Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-17, 07:43   #121
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
no wiec tak myslalam myslalam i w koncu wymyslilam nie wiem czy zgodnie z zaleceniami ale mysle ze bedzie ok.
a wiec tak - zamowilam sobie emulsje avene SPF 50+ - L_V pisalas ze jest dobra a ponadto wyczytalam ze nie zawiera alkoholu. do tego zamowila clean-ac Avene ten lagodzacy podraznienia, swierdzilam ze to dla mnie w tym momencie najwazniejsze, zeby ta moja skora sie troche uspokoila. zamowilam tez diacneal bo byla promocja - poczeka sobie zreszta ja wyjezdzam a w uk nie widzialam do.
i tyle myslicie ze dobry zestaw ? bede informowala jak mi idzie
poki co mam takie ampulki z wiesiolka gal - i sobie je nakladam na noc, troche mi pomagaja.
a do vichy to juz sie naprawde zrazilam - nie pierwszy raz. wydalam kase na ten normaderm - wiem glupia jestem ale sie nacielam bo mowili ze to wlasnie dla osob takich jak ja . nie mowiac ze kupilam ten vichy nowa skora to mnie walnelo po kieszenie. a jedyne co uzyskalam to wygladzenie - usunal mi martwe komorki. ech nie kupuje juz od nich nic. no chyba ze ten plyn micelarny
Dobrze wymyśłiłaś, tylko ni uzywaj jesczze treaz Diaccnealu - to kws i retinoidy w jednym i potrafi to poszczypać. CleanAC tez na noc tylko - i uwaga, tochę się lepi.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 07:45   #122
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

no wlasnie tak myslalam - na noc a na dzien filtr
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 08:10   #123
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

L_V a znasz moze kremy Ceralan (apteczny) i Ratunek dla skory (Eris)?? pytalam o nie ale nikt nie odpowiedzial znalazlam je w domu i nie wiem czy by sie nadaly?? I co z tym irysem z Weledy?? godny polecenia przy naszej cerze??

ojj juz i tak tu wiele porad dostalam od Was dziewczynki!! wielkie dzieki!!
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 08:55   #124
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez *nulka* Pokaż wiadomość
L_V a znasz moze kremy Ceralan (apteczny) i Ratunek dla skory (Eris)?? pytalam o nie ale nikt nie odpowiedzial znalazlam je w domu i nie wiem czy by sie nadaly?? I co z tym irysem z Weledy?? godny polecenia przy naszej cerze??

ojj juz i tak tu wiele porad dostalam od Was dziewczynki!! wielkie dzieki!!
Znam ratunek dla skóry Erisu - używam go na podrażnienia po depilacji. Nie stosowałam na buzię, bo nie maiłam takiej potrzeby. Krem jest OK, możesz spróbować - nie wiem jaki da stopień nawilżenia na odwodnionej skórze, ale się nie dowiemy jak nie spróbujesz. Nie znam Ceralanu. Weleda - bardzo dobra, świetnie nawilża.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 09:03   #125
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez *nulka* Pokaż wiadomość
L_V a znasz moze kremy Ceralan (apteczny) i Ratunek dla skory (Eris)?? pytalam o nie ale nikt nie odpowiedzial znalazlam je w domu i nie wiem czy by sie nadaly?? I co z tym irysem z Weledy?? godny polecenia przy naszej cerze??

ojj juz i tak tu wiele porad dostalam od Was dziewczynki!! wielkie dzieki!!
nulka a ktory konkretnie z irysem ? bo jest na dzien, na noc i krem nawilzajacy ktory ty stosujesz ?
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 14:15   #126
ullinek
Raczkowanie
 
Avatar ullinek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

dziękuje L_V . Chyba czas gromadzic pieniązki
ullinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 21:11   #127
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
nulka a ktory konkretnie z irysem ? bo jest na dzien, na noc i krem nawilzajacy ktory ty stosujesz ?

no wlasnie jeszcze zadnego hihih zastanawiam sie nad zakupem myslalam o tym na noc a Ty co bys zaproponowala Dominikinha??
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-17, 21:18   #128
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

ja bym chyba kupila ten nawilzajacy - bo ten na dzien pisze ze jest gesty
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 22:42   #129
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Nie będę zakładać nowego wątku, bo mam podobne problemy.

