Pejzaż w filmie - bohater, tło, element tworzący niepowtarzalny klimat - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-02, 14:51   #61
Neszikaa
Zadomowienie
 
Avatar Neszikaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Pejzaż w filmie - bohater, tło, element tworzący niepowtarzalny klimat

A co powiecie o Pamiętniku? Moim zdaniem początek filmu jest naprawdę urzekający. Niby można powiedzieć, że banalny, ale ja od razu nabrałam ochoty by go obejrzeć

O Władcy Pierścieni nie muszę chyba wspominać
__________________
That's the way it's for me, love
Takes just a little to give me life
That's the way its for me, love
Takes just a touch to drop a stop
On the top of the world.

Wakacje
Neszikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 09:53   #62
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Pejzaż w filmie - bohater, tło, element tworzący niepowtarzalny klimat

"Dom dusz" na podstawie powieści I. Allende - ciekawy klimat Chile, polecam choćby ze względu na dobrą obsadę (jak zwykle dobra gra aktorska Meryl Streep czy Glenn Close )i fajny film.
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 17:04   #63
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Pejzaż w filmie - bohater, tło, element tworzący niepowtarzalny klimat

Z najnowszych produkcji polecam Into the Wild (Wszytsko za Życie).

Film opowiada o chłopaku, który porzuca cywilizację i wyrusza w "dzikość". Naprawdę prześliczne krajobrazy Ameryki północnej (właczając w to moje najukochańsze kaniony ), oraz niebanalny główny bohater.

Polecam, bardzo, bardzo

Edytowane przez wesna
Czas edycji: 2008-06-10 o 09:09
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 07:39   #64
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pejzaż w filmie - bohater, tło, element tworzący niepowtarzalny klimat

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Z najnowszych produkcji polecam Into to Wild (Wszytsko za Życie).

Film opowiada o chłopaku, który porzuca cywilizację i wyrusza w "dzikość". Naprawdę prześliczne krajobrazy Ameryki północnej (właczając w to moje najukochańsze kaniony ), oraz niebanalny główny bohater.

Polecam, bardzo, bardzo
zgadzam się, krajobrazy są fantastyczne...
i chcę jakiś wypad w dzicz...


Ale główny bohater mnie wkurzał niepomiernie... Wybrał się na Alaskę nie mając kompletnie żadnego przygotowania- w jeansach i bez podstawowego sprzętu. Cywilizacja i wynalazki ludzkości (siekiera, namiot) niewątpliwie się przydają i jeden człowiek który wychował się w tzw cywilizowanym świecie nie przeskoczy pewnych ograniczeń- kwestie jedzenia, zimna, ogólnie radzenia sobie.

Moim zdaniem z jego strony podjęcie takiej wyprawy świadczyło w dużej mierze o braku szacunku do natury. Taka totalnie bezmyślna decyzja- nie lubię cywilizacji to sobie z niej zrezygnuje. I tak miał niesamowicie dużo szczęścia. (przepraszam za offtop)
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 09:20   #65
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Pejzaż w filmie - bohater, tło, element tworzący niepowtarzalny klimat

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
zgadzam się, krajobrazy są fantastyczne...
i chcę jakiś wypad w dzicz...


Ale główny bohater mnie wkurzał niepomiernie... Wybrał się na Alaskę nie mając kompletnie żadnego przygotowania- w jeansach i bez podstawowego sprzętu. Cywilizacja i wynalazki ludzkości (siekiera, namiot) niewątpliwie się przydają i jeden człowiek który wychował się w tzw cywilizowanym świecie nie przeskoczy pewnych ograniczeń- kwestie jedzenia, zimna, ogólnie radzenia sobie.

Moim zdaniem z jego strony podjęcie takiej wyprawy świadczyło w dużej mierze o braku szacunku do natury. Taka totalnie bezmyślna decyzja- nie lubię cywilizacji to sobie z niej zrezygnuje. I tak miał niesamowicie dużo szczęścia. (przepraszam za offtop)
Oczywiście, że ta jego obsesyjna chęć zobaczenia Alaski połączona z brakiem jakiegokolwiek przygotowania do tejże wyprawy była ignorancją. Ale z drugiej strony, czymże byłby ten film, gdyby główny bohater zabrał ze sobą siekierki, strzelby, namiot i cała resztę ekwipunku? No chyba wyszedłby kolejny Rambo-in-the-wild polujący na dziką zwierzynę, a to nie o to chodziło.

Moim zdaniem, twórcy chcieli pokazać, że człowiek już tak wysoce się ucywilizował, że nie jest w stanie pojąć, przezwyciężyć, ani na nowo przystosować się do natury, choćby nie wiem jak bardzo do tego dążył.
Wniosek smutny, ale jaki prawdziwy .
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:41.