Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop. - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Na którego kandydata na prezydenta głosujesz?
Andrzej Duda 16 9,09%
Rafał Trzaskowski 57 32,39%
Szymon Hołownia 40 22,73%
Robert Biedroń 36 20,45%
Władysław Kosiniak - Kamysz 9 5,11%
Krzysztof Bosak 15 8,52%
Stanisław Żółtek 1 0,57%
Marek Jakubiak 0 0%
Mirosław Piotrowski 0 0%
Paweł Tanajno 2 1,14%
Głosujący: 176. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-03, 10:39   #241
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
No i co z tego? Że emerytki go popierają, bo takie grono odbiorców ma głównie PiS (a żeby nie obrażać emerytów, bo wiem, że są tacy, którzy nie głosują na PiS) albo ludzie niewykształceni, z patologii, rodziny wielodzietne? Co tutaj próbujesz udowodnić?
Bo ja nie znam ani jednej osoby popierającej PiS, a ludzie są w większości poirytowani działalnością tej partii i ostatnimi machlojkami.

Dudy jako prezydenta się bronić nie da, a PiS'u jako partii - też nie.
Mnóstwo za to moich b dobrze wykształconych i świetnie zarabiających znajomych popiera PiS. Wszyscy mieszkają w Wawie. W swoich, a nie wynajmowanych mieszkankach (dwóch w domach pod Wawą). Każdy z nich kupil za swoje. W ciągu ostatnich 2-3 lat.
Popierają za jedną rzecz, której nie dała im żadna inna ekipa - za 5% podatek.
Kilku popiera Konfederację. Bo liczą że nadal będą niskie podatki, a IPBOX Konfederacja nie ruszy.
Znajome koleżanki głównie popierają Razem. Nie rozumiem dlaczego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 11:08   #242
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Emeryt czy rodzina wielodzietna to jest coś złego? A co do patologii to przypominam, że w więzieniach zdecydowanie wygrała PO, także nieźle trafiłaś.



Że to co piszesz o Dudzie nie ma odzwierciedlenia w żadnych liczbach i jest tylko twoją teorią.



Ale ty i twoi znajomi czy rodzina nie jesteście żadną próbą reprezentacyjną. Ty nie znasz, a ja znam sporo. I co teraz? Mam mówić, że PiS jest zaâ˜☠â˜☠â˜☠isty bo nie znam nikogo kto ich nie popiera?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co to przepraszam, podwórko i plac zabaw? Jak nie lubisz Zosi, to musisz lubić Basię?
Nie popieram ani PO, ani PiS'u, a jeśli Ty popierasz PiS, to przedstaw jakieś sensowne argumenty, dlaczego Duda jest dobrym wyborem na prezydenta, a PiS na partię rządzącą, bo mnie nie interesuję jakieś słowne przepychanki, bo owszem - trudno mi uwierzyć, że inteligentny człowiek popierałby PiS po ostatnich numerach z TVP, Szumowskim, ale proszę - czekam na argumenty, chętnie poczytam.
A co do sondaży, to tak samo są dla mnie reprezentatywne jak moja rodzina i znajomi. Wielokrotnie coś innego wychodziło w wyborach niż w sondażach, zależy, ile ludzi głosowało, na jakim obszarze, a przede wszystkim, jaka telewizja przygotowała ten sondaż. Trudno odnaleźć jakiekolwiek obiektywne informacje w dzisiejszych mediach. Co rusz w sondażach ktoś inny był na 2 miejscu.

Kornhauserowie ze swojego zięcia nie wydają się dumni.
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Mnóstwo za to moich b dobrze wykształconych i świetnie zarabiających znajomych popiera PiS. Wszyscy mieszkają w Wawie. W swoich, a nie wynajmowanych mieszkankach (dwóch w domach pod Wawą). Każdy z nich kupil za swoje. W ciągu ostatnich 2-3 lat.
Popierają za jedną rzecz, której nie dała im żadna inna ekipa - za 5% podatek.
Kilku popiera Konfederację. Bo liczą że nadal będą niskie podatki, a IPBOX Konfederacja nie ruszy.
Znajome koleżanki głównie popierają Razem. Nie rozumiem dlaczego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakoś dziwnie, mój kolega - wybitny programista - nie popiera PiS'u, również bogacz, mieszkanie za gotówkę. Większość przedsiębiorców, których znam, również nie jest zadowolonych z zasad prowadzenia działalności w Polsce, gdzie wszystko jest utrudnione, a podatki wysokie.

Bo wcale nie mamy niskich podatków, a co rusz wchodzą nowe.
Prowadzenie działalności gospodarczej - z ilością papierologii - to gehenna.
Zresztą sam rozliczasz się zagranicą przecież.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 11:13   #243
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87902779]Moim zdaniem on jest też po prostu niedojrzały psychicznie, jemu się wydaje, że fajne jest to co wyprawia, widać, że nie udaje W końcu, czy ktoś dojrzały, z ukształtowaną osobowością i tożsamością dałby się traktować jak popychadło, publicznie upokarzać na każdym kroku ?

Zresztą wystarczy poczytać wywiady z jego rodzicami, to stanie się jasne, że adrianek od małego był wyjaławiany z własnej woli i krytycznego myślenia.[/QUOTE] całą prawda, jak również go tak postrzegam

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 11:21   #244
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Tzn. ocieplenie wizerunku i moim zdaniem niekoniecznie to się nie sprawdza; np. Obama na takim dystansie budował znaczną część wizerunku.
Tyle że Obamę wiele ludzi lubiło. A Duda się teraz cieszy małą sympatią, więc takie gesty wzbudzają irytację. Dodatkowo kiedy chwyty są stosowane w zupełnie nieadekwatnej sytuacji - pandemii, zamknięcia w domu, wzrostu bezrobocia itd.
Tyle, że Obama MIAŁ do siebie faktycznie dystans i nie wyglądał przy tym jak idiota.


Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
A to jest Prezydenta wina?
Żartujesz?

Mógł NIE podpisywać miliona rzeczy (no ale skądś się wzięło hasło Długopis, nie?)
Mógł powiedzieć dość i stanąć przeciw kaczorowi.
Ani razu tego nie zrobił, nigdy.

Mało tego, prezydent, z którym ludzie by się liczyli, który JEST autorytetem - mógłby naklonić rząd do wykonania różnych ruchów (lub ich NIE wykonywania). Tu tego nie było, nie ma i nie będzie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 11:47   #245
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87902930]
Ani razu tego nie zrobił, nigdy.
[/QUOTE]


Raz zrobił. Zawetował jedną z ustaw (w 17 roku kiedy latem były te duże protesty), które miały przyspieszyć przejęcie m.in Sądu Najwyższego i majstrowanie przy KRS. Zawetował, przez co utrudnił Kaczyńskiemu przejęcie tego Sądu.

Ale dostał potem kopa w d*pe i szybko się uspokoił.

Sąd Najwyższy udało się kaczystom przejąć dopiero teraz - dosłownie tydzień temu jak Duda już grzecznie - zgodnie z oczekiwaniem mocodawcy z Żoliborza - powołał Manowską na Prezeskę.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 11:51   #246
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87902930]Tyle, że Obama MIAŁ do siebie faktycznie dystans i nie wyglądał przy tym jak idiota.




Żartujesz?

Mógł NIE podpisywać miliona rzeczy (no ale skądś się wzięło hasło Długopis, nie?)
Mógł powiedzieć dość i stanąć przeciw kaczorowi.
Ani razu tego nie zrobił, nigdy.

Mało tego, prezydent, z którym ludzie by się liczyli, który JEST autorytetem - mógłby naklonić rząd do wykonania różnych ruchów (lub ich NIE wykonywania). Tu tego nie było, nie ma i nie będzie.[/QUOTE]

No mógł,ale podpisał. A może miał veto stawiać na wszystko i narazić się na wymianę kandydata przez PiS?
Jaruzelski podpisywał wszystko jak leci,Wałęsa robił co chciał,ale to naturszczyk a nie polityk,Kwaśniewski stawiał veto najwyżej przy sprawach fiskalno podatkowych jak rządziła jego opcja,a ożywił się dopiero jak prawica spod znaku TKM do władzy się dorwała. Komorowski tak jak generał podpisywali wszystko jak leci.
Widzę,że chciałabyś prezydentury w stylu L.Kaczyńskiego - on odrzucał wszystkie rządowe ustawy po kolei - i co - tak wspaniale wtedy było?
Który Prezydent w RP po 89 roku był autorytetem dla któregokolwiek rządu?
Poza tym w poprzednim poście pisałaś coś o finansach bodajże,a do finansów Państwa Prezydent ma do powiedzenia tyle co nic. Od tego są minister finansów,premier i szef NBP.
Ogólnie przeceniasz funkcję Prezydenta. Nawet jeśli nie wygra Duda (w co wątpię) to i tak nic nie zdziała,bo nasz system nie jest prezydencki tylko parlamentarno - gabinetowy.
Ostatnią osobą na tym stanowisku,która mogła realnie rządzić bez patrzenia na sejm i senat był Wałęsa.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 12:08   #247
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
A co to przepraszam, podwórko i plac zabaw? Jak nie lubisz Zosi, to musisz lubić Basię?
Nie popieram ani PO, ani PiS'u, a jeśli Ty popierasz PiS, to przedstaw jakieś sensowne argumenty, dlaczego Duda jest dobrym wyborem na prezydenta, a PiS na partię rządzącą, bo mnie nie interesuję jakieś słowne przepychanki, bo owszem - trudno mi uwierzyć, że inteligentny człowiek popierałby PiS po ostatnich numerach z TVP, Szumowskim, ale proszę - czekam na argumenty, chętnie poczytam.
A co do sondaży, to tak samo są dla mnie reprezentatywne jak moja rodzina i znajomi. Wielokrotnie coś innego wychodziło w wyborach niż w sondażach, zależy, ile ludzi głosowało, na jakim obszarze, a przede wszystkim, jaka telewizja przygotowała ten sondaż. Trudno odnaleźć jakiekolwiek obiektywne informacje w dzisiejszych mediach. Co rusz w sondażach ktoś inny był na 2 miejscu.

Kornhauserowie ze swojego zięcia nie wydają się dumni.


Jakoś dziwnie, mój kolega - wybitny programista - nie popiera PiS'u, również bogacz, mieszkanie za gotówkę. Większość przedsiębiorców, których znam, również nie jest zadowolonych z zasad prowadzenia działalności w Polsce, gdzie wszystko jest utrudnione, a podatki wysokie.

Bo wcale nie mamy niskich podatków, a co rusz wchodzą nowe.
Prowadzenie działalności gospodarczej - z ilością papierologii - to gehenna.
Zresztą sam rozliczasz się zagranicą przecież.
Jakoś dziwnie że Twój kolega-bogacz programista lubi płacić wysokie podatki zamiast niskich. Gdzie w Europie podatki są niższe niż 5% dla programistów?
Ja mam działaność w Czechach bo zajmuje się nie tylko programowaniem w życiu. I wyszło mi trochę lepiej rozliczać się w Czechach. Poza tym mam pewne powiązania biznesowe więc śpię spokojnie, bo papiery są ok. Tyle że to nie temat o mnie.
Więc jak pisałem - wskaż mi niższe podatki niż 5% to Ci przyznam rację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-03, 12:13   #248
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Jakoś dziwnie że Twój kolega-bogacz programista lubi płacić wysokie podatki zamiast niskich. Gdzie w Europie podatki są niższe niż 5% dla programistów?
Ja mam działaność w Czechach bo zajmuje się nie tylko programowaniem w życiu. I wyszło mi trochę lepiej rozliczać się w Czechach. Poza tym mam pewne powiązania biznesowe więc śpię spokojnie, bo papiery są ok. Tyle że to nie temat o mnie.
Więc jak pisałem - wskaż mi niższe podatki niż 5% to Ci przyznam rację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem jakim sposobem dowody anegdotyczne cokolwiek zmieniają. Wyborcy PiSu są statystycznie słabo wykształceni i mało zamożni, tyle.

