Problem -standard teściowie! POMOCY! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-08, 11:20   #1
ewelajnaewelajna88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3
Angry

Problem -standard teściowie! POMOCY! :)


Witam, mam problem z teściami, z którymi mieszkam. Mimo tego, ze mam oddzielne piętro,czuję się osaczona. Wszystko było ok dopóki nie urodził sie mój synek... Ma teraz rok. Ciągle standardowe teksty są non stop- czy nie za zimno mu, a moze za gorąco? a co jadł? Czy pił? czy spał w nocy? czy spał w dzień? Czy byłam u dr? a widziałaś-ma katar!? Spi w wózku? -nie wolno przełóż go do łóżeczka bo wypadnie... Nie dawaj mu duzych kawałków bo sie zakrztusi... dawaj mu łyzeczke niech je sam... A sprawa nocnika?Jak tam? dalej w pampersa robi??? Ja jestem już na skraju zwariowania! Te aluzje, dopytywania itd mnie wykanczają psychicznie.
Jak wpłynac na ludzi z innego swiata i z innej epoki???
Wychodząc z domu pytają gdzie jade z nim, wracam pytają gdzie byliśmy... I tak jest zawsze. Wjeżdzam za bramę po powrocie do domu a oni już stoja w drzwiach i witaja niunia!!! Tak jakby nas nie było tydzien! A wyskoczylismy na godzinne zakupy. Oprócz tego najbardziej irytuje mnie kiedy wjezdzam do domu a oni leca do auta i wyjmują małego z fotelika... Czasem mam ochote spakowac walizki i uciec jak najdalej od nich! Tym bardziej ze wiekszosc czasu jestesmy z małym sami. A kredyt jeszcze kilka lat... Mieszkanie super wykonczone... A juz i tak mnie nie cieszy. Czasem dzien wczesniej planuje gdzie pojade, do kogo itp aby tylko nie siedziec w domu... juz nie moge na nich patrzec... Co robić? Jak reagować? Nie chce nikogo urazic ani kłócic sie, bo zyjemy pod jednym dachem i dla dobra dziecka chce, zeby kontakt był ok. POMOCY!

Edytowane przez ewelajnaewelajna88
Czas edycji: 2017-11-11 o 17:44
ewelajnaewelajna88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 13:30   #2
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Problem -standard teściowie! POMOCY! :)

Ty nie chcesz ich urazic ale ich brak szacunku juz ci nie przeszkadza? Mąż powinien w tym uczestniczyc jak najbardziej, to jego rodzice. Zrwacasz im uwagę stanowczym głosem? W mojej ocenie oni nie traktują ciebie powaznie. Traktuja cie jak dziecko ktore samo nie wie czego chce wiec twoisz prosb nie rozwazaja bo oni wiedza lepiej (jako rodzice). Trzeba jasno i stanowczo postawic granice. Chcez zeby bylo milo ale sama tego nie zrobisz z ludzmi ktorzy za grosz szacunku nie maja. Nie opowiadaj im gdzie bylas. Kiedy podbiegaja do dzie ka mowisz ze zie bawicie i nie pozwalasz zabrac dziecka. Jak ktos obcy ci zabierze dziecko tez bedzieszz patrzec? Jak je obronisz?
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 13:34   #3
fajna_babka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 43
Dot.: Problem -standard teściowie! POMOCY! :)

Powiedz mi czy macie osobne wejścia do domu - to często pomaga wtedyy możesz przemknąć teściowej wychodząc;P
Czy Twoi teściowie nie pracują - z Twojego opisu wydaje się jakby byli cały czas w domu.
fajna_babka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 14:00   #4
ewelajnaewelajna88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3
Dot.: Problem -standard teściowie! POMOCY! :)

No niestety tak jest... Nie pracują. Ja jestem na wychowawczym jeszcze rok. Nie ma jak się ominąć nawet. Emeryci obydwoje bez zajęcia i hobby. Żyją moim życiem... Wejście niestety jest wspólne...

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

A macie jakies konkretne odpyskowania jesli mnie juz wyprowadza z równowagi?
co mówić kiedy pytaja wprost gdzie jade?
jak reagować kiedy wracam do domu a oni juz są w drzwiach?
jak zasugerowac ze nie ma odwiedzin po 20 i z rana?
w taki sposób zeby dotarło!!!!

Staram sie byc grzeczna i delikatnie sugerowac co mysle i czuje, ale widze ze robie to źle... jakies rady?

Edytowane przez ewelajnaewelajna88
Czas edycji: 2017-11-11 o 17:45
ewelajnaewelajna88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 10:06   #5
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Problem -standard teściowie! POMOCY! :)

Cytat:
Napisane przez ewelajnaewelajna88 Pokaż wiadomość
Staram sie byc grzeczna i delikatnie sugerowac co mysle i czuje, ale widze ze robie to źle... jakies rady?
Mówić wprost?
Zamykać drzwi na klucz między 8 a 20 i niech się dobijają do upadłego?

