Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5. - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-30, 17:23   #3211
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Przede wszystkim to swój pierwszy czytnik dostałam od brata na 25. urodziny. Wcześniej uważałam to za zbędny gadżet i nawet jak już go dostałam, to nie zrobił na mnie wow. Ot, kolejna elektronika do kolekcji.
Z czasem go pokochałam. Obecnie mam na nim kilkaset książek- nie miałabym miejsca na tyle w domu (ok, przyznaję, nie wszystkie przeczytałam, kupiłam w ciemno i mi się nie spodobały ). Na plus: możliwość zmiany wielkości czcionki, interlinii, podświetlenie, nie zamyka się na wietrze, linijki "nie zaginają" się w falę przy zgięciu książki. Mieści się w torebce i jest lekki, mogę czytać spokojnie w autobusie w drodze do pracy, zamykam tylko okładkę, chowam go i wysiadam, nie muszę wkładać żadnej zakładki i żadna zakładka mi nie zginie Mogę ściągać książki bez wychodzenia z domu (ważne, żeby internet był), więc nawet na wakacjach nie będzie z tym problemu. No i ostatni argument: legimi.
Na minus- nie umiałabym korzystać z przepisów prawnych na czytniku. Brakuje mi możliwości kartkowania (np. jak chcę wrócić do jakiegoś fragmentu, to mam wrażenie, że znacznie łatwiej znalazłabym go w książce papierowej, niż w czytniku). Nie umiałabym się również uczyć z podręczników na czytniku (ale to dlatego, że ja zawsze dużo mazałam po książkach). No i nie wszystkie wydawnictwa puszczają swoje pozycje w e-wydaniach, a czasami premiery e-wydań nie zbiegają się z premierami papierowymi (raz zdarzyło mi się, że była miesiąc później).

Co do ekologii to kwestia dyskusyjna, bo... Niby nie trzeba ścinać lasów na papier, ale z drugiej strony ta elektronika i plastik będą się rozkładać i rozkładać. Przy czym mój pierwszy czytnik ma już ponad 5 lat, działa jak nówka sztuka (obecnie użytkuje go mój tata). To nie jest sprzęt, który starzeje się jak telefony komórkowe czy komputery.

Zgadzam sie

Chociaż ja w moim czytniku mogę sobie robic notatki, zaznaczać tekst itd.

Za to na książkach u mnie nigdy nie pisałam. Karteczki naklejałam

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Przede wszystkim to swój pierwszy czytnik dostałam od brata na 25. urodziny. Wcześniej uważałam to za zbędny gadżet i nawet jak już go dostałam, to nie zrobił na mnie wow. Ot, kolejna elektronika do kolekcji.
Z czasem go pokochałam. Obecnie mam na nim kilkaset książek- nie miałabym miejsca na tyle w domu (ok, przyznaję, nie wszystkie przeczytałam, kupiłam w ciemno i mi się nie spodobały ). Na plus: możliwość zmiany wielkości czcionki, interlinii, podświetlenie, nie zamyka się na wietrze, linijki "nie zaginają" się w falę przy zgięciu książki. Mieści się w torebce i jest lekki, mogę czytać spokojnie w autobusie w drodze do pracy, zamykam tylko okładkę, chowam go i wysiadam, nie muszę wkładać żadnej zakładki i żadna zakładka mi nie zginie Mogę ściągać książki bez wychodzenia z domu (ważne, żeby internet był), więc nawet na wakacjach nie będzie z tym problemu. No i ostatni argument: legimi.
Na minus- nie umiałabym korzystać z przepisów prawnych na czytniku. Brakuje mi możliwości kartkowania (np. jak chcę wrócić do jakiegoś fragmentu, to mam wrażenie, że znacznie łatwiej znalazłabym go w książce papierowej, niż w czytniku). Nie umiałabym się również uczyć z podręczników na czytniku (ale to dlatego, że ja zawsze dużo mazałam po książkach). No i nie wszystkie wydawnictwa puszczają swoje pozycje w e-wydaniach, a czasami premiery e-wydań nie zbiegają się z premierami papierowymi (raz zdarzyło mi się, że była miesiąc później).

Co do ekologii to kwestia dyskusyjna, bo... Niby nie trzeba ścinać lasów na papier, ale z drugiej strony ta elektronika i plastik będą się rozkładać i rozkładać. Przy czym mój pierwszy czytnik ma już ponad 5 lat, działa jak nówka sztuka (obecnie użytkuje go mój tata). To nie jest sprzęt, który starzeje się jak telefony komórkowe czy komputery.

