Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2. - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-20, 18:49   #3421
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Wygram wątek normalnie - moja współlokatorka jest Greczynką. W Grecji, jak wiadomo, nie spuszcza się papieru toaletowego w ubikacji, tylko wyrzuca do kosza. I ona to robi w mieszkaniu i nie rozumie czemu mnie to brzydzi Ja się wykończę, mam dosyć obcych ludzi.
wytłumacz jej ze w Polsce nie jest to potrzebne bo rury są do tego przystosowane. Dopiero jak wrzuci podpaski czy tampany - to zatka kibel.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 19:11   #3422
cicha_ja
Raczkowanie
 
Avatar cicha_ja
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Wygram wątek normalnie - moja współlokatorka jest Greczynką. W Grecji, jak wiadomo, nie spuszcza się papieru toaletowego w ubikacji, tylko wyrzuca do kosza. I ona to robi w mieszkaniu i nie rozumie czemu mnie to brzydzi Ja się wykończę, mam dosyć obcych ludzi.
Urodziłam się i wychowałamw Grecji. Tak jak mówiły poprzedniczki tam są mega wąskie rury w każdym domu jest kosz i to jest normalne. A z autopsji wiem , ze bardzo ciężko jest się przerzucić w momencie kiedy całe życie wywalało się do kosza

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
cicha_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 21:46   #3423
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Ja wiem, że ciężko się przestawić, ale rozwala mnie to, że ona nie widzi problemu. Ja rozumiem, że dla kogoś przyzwyczajonego to jest spoko, ale mnie to jednak brzydzi i dziwię się, że ciężko jej to zrozumieć
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 23:24   #3424
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Przepraszam za bezpośredniość, ale czy, tzw. "dwójka" nie jest bardziej korkogenna niż parę listków papieru?
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 12:15   #3425
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
Przepraszam za bezpośredniość, ale czy, tzw. "dwójka" nie jest bardziej korkogenna niż parę listków papieru?
"dwójka" nie jest z kamienia rozpadnie się. papier w teorii też, ale lubi zbijać się w takie kupy, zwłaszcza jak się poowija wokół "dwójki" a że rury są podobno bardzo wąskie to na wszelkich kolankach i zakrętach robią się problemy


---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Ja wiem, że ciężko się przestawić, ale rozwala mnie to, że ona nie widzi problemu. Ja rozumiem, że dla kogoś przyzwyczajonego to jest spoko, ale mnie to jednak brzydzi i dziwię się, że ciężko jej to zrozumieć
to działa w 2 strony Ciebie dziwi, że ona nie rozumie, że to obrzydliwe. ona się dziwi, że Ty nie rozumiesz, że to całkowicie normalne punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 12:52   #3426
neskarta
Raczkowanie
 
Avatar neskarta
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 492
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Mieszkałam kiedyś z parką, która się rozstała i dziewczyna się wyprowadziła. Nikt nie widział jak zabierała walizki itd. Niedługo po jej wyprowadzce z ich pokoju zaczęło tak cuchnąć, że przeszło mi przez myśl, czy jej tam jedak nie ma (śmierdziało zepsutym mięsem/czymś okropnym po prostu)... Podejrzenie było uzasadnione, bo koleś był dziwny, co wyszło później. Po jej wyprowadzce jakby zaczął coś brać/przestał brać leki na głowę? i czasami aż się go bałam. Wypowiedziałam umowę, wyprowadziłam się i zastanawiałam się czy on się tam nie zaćpa, bo bywały tygodnie kiedy nie wychylił nosa poza pokój oprócz toalety. Właścicielka zadzwoniła do mnie już po wyprowadzce, że nie mają z nim kontaktu od kilku tygodni, nie otwiera im drzwi i nie mają jak dostać się do jego pokoju. Nie dowiadywałam się już co się tam wydarzyło, ale aż mnie ciary przeszły na samą myśl z kim ja mieszkałam...
__________________
neskarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 14:50   #3427
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość

to działa w 2 strony Ciebie dziwi, że ona nie rozumie, że to obrzydliwe. ona się dziwi, że Ty nie rozumiesz, że to całkowicie normalne punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
No tak, ale obiektywnie - nasza łazienka ma marną wentylację i te jej nawyki po prostu czuć Dla mnie to jest już problem.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-24, 22:39   #3428
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość

