Nie czuję się kobieca/psychoterapia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-11, 18:49   #1
anetttt2022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 2

Nie czuję się kobieca/psychoterapia


Hej, mam taki problem. Jestem młodą kobietą. Lubię siebie, teraz wizualnie również.

Kiedyś byłam bardzo zauroczona. Wiek nastoletni, pierwsza relacja (biała). Chłopak był kilka lat starszy ode mnie. Pewnego dnia powiedział mi, że czuje coś do mnie, jest zakochany, ale nie widzi we mnie kobiety. Kontakt się urwał. Po liceum chłopak wrócił. Chciał wznowić kontakt. Spotkaliśmy się kilka razy, ale jakoś coś nie grało. Powiedział mi, że wyobraża sobie, że mam większy biust. Później dodał, że w tym samym czasie jak spotykał się ze mną, zagadał do kobiety w wieku swojej matki, którą poznał w barze, że jest jego marzeniem i żałuje, że "ona daje każdemu".

Byłam świadoma, że to palant, ale tak czy siak podupadlam na zdrowiu psychicznym. Miałam bulimię. Byłam potem ze dwa razy zauroczona, ale byli to tzw faceci niedostępni i babiarze. Nie wierzę w dobre intencje kogokolwiek. Czuję się ok, dopóki nie widzę w pobliżu atrakcyjnej dziewczyny.

Nie lubię spędzać czasu w towarzystwie, bo jakoś mi wewnętrznie przykro, zwlaszcza jak widzę pary lub jak widzę jak faceci traktują mnie jak kolegę. Wkurzają mnie też babskie rozmowy o facetach, babskie manipulacje. Mam też problem, że jak jestem po prostu miła, to ktoś mi sugeruje, że w kimś się podkochuje.



Znacie jakieś podcasty, książki na temat kobiecości?

Pomocy szukać u seksuologa czy psychoterapeuty?
anetttt2022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 22:57   #2
967f3601e527e8d89f0729c53155db34a99f48cb_63dafd3d2687d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 537
Dot.: Nie czuję się kobieca/psychoterapia

Musisz przede wszystkim zrozumieć, że nie istniejesz po to, żeby zaspokajać gust innych osób, facetów. Twój biust jest twój, nie należy się temu krytykantowi, nie jest po to, żeby mu się podobał. Za kogo on się ma? Ósmy cud świata?

Najważniejsze, to poznać kogoś, kto ma piękny umysł. A jak się pokocha umysł, to się pokocha i ciało. Ale niektórzy są niezdolni do takiej miłości (jak ten chłopak).

Na świecie są lepsi. Stawiaj siebie na pierwszym miejscu, nie kieruj się opinią innych, a szczęście i miłość same przyjdą.
967f3601e527e8d89f0729c53155db34a99f48cb_63dafd3d2687d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-17, 15:39   #3
Adamina_87
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 16
Dot.: Nie czuję się kobieca/psychoterapia

Rozumiem, mam ten sam problem. Niestety nadal nie wiem, jak to naprawić. Chociaż widziałam, że w Internecie są kursy kobiecości, to nie wiem, na ile są skuteczne.
Adamina_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-18, 11:49   #4
anetttt2022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 2
Dot.: Nie czuję się kobieca/psychoterapia

Kursy? Mam nadzieję, że nie masz na myśli kursów a'la jak być trzpiotką, królewną

Raczej chodzi mi o to, jak poczuć się ze sobą lepiej, a nie poznać triki manipulacyjne. Może trochę uwierzyć w to, że miłość istnieje, a nie tylko gierki damsko-męskie.
anetttt2022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-18 12:49:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.