Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-07, 21:05   #1531
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez olkaa_pw Pokaż wiadomość
ja aktualnie "jadę" na próbkach emulsji Avene 50+ (już tydzień), początkowo wchłaniała mi się do matu, teraz coś szwankuje.. jednak gdy się lekko przypudruję (kompakt constance carroll) jest okej, zaczynam się świecić popołudniu, a przy 30stopniowym upale to jest sukces
na noc stosuję acne derm, po wykończeniu tej tubki, bądź jeszcze jednej (zobaczę, jakie będą efekty) chciałabym zejść z tak wysokiego filtra, dlatego wypytuję. a spieszy mi się tak, bo dość pobiela - o dziwo, myślałam, że jestem tak blada, że bardziej już być nie mogę, a jednak.. ale tutaj znów troszkę pudru i jest okej.

a dziś przede wszystkim chciałam złożyć hołd tym, którzy wynieśli pod niebiosa maseczkę aspirynową - dołączam się. nałożyłam dziś na 20 min, ładnie wyczyściły mi pory, jestem pod wrażeniem. mama też, początkowo marudziła, że zdziwiam, ale potem zapytała kiedy robię znów, bo też chce

a co poradziłybyście na szare, podpuchnięte oczy? tylko tak, wiecie. żeby portfel tego nie zauważył?
szczęściara! może jechać na aspirynie... mi niestety wypala placki, chyba mam zbyt wrażliwą cerę może po porządnej kuracji hydreane skóra się tak poprawi, że aspiryna jej nie wypali... zrobię może podejście numer dwa za parę miesięcy.

a co do filtrów - podobno pobielają, faktycznie. mój antek (może dlatego, że tylko 40tka) sprawia wrażenie normalnego kremu, żadnego efektu pobielającego nie zauważyłam. ale może ja jakaś nienormalna jestem, bo wszystkich on szczypie w oczy, a ja nic takiego nie zaobserwowałam
jeśli puder trzyma mat do południa na filtrze, to uważam, że jest całkiem ok. z niższych filtrów na co dzień to się chyba jednak skuszę na hydraphase XL. a avene nawilżająca ma też wersję filtrową SPF 15. ktoś próbował???
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 21:17   #1532
Ikka1
Rozeznanie
 
