Straszne bóle. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-23, 08:49   #1
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Cool

Straszne bóle.


Witam,mam sraszny problem.Mam bardzo bolesne miesiączki,tabletki z apteki typu Ibuprom itd nie pomagaja,nawet w duzych ilosściach.
Pewnie uznacie to za gggłupie ,ale wstydze sie isc do ginekologa,bardzo krepuje sie tego badania.
W tym roku mam mature i obawiam sie ze z bólu po pierwsze nawet nie dojde do szkoły a po drugie to nic nie napisze .Tego dnia ledwo moge stanąć na nogach,jeden wielki ból.
Czy lekarz pierwszego kontaktu mógłby mi cos przepisać?????Jakies leki moze na zapalenie jejnikow czy jakies silnie przeciwbólowe???Pomózcie.
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 09:14   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Straszne bóle.

bez badania nikt nie zapisze ci lekow przeciwobolowych na recepte.

zdajesz mature -egzamin dojrzalosc wiec pora wykazac sie dojrzalosc a w zyciu i isc do lekarza.nie ma sie czego wstydzic ,on cale dnie oglada dolne czesci ciala wiec nic nie zrobi na nim wrazenia.

a co jelsi powod twoich cierpien jest powazniejszy?po sie meczyc?
nie bedzie ci wstyd spotkac sie z ginem po raz pierwszy na porodówce?
bo taki przypadek tez znam.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 09:22   #3
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Straszne bóle.

Wiem, że strach przed wizytą u ginekologa może być przeogromny, ale ginekolog po badaniu stwierdzi czy ból nie jest spowodowany innymi przyczynami, czy po prostu wystarczą tabletki przeciwbólowe. Też tak miałam że ból był nie do wytrzymania, ledwo stałam na nogach, zgieta wpół, miskę trzymałam koło siebie, z bólu ryczałam, więc wiem jak to jest. Ale sama sobie powiedziałam "Patrycha nie bądź głupia" no i poszłam. Lekarz mi przepisał czopki przeciwbólowe (miałam oczywiście obiekcje bo to doodbytniecze...) ale dzięki nim miałam spokój i mogłam normalnie funkcjonować, a jak mnie ból złapał jak gdzieś wyszłam to miałam też specjalne przepisane tabletki przeciwbólowe i zarówno po tabletkach jak i czopkach ból mijał po pół godzinie i chodziłam juyż normalnie uśmiechnięta i nic mi nie było Teraz biorę tabletki anty więc już przeciwbólowych nie używam - no czasem ibuprom.

Ale naprawdę, idź do lekarza, on Ci napewno pomoże i będziesz mogła w "tych" dniach normalnie funkcjonować.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 10:02   #4
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Straszne bóle.

Dzieki za odpowiedz.
Boje sie ze nie rozluznie sie tak jak nalezy i bedzie mnie bolec, ze lekarka okarze sie niemila .Jestem jeszcze dziewica i krepuja mnie takie sytuacje.Nie wiem czy bede w stanie sie przełamać. Sadziłam ze lekarz pierwszego kontaktu mógłby mi przepisac jakies leki przeciwbólowe w koncu nic by sie nie stalo ,a przynajmniej w małym stopniu mógłby mi pomóc. Jak miałam 16 lat ginekolog bez badania przepisał mi Aulin,ale nie pomaga.
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 10:16   #5
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Straszne bóle.

Wrócily do mnie stare okropne wspomnienia. Ja też miałam baaaardzo bolesne miesiączki. Do tego dochodziło długie obfite krwawienie, wymioty i biegunka. Dwa dni w miesiącu miałam z życia. Jak chodziłam do szkoły to w te dni po prostu zostawał w domu. Mimo, że brałam tonę tabletek, to i tak mnie ćmiło. Potem zaczęły się studia i nie było przeproś - nie mogłam opuszczać zajęć. Poszłam do ginekolożki. Bardzo się stresowałam. Zrobiła mi badania, rozmasowała nogi, bo byłam spięta i przepisała tabletki any. Właśnie rozpoczynałam współżycie, więc takie rozwiązanie było dla mnie podwójnie korzystne.
O bólu bardzo szybko zapomniałam, okres trwał 3 dni. Po odstawieniu tabletek (po 4 latach) ból nie wrócił. Może troszkę bardziej boli, ale jest super.
Tez miałam 19 lat. Uważam, że to najwyższy czas-szczególnie przy takich dolegliwościach.
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 10:21   #6
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Straszne bóle.

Jolineczko dolegliwości mam takie same jak ty,tez do szkoly nie jestem w stanie pojsc,jest placz i okropny ból.Może tez sie po czesci boje ze to cos powazniejszegoo.
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 10:38   #7
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Straszne bóle.

Cytat:
Napisane przez majorka:) Pokaż wiadomość
Jolineczko dolegliwości mam takie same jak ty,tez do szkoly nie jestem w stanie pojsc,jest placz i okropny ból.Może tez sie po czesci boje ze to cos powazniejszegoo.
Prawopodobnie to nic poważnego. Ale lepiej iść wcześniej. Teraz jest najlepszy czas na wizytę. Ja żałowałam, że tak późno się zdecydowałam...
Tylko idź do sprawdzonego lekarza, popytaj koleżanki. Może Twoja mama ma jakiegoś zaufanego.
To nic, że jesteś dziewicą. Dobry lekarz tak zrobi badania, że nawet nie poczujesz! Głowa do góry.
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-23, 11:09   #8
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Straszne bóle.