Zresztą dowód anegdotyczny przeciwko dowodowi anegdotycznemu, nikt z moich zamożnych znajomych i bliskich nie popiera PiSu, albo nie głosują wcale albo głosują na Konfederację/Koalicję/swego czasu Nowoczesną. A część to i tak wyjechała dawno z kraju
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 12:17   #249
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Nie wiem jakim sposobem dowody anegdotyczne cokolwiek zmieniają. Wyborcy PiSu są statystycznie słabo wykształceni i mało zamożni, tyle.

Zresztą dowód anegdotyczny przeciwko dowodowi anegdotycznemu, nikt z moich zamożnych znajomych i bliskich nie popiera PiSu, albo nie głosują wcale albo głosują na Konfederację/Koalicję/swego czasu Nowoczesną. A część to i tak wyjechała dawno z kraju
Odpowiedzialem na dowód anegdotyczny moim dowodem anegdotycznym. Rozumiem że patent na takie mają tylko wyborcy Trzaskowskiego/Biedronia/Kosiniaka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 12:25   #250
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Odpowiedzialem na dowód anegdotyczny moim dowodem anegdotycznym. Rozumiem że patent na takie mają tylko wyborcy Trzaskowskiego/Biedronia/Kosiniaka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Argument sublips był oczywiście idiotyczny, bo nie ma żadnego znaczenia w kontekście poparcia dla jakiegoś kandydata czy kogoś znajomi akurat na niego głosują czy nie. Ale nic mądrego do dyskusji nie wnosi dalsze zapętlanie się w "a bo ja znam!", bo jest tak samo bezwartościowe. Natomiast w jednym akurat ma racje, statystycznie wyborcy PiSu są niewykształceni i niezamożni, o tym już można szerszej podyskutować z czego to wynika. Chyba że zaraz wpadnie ktoś i pozamiata dyskusję stwierdzeniem, że on zna 3 biedne osoby, które głosują na Konfę, szach mat, bo na razie tak ta dyskusja wygląda

Natomiast wracając do meritum, sama albo się wstrzymam od głosu albo zagłosuję na Hołownię z braku laku. Jak wszystko dobrze pójdzie to i tak będą moje ostatnie wybory w Polsce, a na emigracji głosować nie zamierzam raczej.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 12:38   #251
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Jakoś dziwnie że Twój kolega-bogacz programista lubi płacić wysokie podatki zamiast niskich. Gdzie w Europie podatki są niższe niż 5% dla programistów?
Ja mam działaność w Czechach bo zajmuje się nie tylko programowaniem w życiu. I wyszło mi trochę lepiej rozliczać się w Czechach. Poza tym mam pewne powiązania biznesowe więc śpię spokojnie, bo papiery są ok. Tyle że to nie temat o mnie.
Więc jak pisałem - wskaż mi niższe podatki niż 5% to Ci przyznam rację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale czy my rozmawiamy o przedsiębiorcach czy programistach? I "podatek" - doprecyzuj proszę, masz na myśli 5% podatek dla programistów? I Twoi znajomi korzystają z tego tak długo, że dorobili się chat, chociaż to wyszło w 2019 rok?

Są miejsca na świecie, gdzie nie ma w ogóle np. podatku dochodowego, zakładam, że o tym wiesz.

A co do kolegi programisty, to z wielu powodów nie lubi obecnej partii. Po prostu z Twojej wypowiedzi wynika, że zakładasz, że koleżanki są za Razem.
Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Argument sublips był oczywiście idiotyczny, bo nie ma żadnego znaczenia w kontekście poparcia dla jakiegoś kandydata czy kogoś znajomi akurat na niego głosują czy nie. Ale nic mądrego do dyskusji nie wnosi dalsze zapętlanie się w "a bo ja znam!", bo jest tak samo bezwartościowe. Natomiast w jednym akurat ma racje, statystycznie wyborcy PiSu są niewykształceni i niezamożni, o tym już można szerszej podyskutować z czego to wynika. Chyba że zaraz wpadnie ktoś i pozamiata dyskusję stwierdzeniem, że on zna 3 biedne osoby, które głosują na Konfę, szach mat, bo na razie tak ta dyskusja wygląda

Natomiast wracając do meritum, sama albo się wstrzymam od głosu albo zagłosuję na Hołownię z braku laku. Jak wszystko dobrze pójdzie to i tak będą moje ostatnie wybory w Polsce, a na emigracji głosować nie zamierzam raczej.
Nie wiem za bardzo, o co Ci chodzi z idiotycznym dowodem.

Chyba wyjaśniłam dokładnie, co miałam na myśli; tak wierzę sondażom jak swojemu otoczeniu mniej więcej, a statystycznie wyborcy PiS'u są, jacy są.
Są tematy, w których warto podlinkować źródło, natomiast jest wiele artykułów, w których mniej więcej przedstawione jest, jacy wyborcy głosują na jakie partie czy prezydenta. I z PiS'em jest lepiej niż było, jeśli chodzi o wyborców, ale widać pewne tendencje; nie trzeba być również Einsteinem, żeby stwierdzić, że dużo ludzi pociąga tak dużo socjal: https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...to-i-wies.read
Proszę, zamieszczam adres, choć dużo tego jest w google.

Zresztą sama stosujesz podobną argumentację w niektórych obszarach - zakładam, że wiesz których - i wówczas nie są one "idiotyczne", bo Ty masz tak?