Avatar Ikka1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 662
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam serdecznie kłaniam sie nisko -dziewczyny respekt jezeli chodzi o wasza wiedze , czytam Was od kilku dni i ucze sie- co prawda mam w głowie burze wielka zeby to wszystko co polecacie ogarnac - niesmiało licze na wasza pomoc- ma 30 lat cere tłusta od czasu do czasu niespodzianke pory oczywiscie nie takie jak bym chciała naczynka ok nic mnie nie uczula ( wyjatek to podkład revlonu ) i co najgorsze przebarwienia - teraz jestem pewna ze przez stosowane 4-5 lat temu retinoidy , skinoren bez filtrow nie wpadałam wtedy na to i nie znałam wizazu przez 2-3 lata brałam tabletki antykoncepcyjne od marca porzucone- i teraz znowu wrocił problem tłustej cery w czasie brania tabletek było znacznie lepiej ale coz do tabl raczej nie wroce musze sobie radzic o obecnych kosmetykach nie bede pisac bo szkoda słów a mam zamiar kupic pierwsze płyn micelarny biodermy do cery tłustej, filtr Avene, Tres Haute Protection Emulsion [Very High Protection Emulsion] SPF 50+ (Emulsja z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną, wersja z 2007r dalej effaclar K ? mysle tez o serum zwitaminy c czyli ogolnie mało oryginalnie a teraz jesli moge zapytam czy na ten filtr moge rano stosowac podklad mineralny Loreala ( oczywiscie wiem ze nie do konca mineralny ) i czy ten filtr moga stosowac kobiety w ciazy - nie jestem ale bardzo bym chciała i dlatego chce uniknac zakupow kosmetykow ktore nie sa wskazane w ciazy mam takze tonik dermiki meritium z kwasami do cery dojrzałej nie stosuje bo nie mam jeszcze filtra juz teraz sie boje i nie wiem czy to co wymysliłam ma sens help
Ikka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 07:57   #1533
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja nie jestem jakąś szaloną zwolenniczką filtrów... sama na co dzień nie używałam, bo całe dnie siedzę w pracy (i zostałam pouczona, że jestem okrpnie nieodpowiedzialna i niedouczona i powinnam stosować jak najwyższe filtry nawet siedząc w zamknięciu. nie dam się jednak zwariować i skuszę się na hydraphase XL).
dobre i odpowiednie filtry na pewno mogą pomóc chronić skórę przed promieniami UVA, które powodują po latach zmarszczki i u niektórych przyczyniają się do reakcji alergicznych (te promienie od opalania, poparzeń itp. to UVB - przed nimi jednak dużo łatwiej się chronić i skóra nawet sama przez jakiś czas daje sobie z nimi radę).
jeśli ty jednak jesteś najpierw czerwona, to jest to poparzenie słoneczne. czy to potem brązowieje czy schodzi skóra - to tylko świadczy o stopniu poparzenia. ja cię zmuszać nie mam zamiaru, to nie moja skóra ale przynajmniej na te dni, w które siedzisz na słońcu na tyle długo, żeby się zaczerwienić - filtry są wskazane. z filtrem opalenizna będzie od razu brązowa, bez zaczerwienień, co powinno też dobrze zrobić twoim naczynkom.
purezone i sorayę lepiej odstaw. możesz najpierw je stosować jak chcesz - żeby się przekonać, że wszystkie obietnice to chwyty reklamowe tołpy nie znam, ale dziewczyny się nie skarżą. na zaskórniki i wyrównanie kolorku ja polecam effaclar k (z kwasami). jest delikatny, przez co nawet wrażliwcom krzywdy nie zrobi. konsekwentnie stosowany przez parę miesięcy fajnie oczyścił mi cerę, a efekt ładniejszego i równiejszego koloru uzyskałam już po paru dniach. ale to sprawa indywidualna do tego trzeba koniecznie coś nawilżającego, ale to proponowała zdaje się lalaith z tołpy, polecane są również avene HOL i LRP hydraphase, ja polecam LRP hydreane. i to by było na co się zdecydujesz - to już twoja sprawa.
wiesz, ze ja dostaje alergi slonecznej, mimo stosowania filtrow i to wysokich. niechby to szlag, taki piekny wzor na dekolcie. w rezultacie posiadam zawsze 3 rodzaje filtrow: jeden do twarzy, drugi do dekoltu, a trzeci do ciala. niestety nie zawsze taka specjalizacja pomaga
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 08:00   #1534
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no właśnie, do polskich perełek nie mam dostępu. ale jeśli chodzi o krem bezfiltrowy, to mam już swój ideał tylko właśnie jakiś z filtrami by się przydał... zastanawiałam się jeszcze z LRP nad active C XL i rosaliac XL - osiołkowi w żłobie dano... cóż, póki nie zrobią hydreane XL (a pewnie zrobią dopiero na wiosnę, jeśli już), to będę musiała wybierać między tymi już istniejącymi... może do tego czasu zdążę przetestować wszystkie trzy
dziewczyny rozpisuja sie na temat acticc c, przedstawiajac go w samych superlatywach. ja wiem, ze wiecej do niego nie siegne- zrobil mi kuku
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 08:31   #1535
adomajka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 216
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja korzystac z Waszych rad zamowilam z samego rana:
http://www.allegro.pl/item433193879_..._termalna.html
bede korzystac rano i co drugi wieczor
http://www.allegro.pl/item432559602_...el_gratis.html
bede korzystac co drugi wieczor

do tego sprobuje dokupic Ziaja Sopot Spa-> moze ktos doradzic gdzie mozna kupic? Normalnie w Hipermarketach, czy raczej w Rosmanie czy Naturze?

