Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-01, 13:19   #3541
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Florice Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

mam pytanie: niedawno przerzuciłam się z okularów na soczewki (jednodniowe), mam krótkowzroczność, sporą wadę + astygmatyzm. Dobrano mi soczewki z bardzo zbliżoną korekcją do tej, którą mam w okularach i nie wiem czy jest ok. To znaczy, pod koniec dnia mam zawroty głowy, nie widzę wyraźnie, nie widzę dobrze z bardzo bliska (ale to w okularach też nie, więc to chyba nic dziwnego), ogólnie chwilami czuję się dziwnie, np. niedobrze mi trochę jak coś czytam.

O co chodzi? Korekcja jest zła czy to kwestia przyzwyczajenia? Czy każdy tak ma? Rozmawiałam z optometrystką, powiedziała żebym nie oczekiwała, że będę widzieć tak super jak w okularach.

Cześć,
dobrze dobrane soczewki kontaktowe dają taki sam komfort użytkowania, albo nawet lepszy niż w okularach jeśli parametry jakie potrzebujesz dla soczewek kontaktowych są dostępne. Czy miałaś kilka prób doboru soczewek czy po jednej parze specjalista zakończył swoją pracę?

Jeżeli jesteś w młodym wieku (poniżej 40 r.ż.) i przy krótkowzroczności w soczewkach czy okularach masz problem z czytaniem to bardzo możliwe, że masz zbyt silne soczewki/okulary. W swoim gabinecie spróbowałabym dać nieco słabsze moce i pozwolić przetestować je w domu, w normalnych warunkach, być może podczas badania bardzo akomodowałaś i specjalista dał Tobie za silne soczewki. Niedawno miałam podobny przypadek, na początku po zmniejszeniu mocy jest trudno się przestawić pacjentowi, ale z czasem to dało sporą ulgę - zarówno do dali jak i do czytania.

Po tym co napisałaś mogę twierdzić, że problemem może być również fakt, że masz forię (tj. zez ukryty, zupełnie go nie widać). Jeśli pojawiają się u Ciebie objawy astenopii takie jak częste bóle głowy, zawroty głowy podczas czytania na przykład, pod koniec dnia może pojawić się dwojenie widzenia i duże zmęczenie oczu, to zalecam zgłosić się do specjalisty zajmującego się badaniem, diagnozowaniem i leczeniem zeza (forii i tropii) - niektórzy optometryści, ortoptyści lub strabolodzy. W przypadku niedużego zeza ukrytego również zalecana jest delikatna zmiana wady wzroku i tym samym parametrów soczewek lub inne pomoce wzrokowe dla większego komfortu użytkowania i wyeliminowania tych objawów - to wszystko już musi być dokładnie sprawdzone w gabinecie, bo to jest już trudniejsza optometria

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez karolinamakota Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie trochę z innej beczki.

Czy robicie sobie drzemki w ciągu dnia? Jeśli tak, to co z soczewkami, śpicie w nich przez tą powiedzmy godzinkę?
Mam soczewki jednodniowe,więc nie mogę ich dać do płynu na tę godzine i założyć znowu.
Przysypianie w soczewkach jest dozwolone dla soczewek całodobowych lub ewentualnie soczewek wykonanych z materiału najnowszej generacji silikonowo-hydrożelowych (jednodniowe to np. Acuvue 1-Day Trueye).

Soczewki jednodniowe z reguły to soczewki hydrożelowe (nie wiem jakie ty nosisz, ale 90% to hydrożele) i w tej sytuacji bezpieczniejsze i zdrowsze rozwiązanie to jednak zdjęcie soczewek i zanurzenie ich w płynie na czas drzemki (nie pocierając ich, nie czyszcząc, aby nie naruszyć warstwy nawilżającej hydrożelu). Po drzemce założyć znów i nosić do końca dnia.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 13:49   #3542
karolinamakota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 97
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość

Przysypianie w soczewkach jest dozwolone dla soczewek całodobowych lub ewentualnie soczewek wykonanych z materiału najnowszej generacji silikonowo-hydrożelowych (jednodniowe to np. Acuvue 1-Day Trueye).

Soczewki jednodniowe z reguły to soczewki hydrożelowe (nie wiem jakie ty nosisz, ale 90% to hydrożele) i w tej sytuacji bezpieczniejsze i zdrowsze rozwiązanie to jednak zdjęcie soczewek i zanurzenie ich w płynie na czas drzemki (nie pocierając ich, nie czyszcząc, aby nie naruszyć warstwy nawilżającej hydrożelu). Po drzemce założyć znów i nosić do końca dnia.