Mam cerę tłustą(przynajmniej kiedyś tak było). Moja skóra jest po pół rocznej kuracji kwasami(głównie Skinoren + antybiotyk). Już od ponad miesiąca nie używam kwasów, a cera nadal nie wróciła do normy.
Rano mam problem z nałożeniem podkładu, bo cera się łuszczy(najbardziej nos, czoło), a gdy kładę krem to te skórki i tak są widoczne. Natomiast po jakiejś 1/2 h twarz zaczyna się świecić.

Napiszę, jak dbam o cerę i może powiecie mi, co robię nie tak:

rano: myję twarz przegotowaną wodą, osuszam papierowym ręcznikiem, na to krem Iwostin Purritin nawilżający i podkład Antybakteryjny Soraya, puder w kamieniu Sephora

wieczorem:demakijaż, myję twarz żelem Iwostin Purritin, na to znowu krem Iwostin, punktowo Metronidazol

1/2 w tyg maseczka glinka/oczyszczająca Dax Cosmetics, peeling antybakteryjny z arbuzem

Proszę o wszelkie wskazówki, bo niestety znalezienie dobrego dermatologa graniczy z cudem.

wiesz gdy tak czytalam twoja wypowiedz to zaczelam sie zastanawia czy ty nie chodisz do tej pani dermatolog co ja. Ale dopiero zobaczyłam ze jestes z wroclawia a ja z zahcodniopom, tez mam myc twarz przegotowana woda i smarowac metronizadolem

to tak OT
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 13:56   #130
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

olka_222 - zbieg okoliczności
Co do dermatologów to nie wiem czy jeszcze raz pójdę, no chyba tylko po receptę na kwasy. Każdy dermatolog u którego ja byłam nie był kompetentny. Prawde mówiąc wolę sama dbać o moją skórę, bo boję się tych ich pomysłów np lato, 30 stopni, pani dermatolog zapisuje mi skinoren + differin na noc, ja pytam czy mogę się opalać - ona oczywiście, że tak - ja pytam o filtry - ona że po co, teraz wiem jaką szkodę mogła mi wyrządzić, wtedy jeszcze nic nie wiedziałam o filtrach, ale rozsądek mi podpowiedział, że kwas to coś ostrego, więc trzeba chronić skórę przed dodatkowymi wrażeniami, więc słońca unikałam

Z tego względu wszystkim oświecającym i pomagającym.

Pozdrawiam.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 10:33   #131
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

dziewczyny czy zmieniłyście pielęgancję swojej skóry wg zaleceń LV lub innych wizażanek??

czy zauważyłyście jakąś poprawę w przesuszeniu skóry?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-19, 11:09   #132
Monola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 35
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Witam
Stosowałam zel matująco -oczyszczający do cery mieszanej Z seri Lirene (Dr.Eris), tonik i krem normalizująco-odzywczy rowniez z tej seri.Ale po przeczytaniu tego postu przestalam uzywac tych kosmetykow i powrocilam do emulsji Cetaphil i probuje Thermal fix.Musze powiedzec ze widze poprawe z czego bardzo sie ciesze,poniewaz balam sie zastosowac kremu z Vichy- kiedys stosowalam cala serie Normaderm i nie skaczylo sie to dobrze dla mojej buzi.Oprocz 2 l wody dziennie, łykam jeszcze Capivit HydroControl.Probowałam we wszystkich aptekach w moim miescie dopasc probki LPR ale bez rezultatu,a boje sie kupic tak od razu ich produkty.
Monola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 12:02   #133
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy zmieniłyście pielęgancję swojej skóry wg zaleceń LV lub innych wizażanek??

czy zauważyłyście jakąś poprawę w przesuszeniu skóry?
ja zmienilam ale powiem ci co mi to dalo jak dostane paczke z apteki wczoraj ja wyslali - tu ida porady L_V
zaczelam tez stosowac maseczke aspirynowa, za wczesnie zeby cos powiedziec - poki co mam wielkiego bolacego pryszcza heh a dawno ich juz nie bylo. ale trudno powiedziec co go przywleklo.
generalnie to zaczynam od nowa brac pigulki anty - jak ich nie biore to mnie wysypuje, najgorzej ze plecy mialam juz spoko ( jako nastolatka mialam z nimi problemy) a teraz znowu sie babrza
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 12:16   #134
arwenasz
Raczkowanie
 
