Fish is Eko! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Ecobeauty z Oriflame

Notka

Ecobeauty z Oriflame Pragniesz wygrać piękny zestaw ekologicznych kosmetyków? Załóż swój "mini blog" i pokaż w jaki sposób Ty reprezentujesz trend - "Bycie Eko jest w modzie!". Zapraszamy do zabawy!
Wygraj zestaw ekologicznych kosmetyków
i sesję w magazynie uroda!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-03-21, 13:34   #1
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60

Fish is Eko!


Tak! Z czystym sumieniem mogę powiedzieć o sobie, że jestem EKO! Dlaczego? Zapraszam do lektury:

Początki były trudne...
Segregacja śmieci? To się nie uda, nie wiem co, gdzie wyrzucić...jak to zorganizować? Trzy śmietniki? Nie dam rady!
Uwierzcie mi! To jest proste! Papier do papieru, plastik do plastiku, tu szkło, tam baterie! Jeżeli macie problem z recyklingiem śmieci spróbujcie na początek oddzielać chociaż jedno tworzywo! U mnie zaczęło się od plastikowych butelek. Pijemy z moim narzeczonym dużo wody, generujemy plastikowe odpady. Zaczęliśmy je odkładać. Wyrzucać sam plastik do specjalnego śmietnika. Potem stwierdziliśmy, że możemy robić to samo ze szkłem, chociaż nie mamy go wiele, ponieważ wszelkie słoiki wykorzystywane są przez moją mamę do przetworów, a butelki do nalewek i win taty
Teraz segregacja śmieci to dla nas normalka. Spróbujcie sami!

Nie na śmieciach bycie Eko się kończy! Jakieś 80% osób podróżujących autobusami miejskimi, nawet nie wie, że jest Eko! Dzięki temu, że korzystamy z komunikacji miejskiej zmniejsza się emisja spalin! Wyobrażacie sobie, że wszyscy Ci ludzie, ściskający Was w autobusie, przesiądą się raptem do samochodów? Nie byłoby czym oddychać! Komunikacja miejska jest Eko!

A w łazience? Smarujesz się balsamem, kończy się...wyrzucasz, prawda? Czy możesz chociaż raz spojrzeć na opakowanie przed wyrzuceniem i pomyśleć, czy aby na pewno Ci się nie przyda? Wszystkie moje zegarki znalazły zaciszne miejsce do leżakowania w plastykowych opakowaniach po peelingach i masłach do ciała! Wystarczy przemyć i zerwać etykietę. Wygląda to bardzo estetycznie, a w śmietniku o te kilka przedmiotów mniej! Proste, prawda? Wyobraźnia ludzka nie zna granic! Możecie wszystko wykorzystać po raz kolejny, chociażby do kosmetyków własnej roboty!

A jeżeli już mowa o kosmetykach własnej roboty... nie jeden wątek na Wizażu opisywał zbawienne cechy peelingu kawowego, czy też cukrowego robionego domowymi sposobami! Spróbujcie! Po co Wam kolejny "sztuczny" kosmetyk? Pamiętajcie również: to, że kosmetyk nie szkodzi Wam, to nie znaczy, że spływając ściekami nie zaszkodzi środowisku...Wybierajcie kosmetyki "przyroda Friendly". Pomyśl ile razy dziennie myjesz dłonie, a teraz sprawdź, czy Twoje mydło jest ok wobec przyrody? Matka natura przyjmuje codzienne "na klatę" niezliczone hektolitry pomyj, substancji żrących, środków do dezynfekcji, chemii itd. Think before use!

Fish is Eko. Gasi światło, gdy wychodzi z pokoju, używa energooszczędnych żarówek, jeździ autobusem z wyboru, segreguje śmieci, bierze prysznic, nie zażywa kąpieli w pełnej wody wannie, dba o to, by jej skóra była dopieszczona naturalnymi składnikami, podnosi śmieć walający się na środku chodnika i nie jest przedstawicielem społeczeństwa konsumpcyjnego!

A Ty? Jak dbasz o bycie w porządku wobec świata? Pamiętaj! Nie musisz wywracać życia do góry nogami. Trzeba zacząć od małych kroczków, a świat Ci się odwdzięczy!