to działa w 2 strony Ciebie dziwi, że ona nie rozumie, że to obrzydliwe. ona się dziwi, że Ty nie rozumiesz, że to całkowicie normalne punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
mimo tego całego zdziwienia, po paru takich uwagach nie tylko w mieszkaniu, ale też pewnie w pracy/na uczelni, w pewnym momencie powinno do nas dotrzeć, że tu jest trochę inaczej i należy się w pewien sposób przystosować.
Inaczej: jeśli tyle osób wielokrotnie powtarza lokatorce, że tutaj rury się nie zapychają i wszyscy tak robią, to naprawdę nie rozumiem, dlaczego dalej wywala papier do śmietnika.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-24, 22:46   #3429
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
mimo tego całego zdziwienia, po paru takich uwagach nie tylko w mieszkaniu, ale też pewnie w pracy/na uczelni, w pewnym momencie powinno do nas dotrzeć, że tu jest trochę inaczej i należy się w pewien sposób przystosować.
Inaczej: jeśli tyle osób wielokrotnie powtarza lokatorce, że tutaj rury się nie zapychają i wszyscy tak robią, to naprawdę nie rozumiem, dlaczego dalej wywala papier do śmietnika.
nie wydaje mi się żeby robiła to złośliwie. wiesz... jak od dziecka wyrzuca do kosza to pewnie ciężko jest się jej przestawić. Ty myślisz za każdym razem gdzie wrzucać zużyty papier? to jest odruch, nad tym się nie zastanawia. może jej się zwyczajnie od czasu do czasu zapomina i automatycznie wrzuca do kosza. inna sprawa, że taki kosz to chyba trzeba bardzo regularnie opróżniać, zanim zaczną unosić się zapachy.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-24, 23:21   #3430
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie wydaje mi się żeby robiła to złośliwie. wiesz... jak od dziecka wyrzuca do kosza to pewnie ciężko jest się jej przestawić. Ty myślisz za każdym razem gdzie wrzucać zużyty papier? to jest odruch, nad tym się nie zastanawia. może jej się zwyczajnie od czasu do czasu zapomina i automatycznie wrzuca do kosza. inna sprawa, że taki kosz to chyba trzeba bardzo regularnie opróżniać, zanim zaczną unosić się zapachy.
Jakby mi ktoś na to zwrócił uwagę i wprost powiedział, że tutaj jest inaczej i innym to bardzo przeszkadza to owszem, przestawiłabym się szybko.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-24, 23:26   #3431
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

No nie wiem. Jak jestes przyzwyczajony do tego, ze ludzie w twoim kraju kradna, to nawet jak ci ktos powie, ze w Japonii mozesz zostawic portfel na stole w restauracji, to i tak tego nie zrobisz. I nadal bedziesz zamykal drzwi.

Kto wie, moze ona kilka razy w zyciu musiala sie, brzydko mowiac, taplac w g..., bo zatykal jej sie kibel.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-25, 06:12   #3432
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7913355 6]No nie wiem. Jak jestes przyzwyczajony do tego, ze ludzie w twoim kraju kradna, to nawet jak ci ktos powie, ze w Japonii mozesz zostawic portfel na stole w restauracji, to i tak tego nie zrobisz. I nadal bedziesz zamykal drzwi.

Kto wie, moze ona kilka razy w zyciu musiala sie, brzydko mowiac, taplac w g..., bo zatykal jej sie kibel.[/QUOTE]

Ale przecież to zupełnie innego kalibru sytuacja. W pierwszej ktoś kto z Tobą mieszka na stronie prosi Cię, byś tego nie robił, bo to w tym kraju nie ma sensu, jest obrzydliwe i uprzykrza innym życie. W drugiej (podanej przez Ciebie) chodzi o moje dobro osobiste, a decyzja co zrobię ze swoim portfelem nie wpływa na nikogo poza mną.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-25, 08:53   #3433
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie wydaje mi się żeby robiła to złośliwie. wiesz... jak od dziecka wyrzuca do kosza to pewnie ciężko jest się jej przestawić. Ty myślisz za każdym razem gdzie wrzucać zużyty papier? to jest odruch, nad tym się nie zastanawia. może jej się zwyczajnie od czasu do czasu zapomina i automatycznie wrzuca do kosza. inna sprawa, że taki kosz to chyba trzeba bardzo regularnie opróżniać, zanim zaczną unosić się zapachy.
Jakoś ludzie na wakacjach w Grecjach proszeni o wrzucanie papieru do kosza jakoś potrafią się przestawić na tydzień wakacji, więc ktoś żyjący w Polsce chyba też potrafi?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-25, 08:59   #3434
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