Zgadzam sie

Chociaż ja w moim czytniku mogę sobie robic notatki, zaznaczać tekst itd.

Za to na książkach u mnie nigdy nie pisałam. Karteczki naklejałam
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 17:36   #3212
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Znacie już wynik Twojego faceta?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dopiero w poniedziałek. A co ciekawe, on nie ma przedłużonej kwarantanny

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Na minus- nie umiałabym korzystać z przepisów prawnych na czytniku. Brakuje mi możliwości kartkowania (np. jak chcę wrócić do jakiegoś fragmentu, to mam wrażenie, że znacznie łatwiej znalazłabym go w książce papierowej, niż w czytniku). Nie umiałabym się również uczyć z podręczników na czytniku (ale to dlatego, że ja zawsze dużo mazałam po książkach). No i nie wszystkie wydawnictwa puszczają swoje pozycje w e-wydaniach, a czasami premiery e-wydań nie zbiegają się z premierami papierowymi (raz zdarzyło mi się, że była miesiąc później).
Oj tak, mi także trudno szukać w czytniku, o wiele szybciej w papierowej książce. I także nie potrafię się uczyć z urządzeń, jak miałam tydzień szkoły w home office, to ciągle coś drukowałam. Uwielbiam czytnik, ale tylko do czytania dla rozrywki.

Mój bundesland otwiera od przyszłego tygodnia podstawówki. Uczniowie będą przychodzić do szkoły na zmianę. Za to w innym bundeslandzie otwierają od poniedziałku wszystkie sklepy niezależnie od powierzchni.

Zaś jeszcze co do dzieci, to dr Drosten sporo dzisiaj opowiadał o badaniach na ten temat m.in. z Szanghaju i Wuhan, z których wynika, że dzieci do lat 14 są w 1/3 stopniu podatne na zarażenie się w porównaniu z dorosłymi (z zaznaczeniem, że z racji na zachowanie dzieci ten szacunek może jednak wypadać wyższy). Zaś osoby po 65 r.ż. są 1,5 raza bardziej wrażliwi na zarażenie się niż młodsi dorośli.
Jednak z badań wynika, że ilość wirusa w drogach oddechowych nie różni się ze względu na wiek (a więc w tym przypadku dzieci nie są "chodzącymi inkubatorami wirusa", ale z racji na te dysproporcje wiezienie dziecka do babci nie jest najlepszym pomysłem).

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-04-30 o 18:18
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 17:44   #3213
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
A przy okazji reklama takich maseczek mi się wyświetliła na fb:
https://maseczki.lupoline.pl/kategor...RjfMbZD7Kk3puU

Czyli ewidentnie traktujemy maseczki tylko tak, żeby nie dostać mandatu. To ja już wolę oszukiwać i ściągać swoją, jak nikogo nie ma, a zakładać jak kogoś mijam, niż jeździć z taką moskitierą na twarzy.
Haha jak to wygląda, zwłaszcza te jasne, fuj
Do sportu na odludziu jeszcze jeszcze, ale jakby ludzie zaczęli to wszędzie nosić to już by był hit

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 17:58   #3214
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Byłam zaraz po świętach u ortodontki i zapłaciłam jak zwykle. Ani grosza więcej.
Ale moja sis musiała z synem do dentysty nagle i zapłacili 80 zł za sam fakt wejścia, nawet jakby się skończyło tylko zajrzenie do paszczy. Za dezynfekcje sama.