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Nie daj się zawstydzić! Nawet moje koty są Eko! Korzystają z ekologicznego, drewnianego żwirku
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 11:59   #2
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Tak, wiem. Ciężko jest zmienić swoje życie na Eko....
Wczoraj mój narzeczony, którego z trudem uczę ekonawyków, nakrzyczał na mnie, ponieważ wyrzuciłam plastikową butelkę do śmieci organicznych! Nie wiem jak to się stało, nie wiem nawet kiedy to zrobiłam, przełączyłam się na nieświadomość, ale nigdy wcześniej nie byłam tak dumna z mego ukochanego! W końcu to on był antyeko! Uczeń przerósł mistrza Love!
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 13:38   #3
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

A oto moje pojemniki na zegarki

Polecam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCI0965.jpg (16,6 KB, 14 załadowań)
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 13:41   #4
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Dziś Godzina dla Ziemi!
Pamiętaj! Zgaś światło i pokaż innym, że losy Ziemi nie są Ci obojętne!
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 13:48   #5
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Koty się upierały, żebym pokazała ich żwirek
Oczywiście EKO

W tle możecie zobaczyć pojemnik na reklamówki! To najłatwiejszy sposób na ich przechowywanie! Jest zamontowany na wewnętrznej części drzwiczek (szafka pod zlewem), więc nie zajmuje dużo miejsca i w niczym nie przeszkadza. Ja swój kupiłam w Ikea. Polecam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCI0967.jpg (29,2 KB, 3 załadowań)
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 14:01   #6
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Moje drogie Panie, szanowni Panowie!

Już jutro zaczyna się kwiecień! To idealny czas na uprzątnięcie ogródków i balkonów! Ja niestety ogrodu nie posiadam, ale staram się zorganizować sobie jego namiastkę w balkonowych doniczkach Wszystko już przygotowane, czekam na wyższe temperatury z niecierpliwością!!

Jeżeli Wasz balkon nie jest nasłoneczniony polecam fasolę ozdobną! Kupicie ją w nasionach! Rośnie jak szalona, nawet na ciemnym balkonie! Efekt niesamowity! Niczym bluszcz wspina się po poręczach Im bardziej zielono tym lepiej!!!!
Jeżeli nie macie pomysłu na to co mogłybyście mieć w doniczkach, posiejcie trawę Jeśli macie koty, będą Wam bardzo wdzięczne

Pamiętajcie, że najlepiej wysiewać w maju. Jeżeli macie wątpliwości na opakowaniach nasion są rady producenta.

Zazieleńcie swoje życie!
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 19:15   #7
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Odkryłam niesamowity antyperspirant z certyfikatem ECOCERT!!!

Przeczytajcie:
_________________________ _________________________ ________________
Wczorajsze zakupy kosmetyczne zaowocowały nowym nabytkiem!
Od kilkunastu miesięcy, a może nawet kilku lat, stosuję jeden antyperspirant Garnier Mineral w kulce. Próbowałam go kilkakrotnie zdradzić, jednak wszystkie inne mnie zawodziły. Nie wiem dlaczego szukałam jego następcy skoro ten mi odpowiadał...chyba poszukiwałam jakiejś odmiany! Fanaberia!

Od czasu do czasu, głównie w dni wolne od pracy, dawałam moim pachom odpocząć od parabenów i sztucznych dodatków stosując minerał Crystal (naturalny dezodorant w kamieniu, w 100% naturalny). Niestety nie daje sobie rady ze stresem i depilacją brazylijską W sam raz na niedzielne lenistwo i spokojne, wolne dni.


Wczoraj, przy półce z antyperspirantami zauważyłam czerwone etykiety "Promocja!". Ucieszyłam się, bo promocja dotyczyła Garnier Mineral! Ale! Ale! Zmienili opakowanie? Zapach? Nie pasują mi te kolorki....hmmmm....
Biorę do ręki podejrzane opakowanie i czytam: "Nowość!...Garnier Mineral BIO "Mleczko Kokosowe". 24 h skuteczność przeciw przykremu zapachowi. Bez soli aluminium. Bez parabenów. Pozwala skórze oddychać. Testowany dermatologicznie. Testowany na skórze wrażliwej."
Pomyślałam sobie: Ta....naturalne...na pewno...aha...a ja jestem oszczędna! HA!