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2020-06-03 o 12:48
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-03, 12:55   #252
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
a jeśli Ty popierasz PiS, to przedstaw jakieś sensowne argumenty, dlaczego Duda jest dobrym wyborem na prezydenta, a PiS na partię rządzącą, bo mnie nie interesuję jakieś słowne przepychanki, bo owszem - trudno mi uwierzyć, że inteligentny człowiek popierałby PiS po ostatnich numerach z TVP, Szumowskim, ale proszę - czekam na argumenty, chętnie poczytam.
Mój argument w sprawie prezydenta jest bardzo prosty. Wybory prezydenckie w Polsce są skrajnie upartyjnione, więc dla mnie prezydent ma przede wszystkim dobrze spełniać funkcje reprezentacyjne, co Duda robi absolutnie najlepiej w III RP. Prawidłowa polszczyzna, zero gaf (no może z tym podpisem u Trumpa średnio wyszło ale to w sumie nie do końca jego wpadka), naturalność, umie przemawiać, no i elegancka, przystojna żona. Reszta to dla mnie polityczne bicie piany.
A co do popierania PiS i inteligencji to ja mam takie samo zdanie tyle, że o wyborcach partii lewicowych, także luz.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 13:03   #253
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Mój argument w sprawie prezydenta jest bardzo prosty. Wybory prezydenckie w Polsce są skrajnie upartyjnione, więc dla mnie prezydent ma przede wszystkim dobrze spełniać funkcje reprezentacyjne, co Duda robi absolutnie najlepiej w III RP. Prawidłowa polszczyzna, zero gaf (no może z tym podpisem u Trumpa średnio wyszło ale to w sumie nie do końca jego wpadka), naturalność, umie przemawiać, no i elegancka, przystojna żona. Reszta to dla mnie polityczne bicie piany.
A co do popierania PiS i inteligencji to ja mam takie samo zdanie tyle, że o wyborcach partii lewicowych, także luz.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poszedłeś po linii najmniejszego oporu.
Zapytałam nie tylko o Dudę, ale o PiS; co sądzisz o wyborcach lewicy nie ma nic do rzeczy. Co ta partia dobrego zrobiła i jak oceniasz ich postępowanie w ostatnim półroczu - między innymi również aferę z Szumowskim i maskami czy TVP?
A i bez argumentów w rodzaju "Ale PO zrobiło to...", bo tak można rozmawiać z fanami PO plus jeśli ktoś wychodzi na mniejszego złodzieja poprzez kontrast, bo jeden ukradł lizaka, a drugi czekoladę, to nadal ten pierwszy jest złodziejem.

Nie lubię PiS'u nie dlatego że są partią prawicową i mają odmienne poglądy społeczne od moich. Nie wierzę, że ludzie są zadowoleni, że ktoś zabiera im 50 złotych, a później daje 5 i traktują to jako wielką pomoc - to jest dla mnie mała inteligencja.
Nie lubię PiS'u, bo to zwyczajni socjaliści i tyle, a ich poglądy mają dla mnie mało do rzeczy, więc nie wiem, co to za sztuczny podział lewica-prawica.
Do tego zupełnie marnują pieniądze podatników.

W Polsce nie ma zresztą żadnej sensownej partii lewicowej i żadnej sensownej prawicowej, więc tym bardziej to rozróżnienie jest idiotyczne.

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2020-06-03 o 13:18
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 13:07   #254
Sabrinasab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 345
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Mój argument w sprawie prezydenta jest bardzo prosty. Wybory prezydenckie w Polsce są skrajnie upartyjnione, więc dla mnie prezydent ma przede wszystkim dobrze spełniać funkcje reprezentacyjne, co Duda robi absolutnie najlepiej w III RP. Prawidłowa polszczyzna, zero gaf (no może z tym podpisem u Trumpa średnio wyszło ale to w sumie nie do końca jego wpadka), naturalność, umie przemawiać, no i elegancka, przystojna żona. Reszta to dla mnie polityczne bicie piany.
A co do popierania PiS i inteligencji to ja mam takie samo zdanie tyle, że o wyborcach partii lewicowych, także luz.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne, każdy ma swoje zdanie, ale dla mnie on w ogóle nie jest reprezentacyjny. W sumie mało mnie obchodzi, że byli gorsi, bo on dla mnie na tylu płaszczyznach robi z siebie pajaca.
Ja znam ludzi, którzy mówią, że będą na niego głosować (wśród nich nie ma żadnego przedsiębiorcy). Jak z nimi rozmawiałam to w sumie nikt go za bardzo nie lubi, ale że jest z PISu, to ma już głos.
Sabrinasab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 13:33   #255
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Poszedłeś po linii najmniejszego oporu.
Zapytałam nie tylko o Dudę, ale o PiS; co sądzisz o wyborcach lewicy nie ma nic do rzeczy. Co ta partia dobrego zrobiła i jak oceniasz ich postępowanie w ostatnim półroczu - między innymi również aferę z Szumowskim i maskami czy TVP?
A i bez argumentów w rodzaju "Ale PO zrobiło to...", bo tak można rozmawiać z fanami PO plus jeśli ktoś wychodzi na mniejszego złodzieja poprzez kontrast, bo jeden ukradł lizaka, a drugi czekoladę, to nadal ten pierwszy jest złodziejem.

Nie lubię PiS'u nie dlatego że są partią prawicową i mają odmienne poglądy społeczne od moich. Nie wierzę, że ludzie są zadowoleni, że ktoś zabiera im 50 złotych, a później daje 5 i traktują to jako wielką pomoc - to jest dla mnie mała inteligencja.
Nie lubię PiS'u, bo to zwyczajni socjaliści i tyle, a ich poglądy mają dla mnie mało do rzeczy, więc nie wiem, co to za sztuczny podział lewica-prawica.