a nie łatwiej zabrać kosz z toalety?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-25, 09:32   #3435
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Jakby mi ktoś na to zwrócił uwagę i wprost powiedział, że tutaj jest inaczej i innym to bardzo przeszkadza to owszem, przestawiłabym się szybko.
byłam w grecji i próbowałam się przestawić w drugą stronę i powiem tak: to się tak zawsze łatwo mówi.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jakoś ludzie na wakacjach w Grecjach proszeni o wrzucanie papieru do kosza jakoś potrafią się przestawić na tydzień wakacji, więc ktoś żyjący w Polsce chyba też potrafi?
popytaj właścicieli hoteli jak potrafią....
swoją drogą nawet w Polsce kobiety nie potrafią zapamiętać, że płatków kosmtycznych nie wyrzuca się do toalety, a do kosza.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-25, 11:21   #3436
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Otóż to. Płatków kosmetycznych się nie wyrzuca do kibla. Jakbym zaczęła mieszkać w jakimś kraju, w którym ktoś mi mówi: wyrzucaj płatki kosmetyczne do kibla bo tu się tak robi i nic się nie zatka, to bardzo trudno byloby się przestawić. Bo raz że ta czynnosc jest np automatycznie robiona całe życie. A dwa że masz po prostu te wewnętrznie zakodowane przekonanie, że tak się nie robi, że tak jest źle i może źle wpłynąć na rury...

Może ona się brzydzi wyrzucać do kibla tak jak my się brzydzimy wyrzucać do kosza? Trzeba z nią pogadać, wynieść kosz z łazienki. Zamiast kosza może zostawić jakąś małą zartobliwa karteczkę przypominająca o polskich zasadach korzystania z toalety?
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 09:01   #3437
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

To tak trochę w ramach zmiany tematu o rurach

Taka sytuacja: sobota rano, wstaję jeszcze zaspana do toalety (kurde znów jednak wc w tle ) i spotykam na metrażu jakieś obce dziewczę. Ani cześć, ani żadnej innej reakcji.

Podejrzewam, że to współlokatorka kogoś od wczoraj przenocowała, ale czy to nie przypadkiem jakieś "cześć" chociaż powinno paść z jej strony? Jak widzicie tutaj mieszkaniowy savoir vivre?
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 10:08   #3438
neskarta
Raczkowanie
 
Avatar neskarta
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 492
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
To tak trochę w ramach zmiany tematu o rurach

Taka sytuacja: sobota rano, wstaję jeszcze zaspana do toalety (kurde znów jednak wc w tle ) i spotykam na metrażu jakieś obce dziewczę. Ani cześć, ani żadnej innej reakcji.

Podejrzewam, że to współlokatorka kogoś od wczoraj przenocowała, ale czy to nie przypadkiem jakieś "cześć" chociaż powinno paść z jej strony? Jak widzicie tutaj mieszkaniowy savoir vivre?
Powinno Ja i moi wspollokatorzy, z kimkolwiek mieszkalam, zawsze uprzedzali jak mial ktos wpasc i nocowac i to bylo spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
neskarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 10:12   #3439
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Nie wiem czy o tym wspominalam, ale moja wspollokatorka zazwyczaj nie zamykala swoich drzwi od pokoju, nawet kiedy uprawiala seks.

Raz sie zdarzylo, ze wstalam rano mocno zaspana, usiadlam przy stole i czekalam, az zagotuje sie woda na kawe, i nagle do mnie dotarlo, ze z lewej strony widze... no wiecie.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-02, 11:35   #3440
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Nawet jeśli ta koleżanka, która nocowała jest niespecjalnie kontaktowa to jednak współlokatorka powinna uprzedzić że ktoś będzie u niej spał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 11:40   #3441
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
To tak trochę w ramach zmiany tematu o rurach

Taka sytuacja: sobota rano, wstaję jeszcze zaspana do toalety (kurde znów jednak wc w tle ) i spotykam na metrażu jakieś obce dziewczę. Ani cześć, ani żadnej innej reakcji.

Podejrzewam, że to współlokatorka kogoś od wczoraj przenocowała, ale czy to nie przypadkiem jakieś "cześć" chociaż powinno paść z jej strony? Jak widzicie tutaj mieszkaniowy savoir vivre?
moja była współlokatorka (z pokoju) przyprowadziła kiedyś faceta na nocowanie. w środku nocy, bez słowa. ja się budzę w nocy i widzę w pokoju pijanego faceta. byłam tak zmęczona i zaspana, że nawet nie wydało mi się to dziwne i poszlam spać dalej. generalnie ani dziewczyna ani facet nie mogli rano zrozumieć z czym ja mam w zasadzie problem
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 13:14   #3442
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7935883 6]Nie wiem czy o tym wspominalam, ale moja wspollokatorka zazwyczaj nie zamykala swoich drzwi od pokoju, nawet kiedy uprawiala seks.