Zaskoczenie nr 1: Posiada certyfikat ECOCERT!
Zaskoczenie nr 2: Skład... rzeczywiście bez parabenów (a jak wiemy, lub nie wiemy, parabeny przenikają szybko przez cienką i delikatną skórę pach!), rzeczywiście w składzie jest olej kokosowy z ekologicznej uprawy...
Zaskoczenie nr 3: Pięknie pachnie!


Dziś jest sobota, a więc dzień sprzątania! To będzie idealny test dla tej pachnącej kuleczki! Zobaczymy czy poradzi sobie z odkurzaniem, praniem i trzepaniem dywanów!
I will let you know!!!
_________________________ _________________________ ____________

Powyższy wątek pisałam w sobotę, stąd rozbieżności w dacie

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

And the winner is:

KOKOS!!!!!!

Przeszedł pozytywnie test sprzątacza i dodatkowo zdał egzamin na wytrzymałość po dniu pracy!
Jest równie skuteczny jak standardowy Garnier Mineral.
Ten antyperspirant stał się moim superbohaterem ze względu na działanie, ale przede wszystkim na skład!
To jest coś czego szukałam: naturalny i skuteczny!

__________________


Edytowane przez fish187
Czas edycji: 2012-04-02 o 20:52
fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 19:42   #8
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Fish is Eko!

szkoda tylko, że garnier należy do L'oreala czyli koncernu testującego na zwierzętach więc dla mnie fail ja z antyperspirantów używam crystala z firmy essence świetnie sobie radzi (zwłaszcza ten w mgiełce) nie zawiera polepszaczy, alkoholu, aluminium i innych glinianów, jego głównym składem jest ałun. No i nie testowany.

Pozdrawiam

podobnie jest z firmą the body shop - wspierając firmę nawet która deklaruje się, że nie testuje należącą do koncernu testującego (tutaj w obu przypadkach l'oreal) dajesz kase na molocha, który testuje (mam nadzieję, że zrozumiale wytlumaczyłam )
__________________

Edytowane przez girlonthebridge
Czas edycji: 2012-04-02 o 19:47
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 20:26   #9
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Jak najbardziej zrozumiałe

Nie od razu Rzym zbudowano
Niestety, ale tak jak mogłaś przeczytać w poście o ochronie moich pach ( ) to był jedyny antypers, który ze mną współpracował, mimo, że próbowałam wielokrotnie go zastąpić czymś bardziej naturalnym i cruelty free, nic nie dawało mi takiej ochrony. Niestety pracuję w biurze, na stanowisku, na którym nie mogę mieć zapachowych wpadek.
Na szczęście nowy Garnier, o którym piszę, posiada certyfikat ECOCERT, co oznacza, między innymi, że nie jest on testowany na zwierzętach, ani nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.

Innych kosmetyków L`oreal ani Body Shop nie używam, chociażby ze względu na łojotokowe zapalenie skóry i mogę korzystać tylko i wyłącznie z produktów 100% naturalnych i dermokosmetyków.

Przyznaję, że kiedyś, zanim łzs zaatakowało, kupowałam produkty molochów, o których mówisz (The BD w sumie nigdy nie miałam okazji ), ale wtedy byłam młoda i głupia: nie segregowałam śmieci, ani nie gasiłam światła wychodząc do drugiego pokoju...
Człowiek całe życie się uczy Dopiero teraz wiem jak ważne jest kontrolowanie tego co dzieje się wokół mnie i jak codzienne, proste czynności i wybory mogą wpłynąć na stan zdrowia Matki Natury i jej dzieci.
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 20:32   #10
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Fish is Eko!

nie no pewnie, wychodzę z tego samego założenia (metoda małych kroczków ) także nie miałam nic złego na myśli zostawiając komentarz to raczej firma ma ode mnie minusa, nie Ty powodzenia

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

jeszcze tak wracając do tematu firm, The Body Shop to świetna firma, nietestująca, wspierająca sprawiedliwy handel, używająca tylko naturalnych składników etc. jednak odejście szefa bądź szefowej (nie pamiętam płci właściciela) sprawiło, że firmę kupił L'oreal i firma mega na tym traci gdyż ludzie już częściej odchodzą od koncernów testujących a naprawdę mają genialne kosmetyki do zjedzenia, ale niestety unikam - chociaż L'oreal niby zapowiada, że w tym roku chce znaleźć zastępstwo dla testów na zwierzętach - oby tak było

sorry, że się rozpisałam
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 21:09   #11
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Tak też to odebrałam Nie czuję się w żadnym stopniu urażona