Avatar arwenasz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 80
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Ja odkąd zaczęłam czytać wizaż, to jest już od ponad pół roku - radykalnie zmieniłam pielęgnację. Zawsze miałam potwornie tłustą, trądzikową cerę, mimo "dziestu" lat. Zawsze używałam kosmetyków wysuszających, matujących, teraz na mojej półce nie ma ani jednego. Tylko filtry, prosty krem nawilżający, w zimę często kwasy i retinoidy, taraz Effaclar dla podtrzymania efektów. I nigdy (odkąd byłam nastolatką ) nie miałam tak ładnej cery jak teraz. Już nie używam podkładów. Dałam sobie rade nawet z pryszczatymi pleckami - co dzień, czasem co drugi smaruje samorobionym tonikiem BHA. Efekty rewelacja. Tak więc warto.
arwenasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 13:02   #135
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Podłączę się do Was, ponieważ moja cera pozostawiona sama sobie wyglada dokładnie tak, jak w poście Nulki. Dodatkowo jest płytko unaczyniona no i zaczynają się pierwsze zmarszczki. Zdarzały mi się okresowo zaczerwienione, łuszczące się placki na policzkach
Trochę z własnego doświadczenia a trochę dzięki informacjom z wizażu (dziewczyny, dzięki!) zmodyfikowałam pielęgnację i udało mi się wyjść niemal całkowicie z nadmiernego błyszczenia, łuszczenia, wyprysków itp.

Używam obecnie sporej ilości kosmetyków zamiennie w zależności od potrzeb. W zupełności mi to odpowiada, jestem całkowicie zadowolona - jeśli mogę komuś pomóc oto moja lista:

1. Oczyszczanie unikam alkoholu i SLS :
Żel do cery szczególnie wrażliwej Eris (niestety już wycofany )
Vichy purete thermale 3 w 1 - spłukuję zazwyczaj wodą
Kawior i trufle - micel (tani i bardzo dobry)
Wszelkie toniki Ziali bezalkoholowe
Czasem do kazdego z powyższych dodaję kilka kropel oliwki hipp.

2.Nawilżanie
Na dzień pod filtr SVR 50 (niestety, wysuszający) Xerialine SVR mleczko do ciała, które dodatkowo wchłania się do całkowitego matu!
wkrótce zamierzam dołączyć coś z wit.C
Na noc zamiennie:
Weleda Irysowa nocna - dla mnie genialna
Weleda dziecinna rumiankowa
Olejek Dr.Hauschka (rewelacyjnie reguluje wydzielanie sebum)
Olej z ogórecznika, migdałowy i pestek moreli
Woda termalna

Awaryjnie na noc:
Ictamo Vitella - na wypryski i zaczerwienienia
Weleda dziecinna z cynkiem lub sudocrem głównie na wypryski
Effaclar K -pięknie redukuje zaskórniki
Diroseal - naczynka
Lysanel Active - drobne wypryski tylko w miejscach beznaczynkowych

Prze chwilę miałam krem Calma Ziai biolipidowy ale uczulił mnie straszliwie, do tej pory nie doszłam, dlaczego. Z Weledy irysowej nocnej jestem bardzo zadowolona, świetnie nawilża i koi; ma przyjemną, gęstą konsystencję. Unikam wszystkiego co w nazwie matuje, reguluje, usuwa itd. Nie używam żadnych peelingów (naczynka).
W ciągu dnia nie błyszczę już jak kiedyś, policzki nie są dramatycznie ściągnięte, wreszcie pudry i róże rozprowadzają się gładko i nie podkreślają przesuszonych skórek. Marzy mi się dobrze nawilżający filtr ale obawiam się łączenia go z pudrami, destabilizacji. Ech...