Oooo! akurat noszę własnie te soczewki!Ale nigdzie nie czytałam o tym,że się własnie tym "wyróżniają" pośród innych, a myślę, że przyciągnłęo by to sporo klientów. Z ciekawości, co w nich jest takeigo fantastycznego,ze nawet przespac się w nich można?

Ja mimo wszystko jako boje się zanurzyć zupełnie w sen w soczewkach. Nawet nie boje się póniej zaczerwienienia, czy takich rzeczy, a raczej tego,,że gdzieś mi się przesunie, i złamie.
karolinamakota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 14:05   #3543
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez karolinamakota Pokaż wiadomość
Oooo! akurat noszę własnie te soczewki!Ale nigdzie nie czytałam o tym,że się własnie tym "wyróżniają" pośród innych, a myślę, że przyciągnłęo by to sporo klientów. Z ciekawości, co w nich jest takeigo fantastycznego,ze nawet przespac się w nich można?

Ja mimo wszystko jako boje się zanurzyć zupełnie w sen w soczewkach. Nawet nie boje się póniej zaczerwienienia, czy takich rzeczy, a raczej tego,,że gdzieś mi się przesunie, i złamie.
Materiał silikonowo-hydrożelowy, z którego wykonane są te soczewki to najnowsza generacja. Jest zdecydowanie lepszy dla oczu, bo przepuszcza więcej tlenu z atmosfery do rogówki - to głównie dzięki temu są zdrowsze i takie "fantastyczne".

Nie można jednak powiedzieć, że każdy powinien te soczewki nosić i koniec kropka. Niektórzy nie tolerują silikonu, niektórzy potrzebują więcej uwodnienia, które w silikonowo-hydrożelowych soczewkach jest na zdecydowanie niższym poziomie - w porównaniu z hydrożelami.

Poza tym dla soczewek jednodniowych, jeśli nie zamierza się w nich spać/robić drzemek w ciągu dnia, materiał nie ma aż tak wielkiego znaczenia, bo codziennie są zakładane nowe, świeże, nawilżone soczewki, wieczorem zdejmowane i wyrzucane. Materiał ma jednak większe znaczenie dla soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 14:34   #3544
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mi się zdarza przysnąć w trakcie podróży i często soczewka mi się wtedy przykleja.
Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Jeżeli jesteś w młodym wieku (poniżej 40 r.ż.)
Dzięki
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 14:45   #3545
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość

Dzięki
Bardzo proszę!
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 19:49   #3546
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Orientuje się może ktoś, czy Mediflex essential 1 day ( Cooper Vision) mają odpowiednik ? Strasznie długo się na essential czeka ( moce + ), dlatego pytam
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 09:07   #3547
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Orientuje się może ktoś, czy Mediflex essential 1 day ( Cooper Vision) mają odpowiednik ? Strasznie długo się na essential czeka ( moce + ), dlatego pytam
Odpowiednikiem moim zdaniem są soczewki Proclear 1-Day: [link]

Sprawdź jednak czy parametry Twoich soczewek są takie same (podane na pudelku):
BC (promień krzywizny): 8,7
DIA (średnica): 14,20 mm
H2O (uwodnienie): 60%

Jeżeli jest to samo, to na pewno Proclear 1-Day.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-09-02 o 09:30 Powód: Link.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-02, 14:49   #3548
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

U mnie kiszka. Byłam u optometrysty zapytać o szczegóły. Dobiera TYLKO szkła o soczewkach nie ma mowy.
Ktoś z was miał dobierane soczewki w vision express? Tam pracują optometrysci?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 15:24   #3549
karolinamakota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 97
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Materiał silikonowo-hydrożelowy, z którego wykonane są te soczewki to najnowsza generacja. Jest zdecydowanie lepszy dla oczu, bo przepuszcza więcej tlenu z atmosfery do rogówki - to głównie dzięki temu są zdrowsze i takie "fantastyczne".

Nie można jednak powiedzieć, że każdy powinien te soczewki nosić i koniec kropka. Niektórzy nie tolerują silikonu, niektórzy potrzebują więcej uwodnienia, które w silikonowo-hydrożelowych soczewkach jest na zdecydowanie niższym poziomie - w porównaniu z hydrożelami.

