"Coś mi się zrobiło i nie wiem co to?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-14, 10:54   #1
kagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 46

"Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??


Witam

Pierwszy raz coś takiego mam. Zaraz przy wejsciu do pochwy na bocznej ściance mam taką nieduża gulkę. Bardzo nie boli, ale odczuwam dyskomfort przy chodzeniu, siadaniu....Co to moze być? Czy to ten gruczoł na "B"? - nie pamiętam nazwy. Jeżeli tak, to czy irygacje z Tantum rosa coś pomogą? Coraz bliżej Świąt, do ginekologa już nie ma szans... Może możecie coś poradzić?

Pozdrawiam
kagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 11:00   #2
ave_girl
Raczkowanie
 
Avatar ave_girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 244
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

hmm ja tam sie nie znam i nie wiem o jaki gruczol na B chodzi wiem tylko o punkcie "G" :P Moim zdaniem najlepszym sposobem byloby pojscie do ginekologa bo moze sie okazac cos powaznego i ja bym nie czekala dlugo. Naprawde. Napewno jakis ginekolog przyjmuje chociazby prywatny. Od razu musisz powiedziec ze powazne albo przez telefon powiedziec to moze powie co zrobic lub przyjmie jesli zasadzi ze powazna sprawa. Pozdrawiam. Napisz jakbys mogla coto jest jak sie dowiesz moze wielu wizazankom pomozesz
__________________
Wąteczek Avuśki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=136370

NOWA LISTA SZUKAM!! Zaglądajcie czesto! Częste aktualizacje!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...54#post2534254


PROSZE ODPISYWAC W MOICH WĄTKACH!! Nie czytam innych odpowiedzi
ave_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 11:05   #3
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

nie chce wyciagac pochopnych wnioskow.. idz do gienkologa... ale zadam pytanie czy wspolczyjesz???? moze byc wiele przyczyn moze to byc budowa taka a moze rozwoj jakiejs choroby np kily.. ale to drastyczna wersja ... najlepiej wybierz sie po swietach zaraz do ginekologa ciezko okreslic co to moze to byc wszystko i nic
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 11:11   #4
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

był już podobny wątek.Nellcia opisywała coś podobnego co zrobiło się jej mamie.Okazało się po wizycie u lekarza, że to lekkie obniżenie narządów rodnuch,normalne dla wieku mamay Nellci.Nie piszesz ile masz lat ale może to także dotyczy Ciebie.Jednak radzę pójśc do lekarza,na pewno jakiś przyjmuje w święta.
A tu ten wątek,o którym pisałam http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=109430

Życzę dużo zdrowia.
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 11:20   #5
kagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 46
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

Mam nadzieję, że to nie kiła!!! Tak, współżyję, mam 29 lat i męża. Co do jego wierności jestem pewna i swojej takze . Niw współżyłam już 1,5 tygodnia. I ja i mąż chorowaliśmy (jakieś ciężkie przeziębienie), więc sił nie było. A teraz by się chciało, ale chyba się wstrzymamy, zobaczymy co z tego się rozwinie.Dwa miesiące temu wykonywałam posiew z pochwy - czyściutko, zadnych bakterii ani grzybów. Ale wiem, że do bakterii droga krótka. Więc posiew i tak nie aktualny. Ta "kulka" nie jest zaraz na poczatku przy wejściu do pochwy. Tak z 2 cm dalej. Chyba zadzwonię do mojego gina, bo z nerwów nie wytrzymam.
A w pochwie mogą być jakieś takie nierówności? Aż wstyt pytać w tym wieku, ale naprawde nie mam pojęcia. PO jednej stonie jest "mała kulka" a po drugiej nie ma.
kagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 11:25   #6
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

Radzę Ci na prawdę udać się do lekarza jeszcze dzisiaj.Przynajmniej będziesz wiedziała co to i święta nie będą przez to pełne niepokoju i zamartwiania się.
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 11:34   #7
kagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 46
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

Chyba tak zrobię: udam się do lekarza. A przynajmniej zadzwonię, bo może faktycznie nie ma co się niepokoić. Dziękuję Wam za rady

Pozdrawiam
kagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-14, 14:53   #8
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

NA PEWNO wizyta u ginekologa jest nieodwołalna.Natomiast moze to jkaiś wrzodzik wyszedł z przeziębienia lu bo cos podobnego!
mozesz uzyć tantum rosa bo to nie zaszkodzi !ale czy pomoże?oby tak się stało zyczę z całego serca.A moze masz to od depilacji co???