Cytat:
Napisane przez majorka:) Pokaż wiadomość
Jolineczko dolegliwości mam takie same jak ty,tez do szkoly nie jestem w stanie pojsc,jest placz i okropny ból.Może tez sie po czesci boje ze to cos powazniejszegoo.
ja mialam podobnie- okazalo sie ze mam tylozgiecie macicy -i dlatego tak mnie bolalo.Gin powiedzial, ze te bole sa identyczne jak bole porodowe......
Pomogly mi czopki tolargin i tabletki ketonal
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 13:43   #9
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: Straszne bóle.

mnie ginekolog zalecil, zeby dzien przed spodziewanym okresem wybrac sobie taka dawkę: 3 razy tabletka, najlepiej nurofen,: rano w poludnie i wieczorem, i to ma "uspokoic organizm" może spróbuj?

p.s. tez zdaje maturę za 2 tygodnie....
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 14:14   #10
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Straszne bóle.

Cytat:
Napisane przez radioheadka Pokaż wiadomość
mnie ginekolog zalecil, zeby dzien przed spodziewanym okresem wybrac sobie taka dawkę: 3 razy tabletka, najlepiej nurofen,: rano w poludnie i wieczorem, i to ma "uspokoic organizm" może spróbuj?

p.s. tez zdaje maturę za 2 tygodnie....

Dobrzeby tak było ,ale niestety mam nieregularnie i za bardzo nie wiem kiedy zaczac brac tabletki(
Wiem ze to juz pora isc do ginekologa a tym bardziej z takimi bólami ale ...........
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 18:39   #11
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Straszne bóle.

Cytat:
Napisane przez radioheadka Pokaż wiadomość
mnie ginekolog zalecil, zeby dzien przed spodziewanym okresem wybrac sobie taka dawkę: 3 razy tabletka, najlepiej nurofen,: rano w poludnie i wieczorem, i to ma "uspokoic organizm" może spróbuj?
Nie wiem czemu ale jakoś mi się śmiać z tego zachciało, nurofen to można sobie że tak delikatnie powiem wsadzić... ale do torebki. Nurofen Ultra Forte to ja łykam jak mnie główka boli, a zwykły Nurofen... nie dokończę.

majorka wypytaj się najpierw wśród koleżanek czy moga polecić jakiegoś dobrego lekarza. A jak już pójdziesz, to powiesz że to jest Twoja pierwsza wizyta i bardzo się stresujesz i nie wiesz czy się rozluźnisz na tyle żeby dać się zbadać. Lekarz też człowiek więc może i zrozumie, choć zdarzają się takie kozy-ginekolożki przeważnie że na nic nie zważają, ale jakby co zawsze możesz powiedzieć zeby była trochę delikatniejsza. Ja na pierwszego lekarza trafiłam na faceta ginekologa i chodzę do niego cały czas. Za każdym raze dostaję cukierka żeby się odstresować, i ogólnie zawsze jakoś rozładuje sytuację żartem, dowcipem czy opowiadaniem o czymś.
Życzę Ci abyś trafiła na dobrego ginekologa i głowa do góry.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-23, 18:53   #12
Judyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 128
Dot.: Straszne bóle.

Witaj.
Objawy przypominają endometrioze.
Ale i wiele innych rzeczy.
Radze iść jak najszybciej od gina.
Z leków bez recepty nic mi nie pomagałą dopiero później lekarz kazął brać ketonal 3 razy 1 przez cały @ i przeszło w miare.

Pozdrawiam.
Judyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 20:04   #13
w szpilkach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 237
Dot.: Straszne bóle.

_mam problem taki sam i niestety jedyne co mi pomogło były tabletki antykoncepcyjne. REWELACJA! Oczywiscie byłam u lekarza i po dokonaniu badan i prob stosowania czego innego do poprawy (zmniejszenia obfotosci i bolow) miesiaczki, okazały sie anty idealnym rozwiazaniem idz do lekarza, zobaczymy co powie

p.s. skoro piszesz mature to masz około 19 lat - troche mnie dziwi, ze z tym problem idziesz dopiero teraz i na dodatek chcesz isc do lekarza pierwszego kontaktu! to sprawa dla ginekologa i nie ma co sie bac!

Edytowane przez w szpilkach
Czas edycji: 2007-04-23 o 20:07 Powód: dopisek :)
w szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 20:16   #14
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Straszne bóle.

Ja słyszałam. że jak tylko się ból zaczyna, to trzeba brać tabletki, bo ból jest potem mniejszy. I faktycznie, może coś we tym jest.Mnie pomagała taka metoda, ale na krótko. Potem brałam np. 8 tabletek panadolu extra i odlatywałam Ból był mniejszy, ale ja i tak nie byłam w stanie normalnie funkcjonować.
Moja koleżanka brała co miesiąc zastrzyki, bo mdlała z bólu.
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.