Spory problem mam wciąż z piciem duzych ilości wody - zwyczajnie nie lubię... Walczę z tym intensywnie bo po wypiciu szklanki wody czuję się strasznie pełna, ociężała no i irytuje mnie konieczność częstego biegania do toalety. Jak Wy sobie z tym radzicie?
Pozdrawiam
__________________


Edytowane przez majade
Czas edycji: 2007-04-19 o 22:38 Powód: litrówka
majade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 13:14   #136
basia1981
Raczkowanie
 
Avatar basia1981
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 95
GG do basia1981
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Dużo wiadomości wyłuskałam z tego wątku i chciałabym jak najwięcej wykorzysać do swojej cery. Ale w moim przypadku oprócz suchych skórek (które wyglądają wręcz jak liszaje) i pryszczy, mam na twarzy popękane naczynka, a nawet widoczne takie grubsze żyłki oraz olbrzymie pory.
Nie stosowałam kwasów, nie używam antybakteryjnych i matujących kosmetyków. Wydawało mi się, że delikatny kremowy żel do twarzty (nie pamiętam firmy) oraz krem nawilżający (nivea visage, później garnier cera sucha i wrażliwa) będą ok. Jednak coś te kremy wyglądają mi na za mało nawilżające. Te skórki suche u mnie pojawiły się nawet na szyji i wyglądam trochę jak by ktoś porobił mi mnóstwo malinek na twarzy. A może jakiś grzybek mnie zaatakował?
Czy możeci polecić mi kremik mocno nawilżający, ale z niższej półki, gdyż w tej chwili z finansami u mnie krucho.
Z góry bardzo dziękuję!
basia1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 13:20   #137
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Rady powoli wcielam w życie.
1) Przestałam używać kremu na noc Iwostinu(zawiera kwasy) i już jest lepiej.
2)Poluję na filtr, na razie stosuję próbki emulsji Avene 50+(bo tylko te udało mi się dostać w aptece). Uczucia mam po nim mieszane, bo trochę bieli, podkreśla na biało suche skórki, ale też nawilża. Wchłania się natychmiastowo, nie świeci się wogóle i dla mnie nie jest wcale tłusty. To dziwne, używam go od tygodnia, a cera wygląda lepiej. Takie różowe plamy po pryszczach, które nie chciały się goić, trochę zbladły. Jednak najchętniej kupiłabym filtr tonujący, ale nie wiem który, waham się między SVR 50, Avene i Biodermą...Może ktoś doradzi?
3)Do mycia twarzy kupiłam płyn Sensibio Biodermy, jest on trochę niewydajny, ale rzeczywiście nie ma po nim efektu ciągnięcia. Chyba będę myła twarz na zmianę 1 dzień Bioderma, 2 Iwostin Puritin. A, rano nie myję twarzy wodą, ale albo Biodermą, albo przecieram tonikiem.
4)Odłożyłam podkład antybakteryjny Sorayi. Wogóle nie używam podkładu na całą twarz, tylko Dermablend w tubce miejscowo, a na to puder w kompakcie Sephory.
5)Krem - tu mam największy problem, bo znalezienie czegoś nawilżającego i nie powodującego pryszczy to chyba cud. Mam próbki Vichy Thermal Fix, używam od 2 dni, niby fajny, tylko wczoraj wyszedł mi taki ropny pryszcz. Teraz nie wiem czy to filtr Avenki czy Vichy? Chyba będę szukać dalej. Czytałam pochlebne opinie o Cicalfate Avene, ale próbek nie ma, a nie chcę wydać pieniędzy na coś, co może okazać się nieskuteczne.

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i czekam na Wasze relacje.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 22:01   #138
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

to teraz moja relacja

1)do ok. tygodnia myje twarz woda tylko raz dziennie, wieczorem, zelem nawilzajacym Lirene; rano przemywam buzke tylko nawilzajacym tonikiem
2)przestalam uzywac produktow matujacych i antybakteryjnych
3)uzywam kremow mocno nawilzajacych
4)testuje rozne filtry zeby znalezc cos dla siebie (na razie super wypada Avene 50)

za jakis tydz, zgodnie z radami, rozpoczne kuracje kwasami, mam Diacneal Avene.