W Polsce nie ma zresztą żadnej sensownej partii lewicowej i żadnej sensownej prawicowej, więc tym bardziej to rozróżnienie jest idiotyczne.
Dlaczego PiS? Głównie sprawy światopoglądowe bo wg mnie gospodarkę prowadzą podobnie mało udolnie jak poprzednicy. Inna sprawa, że jesteśmy gospodarczą kolonią Niemiec i mało co od nas w dużej skali zależy. Generalnie to mi jest najbliżej do Konfederacji ale w tej chwili, gdy realna jest opcja powrotu PO do władzy to już wolę PiS, bo Konfa ma za małe poparcie. Przynajmniej w jakimś stopniu chroni to nasz kraj przed tą tęczową, antydemokratyczną i antychrześcijańską falą jaka przetacza się w tej chwili przez Europę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 13:55   #256
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Zabawne, że mam w sumie zupelnie odwrotny dylemat, bo nie wierze żeby Trzaskowski był jakimś wybitnym prezydentem, ale chociaż razem z senatem jest gwarantem zatrzymania brunatnego pochodu przez kolejne szczeble władzy katolickich sekciarzy i opłacanych z Kremla fanatyków religijnych pozujących na wielkich moralistów. O byciu kolejna zaporą przed pisanymi na odwal i szybko uchwalanymi ustawami nie wspominając.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 14:07   #257
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
Zabawne, że mam w sumie zupelnie odwrotny dylemat, bo nie wierze żeby Trzaskowski był jakimś wybitnym prezydentem, ale chociaż razem z senatem jest gwarantem zatrzymania brunatnego pochodu przez kolejne szczeble władzy katolickich sekciarzy i opłacanych z Kremla fanatyków religijnych pozujących na wielkich moralistów. O byciu kolejna zaporą przed pisanymi na odwal i szybko uchwalanymi ustawami nie wspominając.
Mam identyczne podejście.
Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Dlaczego PiS? Głównie sprawy światopoglądowe bo wg mnie gospodarkę prowadzą podobnie mało udolnie jak poprzednicy. Inna sprawa, że jesteśmy gospodarczą kolonią Niemiec i mało co od nas w dużej skali zależy. Generalnie to mi jest najbliżej do Konfederacji ale w tej chwili, gdy realna jest opcja powrotu PO do władzy to już wolę PiS, bo Konfa ma za małe poparcie. Przynajmniej w jakimś stopniu chroni to nasz kraj przed tą tęczową, antydemokratyczną i antychrześcijańską falą jaka przetacza się w tej chwili przez Europę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aha, czyli np. ogromne podatki, przewalanie pieniędzy publicznych, robienie przekrętów, zabieranie prawa do wolności słowa są dla Ciebie uzasadnione, bo PiS nie pozwala, żeby Janek i Zenek wzięli ślub w kraju, w którym mieszkasz.
Aha, logiczne.
(przy okazji Europa nadal pozostaje dosyć chrześcijańska; demokratyczna - ubolewam nad tym - też).

Zawsze mnie to zastanawia. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że osoba homoseksualna będzie kierowała się światopoglądem i wybierze Biedronia np.; albo kobieta nie będzie głosować na partie konserwatywne. Ale dlaczego ludziom nie przeszkadza spadek jakości ich życia - czy nawet brak poprawy od wielu lat - i są w stanie oddać głos na daną partię tylko z powodu swojej nienawiści? Bo przeszkadza im, że jakiś gej - jak to - weźmie ślub w urzędzie, choć to w ogóle, wcale nie dotyczy ich codziennego życia ani funkcjonowania (no chyba że komuś płoną oczy, jak patrzy na dwóch homoseksualistów)?

Przy okazji od kiedy PO to partia lewicowa (bo zakładam, że tak ją nazywasz, skoro dla Ciebie argumentem za PiS'em jest światpogląd)? Przecież oni są konserwatywni społecznie i mają poglądy zbliżone do PiS'u . Naprawdę, tak mnie dziwi, jak ludzie nazywają PO lewicą...
Ludziom się powinno robić jakieś testy przed wyborami, bo po prostu nawet nie znają programu partii, na którą głosują/ nie głosują zazwyczaj.

Ja już pisałam w tym wątku; dla mnie Konfederacja byłaby ok, gdyby nie te narodowościowe treści, no światopoglądowo się z nimi nie zgadzam, ale mają sensowne pomysły na gospodarkę plus mimo konserwatyzmu nie marzą - albo udają, że nie - o inwigilacji wszystkich obywateli jak PiS. Niestety, za bardzo pajacują, no i ich światopogląd jest nie do przyjęcia.

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2020-06-03 o 14:08
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 15:22   #258
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Ja mam gdzieś społeczne poglądy danej partii. Glosuję portfelem. Gdybym miał płacić podatki w Polsce to największe szanse na niezmarnowany głos i na w miarę niskie podatki mam pod władzą PiSu. Gdyby realne szanse na wygraną miala Konfa, to bym głosował na Konfę.
Wybór prezydenta w Polsce jednak nic nie znaczy, to taka pocztówka. Ma ładnie wyglądać, nie być ciągle pijany jak Kwach i nie deptać krzeseł/foteli/stołów po których deptać nie wypada.
Żeby nie robił błędów ortograficznych. I żeby nie mówił publicznie, że homoseksualiści powinni w sejmie siedzieć za murem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Mam identyczne podejście.

Aha, czyli np. ogromne podatki, przewalanie pieniędzy publicznych, robienie przekrętów, zabieranie prawa do wolności słowa są dla Ciebie uzasadnione, bo PiS nie pozwala, żeby Janek i Zenek wzięli ślub w kraju, w którym mieszkasz.
Aha, logiczne.
(przy okazji Europa nadal pozostaje dosyć chrześcijańska; demokratyczna - ubolewam nad tym - też).

