Kobieca pamięć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-03, 14:02   #1
Andrzeej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 339

Kobieca pamięć


Ostatnio intryguje mnie jedna rzecz.

Mam taką koleżankę, z którą czasem się spotykam, no i tam sobie rozmawiamy na rożne tematy, praktycznie o wszystkim. Od pewnego czasu uderza mnie jedna rzecz. Ona wszystko co powiem ... zapamiętuje Rozmawiamy o jakichś marzeniach, o tym, że coś bym chciał kupić, o tym co lubię, czego nie lubię, co lubię jeść, jaki zespół słuchać, jakiego psa chciałbym mieć , no o wszystkim. No i potem np. mija miesiąc, dwa, a ona potrafi się do tego odnieść, przypomnieć mi, że wie, że ja to czy tamto lubię, albo ,że mam takie czy takie przekonania.

Czy ... wszystkie kobiety tak mają ? Przecież na pewno spotyka jakichś innych ludzi, ma jakichś tam znajomych, i co, wszystkich tak zapamiętuje ???

Może dla kobiet to się wydaje śmieszne, ale ja jako mężczyzna to właściwie słyszę, zapamiętuję to co ... chcę słyszeć / zapamiętać. Często jest tak, że coś mi wpada jednym uchem, a drugim wylatuje. Właściwie tylko gdy ... jestem zaangażowany emocjonalnie to wtedy chłonę informacje, aby je wykorzystać Ja czasem nawet nie pamiętam o czym już z nią rozmawiałem, o czym nie, a ona doskonale wszystko pamięta, zna moje upodobania.

Czy to .... normalne ? Czy nie jest tak, że jak ktoś jest zwyczajnym kolegą, albo "nikim" to kobieta by połowę rozmów zapomniała, część niedosłyszała itd. ?

Czy wy też wszystko zapamiętujecie ? Ja jak z kumplem rozmawiam to ... po godzinie czasem nawet nie pamiętamy o czym gadaliśmy
Andrzeej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:09   #2
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Kobieca pamięć

Może ma bardzo dobrą pamięć? Możesz spróbować sprawdzić, czy np. inni wasi znajomi mają podobne wrażenie. Jeśli tak jest - odpowiedź jest prosta.
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:10   #3
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Kobieca pamięć

Cytat:
Napisane przez Andrzeej Pokaż wiadomość
Ostatnio intryguje mnie jedna rzecz.

Mam taką koleżankę, z którą czasem się spotykam, no i tam sobie rozmawiamy na rożne tematy, praktycznie o wszystkim. Od pewnego czasu uderza mnie jedna rzecz. Ona wszystko co powiem ... zapamiętuje Rozmawiamy o jakichś marzeniach, o tym, że coś bym chciał kupić, o tym co lubię, czego nie lubię, co lubię jeść, jaki zespół słuchać, jakiego psa chciałbym mieć , no o wszystkim. No i potem np. mija miesiąc, dwa, a ona potrafi się do tego odnieść, przypomnieć mi, że wie, że ja to czy tamto lubię, albo ,że mam takie czy takie przekonania.

Czy ... wszystkie kobiety tak mają ? Przecież na pewno spotyka jakichś innych ludzi, ma jakichś tam znajomych, i co, wszystkich tak zapamiętuje ???

Może dla kobiet to się wydaje śmieszne, ale ja jako mężczyzna to właściwie słyszę, zapamiętuję to co ... chcę słyszeć / zapamiętać. Często jest tak, że coś mi wpada jednym uchem, a drugim wylatuje. Właściwie tylko gdy ... jestem zaangażowany emocjonalnie to wtedy chłonę informacje, aby je wykorzystać Ja czasem nawet nie pamiętam o czym już z nią rozmawiałem, o czym nie, a ona doskonale wszystko pamięta, zna moje upodobania.

Czy to .... normalne ? Czy nie jest tak, że jak ktoś jest zwyczajnym kolegą, albo "nikim" to kobieta by połowę rozmów zapomniała, część niedosłyszała itd. ?