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

jeszcze tak wracając do tematu firm, The Body Shop to świetna firma, nietestująca, wspierająca sprawiedliwy handel, używająca tylko naturalnych składników etc. jednak odejście szefa bądź szefowej (nie pamiętam płci właściciela) sprawiło, że firmę kupił L'oreal i firma mega na tym traci gdyż ludzie już częściej odchodzą od koncernów testujących a naprawdę mają genialne kosmetyki do zjedzenia, ale niestety unikam - chociaż L'oreal niby zapowiada, że w tym roku chce znaleźć zastępstwo dla testów na zwierzętach - oby tak było

sorry, że się rozpisałam
Haha Pisz, pisz, bo mądrze prawisz!
Ja nigdy nie używałam The Body Shop, zwykle odstraszała mnie cena Widać ktoś nade mną czuwał A dzięki Tobie już na pewno tego nie kupię!

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Drugie życie Twoich rzeczy!

Rynek wtórny jest moim ulubionym

Szperam w okolicznych lumpeksach, ciucholandach, badź szperach - jak zwał tak zwał wychodzi mi to z różnym skutkiem, ale każdy zakup traktuję jak trofeum
Za czasów studenckich meblowałam sobie pokój na portalu gratyzchaty.pl. Konia z rzędem założycielowi tej skarbnicy darmochy! Najlepsze w korzystaniu z tego portalu była adrenalina: Czy to właśnie ja zdobędę ten przedmiot? Czy to ja pierwsza zarezerwowałam łóżko?
Teraz troszkę zmieniłam podejście, szczególnie do łóżek... wystarczyła jedna przygoda z pluskwami, by zniechęcić się do używanych kanap i sof wszelakich
Ale do rzeczy...o czym chcę napisać:
Mianowicie...kupiliśmy z moim przyszłym mężulkiem łóżko. Poprzednie, jest całe, zdrowe, bez żyjątek, troszkę poszarpane przez koty, ale ładna narzuta (do nabycia w lumpeksie) załatwi sprawę. Zrobiłam więc zdjęcia...wrzuciłam na gratyzchaty.pl i sądziłam, że w 5 minut będę miała tyle ofert, że nie będę mogła się pozbierać...Nic bardziej mylnego. Już trzeci dzień ogłoszenie wisi na portalu...miałam dwóch ochotników, ale te marudy nie załatwiły sobie transportu. Dopiero dziś zgłosiła się jakaś sensowna i chętna (jakkolwiek by to nie brzmiało) Pani, która ma przyjechać jutro. Rogówka naprawdę jest ładna i nic jej nie dolega Czy ktoś mi może powiedzieć co z tym narodem? Mebla za darmo nikt nie chce? Najlepiej....wszyscy kupimy wszystko nowe, co dwa lata będziemy zmieniać wystrój i oczywiście meble z nowych na nowe! ahh!!!
Jestem poirytowana sytuacją, bo:
A) rogówka ładna, smutno jej będzie, że nikt jej nie chce
B) ludzie pitolą, że bieda piszczy, a jak chcesz coś dać za darmo, to wybrzydzają
C) jesteśmy społeczeństwem konsumpcyjnym (!!!!!) Wszyscy by tylko kupowali i kupowali! A potem wyrzucali, wyrzucali i ..... zaśmiecali

Lubię rynek wtórny, ale chyba on nie lubi mnie...
__________________


Edytowane przez fish187
Czas edycji: 2012-04-03 o 14:36
fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-03, 15:57   #12
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Ufff...jakiś miły Pan zabierze dziś kanapę

Biochemia Urody

Właśnie dostałam zamówienie z Biochemii Ogromny plus za szybkość wysyłki. Jeszcze niedawno czekało się prawie 3 tygodnie na realizację zamówienia!
Już nie mogę się doczekać! Moje włosy tęsknią za olejem kokosowym (będzie mi teraz pasował do antyperspirantu) !!
Kupiłam na próbę olejek arganowy (15 ml), ciekawa jestem czy moje zapalenie się nie zbuntuje i będę go mogła "poużywać". Podobno działa cuda! (będę gładka jak pupcia niemowlaka )
No i najbardziej ciekawa jestem olejków do mycia !!! Aktualnie używam Alterry, ale chyba dam jej wolne na kilka kolejnych dni...
Zrezygnowałam tym razem z zakupu masła karite... i tak nie mogę go teraz użyć na twarzy, a było cudowne (nienawidzę tego łzs) !