Poza tym dla soczewek jednodniowych, jeśli nie zamierza się w nich spać/robić drzemek w ciągu dnia, materiał nie ma aż tak wielkiego znaczenia, bo codziennie są zakładane nowe, świeże, nawilżone soczewki, wieczorem zdejmowane i wyrzucane. Materiał ma jednak większe znaczenie dla soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku.
Ja ich akurat używam, bo poleciła mi je okulistka, po tym jak miałam zapalenia rogówki po soczewkach z vision express. Ale dobrze wiedzieć,że mają takie "bajery: :P

A jeszcze jedno pytanie. Jak długo nosicie zazwyczaj soczewki w ciągu dnia?
Niegługo szykuje mi się wyjazd w gory na pare dni i cóż... wyjazd o 4 nad ranem a potem do późnego wieczora pewnie będe musiała wytrzymać i trochę się obawiam o to. Mam bardzo dużą wadę,więc okulary oczywiście mam,jednak widzę w nich dużo gorzej niż w soczewkach.

Edytowane przez karolinamakota
Czas edycji: 2015-09-02 o 15:28
karolinamakota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 16:59   #3550
Florice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 175
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

[QUOTE=Optometrystka_Monik a;52611244]Cześć,
dobrze dobrane soczewki kontaktowe dają taki sam komfort użytkowania, albo nawet lepszy niż w okularach jeśli parametry jakie potrzebujesz dla soczewek kontaktowych są dostępne. Czy miałaś kilka prób doboru soczewek czy po jednej parze specjalista zakończył swoją pracę?

Jeżeli jesteś w młodym wieku (poniżej 40 r.ż.) i przy krótkowzroczności w soczewkach czy okularach masz problem z czytaniem to bardzo możliwe, że masz zbyt silne soczewki/okulary. W swoim gabinecie spróbowałabym dać nieco słabsze moce i pozwolić przetestować je w domu, w normalnych warunkach, być może podczas badania bardzo akomodowałaś i specjalista dał Tobie za silne soczewki. Niedawno miałam podobny przypadek, na początku po zmniejszeniu mocy jest trudno się przestawić pacjentowi, ale z czasem to dało sporą ulgę - zarówno do dali jak i do czytania.

Dzięki wielkie za odpowiedź
Było kilka prób, optometrysta robił różne kombinacje soczewek, i słabszych i mocniejszych i w gabinecie najlepiej widziałam w tym zestawie który potem dostałam. Ale to nie jest takie super widzenie jak w okularach. Ja mam tak skomplikowaną wadę że soczewek o dokładnie takich osiach jakie ja mam w moim astygmatyzmie podobno nie produkują. I jak te kąty są chyba co 10 stopni, to 10 więcej widzę średnio, i 10 mniej i też widzę średnio. Na dodatek każde oko inne. Mam Acuvue Oasys for Astigmatis, mogłabyś proszę polecić mi inną firmę do wypróbowania? Bo tylko takie mieli dostępne w salonie jako próbki
Florice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 19:01   #3551
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
U mnie kiszka. Byłam u optometrysty zapytać o szczegóły. Dobiera TYLKO szkła o soczewkach nie ma mowy.
Ktoś z was miał dobierane soczewki w vision express? Tam pracują optometrysci?
Ale ja dokładnie powiedział, że nie dobiera soczewek tylko szkła? Bo szkła kontaktowe to to samo co soczewki przecież.
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-02, 19:08   #3552
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dokładnie powiedział, że dobiera szkła do okularów, natomiast soczewek nie dobiera. Zostaje mi vision express, ponawiam pytanie czy ktoś korzystał tam z dobierania soczewek?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 08:21   #3553
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

[QUOTE=Florice;52626985]
Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość

Dzięki wielkie za odpowiedź
Było kilka prób, optometrysta robił różne kombinacje soczewek, i słabszych i mocniejszych i w gabinecie najlepiej widziałam w tym zestawie który potem dostałam. Ale to nie jest takie super widzenie jak w okularach. Ja mam tak skomplikowaną wadę że soczewek o dokładnie takich osiach jakie ja mam w moim astygmatyzmie podobno nie produkują. I jak te kąty są chyba co 10 stopni, to 10 więcej widzę średnio, i 10 mniej i też widzę średnio. Na dodatek każde oko inne. Mam Acuvue Oasys for Astigmatis, mogłabyś proszę polecić mi inną firmę do wypróbowania? Bo tylko takie mieli dostępne w salonie jako próbki
Soczewek torycznych jest bardzo dużo. Te które otrzymałaś to akurat soczewki dwutygodniowe, jedne z najpopularniejszych. Są także miesięczne, np. soczewki silikonowo-hydrożelowe: Biofinity Toric, Avaira Toric, Air Optix for Astigmatism, Pure Vision 2 HD for Astigmatism... a soczewki toryczne (dla astygmatyków), które mają oś nie co 10, a co 5 stopni to na przykład Proclear Toric XR. One jednak są wykonane z materiału starszej generacji - hydrożelowego. Dostepne są też soczewki jednodniowe dla astygmatyków. Jest naprawdę bardzo duży wybór do aplikacji w gabinecie

Przy większej mocy sferycznej każdy stopień osi może faktycznie zmieniać jakość widzenia.

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Cytat:
Napisane przez karolinamakota Pokaż wiadomość
A jeszcze jedno pytanie. Jak długo nosicie zazwyczaj soczewki w ciągu dnia?
Niegługo szykuje mi się wyjazd w gory na pare dni i cóż... wyjazd o 4 nad ranem a potem do późnego wieczora pewnie będe musiała wytrzymać i trochę się obawiam o to. Mam bardzo dużą wadę,więc okulary oczywiście mam,jednak widzę w nich dużo gorzej niż w soczewkach.
Na ten czas na pewno warto zaopatrzyć się w krople nawilżające nadające się do aplikacji na oko, gdzie jest soczewka kontaktowa.

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Dokładnie powiedział, że dobiera szkła do okularów, natomiast soczewek nie dobiera. Zostaje mi vision express, ponawiam pytanie czy ktoś korzystał tam z dobierania soczewek?
Dobrze, że przyznał się od razu. Przynajmniej nie podejmował się czegoś czego nie potrafi! To ogromny plus dla specjalisty.

W VE są specjaliści optometryści (można o to dopytać na miejscu, bo nie wiem czy to standard w każdym salonie), ale tam powinni dobrać soczewki kontaktowe bez problemu - w końcu mają swoje promowane soczewki, o których pisaliśmy chyba stronę wcześniej.

Edytowane przez Optometrystka_Monika
Czas edycji: 2015-09-03 o 08:22
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 08:42   #3554
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak wyglada wrastające naczynko? W google nie moge znaleźć nic konkretnego nosze soczewki od 10 lat, dawniej miesięczne, teraz jednodniowe. Od kilku lat mam w lewym oku jedno naczynko stale widoczne (lekko różowe, tylko jak długo nosze soczewkę to czasami robi sie czerwone). To oko mam tez bardziej wrażliwe, przy dłuższym noszeniu soczewek tę lewą zaczynam czuć po 6-7 godzinach, prawej właściwie nigdy nie czuje. Kazdy z okulistów, którego pytałam bagatelizował to, bo wyniki badań mam dobre, w soczewkach widzę prawidłowo , rogówka, siatkówka, cisnienie i dno oka ok, wzrok juz coraz mniej mi sie pograsza (mam 25 lat i dużą wadę dziedziczną), ale ostatnio zaczęłam sie tym martwić. Odstawienie soczewek na dłużej nic nie daje - mam okresy, że nie nosze w ogole przez kilka miesięcy i nic sie nie zmienia...
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 09:01   #3555
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Może kogoś zainteresuje:
moje soczewki I Wear free kosztują w salonie 67 zł, a w internecie 60 zł minus 7 % zniżki.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 09:49   #3556
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak wyglada wrastające naczynko?
To na szczęście (na szczęście dla Ciebie) nie to, co opisujesz. Wrastających naczynek nie zobaczysz gołym okiem, a wrastają w rogówkę.
http://www.bausch.com.pl/ecp/-/m/BL/...rization-2.jpg
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 10:09   #3557
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Uff, czegoś takiego raczej nie mam, chyba okulista by mi powiedział, gdyby cos takiego zauważył...Dziękuję
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 17:16   #3558
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Odpowiednikiem moim zdaniem są soczewki Proclear 1-Day: [link]

Sprawdź jednak czy parametry Twoich soczewek są takie same (podane na pudelku):
BC (promień krzywizny): 8,7
DIA (średnica): 14,20 mm
H2O (uwodnienie): 60%