Ale z opisu to rodzinka koszmarna i wiałabym gdzie pieprz rośnie.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 21:41   #6
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Problem -standard teściowie! POMOCY! :)

Boże. Jakbym widziała moich teściów . Mieszkaliśmy razem dwa lata, teraz dzieli nas tylko 300 metrów. Tak samo wariuja na punkcie wnuka. Codziennie witają go jakby widzieli go raz w roku. Mnie olewaja. Aaa, i też nie pracuja. To jest właśnie powód. Brak pracy i zainteresowań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 16:43   #7
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Problem -standard teściowie! POMOCY! :)

Chciałaś "pięterko" to masz pięterko, trzeba się było z tym liczyć

Rozmawiałaś o tym z mężem i/lub powiedziałaś teściom wprost o co chodzi? Bo jest jakieś prawdopodobieństwo, że oni naprawdę nie widzą problemu i robią to wszystko w dobrej wierze nie mając pojęcia jak Cię to irytuje.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-12, 17:14   #8
ewelajnaewelajna88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3
Dot.: Problem -standard teściowie! POMOCY! :)

Mąż wie o wszystkim i już prosił ich, żeby pukali jak wchodzą. To jest "puk puk" i za klamkę o przychodzeniu z samego rana tak samo była rozmowa... ale jak teście nie śpią od 5 to godz 8 jest już południem... a ja jeszcze w piżamach!
Teściowej sugerowałam, że teraz jest inaczej niż 35 lat temu. Nie da sie przetłumaczyć i koniec.
ewelajnaewelajna88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 14:55   #9
fajna_babka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 43
Dot.: Problem -standard teściowie! POMOCY! :)

Hej musze się wygadać: nie potrafie znieść swojej teściowej; ta kobieta mimo z
licznych spiec wcześniej liczy że będziemy przyjaciółeczkami - zagaduje do mnie i liczy że sobie o planach na przyszłość przy herbatce pogawędzimy. Opowiada jak to jej kolezaneczki wnuki bawia i sie podsmiechuja ... ale oczywiscie ona nic nie oczekuje, nic a nic... Gdy wychodzimy wcześniej to robi miny jakby jej psa ciągnikiem przejechać ....

Mi na druga synowa najeżdża a jej na mnie .. nie kumajac że my się porozumiewamy.
Nasze wesele na którym ona tylko nam utrudniała życia , to ich główna zasługa. Przy nas z swoimi koleżankami gada jak to ich dużo kosztowało wysiłku i pieniędzy!!!!! Ku..wa!!!

A moj mąż to du..pa wołową, cieszy się że mama taka zadowolona przy nas!!

Wierze w małżeństwa , które się rozpadają przez teściowe !! - bo sama mam wątpliwości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fajna_babka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 20:34   #10
yemiola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 62
Dot.: Problem -standard teściowie! POMOCY! :)

to czemu sie po prostu nie wyprowadzicie?
yemiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 23:00   #11
fajna_babka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 43
Dot.: Problem -standard teściowie! POMOCY! :)

Nie mieszkamy z teściami. Odwiedzamy się tylko i to wystarcza TZ kontakt chce utrzymywać

Edytowane przez fajna_babka
Czas edycji: 2017-11-27 o 11:03
fajna_babka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-29, 14:40   #12
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Problem -standard teściowie! POMOCY! :)

Wyprowadz sie
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 12:27   #13
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Problem -standard teściowie! POMOCY! :)

Cytat:
Napisane przez fajna_babka Pokaż wiadomość
Nie mieszkamy z teściami. Odwiedzamy się tylko i to wystarcza TZ kontakt chce utrzymywać
No to niech utrzymuje, ty nie musisz.


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 20:07   #14
Brenda
Raczkowanie
 
Avatar Brenda
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Wieś
Wiadomości: 122
Dot.: Problem -standard teściowie! POMOCY! :)

Witaj. Powiem ci, ze przeszłam to samo. Jestem osoba bardzo ugodową i przy moim spokojnym usposobieniu nie dawałam rady z teściową. W pewnym momencie modliłam się o pomoc bo nie wytrzymywałam. Jesli mozesz, nie kloc sie z nimi. Ja bardzo żałuje ze powiedziałam za duzo. Teraz... Powiem Ci tak. Włożyliśmy w dom teściów duzo kasy równiez, ostatecznie wyprowadziliśmy sie z hukiem. Nie odzywaliśmy sie rok, teraz mamy poprawne relacje i jest bardzo dobrze: Obiadek w weekendy i przede wszystkim w koncu żyjemy swoim życiem. Byłoby jeszcze lepiej, ale ze względu na pewne sprawy i zaszłości jest to po prostu niemożliwe. Jesli mogę cos poradzić: Dbaj o dobre relacje z tesciami- troska o wnuka to nie jest nic złego choc to tez mnie denerwowało bardzo, w przyszłości rodzice bardzo pomagają w opiece nad dzieckiem - na weekendy, na wakacje itp. Ale to w przyszlosci, teraz musisz z mężem poważnie porozmawiać, czy on jest za Toba? Jak on widzi te sytuację. Po prostu musisz zacząć działać, albo uda Ci się dogadać, wyznaczyć granice, albo trzeba będzie się wyprowadzić, dla dobra wszystkich, przede wszystkim dla Twojego dobra psychicznego, dzieci do trzech lat bardzo potrzebują spokoju mamy i jej szczęścia. Masz rodziców swoich? Powiedz wszystko mamie, moja dowiedziała sie za późno. Co ona o tym sądzi? Moze ma podobne doświadczenia. Wiem ze to koszmar którego nie da sie opisać w jednym poscie. U mnie bylo tak ze moja siostra wyjechała za granice, mieszkamy w jej domu przy okazji go utrzymujemy i dbamy o otoczenie, wszelkie romonty tez robimy. Moze masz tez możliwość sie tak przeprowadzić, chodzby na tyle żeby odsapnąć, przemyśleć niektore sprawy i przede wszystkim znaleźć rozwiązanie. Nie mówisz zdradzać tesciom o powodach na razie. W razie czego pisz na priv. Moze bede mogła pomoc, choćby tylko wysłuchać...
Brenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 20:13   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problem -standard teściowie! POMOCY! :)

przy takich ludziach rozwiązanie jest zawsze jedno - wyprowadzka.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-11 21:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.