spalilo mi twarz?????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-10, 18:02   #1
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449

spalilo mi twarz??????


wczoraj na noc drugi raz nalozylam krem brevoxyl (wczesniej punktowo posmarowalam davercinem) i obudzilam sie dzisiaj z tak czerwona buzia jak nigdy. co gorsze i dziwne ze zamiast schodzic, czerwone placki sa jeszcze bardziej czerwone, miejscami (na kosciach policzkowych) wrecz podchodzace pod kolor ciemnej maliny!! wiem ze brevoxyl podraznia ale to co zrobil z moja skora jest po prostu potworne!! na brodzie, przy ustach skora mi w dodatku brązowieje!! pomocy !! czy ktos zna jakies antidotum??? juz prawie caly dzien minal a ja mam wrazenie ze jest gorzej albo w najlepszym wypadku bez zmian....
przejechalam po twarzy zsiadlym mlekiem a pozniej nalozylam krem nawilzajacy,ogorkowy ziaja i nic... czerwona jak rak!! w dodatku piecze!!
prosze ...blagam o jakiekolwiek rady....

nie no...zraraz sie rozbecze doslownie.....

p.s. przejrzalam juz archiwum......
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 18:11   #2
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Dot.: spalilo mi twarz??????

Niestety nie mam zadnego doswiadczenia z brevoxylem, jednak przeglądając czasem forum natknełam się na krem Physiogel, który dziewczynom pomagał : http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4148 .
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 18:15   #3
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Red face Dot.: spalilo mi twarz??????

szybko lekarz dermatolog,nie wiem.Zrob cos bo zle to wyglada...... Poszukaj na necie informacji o dzialaniu,moze tak ma byc.Jak nie- smigaj do lekarza. mam nadzieje ze bedzie dobrze.napisz czy cos sie zmienilo..
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 18:41   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: spalilo mi twarz??????

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to sudokrem...
Niepokoi mnie to brązowienie skóry, zaczerwienienie sie zdarza, ale brazowienie???! Najlepiej idź z tym do lekarza, bo jeszcze zostaną jakieś blizny abo co...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 20:12   #5
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: spalilo mi twarz??????

Też tak miałam na początku kuracji brevoxylem i od dermatologa dostałam próbki kremu SVR Topialyse Plus. Działa naprawdę błyskawicznie, ślad nie zostaje! Ale dobrze, że te próbki mi wystarczyły, bo całe opakowanie jest drogie, ponad 50 zł :/ To zdaje się specyfik do cery atopowej...
Ale w międzyczasie pomagała mi też maseczka kojąca z Dax Cosmetics (takie w saszetkach), tylko dłużej ją musiałam potrzymać.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 21:07   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: spalilo mi twarz??????

Brevoxyl to lek. I to lek silnie działający. Ty zastosowałaś go z innym silnym lekiem, antybiotykiem (Davercinem). Brevoxyl podrażnia. Jednych mniej, drugich silniej. Moim zdaniem powinnaś teraz raczej pójść do lekarza, bo nam cięzko Ci będzie coś poradzić. W celu złagodzenia podrażnienia możesz przemywać twarz naparem z lipy, możesz zrobić maseczkę z siemienia lnianego (kleiku). Mi na podrażnienia z kremów pomagają Epitheliale i Dermalibour A Dermy, a jedyny nawilżacz jaki nie szczypie w krytycznych wypadkach to Nanobase.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 21:12   #7
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: spalilo mi twarz??????

na forum luskiewnika ludzie polecaja alantan plus, tointex, masc tranowa i zel arnikowy to tak na przyszlosc gdyby nie daj Boze kogos tez to spotkalo.

jutro lece po masc tranowa tym bardziej ze jest taka tania i ewentualnie tointex bo wyczytalam ze stosuje sie go tez na plamki potradzikowe wiec zawsze sie przyda... chociaz szczerze mowiac to licze ze mi przez noc troche zbledna te plamy. w tej chwili najgorzej wyglada ten placek na brodzie, tuz pod ustami...ma dziwny kolor, jakby lekko brązowieje. jak nic mi nie pomoze to skocze do dermatologa (chociaz ten zapewne nie jest specjalnie zainteresowany moja buzia...)