Jeżeli jest to samo, to na pewno Proclear 1-Day.
tak, to te same. Dziękuję
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 08:15   #3559
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak wyglada wrastające naczynko? W google nie moge znaleźć nic konkretnego nosze soczewki od 10 lat, dawniej miesięczne, teraz jednodniowe. Od kilku lat mam w lewym oku jedno naczynko stale widoczne (lekko różowe, tylko jak długo nosze soczewkę to czasami robi sie czerwone). To oko mam tez bardziej wrażliwe, przy dłuższym noszeniu soczewek tę lewą zaczynam czuć po 6-7 godzinach, prawej właściwie nigdy nie czuje. Kazdy z okulistów, którego pytałam bagatelizował to, bo wyniki badań mam dobre, w soczewkach widzę prawidłowo , rogówka, siatkówka, cisnienie i dno oka ok, wzrok juz coraz mniej mi sie pograsza (mam 25 lat i dużą wadę dziedziczną), ale ostatnio zaczęłam sie tym martwić. Odstawienie soczewek na dłużej nic nie daje - mam okresy, że nie nosze w ogole przez kilka miesięcy i nic sie nie zmienia...
Wrastające naczynka pojawiają się na rogówce - widoczne na tęczówce. Kiedy takie coś jak pokazała Malla się pojawi, to należy zrezygnować z soczewek w ogóle. To zdjęcie pokazuje już drastycznie wrośnięte naczynia krwionośne. Czasami jest to jedno, małe, cieniutkie naczynko, którego już także nie należny bagatelizować.

Po przerwaniu noszenia soczewek naczynko się cofnie, ale tunelik po naczynku zostaje już na zawsze, więc przy kolejnym noszeniu soczewek w to miejsce ponownie naczynko wrośnie i będzie się dalej rozrastać.

Polecam spróbować soczewki jednodniowe lub takie, które maja większy współczynnik Dk/t.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-04, 09:00   #3560
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Powinnaś iść do optometrysty. Okulista nie jest od dobierania soczewek ani wyznaczania parametrów pod nie.Tym zajmuje się optometrysta. Tak samo, nie optyk dobiera soczewki. Oni z reguły sobie lecą w kulki. U dwóch usłyszałam, że j&j mi dadzą bo są najdelikatniejsze a ja jestem przecież alergikiem! Co tam jakie mają mieć parametry, ważne, że są cienkie i delikatne.

A ja dobierałam u okulistki i jestem zadowolona. Wyprzedzając pytanie - tak, dobór soczewek wyglądał dokładnie tak, jak tu opisujecie, więc wszystko było tak, jak być powinno. Także to nie jest tak, że żaden okulista nie dobierze soczewek, więc warto najpierw popytać albo przejść się na wizytę, a nie od razu skreślać, bo to tylko okulista.




Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Materiał silikonowo-hydrożelowy, z którego wykonane są te soczewki to najnowsza generacja. Jest zdecydowanie lepszy dla oczu, bo przepuszcza więcej tlenu z atmosfery do rogówki - to głównie dzięki temu są zdrowsze i takie "fantastyczne".

Nie można jednak powiedzieć, że każdy powinien te soczewki nosić i koniec kropka. Niektórzy nie tolerują silikonu, niektórzy potrzebują więcej uwodnienia, które w silikonowo-hydrożelowych soczewkach jest na zdecydowanie niższym poziomie - w porównaniu z hydrożelami.
O, właśnie, tydzień temu na wizycie dowiedziałam się, że mam za suche soczewki (albo jakoś tak, nie znam się na tej fachowej terminologii :P ). Nosiłam Acuvue Oasys od ponad roku i wszystko było w porządku, czy to na wizytach kontrolnych, czy to w moim odczuciu, w sensie komforcie noszenia itp, więc przyznam, że byłam zaskoczona. Dostałam jakieś inne - mówiła tylko, że z innego materiału, nie pamiętam firmy, niby coś wspominała, ale chyba bardziej pani uzupełniającej kartoteki niż mnie ( ), a ja też nie dopytywałam, bo i tak mam za tydzień jeszcze przyjść na kontrolę i wtedy, jak się okaże, że są ok, będę mogła ewentualnie kupić. W każdym razie - możliwe, że to to, o czym piszesz? W sensie, że ta 'suchość' to właśnie kwestia silikonowo-hydrożelowych soczewek? Czy może jednak czegoś poważniejszego, a moja okulistka po prostu nie chciała mnie martwić i dopiero na kolejnej wizycie mi o tym powie i da bana na soczewki?
__________________
Piszę.