Czy wy też wszystko zapamiętujecie ? Ja jak z kumplem rozmawiam to ... po godzinie czasem nawet nie pamiętamy o czym gadaliśmy
pamiętam tylko to co chcę i jeśli jest mi to potrzebne.czytam między wierszamii wyłapuje nieścisłości.czasem mówie o tym rozmówcy,ale często zostawiam to dla siebie.to pomaga mi stworzyc profil danej osoby

nie wiem ,czy to jest przypadłość kobiet,ale chyba konkretnej osoby,bo spotkałam się z tym też u mężczyzn.
co do koleżanki to zastanowiłabym się,czy ona nie duży się w tobie,bo mało kto pamięta o drobnostkach u osób malo znaczących

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2013-06-03 o 14:12
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:12   #4
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Kobieca pamięć

Cytat:
Napisane przez Andrzeej Pokaż wiadomość
Ostatnio intryguje mnie jedna rzecz.

Mam taką koleżankę, z którą czasem się spotykam, no i tam sobie rozmawiamy na rożne tematy, praktycznie o wszystkim. Od pewnego czasu uderza mnie jedna rzecz. Ona wszystko co powiem ... zapamiętuje Rozmawiamy o jakichś marzeniach, o tym, że coś bym chciał kupić, o tym co lubię, czego nie lubię, co lubię jeść, jaki zespół słuchać, jakiego psa chciałbym mieć , no o wszystkim. No i potem np. mija miesiąc, dwa, a ona potrafi się do tego odnieść, przypomnieć mi, że wie, że ja to czy tamto lubię, albo ,że mam takie czy takie przekonania.

Czy ... wszystkie kobiety tak mają ? Przecież na pewno spotyka jakichś innych ludzi, ma jakichś tam znajomych, i co, wszystkich tak zapamiętuje ???

Może dla kobiet to się wydaje śmieszne, ale ja jako mężczyzna to właściwie słyszę, zapamiętuję to co ... chcę słyszeć / zapamiętać. Często jest tak, że coś mi wpada jednym uchem, a drugim wylatuje. Właściwie tylko gdy ... jestem zaangażowany emocjonalnie to wtedy chłonę informacje, aby je wykorzystać Ja czasem nawet nie pamiętam o czym już z nią rozmawiałem, o czym nie, a ona doskonale wszystko pamięta, zna moje upodobania.

Czy to .... normalne ? Czy nie jest tak, że jak ktoś jest zwyczajnym kolegą, albo "nikim" to kobieta by połowę rozmów zapomniała, część niedosłyszała itd. ?

Czy wy też wszystko zapamiętujecie ? Ja jak z kumplem rozmawiam to ... po godzinie czasem nawet nie pamiętamy o czym gadaliśmy
Ja raczej zapamiętuję większość rzeczy, ale jest to czasem uznawane za dziwne, więc nie zawsze się przyznaję, że na przykład na ten temat już rozmawialiśmy, żeby nie deprymować ludzi. Potrafię sobie przypomnieć rozmowy sprzed kilku lat i jestem też dosyć pamiętliwa w kwestii niemiłych uwag czy kłótni. Znani mi faceci faktycznie mają tak jak Ty; jest też kilka takich kobiet, więc nie przypisywałabym tego płci, tylko zainteresowaniu rozmówcą.
__________________

Edytowane przez mbamboo
Czas edycji: 2013-06-03 o 14:14
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:16   #5
fajny_nick
Raczkowanie
 
Avatar fajny_nick
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
GG do fajny_nick
Dot.: Kobieca pamięć

To zależy od człowieka. Ja np. pamiętam praktycznie każdą wyróżniającą się chwilę w moim życiu odkąd kobiety pojawiły się "na poważnie" do 6 lat wstecz włącznie z dokładną datą, godziną, pogodą i miejscem pobytu. Pierwszy pocałunek, pierwszy seks, pierwsze powiedzenie czegoś miłego lub niemiłego. Szczerze mówiąc to powiem, że nienawidzę tej cechy, ponieważ zbytnio rozpamiętuję te rzeczy, gdy więź między tymi osobami, z którymi mam wspomnienia, urywa się - w szczególności w "rocznice" tychże wydarzeń.