Raz sie zdarzylo, ze wstalam rano mocno zaspana, usiadlam przy stole i czekalam, az zagotuje sie woda na kawe, i nagle do mnie dotarlo, ze z lewej strony widze... no wiecie.[/QUOTE]

ekshibicjonistka?

Zwracałaś jej jakoś uwagę?


Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
moja była współlokatorka (z pokoju) przyprowadziła kiedyś faceta na nocowanie. w środku nocy, bez słowa. ja się budzę w nocy i widzę w pokoju pijanego faceta. byłam tak zmęczona i zaspana, że nawet nie wydało mi się to dziwne i poszlam spać dalej. generalnie ani dziewczyna ani facet nie mogli rano zrozumieć z czym ja mam w zasadzie problem
Dlatego postanowiłam przekwalifikować się po studiach na pokój jednoosobowy.
Jak mieszkałam w "dwójce" to łóżka były ustawione wzdłuż ściany, a pomiędzy nimi stała szafa, żeby stworzyć namiastkę prywatności podczas snu. Nie przeszkodziło to facetowi współlokatorki, żeby stanąć koło mojego łóżka i specjalnie mnie obudzić. Sprawiało mu to jakąś chorą frajdę.

Generalnie mam wrażenie, że z wiekiem potrzebuje coraz więcej swojej przestrzeni, np. w jakiejś małej kawalerce z gwarancją spokojnych sąsiadów.
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 13:34   #3443
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
ekshibicjonistka?

Zwracałaś jej jakoś uwagę?




Dlatego postanowiłam przekwalifikować się po studiach na pokój jednoosobowy.
Jak mieszkałam w "dwójce" to łóżka były ustawione wzdłuż ściany, a pomiędzy nimi stała szafa, żeby stworzyć namiastkę prywatności podczas snu. Nie przeszkodziło to facetowi współlokatorki, żeby stanąć koło mojego łóżka i specjalnie mnie obudzić. Sprawiało mu to jakąś chorą frajdę.

Generalnie mam wrażenie, że z wiekiem potrzebuje coraz więcej swojej przestrzeni, np. w jakiejś małej kawalerce z gwarancją spokojnych sąsiadów.
zgadzam się w 100%. nie zniosłabym już dzielenia z kimś obcym pokoju. z mieszkaniem też byłoby ciężko.
znam ludzi, którzy są po 30 i dzielą pokój w celu zaoszczędzenia pieniędzy. podziwiam wytrwałość takich ludzi. sama chyba już nie dałabym rady
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 13:42   #3444
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
To tak trochę w ramach zmiany tematu o rurach

Taka osytuacja: sobota rano, wstaję jeszcze zaspana do toalety (kurde znów jednak wc w tle ) i spotykam na metrażu jakieś obce dziewczę. Ani cześć, ani żadnej innej reakcji.

Podejrzewam, że to współlokatorka kogoś od wczoraj przenocowała, ale czy to nie przypadkiem jakieś "cześć" chociaż powinno paść z jej strony? Jak widzicie tutaj mieszkaniowy savoir vivre?
Byłam w podobnej sytuacji, ale jako ta druga strona. Co prawda kumpel uprzedził współlokatorkę, że będzie impreza i ludzie będą nocować, ale nie było jej wieczorem w domu, więc jej nie poznałam. Rano ona już wróciła, a ja wstałam do WC i spotkałam ją w przedpokoju. Dialog wyglądał tak:
- Cześć, ja tu spałam.
- Cześć, ja tu mieszkam.
I każda poszła w swoją stronę
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 20:20   #3445
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
zgadzam się w 100%. nie zniosłabym już dzielenia z kimś obcym pokoju. z mieszkaniem też byłoby ciężko.
znam ludzi, którzy są po 30 i dzielą pokój w celu zaoszczędzenia pieniędzy. podziwiam wytrwałość takich ludzi. sama chyba już nie dałabym rady
To rzeczywiście są w takiej sytuacji losowej, że muszą zaciskać pasa?