A te moje jak jakieś UFO.
Smsowo na bieżąco kontrola czasu żebym nie przyszła za wcześnie, wchodzę, wszytko otwarte na oścież, wietrzą. A u nas wtedy zimnica i wiatr , jeszcze przymrozki były solidne. Wszystko ofoliowane, żadnego nigdzie siadania czy wieszania rzeczy gdzie kto chce.
One w kombinezonach, do tego maski z 2 wielkimi filtrami po bokach jak wojskowe, do tego gogle i na to jeszcze jednorazowe takie pelerynki z fizeliny z kapturami na gumki i rękawice chyba podwójne.
Jak do mnie szły, to aż się zestresowałam, ze mnie zaraz pokroją co najmniej a nie tylko aparat podkręca. Się czułam jak jakiś odpad atomowy radioaktywny.
Hahaha uśmiałam się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 18:04   #3215
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
I w osiedlowym sklepie. O ja głupia, poszła o 12:15.... Ludzi jak mrówkówwww... Chwyciłam tylko warzywa i wyszłam. Ja nie zrozumiem tego nigdy- lepiej iść rzadko i robić zakupy 40 min na dwa wózki czy iść raz dziennie na 5 minut? Kto to wymyślił niech się schowa w czarną dziurę.
Na szczęście lada moment i nie będzie już tych godzin dla seniorów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mieli chyba głównie chirurgiczne. A teraz muszą nosić ffp. Na przykładzie Niemiec taka maska kosztowała w czasach sprzed korony 39 centów, a teraz około 10 euro. U nas też dentyści nie są zaopatrywani cetralnie, jak wszyscy inni lekarze, tylko muszą sami kupować środki ochronne. Tylko jeszcze nie wiem, jak to się odbije na cenach usług.
To nie wiedziałam to słono po kieszeni dostaniemy coś czuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
U mnie taki najdroższy dentysta bierze/brał 150 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co to za miasto też chcę takiego taniego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tej dyskusji dot. podniesienia cen usługi, z której korzysta się raz na jakiś czas... Popatrzcie sobie na paragony i ceny za jedzenie to zobaczycie, że Wam więcej niż 150 zł ucieka... Chemia, farby do włosów...
Też racja jedzenie jest mega drogie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 18:05   #3216
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87807025]To po ile te browarki lidlowo biedrowe, że taki szał?

A propos tych wiadomości do chorego chłopaka, o czym pisała wizażanka wyżej. Wystarczy wejść na fejsbunia i poczytać komentarze pierwszych prawilnych: A cóż to ma być, już nikt w domu nie siedzi, tyle ludzi, teraz to się zacznie, weszła do sklepu po piwo i kilogram ziemniaków a my z mężem wychodzimy raz na 7 lat na zakupy, dzieci do przedszkola chcą puszczać, teraz to będzie, jak dzieci będą chodzić w maseczkach??, OMG już 7 zakażeń w mieście (ponad 100 000mieszkancow) no i macie swoje spacerku i odwiedziny w święta, powinniśmy jeszcze zostać w izolacji, za wcześnie to wszystko, jak to nie będzie zasiłku, ja dziecka nigdzie nie puszczę itd.itp. czytać się tego już nie da. Najlepsze, że takie osoby widzę tylko w Internecie, w realu widzę raczej względnie normalne życie bez dramy i pilnowania czy ktoś idzie do sklepu po kwiatki czy po piwo.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Bo oni nie wychodzą z domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Biedronce 12+12 gratis, w Lidlu 10+10.
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 18:05   #3217
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Byłam zaraz po świętach u ortodontki i zapłaciłam jak zwykle. Ani grosza więcej.
Ale moja sis musiała z synem do dentysty nagle i zapłacili 80 zł za sam fakt wejścia, nawet jakby się skończyło tylko zajrzenie do paszczy. Za dezynfekcje sama.

A te moje jak jakieś UFO.
Smsowo na bieżąco kontrola czasu żebym nie przyszła za wcześnie, wchodzę, wszytko otwarte na oścież, wietrzą. A u nas wtedy zimnica i wiatr , jeszcze przymrozki były solidne. Wszystko ofoliowane, żadnego nigdzie siadania czy wieszania rzeczy gdzie kto chce.
One w kombinezonach, do tego maski z 2 wielkimi filtrami po bokach jak wojskowe, do tego gogle i na to jeszcze jednorazowe takie pelerynki z fizeliny z kapturami na gumki i rękawice chyba podwójne.
Jak do mnie szły, to aż się zestresowałam, ze mnie zaraz pokroją co najmniej a nie tylko aparat podkręca. Się czułam jak jakiś odpad atomowy radioaktywny.
Ale mnie końcówka rozbawiłaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 18:08   #3218
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dopiero w poniedziałek. A co ciekawe, on nie ma przedłużonej kwarantanny



Oj tak, mi także trudno szukać w czytniku, o wiele szybciej w papierowej książce. I także nie potrafię się uczyć z urządzeń, jak miałam tydzień szkoły w home office, to ciągle coś drukowałam. Uwielbiam czytnik, ale tylko do czytania dla rozrywki.

Mój bundesland otwiera od przyszłego tygodnia podstawówki. Uczniowie będą przychodzić do szkoły na zmianę. Za to w innym bundeslandzie otwierają od poniedziałku wszystkie sklepy niezależnie od powierzchni.