a do tego czasu odstawilam PureZone....mialam strasznie napieta buzie i ogolnie nieprzyjemne uczucie na twarzy, jakby ktos mi wylal jakis alkohol;p od rana posmarowalam sie starym i jakze dobrym Nivea i mam zamiar wytrwac z nim az do przyjazdu mojej przesylki

Takze dziekuje za wszelkei porady i dam znac jak na mnie sie wyzej wymienione kosmetyki sprawdzily

Jeszcze tylko pytanie techniczne: w tej chwili uzywam Dermacolu i Mattitiuda, czy moge do Avene HOL?
adomajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 09:04   #1536
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja obecnie uzywam od 2 dni effaclaru. konsystencja przyjemna, dobrze sie wchlania, w odroznieiu do aveny cleanance, ktora sie klei. rano mat. jak na razie nie ma jakis powalajacych efektow, raczej wrecz przeciwnie wysyp. aczkolwiek mam wrazenie, ze wszelkie dziadostwa szybciej wysychaja, oby mam tez wrazenie, ze nie sciaga porow tak dobrze jak cleanance, po ktorym rano mialam wprawdzie lekko klejaca sie twarz, ale jakas promienna. po efffaclarze, mam wrazenie, ze pory sa jeszcze wieksze niz zazwychaj ale jakich efektow mozna ocekiwac po kosmetyku, po dwukrotnej aplikacji
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 11:10   #1537
adomajka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 216
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
ja obecnie uzywam od 2 dni effaclaru. konsystencja przyjemna, dobrze sie wchlania, w odroznieiu do aveny cleanance, ktora sie klei. rano mat. jak na razie nie ma jakis powalajacych efektow, raczej wrecz przeciwnie wysyp. aczkolwiek mam wrazenie, ze wszelkie dziadostwa szybciej wysychaja, oby mam tez wrazenie, ze nie sciaga porow tak dobrze jak cleanance, po ktorym rano mialam wprawdzie lekko klejaca sie twarz, ale jakas promienna. po efffaclarze, mam wrazenie, ze pory sa jeszcze wieksze niz zazwychaj ale jakich efektow mozna ocekiwac po kosmetyku, po dwukrotnej aplikacji
jestem przerazona tym...mam nadzieje, ze unormuje sie. A tym wysypem to az wpadlam w poploch niedawno bylam na oczyszczaniu i nie chcialabym znowu leciec do kosmetyczki
adomajka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-08, 11:16   #1538
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez adomajka Pokaż wiadomość
A tym wysypem to az wpadlam w poploch niedawno bylam na oczyszczaniu i nie chcialabym znowu leciec do kosmetyczki
kwasy niekiedy tak dzialaja nie ma sposobu by to co siedzi w naszych porach zniknelo bez sladu, czesc musi czasem wyjsc na wierzch ale najczesciej wlasnie szybko sie to wchlania i znika potem. Skora sama sie oczyszcza i kosmetyczka nie jest potrzebna
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 11:49   #1539
adomajka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 216
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
kwasy niekiedy tak dzialaja nie ma sposobu by to co siedzi w naszych porach zniknelo bez sladu, czesc musi czasem wyjsc na wierzch ale najczesciej wlasnie szybko sie to wchlania i znika potem. Skora sama sie oczyszcza i kosmetyczka nie jest potrzebna
uff bo choc ja lubie chodzic do kosmetyczki, to zdecydowanie moja "kieszen" niezbyt
adomajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 15:37   #1540
Ikka1
Rozeznanie
 