---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Dodam jeszcze, żę uwielbiam BU za dostarczanie mi nowych pojemników na moje mikstury

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------


Wesołego i ekoAlleluja!

W okresie Wielkanocnym przypominam, że warto jest sprawdzić od jakiej kury Twe jajo świąteczne pochodzi!

„3” oznacza chów klatkowy
„2” oznacza chów ściółkowy
„1” oznacza chów wolnowybiegowy
„0” oznacza chów ekologiczny

Zwracajcie uwagę na to, który chów wspieracie! Szczególnie w okresie Wielkanocnym!
Życzę Wesołego Alleluja i smacznego jajka

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Szlag mnie trafi...

Dzień pracy kończy się... w związku ze świętami ludzie śpieszą się do domów, na zakupy, sprzątać i piec mazury...
Odwiedziłam właśnie kilka pokoi, część pracowników już wyszła. Co widzę? Włączone komputery!!!! Niekórzy nawet nie pofatygowali się, by wyłączyć monitor!!! Zaraz trafi mnie szlag!
Pracuję w dużej korporacji, nie liczę już zużycia energii na oświetlenie korytarzy i typową obsługę biura, ale czy do jasnej cholerki tak ciężko użyć funkcji "Zamknij system", a rano, jednym guzikiem, wszystko włączyć???!!!
Nie wiem ile jest takich osób w biurze, ale ciekawe czy w swoich domach też są tak "oszczędni". To, że nie płaci się za prad "służbowy" nie znaczy, że można go ot tak marnować! Co to za moda.... AAA!!!!
__________________


Edytowane przez fish187
Czas edycji: 2012-04-03 o 19:00 Powód: Dodaję zdjęcie mojego zamówienia z BU :)
fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 20:56   #13
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Ad. Biochemia Urody!

Wpis z mojego bloga:
http://zapaleniec.blogspot.com/2012/...mia-urody.html

Enjoy!
XoXo !
_________________________ _____________________
Jeżeli nie mieliście okazji przekonać się czym jest BiochemiaUrody.com zapraszam do lektury!

Biochemia Urody to sklep jedyny w swoim rodzaju. Możesz tam kupić produkty w 100% naturalne i ekologiczne! Pełno tam pół produktów do wyrobów własnych kosmetyków. Łatwo i szybko przyrządzisz miksturę do pielęgnacji swojego ciała Co jest w tym wszystkim najlepsze? To, że nie musisz się znać na chemii Możesz zamówić dokładnie odmierzone składniki i nie martwić się o efekt końcowy!

Miałam przyjemność używać już kilku produktów z BU. Jestem zakochana w oleju kokosowym! Możesz używać go do wszystkiego! Od smażenia do pielęgnacji ciała! Używałam go do nawilżania włosów, natłuszczałam nim twarz, dodawałam do codziennego kremu, mieszałam z masłem karite, co dawało niesamowite efekty! Zapach jest cudowny! Bardzo wydajny produkt, z którym naprawdę możesz zrobić wszystko Zjeść na kanapce (osobiście nie spożywałam), posmarować przesuszone miejsca, dodać do innych kosmetyków, bądź po prostu wąchać
Tym razem, oprócz ukochanego oleju kokosowego, zamówiłam olej arganowy. Podobno produkt złoto Mam nadzieję, że nie będzie kłócił się z moim łojotokowym zapaleniem
Skusiłam się też na olejki do kąpieli. Na próbę wybrałam olejek pomarańczowy i olejek z drzewa herbacianego. Już nie mogę się doczekać kąpieli !!!

Polecam wszystkim zajrzeć na stronę sklepu. Już od samego czytania o właściwościach produktów, które można tam kupić, moja skóra czuje się lepiej Niesamowite wrażenia, a i cena przystępna!