To chyba trzeba leczyć.
__________________
80 ---> 95 kg
fajny_nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:28   #6
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Kobieca pamięć

Może ma pamięć ejdetyczną Jak Sheldon
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:33   #7
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Kobieca pamięć

Może po prostu słucha, co jej mówisz?
Jeśli zależy mi na kimś, nieważne, czy to kolega, znajomy, przyjaciel, chłopak, koleżanka - zawsze słucham i zapamiętuję.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 14:36   #8
Andrzeej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 339
Dot.: Kobieca pamięć

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Może ma pamięć ejdetyczną Jak Sheldon


Dla mnie to mimo wszystko dziwne tzn. nie wydaje mi się możliwe, aby tak wszystko o wszystkich zapamiętywać

Okej, rozumiem jakieś ważne rzeczy, no ale często to są jakieś pierdoły. np. idziemy ulicą, jedzie jakieś auto, ja mówię, że chciałbym takie mieć, ale tylko niebieskie bo mi się podoba (czyli trwa cała dyskusja kilka sekund, potem jest jakiś inny temat i w sumie podczas takiej rozmowy pewnie z kilkadziesiąt tematów różnorakich jest) . No i potem gdzieś tam za miesiąc gdzieś tam jedziemy / idziemy, no i np. mówię, że : "o moje przyszłe auto", a ona, że "tak, ale nie niebieskie". no litości - strach coś powiedzieć

Jakieś ważne zdarzenia życiowe, albo "ważne" kobiety też zapamiętuję, ale żeby takie detale, których podczas pojedynczej rozmowy przewija się hmm kilkanaście ? Poza tym, tego jest ... sporo bo ... w ogóle zauważyłem taką prawidłowość. Normalnie na pewno bym nie zauważył

No ale może niektórzy faktycznie tak mają - choć z perspektywy osoby, która zapamiętuje tylko to co mówią do niej "ważni" ludzie, i tak wydaje się to dziwne. A właściwie to niepojęte, że możnaby tak wszystkich zapamiętywać

Ja szczerze mówiąc takie rzeczy wychwytuję tylko wtedy gdy zależy mi na pannie - wtedy jakoś się skupię na 101 % i coś tam zapamiętam

Edytowane przez Andrzeej
Czas edycji: 2013-06-03 o 14:42
Andrzeej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:39   #9
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Kobieca pamięć

Ja zapamiętuję dużo. Tak bezwiednie w zasadzie, więc nie ma znaczenia czy ktoś ważny czy nieważny .

Ale nie sądzę, by to była kobieca przypadłość.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:39   #10
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Kobieca pamięć

Tak Andrzej leci na ciebie



ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:42   #11
aduunia
Raczkowanie
 
Avatar aduunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: niewielkie miasto
Wiadomości: 96
Dot.: Kobieca pamięć

Buja sie w tobie tez tak mialam wiec i bynajmniej nie byl to objaw swietnej pamieci
aduunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 14:43   #12
201605091011
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 136
Dot.: Kobieca pamięć

Ja, podobnie jak Twa koleżanka, zapamiętuję wszystko, co usłyszę i pamiętam dobrze okoliczności, w których coś zostało powiedziane / zrobione.

Poza tym mam świetną pamięć do dat i numerów telefonów. Wystarczy, że raz usłyszę i pamiętam na lata.
201605091011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:50   #13
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Kobieca pamięć

Cytat:
Napisane przez fajny_nick Pokaż wiadomość
To zależy od człowieka. Ja np. pamiętam praktycznie każdą wyróżniającą się chwilę w moim życiu odkąd kobiety pojawiły się "na poważnie" do 6 lat wstecz włącznie z dokładną datą, godziną, pogodą i miejscem pobytu. Pierwszy pocałunek, pierwszy seks, pierwsze powiedzenie czegoś miłego lub niemiłego. Szczerze mówiąc to powiem, że nienawidzę tej cechy, ponieważ zbytnio rozpamiętuję te rzeczy, gdy więź między tymi osobami, z którymi mam wspomnienia, urywa się - w szczególności w "rocznice" tychże wydarzeń.

