Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-29, 09:54   #1
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398

Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please


stosowałam na twaz masci sterydowe dosc długi czas i niestety teraz nie uzywam ale w tych miejscach gdzie je stosowałam skóra się zrobiła nadwrazliwa....wystarczy cokolwiek lekko drazniącego i wyłazi mi jakby taka swedząca wysypka...jest ona różowa i strasznie swedzi.Myslałam że to moze jest trądzik posterydowy ale mi takie cos wyskakuje gdy podraznie czyms skore a poza tym to nie wiem jak taki tradzik wygląda.
Wydaje mi sie ze po tych sterydach skóra mi sie zrobiła w tych niejscach bardzo cienka i dlatego sie tak bardzi uwrazliwiła.

Rozpisałam się a chodzi mi o to zebyscie mi poleciły kremik regeneryjący ktory odbuduje mi w tych miejscach skóre i czy jest to wogole mozliwe?czy ja zawsze juz bede miała taką nadwrazliwą skóre w tych miejscach?
Stosowałam kiedys Dermalidour, Epitheliale, Oilatum,Sudocrem,Masc z witamiaą A i dalej nie wiem co robić?????co stosowac zeby pogrubic skóre,odbudowac ją?????
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 10:40   #2
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

Nie należy używac sterydów na twarz. A jak już to nie więcej niż 3, 4 dni. Jakich sterydów używałaś?
Z tego co opisujesz to nie pomoże żaden krem regenerujący, ale antybityk, bo wygląda to na trądzik posterydowy. Idź do lekarza dermatologa i opowiedz jak stosowałaś sterydy. Lekarz powinien doprowadzić skórę do ładu.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 11:30   #3
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

chodzi o to ze to dermatolog mi przepisał wtedy te sterydy....stosowałam Elosome i elocom czy jakoś tak....czy tak się własnie objawia trądzik posterydowy?ale ja go nie mam cały czas tylko wtedy gdy mi się skóra zirytuje, podrazni lub przesuszy.... help!!!
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 12:26   #4
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

może poszukaj innego dermatologa. może to jednak trądzik posterydowy? sterydów nie powinno się stosować na twarz, jak już, to 3-5 dni. ja niestety też nie dowiedziałam się tego od swojego lekarza :/
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 18:50   #5
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

Idź do innego dermatologa. Trądzik posterydowy nie jest cały czas. On jest jak wirus, wychodzi, potem schodzi i tak wkółko, ale bagatelizowany może doprowadzić do dużo większego wysypu.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 17:09   #6
ewis4
ewisek
 
Avatar ewis4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 232
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

Ajajajjj! Wiem po swoich przykrych doświadczeniach, że maści Elokom nie można używać do twarzy!!! Kiedyś miałam zapalenie skóry. Udałam się więc do dermatologa /który nie powinien leczyć nawet zwierzaków!!!/ ,przepisal na moje niedomaganie właśnie ta sterydową maść. I faktycznie po smarowaniu się nią raz dziennie objawy ustąpiły a ja zadowolona odstawiłam tą maść. Po dwóch dniach tak strasznie mnie wysypało, że nie miałam odwagi nigdzie wyjść z domu. No i znowu Elocom..... no i znowu lepiej..... no i znowu odstawienie..... no i znowu straszna, paląca wysypka..... W końcu doszłam do wniosku, że moja skóra uzależniła się od tych sterydów i nie mogła bez nich żyć!!! Pobiegłam do innego /już prywatnie/ lekarza, który po podaniu przeze mnie hasła ELOCOM juz wszystko wiedział. Natychmiast odstawiłam ten "cudowny" specyfik. Siedziałam w domu przez dwa tygodnie ze straszną, palącą skórą... stosowałam jakieś specyfiki wysuszające... ale pomogło... ufffff.. "Lekarz powiedział ,ze to cud, iż nie zniszczyłam sobie trwale skóry.... Myślę, że ze sterydami stosowanymi na twarz powinno się uważaC. Pozdrawiam
ewis4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 19:19   #7
NEGRA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 83
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

Poczytaj sobie o posterydowym zapaleniu skory...
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atop...nie_sk%C3%B3ry
oraz o emolientach:
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Emolienty

http://www.emolienty.pl/index.php?ps=aqualan
NEGRA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-15, 21:15   #8
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

Z własnego doświadczenia:
1) idź do innego lekarza, bo to może być trądzik posterydowy
2) emolienty, emolienty i jeszcze raz emolienty
3) unikaj zmian temperatury (w tym większego wysiłku fizycznego), wilgotności (czyli myj twarz delikatnie najlepiej wacikiem, nie wycieraj twarzy tylko pozwól jej trochę obeschnąć - jeśli krople wody Cię jednak drażnią to po prostu przykładaj ręcznik, a nie wycieraj - i odrazu nawilżaj), ostrych przypraw i tak dalej, i tak dalej- sterydy powoduja silną nadreaktywność naczyń krwionośnych, a to z kolei świąd i zaczerwienienia - skóra musi sie uspokoić
4) na przyszłość - jak juz stosujesz sterydy (gdziekolwiek) to nie tylko sesja ma trwać nie dłużej niż 3,4 dni - sterydu nie ostawia sie gwałtownie - jest taka piramidkowa zasada, smarujesz 3 dni, dzień przerwy, później 2, później 3 - cała kuracja nie dlużej niż 2 tygodnie - no i za każdym razem smaruj cieniej i cieniej...
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 12:42   #9
NEGRA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 83
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

Droga alraune
Mozesz mi powiedziec czym leczono u Ciebie tradzik posterydowy? Czy lekarz przepisal Ci tetracykliny?
Pozdrawiam serdecznie

A! I jeszcze jedno... Jakich emolientow stosowalas?