Edytowane przez Carousel
Czas edycji: 2015-09-04 o 12:21
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 09:04   #3561
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, teraz jest promocja w Vision Express -40% na drugie opakowanie soczewek.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 11:53   #3562
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Moja okulistka w ogóle nic nie mówiła o wizycie kontrolnej ;/ i w ogóle dobrała mi soczewki w 5 min,pokazała od tak jak zakładać/ściągać i dowidzenia.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 12:19   #3563
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, nie dajcie się namówić na badanie kiepskiej jakości. Najlepiej zanim się zapiszecie upewnijcie się, że w cenie badania otrzymacie soczewki próbne, przeszkolenie z "obsługi" oraz wizytę kontrolną, która też jest bardzo ważna.

Niestety w wielu miejscach jest problem z tym, żeby badanie pod soczewki było profesjonalne. :-(
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 14:36   #3564
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość

O, właśnie, tydzień temu na wizycie dowiedziałam się, że mam za suche soczewki (albo jakoś tak, nie znam się na tej fachowej terminologii :P ). Nosiłam Acuvue Oasys od ponad roku i wszystko było w porządku, czy to na wizytach kontrolnych, czy to w moim odczuciu, w sensie komforcie noszenia itp, więc przyznam, że byłam zaskoczona. Dostałam jakieś inne - mówiła tylko, że z innego materiału, nie pamiętam firmy, niby coś wspominała, ale chyba bardziej pani uzupełniającej kartoteki niż mnie ( ), a ja też nie dopytywałam, bo i tak mam za tydzień jeszcze przyjść na kontrolę i wtedy, jak się okaże, że są ok, będę mogła ewentualnie kupić. W każdym razie - możliwe, że to to, o czym piszesz? W sensie, że ta 'suchość' to właśnie kwestia silikonowo-hydrożelowych soczewek? Czy może jednak czegoś poważniejszego, a moja okulistka po prostu nie chciała mnie martwić i dopiero na kolejnej wizycie mi o tym powie i da bana na soczewki?
Zmiana tolerancji na jakiekolwiek soczewki może być spowodowana wieloma czynnikami - zmianą leków, zmianą tabletek hormonalnych lub rozpoczęcie ich brania, inne środowisko, zmiany w organizmie. Nagła zmiana tolerancji soczewek silikonowo-hydrożelowych jest mało prawdopodobna, ale też nie można tego wykluczyć.

Okulistka będzie to wiedziała najlepiej - w końcu to ona jest lekarzem. Nie stresuj się tylko spokojnie poczekaj na kontrolę i o wszystko dokładnie dopytaj.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 22:46   #3565
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziś założyłam nowe miesięczne soczewki Bausch&Lomb Softlens, po zdjęciu zauważyłam, że obie są urwane na końcach a na opuszku kciuka mam mały fragment soczewki. Zawsze ściągam delikatnie, mam krótkie paznokcie, soczewki były dobrze przechowywane, kupiłam je w Superpharm, data ważności 2019r. Jestem zła, bo mam 2 opakowania takich samych nowym soczewek, nawet nie mam już paragonu, aby zareklamować. Ktoś spotkał się z podobną sytuacją?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 08:50   #3566
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Dziś założyłam nowe miesięczne soczewki Bausch&Lomb Softlens, po zdjęciu zauważyłam, że obie są urwane na końcach a na opuszku kciuka mam mały fragment soczewki. Zawsze ściągam delikatnie, mam krótkie paznokcie, soczewki były dobrze przechowywane, kupiłam je w Superpharm, data ważności 2019r. Jestem zła, bo mam 2 opakowania takich samych nowym soczewek, nawet nie mam już paragonu, aby zareklamować. Ktoś spotkał się z podobną sytuacją?
Mimo wszystko spróbuj zareklamować te soczewki, nawet bez dowodu zakupu (a może go jeszcze gdzieś odnajdziesz?). W sklepach stacjonarnych może być z tym pewien problem, ponieważ nie mają one bazy danych, gdzie są wszystkie transakcje klienta jak np. w sklepie Internetowym, ale nie zaszkodzi spróbować.