Zaś jeszcze co do dzieci, to dr Drosten sporo dzisiaj opowiadał o badaniach na ten temat m.in. z Szanghaju i Wuhan, z których wynika, że dzieci do lat 14 są o 1/3 mniej podatne na zarażenie się w porównaniu z dorosłymi (z zaznaczeniem, że z racji na zachowanie dzieci ten szacunek może jednak wypadać wyższy). Zaś osoby po 65 r.ż. są 1,5 raza bardziej wrażliwi na zarażenie się niż młodsi dorośli.
Jednak z badań wynika, że ilość wirusa w drogach oddechowych nie różni się ze względu na wiek (a więc w tym przypadku dzieci nie są "chodzącymi inkubatorami wirusa", ale z racji na te dysproporcje wiezienie dziecka do babci nie jest najlepszym pomysłem).
Dzięki za te ciekawostki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 18:09   #3219
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
A w poniedziałek tradycyjnie wyrzucanie jedzenia, bo jednak nie da się opitolić 5 kg karkówki na grillu.

Swoją drogą gadałam z rodzicami i podobno jest bardzo duże zainteresowanie działkami na ROD. Jest kilka działeczek, których od kilku lat nikt nie uprawia, są zaniedbane, zarośnięte, ale ludzie kupują, bo chcą dzieciakom jakieś piaskownice i inne takie porobić, skoro na publicznych placach zabaw nie mogą się bawić. Według jakiegoś sondażu ceny za zadbane ogródki, które wcześniej kosztowały po 25 tys., teraz wynoszą ok. 40 tys. (nie wiem, gdzie oni robili to badanie... u nas dotąd za ogródek z altanką nikt w ostatnich latach nie dał więcej niż 5 tys., a rodzina bratowej kupiła swoją za 300 zł...).

Edit.
Co do ceny dezynfekcji to warto wziąć jeszcze pod uwagę czas. I jak np. mój dentysta przyjmował pacjentów co pół godziny, to rzez 6 godzin przyjął ich 12. Teraz w tym samym czasie przyjmie może 8-9, bo w międzyczasie trzeba zdezynfekować gabinet, przebrać się itp.
U mnie w mieście najtańsza znalazłam po 19 tys.jezeli chodzi o warunki w domku to masakra ale do uprawy rzodkiewki się nadaje
Chociaż u mnie są takie altany wybudowane,wyglądają jak duże posiadłości i ludzie na nich mieszkają to dopiero szokuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 18:11   #3220
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
U mnie w mieście najtańsza znalazłam po 19 tys.jezeli chodzi o warunki w domku to masakra ale do uprawy rzodkiewki się nadaje
Chociaż u mnie są takie altany wybudowane,wyglądają jak duże posiadłości i ludzie na nich mieszkają to dopiero szokuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dlaczego szokuje?
Ja sie z tym często spotykam
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 18:11   #3221
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Dziewczyny, która jest z Wawy - idźcie na rurki z kremem
Szkoda by było, żeby miejsce z taką tradycją zniknęło z mapy miasta.
https://m.facebook.com/story.php?sto...11588?sfnsn=mo

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2020-04-30 o 18:14
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 18:20   #3222
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dzięki za te ciekawostki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Proszę
Muszę poprawić, bo źle napisałam: dzieci są w około 1/3 podatne na zarażenie się w stosunku do dorosłych. Ale to oczywiście tylko jedno badanie. Jak się za jakiś czas zbierze więcej danych, to będzie można rozciągać te wyniki na całą populację.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 18:30   #3223
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dziewczyny, która jest z Wawy - idźcie na rurki z kremem
Szkoda by było, żeby miejsce z taką tradycją zniknęło z mapy miasta.
https://m.facebook.com/story.php?sto...11588?sfnsn=mo

Ale bym zjadła! Dawno nie widziałam w Polsce takiego miejsca.

Za daleko mam ale zachęcam aby odwiedzić!
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 18:31   #3224
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Głównie w domach się ludzie zarażają No chyba że z nich nie wychodzą w ogóle, to wtedy nie, ale ile tak można?



Myślę podobnie. Z tym, że uważam, że pewne rozwiązania powinny zostać z nami na stałe czyli dostępność i polecanie noszenia masek w sezonach szalejących infekcji w miejscach publicznych zamkniętych, plexi w przychodniach i aptekach (kiedyś były powszechne, nie rozumiem, czemu z tego zrezygnowano).
W trzymanie dystansu niestety nie wierzę, już teraz ludzie tego nie robią. Może nie będziemy się tak chętnie witać przez podawanie rąk.