podraznienia po brevoxylu to podobnoz normalna sprawa. ja sie potwornie przerazilam bo to co u mnie sie dzieje jest straszne...tym bardziej ze sytuacja jest nadal podobna.

dziekuje Wam dziewczyny za zainteresowanie.moja nadzieja karze mi wierzyc ze obudze sie jutro z jasniutka MOJA PRAWDZIWA skora

aa dorzucam dla zainteresowanych strone z cenami tych wszystkich specyfikow aptecznych
http://www.bialy-orzel.com.pl/cennika.html

moze przy okazji ktos mi jeszcze odpowie dlaczego po posmarowaniu kremem ogorkowym ziaji tak strasznie pieklo? czyzby nie byl to odpowiedni krem na podraznienia? na opakowaniu napisano ze "dziala kojaco na podraznienia i regeneruje naskorek" poki co i tak musze go narzucic na noc bo innego tak gleboko nawilzajacego oprocz nivea nie mam.
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-10, 21:17   #8
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: spalilo mi twarz??????

mialam to samo. Juz chyba o tym pisalam, ze w sumie powinni gdzies na ulotce pisac, ze po zastosowaniu Brevoxylu trzeba nalozyc krem nawilzajacy i to w sporej ilosci! Nie pisza tego, ja sadzilam, ze leku nie nalezy mieszac z innymi specyfikami, wiec sam brevoxyl i dwa dni potem zaczela sie jazda. Pociesze Cie- po tygodniu czerwien z buzi schodzi wraz z luszczaca sie skora. Koszmar, bo dodatkowo swedzi. Nie mam pojecia, skad inne dziewczyny wiedza, ze po posmarowaniu sie brevoxylem nalezy nalozyc duza porcje kremu nawilzajacego, najlepiej Iwostinu, tak czytalam. Ja niedomyslna jakas jestem;-( Po poparzeniu tydzien siedzialam w domu i chodzilam z maska kremow nawilzajacych, zeby sie moc pokazac ludziom na oczy...
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 21:21   #9
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: spalilo mi twarz??????

Smoczyco mowisz o Nanobase tyle ze nie wiem czy przy tradzikowej w dodatku jeszcze tlustej cerze bedzie dobry bo widze ze zawiera parafiny na poczatku skladu. a ja boje sie parafin...
moze korzystajac z okazji odpowiesz mi jeszcze na pytanie jesli tu zajrzysz: czy nadtlenek benzoilu nie wchodzi w zadne reakcje z kremami nawilzajacymi? moge swobodnie uzywac wybranego przez mnie?
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 21:29   #10
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: spalilo mi twarz??????

kasiu (moja imienniczko) ja tez pomyslalam ze im mniej na buzi tym lepiej.dlatego stwierdzilam ze nie bede kladla kremu. i fakt raz udalo mi sie wyjsc z tego calo. obudzilam sie z zasakujaco ladna skora. a druga praktyka z kremem to juz powyzszy opis...czyli skrajnie rozna reakcja.
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 22:08   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: spalilo mi twarz??????

Cytat:
Napisane przez ta_bletka
Smoczyco mowisz o Nanobase tyle ze nie wiem czy przy tradzikowej w dodatku jeszcze tlustej cerze bedzie dobry bo widze ze zawiera parafiny na poczatku skladu. a ja boje sie parafin...
moze korzystajac z okazji odpowiesz mi jeszcze na pytanie jesli tu zajrzysz: czy nadtlenek benzoilu nie wchodzi w zadne reakcje z kremami nawilzajacymi? moge swobodnie uzywac wybranego przez mnie?
Tabletko, wszystko zależy od indywidualnej reakcji skóry, ja bardzo dobrze toleruję parafinę, dla mnie istnieje dużo więcej gorszych zapychaczy niż parafina A kremu nawilżającego (jak najłagodniejszego żeby zminimalizować ryzyko podrażnienia) oczywiście powinnaś użyć - posmarować się brevoxylem, odczekać, i posmarować się kremem. Brevoxyl mimo bardzo dobrego działania antytrądzikowego ma swoje ciemne strony, dlatego lepiej go ciągle nie używać - oprócz podrażniania, przyśpiesza starzenie poprzez wyzwalanie wolnych rodników w skórze.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-11, 02:00   #12
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: spalilo mi twarz??????