Zawsze mnie to zastanawia. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że osoba homoseksualna będzie kierowała się światopoglądem i wybierze Biedronia np.; albo kobieta nie będzie głosować na partie konserwatywne. Ale dlaczego ludziom nie przeszkadza spadek jakości ich życia - czy nawet brak poprawy od wielu lat - i są w stanie oddać głos na daną partię tylko z powodu swojej nienawiści? Bo przeszkadza im, że jakiś gej - jak to - weźmie ślub w urzędzie, choć to w ogóle, wcale nie dotyczy ich codziennego życia ani funkcjonowania (no chyba że komuś płoną oczy, jak patrzy na dwóch homoseksualistów)?

Przy okazji od kiedy PO to partia lewicowa (bo zakładam, że tak ją nazywasz, skoro dla Ciebie argumentem za PiS'em jest światpogląd)? Przecież oni są konserwatywni społecznie i mają poglądy zbliżone do PiS'u . Naprawdę, tak mnie dziwi, jak ludzie nazywają PO lewicą...
Ludziom się powinno robić jakieś testy przed wyborami, bo po prostu nawet nie znają programu partii, na którą głosują/ nie głosują zazwyczaj.

Ja już pisałam w tym wątku; dla mnie Konfederacja byłaby ok, gdyby nie te narodowościowe treści, no światopoglądowo się z nimi nie zgadzam, ale mają sensowne pomysły na gospodarkę plus mimo konserwatyzmu nie marzą - albo udają, że nie - o inwigilacji wszystkich obywateli jak PiS. Niestety, za bardzo pajacują, no i ich światopogląd jest nie do przyjęcia.
PO nie jest lewicowa? Przecież jak byłem ciężkim frajerem, to na nich zagłosowałem bo obiecywali 3 x podatek liniowy (chyba 15%). Wygrali i mi pokazali faka. Podnieśli podatki a obiecywali obniżyć. Nigdy w życiu na nich nie zagłosuje więcej. Otwartych lewaków jeszcze toleruje. Kłamliwych sku****ów nigdy. Potem nie mogłem bez obrzydzenia siebie oglądać w lustrze że dałem się wydymać.
Mój znajomy miał podobnie kiedy na nich zagłosowal, to mu ukradli odłożone środki na emeryturę. A to przecież oni wprowadzili i obiecywali że to środki bezpieczne i na emeryturę. On już nigdy na tych panow i panie nie zagłosuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 16:49   #259
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ja mam gdzieś społeczne poglądy danej partii. Glosuję portfelem. Gdybym miał płacić podatki w Polsce to największe szanse na niezmarnowany głos i na w miarę niskie podatki mam pod władzą PiSu. Gdyby realne szanse na wygraną miala Konfa, to bym głosował na Konfę.
Wybór prezydenta w Polsce jednak nic nie znaczy, to taka pocztówka. Ma ładnie wyglądać, nie być ciągle pijany jak Kwach i nie deptać krzeseł/foteli/stołów po których deptać nie wypada.
Żeby nie robił błędów ortograficznych. I żeby nie mówił publicznie, że homoseksualiści powinni w sejmie siedzieć za murem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

PO nie jest lewicowa? Przecież jak byłem ciężkim frajerem, to na nich zagłosowałem bo obiecywali 3 x podatek liniowy (chyba 15%). Wygrali i mi pokazali faka. Podnieśli podatki a obiecywali obniżyć. Nigdy w życiu na nich nie zagłosuje więcej. Otwartych lewaków jeszcze toleruje. Kłamliwych sku****ów nigdy. Potem nie mogłem bez obrzydzenia siebie oglądać w lustrze że dałem się wydymać.
Mój znajomy miał podobnie kiedy na nich zagłosowal, to mu ukradli odłożone środki na emeryturę. A to przecież oni wprowadzili i obiecywali że to środki bezpieczne i na emeryturę. On już nigdy na tych panow i panie nie zagłosuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No światopoglądowo, to przecież PO nigdy nie było partią lewicową. Ostatnio trochę odbili w lewo, ale nie powiedziałabym, że jakoś bardzo.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-03, 17:00   #260
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Aha, czyli np. ogromne podatki, przewalanie pieniędzy publicznych, robienie przekrętów, zabieranie prawa do wolności słowa są dla Ciebie uzasadnione, bo PiS nie pozwala, żeby Janek i Zenek wzięli ślub w kraju, w którym mieszkasz.
Aha, logiczne.
(przy okazji Europa nadal pozostaje dosyć chrześcijańska; demokratyczna - ubolewam nad tym - też).
No dla mnie jest to logiczne, że wolę partię, która robi przekręty i jest przynajmniej zgodna z moim światopoglądem, od takiej, która robi przekręty i jest mi z nią nie po drodze.
A co do Janka i Zenka to jeśli miałbym gwarancję, że zaraz za zgodą na ślub dla nich dalej nie pójdzie aborcja na życzenie do końca ciąży, etatowi latarnicy w szkołach i przedszkolach czy inne za☠☠☠iste lewicowe pomysły to sam bym się pod tym podpisał, bo mnie kompletnie nie obchodzi co ze sobą robią.



Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Przy okazji od kiedy PO to partia lewicowa (bo zakładam, że tak ją nazywasz, skoro dla Ciebie argumentem za PiS'em jest światpogląd)? Przecież oni są konserwatywni społecznie i mają poglądy zbliżone do PiS'u . Naprawdę, tak mnie dziwi, jak ludzie nazywają PO lewicą...
Ludziom się powinno robić jakieś testy przed wyborami, bo po prostu nawet nie znają programu partii, na którą głosują/ nie głosują zazwyczaj.
No PO to jest zajedwabiście konserwatywna...

https://www.dziennik.pl/artykuly/613...rezydenta.html

https://www.gdansk.pl/wiadomosci/mil...anska,a,146549

https://warszawa.wyborcza.pl/warszaw...arte-lgbt.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 17:15   #261
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
No dla mnie jest to logiczne, że wolę partię, która robi przekręty i jest przynajmniej zgodna z moim światopoglądem, od takiej, która robi przekręty i jest mi z nią nie po drodze.
A co do Janka i Zenka to jeśli miałbym gwarancję, że zaraz za zgodą na ślub dla nich dalej nie pójdzie aborcja na życzenie do końca ciąży, etatowi latarnicy w szkołach i przedszkolach czy inne zaâ˜â˜☠â˜â˜☠â˜â˜☠iste lewicowe pomysły to sam bym się pod tym podpisał, bo mnie kompletnie nie obchodzi co ze sobą robią.





No PO to jest zajedwabiście konserwatywna...

https://www.dziennik.pl/artykuly/613...rezydenta.html

https://www.gdansk.pl/wiadomosci/mil...anska,a,146549

https://warszawa.wyborcza.pl/warszaw...arte-lgbt.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm, serio? Głosy pojedynczych posłów?
A co Błońska mówiła o związkach homo?

PO milczało od lat na temat LGTB; teraz no w koalicji byli zmuszeni coś powiedzieć, ale oni chcieli związków partnerskich, a nie homo; po prostu zgadzają się na to, co muszą.
Byli też przeciwni eutanazji, liberalizacji prawa aborcyjnego itd., kładli nacisk na podstawowe wartości rodziny.

No i to jest duża słabość w ogóle tej partii; raz w prawo, raz w lewo.

A do końca ciąży to mało gdzie jest zgoda na terminację ciąży; sam pisałeś, że w Kanadzie.

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2020-06-03 o 17:16
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 17:27   #262
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Hmm, serio? Głosy pojedynczych posłów?
A co Błońska mówiła o związkach homo?

PO milczało od lat na temat LGTB; teraz no w koalicji byli zmuszeni coś powiedzieć, ale oni chcieli związków partnerskich, a nie homo; po prostu zgadzają się na to, co muszą.
Byli też przeciwni eutanazji, liberalizacji prawa aborcyjnego itd., kładli nacisk na podstawowe wartości rodziny.

No i to jest duża słabość w ogóle tej partii; raz w prawo, raz w lewo.

A do końca ciąży to mało gdzie jest zgoda na terminację ciąży; sam pisałeś, że w Kanadzie.
To nie są jacyśtam nołnejmowi posłowie tylko prezydenci największych polskich miast, z czego jeden jest prezydentem stolicy i zarazem kandydatem na prezydenta kraju z dużymi szansami na wygraną.
A to, że w PO są tak konserwatywni jak im akurat wiatr zawieje to się zgadzam.
Co do aborcji to był tylko skrajny przykład. Dla mnie jakakolwiek liberalizacja jest niedopuszczalna (ale zaostrzenie również).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 17:47   #263
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Mam identyczne podejście.

Aha, czyli np. ogromne podatki, przewalanie pieniędzy publicznych, robienie przekrętów, zabieranie prawa do wolności słowa są dla Ciebie uzasadnione, bo PiS nie pozwala, żeby Janek i Zenek wzięli ślub w kraju, w którym mieszkasz.
Aha, logiczne.
(przy okazji Europa nadal pozostaje dosyć chrześcijańska; demokratyczna - ubolewam nad tym - też).

Zawsze mnie to zastanawia. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że osoba homoseksualna będzie kierowała się światopoglądem i wybierze Biedronia np.; albo kobieta nie będzie głosować na partie konserwatywne. Ale dlaczego ludziom nie przeszkadza spadek jakości ich życia - czy nawet brak poprawy od wielu lat - i są w stanie oddać głos na daną partię tylko z powodu swojej nienawiści? Bo przeszkadza im, że jakiś gej - jak to - weźmie ślub w urzędzie, choć to w ogóle, wcale nie dotyczy ich codziennego życia ani funkcjonowania (no chyba że komuś płoną oczy, jak patrzy na dwóch homoseksualistów)?

Przy okazji od kiedy PO to partia lewicowa (bo zakładam, że tak ją nazywasz, skoro dla Ciebie argumentem za PiS'em jest światpogląd)? Przecież oni są konserwatywni społecznie i mają poglądy zbliżone do PiS'u . Naprawdę, tak mnie dziwi, jak ludzie nazywają PO lewicą...
Ludziom się powinno robić jakieś testy przed wyborami, bo po prostu nawet nie znają programu partii, na którą głosują/ nie głosują zazwyczaj.

Ja już pisałam w tym wątku; dla mnie Konfederacja byłaby ok, gdyby nie te narodowościowe treści, no światopoglądowo się z nimi nie zgadzam, ale mają sensowne pomysły na gospodarkę plus mimo konserwatyzmu nie marzą - albo udają, że nie - o inwigilacji wszystkich obywateli jak PiS. Niestety, za bardzo pajacują, no i ich światopogląd jest nie do przyjęcia.