Enjoy: www.biochemiaurody.com



---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Narożnik odebrany Ktoś da mu drugie życie

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć "bycie eko" zrób sobie dzień przemyśleń. Prześledź krok po kroku czynności jakie wykonujesz. Od tych najprostszych, automatycznych, po te wymagające większego wysiłku i zaangażowania.
Może najpierw pomyśl co robisz automatycznie...myjesz ręce po skorzystaniu z WC, zapalasz światło wchodząc do pokoju...itd.
Zanim doszłam do poziomu zaawansowania, na którym jestem teraz (ciągle się uczę i zmieniam) zaczęłam od prostych zmian.
Pierwszą rzeczą pro ekologiczną było odstawienie detergentów. Stwierdziłam, że nie dość, że szkodzą środowisku, to szkodzą przede wszystkim mi! Następnym krokiem była zmiana mydła. Myję ręce po toalecie, po zabawie z kotem, przed jedzeniem, po zabawie z kotem, po wejściu do domu...ciągle myję ręce! Po pierwsze: zaczęłam używać eko mydła (Biały Jeleń - głównie), po drugie zaczęłam korzystać z odkażaczy (nie marnuję już tyle wody). Potem zaczęły pojawiać się nowe pomysły związane z codziennym życiem...o tym możecie przeczytać w moim pierwszym wpisie
Ludzie myślą, że bycie eko jest drogie i nie wygodne. Też tak kiedyś myślałam. Teraz już wiem (mój portfel też) jak bardzo się myliłam! Przykładem może być wspominane wyżej mydło Biały Jeleń....jedno z najtańszych... Eko życie zmniejszy Wasze rachunki za prąd, wodę. Skrócisz swoją listę zakupów i przekonasz się szybko ile straciłaś/eś!!!
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 09:47   #14
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Dziś rano, mój śmietnik pod blokiem zainspirował mnie do napisania kolejnego wpisu...

Segregacja śmieci!

Niestety nie każdy wie, że karton po mleku nie nadaje się do kubła na makulaturę! Nie nadają się także kartony po sokach (lub innych napojach), husteczki, artykuły higieniczne, ani też brudny, tłusty papier.
Do pojemnika na makulaturę możecie wrzucać gazety, czasopisma, notatki, zapisane kartki, książki (chociaż ja uważam, że lepiej jest je poprostu oddać) i kartony. Pamiętajcie o odczepieniu wszelkich zszywek i spinaczy.

Pojemniki na szkło możemy uzupełniać słoikami, butelkami, jednak zawsze muszą być wymyte! Nie nadają się tu żarówki, ceramika ani lustro!

Plastic is fanstastic!
Tu wrzucamy opłukane z zawartości butelki po napojach, kosmetykach - koniecznie zgniecione, torebki, puszki (bez areozolu) i kapsle

Dodatkowo, do oddzielnych pojemników wyrzucamy leki (praktycznie w każdej aptece jest taki pojemnik) i baterie (głownie w supermarketach, w IKEA) !!!!
Do śmietników nie wyrzucamy też elektro śmieci! Takie najlepiej oddawać do sklepów agd, rtv!

Mam nadzieję, że ułatwiłam chociaż trochę zadanie
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 13:36   #15
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Powiedz NIE jednorazówkom!

Bardzo serdecznie polecam wszystkim zakup torebek wielorazowych. Ja swoje kupiłam w IKEA. Można w nich przechowywać, a nawet mrozić żywność. Oczywiście zastosowań jest tyle, ile tylko jesteście sobie w stanie wyobrazić!
Ja i mój narzeczony zabieramy do pracy kanapki, więc jeśli mielibyśmy policzyć ile jednorazówek można by było na to zużyć....o zgrozo!
Torebki można myć, są z dość grubej folii więc starczają na kilkanaście użyć!
Polecam:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60177411/
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 15:58   #16
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

"Czaju?"

Lej do czajnika tyle wody, ile będziesz potrzebował! Nie gotuj jej "na zapas". Zużywasz wtedy więcej energii elektrycznej i zwykle nie wykorzystujesz nadmiaru wody, bez ponownego podgrzania. Czyste marnotrastwo!

PS. Podobno, na ugotowanie jednej szklanki wody, mikrofalówka zużywa mniej energii niż czajnik elektryczny! Widziałam to jakiś czas temu na Discovery. Ciekawe tylko jak promieniowanie z mikrofali wpływa na jakość tej wody...
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 20:21   #17
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Noszę futra!