To chyba trzeba leczyć.
jaka była pogoda kiedy miałeś pierwszy raz
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:55   #14
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Kobieca pamięć

zapamiętuję
szczególnie tak łatwe do zapamiętania rzeczy jak ten wspomniany samochód+ kolor
to taka forma ćwiczenia łepetyny, ale też tworzenie obrazu danej osoby np. po tym co mówisz ludzie wiedzą co lubisz, czego nie, czego się obawiasz, co chciałbyś dostac na prezent- to ułatwia współżycie z daną osobą np. zaprosi mnie jakiś tam dalszy znajomy na swoje 30-ste urodziny, normalnie wypadałoby przynieść flaszkę, ale skoro wiem, ze jest pasjonatem figurek "żołnierzyków' to mu kupię akurat to. I jest wielkie zdziwienie "WOW! la'Mbria skąd wiedziałaś, ze takie chciałem mieć?"- wstyd odpowiadać, ze " 3 lata temu jak bylismy na kawie razem z twoją dziewczyną, w empiku w centrum to oglądałeś gazetkę o militariach i tam było zdjęcie tych żołnierzyków jako idealny prezent na dzień dziecka i wtedy powiedziałeś jej, że zawsze o takich marzyłeś,, a ja siedziałam obok i usłyszałam" więc mówię, ze "zające ćwierkały, ze kolega lubi żołnierzyki" ale mimo wszystko pamiętam co kto mi mówił.
Nie ma to nic wspólnego z uczuciami do danej osoby.
Po prostu informacja wpada do okreslonej przegródki w głowie i zostaje tam do czasu aż bedzie potrzebna.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 15:00   #15
solideja
Zadomowienie
 
Avatar solideja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 068
Dot.: Kobieca pamięć

To jest możliwe i wcale nie oznacza, że dziewczyna czuje do Ciebie miętę. Są takie osoby np. ja, które zapamiętują strasznie dużo szczegółów - najwięcej właśnie z rozmów, pamiętam różne duperele, chociaż fakt faktem bardziej zapamiętuje to co mówią mi osoby bliskie, potrafię odtworzyć relację z danym człowiekiem bardzo dokładnie, moja matka zawsze się ze mnie śmieje jak jej wypomnę w żartach to co mówiła nawet kilka lat temu :P Kiedy jestem zakochana jest właśnie odwrotnie, mam problemy z zapamiętaniem czegokolwiek i trudno czasami mi się skupić na wnikliwym słuchaniu tego co druga osoba mówi, a zapamiętać to już w ogóle
solideja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 15:14   #16
biala lila
Zadomowienie
 
Avatar biala lila
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 033
Dot.: Kobieca pamięć

Oczywiście, że takie coś jest możliwe. Ja np. jestem z zawodu historykiem, mój mózg jest przyzwyczajony do zapamiętywania ogromu informacji więc automatycznie koduje wszystko co się do mnie mówi. Nie jest więc powiedziane, że koleżanka Cię wielbi
__________________
PM 5 września 2015

biala lila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 15:32   #17
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Kobieca pamięć

Ja też mam bardzo dobrą pamięć

Moja kumpela z grupy zawsze mnie pyta które ćwiczenia musi odrobić na laboratoriach

I mam też koleżankę i też jest zawsze zdziwiona bo pamiętam rzeczy o których mówiła mi np. 3 lata temu.
(Absolutnie nie czuję do niej mięty )

Także to zależy od osoby. Mój ojciec też ma bardzo dobrą pamięć.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 15:33   #18
WszyscyUmrzemy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 41
Dot.: Kobieca pamięć

Cytat:
Napisane przez Andrzeej Pokaż wiadomość
Ostatnio intryguje mnie jedna rzecz.

Mam taką koleżankę, z którą czasem się spotykam, no i tam sobie rozmawiamy na rożne tematy, praktycznie o wszystkim. Od pewnego czasu uderza mnie jedna rzecz. Ona wszystko co powiem ... zapamiętuje Rozmawiamy o jakichś marzeniach, o tym, że coś bym chciał kupić, o tym co lubię, czego nie lubię, co lubię jeść, jaki zespół słuchać, jakiego psa chciałbym mieć , no o wszystkim. No i potem np. mija miesiąc, dwa, a ona potrafi się do tego odnieść, przypomnieć mi, że wie, że ja to czy tamto lubię, albo ,że mam takie czy takie przekonania.

Czy ... wszystkie kobiety tak mają ? Przecież na pewno spotyka jakichś innych ludzi, ma jakichś tam znajomych, i co, wszystkich tak zapamiętuje ???