Przecież PO coraz bardziej skręca w lewo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 17:51   #264
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87903803]Przecież PO coraz bardziej skręca w lewo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]I już nie pamięta że PO pierwsza chciała 500+ na pierwsze dziecko także

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 17:54   #265
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
I już nie pamięta że PO pierwsza chciała 500+ na pierwsze dziecko także

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

M. in. o to mi chodziło.
Już mniejsza z tym, że to było zagranie typowo PRowe. Ale sam fakt.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 17:58   #266
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87903803]Przecież PO coraz bardziej skręca w lewo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Napisałam, że teraz trochę poszli w lewo przez koalicję, ale no wcale niecałkowicie. Na co oni się zgodzili? Na związki partnerskie plus czcionką 7 "no i homo". Wyznają wartości rodzinne.
Niezła lewica.
Na zachodzie zostaliby uznani za prawicę.
Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
To nie są jacyśtam nołnejmowi posłowie tylko prezydenci największych polskich miast, z czego jeden jest prezydentem stolicy i zarazem kandydatem na prezydenta kraju z dużymi szansami na wygraną.
A to, że w PO są tak konserwatywni jak im akurat wiatr zawieje to się zgadzam.
Co do aborcji to był tylko skrajny przykład. Dla mnie jakakolwiek liberalizacja jest niedopuszczalna (ale zaostrzenie również).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pojedynczy posłowie - czy są ważni, czy nie - mogą przecież mieć inną opinie niż całe ugrupowanie. Nawet na wikipedii, która jest ogólnie wiadomo jakim źródłem informacji, ale jest tam zamieszczony cały program PO. Radzę też poczytać, jak sprytnie omijali temat LGTB, łącznie z Kidawą.
No chyba że to Jarkoland. Wtedy wszyscy - łącznie z prezydentem - mają jedną opinię na temat wszystkiego. Nawet piwa z sokiem.

Co do aborcji, bez obaw - czy związków homo. Wiewiórki na drzewach strzyżą uszami i nasłuchują, czy przypadkowo nikt nie chce zabić 2-tygodniowego płodu... Przepraszam, dziecka. A Polska jest najbardziej homofobicznym krajem w Europie - no ale na szczęście za homoseksualizm dostaje się u nas tylko w ryj na ulicy, nikt nie skazuje na karę śmierci.
Choć patrząc na głosowanie w europarlamencie, nigdy nie wiadomo.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 18:04   #267
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Napisałam, że teraz trochę poszli w lewo przez koalicję, ale no wcale niecałkowicie. Na co oni się zgodzili? Na związki partnerskie plus czcionką 7 "no i homo". Wyznają wartości rodzinne.
Niezła lewica.
Na zachodzie zostaliby uznani za prawicę.


Pojedynczy posłowie - czy są ważni, czy nie - mogą przecież mieć inną opinie niż całe ugrupowanie. Nawet na wikipedii, która jest ogólnie wiadomo jakim źródłem informacji, ale jest tam zamieszczony cały program PO. Radzę też poczytać, jak sprytnie omijali temat LGTB, łącznie z Kidawą.
No chyba że to Jarkoland. Wtedy wszyscy - łącznie z prezydentem - mają jedną opinię na temat wszystkiego. Nawet piwa z sokiem.

Co do aborcji, bez obaw - czy związków homo. Wiewiórki na drzewach strzyżą uszami i nasłuchują, czy przypadkowo nikt nie chce zabić 2-tygodniowego płodu... Przepraszam, dziecka. A Polska jest najbardziej homofobicznym krajem w Europie - no ale na szczęście za homoseksualizm dostaje się u nas tylko w ryj na ulicy, nikt nie skazuje na karę śmierci.
Choć patrząc na głosowanie w europarlamencie, nigdy nie wiadomo.
Tzn od kogo się dostaje w ryj?
Stoją wyznaczone odgórnie osoby?
Czy dostanie w ryj za bycie homoseksualistą jest gorsze niż dostanie w ryj za bycie za Polonią będąc na ulicy Łazienkowskiej? Bo szczerze powiem że dużo częściej dostaje się w ryj na ulicy za to że ktoś jest w "niewlasciwym" szaliku.

I jakoś szat nie drzesz, a to jest dużo bardziej nagminne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 18:11   #268
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Napisałam, że teraz trochę poszli w lewo przez koalicję, ale no wcale niecałkowicie. Na co oni się zgodzili? Na związki partnerskie plus czcionką 7 "no i homo". Wyznają wartości rodzinne.
Niezła lewica.
Na zachodzie zostaliby uznani za prawicę.


Pojedynczy posłowie - czy są ważni, czy nie - mogą przecież mieć inną opinie niż całe ugrupowanie. Nawet na wikipedii, która jest ogólnie wiadomo jakim źródłem informacji, ale jest tam zamieszczony cały program PO. Radzę też poczytać, jak sprytnie omijali temat LGTB, łącznie z Kidawą.
No chyba że to Jarkoland. Wtedy wszyscy - łącznie z prezydentem - mają jedną opinię na temat wszystkiego. Nawet piwa z sokiem.

Co do aborcji, bez obaw - czy związków homo. Wiewiórki na drzewach strzyżą uszami i nasłuchują, czy przypadkowo nikt nie chce zabić 2-tygodniowego płodu... Przepraszam, dziecka. A Polska jest najbardziej homofobicznym krajem w Europie - no ale na szczęście za homoseksualizm dostaje się u nas tylko w ryj na ulicy, nikt nie skazuje na karę śmierci.
Choć patrząc na głosowanie w europarlamencie, nigdy nie wiadomo.

Nie napisałam, że lewica, tylko że skręca w lewo.
Byli za kasą na pierwsze dziecko, oboje kandydatów na prezydenta jest za jakimś usankcjonowaniem związków osób homo, są proeuropejscy, byli za przyjęciem imigrantów, przeciw zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, to takie pierwsze z głowy.


Skąd wniosek, że Polska jest najbardziej homofobicznym krajem w Europie?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 18:14   #269
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87903842]Nie napisałam, że lewica, tylko że skręca w lewo.
Byli za kasą na pierwsze dziecko, oboje kandydatów na prezydenta jest za jakimś usankcjonowaniem związków osób homo, są proeuropejscy, byli za przyjęciem imigrantów, przeciw zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, to takie pierwsze z głowy.


Skąd wniosek, że Polska jest najbardziej homofobicznym krajem w Europie?[/QUOTE]Bo tak napisał w GW Wojtek Orliński :x

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 18:20   #270
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Bo tak napisał w GW Wojtek Orliński :x

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



A on to wziął z bańki pewnie?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-23 13:37:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.