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Byłam w podobnej sytuacji, ale jako ta druga strona. Co prawda kumpel uprzedził współlokatorkę, że będzie impreza i ludzie będą nocować, ale nie było jej wieczorem w domu, więc jej nie poznałam. Rano ona już wróciła, a ja wstałam do WC i spotkałam ją w przedpokoju. Dialog wyglądał tak:
- Cześć, ja tu spałam.
- Cześć, ja tu mieszkam.
I każda poszła w swoją stronę
Ja nie oczekiwałam też jakiejś wylewności i rzucania się "na misia". Zwykłe "cześć", by wystarczyło...
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 20:22   #3446
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
To rzeczywiście są w takiej sytuacji losowej, że muszą zaciskać pasa?
w większości składają np na wkład własny do mieszkania. bądź nie przeszkadza im tak bardzo współdzielenie z kimś pokoju/mieszkania.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 22:09   #3447
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
w większości składają np na wkład własny do mieszkania. bądź nie przeszkadza im tak bardzo współdzielenie z kimś pokoju/mieszkania.
Ja z tego pierwszego powodu nadal wynajmuję mieszkanie z kimś, choć kawalerka mi się marzy - wtedy jednak musiałabym płacić minimum 1000 zł więcej niż teraz i o tyle mniej miesięcznie mogłabym odłożyć. Warunkiem jednak jest własny pokój i tylko jeden współlokator - nie dla mnie już studenckie chałupy po 5 osób w mieszkaniu.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 14:57   #3448
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość

Dlatego postanowiłam przekwalifikować się po studiach na pokój jednoosobowy.
Jak mieszkałam w "dwójce" to łóżka były ustawione wzdłuż ściany, a pomiędzy nimi stała szafa, żeby stworzyć namiastkę prywatności podczas snu. Nie przeszkodziło to facetowi współlokatorki, żeby stanąć koło mojego łóżka i specjalnie mnie obudzić. Sprawiało mu to jakąś chorą frajdę.
Koleżanki chłopak też miał cos takiego. Nie dość że spał w pokoju, który dzieliłam z tą koleżanką to jeszcze koło 8-9 rano w weekend słyszałam "jak można tyle spać? Ile ona jeszcze będzie spała?" A chodziłam spać koło północy, gdzie on przed 22.
W ogóle mi by do głowy nie przyszło wytykanie mieszkańcom ile śpią jeśli ja byłabym u nich w gościach
Cieszyłabym się, że w ogóle mogę przekimać i starałabym się nie zakłócać komuś życia.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 22:07   #3449
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja z tego pierwszego powodu nadal wynajmuję mieszkanie z kimś, choć kawalerka mi się marzy - wtedy jednak musiałabym płacić minimum 1000 zł więcej niż teraz i o tyle mniej miesięcznie mogłabym odłożyć. Warunkiem jednak jest własny pokój i tylko jeden współlokator - nie dla mnie już studenckie chałupy po 5 osób w mieszkaniu.
O nieee 5 osób w mieszkaniu to też nie dla mnie. Obym nie musiała nigdy być zmuszona do mieszkania z obcymi ludźmi w takiej ilości. Dzięki Bogu mam swój pokój i mogę sobie na to pozwolić. Kawalerka albo coś swojego to na teraz luksusowe marzenie

I tak nie ogarniam dziewczyny z mieszkania, bo tłukę jej do łba, że drze ryja po nocy. Było niedawno ustalone, że w późnych godzinach ma nie sprowadzać towarzystwa to niedługo potem znów powtórka z rozrywki. Nocka zarwana Jakieś pomysły jak przemówić dorosłej ponoć babie, że noc jest od spania?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Koleżanki chłopak też miał cos takiego. Nie dość że spał w pokoju, który dzieliłam z tą koleżanką to jeszcze koło 8-9 rano w weekend słyszałam "jak można tyle spać? Ile ona jeszcze będzie spała?" A chodziłam spać koło północy, gdzie on przed 22.
W ogóle mi by do głowy nie przyszło wytykanie mieszkańcom ile śpią jeśli ja byłabym u nich w gościach
Cieszyłabym się, że w ogóle mogę przekimać i starałabym się nie zakłócać komuś życia.
Kiedyś nie wytrzymałam jak facet koleżanki mnie obudził, więc skierowałam do niego gwałtowną prośbę o szybkie oddalenie się w nieustalonym kierunku (mocno przy tym akcentując literę "r" w środku słowa).
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"

Edytowane przez Kirenne
Czas edycji: 2017-12-04 o 22:09
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 06:07   #3450
metaxa357
Raczkowanie
 
Avatar metaxa357
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 87
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Mam za soba kilka lat mieszkania ze wspollokatorami. Najlepszy byl ten, ktory spytal, czy nie bedzie mi przeszkadzac, jak bedzie po domu chodzil nago spoko luz, zeby chociaz bylo na czym oko zawiesic
metaxa357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-07 03:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.