Avatar Ikka1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 662
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dzięki , miłego dnia dziewczyny
Ikka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 16:46   #1541
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cloche tylko nie bierz Hydraphase XL Riche - jest dosc tlusta, Legere jest w sam raz Z filtrow miastowych llubie jeszcze Roc Hydra +Bioactive
climberka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-08, 17:44   #1542
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez adomajka Pokaż wiadomość
wode jak najbardziej i zel micelarny zamowie, ale co do filtrow to jednak bym sobie je darowala. Moje naczynka nie sa az takie w potrzebie, a filtrow sie bardzo boje. Czytalam ze powoduja swiecenia, a wlasnie od tego chce jak najbardziej uciec

po edicie:
znalzlam takie cos o ktorym dokladnie mowilas:

http://www.allegro.pl/item420059969_...rzy_150ml.html
http://www.allegro.pl/item418032795_...sta_i_tra.html
http://www.allegro.pl/item423285500_..._strefa_t.html

ktos jeszcze tego uzywal? Naprawde warto kupic?
Chodziło mi o: http://www.torf.pl/produkty_dane.php...d_produktu=532 (pisałaś coś o stosowaniu na dzień, ale to jest produkt do mycia i demakijażu) i http://www.torf.pl/produkty_dane.php...d_produktu=530 (ten jest w wersji lekkiej, ale jest też wersja bogata).
Promieniowanie słoneczne jest niestety niebezpieczne dla naczynkowej cery, poczytaj w wątkach dla naczynkowców. Nie musisz od razu decydować się na olbrzymi filtr, wypróbuj coś co polecają dziewczyny. Przy Effaclarze K wysoki filtr jest koniecznością, poczytaj wątek o Effaclarze: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=effaclar

Avene HOL (co drugi wieczór) i woda termalna to doskonały wybór
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 17:58   #1543
adomajka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 216
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Avene HOL chcialam uzywac tez rano na buzie...to zly wybor?
adomajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 18:49   #1544
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
szczęściara! może jechać na aspirynie... mi niestety wypala placki, chyba mam zbyt wrażliwą cerę może po porządnej kuracji hydreane skóra się tak poprawi, że aspiryna jej nie wypali... zrobię może podejście numer dwa za parę miesięcy.
mi czosnek wypalił
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 19:42   #1545
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
wiesz, ze ja dostaje alergi slonecznej, mimo stosowania filtrow i to wysokich. niechby to szlag, taki piekny wzor na dekolcie. w rezultacie posiadam zawsze 3 rodzaje filtrow: jeden do twarzy, drugi do dekoltu, a trzeci do ciala. niestety nie zawsze taka specjalizacja pomaga
gdzieś czytałam o tym - same filtry nie uchronią przed alergią słoneczną, bo alergia na słońce to taka mylna nazwa. wywołują ją niektóre składniki kremów czy filtrów w połączeniu ze słońcem. bez danego kosmetyku może i byś się spiekła na raka, ale reakcji alergicznej by nie było. najlepiej poszukać takiego filtra, który uchroni przed poparzeniami i nie przyczyni się do alergii
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 20:07   #1546
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez adomajka Pokaż wiadomość
Avene HOL chcialam uzywac tez rano na buzie...to zly wybor?
Przy Effaclarze na dzień konieczny jest krem z filtrem. Poczytaj sobie o tym w wątku o Effaclarze do którego wklepałam linek w poprzednim poście. A HOL niestety filtra nie posiada.
I z tym świeceniem to też nie do końca prawda, bo ja po filtrze który używam się nie świece, jak po większości kremów tłustych i półtłustych, czy tych o bogatych formułach (w moją mieszaną buźkę się nie wchłaniają), których w związku z tym nie mogę używać.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 20:10   #1547
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ikka1 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie kłaniam sie nisko -dziewczyny respekt jezeli chodzi o wasza wiedze , czytam Was od kilku dni i ucze sie- co prawda mam w głowie burze wielka zeby to wszystko co polecacie ogarnac - niesmiało licze na wasza pomoc- ma 30 lat cere tłusta od czasu do czasu niespodzianke pory oczywiscie nie takie jak bym chciała naczynka ok nic mnie nie uczula ( wyjatek to podkład revlonu ) i co najgorsze przebarwienia - teraz jestem pewna ze przez stosowane 4-5 lat temu retinoidy , skinoren bez filtrow nie wpadałam wtedy na to i nie znałam wizazu przez 2-3 lata brałam tabletki antykoncepcyjne od marca porzucone- i teraz znowu wrocił problem tłustej cery w czasie brania tabletek było znacznie lepiej ale coz do tabl raczej nie wroce musze sobie radzic o obecnych kosmetykach nie bede pisac bo szkoda słów a mam zamiar kupic pierwsze płyn micelarny biodermy do cery tłustej, filtr Avene, Tres Haute Protection Emulsion [Very High Protection Emulsion] SPF 50+ (Emulsja z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną, wersja z 2007r dalej effaclar K ? mysle tez o serum zwitaminy c czyli ogolnie mało oryginalnie a teraz jesli moge zapytam czy na ten filtr moge rano stosowac podklad mineralny Loreala ( oczywiscie wiem ze nie do konca mineralny ) i czy ten filtr moga stosowac kobiety w ciazy - nie jestem ale bardzo bym chciała i dlatego chce uniknac zakupow kosmetykow ktore nie sa wskazane w ciazy mam takze tonik dermiki meritium z kwasami do cery dojrzałej nie stosuje bo nie mam jeszcze filtra juz teraz sie boje i nie wiem czy to co wymysliłam ma sens help
a dla kobiet w ciąży i wrażliwców i w ogóle polecane są filtry mineralne przecież... podobno pobielają mocniej, ale chronią poprzez barierę-warstwę, a nie przechodzą wgłąb skóry. Avene ma całkiem lubiany mineralny filtr, o tutaj:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11308
ale jak patrzę na skład, to ojej... potencjalne zapychacze dość wysoko w składzie... może ktoś wie więcej na ten temat... a na temat przeciwwskazań co do stosowania loreala na filtry nic mi nie wiadomo, ale nie orientuję się w tym za bardzo.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 20:23   #1548
Ikka1
Rozeznanie
 