i po tym tyg juz zauwazylam poprawe: skora po umyciu nie jest taka sciagnieta jak wczesniej, pryszczykow jakby troszke mniej, suchych skorek brak niestety moja buzia nadal bardzo sie blyszczy i musze ja opruszac pudrem sypkim zeby wygladac do ludzi ale to dopiero pierwszy tydzien wiec nie wymagam cudow! na razie jestem zadowolona, widze poprawe i czekam na wiecej

widze ze warto bylo zmienic nawyki

dziekuje Wizazanki!!!
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 22:09   #139
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Jednak najchętniej kupiłabym filtr tonujący, ale nie wiem który, waham się między SVR 50, Avene i Biodermą...Może ktoś doradzi?
podpinam sie pod pytanie

tez najbardziej podobaja mi sie filtry tonujace, tzn. na razie SVR 50 bo tylko ten wyprobowalam co o nich sadzicie dziewczyny?? ktory polecilybyscie dla ciemniejszej karnacji (nie jestem moze mulatka ale mam lekko sniada karnacje) bo podobno wszystkie sa dosyc jasne i wystepuja tylko w jednym odcieniu?
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-19, 22:12   #140
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

ale sie ciesze,ze znalazlam ten watek, mam dokladnie ten sam problem jejuu nareszcie sie dowiem co powinnam robic, teraz nie mam czasu ale jak bede miec chwileczke wszystko przestudiuje.aaale sie ciesze
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 22:12   #141
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

nulka bedziesz teraz diacneal stosowac? L_V pisala ze lepiej nie. nie boisz sie przebarwien? ja bym chciala zaczac cos stosowac ale chyba jednak poczekam do jesieni
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 22:19   #142
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

hehe odnalazlam diacneal w domu i jest wazny tylko do sierpnia'07 wiec chyba niedlugo go rozpoczne bo szkoda zeby sie zmarnowal!!

L_V poradzila zebym zaczela kwasy po 2 tyg intensywnego nawilzania, czyli zostal tydz przy dobrym filtrze nie bedzie chyba zadnych przebarwien!
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 22:20   #143
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

daj znac jak bedzie to ja tez zaczne
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 22:29   #144
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez basia1981 Pokaż wiadomość
Dużo wiadomości wyłuskałam z tego wątku i chciałabym jak najwięcej wykorzysać do swojej cery. Ale w moim przypadku oprócz suchych skórek (które wyglądają wręcz jak liszaje) i pryszczy, mam na twarzy popękane naczynka, a nawet widoczne takie grubsze żyłki oraz olbrzymie pory.
Nie stosowałam kwasów, nie używam antybakteryjnych i matujących kosmetyków. Wydawało mi się, że delikatny kremowy żel do twarzty (nie pamiętam firmy) oraz krem nawilżający (nivea visage, później garnier cera sucha i wrażliwa) będą ok. Jednak coś te kremy wyglądają mi na za mało nawilżające. Te skórki suche u mnie pojawiły się nawet na szyji i wyglądam trochę jak by ktoś porobił mi mnóstwo malinek na twarzy. A może jakiś grzybek mnie zaatakował?
Czy możeci polecić mi kremik mocno nawilżający, ale z niższej półki, gdyż w tej chwili z finansami u mnie krucho.
Z góry bardzo dziękuję!
Basia, skorzystaj z pielęgnacji Majade, która ma także cerę naczynkową. Majade, tak na marginesie - świetnie to sobie ułożyłaś

Mocno nawilżający krem dla naczynkowców z niższej półki? Polski Dax Cosmetics, Perfecta, krem obkurczajacy naczynka krwionośne. Analizowałam go tu: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=726

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Rady powoli wcielam w życie.
1) Przestałam używać kremu na noc Iwostinu(zawiera kwasy) i już jest lepiej.
2)Poluję na filtr, na razie stosuję próbki emulsji Avene 50+(bo tylko te udało mi się dostać w aptece). Uczucia mam po nim mieszane, bo trochę bieli, podkreśla na biało suche skórki, ale też nawilża. Wchłania się natychmiastowo, nie świeci się wogóle i dla mnie nie jest wcale tłusty. To dziwne, używam go od tygodnia, a cera wygląda lepiej. Takie różowe plamy po pryszczach, które nie chciały się goić, trochę zbladły. Jednak najchętniej kupiłabym filtr tonujący, ale nie wiem który, waham się między SVR 50, Avene i Biodermą...Może ktoś doradzi?


Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i czekam na Wasze relacje.
[quote=*nulka*;4174483]

Avenka ma właściwosci kojące dzieki sporej ilosci wody temalnej. tez zauważylam na sobie ten efekt. Poza tym, mam jakby wrazenie, ze przyspiesza gojenie ewentualnych niespodzianek.

