Lęk przed bliskością, uciekanie od facetów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-03-30, 17:37   #1
Aireio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 7

Lęk przed bliskością, uciekanie od facetów


Hej wszystkim,

Jestem ponad półtora roku po ciężkim rozstaniu z długoletnim partnerem, który był manipulantem i toksykiem, mam 32 lata. Od tamtego czasu zdarzało mi się spotykać z facetami, przeróżnymi, spotykanymi w najróżniejszych miejscach. I każdą z tych znajomości łączy to, że uciekam, gdy tylko widzę jakieś oznaki zainteresowania z ich strony - co jest głupie, bo przecież niektórych znam z portali typu tinder, więc logicznym jest że te spotkania to randki. Po każdej takiej akcji mam wyrzuty sumienia że facet jest przecież całkiem w porządku i niegłupi a ja nie chcę kontynuować z nim znajomości. Z żadnym z nich nie poczułam chemii i zastanawiam się czy ona nie przychodzi z czasem, którego ja im nie daje, bo po prostu uciekam. Rzadziej odpisuje licząc że stracą zapał albo mówię wprost że nic z tego nie będzie. wczoraj również byłam na takim spotkaniu, fajnie się gadało, typowy ,,fajny kolega" ale w ogóle nie czuje chęci na coś więcej.. czy takie uczucia przychodzą z czasem? Ja tak nigdy nie miałam ale może miała tak któraś z was? A może po prostu to ze mną jest coś nie tak, bo boje się bliskości z drugim człowiekiem.. w sumie nawet gdy byłam w związku to bliskość na początku była dla mnie czymś bardzo niezręcznym..
Aireio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-02, 19:03   #2
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 090
Dot.: Lęk przed bliskością, uciekanie od facetów

E tam, po prostu to nie są faceci dla ciebie. Dobrze robisz, że tego na siłę nie ciągniesz. Tylko byś traciła swój czas i tego faceta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-03, 12:19   #3
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 326
Dot.: Lęk przed bliskością, uciekanie od facetów

A zastanawiałaś się czy to jest jakoś powiązane z twoim rozstaniem? Pewnie - półtora roku to długo, ale znam już przypadki dłuższego przezywania kiedy osoby nie potrafiły wchodzić w stałe relacje z innymi.
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-07, 11:33   #4
Chlorek_
Przyczajenie
 
Avatar Chlorek_
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6
Dot.: Lęk przed bliskością, uciekanie od facetów

Ohhh mam bardzo podobnie do Ciebie i rozumiem Twój ból
Chlorek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-11, 14:04   #5
niepogodna
Raczkowanie
 
Avatar niepogodna
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 471
Dot.: Lęk przed bliskością, uciekanie od facetów

Cytat:
Napisane przez Aireio Pokaż wiadomość
Hej wszystkim,

Jestem ponad półtora roku po ciężkim rozstaniu z długoletnim partnerem, który był manipulantem i toksykiem, mam 32 lata. Od tamtego czasu zdarzało mi się spotykać z facetami, przeróżnymi, spotykanymi w najróżniejszych miejscach. I każdą z tych znajomości łączy to, że uciekam, gdy tylko widzę jakieś oznaki zainteresowania z ich strony - co jest głupie, bo przecież niektórych znam z portali typu tinder, więc logicznym jest że te spotkania to randki. Po każdej takiej akcji mam wyrzuty sumienia że facet jest przecież całkiem w porządku i niegłupi a ja nie chcę kontynuować z nim znajomości. Z żadnym z nich nie poczułam chemii i zastanawiam się czy ona nie przychodzi z czasem, którego ja im nie daje, bo po prostu uciekam. Rzadziej odpisuje licząc że stracą zapał albo mówię wprost że nic z tego nie będzie. wczoraj również byłam na takim spotkaniu, fajnie się gadało, typowy ,,fajny kolega" ale w ogóle nie czuje chęci na coś więcej.. czy takie uczucia przychodzą z czasem? Ja tak nigdy nie miałam ale może miała tak któraś z was? A może po prostu to ze mną jest coś nie tak, bo boje się bliskości z drugim człowiekiem.. w sumie nawet gdy byłam w związku to bliskość na początku była dla mnie czymś bardzo niezręcznym..
Może masz unikający styl przywiązania, a na pewno masz traumę po trudnym związku. Zakładam, że trudny związek wziął się skądś, na przykład miałaś trudne relacje z rodzicami/jednym z nich, nie zaznałaś bliskości, ciepła, wsparcia w dzieciństwie i teraz się boisz, bo nie umiesz tworzyć bliskości, a co więcej kojarzy ci się ona zagrażająco. Najlepiej iść na terapię.
__________________
Love has a nasty habit of disappearing overnight
niepogodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-13, 15:21   #6
Secret_Game_Box
Przyczajenie
 
Avatar Secret_Game_Box
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 6
Dot.: Lęk przed bliskością, uciekanie od facetów

Hej

Czasami po trudnych doświadczeniach potrzebujemy więcej czasu na to, aby na nowo otworzyć się na bliskość. To, że nie czujesz chemii od razu, może wynikać z obaw przed powtórzeniem przeszłych negatywnych wzorców. Może warto dać sobie trochę więcej czasu na poznanie kogoś, zanim zdecydujesz, czy chcesz kontynuować relację.

W międzyczasie, praca nad własnymi lękami z pomocą terapeuty może pomóc zrozumieć i przepracować Twoje obawy przed bliskością. Pamiętaj że nie jesteś sama w tych uczuciach.


Życzę Ci dużo siły
Secret_Game_Box jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-16, 18:14   #7
hanecznikova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 185
Dot.: Lęk przed bliskością, uciekanie od facetów

No muszę przyznać, że temat jest znajomy. Może nie tyle co toksyk, ale jestem po długim związku i na ten moment też jestem anty. Znam też osoby, które na kolejną relację decydowały się dopiero po długich latach. Warto pomyśleć tez o przepracowaniu poprzedniego związku.
hanecznikova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-16 19:14:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.