Może dla kobiet to się wydaje śmieszne, ale ja jako mężczyzna to właściwie słyszę, zapamiętuję to co ... chcę słyszeć / zapamiętać. Często jest tak, że coś mi wpada jednym uchem, a drugim wylatuje. Właściwie tylko gdy ... jestem zaangażowany emocjonalnie to wtedy chłonę informacje, aby je wykorzystać Ja czasem nawet nie pamiętam o czym już z nią rozmawiałem, o czym nie, a ona doskonale wszystko pamięta, zna moje upodobania.

Czy to .... normalne ? Czy nie jest tak, że jak ktoś jest zwyczajnym kolegą, albo "nikim" to kobieta by połowę rozmów zapomniała, część niedosłyszała itd. ?

Czy wy też wszystko zapamiętujecie ? Ja jak z kumplem rozmawiam to ... po godzinie czasem nawet nie pamiętamy o czym gadaliśmy

Tak, to normalne i strasznie denerwujące. Znam taką jedną która potrafi powiedzieć o czym gadałem z nią miesiąc temu.
WszyscyUmrzemy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 15:37   #19
10256707ec776820308db4c1f0d79c3a6390beb4_5dfabd9430a8d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 122
..............

..............

Edytowane przez 10256707ec776820308db4c1f0d79c3a6390beb4_5dfabd9430a8d
Czas edycji: 2019-12-18 o 14:09
10256707ec776820308db4c1f0d79c3a6390beb4_5dfabd9430a8d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 15:48   #20
Auksencja
Rozeznanie
 
Avatar Auksencja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 552
Dot.: Kobieca pamięć

Gościu... juz zakładałeś wątasek o tej pannie. Wszędzie szukasz dowodów, że ona Cię potajemnie kocha. Idź leczyć swoją obsesję. Ja tak mam, że zapamiętuje duuużo szczegółów i to nie oznacza, że bujam się w kimś. Jestem bardzo dobrym słuchaczem, skupiam się na tym, co ktoś do mnie mówi i tyle.
Auksencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 15:49   #21
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Kobieca pamięć

Ja mam taką pamięć.
To wynika z uważnego słuchania.

Przy czym: ta pamięć się stosuje do wszystkich (facetów i kobiet), to wynika po prostu z tego, że traktuje sie kogos z zainteresowaniem, żeby nie czuł sie olewany, nie ważne kim by był.
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 15:50   #22
Andrzeej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 339
Dot.: Kobieca pamięć

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
zapamiętuję
szczególnie tak łatwe do zapamiętania rzeczy jak ten wspomniany samochód+ kolor
to taka forma ćwiczenia łepetyny, ale też tworzenie obrazu danej osoby np. po tym co mówisz ludzie wiedzą co lubisz, czego nie, czego się obawiasz, co chciałbyś dostac na prezent- to ułatwia współżycie z daną osobą np. zaprosi mnie jakiś tam dalszy znajomy na swoje 30-ste urodziny, normalnie wypadałoby przynieść flaszkę, ale skoro wiem, ze jest pasjonatem figurek "żołnierzyków' to mu kupię akurat to. I jest wielkie zdziwienie "WOW! la'Mbria skąd wiedziałaś, ze takie chciałem mieć?"- wstyd odpowiadać, ze " 3 lata temu jak bylismy na kawie razem z twoją dziewczyną, w empiku w centrum to oglądałeś gazetkę o militariach i tam było zdjęcie tych żołnierzyków jako idealny prezent na dzień dziecka i wtedy powiedziałeś jej, że zawsze o takich marzyłeś,, a ja siedziałam obok i usłyszałam" więc mówię, ze "zające ćwierkały, ze kolega lubi żołnierzyki" ale mimo wszystko pamiętam co kto mi mówił.
Nie ma to nic wspólnego z uczuciami do danej osoby.
Po prostu informacja wpada do okreslonej przegródki w głowie i zostaje tam do czasu aż bedzie potrzebna.
Okej, dzięki - właśnie m.in. o sytuacje mi chodziło, w których coś rzucę mimochodem, trwa to sekundę, a potem ta osoba za 2-3 miesiące to pamięta Z perspektywy osoby nie zapamiętującej wiele z rozmowy zaczeło mi się wydawać to dziwne, że ktoś praktycznie wszystko zapamiętuje
Andrzeej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 15:53   #23
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Kobieca pamięć