Czy to są soczewki, które zaaplikował Tobie specjalista i były one dobrane w gabinecie, sprawdzone, otrzymałaś też soczewki próbne? Czy kupione i dobrane na własna rękę? Jeżeli dobrałaś je sobie sama, to niestety często tak się to kończy. W gabinecie otrzymałabyś soczewki próbne i od razu mogłabyś zauważyć, że te soczewki są nieodpowiednie, specjalista wtedy dobrałby kolejne, inne soczewki.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 12:18   #3567
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Mimo wszystko spróbuj zareklamować te soczewki, nawet bez dowodu zakupu (a może go jeszcze gdzieś odnajdziesz?). W sklepach stacjonarnych może być z tym pewien problem, ponieważ nie mają one bazy danych, gdzie są wszystkie transakcje klienta jak np. w sklepie Internetowym, ale nie zaszkodzi spróbować.

Czy to są soczewki, które zaaplikował Tobie specjalista i były one dobrane w gabinecie, sprawdzone, otrzymałaś też soczewki próbne? Czy kupione i dobrane na własna rękę? Jeżeli dobrałaś je sobie sama, to niestety często tak się to kończy. W gabinecie otrzymałabyś soczewki próbne i od razu mogłabyś zauważyć, że te soczewki są nieodpowiednie, specjalista wtedy dobrałby kolejne, inne soczewki.

Miałam kiedyś podobną sytuację, poszłam zareklamować wadliwe soczewki do salonu Twoje Soczewki, gdzie je kupowałam, miałam potwierdzenie transakcji z terminala, a poza tym kupowałam na kartę stałego klienta, więc można było w bazie sprawdzić, że faktycznie ta transakcja miała miejsce. Ale odmówiono mi reklamacji, ponieważ nie miałam paragonu. Pani w bardzo arogancki sposób stwierdziła, że pewnie kupiłam je w innym sklepie i chcę od nich wyłudzić nowe soczewki i ona co najwyżej, gdyby miała taki kaprys mogłaby mi ze swoich prywatnych pieniędzy kupić soczewki. Przyznam szczerze, że rzadko spotykam się z takim chamstwem, zupełnie nie wiem, czym to było spowodowane, bo ja do końca byłam uprzejma. Zadzwoniłam potem na infolinię, gdzie jedynie przeproszono mnie za zachowanie tej pani i również odmówiono uznania reklamacji, ponieważ nie posiadam paragonu.
Potem jeden raz awaryjnie musiałam kupić tam soczewki, bo potrzebowałam na już i pech chciał, że również były tak samo uszkodzone. Poszłam zareklamować (tym razem miałam paragon). Pani dociekała chyba z pół godziny, czy aby na pewno sama nie uszkodziłam tych soczewek, w końcu wzięła ode mnie te wadliwe razem z moim pojemnikiem na soczewki. Dosyć długo czekałam na rozpatrzenie reklamacji w końcu dostałam informację, że reklamację uznano, gdy zgłosiłam się po soczewki to okazało się, że pojemnika w którym dałam soczewki nie oddano. Normalnie nawet bym sobie tym nie zawracała głowy i odpuściła, ale w tym przypadku zapytałam co się stało z moim pojemnikiem, pani stwierdziła, że nie przesłano im pojemnika i ona nie może mi dać nowego chyba, że za niego zapłacę. Ja stwierdziłam, że nie chcę nowego, tylko chcę odzyskać mój. Sprawa ciągnęła się jeszcze jakiś czas po czym łaskawie dano mi nowy pojemnik. Nie muszę chyba dodawać, że nigdy więcej nie zrobiłam tam zakupów?
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 12:46   #3568
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Serio kłóciłaś się o pojemnik, w którym wysłałaś soczewki do reklamacji?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 13:00   #3569
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Serio kłóciłaś się o pojemnik, w którym wysłałaś soczewki do reklamacji?
Nie kłóciłam się, tylko zapytałam dlaczego go nie dostałam z powrotem. Normalnie nawet bym o tym nie pomyślała, ale w sytuacji wcześniejszych akcji i zwykłego chamstwa, stwierdziłam, że ja też będę bardzo skrupulatna.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 17:56   #3570
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Nie kłóciłam się, tylko zapytałam dlaczego go nie dostałam z powrotem. Normalnie nawet bym o tym nie pomyślała, ale w sytuacji wcześniejszych akcji i zwykłego chamstwa, stwierdziłam, że ja też będę bardzo skrupulatna.
Uważam, że bardzo dobrze zrobiłaś. A reklama firmy świetna, szkoda im 3 zł za pojemnik.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.