Ból w piszczelach...:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-02, 16:29   #1
*Vivi*
Raczkowanie
 
Avatar *Vivi*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z mroku narastającym w mej duszy....
Wiadomości: 184

Ból w piszczelach...:(


Witam serdecznie! Nie wiem czy trafiłam w odpowiedni wątek, ale chciałabym sie zapytac o pewna dolegliwość związaną z moimi nogami Od urodzenia mam wadę nóg tak to można ująć. Przyszłam na świat z krótszą o 4 cm nogą. Przeszłam rehabilitację, zajęcia korekcyjne. Wada nieco spadła. Treaz róznica między obiema nogami wynosi 1,5 cm, jest praktycznie nieodczuwalna. Natomiast jeśli wada nie zredukowałaby się do takiego poziomu w wieku 18 lat zostałabym poddana specjalistycznemu zabiegowi, ale to inną drogą...Niedość, że mam jedną nogę krótszą od drugiej to jeszcze jedna jest grubsza o dwa centymetry. Tak prawde mówiac to mam dziwna budowę, bo kolana sa strasznie szerokie i w ogóle masywne a ja szczupła i jakby było mało to nieprawidłowa budowa stóp, czasem utrudnia mi to zycie, ale powracając do tematu. Od jakiś kilku miesięcy odczuwam w okolicy piszczeli ostry, przeszywający ból. Tak jakby ktoś wbijał mi gorący gwóźdź między kości. Nasila sie przy chodzeniu, może to przez tą nieprawidłową budowe śródstopia? Nie wiem, ale zaczyna mnie to przerażać, ledwo co dochodzę do celu...i nie wiem czym to może być spowodowane...
__________________
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
*Vivi* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 19:54   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ból w piszczelach...:(

Vivi, takie bóle (sądząc z opisu) pojawiają się przy kontuzjach, a czasem przy skurczach mięśni. Wrażenie jest, że boli piszczel, ale boli nie sama kość, tylko właśnie mięśnie.
W Twoim przypadku na pewno warto z tym iść do lekarza, zwłaszcza, jeśli ból nie przechodzi od dłuższego czasu
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 20:18   #3
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Ból w piszczelach...:(

Domyślam się że jesteś pod stałą kontrolą lekarza? Mam nadzieję że tak jest.
Bóle te mogą powstawać na skutek wady z którą się urodziłaś. Wszelkie przeciążenia mogą je powodować. Ja nawet w przypadku niewielkiego skrzywienia kręgosłupa odczuwam niekiedy bóle w różnych miejscach. Mogłoby się zdawać że kolana z kręgosłupem wiele wspólnego nie mają ale prawdopodobnie na skutek skrzywienia i obciążenia jednej strony ciała mam teraz problemy z lewym kolanem.
Może zasięgnij porady lekarza. Lepiej się upewnić co może być tego powodem.
pozdrawiam
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 20:28   #4
*Vivi*
Raczkowanie
 
Avatar *Vivi*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z mroku narastającym w mej duszy....
Wiadomości: 184
Dot.: Ból w piszczelach...:(

Dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieję, że nic mi nie jest. Tak, tak do lekarza musze się wybrać tylko jeszcze nie wiem kiedy. Cały czas odkładam wizyty bo koliduje mi ze szkołą. I przyznam się, że nie jestem pod żadnym nadzorem lekarza, jakoś do tej pory nie było żadnych komplikacji. Pozdrawiam
__________________
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
*Vivi* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 20:48   #5
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Ból w piszczelach...:(

Ja też odkładałam wizytę MIałam robiony rezonans magnetyczny na to kolano i w sumie niby wyniki wyszły ok, ale żeby odwiedzić odrtopedę to jakoś niespieszno mi było. Długi czas było dobrze (to znaczy kolano nie bolało, choć odczuwałam dyskomfort przy zginaniu nogi) a teraz się martwię, czy aby nie pogorszyło się
Głupia jestem jak but hehe
Teraz mam za swoje i muszę czekać do końca listopada, bo to pierwszy wolny termin do ortopedy.
Życzę Ci zdrowia, oby i u Ciebie i u mnie nie było to nic poważnego
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 07:38   #6
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Ból w piszczelach...:(

Vivi natychmiast do lekarza - zdrowie jest najważniejsze, a zaległości w szkole nadrobisz w mig.
Życzę zdrowia.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:08.