Noszę, tulę, ściskam Uwielbiam moje futrzaki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCI0901.jpg (117,9 KB, 5 załadowań)
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 21:57   #18
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Znowu zasłużeni

Spółdzielnia znowu wyróżniła nas na liście mieszkańców, którzy zużyli minimalną ilość energii na ogrzewanie!! Jupi
Nie to żeby pieśni dziękczynne ktoś nam śpiewał, ale miło jest, kiedy numer Twojego mieszkania zostaje wyróżniony spośród wszystkich mieszkań w wieżowcu
Tej zimy włączyliśmy ogrzewanie dosłownie kilka razy...w te największe mrozy, kiedy nasz termometr w środku mieszkania pokazywał 16-18 stopni i kiedy tylko grube skarpety i swetry nie wystarczały
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 10:06   #19
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Polecam!
Nie tylko dla mam!

http://ekomama.pl/

Znajdziecie tu wiele eko rozwiązań!
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 22:51   #20
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Wesołych Świąt!

Ja przez święta będę offline
Wyjeżdżam na pyszne jedzonko do mamy
Pyszne dlatego, że zrobione z produktów od mojej babci, która mieszka na wsi Ma swoje kurki, świnki i krówki I nie karmi ich żadnym świństwem!

Alleluja!
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:05   #21
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Wróciłam! +10 kg! Staram się dojść do siebie
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 08:50   #22
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Dziękuję !! jestem jedną z 20! Cieszę się bardzo !!!
Gratuluję pozostałym laureatom i zapraszam wszystkich na mojego bloga http://zapaleniec.blogspot.com/ !
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 11:27   #23
alexmalbork
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8
Dot.: Fish is Eko!

bycie eko - super sprawa.

sama jestem eko od kilku lat i w wielu sprawach zgadzam się z Fish
poza jedną
co mnie że tak się wyraże zdziwiło: Fish jesteś eko więc nie używaj foliowych torebek z Ikei do przechowywania żywności! czy ty wiesz jaki wpływ ma plastik na produkty żywnościowe? a my to potem dostarczamy do naszego organizmu. koniecznie sprawdź. zamiast tego zacznij używać papierowych torebek

jestem eko i:
- gaszę światło i wszystkie sprzęty elektryczne
- do żywności używam papeirowych torebek
- w lodówce żywność przechowuję w szkalnych a nie plastikowych pojemnikach
- segreguję śmieci
- produkty kuuję w szklanych butelkach
- do kąpania nie używam żadnych żeli/płynów w plastikowych butlach które niby nawilżające a jednak mają wpływ na skórę taki że i tak w jakimś stopniu ją wysuszają i wtedy musimy używać tych wszystkich balsamów do ciała - zamiast tego używam oleju z pestek winogron zakupionego w ciemnej szkalnej butelce tłoczony na zimno
- żywność - przede wszystkim mniej słodyczy a naturalnego cukru zawartego w wszystkich owocach

jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę.
__________________
Liebe mich und dich auch
alexmalbork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 13:25   #24
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Już pisałam o tym, że nie wszystkie aspekty mojej codzienności są eko, ale staram się to zmienić.

Pisałam o wielorazowych torebkach z IKEA jako alternatywie do "jednorazówek". Myślę, że nic nie stanie się mojej kanapce, którą przeniosę w takiej torebce z domu do pracy. Poza tym trzymam w takich torebkach różne rzeczy, nie tylko żywność.
Niestety nie widziałam nigdzie w sklepach torebek papierowych. Może podpowiesz mi gdzie mozna je kupić?
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 14:58   #25
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Fish is Eko!

papierowe torebki kiepski wybór (wysycha żywność czyli ją marnujemy i wyrzucamy) najlepszym wyjściem są wielorazowe plastikowe pojemniki - owszem jest to plastik ale używamy go wielokrotnie nawet do 5 lat. A torebka papierowa nie spełnia swojego zadania więc mamy dylemat wyrzucać żywność (marnotrastwo nie tylko żywności ale też wody i wszystkiego co zostało użyte do jego przygotowania) czy kupienie raz na 5 lat plastikowego pojemnika. Mówi Wam zatwardziały ekolog (są specjalne pojemniki eko z odzysku ale jeszcze nie znalazłam gdzie je można zdobyć, jak znajdę dam linka albo adres) buźka
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 15:58   #26
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Nigdy nie spotkałam się z takim torebkami. Gdzie można takie kupić?
hmmm...
Myślę, że są dobrym rozwiązaniem do przechowywania suchej żywności: przyprawy, zioła, kasze, makarony...
Z drugiej strony...jaki jest sens kupowania np. ryżu i przesypywania do papierowej torebki, skoro producent już wyprodukował na to jakieś opakowanie? Marnujemy i opakowanie i papierową torebkę...