Część wirusologów stawia pod znakiem zapytania powstanie szczepionki, więc trzeba zacząć rozważać także ten scenariusz, a tak jak jest, nie może zostać.
Mnie dziwi, że zniknęły praktycznie okienka w aptekach.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Byłam zaraz po świętach u ortodontki i zapłaciłam jak zwykle. Ani grosza więcej.
Ale moja sis musiała z synem do dentysty nagle i zapłacili 80 zł za sam fakt wejścia, nawet jakby się skończyło tylko zajrzenie do paszczy. Za dezynfekcje sama.

A te moje jak jakieś UFO.
Smsowo na bieżąco kontrola czasu żebym nie przyszła za wcześnie, wchodzę, wszytko otwarte na oścież, wietrzą. A u nas wtedy zimnica i wiatr , jeszcze przymrozki były solidne. Wszystko ofoliowane, żadnego nigdzie siadania czy wieszania rzeczy gdzie kto chce.
One w kombinezonach, do tego maski z 2 wielkimi filtrami po bokach jak wojskowe, do tego gogle i na to jeszcze jednorazowe takie pelerynki z fizeliny z kapturami na gumki i rękawice chyba podwójne.
Jak do mnie szły, to aż się zestresowałam, ze mnie zaraz pokroją co najmniej a nie tylko aparat podkręca. Się czułam jak jakiś odpad atomowy radioaktywny.
Jestem odpadem atomowym

https://www.youtube.com/watch?v=Y-UsoF42BWY

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość

Swoją drogą gadałam z rodzicami i podobno jest bardzo duże zainteresowanie działkami na ROD. Jest kilka działeczek, których od kilku lat nikt nie uprawia, są zaniedbane, zarośnięte, ale ludzie kupują, bo chcą dzieciakom jakieś piaskownice i inne takie porobić, skoro na publicznych placach zabaw nie mogą się bawić. Według jakiegoś sondażu ceny za zadbane ogródki, które wcześniej kosztowały po 25 tys., teraz wynoszą ok. 40 tys. (nie wiem, gdzie oni robili to badanie... u nas dotąd za ogródek z altanką nikt w ostatnich latach nie dał więcej niż 5 tys., a rodzina bratowej kupiła swoją za 300 zł...).
U nas ceny od kilku tysięcy do 30tys nawet.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Bez złośliwości, ale zawsze mnie bawią takie komentarze: nie pachnie, inny w dotyku niż papier, nie szeleści W sumie broniłam się tymi samymi argumentami, więc teraz tym bardziej mnie bawią Ale ok, nie każdy musi lubić czytniki.
pomijam, że niektóre książki śmierdzą
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 18:32   #3225
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Tak tu tylko zostawię- na pocieszenie (...?..) a propos pytania zasadniczego -kiedy szczutowanie?

Eksperci ( nie mylić przypadkiem z Szumowskim!) Ci od prognoz numerycznych wyliczył na 5 maja.

"Jeśli ich wyliczenia okażą się trafne, jesteśmy właśnie w przededniu szczytu epidemii w Polsce, który miałby przypaść na 5 maja."
https://dziennikzachodni.pl/kiedy-sk...ar/c1-14935018
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 18:34   #3226
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87807278]
pomijam, że niektóre książki śmierdzą [/QUOTE]

Ja sobie kupiłam jakiś czas temu reportaż głównie fotograficzny "Czarnobyl" - jak ta książka śmierdzi.. Nie umiałam jej dokończyć przez to (tzn. finalnie to zrobiłam, ale dużo nerwów mnie to kosztowało)
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 18:44   #3227
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Proszę

Muszę poprawić, bo źle napisałam: dzieci są w około 1/3 podatne na zarażenie się w stosunku do dorosłych. Ale to oczywiście tylko jedno badanie. Jak się za jakiś czas zbierze więcej danych, to będzie można rozciągać te wyniki na całą populację.
O matko kocham rurki z kremem. Szkoda że w wawie nie mieszkam (

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 18:51   #3228
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87807052]Fałszywie dodatnie testy. 63 fałszywie dodatnie testy. Ahaaa, jaaaasne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ale po co by robili taka szopkę? Wystarczyłoby przecież nie podać do informacji gdyby chcieli tuszowac liczbę chorych.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 18:53   #3229
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87807326]O matko kocham rurki z kremem. Szkoda że w wawie nie mieszkam (