Z filtrami tonujacymi mam problem. Jestem strasznym bledziochem i wszystkie tonujace sa dla mnie za ciemne. najblizsza ideałowi jest avenka - dobra na srodek lata, kiedy ludzie sa z reguły brązowsi. Poki co, smaruje sie raz w tyg samoopalaczem i nie wyglądam tak blado, nawet z filtrem na twarzy

Cytat:
Napisane przez *nulka* Pokaż wiadomość
to teraz moja relacja

niestety moja buzia nadal bardzo sie blyszczy i musze ja opruszac pudrem sypkim zeby wygladac do ludzi ale to dopiero pierwszy tydzien wiec nie wymagam cudow! na razie jestem zadowolona, widze poprawe i czekam na wiecej

widze ze warto bylo zmienic nawyki

dziekuje Wizazanki!!!
Błyszczenie oznacza, ze skóra nie odzyskałą jesczze rónowagi i wciąz brakuje jej wilgoci. Takze, produkty z kwasami mogą powodowac wzmozone przetłuszczanie - w ten sposób oczyszczja sie pory. Ja sie zawsze błyszcze po nocy z Diacnealem, jak latarnia, a juz jestem "zaprawiona w boju"

Cytat:
Napisane przez milk Pokaż wiadomość
ale sie ciesze,ze znalazlam ten watek, mam dokladnie ten sam problem jejuu nareszcie sie dowiem co powinnam robic, teraz nie mam czasu ale jak bede miec chwileczke wszystko przestudiuje.aaale sie ciesze
Witaj! Przeczytaj wątek i gdyby coś było niezrozumiałę, niejasne - pytaj śmiało!

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
nulka bedziesz teraz diacneal stosowac? L_V pisala ze lepiej nie. nie boisz sie przebarwien? ja bym chciala zaczac cos stosowac ale chyba jednak poczekam do jesieni
Chodziło mi takze o fakt, ze Nulka skarżyła sie na odwodnioną cerę. A Diacneal moze to przesuszenie jeszcze nasilić - dlatego doradzałąm wstrzymanie sie z kuracją diacnealem [jeszcze].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 22:36   #145
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

to ja krótko opisze swój problem,wczesnie cera mi sie posypała, nie było to jakieś masakrycznie spektakularne pandemonium trądzikowe(ach jak ladnie napisalam) ale zaskórniki,krostki i przetluszczanie okrrropne, no to zaczęło sie wysuszanie.jak mialam może 14 lat kosmetyczka mi powiedziała,ze nie mam warstwy lipidowej ale na tym sie moja wiedza wtedy skonczyła. ok. rok temu przestala mi sie tak mocno przetluszczac cera, nie jest idealnie ale w porównaniu z kiedyś to mi zupelnie nie przeszkadza.juz jej tak nie wysuszam to pomaga.jakis czas temu mialam takie napady alergii i suchych plam(przed makijazem musze pencetka zrywac najbardziej widoczna skóre:/),że wybrałam sie do dermatologów. jeden mowil,że atopowe zapalenie i dał mi sterydowe maści,inny że chyba łojotokowe, nie pamietam, i tych maści zakazał...ogólnie nadal nic nie wiem. najbardziej przeszkadzaja mi zaskorniki o ile to zaskórniki a nie jakas odmiana alergii.
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 22:41   #146
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość



Chodziło mi takze o fakt, ze Nulka skarżyła sie na odwodnioną cerę. A Diacneal moze to przesuszenie jeszcze nasilić - dlatego doradzałąm wstrzymanie sie z kuracją diacnealem [jeszcze].

tak tak, potwierdzam dlatego jeszcze czekam az moja skora sie unormuje
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 23:02   #147
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Cytat:
Napisane przez basia1981 Pokaż wiadomość
Czy możeci polecić mi kremik mocno nawilżający, ale z niższej półki, gdyż w tej chwili z finansami u mnie krucho.
Z góry bardzo dziękuję!
Basiu a może któraś Calma Ziai?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12400
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12131
Co prawda po biolipidowej skóra płonęła mi żywym ogniem ale siostrze spisuje sie świetnie i z tego co wiem dziewczyny go chwalą
Cytat:
Napisane przez *nulka* Pokaż wiadomość
podpinam sie pod pytanie