Póki co nie zrezygnuję z torebek z IKEA. Mam ich zapas do końca życia, obdarowałam nimi połowę rodziny.

PS. Plastikowe pojemniki na jedzenie możecie zrobić z pudełek po pysznych litorwych lodaaach Mniam
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:09   #27
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Fish is Eko!

dokładnie można używać tego co już zostało wyprodukowane zgadzam się


papierowe torebki zbieram po zakupach pieczywa i o takie mam a z ryżem czy kaszą nie mam problemów bo kupuję już w papierowej ale można wykorzystać na to np. pudełka po ciastkach, herbatach (są takie puszki a'la) co więcej tata papierowe torebki przywozi mi z Norwegii (oni tam są mistrzami recyklingu ) ja wyznaję zasadę, jak coś kupiłam (nawet przez przypadek, pomyłkę) nie wyrzucam myślę co by tu zrobić więc też nie widzę sensu przesypywania makaronu z torebki w torebkę skoro nie cofnie się produkcji tej plastikowej tutaj się fish z Tobą zgodzę
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 20:13   #28
fish187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Fish is Eko!

Jako, że konkurs się już zakończył, a ja tworzę już swojego bloga o trochę innej tematyce, to jest mój ostatni wpis
Chciałabym podziękować tym, którzy tu zaglądali
Nie jestem człowiekiem idealnym, jak każdy popełniam błędy, w dziedzinie eko również, ale każdy dzień jest lekcją i chciałabym, żeby każdy z nas próbował codziennie zmienić chociaż jedną rzecz w swoim życiu, by być bardziej eko

Pozdrawiam
__________________

fish187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 21:21   #29
alexmalbork
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8
Dot.: Fish is Eko!

Cytat:
Napisane przez fish187 Pokaż wiadomość
Już pisałam o tym, że nie wszystkie aspekty mojej codzienności są eko, ale staram się to zmienić.

Pisałam o wielorazowych torebkach z IKEA jako alternatywie do "jednorazówek". Myślę, że nic nie stanie się mojej kanapce, którą przeniosę w takiej torebce z domu do pracy. Poza tym trzymam w takich torebkach różne rzeczy, nie tylko żywność.
Niestety nie widziałam nigdzie w sklepach torebek papierowych. Może podpowiesz mi gdzie mozna je kupić?

ale ja wiem że każdy stara się ile może być eko i nie miałam tu na myśli nic złego, po prostu podsunęłam rozwiązanie zamiast foliowych torebek. nie wiem jak w Polsce ale tu w UK takie torebki można dostać w każdym większym markecie. używam więc wiem że tu są.
__________________
Liebe mich und dich auch
alexmalbork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 21:30   #30
alexmalbork
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8
Dot.: Fish is Eko!

co do tych torebek jeszcze - ja używam ich do żywności i mi nic nie wysycha (póki co ) ale używam ich rzadko do przechowywania w lodówce - raczej więcej gdy zabieram jedzenie do pracy.
a w lodówce żywność trzymam w szklanych pojemnikach a nie plastikach i się sprawdzają bardzo dobrze.

jajka też kupuję z "0" ewentualnie "1".
ah no i przede wszystkim używam materiałowych toreb na zakupy a nie jednorazówek - owsem czasem sie zdarzy użyć jednorazówki ale to wtedy gdy przez skleroze zapomnę zabrać materiałową torbę.


a co do plastiku - niby kilka minut kanapki w foliowej torebce ale jednak są w niej już toksyny z folii. wiadomo że to nie jest tak że jedna mała foliowa torebka zaraz nas zabije toksynami ale po latach używania takich torebek wpływ na nasz rganizm to jednak ma.
ja się przed tym chronię używając paperu śniadaniowego lub papierowych torebek.
__________________
Liebe mich und dich auch
alexmalbork jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Ecobeauty z Oriflame


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.