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ostatnio jadłam takie cudowne w Karpaczu. <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 18:55   #3230
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Ja kocham zapach książek, gazet, wszystkiego co drukowane. I nie wiem dlaczego, ale zawsze najbardziej lubiłam zapach podręczników do nauki języków obcych one wszystkie pachną dość podobnie i ja kocham ten zapach.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 19:05   #3231
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ostatnio jadłam takie cudowne w Karpaczu. <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W jakim miejscu? Planuję po zluzowaniu wirusa w końcu wpaść tam z wizytą 🤩🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 19:22   #3232
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87807362]Ja kocham zapach książek, gazet, wszystkiego co drukowane. I nie wiem dlaczego, ale zawsze najbardziej lubiłam zapach podręczników do nauki języków obcych one wszystkie pachną dość podobnie i ja kocham ten zapach.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]To ja mam to samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 19:26   #3233
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87807233]Dlaczego szokuje?
Ja sie z tym często spotykam [/QUOTE]


Ja się spotkałam z tym pierwszy raz na tym forum xD


[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87807282]Tak tu tylko zostawię- na pocieszenie (...?..) a propos pytania zasadniczego -kiedy szczutowanie?

Eksperci ( nie mylić przypadkiem z Szumowskim!) Ci od prognoz numerycznych wyliczył na 5 maja.

"Jeśli ich wyliczenia okażą się trafne, jesteśmy właśnie w przededniu szczytu epidemii w Polsce, który miałby przypaść na 5 maja."
https://dziennikzachodni.pl/kiedy-sk...ar/c1-14935018[/QUOTE]


Hity
Ja już nie obserwuję tego, niech sobie szczytują, kiedy chcą.


Jak kogoś interesują kwestie porodów to mignęła mi gdzieś informacja, że jeden ze szpitali w moim mieście już oficjalnie zezwala na poród z partnerem (oczywiście wcześniej jest to poprzedzone jakąś tam mniej lub bardziej uciążliwą procedurą). Przypuszczam, że zaraz za tym pójdą inne szpitale.


Książki też kocham papierowe, wiadomo, że nie wszystkie pachną TAK, że chce się je wąchać, ale na pewno każdy trzymał taką w dłoni Niestety mam ich za dużo, na pewno część sprzedam i część oddam. Teraz dużo, dużo bardziej selekcjonuję to, co chcę kupić. Ale dwie witryny w moim małym mieszkaniu są
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 19:36   #3234
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87807278]
U nas ceny od kilku tysięcy do 30tys nawet.
[/QUOTE]


Aż weszłma na olx, u mnie trzeba mieć 30 tys. Najmniej (!) Jak pamiętam w zeszłym sezonie jak się w okolicach rod przechodziło, to nigdy i nigdzie nie ma ogłoszeń. Ja nie wiem gdzie ludzie kupują np. za 10 tysięcy, chyba od znajomego...
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 19:39   #3235
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 130
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Ja nadmiar oddaję do biblioteki
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 19:41   #3236
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Aż weszłma na olx, u mnie trzeba mieć 30 tys. Najmniej (!) Jak pamiętam w zeszłym sezonie jak się w okolicach rod przechodziło, to nigdy i nigdzie nie ma ogłoszeń. Ja nie wiem gdzie ludzie kupują np. za 10 tysięcy, chyba od znajomego...
Aż powiem ci, że sprawdziłam dzisiejsze ceny - tylko 4 działki na olx, 15 tysięcy (zdezelowany baraczek), 25 tysięcy i 37! jestem w szoku.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 19:42   #3237
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Ja wolę oddać do jakiejś fundacji albo do ośrodka, gdzie ludzie mają utrudniony dostęp do zbiorów. Są cykliczne zbiórki, mogę to sobie przetrzymać w domu jakoś do tego czasu.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 19:44   #3238
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

W szpitalu, a którym rodziłam też już dozwolone porody rodzinne. Cieszy mnie to.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 19:51   #3239
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87807535]Ja wolę oddać do jakiejś fundacji albo do ośrodka, gdzie ludzie mają utrudniony dostęp do zbiorów. Są cykliczne zbiórki, mogę to sobie przetrzymać w domu jakoś do tego czasu.[/QUOTE]

Ja ostatnio oddawałam do nowo tworzonego oddziału biblioteki u siebie, a sporą część po córkach zgarniam do pracy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 20:05   #3240
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
W jakim miejscu? Planuję po zluzowaniu wirusa w końcu wpaść tam z wizytą 🤩🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lowe krowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-11 16:55:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.