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 15:07   #9
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

To może być torbiel Bartholina. Gruczoł Bartholina to jest takie "cuś" co wytwarza "nawilżenie popodniecenne" czyli śluz. Czasem się zaczopuje i robi sie torbiel, czasem z niej robi się ropień Idź do lekarza, potwierdzi albo zaprzeczy moim przypuszczeniom, ale (miejmy nadzieję) coś Ci poradzi
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 16:06   #10
ewami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 10
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

Sądzę, że to torbiel Bartholina. Miałam coś takiego. Trzeba iśc na drobny zabieg usuniecia torbieli. Wykonuje się go ambulatoryjnie w znieczuleniu. Wychodzi do domu tego samego dnia. To drobnostka
ewami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 16:44   #11
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Wink Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

Ja tez mialam taka kulke. Pozniej mnie to zaczelo bolec i rosnac. Gdy poszlam do ginekologa okazalo sie, ze to juz jest ropny stan zapalny i musze isc do szpitala.
Tam mi to rozcieli, wyleciala smierdzaca ropa, jakby stara. Wszystko trwalo moze godzinke, moze nawet krocej.

Lekarz powiedzial mi, ze prawdopodbnie kiedys musial mi wrosnac wlos pod skore, albo po wyrwaniu wloska (np. zachaczyly majtki) w miejsce po wlosku weszly bakterie, ktore sobie tam mieszkaly az w koncu zaczelo mnie bolec.


Tak czy siak ja juz wiem, ze jesli pojawia sie cos 'nienormalnego' to lepiej pojsc od razu i miec to z glowy
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-15, 01:11   #12
bklaudia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 110
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

a propos czegos niewiadomo czego.mnie tez sie cos pojawilo,zaraz przy wejsciu do pochwy,z tym,ze w moim przypadku przypomina to zdarty kawalek skory i podejrzewam,ze to od prezerwatywy.tez nie bylam z tym u lekarza.ale jak to nie zniknie to trzeba bedzie sie wybrac i przy okazji porobic pare badan
bklaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 13:35   #13
ania124
Raczkowanie
 
Avatar ania124
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 29
GG do ania124
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

[quote=kagi;1636332]Witam

Pierwszy raz coś takiego mam. Zaraz przy wejsciu do pochwy na bocznej ściance mam taką nieduża gulkę. Bardzo nie boli, ale odczuwam dyskomfort przy chodzeniu, siadaniu....Co to moze być? Czy to ten gruczoł na "B"? - nie pamiętam nazwy. Jeżeli tak, to czy irygacje z Tantum rosa coś pomogą? Coraz bliżej Świąt, do ginekologa już nie ma szans... Może możecie coś poradzić
Jest to groczol bartholinego naj lepiej jak bys sie skontaktowala z lekarzem moze byc mozliwosc leczenia jego antybiotykami albo tez okxykortem
ania124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 14:01   #14
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

najlpeiej zgłos sie do ginekologa zeby to obejrzał.Poza tym mzoe to jakies podraznienie albo cos co wysżło na skutek przeziebienia??

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 14:02   #15
ania124
Raczkowanie
 
Avatar ania124
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 29
GG do ania124
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

Moze to byc gruczol bartholinego zazwyczyj leczy sie jego antyboitykami lub mascia oxykort naj lepiej jak sie skontaktujeszz ginek bo moze to tez byc od zwyklego golenia czesci intymnych . Na pewno da sie to wyleczyc i nie jest az tak powazne. Pozdrawiam
ania124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 16:16   #16
little J
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 58
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

No ja mam skierowanie na marsupializacje czy cuś..naciecie w kazdym razie tego nieszczesnego gruczołu. w zwiazku z tym mam pytanie do tych,co przechodzily ten zabieg:
-ginekolog powiedzial ze robią to "z marszu", od ręki i nie trzeba lezec w szpitalu.
Czy tak jets faktycznie??
-czy muszę być koniecznie na czczo?? tzn ile godzin nie pic i nie jesc przed zabiegiem,bo nie wiem czy brac sobie wolny dzien i uderzac tam z rana,czy w srodku dnia sobie wyskoczyć na ten zabieg??
-jak dlugo wskazana jest "abstynencja" i ile sie toto goi???
-trezba pozniej przyjmowac jakies leki??
little J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 10:49   #17
Alus22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: "Coś mi się zrobiło i nie wiem co to??

Witam!Od ok.dwóch miesięcy tez mam dwa takie małe guzki.Pojawiały się i znikały po kilku dniach.Nie wiem czy to jest ten gruczoł Bartoliniego ,bo nie mam tego w środku, jeden guzek teraz mam na prawej wardze sromowej a drugi miedzy wargą a nogą.Ten drugi ostatnio mi pękł,leciała z niego okropna ropa a pózniej krew.Bardzo mnie to boli jak siedze i chodzę...A do tego od wczoraj strasznie boli mnie prawa noga w udzie,myślę ze to od tego guzka własnie.W tej chwili jestem w takiej sytuacji że nawet nie moge wybrac się do lekarza.Bardzo sie niepokoję...Skad to się bierze?
Alus22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.