Ja obecnie tez mam na twarzy Brevoxyl i rowniez czerwonawa buzie.Rano naloze sobie maseczke nawilzajaca i kojaca i wszystko powoli bedzie ok.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 02:02   #13
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: spalilo mi twarz??????

Odradzam sudokrem.Tym kremem smaruje dupke mojej corki.Sa kremy,ktore nie mozna nakladac na pewien rodzaj cery bo moze byc gorze.Zatykaja pory.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 06:34   #14
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: spalilo mi twarz??????

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Brevoxyl mimo bardzo dobrego działania antytrądzikowego ma swoje ciemne strony, dlatego lepiej go ciągle nie używać - oprócz podrażniania, przyśpiesza starzenie poprzez wyzwalanie wolnych rodników w skórze.
swięta prawda. mam wrazenie ze wlasnie to dostrzeglam jak sie uśmiecham, tuz pod ustami,tam gdzie bylo najciemniej...
poza tym moja skóra różni się kolorem, mam kilka placków odbiegających od reszty, m.in.wlasnie ten na podbrodku. czy sądzicie że można byłoby zrobić peeling enzymatyczny ktory by troche wyrownal czy lepiej poczekac niech skóra sie bardziej zregeneruje?

Aneta a coz to za maseczka? samoróbka czy ze sklepu?

DZiewczyny powiem Wam ze najgorsze to ja juz mam za sobą (chyba). Rumień na twarzy jeszcze pozstal ale to co bylo wczoraj ...to niebo a ziemia. Ale spanikowalam i to ostro. Dziekuje ze przy mnie bylyście Pozbedę się jeszcze placków (jeśli powiecie mi jak ) i......zaczne znowu kuracje brevoxylem tym razem ze szczegolna ostrożnoscią
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 06:53   #15
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: spalilo mi twarz??????

Lepiej poczekaj jeszcze z peelingiem, możesz niepotrzebnie podrażnić te "placki", niech się trochę wygoją.
Musisz mieć bardzo wrażliwą skórę, skoro aż tak Cię podrażnił, albo nałożyłaś za dużo jak na początek (a on ma działanie złuszczające). Jeśli chcesz wrócić do kuracji, zacznij od malutkiej ilości i na to oczywiście dobry nawilżacz.
Powodzenia!
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 07:08   #16
UkrytyPodNickiem
Raczkowanie
 
Avatar UkrytyPodNickiem
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 295
Dot.: spalilo mi twarz??????

idz dziewczyno do dermatologa i nie dzialaj na wlasna reke bo pogorszysz sytuacje.nie ma to jak specjalista
__________________
zapraszam http://picasaweb.google.com/ukrytypodnickiem
UkrytyPodNickiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 07:29   #17
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: spalilo mi twarz??????

Woda wapienna zmieszana z olejem słonecznikowym w proporcjach 1:1. i robić z tego okłady dwa razy dziennie.
Ulga niesamowita, rumień w oczach blednia i nie powraca. Podrażnienie znika. Polecam.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 13:42   #18
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: spalilo mi twarz??????

Ja uzywam supernawilzajaca maseczke do skory tlustej Dermiki(rewelacja),masecz ka do skory odwodnionej Avene lub Kojaca maseczke Clinique(dosc droga).Dodatkowo czesto spryskuje buzie woda termalna.Peelingu przez 2-3 dni nie robie.Dobra jest rowniez maseczka w saszetce nawilzajaca Nivea (niebieska) albo poprostu panthenol w piance(na rozne podraznienia,rowniez do tlustej cery).
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 13:33   #19
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: spalilo mi twarz??????

no i juz jestem bez "placuszkow" tylko troche mi sie skora luszczy, no nawet wiecej niz troche. dzisiaj powracam do kuracji. a zakupilam soebie jednak Alantan Plus i musze przyznac ze jest idealny jesli chodzi o zaczerwienienia. w mig rozjasnia, nie na dlugo ale zawsze
zauwazylam ze Brevoxyl wyzarl mi kilka wagrow ...jaaak milo

moja nadzieja mowi mi ze jutro nie obudze sie z kolejnym pobojowiskiem na twarzy wiec wieczorem ruszam do dziela
pozdrawiam cielplutko
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.