tez najbardziej podobaja mi sie filtry tonujace, tzn. na razie SVR 50 bo tylko ten wyprobowalam co o nich sadzicie dziewczyny?? ktory polecilybyscie dla ciemniejszej karnacji (nie jestem moze mulatka ale mam lekko sniada karnacje) bo podobno wszystkie sa dosyc jasne i wystepuja tylko w jednym odcieniu?
Z SVR 50 dziwna sprawa. Przy nakładaniu pobiela mocno i wygląda jak maska. Chwilę później zaczyna dostosowywać się do karnacji. Dla mnie (jasna cera) po nałożeniu jest za jasny a potem nieco za ciemny...

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Majade, tak na marginesie - świetnie to sobie ułożyłaś

Dziękuję, zanim do tego doszłam wiele wieczorów spędziłam na czytaniu Was, więc to nie moja zasługa a Twojej i dziewczyn wiedzy Sama wpadłam tylko na Diroseal, Weledy i Sls-y (intuicyjnie kupowałam powtórnie tylko żele nie wysuszające nadmiernie i łagodne - potem się okazało, że bez slsów własnie)
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 11:45   #148
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

Milk - ty pensetą skórki zrywasz. Ojoj, chyba powinnaś nawilżać buzię, jakimiś prostymi nawilżaczami, które nie stanowią zagrożenia dla Twojej skóry atopowej/łojotokowej oraz używać delikatnych środków myjących. To są rady, które już zostały powidziane przez L_V.
Tak na marginesie to z tymi dermatologami prawdziwe utrapienie, jeden mówi to, drugi co innego... Może popytaj się znajomych albo na forum o dobrego dermatologa w twoim regionie.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 12:33   #149
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

no kupilam dzisiaj filtr - Bioderma 50, tonujacy (promocja w Superpharmie - 45zl!!) Pani w sklepie powiedziala ze nie bede sie po nim blyszczec i ze kolor nada sie do mojej karnacji (lekko sniada) zobaczymy!dam znac

ale mam jeszcze pytanko: jak na razie uzywam do nawilzania tego Ceralanu ktory odnalazlam w domu. uzywam go od tygodnia i w tym czasie pojawily mi sie jakies 3-4 brzydkie pryszcze - czy to znaczy ze ten krem mnie zapycha?? czy po prostu taka skora (bywalo ze wyskakiwalo mi ich duzo wiecej wiec 3 to nie tragedia jednak chcialabym zeby nie bylo ich wcale!!) jak poznac ze krem zapycha?? po ilu dniach i jakie sa tego oznaki??

a oto sklad tego Ceralanu, bo nikt go nie zna firma to Orion Pharma z Finlandii:

Aqua, Parafinum Liquidum, Sorbitan Stearte, Stearyl Alcohol, Polyacrylamide, Cetyl Alkohol, Phenoxyethanol, C 13-14 Isoparaffin, Milk Lipids, Laureth-7, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Ceramide 3, Propylparaben, Isobutylparaben

chyba dosyc duzo tu alkoholu, z tego co sie zorientowalam. To dobrze dla mojej cery czy nie bardzo??

czy cos moze mnie tu zapychac??

czy zmienic ten krem na inny (planuje Welede irysowa, ale myslalam ze najpierw wykoncze to co mam - czyli ten krem o ktorym pisze i Ratunek dla skory Eris - ten dopiero wyprobuje)??

Drogie Znawczynie, prosze o pomoc
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 13:20   #150
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: dziwaczna cera BAAARDZO MIESZANA - dziewczyny co z tym zrobic?? HELP!!

haha dostalam paczke z apteki wiec od jutra zaczynam stosowac
a wiec tak - mam juz emulsje avene 50 + jestem zadziwiona jej lekka konsystencja - bardzo szybko mi sie wchlania, zobaczymy co bedzie dalej.
dostalam tez aneve clean -ac i diacneal. plus mam jeszcze gratisy - zel do mycia buzi avene oraz cleanance k i matujacy cleanance wiec sobie spokojnie wyprobuje. niestety nie dostalam probek ani hydraphase ani avene - nie mieli
kupilam tez w ampulkach - gal dermogal a+e - to ma byc olejek dom skory tlustej nawilzajacy w czasie kuracji na tradzik. zobaczymy
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.