Po prostu Andrzeju - po tej cesze nie rozpoznasz, czy ona jest tobą zainteresowana - o ile ona jest "dobrym słuchaczem". Bo dobry słuchasz jest taki do wszystkich, do śmieciarza i do szefa, przyjaciela i przechodnia - wszystkich stara się równo traktować.
Jesli ona tak ma, to cię o tym lojalnie ostrzegam, piszę jak to wygląda w praktyce
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 16:07   #24
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Kobieca pamięć

Heh.
Wszystkie,ktorych interesuje dany facet
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 16:22   #25
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Kobieca pamięć

Ja też mam dobrą pamięć, ale wynika to z tego, że dla mnie wypuszczanie drugim uchem jest po prostu nie do przyjęcia, to dla mnie zupełny brak szacunku. Jestem dobrym słuchaczem, potrafię zapamiętać wiele szczegółów i przez to dosyć szybko wiem kiedy ktoś zaczyna mijać się z prawdą. I nie ma znaczenia czy rozmawiam ze swoim chłopakiem, przyjaciółką, matką czy wykładowcą. Jak ktoś mówi to po prostu słucham i rozmawiam z nim. Poza tym mam podzielną uwagę i zapamiętuję to co się mówi nawet jak robię coś innego. Właśnie z tego powodu często miałam łatwiej na egzaminach, czasami mogłam cytować pojedyncze zdania.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 16:22   #26
aduunia
Raczkowanie
 
Avatar aduunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: niewielkie miasto
Wiadomości: 96
Dot.: Kobieca pamięć

Cytat:
Napisane przez Auksencja Pokaż wiadomość
Gościu... juz zakładałeś wątasek o tej pannie. Wszędzie szukasz dowodów, że ona Cię potajemnie kocha. Idź leczyć swoją obsesję. Ja tak mam, że zapamiętuje duuużo szczegółów i to nie oznacza, że bujam się w kimś. Jestem bardzo dobrym słuchaczem, skupiam się na tym, co ktoś do mnie mówi i tyle.
Serio?? ...ale ludzie sa dziwni....
aduunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 16:24   #27
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Kobieca pamięć

Ja też zapamiętuję wybiórczo, reszta mi wlatuje jednym uchem, a wylatuje drugim. Więc nie wszystkie kobiety tak mają, jak ta opisana. I też, jak byłam zainteresowana, to zapamiętywałam wszystko. Żeby wykorzystać.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 17:17   #28
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Kobieca pamięć

Ja zapamiętuję wszystko (no, prawie wszystko), tak jak Twoja koleżanka, ale z tego co zauważyłam, to dziewczyny, jakie znam nie zapamiętują wszystkiego. To jest kwestia dobrej pamięci, ja ją mam dzięki codziennemu zapamiętywaniu snów przez wiele lat, takze myślę, że każdy może poprawić swoją pamięć, jeśli się postara.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 17:33   #29
oliwia18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 005
Dot.: Kobieca pamięć

Ja też zapamiętuję bardzo dużo szczegółów i tzw. pierdół. Jest to strasznie męczące szczególnie przy numerach telefonów: widzę numer, zapamiętuję a w między czasie jeszcze np. w częściach składowych tego numeru szukam wzajemnych zależności (np. suma wszystkich cyfr jest dzielnikiem ostatniej liczy w numerze telefonu, itd.). To wszystko jest podświadome, trwa bardzo szybko i na dłuższą metę jest bardzo męczące. To też jest związane z tym, że w mózgu wtedy tworzą się obrazy i ten obraz się zapamiętuje. Więc nie mam problemu z przypomnieniem sobie, co jadłam na obiad 2 tygodnie temu w niedzielę (i o której był obiad) i co powiedział jakiś znajomy kiedy szliśmy taką i taką ulicą, nawet jeśli była to drobnostka.
Tak miałam od dziecka, potem poszłam na kurs szybkiego zapamiętywania, więc już w ogóle to wyćwiczyłam.
oliwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 18:01   #30
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Kobieca pamięć

Ja zapamiętuję mało i bardzo nad tym ubolewam, bo chciałabym znać wszelkie szczegóły dotyczące chociażby upodobań mojego chłopaka. Niestety, mam tak zawaloną głowę różnymi rzeczami i taki brak koncentracji, że większość mi po prostu ucieka. Natomiast mój TŻ pamięta bardzo wiele.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.