Edytowane przez NEGRA
Czas edycji: 2005-09-19 o 12:17
NEGRA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 17:40   #10
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

Trądzik posterydowy leczy się antybiotykami miejscowymi np. Zineryt, Dalacin T.
Często też metronidazolem.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 00:30   #11
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

Troszkę stary wątek, ale się podłączę.. moja historia jest identyczna. wysypka wokoł ust, dermatolog, sterydy.. i tak już 8 lat (raz gorzej raz lepiej-na jesieni gorzej-nie wiadomo czemu?!?)
zdziwiły mnie te emolienty, słyszałam (na forum też coś o tym było) żeby nie natłuszczać, bo będzie jeszcze gorzej.
Będę niedlugo u dermatologa, poproszę ten metronidazol - zobaczymy, czy pomoże. Ale do rzeczy. polecany jest często zineryt, nie próbowałam ale mam isotrexin i on też zawiera erytromecynę (2,0%). Czy to to samo? Ale to strasznie wysusza skórę! odłazi platami i z domu nie można wyjść, a ja nie mogę sobie na taki luxus pozwolić i wraca problem nawilżać czy nie? nakladam calmę krem biolipidowy ziaji.
już mam mętlik w głowie pliss pomocy
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-03, 08:08   #12
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

Ptysio ale ty masz trądzik posterydowy czy zapalenie skóry?
Ja już z tego wyszłam w taki sposób ze uważałam zeby nie podraznic tego miejsca.Dalej mi przepisali cos ze sterydem ale to było jakieś inne no i używałam żadko. Poza tym używałam dużo kremów łagodzących i nie stosowałam nic drażniącego na tą brode. U mnie to nie był trądzik posterydowy tylko zapalenie skóry i jak przestałam używać masci na syfy, zmieniłam nawet żel do mycia twarzy na Balneum Waschlotion i bardzo uwazałam to zaczeło się troszke poprawiać ale bardzo dlugo to trwało. Odstawiłam Elocom. Natomiast musze powiedzieć ze dalej mam w tym miejscu troszke bardziej wrazliwą skóre ale jak natłuszcze i nawilże to mi przechodzi to lekkie podraznienie. Naszczęście już teraz się obchodzi bez dermatologa.
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 10:43   #13
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_symptom.html
mam nadzieję, że to te zdjęcia, bo coś nie mogę zaladować zalącznika ciężko powiedzieć, bo to co mam to jest tak pośrodku gorzej jak na jednym a nie tak źle jak na drugim poza tym ja to teraz wysuszam (tym isotrexinem) zmiana kosmetyków (np.żeli do mycia, kremów itp, a nawet szamponów) raczej nie robi mi wielkiej różnicy (przez te 8 lat jakoś nie zauważyłam;()
a to co Ty dostałaś to pewnie był elidel (taki nie steryd?) mi nie pomógł oczywiście pomagały sterydy (m.in. elocom, ale glównie cutivate) więc bylam zadowolona, jak przestal pomagać i trochę się zorientowalam to odstawilam i postaram się nie używać nigdy więcej..
i już naprawdę nie wiem co z tym robić, a do dermatologa to bym chciala najlepiej iść z listą "co mi możę pomoże" bo i tak pewnie dostanę steryd albo pseudo-clearasil (kurcze, ile ja już tych tubek mialam...)
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 22:23   #14
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

Te sterydy to najgorsze w co mozna sie wpakowac!Ja mialam szczescie i po Elocomie leczylam sie tylko 2 miesiace,zmiana diety(nie moza jesc owocow cytrusowych,nic ostrego,slodkiego,bez konserwantow,sokow owocowych,napoje gazowane wszytsko odpada...),3 razy dziennie musialam sie maziac 3 rodzajami masci,bralam antybiotyki,no i musialam zrezygnowac z wiekszosci kosmetykow,a w szczegolnosci z tych zapachowych(nawet szamponu,balsamu czy zelu pod prysznic),ehh...naszczesc ie mam juz to za soba,i nigdy wiecej ..
domininia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 23:05   #15
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

To tylko pogratulować Ci mogę i życzyć sobie tego samego Ech, szkoda,że lekarze nie uprzedzają w co nas pakują tylko przepisują "na starcie" bo tak wygodniej...
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 15:45   #16
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

ja polecam krem ocerin i linoderm omega
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 18:19   #17
frimi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 138
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

Cytat:
Napisane przez Ptysio5 Pokaż wiadomość
To tylko pogratulować Ci mogę i życzyć sobie tego samego Ech, szkoda,że lekarze nie uprzedzają w co nas pakują tylko przepisują "na starcie" bo tak wygodniej...
No własnie lekarze nie uprzedzaja...własnie mam tradzik posterydowy..bo jestem na lekah....puki je biore mge siem leczyc doraznie. dermatolog powieidzła ze jak odstawie leki zaczne leczyc buzke. Ale jast cholernie ciezko!! Buzia ejst wrazliwa i cała w syfach. Jak nic nie pokazywac siem ludziom Brałyscie moze witamine pp??
frimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 13:30   #18
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Krem REGENERUJĄCY po stosowaniu STERYDÓW!!!!please

mozesz brac , ale jesli nie masz problemow z naczynkami
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.