Avatar Ikka1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 662
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziękuję cloche czytam i czytam i wiem coraz mniej zanim wybiore sie do sklepu musze jeszcze postudiowac tymczasem jutro na tydzien jade z TZ w góry z wyrzutami sumienia bo bez filtra trudno mogłam wcześniej pomyśleć dajmy na to przed trzydziestka ale coz złowiek uczy sie całe życie, ciesze sie bardzo bo dzis w pracy miałam sadny dzien bardzo nie lubie kiedy moje plany i założenia nie układaja sie tymczasem zycze snow słodkich
Ikka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 20:23   #1549
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
gdzieś czytałam o tym - same filtry nie uchronią przed alergią słoneczną, bo alergia na słońce to taka mylna nazwa. wywołują ją niektóre składniki kremów czy filtrów w połączeniu ze słońcem. bez danego kosmetyku może i byś się spiekła na raka, ale reakcji alergicznej by nie było.
oj to nie do konca tak chyba jednak...

ja mam co roku przy pierwszych wyjsciach na slone reakcje alergiczna w typowych miejscach - wierzchy dloni i stop - nie stosuje tam zadnych kosmetykow, nawet balsamow, a alergie mam najczesciej na wiosne, gdy jeszcze nie zdaze o filtrach pomyslec
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-08, 20:31   #1550
Ikka1
Rozeznanie
 
Avatar Ikka1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 662
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

quleczka moze w Twoim wypadku warto pomyśleć o Telfast 180 to lek dla alergikow typowo stosowany w alergiach skory - ma ta zalete w porownaniu do antyhistaminikow ze nie powoduje sennosci i zwiekszenia apetytu jest na recepte najlepiej jak porozmawiasz z swoim lekarzem rodzinnym, a alergia moze ale nie musi byc w połaczeniu z balsamem kremem itp ale ffakt takie zdazaja sie coraz czesciej no teraz juz zmykam pa pa
Ikka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 21:59   #1551
adomajka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 216
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

