierejestrowana.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-13, 19:00   #170
maartini92
Zakorzenienie
 
Avatar maartini92
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 8 976
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Rozliczanie się ze sprzedaży nie jest niczym nowym a sama dyrektywa to nie wymyśl rządu. Żeby nie było - nie jestem za pisem


Rozmawiałam z księgową, uspokoiła mnie trochę. W kwestii Rrozliczania się nic się nie zmieniło- wpisuje się np sprzedane prezenty po okresie krótszym niż pół roku, zarobek ze sprzedanej rzeczy którą też miało się krócej czyli jeśli sprzedam buty kupione za 300 zł 2 miesiące temu za cenę 150 zł to nie ujmuję tego.
Sprzedanych rzeczy po okresie dłuższym nawet z zarobkiem nie ujmuje się w PIT.
Kwestia tylko taka ze jeśli US dostanie np z Vinted raport ze w ciągu roku sprzedałam rzeczy za kwotę 10 tysięcy a w PIT wpiszę zgodnie z zasadami np 1000 zł to jest większe ryzyko kontroli. Dobrze więc zebrać dobie wszystko np w Excelu, porobić screeny z zamówień żeby w razie czego przedstawić skarbówce że miało się dłużej. ALE - 6 miesięcy liczy się od końca miesiąca czyli kupując coś 3 października pół roku leci od 1 listopada.

Trzymanie paragonów przez X lat jest kwestią absurdalną, podobnie jak trzymanie wszystkich maili więc jedynie co to trzeba będzie mieć nadzieję że pani z US ktora będzie prowadzić kontrole też nie trzyma paragonu za spódnice kupioną w lumpku 5 lat wcześniej.

Dyrektywa ma wyłapać osoby, które sprzedając duzo rzeczy nowszych niż 6 miesięcy powinny założyć działalność gospodarczą a tego nie robią mimo nie łapania się już na działalność nierejestrowana.
Ja zdecydowanie popieram żeby osoby prowadzące masową sprzedaż zakładały działalność i normalnie się rozliczały, ale konieczność tłumaczenia się ze sprzedaży nawet i 50 szt ubrań takiej zakupoholiczki jak ja - jest durne... Ja często coś kupię, wrzucę do szafy, znajdę za 2 lata i już się w to nie mieszczę więc wystawiam za 2 czy 3 dychy, byle puścić w świat.. pewnie dyrektywa nie przewiduje takich przypadków, bo jak mam 5 różnych kiecek z metkami to musiałam z całą pewnością kupić je na handel?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maartini92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 20:27   #171
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Jak widać rządząca partia wszędzie szuka dodatkowych pieniędzy, żeby dołożyć do obiecywanych 800+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jaki to ma związek?
Dyrektywa jest przepisem UE i obowiązuje w każdym państwie członkowskim.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 14:14   #172
gossipgirl89
Raczkowanie
 
Avatar gossipgirl89
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 324
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Czy da się w szybki sposób sprawdzić na vinted lub wygenerować sobie jakis raport, żeby sprawdzić ilość sprzedanych ubrań?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Ktokolwiek powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, nie wiedział gdzie robić zakupy."

~Blair Waldorf
gossipgirl89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 15:47   #173
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Ja naprawdę nie rozumiem czemu niektórzy ludzie wystawiają ubrania. Chciałam kupić sukienkę, była u kilku osób i na vinted i na olx. Pisałam do każdej z tych osób o wymiary od pachy do pachy i o długość. Jedna odpisała, że poda wieczorem, druga, że rano (oczywiście później cisza), dwie osoby w ogóle zero reakcji chociaż się logowały. Jedna pani odpisała i od niej kupiłam. Ktoś rozumie takie zachowanie?!
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 17:38   #174
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Ja naprawdę nie rozumiem czemu niektórzy ludzie wystawiają ubrania. Chciałam kupić sukienkę, była u kilku osób i na vinted i na olx. Pisałam do każdej z tych osób o wymiary od pachy do pachy i o długość. Jedna odpisała, że poda wieczorem, druga, że rano (oczywiście później cisza), dwie osoby w ogóle zero reakcji chociaż się logowały. Jedna pani odpisała i od niej kupiłam. Ktoś rozumie takie zachowanie?!
Liczą na to, że się sprzeda pomimo nie podania wymiarów.
Też notorycznie mi się to zdarza.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 21:03   #175
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Liczą na to, że się sprzeda pomimo nie podania wymiarów.
Też notorycznie mi się to zdarza.
A to niech czekają
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 19:43   #176
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez gossipgirl89 Pokaż wiadomość
Czy da się w szybki sposób sprawdzić na vinted lub wygenerować sobie jakis raport, żeby sprawdzić ilość sprzedanych ubrań?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, wchodzisz w zamówienia i masz transakcje
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 21:24   #177
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez gossipgirl89 Pokaż wiadomość
Czy da się w szybki sposób sprawdzić na vinted lub wygenerować sobie jakis raport, żeby sprawdzić ilość sprzedanych ubrań?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Profil -> Portfel -> Historia

Innego rozwiązania nie widzę.
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-16, 21:59   #178
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Czy też macie ostatnio problem z wysyłkami zagranicznymi? Już druga osoba dzisiaj mi pisze ze nie dostała informacji o przesyłce do odebrania - jedna paczka do mnie wraca, drugiej kupujący nie może odebrać brz kodu (nie dostała go).
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 12:19   #179
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Ostatnio wysłałam do Czech. Właśnie przyszło mi info, że przesyłka dotarła i czekamy aż kupująca odbierze.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 23:03   #180
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ostatnio wysłałam do Czech. Właśnie przyszło mi info, że przesyłka dotarła i czekamy aż kupująca odbierze.
Takie informacje też miałam tylko kupujące nie dostawały informacji i kodów do odbioru
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-22 16:04:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.