PCOS pytanie o usg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-04, 17:37   #1
K-Kasieńka
Raczkowanie
 
Avatar K-Kasieńka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 35

PCOS pytanie o usg


Dziewczyny, czy ten jajnik to typowy jajnik z PCOS ? Mój lekarz na to nie zwrócił uwagi a jak się zapytałam to burknąl coś o jajeczkowaniu..

unnamed.jpg

IMG_20140204_180154.jpg
K-Kasieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 19:16   #2
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie
 
Avatar kokosowoczekoladowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: stok
Wiadomości: 437
Dot.: PCOS pytanie o usg

mi sie wydaje że tak
__________________
Jeśli czegoś nie lubisz- ZMIEŃ TO. Jeśli nie możesz tego zmienić- ZMIEŃ SWOJE NASTAWIENIE.
Maya Angelon



kokosowoczekoladowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 10:55   #3
picapica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: sprzed laptopa
Wiadomości: 6
Dot.: PCOS pytanie o usg

Z tego, co wiem - a zaznaczam, że fachowcem z tej dziedziny nie jestem - to nie PCOS, tylko komórki jajowe w jajniku. Ładny zapasik A co do ginekologa, skoro burczy na Ciebie, to może go zmień na kogoś milszego?

EDIT: Może jednak zmień lekarza, pooglądałam sobie zdjęcia usg w internecie i niestety, ale sama też muszę zmienić lekarza :-(

Edytowane przez picapica
Czas edycji: 2014-02-05 o 12:11
picapica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 14:38   #4
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: PCOS pytanie o usg

Cytat:
Napisane przez K-Kasieńka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy ten jajnik to typowy jajnik z PCOS ? Mój lekarz na to nie zwrócił uwagi a jak się zapytałam to burknąl coś o jajeczkowaniu..

Załącznik 5569570

Załącznik 5569571
Wydaje mi sie, ze tak, mam identyczne zdjecia usg, tylko u mnie jest ich o wiele wiecej, wiec zmieniaj lekarza i walcz z tym poki jest ich tylko tyle.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 17:04   #5
K-Kasieńka
Raczkowanie
 
Avatar K-Kasieńka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 35
Dot.: PCOS pytanie o usg

dziękuję za odpowiedzi...
wizytę u nowego ginegologa mam w następnym tygodniu..usg jest sprzed roku ale wróciłam do niego ponieważ pomimo długich starań nie mogę zajść w ciąże...poza tym większość ze schorzeń występujących przy pcos mam i ja..ginekolog który mnie olał stwierdził że jeśli mam reglarne miesiączki to jest ok i zakończył temat...a ja pomimo iż też ekspertem nie jestem widzę duże podobieństwo do jajników z psos...
czyli nowy ginekolog zostanie przeze mnie przepytany jak na egzaminie
musi wyjaśnić co to do cholery jest!

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze tak, mam identyczne zdjecia usg, tylko u mnie jest ich o wiele wiecej, wiec zmieniaj lekarza i walcz z tym poki jest ich tylko tyle.
Syl993..rozumiem że leczysz sie na pcos?czy masz jakieś objawy towarzyszące pcos?czy leczenie Ci pomaga? pozdrawiam

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Cytat:
Napisane przez picapica Pokaż wiadomość
Z tego, co wiem - a zaznaczam, że fachowcem z tej dziedziny nie jestem - to nie PCOS, tylko komórki jajowe w jajniku. Ładny zapasik A co do ginekologa, skoro burczy na Ciebie, to może go zmień na kogoś milszego?

EDIT: Może jednak zmień lekarza, pooglądałam sobie zdjęcia usg w internecie i niestety, ale sama też muszę zmienić lekarza :-(
picapica czyli masz podobny obraz jajników z USG i lekarz stwierdził że jest ok?
K-Kasieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 18:33   #6
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: PCOS pytanie o usg

Mam problem ze zrzuceniem kilogramow, nie jestem gruba czy cos, ale chyba jak kazda chcialabym miescic sie 36, dieta jednak tego nie moge osiagnac, musze cwiczyc. Nie mam wielkiego owlosienia jak wiele kobiet, mialam za to mocne miesiaczki ze skrzepami. W 2013 roku urodzilam corke, wiec da sie zajsc w ciaze, fakt, ze my musimy troche sie powysilac z ciaza ale sie da. W ciazy mialam krwotok w 2 miesiac ale ciazy byla silna i donosilam do samego konca, wiec nie zalamuj sie.

Ja trafilam na dobrego lekarza, gdy mieszkalam w Polsce, co 2 dni robil mi usg i sprawdzal jak to wszystko sie rozwija, kiedy jajeczkuje, gdyz moje miesiaczki byly nawet co 45-48dni, gdy wyjechalam do narzeczonego i zerwalam leczenie i szukalam nowego ginekologa juz w Londynie okazalo sie, ze jestem w ciazy . Tego i Tobie zycze, abys znalazla osobe ktora sie Toba zajmie i pomoze.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 18:27   #7
K-Kasieńka
Raczkowanie
 
Avatar K-Kasieńka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 35
Dot.: PCOS pytanie o usg

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Mam problem ze zrzuceniem kilogramow, nie jestem gruba czy cos, ale chyba jak kazda chcialabym miescic sie 36, dieta jednak tego nie moge osiagnac, musze cwiczyc. Nie mam wielkiego owlosienia jak wiele kobiet, mialam za to mocne miesiaczki ze skrzepami. W 2013 roku urodzilam corke, wiec da sie zajsc w ciaze, fakt, ze my musimy troche sie powysilac z ciaza ale sie da. W ciazy mialam krwotok w 2 miesiac ale ciazy byla silna i donosilam do samego konca, wiec nie zalamuj sie.

Ja trafilam na dobrego lekarza, gdy mieszkalam w Polsce, co 2 dni robil mi usg i sprawdzal jak to wszystko sie rozwija, kiedy jajeczkuje, gdyz moje miesiaczki byly nawet co 45-48dni, gdy wyjechalam do narzeczonego i zerwalam leczenie i szukalam nowego ginekologa juz w Londynie okazalo sie, ze jestem w ciazy . Tego i Tobie zycze, abys znalazla osobe ktora sie Toba zajmie i pomoze.
Syl993..dzięki za odp. super że trafiłaś na dobrego ginekologa i gratulacje z narodzin córci ) ja mam nadzieję że nowy ginekolog będzie potrafił mi pomóc..na szczęście tez mam już córkę więc obsesyjnie o dzidziusia starać się nie będę..chociaż bardzo chciałabym drugi raz zostać mamą...w sumie moje problemy zaczęły się właśnie jakieś parę lat po urodzeniu i niestety pomimo diety i ćwiczeń nie mogę zbić wagi..poza tym u mnie najgorsze są wahania nastroju..czasami jestem depresyjnie smutna, ciągle senna i zmęczona, czasami czuję się całkiem ok na pewno to żadna depresja poporodowa bo córka ma już 7 lat ...no nic, wizyta w następny czwartek...zobaczymy ...pozdrawiam )
K-Kasieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-06 19:27:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.