OK, poczytalam troche juz o filtrach i z tego co tam zobaczylam to, po kremach z filtrem nie moge uzywac podkładu....a ja niestety nie wyjde bez podkladu badz pudru brazujacego i co teraz?
Bylam pewna ze Avene zakupilam sobie na dzien.....czy uzywanie go na dzien mi zaszkodzi? ja naprawde nie nadaje sie na filtry, nie umiem na nie naklada skrobi ziemniaczanej i innych specyfikow;p i co rano nie bede miala czasu by po 20 min czekac by nastepna warstwe nalozyc co w tym wypadku mam zrobic? Nie zaczynac nawet Efficlaru stosowac? Zostac przy Avene na dzien i noc?
adomajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 22:09   #1552
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ikka1 Pokaż wiadomość
quleczka moze w Twoim wypadku warto pomyśleć o Telfast 180 to lek dla alergikow typowo stosowany w alergiach skory - ma ta zalete w porownaniu do antyhistaminikow ze nie powoduje sennosci i zwiekszenia apetytu jest na recepte najlepiej jak porozmawiasz z swoim lekarzem rodzinnym, a alergia moze ale nie musi byc w połaczeniu z balsamem kremem itp ale ffakt takie zdazaja sie coraz czesciej no teraz juz zmykam pa pa
dzieki za zainteresowanie

moja alergia na slonce to akurat nie jest specjalny problem - po prostu mam takie czerwone grudki/krostki na dloniach i stopach jak przesadze ze sloncem na poczatku sesonu...potem to znika, wiec juz sie przyzwyczailam, ze 2-3 razy jestem nakrapiana po sloncu i tyle

chodzilo mi tylko o to by pokazac, ze alergia na slonce czasem jednak naprawde jest na slonce, a nie na kosmetyki stosowane na skore przed wyjsciem na slonce

adomajka - a gdzie wyczytalas, ze filtru nie mozna z pudrem czy podkladem? ja jakos na nic takiego nie trafilam no ale nawet jesli to sa takie kosmetyki 2w1 czyli filtr od razu kryjacy jak podklad, bodajze avene, ale to na pewno dziewczyn tutaj ci lepiej poradza
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 22:18   #1553
adomajka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 216
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
adomajka - a gdzie wyczytalas, ze filtru nie mozna z pudrem czy podkladem? ja jakos na nic takiego nie trafilam no ale nawet jesli to sa takie kosmetyki 2w1 czyli filtr od razu kryjacy jak podklad, bodajze avene, ale to na pewno dziewczyn tutaj ci lepiej poradza
w tym watku o zelzanych zasadach przy uzywaniu filtrow ze podklady kloca sie z filtrami

o avene widziałam krem koloryzujacy bodajze sie nazywa

to czekam na jakos porade, bo jutro przyjda mi kosmetyki i chcialabym zaczac je uzywac, bo slyszalam ze czeka mnie potezny wysyp...:P

a moze to: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24412
adomajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 22:36   #1554
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez adomajka Pokaż wiadomość
o avene widziałam krem koloryzujacy bodajze sie nazywa
mi akurat do glowy przyszedl ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1434

ale z drugiej strony nie sadze by takie mocne filtry na jesieni po effaclarze byly koniecznie potrzebne...ale ja jestem z tych mniej rygorystycznych, wiec nie bijcie

na mnie effaclar nie dzialal praktycznie wcale, to znaczy nie widzialam efektu innego niz po zwyklym kremie, widac kazda skora inna
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 22:54   #1555
adomajka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 216
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ten La Roche Posay, Anthelios AC SPF 30 (Fluid ochronny do skóry tłustej i trądzikowej) jeszcze bym zniosla choc czytajac teraz nadal watekk dotyczacy filtrow dogrzebalam sie do Lirene z dosc niskim filtrem...

