wzorki i biżuteria - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-01, 10:22   #1
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Talking

wzorki i biżuteria


Hej!
Mam pytanie - od czego zależy czy komuś pasują wzorki czy nie i jakie pasują lepiej? Kiedyś myślałam że to zależy od rozmiaru (tzn czy osoba jest niska i drobna czy wysoka lub wysoka i szeroka) ale okazuje się że niekoniecznie.
Podobnie jest z biżuterią - są dziewczyny którym biżuterai dodaje wdzięku i trakie które biżuteria szpeci (no a przynajmniej wcale nie dodaje uroku a za to czyni je pospolitymi). Od czego to zależy?
PZDR N
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 10:36   #2
metaxa
Zakorzenienie
 
Avatar metaxa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 907
Dot.: wzorki i biżuteria

Ja uwielbiam kolczyki,takie duże
Ważne jest żeby nie przesadzić i dobierać biżuterię odpowiednio do okoliczności i w zależności od ubrania jakie się ma na sobie
No nie wiem ja tak uważam
Też zależy kto patrzy,jednemu się spodoba innemu nie
Mi osobiscie nie podoba się złoto pod każdą postacią,taka biżuteria przypomina mi tą zakupioną 15 lat na odpuście
A Ty jakie masz zdanie na ten temat?
__________________
życie jest piękne
metaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 10:49   #3
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Dot.: wzorki i biżuteria

Hej!
Nie chodziło mi o dyskusję o guście - każdy ma inny i lubi co innego i ma do tego pełne prawo
Natomiast chodziło mi o coś takiego: mnie pasują drobne wzorki ale dobrze wyglądam tylko w geometrycznych i regularnych (paski, kratki) - wszystkie kwiatki, plamki i inne jakoś mi nie pasują. Dlaczego i od czego to zależy? To samo z biżuterią - nie noszę prawie wcale a jeśli już to kolczylki i jedną przywieszkę a łańcuszku - wszystko skromne i oszczędne. Dlaczego niektórym dziewczynom pasują orgiastyczne wzory i przebogata biżuteria (rokokowe naszyjniki itd ) a innym nie? Zastanawiam się nad regułami, które rządzą doborem wzorów/biżu.
To że drobne wzroy zacierają fakturę tkaniny i wygładzają kontury oraz to że duże wzory powiększają nadmiar ciała i przytłaczają drobne osoby to wiem. W jakiś sposób pewnie łączy się to ze stylem - czy komuś pasuje sportowy, klasyczny, hippi czy romantyczny (lub inne ) ale nie wiem na pewno ani nie wiem od czego to zależy (że komuś pasuje dany styl a innemu nie).
Czekam na podpowiedzi.
PZDR N
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 11:08   #4
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: wzorki i biżuteria

Juz Ci odpowiadam To wszystko zalezy od typu urody podaje link tam znajdziesz troche informacji , wejdz w typy urody !

http://www.makijaz.net/t.html
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 12:39   #5
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Dot.: wzorki i biżuteria

Dzięki!!!
Jednak typ kolorystyczny to nie wszystko... Weszłam na tę stronę i kliknęłam mój typ - ZIMA:
"Biżuteria
Im bardziej ekstrawagancką i lśniącą biżuterię nosisz, tym lepiej podkreślasz swój typ urody.
Diamenty, brylanty, kryształy i stras są dla Ciebie stworzone.
Przesadnie duże sztuczności wyglądają na Tobie jak kosztowności, a drobiazgi giną.
Z kamieni polecam Ci czarny onyks, czerwony rubin lub zielony szmaragd.
Jeśli lubisz perły, to wybieraj te w czystej bieli lub szarości (najlepiej kilka sznurów).
Swoje żółte złoto podaruj mamie lub przyjaciółce, bo ty urodziłaś się po to, by nosić na sobie, srebro, białe złote i platynę."
Ja: Im bardziej ekstrawagancką biżuterią noszę tym bardziej odpustowo wyglądam. Przesadnie duże sztuczności wyglądają na mnie jak przesadnie duże sztuczności. Drobiazgi nie giną - dodają szyku (tutaj też działają proporcje). Kolory - to się zgadza ale nie ma mowy o WZORZE ANI O KSZTAŁTACH.
Marudzę... ;-)
PZDR N

Edytowane przez kai555
Czas edycji: 2005-05-01 o 12:42 Powód: dopisałam perę rzeczy...
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 13:45   #6
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: wzorki i biżuteria

Cytat:
Napisane przez kai555
Kolory - to się zgadza ale nie ma mowy o WZORZE ANI O KSZTAŁTACH.
Marudzę... ;-)
PZDR N
Ja pomarudze jeszcze bardziej, bo z tymi kolarami to roznie bywa....
a co do wzorow i ksztaltow - to zalezy od ubrania, fryzury, koloru wlosow, tego jak czlowiek sie "nosi".
poza tym, to ze nie pasuja ci kwiatki itp. moze byc tylko twoim osobistym odczuciem albo skojarzeniem na zasadzie kwiatki,serduszka itp. sa dla nastolatek, moga sie nawet wydawac troche dziecinne...i przez to wolisz oryginalne, zdecydowane geometryczne wzory

taka moja mala teoria ;-)
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 14:05   #7
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Dot.: wzorki i biżuteria

Dzięki za dopowiedź!!!
Hmm... No kwiatki ani serduszka jako tako mi się nie kojarzą jednoznacznie - zależy jakie kwiatki i jakie serduszka Zrobiłam eksperyment: zaczesalam włosy w kok (żeby było neutralnie), włożyłam sukieneczkę w kwiatki (beżowa w niebieskie małe kwiatki - widać że wzorek jest ale nie widać dokladnie jaki) obwiesiłam się apaszkami i koralikami, do tego bransoletki, kolczytki (a la żyrandole - duuże). Mimo jako takiego zgrania kolorów wyglądałam jak z balu przebierańców.
Przypomniało mi się jeszcze odwrotne zjawisko. Nicole Kidman w "Żonach ze Stepford" kiedy gra zmęczoną życiem karierowiczkę ma 1. proste ciemne włosy, 2. oszczędny makijaż, 3. nosi klasyczne kostiumy (i wogóle nosi się klasycznie). Dopiero kiedy jest "szczęśliwym robotem" promienieje pięknem we wzorzystej sukience w pastelowych kolorkach, mocno wymalowana i w blond loczkach.
Dla mnie to nadal zagwostka...

PZDR N
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-02, 14:34   #8
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Dot.: wzorki i biżuteria

im ktoś jest bardziej 'przy kości' to powinien unikac dużych wzorów, jeżeli juz koniecznie chce załozyć coś wzorzystego to raczej małe wzorki w jednej tonacji.
Osoby drobne też powinny unikac bardzo dużych wzorów bo to może je przytłaczać.
Wszystkie paski poziome pogrubiaja, a podłuzne optycznie wyszczuplają.

A co do dodatkówto trzeba też mieć duże wyczucie w ich dobieraniu. np jeżeli chcemy nieco wyszczuplić optycznie buzie możemy załozyć długie kolczyki- to działa;-)
Do chudych nóg nie nalezy np. zakładać butów na grubej koturnie, niskie osoby nie powinny nosić wielkich torebek itp. Jest tego na prawde mnóstwo;-)))

pzdr
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 14:45   #9
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Dot.: wzorki i biżuteria

Dzięki!
Sam - znasz więcej takich zasad?
I dlaczego niektórym pasuje styl sportowy a innym nie?

PZDR N

Edytowane przez kai555
Czas edycji: 2005-05-02 o 14:46 Powód: literowka
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:21.