ktos by mogl sie wypowiedziec na temat tych dwoch specyfikow? ktory??? I juz wiecej wydatkow zeby nie bylo:P
adomajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 09:19   #1556
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
gdzieś czytałam o tym - same filtry nie uchronią przed alergią słoneczną, bo alergia na słońce to taka mylna nazwa. wywołują ją niektóre składniki kremów czy filtrów w połączeniu ze słońcem. bez danego kosmetyku może i byś się spiekła na raka, ale reakcji alergicznej by nie było. najlepiej poszukać takiego filtra, który uchroni przed poparzeniami i nie przyczyni się do alergii
mam wrazenie, ze wyprobowalam prawie wszystkie. hauschka byla relatywnie dobra pod tym wzgledem. ale o ile wiem w jej przypadku problemem sa PPD
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 09:22   #1557
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
oj to nie do konca tak chyba jednak...

ja mam co roku przy pierwszych wyjsciach na slone reakcje alergiczna w typowych miejscach - wierzchy dloni i stop - nie stosuje tam zadnych kosmetykow, nawet balsamow, a alergie mam najczesciej na wiosne, gdy jeszcze nie zdaze o filtrach pomyslec
w minionych latach tez tak mialam, tyle ze na dekolcie. a w tym roku non- stop, bo przypusczam, ze skora sie nie przyzwyczaila, unikam slonca, pogoda rowniez nie bardzo sprzyjajaca opalaniu
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 12:15   #1558
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

czesc dziewczynki nie wiem czy pisze w dobrym temacie. otoz: bylam ponad trzy tygodnie w gorach swietokrzyskich i tam pilam i kąpałam sie w wodzie z duża zawartością wapnia (czyli tamtejsza kranówa) i przez te trzy tygodnie mialam idealna cera. nie byla tlusta, nie mialam zadnych pryszczy nic. cera jaka zawsze chcialam miec. po powrocie do domu znowu zaczal sie dramat, mnostwo pryszczy, skóra aż się błyszczy i teraz pytanie do Was co mam pić, jeść żeby odzyskać tamten wygląd? mam kupić jakieś kapsułki z wapniem, pić tylko i wyłacznie wode mineralną ? macie jakies pomysły ?bo to skandal zeby az tak wyglad cery od wody zalezał.
vanadis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 14:43   #1559
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja tez widze u mnie straszna zaleznosc od wody z kranu

nie wiem czy pic tylko i wylacznie wode mineralna...ale ja na poczatek przestabym uzywac wody z kranu do mycia twarzy i zastapilabym ja jakims plynem micelarnym, innym srodkiem bez uzycia wody, lub chociaz woda z butelki
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 15:43   #1560
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez adomajka Pokaż wiadomość
OK, poczytalam troche juz o filtrach i z tego co tam zobaczylam to, po kremach z filtrem nie moge uzywac podkładu....a ja niestety nie wyjde bez podkladu badz pudru brazujacego i co teraz?
Bylam pewna ze Avene zakupilam sobie na dzien.....czy uzywanie go na dzien mi zaszkodzi? ja naprawde nie nadaje sie na filtry, nie umiem na nie naklada skrobi ziemniaczanej i innych specyfikow;p i co rano nie bede miala czasu by po 20 min czekac by nastepna warstwe nalozyc co w tym wypadku mam zrobic? Nie zaczynac nawet Efficlaru stosowac? Zostac przy Avene na dzien i noc?
Nie jest to prawdą, ja bez podkładu i pudru brązującego też się nigdzie nie ruszam. Filtry Avene czy Iwostinu nie destabilizują filtrów, zawierają tinosorby i można je łączyć z wszystkimi pudrami i podkładami. Z tego co wiem LRP i Lirene tego nie mają, więc używasz je tylko z niektórymi podkładami i pudrami, nie ze wszystkimi. Skrobii nie musisz używać, ja nigdy w życiu nie miałam jej na buzi Jak kupisz drugi krem z filtrem na dzień to po prostu starczą Ci na dłużej
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.